PZC Westerschouwen biedt kunst én natuur Parkpop jubileert Oosterhuis en Borstlap samen in Terneuzen I L. H 13 V r Clinge speelt weer even het Wilde Westen ia Beau Hunks openen het jazzweekend Bergen op Zoom 15 woensdag 14 juni 2000 Kate Winslet kiest na Titanic voor films in hogere sferen 17 Geloof hoop en liefde in Middelburg 17 De Kunstschouw Westerschouwen biedt een mooie sym biose van kunst en natuur. Op eenenveertig verschillende locaties in de Westhoek van Schouwen stellen honderd tien kunstenaars vanaf vrijdag 16 juni tot en met zondag 25 juni hun werk ten toon. De zevende editie van de Kunstschouw wordt vrijdagmiddag om 17.00 uur officieel geopend door voorzitter L. Ginjaar van de raad van toe zicht van de Stichting Renesse. Daarna is ex een optreden van het Zeeuws Hoornblazers Ensemble. door Ali Pankow Die opening gebeurt in de Ex- cursieschuur van Staatsbos beheer in Westenschouwen. Dat is één van de bijzondere locaties in de route van de Kunstschouw. Jops Jacobs ex poseert hier zijn etsen met af beeldingen geïnspireerd op de natuur. De plaatsen waar de kunstenaars hun werk ten toonstellen variëren verder van autoshowroom en pan nenkoekmolen tot galeries, tuinen en hotels. Gretige kunstliefhebbers moeten beseffen dat het beslist onmogelijk is alle locaties pp één dag te bezoeken. Tenslotte verdient het landelijk schoon ook alle aandacht. Zo kan er ook een kunstroute per fiets worden gemaakt. Die tocht is dertig kilometer lapg en wie zowel kunst als natuur wil snuiven, doet er goed aan dé route in etappes af te leggen. Het vertrekpunt voor de fiets route is het transferium in Re- nesse. Jonge talentvolle kunstenaars maken kans op de Kunst schouw Award, een speciale aanmoedigingsprijs. Die on derscheiding wordt uitgereikt' tijdens een kunstmaal voor deelnemers en genodigden op zaterdag 24 juni in Slot Moer- mond. De muzikale omlijsting daar wordt verzorgd door Ge rard en Rosilde Verkerke. Muziek vormt dit jaar voor het eerst een wezenlijk onderdeel van de Kunstschouw Wester schouwen. Zo worden in de Corneliuskèrk in Noordwelle op zaterdag 17 en zaterdag 24 juni om 15.00 uur inloopcon certen gegeven door zangeres Herien Wieringa in samenwer king met gitarist Dik de Ko ning en de close-harmony- groep Musical Vocality. Verder wordt op woensdag 21 juni om 20.30 uur in de Hervormde kerk in Haarhstède een zomer- avondconcert gegeven door het vocaal ensemble Quolibet en het kamerkoor Bon Top, Ook woordkunst krij gt dit j aar een plaatsje binnen de Kunst schouw Westerschouwen. Bij de expositie van Ruud van den Bosch in de Torenhoeve wor- i dén op zaterdag, zondag en woehsdag om 14.00 uur en v 16.00 uur poëziewoordraeli- ten verzorgd door Tranquilla. De Kunstschouw is in de loop der j aren uitgegroeid van een driedaagse presentatie tot een gerenommeerde kunstroute die vorig jaar in acht dagen - tijd ruim achtduizend bezoe kers trok. Alle locaties zijn gratis toegankelijk. Onder de deelnemers bevinden zich be halve Nederlandse kunste naars, ook mensen uit China, Duitsland, Rusland, Roeme nië, Armenië, Polen en Irak. Het fraaie Kunstschouw Ma gazine is te koop bij de VW's op Schouwen-Duiveland en bij WV-Middelburg. Kunstschouw Wester schouwen: vrijdag 16 juni tot en met zondag 25 juni. De beeldentuin van Marianne van Puy velde in Nieuw-Haamstede is één van de veel bezochte locaties tijdens de Kunstschouw Westerschouwen. foto Marijke Folkertsma Kane is één van de trekkers van Parkpop. door Danny Verbaan Komende zondag wordt voor de twintigste keer in het Haagse Zuiderpark Parkpop gehouden, dus lijkt de ge dachte gerechtvaardigd dat het organiseren van zo'n (gra tis toegankelijk) festival in tussen een fluitje van een cent is. Projectmanager Maarten van Gooi van de or ganiserende stichting Promo tie Den Haag en program meur Ben van Vueren weten wel beter. Vooral het boeken van de bands bleek dit jaar een ongekend zware klus te zijn. Even leek het er bijvoorbeeld op dat Youssou n'dour kon worden geboekt, maar hij gaf de voorkeur aan North Sea Jazz. De naam van Status Quo kwam eveneens voorbij. Die band was echter veel te duur. Een andere knaller had Bill Wyman kunnen zijn. Maar de vroegere bassist van de Rolling Stones geeft 's a- vonds in Londen de aftrap voor zijn Engelse tournee. Geen wonder dat Van Gooi een zucht van verlichting slaakte toen het op het aller laatste moment lukte Row- wen Hèze aan te trekken. Eindelijk was het programma rond. En ook dit keer komt iedereen ruimschoots aan zijn trekken. Bij acts als Bief en Kane is het succes sowieso verzekerd; wie liever houdt van rap en dance gaat naar de Bomfunk MC's. En Rich Wyman zal vooral in de smaak vallen bij degenen die graag luisteren naar een iets steviger variant van de mu ziek van Billy Joel. Beduidend ruiger gaat het er aan toe bij de Bloodhound Gang. Zij vroegen, tot ieders verbazing, in hun contract om het skelet van een aap. „Maar achter die aankondi ging bleek 'this is not serious' te staan", zegt Van Gooi. „Wel willen ze drie sigaren van een merk, waarvan ik werkelijk nog nooit had ge hoord. Ook heeft de gitarist om een bepaald soort snoepje gevraagd - per kleur op vier afzonderlijke schaaltjes neer gelegd, met de papiertjes in dezelfde richting." Ach, als de Amerikanen dat nu zo nodig willen, waarom zou hij het dan niet in orde maken, zegt de projectmana ger. Om diezelfde reden wordt ook de wens ingewil ligd van de Britse bluesrock formatie Reef. „Dat zijn waanzinnige voetbalfans die om een leren voetbal en vijf of zes paar sportsokken heb ben gevraagd". Parkpop, zondag 18 juni in Den Haag. Het is eigenlijk ontzettend logisch dan hun wegen zich hebben gekruist. Popzangeres Trijntje Oosterhuis is de laatste jaren - vooral in de projecten die ze naast haar band Total Touch aanpakt - steeds meer aan de jazz gaan ruiken. Jazzpianist Michiel Borstlap heeft nooit zijn neus opgehaald voor een flinke dosis popmuziek. Dus ligt een samenwerking voor de hand. Tijdens het Schelde Jazzfes tival treedt zaterdag de groep van de succesvolste jazzar- tiest van Nederland op samen met de succesvolste soul zangeres van Nederland. raffineerde combinatie van soul en R&B. Bekende hits zijn 'Somebody else'slover' en 'Touch me there'. Het zijn vooral de soulstem van Trijn tje en de opwindende live-op tredens met een complete be geleidingsband die Total Touch doen afwijken van de door Ernstjan Rozendaal Natuurlijk is de naam Ooster huis nog onlosmakelijk ver bonden met Total Touch. Hal verwege de jaren negentig veroverden Trijntje en haar broer Tjeerd Nederland en een deel van Europa met een ge- vaak gladde en machinale R &B-acts uit de Verenigde Sta ten. „We zijn op het podium begonnen, zo hebben we het altijd gedaan", zei ze twee jaar geleden in de PZC. „Daar lig gen onze roots. Daar zullen we dus niet snel mee ophouden,. We maken geen muziek om veel geld te verdienen. We wil len gewoon echte muziek ma ken. Ik vind het belangrijk om als artiest niet stil te blijven staan. Ik wil elke keer een stapje verder komen en vaak gebeurt dat op het podium." Inmiddels heeft ze weer wat stapjes gezet. De laatste jaren is Trijntje Oosterhuis zich steeds meer als solo-zangeres gaan' profileren. Bekend is haar duet met Marco Borsato Trijntje Oosterhuis en Michiel Borstlap weten beiden een swingende groove te leggen in vrijwel alles wat ze doen. en haar optreden in het kader van de Marlboro Flashbacks. Daarin vertolkt een artiest tij dens een serie optredens het werk van zijn of haar grote voorbeeld. De zangeres van Total Touch koos vorig jaar voor het oeuvre van Stevie Wonder. Terecht is een van de concerten enkele maanden ge leden op cd uitgebracht. Ook voor deze optredens had Trijntje de beschikking over een grote begeleidingsband met een vette - bijna jazzy - blazerssectie. Ze bleek uitste kend uit de voeten te kunnen met het toch niet zo eenvoudi ge repertoire van de Ameri kaanse soulzanger. De vrijheid van interpreteren, haar grote bereiken de neiging hier en daar te gaan improviseren ma ken het weinig verbazingwek kend dat Trijntje Oosterhuis zich nu ook op het pad van de jazz heeft begeven. Dat is in de samenwerking met Borstlap overigens niet voor het eerst. Ze werkte eerder sa men met de big band New Cool Collective van altsaxofonist Benjamin Herman, waarmee ze dit jaar ook op het North Sea Jazz Festival staat. Vorig jaar vervulde Trijntje Ooster huis daar een gastrol bij het optreden van jazzpianist Her- bie Hancock, met wié ze de standard 'Summertime' in drukwekkend uitvoerde. Puzzelstukjes Zo beginnen de puzzelstukjes op hun plaats te vallen. Her man speelt in verschillende formaties samen met Borstlap en Hancock is een van de grootste voorbeelden van de Nederlandse jazzpianist. Net als Borstlap heeft hij - door zijn groep The Headhunters - een flinke reputatie opge bouwd met fusionmuziek, de jazzvorm die wellicht het dichtst tegen de pop aanligt. Trijntje Oosterhuis: „Ik wil el ke keer een stapje verder." Borstlap is een groot fan van Weather Report, de succesvol le fusiongroep uit de jaren ze ventig van Joe Zawinul, Jaco Pastorius en Wayne Shorter. Met een van zijn vele bands, Whitehouse, speelt Borstlap vergelijkbare fusionmuziek, met zijn jazzband vertolkt hij in het project Body Acoustic de voor een elektrische bezet ting bedoelde composities van Weather Report akoestisch. November vorig jaar was Borstlap met dat project te gast in Porgy Bess in Terneu zen. Hij gaf een geweldig op treden, voor helaas veel te wei nig mensen. Voorafgaand aan het concert, vertelde hij in een interview met de PZC: „Ik streef altijd naar een swingen de groove in de muziek. Heb je die dan kun je alles spelen." Als er ergens een overeen komst is tussen Trijntje Oos terhuis en Michiel Borstlap dan is het dat ze beiden die swingende groove weten te leggen in vrijwel alles wat ze doen. Vandaar dat die combi natie, Trijntje Oosterhuis met de Michiel Borstlap Band, zo ontzettend logisch is. Trijntje Oosterhuis en Mi chiel Borstlap Band: zater dag tijdens het Schelde Jazzfestival op het podium Droomschip op de Markt in Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 51