Sas doet buitenbad van de hand PZC Giro 207205 Diploma-uitreiking aan het ziekenhuisbed Hulst vraagt offertes voor baggeren vest Familieberichten zeeland 16 IJzendijkenaar beticht Oostburg van sabotage Gemeente zoekt andere exploitant vanwege gat in begroting Startsein voor werk aan haven van Breskens Vragen over plan Zeelandhallen Winkeldief aangehouden Rommelmarkt in Sluis Barbé doopt voormalige Oost-Duitse politieboot Fietsster valt na aanrijding Gewoon gezond leven! zaterdag 17 juni 2000 door Barend Pelgrim OOSTBURG - Er bestaan ver moedens dat de gemeente Oostburg willens en wetens de bouwaanvraag van IJzendij- kenaar J. Vermue voor de bouw van een opslagloods aan de Watervlietseweg heeft gesabo teerd. Dat schrijft H. Buysse namens Vermue in een boze brief aan de gemeente. Volgens Buysse zijn er op de afdeling VROM van Oostburg waarschijnlijk be wust fouten gemaakt op een bij de vergunning behorende kaart om op die manier de ver gunningsverstrekking te frus treren. Buysse zegt niets hard te kunnen maken, maar heeft inmiddels wel enkele Oost- burgse raadsfracties benaderd om het mogelijke gesjoemel aan de kaak te stellen. Het getouwtrek om de bouw vergunning voor een opslag loods van Agrarische Handels onderneming Vermue loopt al sinds 1997. Inmiddels heeft ook bij de provincie een hoor zitting over de kwestie plaats gevonden. Medio '99 verstrek te het Oostburgse college ondanks bedenkingen van om wonenden op aandrang van de raad een verklaring van geen bezwaar. Vermue wil zich ves tigen op het perceel aan de Wa tervlietseweg om daar een groothandel in agrarische pro ducten en benodigdheden te beginnen. In maart van dit jaar weigerden Gedeputeerde Sta ten de verklaring van geen be zwaar. Woordvoerder Buysse van Vermue begrijpt er onder hand niets meer van en heeft in mei al drie brieven met beden kingen geschreven aan de ge meente. De zaak over de op slagloods wordt besproken in de commissie planologie en volkshuisvesting op donder dag 29 juni om 19.30 uur in het gemeentehuis in Oostburg. door Lilian Dominicus SAS VAN GENT - De kosten van buitenbad 't Sasse Zwem bad zijn zo hoog opgelopen dat het gemeentebestuur van Sas van Gent de exploitatie uit han den wil geven. Jaarlijks sluit het gemeentelijke bad de boeken met een gapend gat van enkele honderdduizenden guldens. De zojuist verschenen notitie 'De toekomst van 't Sasse Zwembad' schetst geen vrolij ker beeld. Het college heeft daarom besloten de financiële BRESKENS - Gedeputeerde D. Bruinooge (economie) geeft woensdag 21 juni het officiële startsein voor de aanpassing van de haven in Breskens. De handelshaven wordt de ko mende tijd voor zo'n tien mil joen gulden gemoderniseerd en uitgebreid met een flink aantal afmeergelegenheden met daar omheen een goede infrastruc tuur. Dit moet mogelijk maken in de toekomst niet alleen meer, maar ook grotere visserssche pen binnen te halen. Rijkswa terstaat en de gemeente Oost burg zijn inmiddels begonnen met de voorbereidingen en uit voeringvan de eerste projecton derdelen. Zo wordt er een vierhonderd meter nieuwe damwand geplaatst en wordt de haven uitgediept tot achteneen- halve meter beneden NAP. De openingshandeling vindt plaats om 17.00 uur in de loods aan de Buitenhavendam. risico's niet meer zelf te willen dragen. Wil Sas de huidige voorziening - een wedstrijdbad van vijftig meter, een ondieper bassin van vijfentwintig meter en een pie- renbadje - onder eigen plu hou den, dan moet de gemeente re kening houden met een jaarlijks financieel tekort van tussen de 560.000 en de 590.000 gulden. Daarbij is in het onderzoek re kening gehouden met een inves tering van ruim een miljoen gulden voor renovatie van de vijftig-meterbak. Andere opties, zoals het afslan ken van de voorziening (vijftig- meterbad weg) of de sluiting van het zwembad, kosten de ge meente weliswaar minder geld, maar wegen evengoed zwaar op de fragiele gemeentebegroting. Eerstgenoemd scenario kost naar schatting rond de vierhon derdduizend gulden; sluiting is een ton goedkoper. Wethouder E. Spuesens ziet ex terne exploitatie als de best mo gelijke optie. „We weten nu nog niet hoeveel geld we ermee kun nen uitsparen. We zullen hoe dan ook geld moeten bijleggen, maar het hangt ervan af hoe veel. Kost het meer dan exploi tatie in eigen beheer, dan zien we ervan af." Spuesens is niet bang dat door externe exploitatie de toe gangsprijzen stijgen. „Ik ver wacht niet dat ze zichzelf de markt uit prijzen." Sporthal De Sasse wethouder heeft in middels oriënterende gesprek ken gevoerd met een handvol geïnteresseerde partijen, maar houdt de lippen stijf op elkaar over hun identiteit. Wel is dui delijk dat tenminste twee ex ploitanten serieuze belangstel ling hebben en spoedig met een bod zullen komen. Deze kandi daten hebben niet alleen inte resse voor het openluchtzwem bad, maar vinden de koppeling van het bad met andere gemeen telij ke sportfaciliteiten, zoals de sporthal, nog aantrekkelij ker. Het college sluit deze moge lijkheid niet uit. De commissie welzijn bespreekt de inhoud van het rapport 'De toekomst van 't Sasse Zwem bad' in de vergadering van maandag 19 juni, die begint om 20.30 uur. GOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes ziet geen aanleiding om met de gemeente Middelburg in discussie te gaan over de vestigingsplaats van de Zeelandhallen. Naar aanleiding van uitlatingen van het Middelburgse college en de exploitant van de Zeelandhallen, als zou verhuizing naar Middel burg een optie zijn, stelde GroenLinks in de Goese gemeenteraad vragen. Vanuit Middelburg is de Goesenaren verzekerd dat het ge meentebestuur geen actieve rol speelt in werving van de Zeeland hallen voor Middelburg. Middelburg heeft de exploitant van de Zeelandhallen niet zelf benaderd, maar is wel in gesprek. door Marjolein Reinhoudt TERNEUZEN- Een echt exa- menfeest vieren in het zieken huis kan niet, maar het bed van Mariëlle van Rijsbergen uit Zaamslag is feestelijk ver sierd en bovendien heeft ze veel kaarten gekregen. Daar kan ze nu haar v.wo-diploma, dat ze ondanks haar ziekte heeft gehaald, bijhangen. Vrijdagavond kwam een afvaardiging van het Zelden- rust-Steelantcollege (conrec tor Vanlerberghe, lerares latijn Dumon en Mariëlles mentor Van der Bilt) naar het ziekenhuis om haar het diplo ma en een grote bos bloemen te overhandigen. Vorig jaar liep Mariëlle een in- sectenbeet op tijdens een schoolreis in Rome, waarna ze post-traumatische dystrofie kreeg. De ziekte tastte haar voet aan, waardoor ze die nauwelijks meer kan gebruiken en veel pijn heeft. Ze heeft al twee be handelingen in ziekenhuis De Honte in Terneuzen achter de rug. Nu de examens voorbij zijn, is ze opnieuw opgeno men. „Ik heb geen enkele schooldag gemist, school was een goed*1 afleiding. Bovendien wilde ik heel graag mijn diploma ha len. Ik stel altijd hoge eisen aan mezelf. Tot nu toe ben ik ieder jaar overgegaan met prachtige cijfers en ik wilde niet zakken vanwege mijn ziekte", vertelt Mariëlle. Gezondheidszorg Haar veelvuldige ziekenhuis bezoeken hebben ertoe geleid dat ze heeft gekozen voor een studie in de gezondheidszorg. In september wil ze klinische neuropsychologie gaan stude ren in Tilburg. „Ik wist niet goed wat ik na de middelbare school wilde gaan doen. Maar toen ik voor de eerste keer in het ziekenhuis lag, dacht ik: 'Hier wil ik ook werken'"zegt ze. Met haar vakkenpakket kan ze geen geneeskunde stu deren dus ging Mariëlle op zoek naar een andere studie. De keus viel al snel op de oplei ding in Tilburg. Mariëlle is nu dertien maan den ziek. Of de ziekte ooit nog verdwijnt kunnen de artsen niet met zekerheid zeggen. Maar zelf is ze hoopvol. „Ik ben nog jong. Verder is het be langrijk om veel, oefeningen te doen en dat gaat best de laatste tijd." Mariëlle van Rijsbergen zet de handtekening onder haar vwo-diploma, onder toeziend oog van conrector Vanlerberghe (rechts). foto Charles Strijd door René Hoonhorst HULST - De sanering van de binnenvest moet dit najaar zijn beslag krijgen. Burgemeester en wethouders van Hulst hopen de gemeenteraad tijdens de verga dering van 31 augustus een voorstel te kunnen doen voor voortzetting van het karwei. Te gen die tijd moet duidelijk zijn wat de sanering kost en hoe lang het werk gaat duren. Een baggeraar was enkele maanden geleden al druk bezig de binnenvest tussen het Oran- jebolwerk en de Tivoliweg te sa neren totdat enkele granaten boven water werden gehaald. Omdat de vrees bestaat dat erna de Tweede Wereldoorlog meer munitie in de vest is gedumpt, moet een gecertificeerd bagger bedrijf het karwei nu klaren. De werkzaamheden zullen nu van uit een werkplaats aan de Nieuwlandweg geschieden en niet vanaf het drukke Haven- fort. De gemeente heeft drie specia listische bedrijven uitgenodigd om een offerte in te dienen. De gemeente loopt als opdrachtge ver van de sanering een aanmer kelijk financieel risico. Welis waar betalen de ministeries van Economische Zaken en VROM normaal gesproken het leeu wendeel van de schoonmaak- operatie. Maar hoeveel de Rijksoverheid precies betaalt, blijkt pas na indiening van de claraties. Om toch wat meer ze kerheid te krijgen, wacht het college de offertes af. VLISSINGEN - Een 46-jarige man uit Vlissingen is vrijdag aangehouden omdat hij ervan verdacht wordt donderdag twéé winkeldiefstallen te hebben ge^- pleegd. Medewerkers van de winkels deden donderdag aangifte. De waarde van de gestolen goede ren bedraagt enkele honderden guldens. SLUIS - De ouderraad van openbare basisschool Johan Hendrik van Dale in Sluis houdt op zaterdag 24 juni een rommel markt op het schoolplein aan de Kloosterstraat. Van 8.00 uur tot 13.00 uur staan de spulletjes uitgestald. Er is een koffie- en wafelkraam en er draait een rad van avontuur. door Lilian Dominicus TERNEUZEN - Als het aan hem had gelegen had Piet de Haan uit Hoek zijn eigenhandig opge knapte bootje donderdagavond in alle stilte te water gelaten. Dan was VARA-radioverslag- gever Jeroen van Loon van het wensprogramma Leuk is An ders vrijdagmiddag voor niets naar de havens van Terneuzen afgereisd. Gelukkig kon De Haans familie hem ternauwernood tegenhou den, waardoor de verrassings- doop door burgemeester R. Bar bé kon doorgaan. De 'wasser- schutz' zou haar oude bootje niet meer hebben herkend. Piet de Haan kocht de voormalige Oost-Duitse politieboot twee ënhalf jaar geleden bij een han delaar, stripte alles tot het casco overbleef en knutselde er weer een zeewaardig schip van. De originele nautische apparatuur overleefde de opknapbeurt heel en wel, het zwaailicht en poli- tie-embleem sneuvelden. De Haan genoot gisteren zicht baar van de speech van de bur gemeester, het saxofoonkwar tet van muziekschool Toon beeld en de rijkelijk vloeiende champagne. Hij had - totdat de VARA hem rond twee uur 's mid dags belde - geen benul van het circus dat zich achter zijn rug om afspeelde. „Ik vond het wel gek dat ze zo zenuwachtig de den over mijn mobieltje", zegt hij. „Dat ding moest mee en ik had zoiets van: laat maar lekker thuis." TERNEUZEN - Een 72-jarige fietsster uit Terneuzen is vrij dagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding op de Bachlaan. De vrouw wam uit de richting Rooseveltlaan en reed over de Bachlaan. Op de kruising ver zuimde ze voorrang te geven aan een 29-jarige automobiliste die van rechts uit de Rossinilaan kwam. Bij de aanrijding die volgde kwam de fietsster ten val en ver wondde haar enkel. Zij werd naar het ziekenhuis De Honte gebracht, maar kon na een be handeling weer naar huis. De auto en fiets bleven onber schadigd. 'In veilige Haven' Met smart om het verlies maar met dankbaarheid voor het respect, de be- en ver wondering die hij ons meegaf voor al wat leeft, groeit en bloeit, geven wij kennis van het overlijden van onze geliefde man, vader, groot- en overgrootvader Koudekerke 22-12-1915 ANDRIES DE LANGE de Lange-de Buck Middelburg 16-06-2000 Nelleke, Toine Tineke, Henk Mirjam, Marco Hendrik Tom. Sarah r- Andries |an. Marian Daan Maaike, Frits Fleur Rachel. Martijn Merel, Robert Maria, |an Thijs Minne Sjoerd Andries, Caatje Mees Willemijn Aagje Connie, Kees Cynthia Miep, Angelo Quincy. Delilah lias, Katja Alies, Tjeerd lorma, Aziza Hanneke, Peet "Onze dank gaat uit naar de Thuiszorg en dokter Wortelboer voor de waardige en liefdevolle verzorging". 4331 VC Middelburg Meestoof 12. De dienst zal plaatsvinden op dinsdag 20 juni om 12.00 uur in de Nederlands Hervormde Kerk te Koudekerke, waarin zal voorgaan Ds. J. S. Koops, waarna wij hem om 13.00 uur ter ruste zullen leggen op de begraafplaats te Koudekerke. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in "Huis ter Schelde" Vlissingsestraat 38/40 te Koudekerke. Heden overleed onze lieve broer en zwager ANDRIES DE LANGE )o veel sterkte toegewenst met kinderen en klein kinderen. Rie de Wit te-de Lange Cobv de Lange-de Kok "Gij hebt de bloemen op de velden met koninklijke pracht bekleed. De zorgeloze vogels melden dat Gij Uw Schepping niet vergeet, 't Is alles een gelijkenis van meer dan aards geheimenis Gezang 479, vers 3 Met droefheid geven wij kennis dat op de leeftijd van 84 jaar is overleden onze zwager en oom ANDRIES DE LANGE Wij bidden om troost en kracht voor Jo en haar kinderen bij het verwerken van dit verlies. C. Stroo-de Buck D. Stroo W. Wielemaker-de Buck F. Wielemaker de Buck C. de Buck-Abbekerk A. Abbekerk Neven en nichten Middelburg, 16 juni 2000. Heden is overleden onze vriend A. DE LANGE I. de Kroo M. van der Heijden K. van der Heijden-Wielemaker Steun het Nationaal Fonds Kankerbestrijding In 'De Blaauwe Hoeve' te Hulst is na een liefdevol le verzorging overleden onze lieve Moeke, schoon moeder. oma en oud-oma ADELINA SIDONIA MARIA VAN DER HEIJDEN weduwe van René Franciscus Seraphinus Lansu Clinge 29-9-1908 Hulst 15-6-2000 Lelystad: Mariet en Jaap jan. Maaike en Xander en dochtertje Pien lacobien en furiën, Reinko Wilrijk: Irene Ann en Frederik, Christophe en Danielle, Michiel Mennecy: Fons en Beatrice Bart, Dimitri, Sicco Parkville V.S.: Miel en Marijke Mark en Birgit en dochtertje Annika Marjolijn Koewacht: fo Michelle, Nico Scheemda: Karei en Mieke Wouter, Heieen Hulst, 15 juni 2000. Correspondentieadres: I. M. R. Lansu. Gebr. De Wachterstraat 30. B 2610 Wilrijk. De uitvaartdienst zal plaatshebben op dinsdag 20 juni 2000 om 14.00 uur in de kapel van 'De Blaau we Hoeve', Truffinoweg 2 te Hulst, waarna de be grafenis zal plaatsvinden op het. R.-K. kerkhof Clin ge- Samenkomst voor aanvang van de uitvaartdienst in bovengenoemde kapel. Maandag 19 juni om 19.00 uur zal een avondwake gehouden worden in de kapel van 'De Blaauwe Hoeve'. Moeke is opgebaard in het mortuarium van 'De Blaauwe Hoeve'. Gelegenheid tot condoleren na de uitvaartdienst in de hal bij de kapel. Met leedwezen namen wij kennis van het overlij den van de heer A. HACK wnd. voorzitter van de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Nederlandse Bond voor Pensioenbelangen Wij wensen zijn vrouw, de kinderen en verdere fa milie veel sterkte toe in deze moeilijke dagen. Het Bestuur van de N.B.R afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen Zwaar werden de dagen en lang duurde de nacht. Hoe moeilijk is het te vechten bij het ontbreken van kracht. Maar ondanks je verlies van de strijd om het leven heb je ons veel geluk en liefde gegeven. Bedroefd, maar dankbaar dat een verder lijden haar bespaard is gebleven, geven wij kennis van het overlijden van mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder, schoonmoeder en oma HENDRIKA ALIDA STOUTHAMER echtgenote van H. J. de Bliek Zij is 86 jaar geworden. Na een zeer liefdevolle verzorging in Verpleeghuis 'Ter Schorre'. Een woord van dank aan het personeel is hierbij op zijn plaats. Terneuzen: H. J. de Bliek Terneuzen: Elly Schoester-de Bliek Rem Schoester Voorschoten: Huib de Bliek Caroline de Bliek-de Wolf en kleinkinderen 4532 Mf Terneuzen, 16 juni 2000 Stuvesande 170 De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag 20 juni om 14.45 uur op de Zuiderbegraafplaats te Terneu zen. Vooraf wordt een dienst gehouden in de Opstan- dingskerk, Bellamystraat 74 te Terneuzen, die aan vangt om 14.00 uur. Er is gelegenheid tot condoleren in de Opstan- dingskerk na de begrafenis. Zij die geen kaart hebben ontvangen, kunnen deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Met verslagenheid namen wij kennis van het over lijden van de heer ADRIE HACK echtgenoot van E. A. de Feijter Namens de medebewoners van Stuvesande 4-78 wensen wij mevrouw Hack en familie veel sterkte in het verwerken van dit grote verlies. Het bestuur van de Vereniging van Eigenaren Stuvesande 4-78 Met leedwezen namen wij kennis van het overlij den van ons gewaardeerd lid ADRIE HACK echtgenoot van mevr. E. A. de Feijter Wij wensen Ebriena, de kinderen en verdere fami lie de kracht toe om dit verlies te dragen. Bestuur en leden van Probusclub Kanaalzone Z.-Vl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 72