Franse rijdt als een buffel Krijger valt ver terug in NK PZC Bennie Provoost behaalt damtitel De Rave en Lau uitgeschakeld sport woensdag 14 juni 2000 sbw 28 Ward wint 100 meter in Hulst Bevelandse renner rijdt winnende solo in Axelse kermisronde Top in organisatie roeitoernooi Zweistra niet te kloppen Vasseur vijfde in triatlon Nijeveen Run-bike-runtraining in Goes Vijfde plaats voor De Kam Rabo tweede in ploegentijdrit uitslagen ATB-zege voor vader en zoon Minnaard agenda doorSjaakSinke HULST - Junior Daniel Ward van RKHAV is in Hulst winnaar geworden van de sprint over 100 me ter. Hij bleef zijn clubge noot Michel Willaert en kele centimeters voor. Voor beide sprinters werd een knappe 10.9 seconden afgedrukt. Op de 100 meter was de spanning te snijden. Mi chel Willaert was het snelst weg. „Ik was snel weg maar ik kwam veel te laat in het goede pasrit me" wist Willaert na zijn race. Na vijftig meter kwam Ward langszij en vrijwel gelijktijdig gingen ze over de finish. De jury plaatste Ward op de eerste plaats. Op de 200 meter voerden Ward en Willaert een leu ke show op. Bij het uitko men van de bocht na 100 meter had Ward een klei ne voorsprong. Lachend keek hij naar om naar Wil laert en riep 'kom nou' en hield iets in om Willaert de gelegenheid te geven om bij te komen. Twintig me ter voor de finish hield Ward nog wat in om Wil laert de 200 meter te laten winnen in 22.6 seconden, een tijd die ook voor Ward werd genoteerd. De 3000 meter gaf een leu ke strijd te zien tussen Rik van Laarhoven (RKHAV) en Erik Goossen (Schel- desport). Goossen nam vanaf de start de leiding voor Van Laarhoven, Sjaak Luteyn (Wielingen) en Harold Hiel (RKHAV) die als eerste moest lossen. Veteranencrosskampioen Luteyn moest zich na vier ronden gewonnen geven en verloor langzaam ter rein. Rik van Laarhoven zette met nog 600 meter te lopen een versnelling in die Goossen nog net kon opvangen. In de laatste ronde schakelde Van Laarhoven een tandje ho ger en Goossens was ge zien. Met een voorsprong van 30 meter was de winst voor van Laarhoven. Het peloton rijdt door de straten van Axel. foto Charles Strijd door Frits Bakker AXEL - Het is maar goed dat er nog buffels rij den in het peloton. Met veel zijn ze niet meer, in de Zeeuwse koersen, maar dat maakt het zo mooi om er weer eens één aan het werk te zien. Francois Franse, de 35-jarige krachtpatser uit Kwadendam- me, reed gisteravond in Axel al les en iedereen aan flarden. Hij deed het met vier flitsende demarrages in de slotkilome- ters. De Axelse kermisronde, ooit smaakmaker in de criteri ums, nu op sterven na dood, kreeg er tenminste nog een stoe re winnaar mee. De Bevelandse buffel heeft dit jaar lang op zijn eerste zege moeten wachten. ,,Ik reed in het voorjaar als een raket, maar eerst werd ik door een derny van de weg gereden en twee weken later lag ik weer op straat." Kleine, maar hardnekkige bles sures braken het ritme van de tempobeul^Hij begon tegen zijn gewoonte te grossieren in twee de en derde plaatsen. In de Axel se kermisronde reed hij de ste nen uit de straat. Dat er maar twintig man aan de start stonden? „Tsja", zei Franse, „dat maakt het nog moeilijker dan met tachtig. Dan moet je bijna met elke demarra ge meegaan, anders kan het gebeurd zijn. Alles bleef in Axel tot in de fina le bij elkaar. Davy Dubbeldam, die zich in de criteriums stilaan weer in de kijker begint te rij den, sleurde af en toe wel aan de kop en deed een paar pogingen om alleen weg te komen. Drie sterke Tsjechen, veldrijders van nature, keken niet op een ver snelling meer of minder, maar uiteindelijk was de wedstrijd gedoemd om in een sprint te ein digen. Toen kreeg Frangois Franse het op zijn heupen. Tien kilometer voor het einde keek hij nog eens om zich heen om zijn kansen in te schatten. Wie moest hij in dat peloton van twintig man nog vrezen? Theo Akkermans, de ex-prof mis schien? John Leys, ook al zo'n lepe prijsrijder. Wilfried Basti- aanse, toch Davy Dubbeldam? Of die Tsjechen? Kampioen Ze waren met drie man naar Axel gekomen en hadden zich op het laatste moment aange meld. Jiri Pospisil, Vaclav Jezek en Peter Dlask. „Ik ken er niet één van", zei Frangois Franse, maar zijn wielerkenms liet hem in de steek. Rudy de Kinder, een Belgische verzorger van de Tsje chische veldrijders-selectie: „Ik heb die j ongens voor een week in huis om in de criteriums ritme op te doen. Het zijn niet de eer ste de beste renners. Jiri Pospisil is kampioen veldrijden van zijn land en heeft het Europees kam pioenschap ook al eens gewon nen." Frangois Franse: „We hadden al snel gezien dat ze hard konden rijden. En toen hebben we onder elkaar afgesproken: als er één wegrijdt, dan gaan we er kop- over-kop achteraan." De Zeeuw, die de sterke conditie van het voorjaar nog in de benen heeft, kon er zelf van profiteren. „Ik ben vier keer gesprongen, de vierde keer was het raak", ver telde hij na afloop, met zijn eer ste bloemen van dit seizoen in de hand. Toen er niemand meer reageerde, sloeg hij de beslis sende kloof. Tien, twintig meter en de buffel was gezien. John Leys mocht even later sprinten voor de tweede plaats. Mooie koers, met een mooie winnaar. Maar het kon natuur lijk niet verhullen dat de Axelse kermiskoers een dieptepunt in zijn bestaan beleefde. Voorzit ter Kees de Kraker vertelde dat het met hem in het comité de 3 6e keer was dat de Ronde van Axel werd gereden. „Maar ik heb het nog nooit zo slecht meege maakt." De Axelse koers staat nogal on gelukkig op de kalender. De meeste renners hebben er net een druk pinksterweekeinde opzitten, met drie criteriums in drie dagen. De vierde is net te veel van het goede, maar in Axel is de derde pinksterdag een tra ditie. „We wijken niet af van die datum." Kees de Kraker: „Andere jaren gaan we wel eens naar België om renners te halen. Dat hebben we nu niet gedaan, door tijdgebrek. Het comité is ook elk jaar klei ner geworden. We doen het nu nog met zijn drieën: ikzelf, mijn vrouw en de zoon van mijn vrouw. Dan heb je geen tijd om renners te gaan ronselen." AMSTERDAM - Drie Nederlandse ofEicials zijn benoemd in de organisatie van het olympisch roeitoernooi in Sydney. Het zijn de in Kapelle woonachtige Mark Top, Helma Neppérus uit Voorschoten en Lex Grootenhuis uit Capelle aan den IJs- sel. Top is lid van de Council van de wereldroeibond. Hij is aangewezen als lid van de Jury of Appeal die protesten be handelt. De olympische roei wedstrijden beginnen 17 septem ber. ANP ZELHEM - Ook de vijfde wedstrijd om de NHS/Intervet Dressuur Trophy is een prooi voor Thamar Zweistra gewor den. De Zeeuwse jeugdinternational stuurde in Zelhem de ruin Hexagon's Kyrain naar een score van 71.43 procent. Zweistra gaat na deze zege met een straatlengte voorsprong aan de leiding. Ook voor Carolein van de Plasse was er in Zelhem reden tot een feestje. De amazone uit Yerseke eindigde met Delta Mos sel Ratina in de competitie voor de Roelofsen Raalte Spring Trofy zowel in het klassiek als de Grote Prijs op een vierde plaats. Door dit resultaat verzekerde Van de Plasse zich van een startbewijs voor de finale. NIJEVEEN - Remy Vasseur uit Vlissingen is op de vijfde plaats geëindigd in de derde triatlon voor het nationale junio rencircuit in Nijeveen. Na 850 meter zwemmen lag Vasseur op de 21e plaats en had een achterstand van ruim een minuut op Freek van Tetering (Oosterhout) en Roy Paes (Elslo). Na de eerste ronde van 11 kilometer fietsen lag Vasseur 10e met een achterstand van 50 seconden op de leiders. Na de wissel fiet- sen-lopen had hij nog een plaatsje gewonnen met een kleine minuut achterstand op de kop van de wedstrijd. Ondanks dat Vasseur nog een halve minuut verspeelde tijdens de vijf kilo meter lopen op de winnaar Roy Paes eindigde hij op de vijfde plaats in 1 uur 4 minuten en 47 seconden. In de tussenstand voor het juniorencircuit neemt Vasseur de derde plaats in. GOES - De drievoudig Nederlands run-bike-run-kampioen Huub Maas uit Etten-Leur verzorgt vanavond (19.00 uur) een duatlontraining in Goes. Op initiatief van de Triatlon Trai ningsgroep Goes komt Maas naar Goes om op de atletiekbaan van sportpark het Schenge een training te verzorgen. BREDA - Marcelle de Kam behaalde met haar paard Baltimo re een vijfde plaats in de klasse Z van de internationale sa mengestelde wedstrijd in Breda. Traditiegetrouw bracht de uithoudingsproef nogal wat verandering in het klassement/ Dit gold niet voor Marcelle de Kam. De Domburgse hand-' haafde zich met een foutloze cross keurig op de zesde plaats. Ook in de afsluitende springwedstrijd hield De Kam de nul op het scorebord, waardoor ze opklom naar de vijfde stek. De Zeeuwse was hiermee de tweede Nederlander in het eind klassement in deze door de Belgen gedomineerde wedstrijd, USTER - De Rabo-wielerploeg is in de ploegentijdrit, de ope-.- ningsrit van de Ronde van Zwitserland, als tweede geëindigd. De formatie van Theo de Rooy had na 24,6 kilometer in en. rond Uster vijf seconden achterstand op winnaar Telekom.1. In het algemeen klassement nam de Duitser Wesemann de leiding. DP A door Daaf Kasse DE BILT - Bennie Provoost uit Aagtekerke is Nederlands snel- damkampioen bij de aspiranten geworden. In De Bilt was hij in de finale oppermachtig. Na vier ronden had Provoost via twee overwinningen en twee ge lijke spelen al zes punten ver overd. In de laatste drie ronden boekte hij drie overtuigende overwinningen, waardoor hij in het eindklassement op alle con currenten minstens drie punten voorsprong had. Voor damclub Aagtekerke was het het tweede succes binnen acht dagen: op 3 juni werd Irene Sterrenburg al Nederlands kampioen bij de meisjespupil len. De overige Zeeuwse deelne mers speelden in De Bilt geen rol van betekenis. In categorie A, waar Erno Prosman met over macht Nederlands kampioen werd, miste Zeeuws kampioen Johnny de Leeuw na een barra ge de finaleHij kwam in groep 3 terecht, waarin hij een gedeelde tweede plaats behaalde. In cate gorie B voor provinciale spelers eindigde Eric Boogert uit Waar de in de tweede groep. De drie overige Zeeuwse jeugdspelers konden niet in de schaduw staan van Bennie Provoost. Wim van Dijke van damclub De Een dracht eindigde bij de junioren in de achterhoede. Martijn Rentmeester van PWG 's-Gra- venpolder eindigde bij de pupil len op een gedeelde tweede plaats in groep 3. Zeeuws wel penkampioen Slawek Wessel van damclub Aagtekerke slaag de er ook niet in de finale te ha len. WEMELDINGE - De derde wedstrijd van de ATB Zomer - cup in Wemeldinge is onder meer een prooi voor Jan-junior en Jan-senior Minnaard gewor den. In de categorie jeugd tot en met 11 jaar won Marco Minnaard op overtuigende wijze, zoals hij dat het hele seizoen al doet. Vader Jan won de categorie veteranen en dat was een verrassing. Bijna de hele wedstrijd lag Daan Ver hulst, de grote favoriet, op kop met daar vlak achter Jan Min naard. In de laatste ronde ver raste Minnaard Verhulst met een splijtende demarrage en won met een nog behoorlijke voorsprong. Bij de senioren was het een strijd tussen Nico Zweedijk uit Waarde en Luc van Eek uit Goes. Zweedijk ging uiteinde lijk als eerste over de streep. Bij de jeugd 12 tot en met 16 was de eerste prijs voor Jamo Veer- hoek. De renner uit Ritthem is aan een sterk debuutjaar bezig. van onze sportredactie KLOETINGE - Tijdens het De Groene Goes Open C/D-tennis- toernooi in Kloetinge werd in de Cl-categorie Max de Rave uit geschakeld. Hij verloor van de als tweede geplaatste Sander van Buren. Gareth Lau ging in drie sets ten onder tegen Patrick Katsman. In de C2-categorie ouder dan 17 jaar bereikte Koen Bins de laat ste acht ten koste van William Korstanje. John Meijer kwalifi ceerde zich al als halvefinalist door Rodney Schinkel met lege handen achter te laten. Rens de Klerk zegevierde op dit niveau, maar dan bij de 35+-ers, via ex tra reeks tegen Peter Noordijke. In de Dl-klasse vielen overwin ningen te noteren van opnieuw Koen Bins, Hans Westdorp, Quinten van de Vrie en Joep Zoetewey, laatstgenoemde via een walk over. De eerste verrassing werd ook een feit. Arno van Dijke scha kelde in de D 2-afdeling de als verliezend finalist ingeschatte Ronald Gies uit. De vrouwen hebben een geringe inbreng in het enkelspel. Allen in de D 1-categorie geven ze acte de présence. De als eerste geplaatste Carla de Nooyer gaf haar visitekaartje af door Sandx-a Visser te kloppen, temijl ook Marjolein Zeven bergen succesvol van start ging. foto Willem Mieras Voor Jos Krijger wordt het moeilijk zijn Nederlandse titel te prolongeren. Sterk optreden Arno Slabbekoorn bij wegraces Oss door Henk de Winter VLISSINGEN - De huidige Nederlands kampioen in de 2CV-cross Jos Krijger zakt naarmate het seizoen vordert steeds verder weg op de rang lijst van de NK. Ging de Wol- phaartsdijkse coureur aan het begin van het seizoen nog aan de leiding in het Nederlands 2CV kampioenschap, op dit moment staat hi j op een zeven de plaats. In de race in het Belgische Ruisbroek was de overwin ning voor de huidige leider in het 2CV-Cross kampioen schap, Patrick Gillich uit Uden. Krijger kwam niet ver der dan een achtste plaats. Technische problemen aan zijn lelijke eend en een forse duw van een tegenstander haalden Krijger uit de top van de wedstrijd. Miechiel Corstanje uit Axel reed een sterke race, door ach ter Gillich als tweede te finis hen. Goesenaar Pascal de Regt finishte als derde en Ardjan Logmans uit Wolphaartsdijk als vijfde. Eexi dag later, in een wedstx-ijd in Ter Schuur, finishte Krijger weer op een achtste plek. Met nog zes wedstrijden te gaan en een achterstand van 159 pun ten op leider Gillich, zal het voor de uit Wolphaaxlsdijk af komstige Jos Krijger moeilijk worden zijn titel te prolonge ren. Ook in Ter Schuur had Krijger te maken met een (klein) technisch probleempje aan zijn eend en kwam door toedoen van een tegenstander in een greppel' naast de baan tot stilstand. Dorpsgenoot van Krijger, Ar- djan Logmans, scoorde maxi maal in Ter Schuur en klom daardoor van een vijfde naar een derde plaats in de tussen stand van het Nederlands kampioenschap. Logmans staat nu drie punten achter op zijn teamgenoot, de uit Goes afkomstige Pascal de Regt. De Regt deed ook goede zaken in Ter Schuur door als derde te eindigen. Axelaar Miechiel Corstanje eixidigde in deze ra ce als vierde en Martein Ris- seeuw uit Zaamslag als zeven de. Wegraces Arno Slabbekoorn is bij weg races in Oss als tweede geëin digd. De motorcoureur uit 's- Heer xAbtskerke staat in het tussenklassement van de Su zuki GSXR-Cup nu op een deixle positie. Slabbekoorn, die als dei-de had getraind, had een goede start en ging probleemloos door de chicane. Vlak achter hem ging het echter mis en lag er binnen enkele seconden een tiental coureurs tussen de strobalen op de gi-ond. Een halfuur latex- volgde een nieu we start. „Daar baalde ik van", zei Slabbekoorn latei-. „Nogal wat concux-renten lagen uit de strijd. Die kregen nu de gele genheid om hun motor te repa reren." Over het verdere ver loop van de x-ace was de motoi'racer uit 's-Heer Abts- kerke meer dan tevreden. Slabbekooi-n zette zijn motor een paar keer naast die van Re ne Winkel, maar de latere win naar hield de deur gesloten. Slabbekoorn: „Ikheb eenpaar keer geprobeerd om Winkel er uit te remmen. Maar je ligt er zo af hier in Oss. Een tweede plaats is ook mooi." William de Ridder reed zich naar een twaalfde plaats in de wedstrijd. Voor de jonge Ter- neuzenaar, die even daai-voor een tweede plaats in de x-ace van de Classics had behaald, is het zijn beste resultaat tot nu toe in de Suzuki Cup. In de Supersport 600 finishte Terneuzenaar John Bakker op een dei'tiende plaats. Bakker had vooi-af al weinig hoop op een hoge klassering. „Mijn motorfiets, een Ducati, is niet geschikt voor dit korte werk", liet Bakker weten. Atletiek Pinksterwedstrijden Hulst. Mannen: 100 m: 1. Michiel Willaert (RKHAV) 10.9. 200 m: 1Michiel Willaert (RKHAV) 22.6.3000 m: 1. Rik van Laarhoven (RKHAV) 9.04.8, 2. Erik Goossen (Scheldesport) 9.09.1, 3. Harold Hiel (RKHAV) 9.29.0, 4. Patrick de Boevere (Scheldesport) 10.09.9, 5. Rien de Wilde (AV'56) 10.41.2. Veteranen. Mannen: Kogel: 1. Donald Segers (RKH AV) 10.47,2. George Valkx (RKHAV) 8.11 Discus: Donald Segers (RKHAV) 31.47,2. George Valkx (RKHAV) 20.06. 100 m: 1. George Valkx (RKHAV) 14.1. 200 m: 1. George Valkx (RKHAV) 27.4. 3000 m: I.Sjaak Luteyn (Wielingen) 9.11.9. Jon gens B: 100 m: 1. Daniel Ward (RKHAV) 10.9, 2. Gert Jan Lauret (RKHAV) 12.7, 3. Maarten de Cock (RKHAV) 13.6.200 m: 1. Daniel Ward (RKHAV) 22.6, 2. Gert Jan Lauret (RKHAV) 25.9,3. Maarten de Cock (RKHAV) 28.3.800 m: 1. Maarten de Cock (RKHAV) 2.17.5. Kogel: 1. Daniel Ward (RKHAV) 14.02,2, Jeroen van Belzen (Dy namica) 11.55, 3. Rik de Waal (Spado) II.35. Discus: 1, Daniel Ward (RKHAV) 30.9, 2. Rik de Waal (Spado) 35.78, 3. Ri chard van Steenpaal (Spado) 33.44. Speer: 1. Daniel Ward (RKHAV) 43.90, 2. Jeroen van Belzen (Dynamica) 41.64, 3. Rik de Waal (Spado 35.24. Jongens C: 100 m: 1. Dennis Verhulst (Spado) 12.2,2. Wouter Saman (RKHAV) 13.0, 3. Kevin van de Burgt(Spado) 13.3.800 m: 1. Den nis Verhulst (Spado) 2.19.9, 2. Jack Lu teyn (Wielingen) 2.38.4. Ver: 1. Dennis Verhulst (Spado) 5.58, 2. Wouter Saman (RKHAV) 5.47, 3. Erwin Paardekooper (Spado) 5.15. Kogel: 1. Erwin Paardekam (Spado) 13.61, 2. Erwin Wagenaar (Spa do) 10.85, 3. Nick van Alphen (Spado) 10.68. Jongens D. Hoog: 1. Andres Vla ming (Dynamica) 1.45,2. Niels Geelhoed (AV'56) 1.35, 3. Davey van de Veeken (RKHAV) 1.30. 80 m: 1. Andres Vlaming (Dynamica) 10.5,2. Yannick Boidin (RKH AV) 11.3, 3. Rinse Pieters (AV'56) 11.7. Ver: 1. Andres Vlaming (Dynamica) 4.75, 2. Niels Geelhoed (AV'56) 4.38, 3. Yan nick Boidin (RKHAV) 4.18.1000 m: 1An dres Vlaming (Dynamica) 3.13.6, 2. Tim Aper (RKHAV) 3.23.8,3. Aris den Hollan der (Wielingen) 3.31.8. Pupillen Jongens A 2e jaars: Balwerpen: 1Michiel de Cock (RKHAV) 20.48. Hoog: 1 Michiel de Cock (RKHAV) 1.15. 60 m: 1. Michiel de Cock (RKHAV) 9.0. Jongens A Ie jaars: 60 m: 1 Brian Boidin (RKHAV) 9.3. Ver: 1. Brian Boidin (RKHAV) 4.11. 1000 m: 1. Brian Boidin (RKHAV) 3.46.4. Kogel: 1. Brian Boidin (RKHAV) 5.90. Vrouwen: Kogel: 1. Sabrina van Eekeren (RKHAV) 8.11. Discus: 1. Sabrina van Ekeren (Spado) 29.43.100 m: 1. Rebecca de Bakker (RKHAV) 13.5.200 m: 1Rebec ca de Bakker (RKHAV) 30.7. 800 m: 1. Margot de Nijs (RKHAV) 2.43.1. Meisjes B. Kogel: 1. Tosca Hellebrekers (RKHAV) 10.36. Discus: 1. Tosca Hellebrekers (RK HAV) 25.58. Speer: 1. Tosca Hellebrekers (RKHAV) 17.82. 800 m: 1. Brechtje de Ruyk (RKHAV) 2.19.9. Meisjes C. Discus: 1. Altuna Halilovic (RKHAV) 21.02, 80 m: 1. Riona Doolaard (Spado) 11.0.1000 m: 1. Astrid den Herder (AV'56) 3.35.6. Ver: 1. Riona Doolaard (Spado) 104.52. Kogel: 1. Riona Doolaard (Spado) 10.10. Discus: 1. Altuna Halilovic (RKHAV) 21.02. Speer: 1Inge Franken (Spado) 20.70. Meisjes D. 80 m: 1. Cathy de Vries (Wielingen) 8.9. Hoog: 1 Cathy de Vries (Wielingen) 1.30. Ver: 1. Annemïek van Bellen (RKHAV) 3.38. Speer: 1. Annemiek van Bellen (RK HAV) 14.54. Pupillen Meisjes A 2e jaars. 60 m: I.Aniek Aper (RKHAV) 9.7.1000m: 1. Aniek Aper (RKHAV) 3.47.1. Balwer pen: 1Aniek Aper (RKHAV) 20.10. Hoog: 1. Jasmijn de Herder (AV'56) 1.10. Meis jes A 1e jaars: 60 m: 1. Lotte Baauw (RKH AV) 10.3.1000 m: 1. Lotte Baauw (RKHAV 4.03.1. Ver: 1. Lotte Baauw (RKHAV) 3.49. Kogel: 1. Annelies Baauw (RKHAV) 6.12. Sportprijsvragen Lucky Day, dinsdag 13 juni: Winnende getallen: 3-8-10-12-15-19-30- 36-39-41-46-47-48-50-56-60-62-75-76- 77. (onder voorbehoud) Toto 13. Eerste prijs: 1 winnaar die bruto! 76.409,10 gulden ontvangt. Tweede prijs: 35 winnaars, elk 274,50 gulden.! Derde prijs: 327 winnaars, elk 73,40 gul-"] den. (onder voorbehoud) Tennis Halle (Dui). Mannen, 2,4 miljoen gulden. Eerste ronde: Rafter (Aus/8) - Schalken (Ned) 7-67-6, Kafelnikov (Rus/1)-Vicente i (Spa) 6-7 7-6 6-4, Kiefer (Dui/2) - Golmard (Fra) 6-1 6-4. Queens (GBr). Mannen, 1,9 miljoen gul den.Tweede ronde: Safin (Rus/7) - Bout-! ter (Fra) 7-5 5-7 6-3, Llodra (Fra) - Sa (Bral, 6-1 3-0 opgave, Bryan (VSt) - Henman', (Gbr/8) 7-6 6-4, Sampras (VSt/2) - Parmar' (GBr) 6-7 6-4 6-3, Pavel (Roe) - Byrort- Black (Zim) 7-6 6-4, Pioline (Fra/4) - Gamy bill (VSt) 5-7 6-2 6-3. Birmingham. Vrouwen, 425.000 gulden. Eerste ronde: Hopmans (Ned) - Vavrinec (Zwi) 7-5 6-4, Tanasugarn (tha/16) - Boo>' gert (Ned) 6-3 3-6 6-1, Latimer (GBr) r«. Noorlander (Ned) 6-4 6-0. Tweede ronde: Tauziat (Fra/1- De Lone (VSt) 6-1 6-1, Ca priati (VSt/3) - Woodroffe (GBr) 6-1 7-5. Kloetinge. De Groene Goes Open C/D- -toernooi. HE-C1: P. Katsman-G. Lau 3-6 6-3 6-0, S. van Buren-M. de Rave 3-6 7-6 6-4. HE-C217+: K. Bins-W. Kor stanje 7-6 6-4, J. Meijer-R. Schinkel 6-0 6-0. HE-C2 35+: R. de Klerk-P. Noordijke 6-7 6-36-1. HE-D1: K. Bins-G. Fabri 6-1 6-3, H. Westdorp-R. Schinkel 6-3 6-3, Q. van de Vrie-A. Kooman 6-0 6-1, J. Zoe- tewey-C. Raas w.o. J. Zoetewey i.v.m. blessure. DE-D1: M. Zevenbergen-A.S, van Deijk 6-1 6-2, C. de Nooyer-S. Vis ser 6-4 7-5. HE-D2: N. Kaat-J. Lamain 6-4 6-2, B. Daalmans-K. Houtepen w.o. B. Daalmans, A. van Dijke-R. Gies 6-4 6-4. Wielrennen Uster. Ronde van Zwitserland. Ploegen tijdrit: 1. Telekom 24,6 km in 26.30 (55,681 km/u), 2. Rabobank 0.05, 3. Ma pei 0.11, 4. Gerolsteiner 0.12, 5. Post Swiss 0.19, 6. Polti 0.21. Leider: Wese mann (Dui) 26.30. Helchteren (Bel). Profkoers: 1. Omloop (Bel) 166,8 km in 4.20.00, 2. Petersen (Den), 3. Dierckxsens (Bel), 4, Gerits (Bel) op 1.10, 5. Van der Wolf (Ned) 1.20, 6. Verstrepen (Bel), 7. Vierhouten (Ned), 8. Van Dijk (Ned), 9. Reinerink (Ned), 10,. Van Schalen (Ned), overige Nederlan-, ders: 13. Meijs, 14. Hiemstra, 17. Talen, 19. Schmitz, 20. Cornelisse. Ronde van Axel voor elite zonder com tract. 1. Francois Franse (Kwadendam- me), 80 kilometer in 1.55.24,2. John Leys (Standdaarbuiten), 3. Peter Dlask (Tsje chië), 4. Wilfried Bastiaanse (Hoogerhei- de), 5. Arnold Duinhouwer (Kapelle), 6. Martijn Simons (Wouw), 7. Pim van der' Valk (Middelburg), 8. Theo Akkermans (Woensdrecht), 9. Rob Meiland (Hooger- heide), 10. Davy Dubbeldam (Sluiskil). _woensdag_ HÜ Atletiek Baancircuit Goes. Derde wedstrijd voor het Zeeuwse baancircuit. Tevens zijn op de 800 meter, hoogspringen en versprin gen Zeeuwse titels te verdienen. De wed- strijden op sportpark Het Schenge begim1 nen om 18.45 uur ISF Biljarten Driebanden Koppeltoernooi. Locatie: Tapperij 's Lands Welvaren, Kwaden-' damme. Aanvang: 19.15 uur. ■i& Trimlopen Kreekloop. Start 19.30 uur aan Ridder kerklaan te Westkapelle, Afstanden 2.7 en 5.4 kilometer. Organisatie evenemen- tencommissie Westkapelle en atletiek-'1 vereniging Dynamica,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 28