Meerman winnaar en verliezer Fortis verspeelt kampioenschap Improviseren bij Souburgse koers Hulst gaat nieuw wielertijdperk in Cheuk A Lam grijpt Zeeuwse snookertitel Nationale top maakt van run-bike-run Oost-Souburg wervelend evenement Dammers GZC uitgeschakeld Huige en Picasso gouden koppel tijdens concours in Tholen Promotie korfballers van Volharding en Blauw Wit door Björn Goorden OOST-SOUBURG - Nationaal kampioen Huub Maas heeft de run-bike-run van Oost-Sou burg bijgeschreven op zijn el lenlange erelijst. Hij bleef de lokale favoriet Miquel van Ton geren nipt voor na een verbeten eindspurt. Op enige afstand van de in Oost- Souburg aanwezige nationale top was een niet minder felle strijd gaande: de tweestrijd tus sen Jordy Meerman uit Middel burg en Marco van der Meulen uit Oostburg om de algemene overwinning van het Zeeuwse run-bike-runeircuit. Meerman werd uiteindelijk misschien wel de grootste winnaar van de mid dag. Meerman had een dubbel gevoel bij alle felicitaties die hij kreeg. Hij had dan weliswaar de eind zege in het Zeeuwse circuit be machtigd, maar hij voelde zich tegelijkertijd ook een groot ver liezer. „Ik heb een ontzettend moeilij ke week achter de rug." Hij viel van de hemel in de hel. „Ik was zo gelukkig met die overwin ning in Breskens, joh. Maar toen ineens, van de een op andere dag, maakte mijn vriendinnetje het uit na 19 maanden. Ik was en ben er nog steeds helemaal ka pot van. Ik heb het totaal niet aan zien komen. Twee kilo ben ik afgevallen, ik slik pillen om te kunnen slapen. Constant maalt het maar door mijn hoofd. „Tsja, en clan moet je je nog voorbereiden op de wedstrijd van vandaag. Dat ging dus echt van geen kanten. Ik kon me to taal niet motiveren en concen treren. Ik heb een fiets van acht duizend gulden, het heeft maar weinig gescheeld of ik had hem in het kanaal gedonderd. Tegenslag Naast de pijn om de verbroken relatie werd Jordy Meerman ook nog eens uit zijn huis gezet. Tegenslag kwam bij tegenslag. „In no-time raakte ik mijn hele leven in Breda kwijt. Want ik woonde en werkte daar, mijn vriendin zat vlakbij. En ineens was alles weg. Jordy Meerman kreeg er een brok in zijn keel van. Maar hij 'wilde niet dramatisch doen', De start van de run-bike-run in Oost-Souburg. Vlnr: Arjen Hartog (206), Ron le Roy (30), Marco van der Meulen (2), Wim Nieuwkerk (215), John Aalbers (79), Miquel van Ton geren (70) en de latere winnaar Huub Maas (81). foto Lex de Meester hoewel hij besefte dat het grote verdriet nog zou komen. Want: „Ik heb geprobeerd alles opzij te zetten voor de run-bike-run in Oost-Souburg. Ik moest wel, want ik kan het mijn sponsor en mijn familie en vrienden niet aandoen er met de pet naar te gooien. Maar straks zal het alle maal wel weer naar boven ko men." Zoals ook op het moment dat hij (als achtste)' over de streep kwam. De Souburger van ge boorte beleefde zijn overwiii- ning in het Zeeuwse run-bike- runcircuitzeer intens. Zijn han den bedekten het getekende ge zicht. „Ik dacht terug aan vorig jaar, aan wat ze tegen me zei na de wedstrijd van toen." Op zijn beide armen stond met merkstift de naam van zijn ex- vriendin géschreven. „Het is een soort eerbetoon. Want ik heb zo enorm veel aan haar te danken. Het is prachtig dat ik nu gewon nen heb, maar ik had liever ge had dat ze hier voor mij aan de kant had gestaan. Zoals vroe ger." Het grote verdriet in het hoofd van Jordy Meerman was geheel aan Marco van der Meulen voor bijgegaan. Hij had zijn eigen be sognes aan zijn hoofd. Hij wilde o zo graag het run-bike-runcir- cuit winnen en was va banque van start gegaan. Na een ronde lopen had hij al een gat van vijf tien seconden geslagen. Maar snel ging het minder en ging Meerman erop en erover. Voor de rest van de wedstrijd was het stampen geblazen voor de 34- jarige oude rot uit Zeeuws- Vla anderen, die uiteindelijk op twee minuten van Meerman fi nishte. Hij legde uit wat hij tekort- kwam. „Mijn twee kinderen lij den allebei aan astma. Ze vallen van de ene verkoudheid in de andere. En ik doe daar gezellig aan mee. Daarom miste ik dat beetje extra vandaag. Als ik vandaag zo goed was als verle denjaar... Maar ja, dat is als, als, als. En zo gaat het in het leven natuurlijk niet." Met een brede grijns van opluchting sloot hij zijn relaas af. „Geloof me of niet, maai- ik ben blij dat het er op zit. Ik ga straks lekker skee leren." De weken voorafgaand aan de laatste en allesbeslissende run- bike-run van het Zeeuwse cir cuit was het nog zeer de vraag of beide atleten aan de lange af stand zouden meedoen. Op de korte afstand vallen immers meer punten te halen als er ab solute toppers meerennen en - fietsen. Zo koos Jordy Meerman twee weken geleden in Breskens nog voor de korte afstand, toen de nationale topper Miquel van Tongeren ook deelnam. Marco van der Meulen verloor op die manier veel punten en Meerman nestelde zich aan de kop. Maar hij was zich van geen kwaad be wust. Want hi] was in Breskens verre van fit, hij had last van zijn achillespezen. Bovendien moest hij de dag erop opnieuw stevig aan de bak voor een ande re run-bike-run. De organisatie voorkwam alle problemen door deelname aan de korte afstand voor beide atle ten te blokkeren. De korte af stand werd enkel opengesteld voor deelnemers onder de vijf tien jaar. Zodat het toch een eer lijke wedstrijd werd. Van der Meulen vond het een goede actie van de organisatie. „Allebei za ten we met die nationale toppers 'opgezadeld'. Maar ik vind ook dat het allemaal een beetje op geblazen is. Het is maar een spelletje, hoor." Wissels De run-bike-run van Oost-Sou burg was meer een run-bike- run-bike-run-bike-en nog eens run. Om het evenement meer spektakel mee te geven liepen de deelnemers viermaal 1,8 kilo- meteren fietsten ze driemaal 5,4 kilometer. De atleten moesten steeds op en af de fiets. De orga nisatie bracht meer wissels in de wedstrijd omdat die wissels zeer attractief zijn voor het publiek. En de organisatie van het Van Tongeren-circuit smacht naar meer toeschouwers, want die kwamen in de vier voorgaande wedstrijden nauwelijks opda gen. Lokaal favoriet Miquel van Tongeren had van de wedstrijd genoten. En van de wissels: „Dat maakte de wedstrijd het aankijken meer dan waard. Bo vendien was het een perfecte training voor ons." Hij had ook een grote hand in de deelname van de nationale toppers in Oost-Souburg. „Normaal zijn er enkel run-bike-run wedstrij den op modaal niveau in Zee land. Nu hebben we er een top wedstrijd van gemaakt. Ik ben dan ook heel erg blij met mijn tweede plaats hier. Van tevoren had ik ervoor getekend. Nu zit ik mooi bij de top van Nederland. Maar de eerste plaats zat er niet in. Huub Maas is toch een klasse apart." van onze sportredactie GOES - Danny Cheuk A Lam uit Wemeldinge is in Goes Zeeuws kampioen snooker ge worden. In de finale versloeg hij Jacco de Visser uit Middelburg. Erwin Maas, vorig jaar nog ver liezend finalist, moest in de tweede ronde zijn meerdere er kennen in Cheuk A Lam, die de drie frames won. In de kwartfi nale won Cheuk A Lam met 3-1 van Frans Diepstraten uit Mid delburg. In-de halve finale stond hij tegenover Edwin van de Plasse uit Kruiningen, die kans loos was: 3-0. Jacco de Visser uit Middelburg bereikte de finale door achter eenvolgens te winnen van Abel van der Sande (3-0), Marcel Mouwen (3-1) en Raimo Ver meulen (3-1). De eerste twee frames van de fi nale (best-of-9) gingen overtui gend naar De Visser met breaks van 20, 34 en 25. Ook het derde frame besliste hij op de laatste zwarte bal in zijn voordeel. Na de 3-0-achterstand kwam Cheuk A Lam steeds beter in zijn spel. Hij won de volgende vier frames. Frame 8 werd op nieuw beslist op de laatste zwarte bal. Bij een stand van 44- 44 maakte Cheuk A Lam het be slissende punt: 5-3. In de troost finale won Raimo Vermeulen uit 's-Gravenpolder van Edwin van de Plasse uit Kruiningen. door Wim de Vos OOST-SOUBURG - In de aan loop naar de wielerwedstrijden van zaterdagavond in Oost- Souburg kreeg organisator Bert van Gils een fikse tegenvaller te verwerken. Omdat er te weinig inschrijvingen waren, besloot Van Gils de wedstrijd voor de Sportklasse A van bet program ma af te voeren. „Slechts een paar renners uit deze categorie hadden inge schreven. Het was daarvoor niet de moeite om een wedstrijd te houden", oordeelde Van Gils, die daardoor alleen wedstrijden voor de oudste jeugdcategorie- en hield. Achteraf gezien was de Vlissingse organisator niet he lemaal ontevreden over de afge lasting. „Ik had graag om half zes willen starten, maar daar voor werd geen toestemming verleend. Als dan de wedstrijd voor de Sportklasse ook nog was doorgegaan, was ik behoorlijk in tijdnood gekomen. Boven dien werd de laatste categorie die zaterdagavond in Oost-Sou burg aan het vertrek kwam - ca tegorie 6 - getroffen door een fikse regenbui. Om niet in tijd- problemen te komen, besloot de jury bovendien om de categorie- en 5 en 7 in dezelfde ronde van start te laten gaan. Voor de deelnemertjes van de Zeeuwse wielerclubs waren er zaterdag geen plaatsen op het erepodium weggelegd. Niek Rentmeester presteerde nog het best. In categorie 7 eindigde de Middelkamper als vierde. HUISSEN - Het damviertal van GZC, de Goes Zierikzee Combi natie, is er zaterdag in Huissen niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de KNDB-beker. De ploeg verloor met 7-1 van Damlust uit Gouda. Kees Rijk zorgde voor het enige punt. Hij speelde aan het vierde bord een goede aanvalspartij en kreeg ruim voordeel. Tegen het eindspel keerden de kansen, maar daarna forceerde hij toch nog een gelijkspel. Aan het eer ste bord verloor John Honig, in valler voor de afwezige Andres van den Berge. Jos de Wild hield het op bord twee in een klassie ke partij lang vol tegen de voor malige Nederlands kampioen Erno Prosman, maar nadat hij door een lichte combinatie een schijf verspeelde, was het snel gebeurd. Aan het derde bord had Aart Walraven in de tijd noodfase geen verweer tegen het agressieve aanvalsspel van Teun van der Krol. door Lucien Roelandt THOLEN - Tegen Piet Huige en zijn paard Pablo Picasso was zaterdag geen kruit gewassen tijdens het concours hippique van de Eendrachtruiters, dat op de Speelmansplaten in Tholen werd gehouden. De ruiter uit Nisse toonde zich bij het sprin gen in de klasse L de sterkste van de zeventien combinaties die tot de barrage waren door gedrongen. Piet Huige was zeer tevreden over de verrichtingen van de vierjarige bruine ruin. „Dit paard is zo super, abnormaal gewoon. Maar hij is ook niet de gemakkelijkste om te rijden. Het heeft daarom even geduurd voor het klikte tussen ons. Het gaat nog niet allemaal perfect, maar dat komt wel. Hij is nog erg jong, beschikt over een uit stekende techniek, komt snel van de grond en is goed wend baar. De basis is er dus." Het was de wendbaarheid van Pablo Picasso die Huige in de beslissende rit uitstekend van pas kwam. De kortste weg naar de finish eiste veel stuurmans kunst van de ruiter en wend baarheid van het paard. Huige kreeg de winst niet cadeau. De Brabantse Ingrid Oostvogels zette met No Way met een fout loze ronde en een tijd van 48.54 op de klok de concurrentie on der druk. Huige liet zich niet verleiden om Pablo Picasso over de kop te jagen en stuurde de ruin in grootse stijlin 47.85 naar de zege. In de klasse Z reed Christiaan van de Plasse Delta Mossel Oase naar de derde plaats. Als eerste starter in de barrage reed de rui ter uit Yerseke een foutloze rit in 39.39. Willem Jan Piggen stuur de vervolgens Idelly's Jewel naar de eerste en Jaquars Kim naar de tweede plaats. Kijkerig Adrie Hamelink uit Kapelle- brug won in de klasse Z2 met Keritdna de dressuur. In de eer ste proef toonde de merrie zich nog wat kijkerig, waardoor er wat slordigheidjes in de proef slopen. In de tweede proef reed de 33-jarige Zeeuws-Vlaming een keurige proef: 64 procent. Dat was niet voldoende voor de hoogste dagscore. Die werd op geëist door de Middelburgse Ra- faela van den IJssel met Kobus. De 19-jarige amazone stuurde in de klasse B de met drie goede gangep begaafde ruin naar de hoge score van 70 procent. Souburgse korfballers verliezen beslissingsduel met Kinderdijk: 10-11 door Rudy Booqert ETTEN LEUR - Het was de symboliek ten top. Vijf minuten voor tijd leidden de korfballers van Fortis met 9-8 in het beslis singsduel met Kinderdijk. De overgangsklasse lonkte. Maar toen pakten donkere wolken zich samen boven het veld in Et- ten Leur. De regen viel als een koude douche over de> hoofden van Fortis, dat geen antwoord had op de eindsprint van Kin derdijk: 10-11. Opnieuw greep de ploeg uit Oost-Souburg naast eén hoofd prijs. In het zaalseizoen eindig de de ploeg achter de ongenaak bare kampioen Swift al als tweede en in de veldcompetitie bleek Kinderdijk uit Alblasser- dam zatei'dag de niet te nemen horde. Maar een eeuwige twee de schuilt niet in de ploeg. Met een gemiddelde leeftijd van begin twintig heeft Fortis de toekomst. Langzaamaan werkt trainer Peter Crucq de 'kinder ziektes' uit de ploeg. De grootste tegenstander dit seizoen was de wisselvalligheid. Scherpe over winningen werden afgewisseld met knullig verlies. Periodes van suprematie met onmacht. Maar volgens trainer Peter Crucq heeft zijn ploeg dit sei zoen op dat punt veel bijgeleerd. Promotie naar de overgangs klasse had het rijpingsproces kunnen versnellen, maar van een verloren jaar wilde Crucq niks weten. Verantwoorde stap „We liggen nog steeds op sche ma. Je kunt namelijk ook te snel gaan. Dan moet je in één keer veel te veel bijleren, waardoor je in de volgende competitie na vijf wedstrijden misschien op twee punten staat. Je moet het goed voorbereiden om een verant woorde stap hogerop te maken." Niettemin was de teleurstelling groot over de gemiste kans tegen Kinderdijk. In het noodweer aanschouwden de spelers van Fortis de feestvierende tegen stander. Speler Wander Koole: „Dit is even goed balen. IVIaar dat is gezond. Morgen zal ik nog wel eens terugdenken aan de be slissende momenten in de wed strijd." Een van die cruciale momenten had een kwartier voor tijd plaats. Fortis had een 9-8-voor- sprong en aanvoerder Robin Wisse mocht een strafworp ne men. Hij miste het buitenkansje echter en ook de doorloopba jdie volgde werd gemist. Een marge Ruth Hoogwerf (rechts) deelt haar verdriet over het gemiste kampioenschap met een ploeggenote. van twee treffers was in de slot fase van het laag scorende duel goud waard geweest, maar nu hield Kinderdijk contact met de Souburgse opponent. Kabaal Het beslissingduel was zaterdag zwanger van spanning. Busla dingen vol supporters zongen hun helden zeventig minuten lang enthousiast toe. Trommel- geroffel en stadiontoeters zorg den rond het veld in Etten Leur voor een orgie van kabaal. Crucq: „De spelers waren daar door moeilijk bereikbaar voor elkaar en ook voor mij. Door treffers van Robin Wisse en Joeri van de Broeke nam For tis na zeven minuten een 2-14 voorsprong. Vervolgens stokte de Souburgse productie en stond Kinderdijk een kwartier later op een 5-2-voorsprong. Tot de rust bokste Fortis tegen die achterstand aan, maar halver wege had het de score opge haald tot 6-7. Na de pauze zorgden Robin Wis se en Esther Kasse zelfs voor een 8-7-voorsprong en Kinderdijk leek rijp voor de sloop. Een kwartier lang kwam de ploeg niet tot scoren. De watervlugge Wander Koole kleefde aan zijn tegenstander, die daardoor vol ledig uit de wedstrijd werd ge speeld. De lange zusjes Ruth en Hagar Hoogwerf heersten on der de korf, waardoor hun ploeggenoten ruim de tijd kre gen om aan te vallen, tye verlos sende treffer viel echter niet. Toen het noodweer boven Etten Leur losbrak forceerde een in valler van Kinderdijk, Bart de Wit, met twee treffers het kam pioenschap voor zijn team. De ploeg uit Alblasserdam nam een 10-9-voorsprong, Wander Koole maakte nog gelijk, maar pinchhitter De Wit schoot de Zuid-Hollanders in veilige ha ven. Verklaringen Verklaringen voor de nederlaag had trainer Peter Crucq te over. Fortis was verdedigend te gre tig, ontwikkelde te weinig be weging in de vakken en was aanvallend te direct. Maar de cijfers laten aan duide lijk niks te wensen over. Vijf maal troffen Fortis en Kinder foto Gerard van Offeren dijk elkaar dit seizoen. Geen en kele keer kwam het Souburgse achttal tot winst. Peter Crucq: „Maar het is geen reële afspiegeling van de krachtsverhoudingen. Kinder dijk heeft dit seizoen bijvoor beeld vier punten verspeeld te gen ODO, waarvan wij drie punten hebben gewonnen. Wij waren vandaag beter, maar we wisten vooraf dat het de dood of de gladiolen zou worden. Scores Fortis: Robin Wisse 4, Won der Koole 3, Esther Kasse, Joeri van de Broeke, Chaim Koole 1. Aantal toeschouwers: 300. Fortis: Robin Wisse, Chaim Koole, Ruth Hoogwerf, Renate Bebelaar Joeri van de Broeke (69. Niels Bebe laar), Wander Koole, Hagar Hoog werf, Esther Kasse. door Wim de Vos HULST - Sinds jaren wordt er vanavond weer een wielerwed strijd voor amateurs gehouden tijdens de voorjaarskermis in Hulst. De voorwedstrijd die ge pland stond, kan echter geen doorgang vinden omdat er te weinig inschrijvingen waren. Vandaar dat er slechts één koers wordt verreden. Door allerlei omstandigheden slaagde het wielercomité van Hulst er de laatste jaren niet in om een wedstrijd voor amateurs te houden. Als het aan de terug gekeerde organisator Frank Vlassenrood ligt, is dat verleden tijd. „Bij Hulst hoort nu een maal een amateurkoers. Na tuurlijk heeft het comité zich in leven kunnen houden met de trimmers, maar dat is het toch ook niet. Daarom heb ik mijn hulp weer aangeboden en zijn we erin geslaagd om weer een amateurkoers op touw te zetten. Financieel was het ook geen probleem." Vlassenrood is tevreden met het aantal inschrijvingen. Zo'n veertig renners hebben zich aangemeld. „Misschien is het geen groot aantal, maar omdat we enkele jaren niet voor ama teurs hebben georganiseerd, moeten we helemaal opnieuw beginnen." Vlassenrood is minder te spre ken over de renners uit de Sportklasse A. Voor hen was er een voorwedstrijd gepland, maar daar kwamen slechts drie inschrijvingen voor binnen. „Daar kun je geen koers voor houden. Wachten tot de dag zelf biedt ook geen garantie dat er dan nog veel renners op komen dagen. Daarom hebben we be sloten de wedstrijd af te bla zen." Wel heeft de KNWU toe stemming verleend om de ren ners uit de Sportklasse mee te laten doen bij de neo- en elite amateurs, die tachtig kilometer moeten afleggen. Daardoor zal Michel de Koning uit Hulst toch voor eigen publiek kunnen rij den. Met renners als Wilfried Bastiaanse, Francois Franse, Peter Heeren en de Zeeuws-Vla mingen Davy Dubbeldam, Mar tin de Jaeger, Danny Schaut en Mario de Ritter gaat Hulst van avond een nieuw wielertijdperk door Jan Roovers VLISSINGEN - In de landelijke competitie veldkorfbal stond dit weekeinde een aantal beslis singswedstrijden op het pro gramma. Fortis haalde het dooi de 11-10-ncderlaag tegen Kin derdijk niet in de eerste klasse G, maar bij Volharding uit Yers eke en Blauw Wit uit Kloetinge de vlag wél op het clubgebouw. Swift 2 won in R1G de degrada tieduel tegen Oranje Wit 3 met 12-7. Volharding - Vios N 13-10: Na een zenuwachtige start, waarin beide ploegen moeilijk tot sco ren kwamen - de ruststand was 3-2 - ging de wedstrijd tot diep in de tweede helft gelijk op. Vol harding bleef steeds aan de goe de kant van de score.We waren ook de betere ploeg, maar kwamen pas in de laatste tien minuten echt los van de tegen stander", zei coach Harry Chris- tiaans, ook volgend seizoen trainer/coach van Volharding. De demarrage waar Christiaans op doelde, bracht zijn ploeg naar 11-8 en haalde de tegen stander definitief onderuit. Vol harding promoveert door de overwinning naar de landelijke vierde klasse in het veldkorfbal. In de zaal was dat niveau al eer der gehaald. Scores Volharding: Antoine Ste- ketee 5, Elize Quist, Pim van Engelenburg 2, Elze Pouwelse, Lian Blanckaert, Antjan La- ban, Peter Rentmeester 1 Blauw Wit-KVK 21-18: In een doelpuntrijke wedstrijd dacht Blauw Wit de buit kort na de rust en bij een 13-7-voorsprong binnen te hebben. Het liep an ders, omdat KVK veerkracht toonde en zich in de reguliere speeltijd nog naar 16-16 terug vocht. Al vroeg in de verlenging schoot Blauw Wit zich naar 19- 16. Die marge kreeg KVK nooit meer van het scorebord. Blauw Wit promoveert daardoor naar de vierde klasse. Scores Blauw Wit: Miranda Wa genaar 4, Claudia Timmerman, Marianne van de Linde, Sylvia Flipse, Jos Trimpe, Arnold Flip- 'Se 3, Bastiaan de Rijk en Édioin Bommeljé 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 39