Franse rijdt als een buffel PZC Krijger valt ver terug in NK Feliksdal heeft lak aan reputaties in tennistoernooi Hulst sport Ward wint 100 meter in Hulst Bevelandse renner rijdt winnende solo in Axelse kermisronde Top in organisatie roeitoernooi Zweistra niet te kloppen Vasseur vijfde in triatlon Nijeveen Run-bike-runtraining in Goes Kofi Mensah definitief naar NAC Schalken onderuit in Halle Rabo tweede in ploegentijdrit Coach Bird kritisch over Rik Smits Eerste kartzege voor Hamelink uitslagen agenda woensdag 14 juni 2000 z28 door Sjaak Sinke HULST - Junior Daniel Ward van RKHAV is in Hulst winnaar geworden van de sprint over 100 me ter. Hij bleef zijn clubge noot Michel Willaert en kele centimeters voor. Voor beide sprinters werd een knappe 10.9 seconden afgedrukt. Op de 100 meter was de spanning te snijden. Mi chel Willaert was het snelst weg. ,,Ik was snel weg maar ik kwam veel te laat in het goede pasrit me" wist Willaert na zijn race. Na vijftig meter kwam Ward langszij en vrijwel gelijktijdig gingen ze over de finish. De jury plaatste Ward op de eerste plaats. Op de 200 meter voerden Ward en Willaert een leu ke show op. Bij het uitko men van de bocht na 100 meter had Ward een kleine voorsprong. Lachend keek hij naar om naar Wil laert en riep 'kom nou' en hield iets in om Willaert de gelegenheid te geven om bij te komen. Twintig me ter voor de finish hield Ward nog wat in om Wil laert de 200 meter te laten winnen in 22.6 seconden, een tijd die ook voor Ward werd genoteerd. De 3000 meter gaf een leu ke strijd te zien tussen Rik van Laarhoven (RKHAV) en Erik Goossen (Schel- desport). Goossen nam vanaf de start de leiding voor Van Laarhoven, Sjaak Luteyn (Wielingen) en Harold Hiel (RKHAV) die als eerste moest lossen. Veteranencrosskampioen Luteyn moest zich na vier ronden gewonnen geven en verloor langzaam ter rein. Rik van Laarhoven zette met nog 600 meter te lopen een versnelling in die Goossen nog net kon opvangen. In de laatste ronde schakelde Van Laarhoven een tandje ho ger en Goossens was ge zien. Met een voorsprong van 30 meter was de winst voor van Laarhoven. Het peloton rijdt door de straten van Axel. foto Charles Strijd door Frits Bakker AXEL - Het is maar goed dal er nog buffels rijden in het peloton. Met veel zijn ze niet meer, in de Zeeuwse koersen, maar dat maakt het zo mooi om er weer eens één aan het werk te zien. Frangois Franse, de 35-jarige krachtpatser uit Kwadendam- me, reed gisteravond in Axel al les en iedereen aan flarden. Hij deed het met vier flitsende dem arrages in de slotkilometers. De Axelse kermisronde, ooit smaakmaker in de criteriums, nu op sterven na dood, kreeg er tenminste nog een stoere win naar mee. De Bevelandse buffel heeft dit jaar lang op zijn eerste zege moeten wachten. ,,Ik reed in het voorjaar als een raket, maar eerst werd ik door een derny van de weg gereden en twee weken later lag ik weer op straat." Kleine, maar hardnekkige bles sures braken het ritme van de tempobeul. Hij begon tegen zijn gewoonte te grossieren in twee de en derde plaatsen. In de Axel se kermisronde reed hij de ste nen uit de straat. Dat er maar twintig man aan de start stonden? ,,Tsja", zei Franse, „dat maakt het nog moeilijker dan met tachtig. Dan moet je bijna met elke demarra ge meegaan, anders kan het gebeurd zijn. Alles bleef in Axel tot in de fina le bij elkaar. Davy Dubbeldam, die zich in de criteriums stilaan weer in de kijker begint te rij den, sleurde af en toe wel aan de kop en deed een paar pogingen om alleen weg te komen Drie sterke Tsjechen, veldrijders van nature, keken niet op een ver snelling meer of minder, maar uiteindelijk was de wedstrijd gedoemd om in een sprint te ein digen. Toen kreeg Frangois Franse het op zijn heupen. Tien kilometer voor het einde keek hij nog eens om zich heen om zijn kansen in te schatten. Wie moest hij in dat peloton van twintig man nog vrezen? Theo Akkermans, de ex-prof mis schien? John Leys, ook al zo'n lepe prijsrijder. Wilfried Basti- aanse, toch Davy Dubbeldam? Of die Tsjechen? Kampioen Ze waren met drie man naar Axel gekomen en hadden zich op het laatste moment aange meld. Jiri Pospisil, Vaclav Jezek en Peter Dlask. „Ik ken er niet één van", zei Frangois Franse, maar zijn wielerkennis liet hem in de steek. Rudy de Kinder, een Belgische verzorger van de Tsje chische veldrijders-selectie: „Ik heb die jongens voor een week in huis om in de criteriums ritme op te doen. Het zijn niet de eer ste de beste renners. Jiri Pospisil is kampioen veldrijden van zijn land en heeft het Europees kam pioenschap ook al eens gewon nen." Frangois Franse: „We hadden al snel gezien dat ze hard konden rij denEn toen hebben we onder elkaar afgesproken: als er één wegrijdt, dan gaan we er kop- over-kop achteraan." De Zeeuw, die de sterke conditie van het voorjaar nog in de benen heeft, kon er zelf van profiteren. ,Ik ben vier keer gesprongen, de vierde keer was het raak", ver telde hij na afloop, met zijn eer ste bloemen van dit seizoen in de hand. Toen er niemand meer reageerde, sloeg hij de beslis sende kloof. Tien, twintig meter en de buffel was gezien. John Leys mocht even later sprinten voor de tweede plaats. Mooie koers, met een mooie winnaar. Maar het kon natuur lijk niet verhullen dat de Axelse kermiskoers een dieptepunt in zijn bestaan beleefde. Voorzit ter Kees de Kraker vertelde dat het met hem in het comité de 36e keer was dat de Ronde van Axel werd gereden. „Maar ik heb het nog nooit zo slecht meege maakt." De Axelse koers staat nogal on gelukkig op de kalender. De meeste renners hebben er net een druk pinksterweekeinde opzitten, met drie criteriums in drie dagen. De vierde is net te veel van het goede, maar in Axel is de derde pinksterdag een tra ditie. „We wijken niet af van die datum." Kees de Kraker: „Andere jaren gaan we wel eens naar België om renners te halen. Dat hebben we nu niet gedaan, door tijdgebrek. Het comité is ook elk jaar klei ner geworden. We doen het nu nog met zijn drieën: ikzelf, mijn vrouw en de zoon van mijn vrouw. Dan heb je geen tijd om renners te gaan ronselen." AMSTERDAM - Drie Nederlandse officials zijn benoemd ir, de organisatie van het olympisch roeitoernooi in Sydney. Hk zijn de in Kapelle woonachtige Mark Top, Helma Neppérus uit Voorschoten en Lex Grootenhuis uit Capelle aan den IJs- sel. Top is lid van de Council van de wereldroeibond. Hij is aangewezen als lid van de Jury of Appeal die protesten be handelt. De olympische roei wedstrijden beginnen 17 septem ber. ANP ZELHEM - Ook de vijfde wedstrijd om de NHS/Intervet Dressuur Trophy is een prooi voor Thamar Zweistra gewor den. De Zeeuwse jeugdinternational stuurde in Zelhem de ruin Hexagon's Kyrain naar een score van 71.43 procent. Ook voor Carolein van de Plasse was er in Zelhem reden tot een feestje. De amazone uit Yerseke eindigde met Delta Mossel Ratina in de competitie voor de Roelof sen Raalte Spring Trok zowel in het klassiek als de Grote Prijs op een vierde plaats. Door dit resultaat verzekerde Van de Plasse zich van een startbewijs voor de finale. NIJEVEEN - Remy Vasseur uit Vlissingen is op de vijfde plaats geëindigd in de derde triatlon voor het nationale junio rencircuit in Nijeveen. Na 850 meter zwemmen lag Vasseur op de 2 le plaats en had een achterstand van ruim een minuutop Freek van Tetering (Oosterhout) en Roy Paes (Elslo). Na de eerste ronde van 11 kilometer fietsen lag Vasseur 10e met een achterstand van 50 seconden op de leiders. Na de wissel fiet- sen-lopen had hij nog een plaatsje gewonnen met een kleine minuut achterstand op de kop van de wedstrijd. Ondanks dat Vasseur nog een halve minuut verspeelde tijdens de vijf kilo meter lopen op de winnaar Roy Paes eindigde hij op de vijfde plaats in 1 uur 4 minuten en 47 seconden. GOES - De drievoudig Nederlands run-bike-run-kampioen Huub Maas uit Etten-Leur verzorgt vanavond (19.00 uur) een duatlontraining in Goes. Op initiatief van de Triatlon Trai ningsgroep Goes komt Maas naar Goes om op de atletiekbaan van sportpark het Schenge een training te verzorgen. AMSTERDAM - Kofi Mensah gaat definitief naar NAC. Ajax heeft de verdediger verkocht aan de naar de eredivisie gepro-1 moveerde club uit Breda. Mensah speelde al sinds februari van dit jaar op huurbasis bij NAC. ANP HALLE - Sjeng Schalken heeft zijn eerste partij op gras ver loren. De Limburger verloor in Halle in de eerste ronde van Pat Rafter. De Australiër besliste het duel in twee tiebreaks,' 7-6 (5) 7-6 (4). In Birmingham bereikte Amanda Hopmans de tweede ronde. Ze versloeg Vavrinec, 7-5 6-4. Kristie Boogert en Seda Noorlander verloren. Boogert van deTanasugarn, 3-6 j 6-3 1-6, Noorlander van de Engelse Latimer, 4-6 0-6. ANP USTER - De Rabo-wielerploeg is in de ploegentijdrit, de ope- ningsrit van de Ronde van Zwitserland, als tweede geëindigd. De formatie van Theo de Rooy had na 24,6 kilometer in en rond Uster vijf seconden achterstand op winnaar Telekom. In het algemeen klassement nam Wesemann de leiding. DPA Sterk optreden Arno Slabbekoorn bij wegraces Oss door Henk de Winter VLISSINGEN - De huidige Nederlands kampioen in de 2CV-cross Jos Krijger zakt naarmate het seizoen vordert steeds verder weg op de rang lijst van de NK. Ging de Wol- phaartsdijkse coureur aan het begin van het seizoen nog aan de leiding in hel Nederlands 2CV kampioenschap, op dit moment staat hij op een zeven de plaats. In de race in het Belgische Ruisbroek was de overwin ning voor de huidige leider in het 2CV-Cross kampioen schap, Patrick Gillich uit Uden. Krijger kwam niet ver der dan een achtste plaats. Technische problemen aan zijn lelijke eend en een forse duw van een tegenstander haalden Krijger uit de top van de wedstrijd. Miechiel Corstanje uit Axel reed een sterke race, door ach ter Gillich als tweede te finis hen. Goesenaar Pascal de Regt finishte als derde en Ardjan Logmans uit Wolphaartsdijk als vijfde. Een dag later, in een wedstrijd in Ter Schuur, finishte Krijger weer op een achtste plek. Met nog zes wedstrijden te gaan en een achterstand van 159 pun ten op leider Gillich, zal het voor de uit Wolphaartsdijk af komstige Jos Krijger moeilijk worden zijn titel te prolonge ren. Ook in Ter Schuur had Krijger te maken met een (klein) technisch probleempje aan zijn eend en kwam door toedoen van een tegenstander in een greppel naast de baan tot stilstand. Dorpsgenoot van Krijger, Ar djan Logmans, scoorde maxi maal in Ter Schuur en klom daardoor van een vijfde naar een derde plaats in de tussen stand van het Nederlands kampioenschap. Logmans staat nu drie punten achter op zijn teamgenoot, de uit Goes afkomstige Pascal de Regt. De Regt deed ook goede zaken in Ter Schuur door als derde te eindigen. Axelaar Miechiel Corstanje eindigde in deze ra ce als vierde en Martein Ris- seeuw uit Zaamslag als zeven de. Wegraces Arno Slabbekoorn is bij weg races in Oss als tweede geëin digd. De motorcoureur uit 's- Heer Abtskerke staat in het tussenklassement van de Su zuki GSXR-Cup nu op een derdepositie. Slabbekoorn, die als derde had getraind, had een goede start en ging probleemloos door de chicane. Vlak achter hem ging het echter mis en lag er binnen enkele seconden een tiental coureurs tussen de strobalen op de grond. Een halfuur later volgde een nieu we start. „Daar baalde ik van", zei Slabbekoorn later. „Nogal wat concurrenten lagen uit de strijd. Die kregen nu de gele genheid om hun motor te repa reren." Over het verdere ver loop van de race was de motorracer uit 's-Heer Abts kerke meer dan tevreden. Slabbekoorn zette zijn motor een paar keer naast die van Re- né Winkel, maar de latere win naar hield de deur gesloten. Slabbekoorn: „Ik heb een paar keer geprobeerd om Winkel er uit te remmen. Maar je ligt er zo af hier in Oss. Een tweede plaats is ook mooi." William de Ridder reed zich naar een twaalfde plaats in de wedstrijd. Voor de jonge Ter- neuzenaar, die even daarvoor een tweede plaats in de race van de Classics had behaald, is het zijn beste resultaat tot nu toe in de Suzuki Cup. In de Supersport 600 finishte Terneuzenaar John Bakker op een dertiende plaats. Bakker had vooraf al weinig hoop op een hoge klassering. „Mijn motorfiets, een Ducati, is niet geschikt voor dit korte werk", liet Bakker weten. van onze sportredactie HULST - Favoriet Alexander Bau wens werd in zijn eerste partij van het Rabo Reynaert- tennistoernooi een halt toege roepen door Guillaume Feliks dal. De jonge Terneuzenaar trok zich niets aan van de reputatie van de als eerste geplaatste ten nisser uit Clinge en maakte kor te metten met zijn tegenstander. Feliksdal, die zijn tweede op eenvolgende seizoen in het keurkorps van Animo net ach ter de rug heeft, was op alle fronten beter dan zijn tegen stander. Dat resulteerde veelal in eenrichtingsverkeer en twee vlot verkregen setzeges. Nadat. Feliksdal de eerste set met 6-1 naar zich had toegetrokken, won hij de tweede set met 6-2. De sterkst bezette groep raakte met Bauwens de 1 i jstaanvoerder kwijt, maar heeft er met Feliks dal meteen een te kloppen man bij. Feliksdal treedt in de halve finale aan tegen de winnaar van het duel tussen Onno van Que- kelberghe en Mario Leenhou wers. In de B2-poule boekte Pascal van Poecke zijn tweede zege. Dat ging ten koste van Tom Huis: 7-5, 6-2. INDIANAPOLIS - Coach Larry Bird van de Indiana Pacers is ontevreden over het optreden van Rik Smits. De Pacers brach ten met een zege in de derde wedstrijd de spanning terug in de NBA-finale tegen de LA La- kers (1-2), maar Bird verwacht meer productie van Smits. „Rik is niet goed begonnen", vond de trainer. „Het is duide lijk dat we hem meer willen zien scoren en doen. Hij lijkt een beetje uit het lood geslagen en krijgt het gewoon niet voor el kaar." In de drie finaleduels maakte de 2,24 meter lange Bra bander 12, 4 en 6 punten, zeer mager voor zijn doen. „Ik weet ook wel dat het beter kan, zeker aanvallend", meende Smits. Verdedigend laat de center ook steken vallen, met veel fouten als gevolg. „Daar hebben we hem ook nodig. Hij moet er staan, met die lengte van hem. Hij moet een grotere rol spelen dan tot nu toe"aldus Bird. RTR De jeugdtoernooien in Sas van Gent en IJzendijke, die dinsdag zijn begonnen, hebben minder deelnemers dan in voorgaande jaren. In Sas van Gent vond men het niet verstandig van de ten- nisbond dat twee jeugdtoer nooien gelijktijdig werden inge roosterd. In IJzendijke waren ze niet gelukkig met het tijdstip, omdat er op de meeste scholen een proefwerkweek was. Op het ATO Zuid-Chemie toer nooi in Sas van Gent werd het toernooi voor de jongens afge last. Wedstrijdsecretaris Manon Dutré: „Het is jammer maar voor tien jongens in verschillen de leeftijdscategorieën kun je geen toernooi organiseren." Voor de kanshebbers op de eind zege begon het toernooi goed. Aubrey de Ritter kwam twee keer binnen de lijnen. In de leef tijdsgroep toten met 10 jaar was ze met 13-0 te sterk voor Aubrey Maanhout, terwijl ze in de leef tijdsklasse tot en met 12 jaar Jeske Bodin terugwees. Proefwerk In IJzendijke op het ABN/AM- RO toernooi is de bezetting beter. In totaal schreven 50 jon gens en meisjes in „Dat is min der dan in voorgaande jaren", merkte Marion van Overloop op „Veel deelnemers hebben deze week een proefwerkweek, ter wijl er komend weekeinde tal van activiteiten zijn." Op de eerste wedstrijddag werd er veel gedubbeld. Sebastiaan Groosman en Niek Verbeke wa ren een maatje te klein voor Ru ben Haverbeke en SanderD- 'Hont 3-6, 1-6. Bij de meisjes kenden Teuni Meyaert en Brigit de Waele geen pardon met Ste- fanie D'Hoens en Marieke Mul- laert 6-1 en 6-1. STRIJEN - Jean-Pierre Hame link heeft in het Zuid-Hollandse Strijen zijn eerste overwinning van het nog prille seizoen ge boekt. De karter uit Vogelwaar de was in de Grand Prix van Strijen ongenaakbaar. Hame link, die zich als snelste in de kwalificatieronde van een uit stekende startpositie had verze kerd, was zowel in de eerste als tweede manche oppermachtig. In een sterk deelnemersveld fi nishte hij met ruime voor sprong. Atletiek Pinksterwedstrijden Hulst. Mannen: 100 m: 1. Michiel Willaert (RKHAV) 10.9. 200 nr. 1. Michiel Willaert 22.6.3000 m: 1. Rik van Laarhoven (RKHAV) 9.04.8, 2. Erik Goossen (Scheldesport) 9.09.13. Harold Hiel (RKHAV) 9.29.0. Veteranen. Man nen: Kogel: 1. Donald Segers (RKHAV) 10.47. Discus: Donald Segers (RKHAV) 31.47. 100 m: 1. George Valkx (RKHAV) 14.1. 200 m: 1. George Valkx 27.4. 3000 m: 1.Sjaak Luteyn (Wielingen) 9.11.9. Jongens B: 100 m: 1. Daniel Ward 10.9,2. Gert Jan Lauret 12.7. 200 m: 1. Daniel Ward 22.6,2. Gert Jan Lauret 25.9.800 m: 1. Maarten de Cock (RKHAV) 2.17.5. Ko gel: 1. Daniel Ward 14.02. Discus: 1. Da niel Ward (RKHAV) 30.9. Speer: 1Daniel Ward (RKHAV) 43.90. Jongens C: 100 m: 1. Dennis Verhulst (Spado) 12.2.800 m: 1. Dennis Verhulst (Spado) 2.19.9, 2. Jack Luteyn (Wielingen) 2.38.4. Ver: 1. Dennis Verhulst (Spado) 5.58, 2. Wouter Saman (RKHAV) 5.47. Kogel: 1. Erwin Paarde- kam (Spado) 13.61, 2. Erwin Wagenaar (Spado) 10.85. Jongens D. Hoog: 1. And res Vlaming (Dynamica) 1.45. 80 m: 1. Andres Vlaming (Dynamica) 10.5 Ver: 1. Andres Vlaming (Dynamica) 4.75. 1000 m: 1. Andres Vlaming (Dynamica) 3.13.6, 2. Tim Aper (RKHAV) 3.23.8. Pupillen Jongens A 2e jaars: Balwerpen: 1. Mi chiel de Cock (RKHAV) 20.48. Hoog: 1. Michiel de Cock (RKHAV) 1.15. 60 m: 1. Michiel de Cock (RKHAV) 9.0. Jongens A Ie jaars: 60 m: 1 Brian Boidin (RKHAV) 9.3. Ver: 1. Brian Boidin (RKHAV) 4.11. 1000 m: 1. Brian Boidin (RKHAV) 3.46.4. Kogel: 1. Brian Boidin (RKHAV) 5.90. Vrouwen: Kogel: 1. Sabrina van Eekeren (RKHAV) 8.11. Discus: 1. Sabrina van Ekeren (Spado) 29.43.100 m: 1. Rebecca de Bakker (RKHAV) 13.5.200 m: 1Rebec ca de Bakker (RKHAV) 30.7. 800 m: 1. Margot de Nijs (RKHAV) 2.43.1. Meisjes B. Kogel: 1. Tosca Hellebrekers (RKHAV) 10.36. Discus: 1. Tosca Hellebrekers (RK HAV) 25.58. Speer: 1Tosca Hellebrekers (RKHAV) 17.82. 800 m: 1. Brechlje de Ruyk (RKHAV) 2.19.9. Meisjes C. Discus: 1. Altuna Halilovic (RKHAV) 21.02. 80 m: 1. Riona Doolaard (Spado) 11.0.1000 m: 1. Astrid den Herder (AV'56) 3.35.6. Ver: 1. Riona Doolaard (Spado) 104.52. Kogel: 1. Riona Doolaard (Spado) 10.10. Discus: 1 Altuna Halilovic (RKHAV) 21.02. Speer: 1Inge Franken (Spado) 20.70. Meisjes D. 80 m: 1. Cathy de Vries (Wielingen) 8.9. Hoog: 1. Cathy de Vries (Wielingen) 1.30. Ver: 1. Annemiek van Bellen (RKHAV) 3.38. Speer: 1. Annemiek van Bellen (RK HAV) 14.54. Pupillen Meisjes A 2e jaars. 60 m: 1. AniekAper(RKHAV)9,7.1000 m: 1. Aniek Aper (RKHAV) 3.47.1. Balwer pen: 1. Aniek Aper (RKHAV) 20.10. Hoog: 1. Jasmijn de Herder (AV'56) 1.10. Meis jes A1 e jaars: 60 m: 1Lotte Baauw (RKH AV) 10.3.1000 m: 1. Lotte Baauw 4.03.1 Ver: 1Lotte Baauw3.49. Kogel: 1Anne- lies Baauw (RKHAV) 6.12. Sportprijsvragen Lucky Day, dinsdag 13 juni: Winnende getallen: 3-8-10-12-15-19-30- 36-39-41-46-47-48-50-56-60-62-75-76- 77. (onder voorbehoud) Toto 13. Eerste prijs: 1 winnaar die bruto 76.409,10 gulden ontvangt. Tweede prijs: 35 winnaars, elk 274,50 gulden. Derde prijs: 327 winnaars, elk 73,40 gul den. (onder voorbehoud) Tennis Halle (Dui). Mannen, 2,4 miljoen gulden. Eerste ronde: Rafter (Aus/8) - Schalken (Ned) 7-6 7-6, Kafelnikov (Rus/1- Vicente (Spa) 6-7 7-6 6-4, Kiefer (Dui/2) - Golmard (Fra) 6-1 6-4. Queens (GBr). Mannen, 1,9 miljoen gul den.Tweede ronde: Safin (Rus/7) - Bout ter (Fra) 7-5 5-7 6-3, Bryan (VSt) - Henman (Gbr/8) 7-6 6-4, Sampras (VSt/2) - Parmar (GBr) 6-7 6-4 6-3, Pioline (Fra/4) - Gambill (VSt) 5-7 6-2 6-3. Birmingham. Vrouwen, 425.000 gulden. Eerste ronde: Hopmans (Ned) - Vavrinec (Zwi) 7-5 6-4, Tanasugarn (tha/16) - Boo gert (Ned) 6-3 3-6 6-1, Latimer (GBr) - Noorlander (Ned) 6-46-0. Tweede ronde: Tauziat (Fra/1- De Lone (VSt) 6-1 6-1, Ca priati (VSt/3) - Woodroffe (GBr) 6-1 7-5.-. Hulst. Rabo Reynaerttoernooï. Mannel* enkelspel B1: Felïksdal-Bauwens 6-1, 6- 2. B2: P. van Poecke-Huis 7-5, 6-2. Cl: De Barbanson-Van de Voorde 6-3, 6-4. C2: De Kesel-Van den Broecke 6-7, 6-3, 6-1. Dl: Inghels-Lensen 6-4, 6-1, Van Over- dulve-Goethals. D2: Rouw-Wessels 6-4. 6-4, De Langen-De Kesel 4-6, 6-2, 7-5; Werri-Mulder 6-2,6-4; Hoogstrate-Agter- huis 3-6, 6-4,6-2. D1 40+: De la Ruelle-De Burger6-0,6-1Dubbelspel BI: Huis/Kos- ter-Bolssens/De Witte 6-3, 6-4. C1: Hiel- /Van Jole-De Baets/Dutree 7-6, 4-6, 7-6 C2: Bouwens/Scheerders-Navarro/Van Regenmortel 7-5, 1-6, 6-3; Van den Ber ge/De Bock-Van Jole/De Kort 7-6,6-2. Dl: Moens/De Schepper-Boussen/VerwerfS- 2, 7-5; Schelfhout/Vlassenrood-Van Jo- le/Rodrigo 4-6,7-6,7-5; Van der Klooster- /Schakel-Van Kerkhoven/Navarro 6-3,7- 5. D2: Groenestijn/Ringoot-Boone/Du- cheine 3-6,7-5,6-3. Vrouwen, enkelspel D1: Blanckaert-De Kesel 6-3, 6-3. Dubbelspel Cl: Verhae- gen/Verhaegen-Bolssens/Visser 7-6,6-2. C2: Kerckhaert/De Kesel-Bonsel/Nijssen 7-6, 6-3. D1: Hamelink/De Zeeuw- Bogaert/Versprille 6-4, 6-2. D2: De Bakk er/Van Bellen-Van Iwaarden/Triest 6-1,6- 1 Gemengd dubbel D1: Van de Voorde- Nan Dorsselaer-Steijaert/Eshuis 6-2, 6- 3. Sas van Gent ATO Zuid-Chemie jeugd- toernooi: Meisjes enkel t/m 10 jaar: Vic- key Hermans-Jeske Bodin 10-2, Rian de Ritter-Aubrey Maanhout 13-0, t/m 12 jaar: Mendy Wolfert- Isabel Vereecken 18-0, Karlijn Agten-Mendy Wolfert. 12-2, Leonie Agten-Chrissy van Strien 11-4, Rian de Ritter-Jeske Bodin17-1. IJzendijke ABN-AMRO jeugdtoernooi. Jongens enkel t/m 12 jaar: Marco van Trier-Teun Ingels 6-1, 6-1. Meisjes t/m 12 jaar: Esther Arens-Maud Verbeke 6-2, 2-6, 6-1,Tessa van Noord-Oedine Hinneman 6-4,6-1Jongens dubbel t/m 12 jaar: Sven van de Bulck/Boyd Bak- els-Sander Haers/Bart Bron 6-4, 2-6, 0-6. Jongens dubbel t/m 16 jaar: Sebas tiaan Groosman/Niek Verbeke- Ruben Haverbeke/Sander D'Hont 3-6,1-6. Meisjes dubbel t/m 16 jaar: Teuni Meij- aert/Brigitte de Waele-Stefanie D'Hoen- s/Marieke Mullaert 6-1,6-1 Wielrennen Uster. Ronde van Zwitserland. Ploegen tijdrit: 1 Telekom 24,6 km in 26.30 (55,681 km/u), 2. Rabobank 0.05, 3. Ma pei 0.11. Ronde van Axel voor elite zonder con tract. 1. Frangois Franse (Kwadendam- me), 80 kilometer in 1.55.24,2 John Leys (Standdaarbuiten), 3. Peter Dlask (Tsje chië), 4. Wilfried Bastiaanse (Hoogerhei- de), 5. Arnold Duinhouwer (Kapelle), 6. Martijn Simons (Wouw), 7. Pim van der Valk (Middelburg), 8. Theo Akkermans (Woensdrecht), 9. Rob Meiland (Hooger- heide), 10. Davy Dubbeldam (Sluiskil). woensdag Atletiek Baancircuit Goes. Derde wedstrijd voor het Zeeuwse baancircuit. Tevens zijn op de 800 meter, hoogspringen en versprin gen Zeeuwse titels te verdienen. De wed strijden op sportpark Het Schenge begin nen om 18.45 uur ■I Biljarten Driebanden Koppeltoernooi. Locatie; Tapperij 's Lands Welvaren, Kwaden- damme. Aanvang: 19.15 uur. Trimlopen Kreekloop. Start 19.30 uur aan Ridder kerklaan te Westkapelle. Afstanden 2.7 en 5.4 kilometer. Organisatie evenemen tencommissie Westkapelle en atletiek vereniging Dynamica. foto Willem Mieras Voor Jos Krijger wordt het moeilijk zijn Nederlandse titel te prolongeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 62