Ouwerkerk kerk Slepend conflict Publiek laat het afweten op popfestival Dansertjes zetten beste beentje voor PZC zeeland Jazznacht werd matig bezocht Robot Dooz grote winnaar in strijd op leven en dood Kerkenraad gist naar oorzaak ontslagname voorgangster Man gewond bij steekpartij Toerist mist kleding en camera's Man beroofd in Renesse Autobrand in Zierikzee Supersoakers in beslaggenomen Hoofdletsel na aanrijding Actie tegen illegaal kamperen Concert in Haamstede Lezing over Maria Magdalena kunst cultuur JiöujLt ii eefe 4i> Gespannen gezichtjes tijdens de uitvoering in Mondragon. foto Marijke Folkertsma door Margreet van den Broek ZIERIKZEE - In een volle con certzaal van Theater Mondra gon in Zierikzee zetten zater dagmiddag 150 leerlingen van de balletschool van Kramer Dance Masters hun beste beentje voor. Dit jaar geven de kinderen voor het eerst twee uitvoeringen waarin zowel klassiek ballet als moderne dans aan bod komen. Op de balletschool van Kra mer Dance Masters aan 't Vrije in Zieri kzee wordt al enige tij d niet meer alleen les in klassiek ballet gegeven. Moderne stij len als jazzballet, free move- ment dans en streetdance heb ben er hun intrede gedaan. De lessen worden gegeven door instructrice Elly Geel hoed, die sinds twee jaar de school draaiende houdt. Zij nam deze taak over van W. M. Kramer-De Groot, die 26 gele den met balletlessen begon op Schouwen-Duiveland. In de voorstelling van afgelo pen zaterdag kwamen alle dis ciplines ruimschoots aan bod. De combinatie van de ver schillende dansstijlen zorgde voor flink wat afwisseling in het volle programma. Op het ene moment stond een groep peuters te swingen op het Smurfenlied, en enkele ogen blikken later brachten de bal lerina's van zes tot dertien jaar met geconcentreerde gezich ten een stuk uit Lord of the Dance voor het voetlicht. De jazzgroepen toonden hun kunnen op moderne meezin gers van artiesten als Venga Boys en Ricky Martin. Hun pasjes leken op maat gemaakt voor een videoclip, of een spet terend optreden in de disco. Naast deze uitvoeringen, die vooral voor ouders, vriendjes en vriendinnetjes waren be doeld, werden er ook nog exa mens afgelegd. De dansertjes uit Grade 3 moesten laten zien dat zij het dansen volgens de normen van de Engelse Royal Acadamy of Dance onder de knie hadden. Na de pauze, die door uitloop van het programma pas aan het einde van de middag plaatsvond, werd het beroem de stuk Cats uitgevoerd. Dans lerares Elly Geelhoed had de choreografie op muziek van Andrew Lloyd Webber speci aal voor haar leerlingen aan gepast. De kostuums en decors waren grotendeels vervaar digd door creatieve moeders. Op zaterdagavond 17 juni vindt een tweede en laatste uitvoering van de balletschool plaats, ook in Theater Mond ragon. Aanvang 19.30 uur. dinsdag 13 juni 2000 RENESSE - In een horecagelegenheid aan de Hogezoom in Renesse is in de nacht van zaterdag op zondag een 23-jarig& man uit Haamstede gewond geraakt aan zijn hoofd bij een steekpartij De dader, een 30-jarige Duitser, is kort na het steken met het mes aangehouden. Het slachtoffer moest zijn hoofdwond la-, ten hechten. De oorzaak van de steekpartij is niet bekend. HAAMSTEDE - In de nacht van vrij dag op zaterdag is een 22- j arige Duitse toerist op een camping a an de JJBoeij es weg ih' Haamstede bestolen van een tas met kleding en camera's. Dé. tas stand waarschijnlijk buiten naast de auto, De schade be draagt meer dan 1000,-. RENESSE - Een 25-jarige Duitser is zaterdag om half drie 's nachts op de Zeeanemoonweg in Renesse van zijn portemon nee beroofd. De man werd door een onbekende op vriendelij ke wijze aangesproken die op datzelfde moment echter zijn portemonnee uit zijn broekzak pakte en daarna in een wach tende auto stapte. De Duitser heeft nog geprobeerd de man tegen te houden, maar dat mislukte. De waarde van de portemonnee met in houd bedraagt enkele honderden guldens. ZiERIKZEE - In de nacht van zondag op maandag is aan de Vagerstraat in Zierikzee een personenauto door onbekende oorzaak in brand geraakt. De bx-andweer heeft de brand ge blust. De voorzijde van de auto was volledig vernield. RENESSE - De politie heeft op de Vroonwegin Renesse zater dag drie supersoakers ter waarde van 300 Duitse Mark in beslag genomen. Eén van de inzittenden van een Duitse auto: had, terwijl de politie het zag, een andere automobilist natge spoten. De eigenaar van de supersoakers heeft een afstands verklaring getekend. ZIERIKZEE - Een 55-jarige bestuurder van een motorfiets uit de gemeente Schouwen-Duivland is zaterdag per ambu lance met hoofdletsel overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. De man werd op de Lange Blokweg aangereden door een 71- jarige automobilist uit Zierikzee, die vanuit een uitrit de rij baan opreed. Beide voertuigen zijn zwaar beschadigd. ZIERIKZEE - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag 5 6 personen bekeurd voor illegaal kamperen voor ille gaal kamperen op Schouwen-Duiveland. Het betrof 53 Duitsers, 2 Belgen en 1 Fransman. De avond voorafgaand aan de controle kregen 54 mensen ter waarschu wing een folder uitgereikt. De controle werd uitgevoerd in het kader van de acties tegen illegale recreatie. Hiervoor is een speciaal piketteam opgericht door de Zeeuwse gemeenten, de provincie, de politie, het Openbaar Ministerie, het Duitse consulaat in Zeeland, het Bureau voor Toerisme en Staats bosbeheer. Aan de actie werkten ook vrijwilligers van de politie en Staatsbosheheer mee. door Margreet van den Broek OUWERKERK - Er zit weinig schot in het onderzoek naar het conflict in de hervormde ge meente in Ouwerkerk. Onder tussen vraagt de kerkenraad zich vertwijfeld af waaróm het nu eigenlijk tot een breuk met voorgangster G. Teusink heeft moeten komen. Teusink was officieel geen do minee, maar pastoraal mede werkster van de hervormde kerk in Ouwerkerk. Zij ging wel voor in diensten, en verleende pastorale zorg aan gemeentele den. Ze diende vlak voor Pasen haar ontslag in bij de kerken raad. Voor veel trouwe kerkbe zoekers kwam dit bericht als een donderslag bij heldere he mel. Scriba J. Nijboer gaf toen aan dat het om een meningsver- BURGH-HAAMSTEDE - De kamerkoren Qudlibet en Bon Ton geven woensdag 21 juni een Kunstschouwconcert in de her vormde kerk in Haamstede. Qudlibet is een Middelburgs vrouwenkoor. Bon Ton is afkomstig uit Brabant. Hun re pertoire bestaat voornamelijk uit Nederlandse componisten. Quodlibet breng werken van Hildegard von Bingen, Max Re geren Franz Schubert. Het con cert begint om 20.30 uur. BURGH - HAAMSTEDE - Ma ria Magdalena is de hoofdper soon van de eerste Zomeravond die de hervormde gemeente Burgh dit seizoen organiseert. Op 14 juni houdt E. A. de Boer een lezing over de bijbelse fi guur die momenteel door de ro man van Marianne Frederiks- son weer in de belangstelling staat. De Boer schreef in 1996 een boek over haar. Muzikale medewerking wordt verleend door het vrouwenkoor Quodlibet onder leiding van Willie den Hollander, met onder andere muziek van Hildegard von Bingen. Aanvang 20.00 uur schil tussen Teusink en haar werkgever, de kerkenraad, zou gaan. Vanuit het provinciaal kerkcen trum is vorige maand een onder zoek opgestart naar de precieze aard van de ruzie en mogelijke oplossingen. Dit wordt uitge voerd door een visitatiecommis sie die zowel gesprekken met de kerkenraad als met Teusink voert. Volgens coördinator van het kerkcentrum B. van Noord zou de uitkomst van het onderzoek 'weieens lang' op zich kunnen wachten. Waarom hij dat denkt, kan Van Noord niet toelichten. „Maar in situaties waar mensen zo intensief met elkaar samen werken worden conflicten vaak op verschillende manieren uit gelegd", stelt hij. Dit lijkt inderdaad het geval te zijn in Ouwerkerk. „Wisten we het maar", antwoordt scriba J. Nijboer op de vraag waarom hij denkt dat de breuk tussen raad en voorgangster niet meer gelijmd kan worden. „Ik ben bang dat het voor haar heel moeilijk ligt om nog terug te ko men. Ze heeft zelf plotseling ontslag genomen. We weten niet waarom. Wij hebben in ieder ge val nooit de deur helemaal dicht willen gooien." Toch is er sinds de breuk geen gesprek meer geweest tussen Teusink en de kerkenraad. „Het contact verloopt via de visita tiecommissie", aldus Nijboer. Op korte termijn zal er een laat ste ronde van gesprekken plaatsvinden. „We hopen dat er dan duidelijkheid komt, ook over de manier waarop we het beste de gemeenteleden kunnen informeren. In dit soort situa ties zijn mensen heel kwetsbaar en breekbaar. Dat is ons zeker een zorg", vertelt Nijboer. De hervormde gemeente in Ouwerkerk is een combinatie gemeente met die van Ooster- land. De gezamenlijke en enige predikant, J. de Haan, is eind april met emiritaat gegaan. Bei de gemeentes zitten zolang de vacature niet is ingevuld, zon der predikant. In Ouwerkerk neemt dominee G. Bos uit Se- rooskerke de honneurs momen teel waar. In Oosterland gaat dominee G. Oberink uit Brui- nisse voor. Teusink was vrij dag niet bereik baar voor commentaar. noeymJUri. Nescafé oploskoffie Cappuccino, koffie verkeerd, Wiener melange of espresso. Navulzak/pot van 7.79/6.99 voor door Richard Hoving MIDDELBURG - Het Abijd- plein in Middelburg was Pink stermaandag het podium voor de allerbeste Zeeuwse bands. De omgeving was prachtig, de sfeer perfect en de akoestiek uitstekend. Alleen het publiek ontbrak. Aan één van de ronde sta-tafels achter op het plein bouwt Rei- nold (30) uit Oost-Souburg aan het begin van de avond een joint. Om hem heen vijf vrien den en veel glazen bier. De Sou burger is voor Nuff Said geko men. De bandleden zijn goede bekenden van hem. Het optre den, dat een paar uur eerder plaatsvond, was volgens Rei- nold 'erg goed'. Of hij nog lang blijft? „Voorlopig wel. Het is ge zellig." Hét Zeeuwse popfestival is niet alleen gezellig, maar ook afwis selend. Tegenover de stevige gi taarmuziek van Nuff Said staat bijvoorbeeld de Juke Joints Big Band. Ook deze groep heeft REDACTIE NOORD-ZEELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111)454647 Fax: (0111)454657 e-mail: redzzee@pzc.nl M. Modde (chef) M.G. van den Broek P. Kleemans F.F.A.M. van Loon A.M.L. Pankow R.H.N. Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl trouwe fans. Drie van hen, twee vrouwen en een man, zijn uit Rotterdam en omgeving naar Middelburg gekomen. De loca tie voor het festival vinden ze 'fantastisch'. Voor het overige hebben de drie de nodige op- en aanmerkingen. „Ik dacht dat het gratis was", zegt één van de twee vrouwen. „Nergens staat dat het geld kost, totdat je bij de ingang komt, twintig gulden. Laatst was ik in Zoetermeer, daar was het gratis." Haar vriendin is ook niet tevreden. „Nergens op het plein staan stoelen. En als je op de stoep langs de gebouwen gaat zitten wordt je wegge stuurd." Dorothee (34) uit Aardenburg is één van de ruim dertig bewakers op en rond het Abdijplein. Alles loopt op rolletjes, zegt ze. „De mensen gedragen zich voor beeldig. De organisatie is wer kelijk perfect." Het in de gaten houden van het publiek is voor haar een buitenkans om haar fa voriete band te zien. „Wie dat zijn? Bief natuurlijk 'ee." Over de minder bekende bands die op het festival staan is Dorothee niet minder enthousiast. De Grandpa Nick Sessieband met Marjon van Iwaarden en Under Construction, de winnaar van de kunstbende Zeeland, spron gen er voor haar uit. Dertig toeschouwers De belangstelling voor de optre dens is de hele dag matig. Als kort voor twaalf uur de Grand pa Nick Sessie als eerste band het podium opkomt staan er on geveer dertig toeschouwers op het plein. Later op de middag als Nuff Said optreedt zijn er ruim 200 mensen. Halverwege de avond als Racoon speelt, zijn er achthonderd kaarten ver kocht. „Een lelijke tegenval ler", zegt organisator Cor de Jonge. De Stichting Popmuziek Zee land, de provincie en de ge meente Middelburg hadden op 1600 man publiek gerekend. De Jonge heeft niet direct een ver klaring voor het tegenvallende aantal bezoekers. Van zijn me dewerkers heeft hij meerdere verklaringen gehoord. „Te wei nig publiciteit, concurrentie van het Europees Kampioen schap voetbal, geen popcultuur in Middelburg. Zeg het maar. Ik weet het nog niet. Volgend jaar moet het bestuurs centrum van Zeeland volgens Nuff Said tijdens het optreden op het Abdijplein. De Jonge in elk geval opnieuw het podium worden voor Hét Zeeuwse popfestival. „Het was gewoon een heel goed festival, Dat moet een vervolg krijgen." Hij laat zich niet uit het veld slaan door het geringe aantal toeschouwers. „Dat zegt niet zoveel. Het bevrijdingsfestival in Vlissingen heeft ook slechte jaren gekend. En wat te denken van Marktrock in Leuven. Dat liep de eerste jaren ook niet best." Hét Zeeuwse popfestival wordt, hoe kan het ook anders, afgeslo- foto Ruben Oreel ten door dé Zeeuwse band. Het is even na tienen als Blof het po dium op komt. Zanger Paskal Jakobsen kijkt over het plein en zegt, voordat de band het num mer 'Welkom thuis' inzet, 'Wij zijn in elk geval blij dat jullie wel zijn gekomen'. door Richard Hoving MIDDELBURG - Overdag in de binnenstad en 's avonds in de Stadsschouwburg. Middelburg was zaterdag jazzstad. Het aantal bezoekers viel tegen. Ongeveer tweehonderd belangstellenden kwamen 's avonds af op artiesten als de Andor's Jazz Band en het Amina Figaro- va/Bart Platteau Septet. Hans Hamelink van de Jazz Activiteiten Stichting Zeeland had op meer toeschouwers gerekend. „Er was te weinig pu bliek." Hamelink denkt dat het deels aan het begin van het Europees Kampioenschap voetbal heeft gelegen. Het tegenvallende aantal bezoekers is voor Hamelink aan de andere kant opnieuw een bewijs dat de formule van de Mid delburgse jazznacht niet meer werkt. De organisatie had dit jaar al een flinke koerswijziging willen inzetten, maar dat ging op het laatste moment niet door. Net als voorgaande jaren werd overdag voor een aantal bands in de binnenstad gekozen en 's avonds voor optredens in de Stadsschouwburg. Andere opzet De voorbereidingen voor volgend jaar zijn inmiddels begon nen, zegt Hamelink. In drie tenten in de binnenstad moeten verschillende soorten jazz worden gespeeld. Door de optre dens naar het centrum van Middelburg te halen verwacht de organisatie een groter publiek te bereiken. door Richard Hoving VLISSINGEN - De muziek staat keihard in het atrium van de Hogeschool Zeeland in Vlis singen. „Techno-house", schreeuwt een van studenten in de centrale ruimte. „Heel toe passelijk." De Hogeschool is zaterdag het toneel van Robotgames. Zes ra diografisch bestuurbare auto- tjes van ongeveer twintig kilo werken een competitie af. Ze spelen voetbal ('Schiet zoveel mogelijk ballen in het eigen doel'), doen aan sumoworstelen ('duw de tegenstander van het plateau') en nemen een hinder- nisbaan. Het laatste wedstrijd onderdeel is een strijd 'op leven en dood'. De opdracht is duide lijk: Schakel de tegenstander uit. Alles is geoorloofd. Robot the Dooz blijkt niet alleen de behendigste, maar ook de sterkste van alle deelnemers- .Twee maanden werk hebben de ontwerpers er ingestoken. Het gemak waarmee de andere ro bots worden weggeduwd zit volgens Thieme de Nooijer (20) in de rolstoelmotor die is inge bouwd. De tweede prijs gaat naar de makers van Scrap, een vervaar lijk uitziend aluminium karre tje met een scherpe uitstekende klauw. De derde prijs is voor de Rat of destruction. De beden kers van deze robot lopen door een 'stom ongeluk' een hogere klassering mis. Tijdens de vre dige demonstratieronde rijdt the Dooz per ongeluk vol tegen het rechter achterwiel aan. De pechprijs wordt toegekend aan de ontwerpers van Red Alert. Tot op het laatste moment: sleutelen ze aan hun robot. „Vanochtend om kwart voor acht zijn we begonnen", zegt student Werktuigbouwkunde Dave van Doornik (20). Maar als de doosvormige robot aan het eind van de dag een meter heeft gereden, dan is het veel. Red; Alert is niet de enige robot die hapert. Twee andere deelne mers hebben ook de grootst mo gelijk moeite om in beweging te, komen. Het is voor de eerste keer dat in de Hogeschool Zeeland robot- games zijn gehouden. De wed strijd is een idee van vier stu-, denten Werktuigbouwkunde..: Ze legden het idee aan de oplei-; dingsmanager Werktuigbouw kunde/Elektrotechniek voor. Hij reageerde enthousiast en nam het bouwen van een robot- op in het lesprogramma. De deelnemers kregen anderhalf studiepunt in het vooruitzicht; gesteld. (Advertentie) Groots opgezet festijn lelijke tegenvaller voor organisatie 'Vxon, KQBMar The Paradise Jazzband geeft een swingend optreden op de Pottenmarkt. fcrto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 33