Selectie deklasseert Zaamslag Regen spelbreker cross wedstrijd Organisatie vreest terugloop Lech Poznan wint zeer sterk bezet Scheldecup-toernooi Damster Sterrenburg nationaal kampioene bij meisjes-pupillen Eenvoudige winst Kalun Yu in Top-12 Gemeente Terneuzen kan nog geen toezegging doen over nieuw trainingsveld De Krijger wint na lange solo Cor Jansen op titelkoers uitslagen Biljartclub CBC bestaat 25 jaar Matig NK Zeeuwse schakers door Aector Dooms ZAAMSLAG - Het 50-jarig be staan van voetbalclub Zaamslag werd zaterdag afge sloten met een jubileumwed strijd en een receptie. Het Zeeuws-Vlaams elftal bleek duidelijk een maatje te groot voor Zaamslag. Het kwaliteits verschil werd via drie treffers van Barry van der Hooft (Hoek), twee van Johnny Lensen (HVV'24), twee van Gyon Assel- man (Hontenisse) en één van Wilco Broekhoven (Hontenisse) uitgedrukt in een 8-0-overwin- ning. Doelman Johnny Dieleman (AZW) en de 36-jarige routi nier Leo Bracke (Axel), die ver dedigend foutloos speelden, gunden de zaterdag-vierdeklas ser geen doelpunt. Jan de Zwar te had het team van Zeeuws- Vlaanderen samengesteld. De Zwarte, vele jaren uitkomend voor het eerste team van Zaamslag, verving zaterdag de afwezige Menno van Grem- berghe (Axel). Hij had zich kos telijk geamuseerd. ,,Dat is lek ker voetballen zo", zei hij na afloop. De elf van de scheidende coach Nico Bakker werden door vlotte Zeeuws-Vlaamse combi naties weggespeeld. Bij de rust was de 2-0 stand nog draaglijk. Toen Zaamslag zich in de twee de helft vergaloppeerde, teken de zich het klasseverschil verder af. De ploeg van gelegenheids- coach Eric Vanhijfte toonde geen enkele clementie met de ju bilerende zaterdagclub. Eerder werden de duels tussen Zaamslag '74 tegen het vierde team (2-2) en Zaamslag '90 te gen een combinatie van het tweede en derde elftal (4-3) ge speeld. Receptie Na de jubileumwedstrijd volgde een sfeervolle receptie, met be stuurders van Zeeuws-Vlaamse clubs, bobo's en sponsors, in de grote tent op het sportcomplex die voor de jubileumactiviteiten dienst deed. Vice-voorzitter Co Leenhouts blikte tijdens zijn toespraak even terug op een hal ve eeuw Zaamslag en haalde de vrijwilligers voor het voetlicht. Voor het overige richtte hij zich nadrukkelijk op de toekomst. De club schreeuwt om een trai ningsveld, maar die wens is nog steeds niet vervuld. Ook zater dag bleef het bestuur van de voetbalvereniging Zaamslag in het ongewisse. „Als ik me goed herinner is er vorig jaar een ver beterde trainingsaccommoda tie beloofd. Nu staan we hier weer en ik zal er ook volgend jaar op terugkomen als Zaamslag kampioen zou wor den." De pijlen die Leenhouts afvuur de waren bestemd voor de ge meente Terneuzen. Wethouder P. Hamelinck van sportzaken was vorig j aar te gast op de kam pioensreceptie en hij kon nu weer niet voorbijgaan aan het verzoek. Volgens Hamelinck was er binnen de gemeente al over gebrainstormd, maar een keiharde toezegging bleef za terdag achterwege. „De sportie ve wens is de accommodatie, De eerste aanzet is er, maar ook an dere clubs als Biervliet en Spui hebben hun eisen", verzekerde de wethouder. Hamelinck kwam niet met lege handen. Hij schonk de jubilerende vereni ging een cheque. Ook KNVB-vertegenwoordiger Johan van Espen gaf Zaamslag een ruggesteuntje. „Ik vind dat het na 25 jaar de hoogste tijd wordt dat er een trainingsveld gerealiseerd wordt. Lukt het niet bij de gemeente, dan kan Zaamslag altijd nog bij de KNVB aankloppen." Van Espen overhandigde aan voorzitter Kees Dees de KNVB-vlag 1950- 2000. ROTSELAAR - Karin de Krij ger uit Breskens heeft in het Bel gische Rotselaar een wieler wedstrijd op haar naam ge schreven. De 29-jarige De Krijger was in Rotselaar, dat in de buurt van Leuven ligt in Belgisch Lim burg, één van de 39 wielrensters die startten. Na zeventig van 85 te verrijden kilometers ont snapte Karin de Krijger en ze kwam na een solo van vijftien kilometer als eerste over de fi nish. Zaamslag-speler Coen Goossen (rechts) probeert Menno den Dekker (nummer twee) te passeren. Rinus van Arenthals (links) kijkt toe. foto Charles Strijd door lepTriou WEMELDINGE - Een fikse re genbui gooide zaterdag roet in het eten bij de drukbezochte wedstrijden van Motorclub De Sproeier. Kort na de start van de 250/500cc barstte er een gigan tische regenbui los die het cir cuit spekglad maakte. Voor de organiserende vereniging was dat reden om de wedstrijd direct stil te leggen, waardoor er voor de 250/500cc slechts één man che verreden kon worden. De overige klassen konden wel hun volledige programma af werken en deden de nodige cir cuitervaring op met het oog op de grote bekercross op tweede pinksteren. Bij de 125cc zag het er naar uit dat de Belg Tim Go- vaert deze middag een gemak kelijke dubbeloverwinning zou behalen. Arjo Verhage pakte na de start de leiding, maar kwam in de eerste bocht al ten val waarna Govaert de leiding overnam en aan een voorsprong begon te bouwen. Bas Doornheim moest zijn der de plaats al vrij snel afstaan aan Anco Korteweg en ook Verhage kon Korteweg niet achter zich houden. Korteweg kwam na en kele ronden dicht in het wiel van Govaert en er ontstond een pit tig duel om de leiding. Maar bij het dubbelen van achterblijvers was Govaert net iets sneller dan Korteweg. Hij ondervond wat moeilijkheden bij het passeren van gedubbelde rijders en kon zijn beslissende aanval net niet meer plaatsen. Govaert pakte zijn kans met beide handen en won. In de tweede manche was Ver hage weer als snelste van start, maar Korteweg wilde revanche nemen voor de eerste manche. In de tweede ronde nam hij de lei ding en finishte hij met voor sprong als eerste voor Verhage en Govaert. Gevochten De manche van de 250/500cc werd een prooi voor Kees den Hollander. Opvallend was dat tot ver in de wedstrijd Marco Overweel dicht in het wiel bleef. „Maar tegen het einde was de pijp leeg", aldus Overweel. Hoe hard er gevochten werd bleek wel uit het feit dat zelfs om de tiende plaats nog felle duels ontstonden tussen onder andere Colin Zegers, Jan-Willem Cor- nelisse en Jack van Putten, die in deze volgorde over de finish gingen. Bij de 85cc lieten met name Nic ky Huiszoon en Gregory de Nooijer zien dat Zeeland nog heel wat motorcrosstalenten in de provincie heeft. De eerste manche werd een gemakkelijke overwinning voor Huiszoon na dat de Nooijer met pech moest afhaken. Om de tweede plaats werd nog een bijzonder fel duel geleverd tussen Jurgen den En gelsman, Maarten Govaert en Ramon Koole die in deze volgor de met centimers verschil de fi nish passeerden. In de tweede manche kon De Nooijer be schikken over de reservemotor van Huiszoon. De Nooijer, die heel goed presteert bij de Belgi sche jeugdbond, liet nu zien dat hij ook op het Wemeldingse par koers goed uit de voeten kan en won met voorsprong. Bij de 65cc was Justin van Aert duidelijk de sterkste. Hetzelfde gold voor Pieter Moelker bij de off-the- roadklasse. van onze sportredactie TERNEUZEN - Het Dow Scheldecuptoernooi van Ter- neuzense Boys heeft zich in korte tijd al een aardige re putatie aangemeten. De eer ste wedstrijden van het toer nooi werden donderdag gespeeld, de laatste zaterdag en opnieuw bleek de organi satie te mogen bogen op een ruime internationale belang stelling. Het Poolse Lech Poznan mocht zich na zeven wedstrijden als winnaar la ten kronen. Het toernooi zag vorig jaar het levenslicht toen de Ter- neuzense zaterdagclub het vijftigjarig bestaan vierde en was dit jaar dus aan zijn tweede uitgave toe. Met clubs als Lech Poznan en Amica Wronki (de nummers één en twee van Polen), FC Zlin (de nummer twee van Tsjechië), het Duitse Tasma nia Berlin en ADO Den Haag had de organisatie zich wel iswaar niet verzekerd van de publiektrekkers, die vorige week het ABAB-toernooi in Philippine aandeden, maar wèl van ploegen die zich qua niveau mogen meten met de top van Nederland en België. Zo maakten met name Lech Poznan en FC Zlin indruk vanwege de snelle balwisse lingen en het hoge tempo dat zij hanteerden, en blonk Amica Wronki uit met een ui terst doeltreffende aanval. De beste speler van het toer nooi was niettemin een Ne derlander: Ferdinand Bobbe van FC Den Haag. Dat FC Zlin dit jaar opnieuw hoge ogen zou gooien stond na de eerste dag van het toer nooi al vast. Maar even zeker was dat de concurrentie gro ter was dan twaalf maanden terug. Na de eerste speeldag leidde FC Zlin samen met Amica Wronki en de UEFA's van Terneuzense Boys met een totaal van zes punten uit twee wedstrijden, daarna volgde Lech Poznan (dat te gen ADO Den Haag niet ver der kwam dan een 0-0-ge- lij kspel) met vier punten. Een dag later bleek boven aan de ranglijst al het nodige veranderd. De UEFA's van Terneuzense Boys bijvoorbeeld bleken het niveau van de tegenstanders niet aan te kunnen en FC Zlin ging met 0-1 min of meer ver rassend ten onder tegen Tas mania Berlin. Omdat Amica Wronki opnieuw tweemaal op rij won (met 4-2 van de UEFA's van Terneuzense Boys en met 1-0 van ADO Den Haag) en Lech Poznan geen moeite had met Tasma nia Berlin (1-0) en de A-juni- oren van Terneuzense Boys (9-0) leidde Amica Wronki na twee dagen met een totaal van twaalf punten uit vier wedstrijden, voor FC Zlin (met twaalf uit vijf) en Lech Poznan (met tien uit vier). Tasmania Berlin en ADO Den Haag wisten zich op dat moment al kansloos voor de eindzege. De verwachting dat de strijd om de eerste plaats wel eens op een rechtstreeks duel tus sen Amica Wronki en Lech Poznan zou kunnen uit draaien, werd de derde dag bewaarheid. FC Zlin was dooreen 1-1-gelijkspel tegen Amica Wronki en een 0-1 -ne derlaag tegen Lech Poznan al afgehaakt, zodat de laatste wedstrijd van het toernooi tussen de beide Poolse verte genwoordigers ook de finale werd. In die laatste wedstrijd had Amica Wronki het voor deel van het betere doelsaldo (31-3 tegen 20-0) en dat ver taalde het in een afwachten de speelwijze. Zoals wel va ker het geval is wanneer een ploeg het initiatief te na drukkelijk aan de tegenstan der laat, kreeg Amica Wronki daarvoor de rekening gepre senteerd. Nog voor de rust schoot Tomasz Wawrzon- kowksi Lech Poznan uit een vrije trap verrassend naar een 0-1-voorsprong. De Poolse kampioen gaf die voorsprong in het verdere verloop van het duel niet meer uit handen, ook al om dat Amica Wronki na zes wedstrijden in drie dagen conditioneel niet meer in staat bleek om zich nog op te richten. van onze sportredactie WARNSVELD - Irene Sterren burg is zaterdag in het Gelderse Warnsveld Nederlands dam- kampioene bij de meisjes-pu pillen geworden. De dertienja rige damster van Damclub Aagtekerke was in het drie daagse toernooi oppermachtig. Van de dertien partijen won ze er tien, speelde twee keer gelijk en verloor er slechts één. Haar voorsprong op de nummer twee, Pamela Zomer, bedroeg twee punten. Met haar nationa le titel plaatste Irene Sterren burg zich voor het Europees Kampioenschap, dat in juli in het Italiaanse Triëst zal worden gehouden. Leonie de Graag van de Goese damclub, de tweede Zeeuwse deelneemster bij de pupillen, eindigde op de gedeel de zesde plaats. MIDDELBURG - Cor Jansen heeft in het Rho- dos Open Middelburgs Schaakkampioenschap een goede stap in de rich ting naar titel gezet. Hij won de onderlinge con frontatie met Sven Stange en staat nu alleen aan kop. Sven Stange, die de vorige ronde nog van René Tig- gelman had gewonnen, heeft nu één punt minder dan koploper Jansen. De andere toppartij was die tussen Ewoud van Hecke en Johan de Wolf. Bij winst zou Van Hecke, net als Jansen een volle hon- derdprocentscore hebben. Van Hecke verloor echter en daarmee zet Johan de Wolf met tweeënhalf punt de achtervolging op Jan sen in. Jansen moet het nu opnemen tegen De Wolf of tegen Jos de Jager, die te vens tweëenhalve punt heeft vergaard door van Alex Jonkheer te winnen. René Tiggelman herstelde zich enigszins door van Ko Kabboord te winnen. Met twee punten uit drie wedstrijden js hij zeker nog niet uitgeschakeld voor het kampioenschap. Prijswinnaars Runners criterium gehuldigd Dammen Ook in de oudere leeftijdscate gorieën zorgden Zeeuwse speel sters voor uitstekende presta ties. Bij de junioren eindigde Jantien van Gorsel van de Thoolse damclub De Eendracht na een barrage op de derde plaats en dat was voldoende om zich te plaatsen voor het We reldkampioenschap, dat later dit jaar in het Drentse Hij ken zal worden gehouden. Jolien de Graag van de Goese damclub eindigde bij de aspi ranten op de gedeelde tweede plaats, met drie punten achter stand op kampioene Laura Heunen. Omdat de tweede plaats recht geeft op deelname aan het EK, moest er een barrage aan te pas komen tussen vier speelsters. Daarin redde de aspirant uit Goes het niet: de vierde plaats in de eindstand was het resultaat. In het Nederlands pupillen- kampioenschap, dat gelijktijdig met het NK voor meisjes werd gehouden, eindigde de pas tien jarige Guus Vereist van de Goe se damclub op de twintigste plaats, in een veld van vieren twintig deelnemers. CLINGE - De biljartvereniging CBC uit Clinge bestaat 25-jaar. En dat wil de vereniging best weten. Een Grand Prix band stoten, toekomstplannen voor een nationale eindstrijd en een receptie maken deel uit van de jubileumviering. De Grand Prix liep vorige maand al af, de receptie werd zaterdag gehouden in clublo kaal café De Troubadour. Daar bij werd duidelijk dat de kleine vereniging (16 leden) goed ligt in het district: naast een afvaar diging van het districtsbestuur lieten tal van clubs zich verte genwoordigen en was de histo rie van de jubilaris onderwerp van het gesprek. Hoogtepunt van de receptie was de benoeming van Jef Lam- brechts tot erelid van de vereni ging. „Een erkenning voor de vele en bijzondere verdiensten voor de vereniging", zei voorzit ter Etienne Schijvenaars bij de benoeming van het enig nog overgebleven lid van de oprich ting van de vereniging in 1975. door Wim de Vos WESTDORPE - Het bestuur van de stichting Sport Promotie Zeeuwsch-Vlaanderen kijkt met enig pessimisme vooruit naar het komende trimlopensei- zoen. Tijdens de prijsuitreiking van het Runnerscriterium van het zojuist beëindigde seizoen gaf voorzitter Ronald de Bock aan te vrezen dat de belangstel ling voor het komende Run nerscriterium terug zal lopen. Die vrees heeft alles te maken met het verdwijnen van sv Aloy uit Graauw. „Aan de wedstrij den van Aloy werd altijd door veel lopers deelgenomen. Daar maakten we altijd reclame voor de wedstrijden van het Run nerscriterium. We kunnen daar door nu veel minder atleten be i-eiken. Vandaar dat ik bang ben dat we een terugloop in het aan tal deelnemers zullen hebben", zegt De Bock. Niet slecht De voorzitter keek tevreden te rug op het voorbije seizoen. Aan de negen wedstrijden die mee telden voor het criterium namen zo'n vijfhonderd verschillende atleten deel. „Dat is erg veel. Bovendien was de gemiddelde deelname van meer dan hon derd lopers per wedstrijd ook niet slecht." Komend seizoen wordt er weer een Runnerscriterium gehou den. Opnieuw zullen voor deze wedstrijdencyclus negen wed strijden meetellen en om voor De winnaars van het winnaarscriterium. foto Charles Strijd een plaats in het klassement in minimaal zes lopen worden tellen voor het Runnerscriteri- aanmerking te komen moet, deelgenomen. De eerste loop die um is de Foaksloop op 14 okto- evenals afgelopen seizoen, aan in het nieuwe seizoen mee zal ber in Terneuzen. door Aart de Landmeter ARNEMUIDEN - Tafeltennis ser Kalun Yu heeft de Sport- huis Maartense Top-12 ge wonnen. Het toernooi waarbij zowel bij de vrouwen als bij de mannen de twaalf beste spe lers van het afgelopen jaar - gebaseerd op de Zeeuwse ranglijst - werden uitgeno digd, kende daarmee een voor spelde winnaar. Bij de vrou wen greep Kimberly 't Hooft knap de eindzege. Yu speelde op de automatische piloot en waar jaren geleden mannen als Wim 't Hooft en Je roen Louws het hem nog moei lijk maakten, hoefde Yu niet eens meer voluit te gaan om eenvoudig te winnen. Een lo gische vraag was derhalve waarom Yu eigenlijk nog mee- deed. „Ik ben bezig aan een soort afscheidstoürnee en alle Zeeuwse toernooien die in mijn schema passen doe ik dus zeker mee. Gewoon om mijn binding met het Zeeuwse en vooral met mijn club 't Zand te laten zien". Yu werd 's och tends winnaar van zijn poule en na hem bereikte ook Arjan Louwerse, eveneens van 't Zand, ook de kruisfinales. Een bijzondere prestatie, daar Louwerse nauwelijks nog traint en als reserve opgeroe pen werd. In de andere poule eindigde Lennard Rodenburg op de eer ste plaats, voor Jeroen Louws van 't Zand. De kruisfinales gingen tussen Louws en Yu en Rodenburg en Louwerse. Lou werse kwam er niet aan te pas tegen verdediger Rodenburg: 7-21 12-21. Yu gunde zijn clubgenoot Louws een game, maar de andere twee games waren afgetekend: 21-13 19- 21 21-11. In de finale ging Yu een tandje hoger spelen en gaf hij Rodenburg geen enkele kans zijn sterke rally's te kun nen spelen: 21-7 21-8. Bij de vrouwen was het moei lijker te voorspellen wie de ti tel zou grijpen. De kruisfinales waren Zeeuws-Vlaamse on deronsjes. Kimberly 't Hooft, Naomi Schelfhout, Stefanie Fassaert (allen SAR) en Vivian Blanckaert (St. Aloysius) hiel den in de voorrondes outsiders Simone Visser en Evelien Marteijn uit de halve finales. De jonge Stefanie Fassaert kwam in de kruisfinales routi ne tekort tegen Blanckaert: 12-21 16-21. Kimberley 't Hooft won in een spannende partij van haar clubgenote Schelfhout: 21-11 16-21 21-17. In de finale was het Blanckaert die het spel twee games domineerde en drie matchpoints kreeg in de tweede game. Maar 't Hooft vocht zich terug en brak daar mee Blanckaert mentaal. De derde game was daarna zeer snel gespeeld: 18-21 22-20 21- 4. Warnsveld. Nederlands meisjeskampi oenschap. Eindstanden. Junioren: 1. Linda Schnieders 12 punten, 2. Mariëlle Kromhout 7, 3. Jantien van Gorsel 6 (na barrage), 4. Astrid van der Stelt 6, 5. Ma rijke van Genderen 5,6. Cora Koopman 4, 7. Veronie van Rijn 2. Apiranten: 1Laura Heunen 17 punten, 2. Roelinda Lunen- borg 14 (na barrage), 3. Marjoleine Geurts 14,4. Jolien de Graag 14, 5. Shar- eena Algoe 14, 6. Jet Kok 12, 7. Saskia Veltman 11,8. Berdien Koopman, Tineke Posthouwer, Roelie Wieke Postema en Marjolein Bakker 10. Pupillen: 1. Irene Sterrenburg 22, 2. Pamela Zomer 20, 3. Valery Karsten 19, 4. Carlijn Aalbers 19, 5. Fleur Pardijs 18, 6. Leonie de Graag en Anne Wil Koopman 15,8. Annemarie Al berts en Judith Fritschy 11, 10. Bertine Bruil 10. Golf Axel. Woeste Copy Trofee: 1. Thys van Deyma, Terneuzen 40 stbfpnt., 2. Max Jongsma, Hoek 38, 3. Frank van Poelje, Axel 33. Motorsport Wemeldinge. 250/500cc Ie manche: 1. Kees den Hollander, Aagtekerke; 2. Mar co Overweel, Middelburg; 3. Casper Ovaa, Oost-Souburg; 4. Robin Jansen, Kwadendamme; 5. Wilco de Buck, Bigge- kerke.125cc 1e manche: 1. Tim Govaert, Wetteren (B); 2. Anco Korteweg, Willem stad; 3. Arjo Verhage, Aagtekerke; 4. Ronnie Bos, Kattendijke; 5. Bas Doorn heim, Herkingen. 2e manche: 1. Anco Korte, 2. Arjo Verhage, 3. Tim Govaert, 4. Bas Doornheim, 5. Pieter den Hollander, Aagtekerke. 85cc 1e manche: 1. Nicky Huiszoon, Vlissingen; 2. Jurgen den En gelsman, Middelburg; 3. Maarten Go vaert, Wetteren (B); 4. Ramon Koole, Nieuw en Sint Joosland; 5. Adriaan de Visser, Westkapelle. 2e manche: 1. Gre gory de Nooijer, 2. Nicky Huiszoon, 3. Ra mon Koole, 4. Adriaan de Visser, 5. Maar ten Govaert. 65cc Ie manche: 1. Justin van Aert, Krabbendijke; 2. Wouter As- schehoven, Dessel (B);3. Johnny van Ee- kelen, Goes; 4. Rinie van de Linden, Putte; 5. Sylvester Verschuuren, Hooger- heide. 2e manche: 1. Justin van Aert, 2. Rinie van de Linden, 3. Johnny v. Eeke- len, 4. Dimitri Schnitler, Kerkwerve; 5. Sylvester Verschuuren. Schaken Trimlopen Veteranen C: 1T rees Vermeersch (Sas van Gent). Mannen. Korte afstand, senioren: 1Kurt Vanhaverbeke (B). Veteranen A: 1. Dan ny Degroote (B). Veteranen C: 1. Freddy Verstichelen (B). Veteranen D: 1. Roger Nijs (B). Veteranen E: 1. André van de Wijnckel (B). Middenafstand: 1. Luc De- clercq (B). Veteranen A: 1. Paul Erades (Koewacht). Veteranen B: 1Henk Bracke (Clinge). Veteranen C: 1. Peter de Waal (Westdorpe). Veteranen D: 1. Camiel de Rooy (Koewacht). Veteranen E: 1. Leo Staessens (B). Lange afstand, senioi'en: 1. Peter de Vet (Axel). Veteranen A: 1. Ivan Mees (B). Veteranen B: 1. Henk Ha melink (Sas van Gent). Veteranen C: 1. Fons Warrens (Kloosterzande). Vetera nen D: 1. Wies de Waal (Terneuzen). Ve teranen E: I.Theo Verschaffel (B). Voetbal Terneuzen. Dow Scheldecuptoernooi W Terneuzense Boys voor A-junioren: ADO Den Haag-FC Zlin 0-1, Terneuzen se Boys A-Terneuzense Boys Uefa's 0-7, Lech Poznan-Blauw Wit 5-0, Tasmania Berlin-Amica Wronki 0-4, ADO Den Haag-Lech Poznan 0-0, Tarneuzense Boys A-FC Zlin 0-3, Blauw Wit - Terneuzense Boys Uefa's 2-3, Tasmania Berlin-Terneuzense Boys A 4-0, Amica Wronki-Blauw Wit 10-0, ADO Den Haag-Amica Wronki 0-1, FC Zlin - Ter neuzense Boys Uefa's 5-0, Lech Poznan- -Tasmania Berlin 1-0, ADO Den Haag- -Terneuzense Boys A 4-0, Blauw Wit-FC Zlin 0-5, Terneuzense Boys Uefa's-Ami- ca Wronki 2-4, Lech Poznan-Terneuzen- se Boys A 9-0, Tasmania Berlin-Blauw Wit 4-0, ADO Den Haag-Terneuzense Boys Uefa's 8-0, FC Zlin-Tasmania Ber lin 0-1, FC Zlin-Amica Wronki 1-1, Lech Poznan-Terneuzense Boys Uefa's 4-0, Tasmania Berlin-ADO Den Haag 2-5, Terneuzense Boys A-Blauw Wit 1-2, FC Zlin-Lech Poznan 0-1, Tasmania Berlin- -Terneuzense Boys Uefa's 2-0, Terneu zense Boys A-Amica Wronki 0-11, ADO Den Haag-Blauw Wit 12-1, Lech Poz- nan-Amica Wronki 1-0. De eindstand: 1. Lech Poznan 7-19 (21-0) 2. Amica Wron ki 7-16 (31-4); 3. ADO Den Haag 7-13 (29-5); 4. FC Zlin 7-13 (15-3); 5. Tasma nia Berlin 7-12 (13-10); 6. Terneuzense Boys Uefa's 7-6 (12-25); 7. Blauw Wit 7-3 (5-40); 8. Terneuzense Boys A 7-0 (1-40). Rhodos Open Middelburgs Schaakkam pioenschap. Groep 1, derde ronde: C. Jansen - S. Stange 1-0. E. van Hecke - J. de Wolf 0-1. A. Jonkheer - J. de Jager 0-1. R. Tiggelman - K. Kabboord 1-0. M. van Eekhout - M. Westerweele 0-1. S. Sanders-W.J. Pannekoek0-1. H. Porte- A. Quakkelaar remise. F. Dieperink - W. Obbink 0-1. R. Porte - W. van Wijnen 0-1. Bye (winst): P. Saalheim. Bye (remi se): D. Wolters. Stand: 1C. Jansen 3 pun ten uit 3 wedstrijden. 2. J. de Wolf, J. de Jager 2,5. 4. R. Tiggelman, S. Stange, E. van Hecke, M. Westerweele en W.J. Pan- nekoek 2.9. A. Jonkheer, K. Kabboord, D. Wolters, W. Obbink en W. van Wijnen 1,5. 14. M. van Eekhout, S. Sanders, H. Porte, A. Quakkelaar en P. Saalheim 1. 19. F. Dieperink en R. Porte 0,5. Groep 2: R. ter Beek - P. Kreuger0-1 (re- gl.). C. Brouwer- R, Meijer 1-0. K. Repkes - J. de Quartel 0-1. Bye (winst): N. Mast. Westdorpe. Eindstanden Runnerscrite rium van de stichting Sport Promotie Zeeuwsch-Vlaanderen. Vrouwen, korte afstand. Senioren: 1. Francesca De groote (B). Veteranen A: 1. Sabine de Muynck(B). Veteranen D: 1. Marie-Jean- ne Weemaes (B). Middenafstand, senio ren: 1. LeonieTon (Axel). Veteranen B: 1. Hester Vink (Westdorpe). Veteranen C: 1 Bea Hinneman (Terneuzen). Veteranen D: 1. Agnes de Ridder (Zuiddorpe). Vete ranen F: 1. Paula d'Huyvetter (B) Lange afstand, veteranen B: 1Annie Moens (B NAALDWIJK - De Zeeuwse schakers zijn op het Nederlands kampi oenschap schaken tot en met 12 jaar niet verder ge komen dan de achterhoe de. Daphne Huigh uit Oost burg en Debbie de Klerk uit Kloosterzande deden het nog het best, zij be haalden met vier punten een gedeelde achttiende plaats bij de meisjes. Jasper Hylkema uit Kou- dekerke scoorde vier pun ten uit negen partijen. Daarmee wist hij beslag te leggen op de 46ste plaats. Erik van Nassau uit Vlis singen kwam niet verder dan een half punt en moest daarom genoegen nemen met de laatste plaats bij de jongens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 40