Op zoek naar de klapper Verrassingen troef in tennistoernooi Kapelle Zeeuwse titel op 1500 meter voor Joost de Klerk Niels Lodewijk in nationaal Postelftal Dick van Westen trainer MZVC Michael Jordan slaat weer toe Martin de Kok draagt steentje bij aan sponsorjacht Cees Priem agenda MM Schaken mm uitslagen Atleten naar bruggenloop Scandinavië Dubbeldam vierde in België Vol programma wielrenners met Pinksteren VLISSINGEN - Tijdens het pinksterweekeinde wordt een druk wieier- programma afgewerkt in Zeeland en daarbuiten. Zaterdag vinden de Ron de van Kapelle voor ama teurs en de Omloop van de EPZ voor trimmers plaats. Maandag worden in Lage Zwaluwe de kam pioenschappen van het wielerdistrict Zuid-West gehouden. De Ronde van Kapelle vormt voor veel Zeeuwse amateurs de overgang van de klassiekers naar de cri teriums. In Kapelle ko men zaterdag zo'n vijftig renners aan de start, on der wie Wilfried Basti- aanse, Edward en Arthur Farenhout, John Leijs, Rob Sienders, de meeste Zeeuwse coureurs en ook plaatselijk renner Ri chard Slabbekoorn. Bij de nieuwelingen zijn onder tussen 33 inschrijvingen binnen. De Omloop van de EPZ voert de renners uit de sportklasse A en B en de veteranen zaterdag niet langer langs de kerncen trale in Borssele. In ver band met de werkzaam heden aan de Wester- scheldetunnel in het ge bied wordt uitgeweken naar 's-Heerenhoek, waar een omloop is uitgezet. In middels hebben 132 cou reurs ingeschreven voor de Zeeuwse trimklassie- ker. Zaterdag wordt in het We- meldingse Bos ook de der de wedstrijd van de ATB Zomercup gehouden. De competitie wordt georga niseerd door mountain bikevereniging X-Treme. Tijdens de districtskam pioenschappen in het Brabantse Lage Zwaluwe vallen maandag zes kam pioenstruien te verdelen, bij de elite-amateurs, neo-amateurs, junioren, nieuwelingen, de sport klasse A en de veteranen. De elite- en neo-amateurs rijden een gecombineerde wedstrijd, maar worden na afloop apart geklas seerd. De winnaar van el ke categorie is zeker van plaatsing voor het Neder lands kampioenschap. door Sven Remijnsen LEWEDORP - Nee, hij is niet op sponsorjacht voor Cees Priem. En renners benadert hij ook niet. Martin de Kok uit Lewe- dorp heeft geen idee of de ex- ploegleider uit Wemeldinge erin slaagt een nieuwe wielerploeg te formeren. „Maar als het lukt, dan kan ik later zeggen dat ik mijn steentje eraan heb bijge dragen." Het is een drukke tijd geweest. De 24-jarige De Kok pendelde de afgelopen maanden heen en weer tussen zijn woonplaats Le- wedorp, zijn studiestad Tilburg en Tongeren in België, waar hij stage liep in het kader van zijn scriptie. Het doel was inzicht te geven in de relatie tussen sport en sponsoring. De hbo-student sport, economie en communicatie heeft juist de laatste hand gelegd aan zijn uit gebreide werkstuk. En Cees Priem kan er zijn voordeel mee doen. ,,Ik heb onderzoek gedaan naar de interesse bij onderne mingen voor het sponsoren van een nieuwe wielerploeg", zegt De Kok. „Dat bestond onder meer uit het benaderen van een geselecteerde groep bedrijven. Het waren oriënterende ge sprekken, meer niet." Doping „Een van de vraagstukken die ik heb onderzocht, was of de do- pingproblematiek een drempel is om in de wielersport te inves teren Het bleek dat best wel wat bedrijven dat inderdaad als een drempel zien. Maar aan de an dere kant: bij het vergroten van de naamsbekendheid kunnen problemen rond doping geen kwaad. Kijk maar naar Festina. Na de Tour van 1998 hebben ze meer horloges dan ooit ver kocht." De Kok, zelf amateurwielren ner bij ZRTC Theo Middel kamp liep in de zomer van vorig jaar stage bij de toenmalige TVM-ploeg. Cees Priem, destijds manager van de prof- formatie, bood hem de moge lijkheid om evenementen te or ganiseren. De Kok zette zich in voor de promotietruck van TVM, die tijdens de Ronde van Nederland heel het land door kruiste. „Dat was een nieuw idee", ver telt De Kok. „Ik zou onderzoek doen naar de haalbaarheid van het project, maar tegelijkertijd was ik organisator van het ge heel. Het bleek al gauw een doorslaand succes te zijn. Ik heb er heel veel tijd en energie in ge stoken. Het ging ten koste van het fietsen, maar dat was het waard." Farm Frites Afgelopen winter zou De Kok opnieuw aan de slag gaan bij de wielerploeg, die inmiddels on der de naam Farm Frites door het leven ging. Het kwam er niet van. De Kok: „In januari, toen Cees Priem plotseling opstapte bij de ploeg, zag ik de bui al han gen. En inderdaad: mijn stage werd op het laatste moment af geblazen. Niet door mijzelf; door anderen." „Daarna kwam ik weer in con tact met Cees Priem. „Kom maar eens langs", zei hij, „mis schien heb ik wel wat voor je." Toen is het allemaal begonnen. Ik kon onderzoek doen naar een nieuwe wielerploeg, en dat was voor mij het einde. Allereerst heb ik een persconferentie be legd in Den Bosch, waar Cees vertelde dat hij op zoek ging naar een grote sponsor. En daar na ben ik aan mijn onderzoek begonnen." „Over concrete zaken "weet ik niets. Ik ben ook niet samen met Cees bij allerlei mogelijke spon sors op bezoek geweest. Dat is meer de taak van Libema, het bedrijf dat Cees helpt met de sponsorjacht. In de praktijk is het heel moeilijk om die ene gro te klapper te maken, die ene gro te sponsor binnen te halen. Ik heb met verbazing gekeken naar wat Cees allemaal voör el kaar kreeg. Als het hém niet lukt, dan lukt het niemand." Criteriums Tijdens zijn stage en het schrij ven van zijn scriptie schoot het wielrennen er vaak bij in. Nu het einde in zicht komt, begint de vierdejaars amateur zich lang zaam maar zeker weer volledig op de fiets te richten. De Kok: „De regiokampioenschappen in Lage Zwaluwe komen net te vroeg, want mijn studie gaat nog even voor. Maar daarna gooi ik alle remmen los. Een wed strijdje of drie, vier, en dan ben ik wel weer in criteriumvorm." „Een klassiekerspecialist zal ik nooit worden. Ik mis de nodige brutaliteit in de koers. Ik knijp te snel in de remmen, of laat me te gauw naar achteren drukken. Criteriums rijden is stukken makkelijker. Ondanks mijn be perkte brutaliteit kan ik daarin toch nog redelijke prestaties neerzetten. Ik ben blij met elke prijs die ik pak. Een winnaar ben ik niet, vandaar." „Toch probeer ik zoveel moge lijk voor het wielrennen te doen. Fietsen kun je er niet zomaar bij doen. Het is een bepaalde le vensstijl. In je hoofd moet het ook goed zitten. Dat zijn ze dit jaar bij Farm Frites misschien wel vergeten. De ploegleiding was alleen maar gericht op pres teren. Op een gegeven moment was dat te veel van het goede." door Sjaak Sinke TERNEUZEN - Joost de Klerk heeft in Terneuzen de Zeeuwse titel op de 1500 meter behaald. De atleet van het Goese AV'56 finishte in een tijd van 4 minu ten en 15,4 seconden. De Klerk liet in de beginfase het kopwerk over aan Jan Goossen (RKHAV) om na vijfhonderd meter naar de kop te gaan. Jan de Bart (AV'56), Erik Goossen (Scheldesport) en Arjan Beije (Delta Sport) konden met veel moeite nog net aanpikken. Na elfhonderd meter versnelde De Klerk en was het gedaan met de tegenstand. Erik Goossen spartelde het langst tegen en incasseerde het zilver met vier seconden achter stand. Arjan Beije pakte het brons. In dezelfde race ging de titel bij de jongens A naar Se bastian Vonck (RKHAV) en bij de jongens B naar Gert Jan Lau- ret (RKHAV). Later won Erik Goossen nog de 5000 meter in 15.43.1, op luttele seconden ge volgd door veteraan Jack Lu- teyn (Wielingen). B-junior Daniel Ward (RKHAV) overklaste alles en iedereen op de 100 meter. Soepeitjes raasde hij over de nog natte kunststof- baan in 11.0 seconden. „Dit is meteen zijn laatste grote krachtsinspanning voordat hij eind juni naar het NK in Henge lo gaat", vertelde trainer Piet Lossie. Ter vergelijking: de 100 meter bij de jongens A werd ge wonnen in 11.9 seconde; bij de mannen was de winnende tijd 12.6 seconden. Bij het kogelstoten pakte Ward met een afstand van 13 meter en 49 centimeter nog een Zeeuwse titel, bijna anderhalve meter voor Simon van Kralingen van Delta Sport. Meerkamp Voor het overige leken de wed strijden voor het Zeeuws baan- circuit in Terneuzen meer op veredelde meerkampwedstrij den. Zo won D-junior Andres Vlaming (Dynamica) de 80 me ter, de 1000 meter, het hoog springen en het speerwerpen en moest hij bij het kogelstoten al leen Stefan Stokman (AV'56) voor zich dulden. Bij de meisjes D deed Marlon Dek (AV'56) het uitstekend met vier overwin ningen. Jasper Ruinard (Wielingen) pakte de Zeeuwse titel kogel stoten bij de jongens B. Wielrenner Martin de Kok heeft onderzoek gedaan naar de relatie tussen sport en sponsoring.,In de praktijk is grote klapper te maken, die ene grote sponsor binnen te halen." het heel moeilijk om d foto Willem K door Jan Dagevos VLISSINGEN - Niels Lodewijk is opgenomen in de selectie van het nationaal Postelftal. De 26- jarige verdediger van Kloetinge vliegt op 25 juni naar Malta, waar de voorronde voor het EK wordt gehouden. Lodewijk, die postbesteller is in Zierikzee, kreeg enkele maan den geleden het magazine van PTT/Post onder ogen. Daarin werden voetballers, die in de tweede klasse of hoger actief zijn, gevraagd zich aan te mel den voor het nationaal Postelf tal. Naast Lodewijk reageerden nog 33 postbestellers. Uiteinde lijk bleven er 16 spelers over. Vorige week werkte de speler van Kloetinge met het team een oefenwedstrijd af tegen zater dag-hoofdklasser Genemuiden. In dat duel, dat met 4-2 werd ge wonnen, opereerde Lodewijk als hangende linkbuiten. „Bij RBC heb ik vaak op die positie gespeeld", vertelt hij. „Het ging hartstikke goed. We hebben een sterke ploeg. Veel spelers zijn actief op hoofdklasse-niveau." Volgende week belegt bonds coach Kees Barendse (trainer van Genemuiden) een trai ningskamp in Elspeet. Een week later vertrekt de ploeg naar Malta, waar de EK-voor- ronde wordt afgewerkt. Neder land speelt tegen Malta, Zwit serland en Noorwegen. -vrijdag- Biljarten Finale bandstoten district Walcheren/de Bevelanden. Deelnemende verenigin gen: BV OBK uit 's-Heerenhoek, BV ALM uit Goes en VEGABV uit Oost-Souburg. Locatie: sporthal De Belt, Oost-Souburg. Aanvang: 19.00 uur. Open Middelburgs kampioenschap. Vierde ronde. Locatie: Zuiderbaken, Mid delburg. Aanvang: 20.00 uur. —zaterdag MM Honkbal Mannen: Zottegem Bebops - Zeeuwse Honk. Aanvang 15.00 uur Miniemen: Be- veren-Zeeuwse Honk. Aanvang: 9.45 ■H Motorsport Clubwedstrijd MSV De Uitlaat en wed strijd West-Brabant Cup. Locatie: DGA- circuit, Engelandweg, Vlissingen-Oost. Aanvang training: 10.30 uur, aanvang wedstrijden: 12.30 uur. Klassen: Super mini, 65cc, 85cc, 125cc junioren/senio ren, 250/500cc junioren/senioren, vete- H Paardensport Springconours LR en PC Oranjezon. 11.00 uur: klassiek pony's klasse B, L, M, en Z. 13.30 uur: klassiek paarden klasse B, L, M, Zen ZZ. 16.00 uur: pony carrousel manege De Eendracht. 16.15 uur: progressief pony's klasse B. 17.00 uur: spiegelparcours Belgische trekpaarden voor de Palm Challenge Cup. 17.30 uur: progressief paarden klasse B. 18.30 uur: presentatie Friese paarden. 18.45 uur: jacht pony's klasse L, M en Z. 19.45 uur carrousel pony's Oranjezon. 20.00 uur: jacht paarden klasse L, M, Z en ZZ. 21.30 uur: Kür op muziek door Rafaëla van den IJssel. Locatie: manege De Eendracht, Rijkebuurtweg 8, Vrouwenpolder. Dressuur LR en PC De Biezenruiters. 9 00 uur: paarden en pony's klasse B, L, M en Z. Locatie: manege Hippisch Centrum Primeur, Biezenstraat 50, Eede. Rugby Vriendschappelijk: huidige selectie To- vaal - Oud Tovaal. Aanvang: 15.00 uur. Locatie: sportpark Het Schenge, Goes. Voetbal Willy Martens Jeugdtoernooi. 9.00 uur: F-pupillen, 12.00 uur: E-pupillen. Locatie: voetbalveld. Koewacht. HU Voetvolleybal Vierde beachvoetvolleytoernooi Vogel waarde. Met deelname van veertig teams, verdeeld over acht poules. Finale omstreeks 18.00 uur. Locatie: parkeerter rein voetbalvereniging Vogelwaarde. Hfü Wielrennen Ronde van Kapelle. 14.00 uur: nieuwelin gen (41 km), 15.30 uur: elite-en neo-ama teurs (93 km). Start en finish: Vroonland- seweg, Kapelle. Omloop van de EPZ. Categorieën: sport klasse A en B (120 km) en veteranen (90 km). Start en finish: Kuipersdijk, 's-Hee renhoek. Aanvang: 13.45 uur. Derde wedstrijd ATB Zomercup. 13.00 uur: jeugd t/m 11 jaar, jeugd 12 t/m 16 jaar en vrouwen. 14.00 uur: senioren 17 t/m 39 jaar en veteranen 40 jaar en ouder. Locatie: Wemeldingse Bos, Wemeldin ge. Start en inschrijving: Herdershoefje, Wemeldinge. Organisatie: mountain bikevereniging X-Treme. zondag Hü Zeilen Goes Trophy 2000. Organisatie: WW Goes. Inschrijving in Het loze vissertje tussen 9.00 uuren 10,30 uur. Starr. 12.00 uur nabij Goese Sas. maandag HÜ Atletiek Pinksterwedstrijden Hulst. Locatie: ge meentelijk sportpark, Hulst. Aanvang: 11.30 uur. Hjü Motorsport Pinksterbekercross en clubcross MC De Sproeier. Locatie: Oude Polderweg, We meldinge. Klassen: PeWe-klasse, 65/85cc, 125cc, 250/500cc, off-the-road. Aanvang trainingen: 10.30 uur. Aanvang wedstrijden: 12.30 uur. HHC Paardensport Internationaal concours hippique RSV Axel. 8.00 uur: springen paarden en po ny's klasse L. 8.30 uur: dressuur paarden en pony's klasse B, L, M, Z en ZZ. 11.15 uur: springen paarden klasse M. 12.00 uur: paarden pony's klasse M. 12.15 uur: paarden klasse Z. 13.00 uur: pony's klas se Z. 13.15 uur: paarden klasse ZZ. 13.45 uur: prijzenparade. 14.00 tot 18.30 uur: draverijen en rennen. 14.30 uur: afde- lingsdressuur. 15.30 uur: mastersprin- gen paarden klasse Z. Locatie: hippisch terrein, Boslaan 2, Axel. Voetbal van onze sportredactie MIDDELBURG - Dick van Westen wordt trainer van het eerste elftal van de nieuwe za terdagclub MZVC. De Middel burgse voetbaltrainer heeft een akkoord bereikt over een eenja rig contract. Van Westen trainde vorig sei zoen het derde elftal van de za- terdagtak van Middelburg. Die afdeling werd enkele maanden geleden opgeheven. De leden daarvan hebben inmiddels de nieuwe club Middelburg Zater dag Voetbal Club (MZVC) opge richt. De hoofdmacht komt met ingang van het nieuwe seizoen uit in de vierde klasse. De vereniging telt ruim 100 le den, 74 daarvan zijn spelende leden. „We beginnen met vier elftallen aan de competitie", vertelt voorzitter Frans Dirven. „Er staat een goede organisatie. De stuurgroep die dit alles heeft bewerkstelligd laten we voorlo pig nog intact, onder meer om een jeugdplan te ontwikkelen." Atletiek Willy Martens Jeugdtoernooi. 9.00 uur: D-pupillen, 12.00 uur: C-pupillen. Loca tie: voetbalveld, Koewacht. HH Wielrennen Districtskampioenschappen. 10.00 uur: junioren, 10.02 uur: nieuwelingen, 12.30 uur: sportklasse A, 14.30 uur: elite- en neo-amateurs. Start en finish: Nieuw- straat, Lage Zwaluwe. van onze sportredactie KAPELLE - Verschillen in speelsterkte geven niet altijd de garantie dat de hoogst inge schaalde wint. Dat bleek giste ren tijdens het tennistoernooi om de Cees Kole Kapelle Open, waar August van Wilgenburg zijn opponent, B-speler René Schimmelpenninck, versloeg. Van Wilgenburg, die in de Cl- categorie eveneens nog volop in de running is, had slechts twee sets nodig, waaronder één tie break, om zijn rivaal uit Zierik zee te verslaan. Een nieuwe ver rassende score in de B-afdeling mag echter niet verwacht wor den van de speler van 't Halve Maantje, want met een optreden in de halve eindstrijd als inzet wacht hem als tegenstander fa voriet Alexander Nonnekes. De laatste acht werden via de winst van Van Wilgenburg gecomple teerd. Al eerder werd bekend dat Harold Schipper het moet opnemen tegen Dmitri van Hoof. In de Cl-categorie is de geplan de finale van de baan. Zowel koploper Sander van Buren als Marlon Wisse ging onderuit tij dens het eerste optreden in het VLISSINGEN - Vijf Zeeuwen lopen tweede pinksterdag de halve marathon tijdens de ope ning van de nieuwe verbin- dingsbrug tussen de Denemar ken en Zweden. Met een totaal van 125.000 lopers wordt dit de grootste halve marathon die ooit is gelopen. Tot de deelnemers behoort Cees van den Bulck uit Middelburg, die in zijn jonge jaren een be hoorlijke langeafstandloper was. De 52-jarige onderwijzer schreef twee jaar geleden al in voor deze Broloppet (bruggen loop) toen hij in Scandinavië op vakantie was. Vanuit Zeeland nemen verder deel Baukje van de Schelde (Arnemuiden), Jo en Lenie van Kleven (Vlissingen) en Paul Poland (Souburg). De officiële opening van de brug is pas op 1 juli 2000. De lopers krijgen maandag al vrij baan. toernooi. Vooral de nederlaag van Van Buren moet hard aan gekomen zijn. Zijn tegenstan der Gareth Lau liet geen enkele twijfel bestaan over de krachts verhoudingen door zijn rivaal in totaal slechts twee games af te staan. De andere Souburgse outsider, Stanley Bish, had het minder gemakkelijk in zijn tref fen met Marlon Wisse. De ope ningsset verloor hij namelijk, maar daaima stoomde hij door naar de overwinning. Leider Een trapje lager, in de C2-rang- schikking, raakte het deelne mersveld eveneens zijn leider kwijt. Roy van Hartingsveldt was degene die voor een verras sende score zorgde in de vorm van een driesetszege op Martijn Henclriksen, waarna hij zich halvef inalist mocht noemen. De andere potentiële kandidaat voor een optreden in de eindron de, Eric Olijdam, gaf geen krimp. In de twee partijen waarin hij tot dusver in actie kwam, leverde hij nog geen set in. Emiel Gideonse, die hem de overstap naar de laatste vier niet kon beletten, kwam zelfs niet verder dan het redden van de eer. In de klasse D35+ wist schema aanvoerder Tom van Pelt zich moeiteloos te handhaven in zijn duels met respectievelijk Dick van Straalen en Johan Harms- ma. Dat lukte de als tweede in geschatte Quinten van de Vrie echter niet. Jan Kees Ganseman was hier verantwoordelijk voor de verstoring van de prognoses. Hij had daar twee reeksen voor nodig. Bij de D2'ers niet ouder dan 17 jaar zou Andres Oosdijk wel eens een bedreiging voor favo riet Patrick Verhagen kunnen worden. Hij kwam tweemaal in actie, achtereenvolgens tegen Patrick Zondervan en Nico Kaat, en geen van beiden slaag de er in hem uit zijn ritme te ha len. De Cl-vrouwen zagen koploper Helen van Hartingsveldt korte metten maken met Ester Goud. Annemarie Verschuure, als ver liezend finaliste in de C2-groep getipt, liet er weinig twijfel over bestaan dat ze sterker was dan Esther Kole. In de Dl-categorie 17+ zorgde Sandra van Wingen voor een verrassing door Tanny van de Velde uit te schakelen. Tamara van Boven won in het D2-gezelschap van Nicole de Broekert. BRIDGEVILLE - Oud-basketbalkampioen Michael Jordan kijkt een verre slag na tijdens de oe fensessie die hij gisteren afwerkte op de golfbaan van het Amerikaanse Bridgeville. Jordan, een verwoed amateurgolfer, neemt de komende dagen deel aan een invitatietoernooi in Bridgeville. foto Gene J. Puskar/AP Baancircuit Terneuzen. Mannen. 100 m: I. Arjan Meijer (Delta Sport) 12.6, 2. Ro land Volleman (Scheldesport) 3. Johan Stokman (AV'56) 15.2. 200 m: 1. Arjan Meijer (Delta Sport) 27.2,2. Roland Volle man (28.4, 3. Johan Stokman (AV'56) 31.4.5000 m: 1. Erik Goossens (Schelde sport) 15.43.1, 2. Sjaak Luteyn (Wielin gen) 15.46.9. 1500 m (ZK): 1. Joost de Klerk (AV'56) 4.15.4, 2. Erik Goossen (Scheldesport) 4.19.7,3. Arjan Beije (Del ta Sport) 4.22, 4. Jan de Bart (AV'56) 4.28.7, 5. Patric van Remortel (RKHAV) 4.32.9. Ver: 1. Arjan Meijer (Delta Sport) 5.07. Kogel (ZK): 1. Jeroen Hage (Dyna mica) 10.54, 2. Bernard Ruysink (AV'56) 9.77, 3. Roland Volleman (Scheldesport) 7.18. Speer: 1. Jeroen Hage (Dynamica) 32.44,2. Roland Volleman (Scheldesport 29.44,3. Bernard Ruysink (AV'56) 29.34. Jongens A. 100 m: 1. Arnoutvan Koeve ringen (Delta Sport) en Jasper Ruinard (Wielingen) 11.9, 3. Jeroen Meijering (Dynamica) en Michel Lubbers (Dynami ca) 12.4.1500 m (ZK): 1Sebastian Vonck (RKHAV) 4.26.2, 2. Sander Oosterom (Dynamica) 4.36.1,3. Erik de Munck( Wie lingen) 4.59.4. Ver: 1. Jeroen Meijering (Dynamica) 5.59, 2. Rene Kabboord (Dy namica) 5.50, 3. Michel Lubbers (Dyna mica) 5.28. Speer: 1. Jasper Ruinard (Wielingen) 39.20, 2. Rob Sonke (AV'56) 37.59, 3. Michel Lubbers (Dynamica) 35.84. Kogel (ZK): 1. Jasper Ruinard (Wielingen) 11.86, 2. Rob Sonke (AV'56) II.10, 3. Michel Lubbers (Dynamica) 9.42. Jongens B. 100 m: 1. Daniel Ward (RKH AV) 11.0, 2. Erik de Waard (Wielingen) 11.6,3. Rene Dam (AV'56) 12.6.200 m: 1. Erik de Waard (Wielingen) 24.0, 2. Emiel Goudzwaard (Scheldesport) 26.0, 3. Re ne Dam (AV'56) 26.5.1500 m (ZK): 1Gert Jan Lauret (RKHAV) 4.28.8,2. Maarten de Cock (RKHAV) 4.46.0, 3. Marino Rodrigo (RKHAV) 5.15.0. Ver: 1 Erik de Waard (Wielingen) 5.45, 2. Emiel Goudzwaard (Scheldesport) 5.26, 3. Jeroen van Bel- zen (Dynamica) 5.09. Speer: 1. Jeroen van Belzen (Dynamica) 38.93, 2. Ruud Westerweele (Dynamica) 35.14, 3. Colin Kesteloo (Delta Sport) 26.32. Kogel (ZK): 1. Daniel Ward (RKHAV) 13.49, 2. Simon van Kralingen (Delta Sport) 12.03, 3. Je roen van Belzen (Dynamica) 11.13. Jongens C. 100 m: 1. Bart van Kralingen (Delta Sport) 12.6.150 m: 1. Bart van Kra lingen (Delta Sport) 19.1.1500 m: 1. Jack Luteun (Wielingen) 5.00.4. Ver: 1. Jean Paul Niepce (Scheldesport) 4.72. Kogel: 1. Bart van Kralingen (Delta Sport) 12.18. Speer: 1. Jean Paul Niepce (Schelde sport) 32.36. Jongens D. 80 m: 1. Andres Vlaming (Dy namica) 10.7.1000 m: 1. Andres Vlaming (Dynamica) 3.10.4. Hoog: 1. Andres Vla ming (Dynamica) 1.40. Kogel: 1. Stefan Stokman (AV'56) 10.04. Speer: 1. Andres Vlaming (Dynamica) 29.70. Vrouwen. 100 m: 1. Hermien Roggeband (Delta Sport) 13.0, 2. Rebecca de Bakker (RKHAV) 14.0.200 m: 1. Hermien Rogge band (Delta Sport) 27.5, 2, Rebecca de Bakker (RKHAV) 30.3. Ver (ZK): 1. Rebec ca de Bakker (RKHAV) 4.63, 2. Hermien Roggeband (Delta Sport) 4.44. Meisjes A. 100 m: 1. Rachida Moerman (Wielingen) 12.9,2. Veerle Vermaire (Dy namica) 14.0. 200 m: 1. Rachida Moer man (Wielingen) 26.7,2. Veerle Vermaire (Dynamica) 29.7. Ver (ZK): 1. Esther van de Pol (AV'56) 5.26, 2. Veerle Vermaire (Dynamica) 4.19. Speer (ZK): 1. Esther van de Pol (AV'56) 24.20. Meisjes B. 100 m: 1. Wendy Docters (Scheldesport) 13.3, 2. Manon van Oos ten (AV'56) 13.7. 200 m: 1. Wendy Doc ters (Scheldesport) 27.7, 2. Manon van Oosten (AV'56) 29.1. 1500 m: 1. Brechje de Ruijek (RKHAV) 5.01.2. Hoog (ZK): 1. Wendy Docters (Scheldesport) 1.50, 2. Tosca Hellebrekers (RKHAV) 1.40. Kogel: 1. Tosca Hellebrekers (RKHAV) 10.25, 2. Wendy Docters (Scheldesport) 10.15, 3. Rosan D'Anjou (Delta Sport) 9.91. Speer (ZK): 1. Wendy Docters (Scheldesport) 27.04, 2. Rosan d'Anjou (Delta Sport) 24.64, 3. Tosca Hellebrekers (RKHAV) 18.81. Meisjes C. 80 m: 1. Jisca Docters (Schel desport) 10.9. 150 m: 1. Jisca Docters 20.9. Hoog: 1Anke de Feijter (Wielingen) 1.40. Kogel: 1. Linda Visser (Dynamica) 9.53. Speer: 1. Jisca Docters (Schelde sport) 30.54. Meisjes D. 60 m: 1. Marlon Dek (AV'56) 8.4. 1000 m: 1. Marije Jansen (AV'56) 3.33.0. Hoog: 1. Marlon Dek (AV'56) 1.50. Kogel: 1. Marlon Dek (AV'56) 11.23. Speer: 1. Marlon Dek (AV'56) 21.82. Sportprijsvragen Lucky Day: 4-5-6-8-9-10-16-17-24 - 26-27-32-39-44-50-56-58-60-61-65. (onder voorbehoud) Tennis Parijs. Roland Garros, 25 miljoen gulden. Vrouwen, halve finale: Martinez (Spa/5) - Sanchez-Vicario (Spa/8) 6-1 6-2, Pierce (Fra/6) - Hingis (Zwi/1) 6-4 5-7 6-2. Mannen, dubbel, halve finales: Haar- huis/Stolle (Ned/Aus/3) - Carbonell/Gar- cia (Spa/Arg) 6-4 6-4, Woodbridge/Woodforde (Aus/2) - On- cins/Orsanic (Bra/Arg) 6-4 7-6. Gemengd dubbèlspel, halve finales: De Swardt/Adams (ZAf/12) - Boogert/Wood- forde (Ned/Aus/10) 6-3 4-6 6-2, Stu- bbs/Woodbridge (Aus/1) - Sugiyama/De Jager (Jap/ZAf/4) 6-2 6-4. Cees Kole Kapelle Open 2000. HE B: Au gust Wilgenburg - R. Schimmelpenninck 7-6 6-4. HEC1: G. Lau-S. van Buren 6-1 6- 1S. Bish - M. Wisse 5-7 6-2 6-1HE C2: R. van Hartingsveldt-M. Hendriksen4-67-5 6-4, E. Olijdam - E. Gideonse 6-1 6-1HE D 35+: T. van Pelt - D. van Straalen 6-0 6-0, P. Steenbergen - A. Randon 6-0 6-1, J.K Ganseman - Q. van de Vrie 6-4 6-3, T. van Pelt - J. Harmsma 6-2 6-0. HE D2 17+: A Oosdijk - P. Zondervan 6-4 6-3, A. Oosdijk - N. Kaat 6-4 6-3. DE C1: H. van Hartings veldt - E. Goud 6-1 6-1. DE C2: A. Ver schuure - E. Kole 6-1 6-2. DE D1 17+: S van Wingen - T. van de Velde 6-4 6-2. DE D217+: I. Verdurmen - D. Lubbers 6-4 6-3, T. van Boven - N. de Broekert7-6 6-4. Voetbal Vriendschappelijk: DVS'33 Ermelo (Nedl - Portugal 0-11 (0-9). Doelpunten: Figo, Nuno Gomes 3, Bento, Rui Costa, Paule- ta, Joao Pinto, Dimas. Aantal toeschou wers: 3000. Wielrennen Dauphiné Libéré. Vierde etappe. Ro mans - Mont Ventoux: 1Hamilton (VSt) 159 km in 4.21.26, 2. Zulle (Zwi) 0.04, 3. Van de Wouwer (Bel) 0.07, 4. Vaughters (VSt) 0.09, 5. Kivilev (Rus) 0.11, 83. Jon ker 17.56. Klassement: 1. Zubeldia 14.57.22, 2. Hamilton 0.03,3. Armstrong (VSt) 0.51, 4. Zülle 1.10, 5. Vaughters 2.22, 6. Moreau 3.07, 7. Van de Wouwer 3.25, 8. Pradera (Spa) 3.57, 9. Luttenber ger 4.01, 10. Kivilev 4.23, 72. Jonker 27.57. Ronde van Oostenrijk. Vierde etappe St. Johann - Kitzbühel: 1. Totschnig (Oosl 144 km in 4.05.51,2. Vandelli (Ita) 0.51,3. Hempel (Oos) 0.55. Klassement: 1. Kess Ier (Dui) 16.38.49, 2. Totschnig 0.51, 3. Serpellini (Ita) 1.34. Ronde van Luxemburg. Eerste etappe Luxemburg - Dippach: 1. Simeoni (Ital 181 km in 4.43.39, 2. Elli (Ita) 0.08,3. Vo gels (Aus) 0.10,4. BOEKHOUTE - Davy Dubbel dam is vierde geworden in de Ronde van Boekhoute. De semi-prof uit Sluiskil ein digde voor het peloton in de koers over honderd kilometer voor amateurs. De wedstrijd werd gewonnen door de Belg Vermeersch.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 28