Boogerd verliest leiderstrui Zomeravondclub viert jubileum Wisse op schema voor toernooizege Oostkapelle-Kloetinge op zesde speeldag Krajicek raakt in Wimbledon-vorm Etappezege Dekker Schumacher snelste in Montreal Brard trainer ADO Den Haag Akkoord over Didier Martel Wereldrecord zwemmer Popov Schutters naar de Spelen Heister/Keen naar kwartfinale Nieuwe rechtszaak Berlusconi Topsport Index gelanceerd uitslagen van onze sportredactie VLISSINGEN - Van de drie Zeeuwse hoofdklassers in het zaterdagvoetbal begint alleen Hoek de competitie met een thuiswedstrijd. De Zeeuws- Vlamingen spelen op zaterdag 2 september op eigen veld te gen Rijsoord. Kloetinge moet op de eerste speeldag naar GV- VV in Veenendaal. Het pas ge promoveerde Oostkapelle start met een uitwedstrijd tegen Huizen. De eerste Zeeuwse derby laat zes weken op zich wachten. Op de zesde speeldag komt Oost kapelle voor eigen publiek in actie tegen Kloetinge. Drie we ken later speelt Kloetinge thuis tegen Hoek en op de twaalfde speeldag staat Hoek-Oostka- pelle op de kalender. De indeling van de hoofdklasse met de Zeeuwse teams ziet er als volgt uit: ASWH, GVW, Achilles Veen, Beursbengels, Huizen, Spar ta Nijkerk. Hoek, Rijsoord. Kozak ken Boys, Oostkapelle, Spaken burg, Bennekom, Kloetinge, Dovo. Programma van de eerste competi tiehelft voor de Zeeuwse ploegen: zaterdag 2 september: GVVV- Kloetinge, Huizen-Oostkapelle, Hoek-Rijsoord. Zaterda 9 septem ber: Kloetinge-ASWH, Oostkapel- le-Beursbengels. Dovo-Hoek. Za terdag 16 september: Kloetinge- Dovo, Achilles Veen-Oostkapelle. Sparta Nijkerk-Hoek. Zaterdag 23 september: Bennekom-Kloetinge, Oostkapelle-GVVV, Hoek-Huizen. Zaterdag 30 september: Kloetinge- Spakenburg, ASWH-Oostkapelle, Beursbengels-Hoek. Zesde speeldag: Oostkapelle- Kloetinge. Hoek-Achilles Veen. Zevende speeldag: Bennekom- Oostkapelle. Kloetinge-Kozakken Boys. GVW-Hoek Achtste speel dag: Oostkapelle-Spakenburg, Rijsoord-Kloetinge, Hoek-ASWH. Negende speeldag: Oostkapelle- Dovo, Kloetinge-Hoek. Tiende speeldag: Kozakken Boys-Oostka- pelle, Hoek-Bennekom, Sparta Nijkerk-Kloetinge. Elfde speel dag: Oostkapelle-Rijsoord, Spa kenburg-Hoek, Kloetinge-Huizen. Twaalfde speeldag: Hoek-Oostka- pelle, Beursbengels-Kloetinge. Dertiende speeldag: Kozakken Boys-Hoek, Oostkapelle- Sparta Nijkerk, Kloetinge-Achilles Veen. van onze sportredactie VERBIER - Pascal Hervé werd vrijdag de nieuwe leider in de Ronde van Zwitserland. De Fransman, rijdend voor het Ita liaanse Polti, won de vierde etappe, van Fribourg naar Ver bier, door in de slotklim zijn me devluchters achter zich te laten. Michael Boogerd, gestart in de leiderstrui, finishte op ruim 5 minuten. Rabobank-ploegleider Adri van Houwelingen vond het verlies van Boogerd niet zorgwekkend. „Michael gaf aan dat hij van daag niet zo goed was. Hij had natuurlijk een dag eerder 100 kilometer mee op kop gereden. Daarbij is dit zijn eerste optre den in een grote wedstrijd sinds lange tijd." Boogerd werkt rustig aan zijn Tourvorm. Rabobank vertrekt overigens met zes Nederlanders in de Ronde van Frankrijk. Dat heeft de ploegleiding vrijdag bekendgemaakt. De zes zijn Boogerd, Leon van Bon, Jan Bo ven, Maarten den Bakker, Erik Dekker en Mare Lotz. De ploeg wordt gecompleteerd met de Zwitser Markus Zberg, de Belg Mare Wauters en de Duitser Grischa Niermann. Als reserves zijn Steven de Jongh, Rolf Sö- rensen en Aart Vierhouten aan gewezen. De Tour begint op 1 ju li in Futuroscope. Jan Ullrich maakte vrijdag een goede indruk in Zwisterland. De Duitser sloop mee in een ont snapping die zo'n 40 kilometer voor de finish begon. In de slot klim viel de groep uit elkaar. Hervé koos voor de aanval en kwam alleen aan. Op een kleine 40 seconden werd de Zwitserse oud-wereldkampioen Camen- zind tweede, net voor de Itali aan Zanetti. Ullrich finishte op 53 seconden als zevende. In de Ronde van Zweden won Erik Dekker na de proloog nu de tweede etappe, een rit van Motala naar Eskilstuna over ruim 200 kilometer. Dekker maakte deel uit van een kop groep van zes renners, onder wie ook leider Michael Andersson. Bij een valpartij ging Andersson met nog twee renners onderuit. Dekker ging door en klopte in de sprint de Zweed Martin Rittsel en de Noor Stig Kristiansen. Andersson finishte op 26 secon den in het peloton en behield de leiderstrui. Dekker is tweede op 17 seconden. In de Ronde van Catalonië won de Duitser Erik Zabel de tweede etappe, een rit van Vilaseca naar Vilanova i la Geltru. Zabel ver sloeg in de massasprint zijn landgenoot Marcel Wüst ANP/AFP MONTREAL - De Duitse Formule 1-coureur Michael Schumacher (foto) klokte vrijdag de eerste tijd bij de vrije training voor de Grand Prix van Canada. Op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal bleef hij met een tijd van 1.21.304 de Braziliaan Rubens Barrichello en de Brit David Coulthard voor. Jos Verstappen eindigde de training op de zevende plaats. Verstappen reed in zijn Arrows een snelste ronde van 1.22,460. foto Shaun Best/AP van onze sportredactie RIJSWIJK - Richard Krajicek is zich snel thuis gaan voelen op gras. De Muiderberger, die in 1996 Wimbledon won, be reikte vrijdag bij in Halle de halve finale door de Duitse ti telverdediger Nicolas Kiefer te verslaan: 7-5 5-7 7-6. Kraji cek, die nu Michael Chang treft, liet 25 aces turven. Net als Krajicek (knie) was ook Kiefer lang uitgeschakeld. Een voetblessure hield hem negen weken aan de kant. De Duitser speelde niettemin goed, Krajicek beter. „Een pri ma voorbereiding. Ondanks de lange pauze is mijn spel op gras in orde", zei Kiefer. Dat van Krajicek, door zijn knie operatie gezakt naar de 70e plaats op de wereldranglijst, was meer dan in orde. De Ne derlander dwong in de mes scherpe partij, die ruim twee uur duurde, zijn geluk af. Op beslissende momenten gaf hij de juiste klappen, bijvoor beeld in de tiebreak van de derde set: 7-3. „In deze vorm wint Richard het toernooi", voorspelde Kiefer. ANP/SID DEN HAAG - Stanley Brard is de nieuwe trainer van ADO Den Haag. Hij volgt Rob Meppelink op die ontslag nam. Brard (41) was de laatste vier jaar werkzaam bij Vitesse als assis tent-trainer. Hij debuteert bij ADO Den Haag als hoofdtrai ner en zal bij de Haagse club ook de positie van technisch directeur vervullen. Voor die functie polste de club Leo Been hakker, maar die beval Brard aan. ANP ARNHEM - Vitesse en FC Utrecht hebben vrijdag een ak koord bereikt over de transfer van de Fransman Didier Mar tel. Die overgang was in een impasse geraakt nadat bij een medische keuring een heupafwijking was geconstateerd. Vitesse stelde voor de gevraagde afkoopsom in termijnen te betalen. Daarmee ging FC Utrecht niet akkoord. Een woord voerder van de Arnhemse club meldde vrijdag dat beide par tijen overeenstemming hebben bereikt. Het bestuur van Vi tesse gaat er vanuit komende week met Martel, die geen hinder ondervindt van de afwijking, de besprekingen af te kunnen ronden. De Fransman is na Patrick Pothuizen, Edwin Zoetebier en Tim Comelisse de vierde aankoop van de Arn hemmers. ANP MOSKOU - De Russische zwemmer Alexander Popov heeft in Moskou het wereldrecord op de 50 meter vrije slag verbeterd. Popov tikte aan in 21,64 en brak de tien jaar oude toptijd van de Amerikaan Tom Jager (21,81). De Rus werd vorig jaar tij dens de EK in Istanbul op dit onderdeel derde achter winnaar Pieter van den Hoogenband. RTR ANTALYA - De handboogschutters mogen naar de Olympi sche Spelen in Sydney. Het mannenteam, bestaande uit Fred van Zutphen, Henk Vogels en Wietse van Alten, dwong op het onderdeel recurve olympische kwalificatie af tijdens de EK in Antalya. Door winst in de eerste finaleronde tegen Groot- Brittannië (240-234) kwamen ze bij de eerste acht, genoeg om aan de vormbehoudseis van NOCNSF te voldoen. Van Zut phen, Vogels en Van Alten mogen in Sydney ook in de indivi duele wedstrijd uitkomen. Het Nederlandse vrouwenteam is in Antalya Europees kampioen geworden op het onderdeel compound. In de finale versloegen Irma Luyting, Annemarié Puts en Olga Zandvliet Frankrijk in de barrage. ANP KOBE - Tafeltennissers Danny Heister en Trinko Keen heb ben in Kobe in het dubbelspel de kwartfinale van de Japanse Open bereikt. Het duo versloeg in de tweede ronde de Japan ners Nakamoto en Ito met 21-10 21-9. De Nederlanders tre den zaterdag in de kwartfinale aan tegen de Denen Tugwell en Maze. Tugwell was in het enkelspel te sterk voor Keen. Hei ster won een potje van de Japanner Kobahashi, maar ging vervolgens onderuit tegen de Chinees Ma Lin. ANP MILAAN - Voor een rechtbank in Milaan is vrijdag een proces begonnen tegen mediamagnaat en ex-premier Silvio Berlus coni. Hij wordt beschuldigd van fraude bij de aankoop van een speler voor AC Milan in 1992. Berlusconi, eigenaar van de voetbalclub, zou met de boeken hebben geknoeid bij de aan koop van Gianluigi Lentini. Torino, de club waar Lentini vandaan kwam, ontving 18 miljard lire (ruim 24 miljoen gul den). Onder tafel betaalde Milan nog eens 10 miljard (13,8 miljoen), zegt het openbaar ministerie. AP AMSTERDAM - De na tionale sportkoepel NOCNSF heeft vrijdag in de AEX op Beursplein 5 te Amsterdam de Neder landse Topsport Index ge lanceerd. De eerste open bare stand is 1136. Op 1 juli wordt een nieuwe berekend op basis van topsportprestaties in Eu ropese en wereldkampi oenschappen. De pres taties van het Nederlands elftal in Euro 2000 wegen ook mee. Indien Oranje minder presteert dan de halve finale zal de index zakken, bij een hoger re sultaat gaat het cijfer om hoog. Het EK vervangt bij de meting namelijk het WK in Frankrijk. Op Papendal is ruim an derhalf jaar gewerkt aan cle Topsport Index. Hier voor zijn vanaf 1985 alle resultaten van Neder landse topsporters opge nomen in EK's en WK's met een puntensysteem voor klasseringen bij de eerste acht. Het ging daar bij om alle sportonderde len die voorkomen op het programma van de OS. Voor tennis is een uitzon dering gemaakt door ook de grandslams, de Fed Cup en de Davis Cup mee te laten tellen. ANP van onze sportredactie KLOETINGE - In het de Groene Goes Open C/D-toemooi dat deze week op het Wesselopark in Kloetinge wordt gespeeld, zijn alle halvefinalisten bekend. In de hoogste categorie (Cl mannen) plaatste favoriet Mar lon Wisse zich als laatste bij de beste vier door een overwinning op Sven Vermeulen. In de openingsset van dit duel had Vermeulen weinig in te brengen (6-2), maar in de twee de set kwam hij sterk terug en miste pas in de tiebreak de kans op een beslissinde set. Patrick Katsman is vandaag de man die Wisse van een optreden in de eindstrijd kan afhouden. In de onderste helft van de rang schikking completeerde Stan ley Bish het rijtje halvefinalis ten. Jeroen van Klinkenberg gaf hem aanvankelijk voortreffelijk partij en verloor pas na een ser vicebreak de eerste set. In het tweede bedrijf zag hij zijn kans op herstel in rook opgaan, toen hij bij een 4-3-achterstand de strijd wegens een blessure moest staken. Winnaar Bish wacht nu confrontatie met de als tweede getaxeerde Sander van Buren. Bij de C2 17+ ers klopte de als eerste geplaatste Martijn Hen- driksen, na een bye in de eerste ronde. MLTC'er Meijer. Hij deed dat in een eenzijdige krachtme ting, waarin de hoofdstedeling slechts drie games naar zich toe trok. Hendriksen completeerde daarmee het veld voor de laatste vier: Hendriksen treft Goese- naar John Meij er en Menno Kole speelt tegen Peter Kodde. In de categorie C2 35+ reikte de nummer twee in de waardering, Bart Dorssers, via een walk over tegen Rens de Klerk tot een finaleplaats. Een niveau lager, dus in de Dl-afdeling, was die eveneens weggelegd voor sche ma-aanvoerder Koen Bins. De ze moest er echter wel voor wer ken, hoewel tegenstander Jan Hofman hem nu ook weer niet dwong zijn reserves aan te spre ken. Verrassend Die extra inspanning had Alain Randon, volgens de prognoses de winnaar van de hoofdprijs in de D2-klasse evenmin nodig om tot de laatste vier door te drin gen. Rivaal Peter van Sorgen kwam er in de openingsserie he lemaal niet aan te pas (6-0), daarna stond Randon hem twee games af. Een verrassende score ontbrak gisteren ook niet. Nico le Jacobs, via Marjolein Zeven bergen halvefinaliste gewor den, doorstond ook de volgende krachtproef. In een boeiende driesetter schakelde ze de als eerste geplaatste Carla de Nooyer uit Advertentie In het weekend belt u het voordeligst een mobiel nummer van KPN Telecom met uw vaste KPN Telecom aansluiting. U betaalt dan slechts 25 cent per minuut.* Maar ook de tarieven voor het bellen op andere tijdstippen zijn flink in prijs verlaagd. En tevens wordt het bellen naar andere mobiele operators aantrekkelijker. Als u de exacte tarieven wilt weten, bel dan gratis de ZelfServiceLijn 0800-0429 of surf naar www.kpn.com Starttorief: lOcent per gesprek. De zomeravondvoetballers van VAW uit Vlissingen, die dit weekeinde het vijftigjarig bestaan vieren, tijdens een zaalvoetbaltoernooi in 1980. foto PZC door Ron de Waal VLISSINGEN - De toekomst van het zomeravondvoetbal in Vlissingen ziet er niet al te rooskleurig uit. Zoals in alle regio's is de belangstelling sterk verminderd, maar VAW (Van Alles Wat) vormt daarop een positieve uitzondering. De club van voorzitter Kees Noya viert dit jaar het vijftig jarig bestaan. Kort na het opstarten van het zomeravondvoetbal, begin 1950, werd op 1 april VAW op gericht door de heer De Nooij- er uit Oost-Souburg. De naam van de vereniging werd al snel gevonden, omdat er behalve uit Vlissingen ook uit Mid delburg en Oost-Souburg aanmeldingen kwamen, met spelers van de meest uiteenlo pende leeftijden. „Het was dus echt van alles wat", ver telt de huidige voorzitter Kees Noya. De club begon met 43 leden, verdeeld over twee teams die in competitieverband uit kwamen. Inmiddels is de belangstelling voor het zo meravondvoetbal dusdanig afgenomen, dat twee jaar ge leden de competitie in Mid delburg zelfs moest worden stopgezet. De competitie in Vlissingen bestaat uit vijftien ploegen, verdeeld over twee poules. Volgens Noya, die vijf jaar ge leden de voorzittershamer ter hand nam, is er wel een oor zaak voor de terugloop. „Veel voetballers spelen al ergens in de zaal of op het veld in com petitieverband. Die hebben dus al verplichtingen." Toch vi ndt Noya d at er j uist wel de- gelijk voordelen aan het zo meravondvoetbal zitten. „Voor de voetballers die geen verplichtingen willen aan gaan, en puur voor de ont spanning een lekker partijtje willen voetballen, is dit een uitstekende mogelijkheid." Noya: „Omdat er bij het zo meravondvoetbal over het al gemeen wat minder getrainde voetballers op het veld ver schijnen, zijn de spelregels wat aangepast. De speeltijd is tweemaal een halfuur en het is ook toegestaan om vijf keer in een wedstrijd te wisselen. Dat moet de drempel iets verla gen." Toch is inmiddels ook het le dental van VAW teruggelo pen. De club van Noya telt nog ruim twintig leden, maar komt nog steeds met een team in competitieverband uit. Ook in de zaalcompetitie heeft VAW twee teams ingeschre ven. Om in die zaalcompetitie uit te mogen komen, heeft VAW als stelregel dat ook meespelen in het zomer avondvoetbal een vereiste is. Moeizaam Behalve dat het vinden van spelende leden steeds moeiza mer gaat, zijn ook de be stuursleden dun gezaaid. Noodgedwongen moest de 35- jarige Noya vijf jaar geleden als voorzitter aantreden, maar spijt van die stap heeft hij allerminst. Als voorzitter heeft Noya al een belangrijke koerswijziging van het zo meravondvoetbal meege maakt. Vanaf vorig jaar is de regionale zomeravondvoet balvereniging in het leven ge roepen, die helemaal is losge koppeld van de KNVB. „We zijn alleen nog verzekerd via de KNVB, voor de rest hebben we een hoop kosten kunnen uitbannen door deze vereniging op te richten", ver klaart Noya. Bang dat de terugloop blijft voortduren, is Kees Noya niet. Het is heerlijk om je een paar uurtjes aan de dagelijkse sleur te kunnen onttrekken. En ge lukkig zijn er bij ons nog ge noeg die er zo over denken, anders hadden we het geen vijftig jaar volgehouden." Autosport Montreal. WK Formule 1, GP van Cana da. Vrije training. 1. Michael Schuma cher (Dui) Ferrari 1.21,304, 2. Barrichello (Bra) Ferrari 1.21,398, 3. Coulthard (GBr) McLaren 1.21,850, 4. Hakkinen (Fin) McLaren 1.22,250, 5. Irvine (GBr) Jaguar 1.22,319, 6. Herbert (GBr) Jaguar 1.22,449, 7. Verstappen (Ned) Arrows 1.22,460. Bridge Vlissingen. Zomeravondbridge (resulta ten vanaf 50 procent en hoger). A-lijn, howell-8: Duits/Schaap 58.93, mw. Teijn/Krappen 57.74, mw. van Leeuwen- /Wondergem 54.17, dms. de Koning/van Rijen en dms. Geldof/de Pagter 52.98. B- lijn (niet roken), dubbele howell-8, eerste deel: echtpaar Sondag 63.10, dms. Din- gemanse/Wijnen en dms. van den Brink- /Cammelot 56.55, mw. Verhagen/den Beer 51.79; tweede deel: van der Hoven- /van derKuijl 60.12, mw. Oreel jr/Breed- veld 57.74, dms. Krames/van Maaren 56.55, Polderdijk/Zuijdervliet 54.76, mw. van Es/de Korte 50.60. C-lijn (niet roken). howell-8: Jansen/Provily 61.31echtpaar Oreel 58.93, mw. Tjeu A Lien/van Dijk 57.14, mw. Jobse/de Graaf 51.79. Golf Pebble Beach. US Open, 10 miljoen gul den. Stand na eerste ronde: 1. Woods (VSt) 65 slagen (-6), 2. Jimenez (Spa) 66, 3. Huston (VSt) 67,4. Clampett (VSt) 68,5. Sutton (VSt), Cabrera (Arg), Mediate (VSt 69, 8. Olazabal (Spa) 70,11. Westwood (GBr), Mickelson (VSt) 71, 15. Parnevik (Zwe), Leonard (VSt) 72, 27. O'Meara (VSt) 74,39. Garcia (Spa) 75. Handboogschieten Antalya. EK, finaleronde teams. Vrou wen, compound (niet olympisch). Kwartfinale: Nederland (Luyting, Puts, Zandvliet) - Duitsland 249-224. Halve fi nale: Nederland - Engeland 248-233. Fi nale: Nederland - Frankrijk 245-245, bar rage: 28-26. Eindstand: 1. Nederland, 2. Frankrijk, 3. Engeland, 4. Italië, recurve, eindstand: 1. Turkije, 2. Duitsland, 3. Ita lië, 4. Oekraïne. Mannen, recurve: Achtste finale: Neder land (Van Zutphen, Vogels, Van Alten) - Groot-Brittannië 240-234. Kwartfinale: Nederland - Italië 244-240. Halve finale: Nederland - Frankrijk 251-238. Finale: Nederland - Turkije 227-237. Eindstand: 1. Turkije, 2. Nederland, 3. Frankrijk, 4 Oekraïne. Nederland naar Olympische Spelen. Sportprijsvragen Lucky day van vrijdag 16 juni. 3-6-7-8-11-13-17-20-34-42-44-48-49-52- 56-57-62-69-74-77. (onder voorbehoud) Tafeltennis Kobe. Japanse Open. Mannen. Enkel, eerste ronde: Heister (Ned) - Kobahashi (Jap) 21-17 21-10 21-9. Tweede ronde: Ma Lin (Chn) - Heister 21-19 21-9 21-16, Tugwell (Den) - Keen (Ned) 22-20 23-21 12-21 19-21 23-21. Dubbel, tweede ron de: Heister/Keen - Nakamoto/lto (Jap) 21- 10 21-9. Tennis Halle (Dui). Mannen. 2,2 miljoen gulden. Kwartfinale: Krajicek (Ned) - Kiefer (Dui/2 7-5 5-7 7-6, Prinosil (Dui) - Lapentti (Ecu/3) 6-3 7-6, Kafelnikov (Rus/1- Escu- de (Fra/7) 7-6 6-3, Chang (VSt) - Federer (Zwi) 7-5 6-2. Halve finales: Krajicek Chang, Kafelnikov - Prinosil. Londen. Queens, mannen, 1,9 miljoen gulden. Kwartfinales: Sampras (VSt/2) - Bryan (VSt) 6-4 6-4, Pozzi (Ita) - Safin (Rus/7) 7-5 7-6, Hewitt (Aus/6) - Pioline (Fra/4) 6-4 6-4, Sanguinetti (Ita) - Pavel (Roe/12) 3-6 7-6 6-3. Birmingham. Vrouwen, 425.000 gulden. Kwartfinale: Tauziat(Fra/1)-Sidot (Fra/7) 7-5 5-7 7-6, Tanasugarn (Tha/16) - Halard- Decugis (Fra/2) 6-4 6-4, Raymond (VSt/6) - Capriati (VSt/3) 6-2 4-6 7-5, Cara Black (Zim) - Brandi (VSt/8) 6-3 7-5. Tasjkent (Oez). Vrouwen, 300.000 guit den. Kwartfinales: Pitkowski (Fra/2) - Zaporozjanova (Oek) 6-0 6-0, Schiavone (Ita) - Poetsjek (WRu) 6-3 6-3, Toelyaga-; nova (Oez) - Bovina (Rus) 6-3 3-0 opgave Bovina. Kloetinge. De Groene Goes Open C/D- -toernooi. HE-C1M. Wisse-S. Vermeu len 6-2 7-6, S. Bish-J. van Klinkenberg 6-44-3 w.o. S. Bish. HE-C2 17+: M. Hen driksen-H. Meijer 6-3 6-0. HE-C2 35+: B. Dorssers-R. de Klerk w.o. B. Dorssers. HE-D1: A. Jile-Q. van de Vrie 4-6 6-3 6-2, K. Bins-J. Hofman 6-4 6-1. DE-D1: F. van de Linde-M. van Urk w.o. F. van de Linde, E. Kole-T. van de Velde 6-3 5-7 6-1. HE D2: A. Randon-P. van Sorgen 6-0 6-2. HD-C1: P. van Driel/I. Walra- ven-J. Meijer/P. Katsman 6-4 6-3. DD-C: C. Jasperse/C. Janse-C. de Nooy- er/T. van Damme 6-4 6-1. HD-C2: P Kodde/B. Dorssers-P. Bustraan/H. van Sabben 6-2 6-0, M. Kole/M. Hendrikse- n-R. de Klerk/H. van Gellecum 6-2 6-2 HD-D1: J. den Engelsman/J. Zoete- wey-J. Kole/J. Braam 6-0 6-1, J. Dzier- zak/R. Westerweel-H. Struijk/G. Gillis sen 3-6 6-2 6-4, E. de Dreu/A. de Dreu-R. Alders/D. Lau 6-1 6-3. DD-D1: M. de Reus/J. Dorssers-C. van Noordt/H. Jon- geneel 5-7 6-2 6-2. GD-D1: J. Lagendij- k/E. de Dreu-J. Kot/W. van Hese 6-4 6-2, HD-D2: J. Nieuwdorp/N. Nieuwdorp-W. Paans/P. van Sorgen 6-1 6-4. DD-D2: S. van Keulen/J. Lagendijk-R.Hoogstra- te/S. Kloet 7-6 7-5. GD-D2: D. Koe- man/J. Nouse-C. Simons/T. de Craene 6-3 6-1. Voetbal Algiers. Kwalificatie WK 2002, groep C: Algerije - Senegal 1-1. Wielrennen Verbier. Ronde van Zwitserland. Vierde etappe, Fribourg - Verbier: 1. Hervé (Fra) 156 km in 3.46.51, 2. Camenzind (Zwi) 0.39, 3. Zanetti (Ita), 4. Dufaux (Zwi), 5. Teterioek (Kaz), 6. Nardello (Ita) 0.46, 7. Ullrich (Dui) 0.53,8. Rodriguez (VSt) 1.37. 9. Mason (Ita) 2.12,10. Casagrande (Ita), 41. Boogerd 5.23, 56. Den Bakker 7.53, 87. Lotz 16.05, 92. Vandenbroucke (Bel). Klassement: 1. Hervé 13.07.47, 2. Ullrich 0.44,3. Camenzind 0.47,4. Nardello 0 49, 5.Zanetti 1.21,6. Rodriguez 1.27.7.Tete rioek 1.35,8. Dufaux 1.44,9. Casagrande 2.24,10. Belli (Ita) 2.36,30 Boogerd 4.49, 45. Den Bakker 7.49,75. Lotz 17.11 Vilanova. Ronde van Catalonië. Tweede etappe, Vilaseca - Vilanova i la Geltru: 1. Zabel (Dui) 160 km in 3.52.47 i (41,317 km/u), 2. Wüst (Dui),3. Klemencic (Slv), 4. Fernandez (Spa), 5. Hoffman (Ned), 6. Trenti (Ita), 7. Svorada (Tsj), 8, Gerrikagoitia (Spa), 9. Hincapie (VSt), 10.1 Martin Perdiguero (Spa), 34. Van Hees- wijk, 73. Moerenhout, 88. Vries. Klasse ment: 1Serrano (Spa) 4.19.09,2. Nicolas Jalabert (Fra), 3. Luttenberger (Oos), 4. Canada (Spa), 5. Pena (Spa), 6. Gonzalez (Spa) ,7. Diaz (Spa), 8. Martin Perdiguero 0.02, 9. Vicario (Spa), 10. Cerezo (Spa), 17. Van Heeswijk 0.06, 92. Moerenhout I.10,93. Vries, 95. Hoffman 1.13. Eskilstuna. Ronde van Zweden. Derde etappe, Motala - Eskilstuna: 1. Dekker (Ned) 4.25.34,2. Rittsel (Zwe), 3. Kristian- sen (Noo), 4. Hondo (Dui) 0.21, 5. McE- wen (Aus), 6. Nijs (Bel) 0.26, 7. Arvesen (Noo), 8. Turicchia (Ita), 9. Hushovd (Noo 10.Guns(Bel), 15. DeJongh,31. Van El ven, 53. Van Katwijk 0.35, 56. Groenen- daal, 58. Koerts, 60. Boerman, 80. Kna- ven, 93. Hey 4.31. 112. Hordijk 10.07. Klassement: 1. Andersson 12.26.57, 2 Dekker 0.17, 3. Malberti (Ita) 0.18, 4. Ax- elsson (Zwe), 5. Noé (Ita) 0.33, 6. Rittsel 0.35, 7. Brochard (Fra) 0.49, 8. Arvesen (Noo) 0.55, 9 Blaudzun (Den) 1.04, 10 Ljunqvist (Zwe) 1.05, 34. Groenendaal 3.03, 53. Knaven 7.48, 66. De Jongh II.24, 77. Van Katwijk 13.08, 90. Hey 17.01, 94. Koerts 17.40, 95. Boerman 18.30, 97. Van Elven 20.36, 112. Hordijk 30.53.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 22