Dorpsrel om een kunstgebit Generale repetitie ruiterclub Axel s» Handige midvoor en gedreven trainer PZC Cruciale dagen zwemster Kosten sport 22 Zeeuws-Vlaamse vierdeklasser viert vijftigjarig bestaan mmsm agenda 1930-2000 Ger Meeusen biljartkampioen van Groot Hulst uitslagen De Klerk en Provoost op NK schaken Clubtitel voor BV Reijnaert Basketbalclubs richten liga op woensdag 31 mei 2000 door Aector Dooms ZAAMSLAG - Het voetbalsei zoen eindigde voor Zaamslag in mineur. De zaterdagclub eindigde als laatste in de derde klasse en moest een stap terug doen. Toch heeft Zaamslag dit jaar iets te vieren: het vijftigja rig jubileum. De voetbalvereniging uit 't Durp werd officieel 17 april 1950 opgericht. Initiatiefne mer was de plaatselijke kapper Willem Lensen. De jubileum viering krijgt deze weken de meeste aandacht, maar club mensen als Kees Dees (30 jaar voorzitter), Tinus Wieland (21 jaar secretaris), Theo Diele- man (20 jaar bestuurslid) en Adriaan Dré de Zeeuw (ma nusje-van-alles) zijn altijd met de toekomst bezig. Een derde veld zou een leuk ju bileumcadeautje zijn, vinden ze en de tweede wens laat ook al aan duidelijkheid niets te wensen over: het eerste elftal moet zo snel mogelijk - het liefst binnen een jaar - terug naar de derde klasse. Dré de Zeeuw ziet het helemaal zitten met de nieuwe trainer Mare de Kunder. ,,Ik vond het een rotventje toen hij bij Ter- neuzense Boys speelde. Waar om? Omdat hij altijd tegen ons scoorde. Nu ben ik blij met hem. Ik weet dat hij er nu al mee bezig is. Mare heeft al een aantal gesprekken met spelers achter de rug. Dat is een goed teken." Telefoon De Zeeuw kan het weten, want hij is dagelijks op het sport complex aan de Sportlaan te vinden. „Als mensen mij willen spreken moeten ze naar het veld komen. Om die reden heb ik nooit een telefoon aange- schaft. Waarom zou ik? Ik ben nooit thuis." Het typeert de clubfiguur. Dré de Zeeuw werd in de beginja ren lid van Zaamslag en speel de later nog enige tijd in de se nioren. Zijn grote liefde voor de groen-witten kwam vooral op andere terreinen tot uiting. Hij vertelt al 44 jaar supporter te zijn. Hij zorgt al jaren voor Het eerste elftal van Zaamslag in het seizoen 1964/1965. het onderhoud van de velden en de kleedlokalen én hij staat al twintig jaar bij thuiswed strijden aan de ingang van het veld loten te verkopen. De 64- jarige inwoner van Zaamslag maakt inmiddels veertien jaar deel uit van het bestuur. Het hoeft geen betoog: Dré de Zeeuw wordt tot de beste sup porter van Zaamslag gerekend. De voormalig gemeentewerker laat zijn aanwezigheid ook op een andere manier gelden.Tus sen de reclameborden rond het hoofdveld springt één bord er uit: Supporter Dré. Voorzitter 'bakkertje' Dees, koninklijk onderscheiden en secretaris Wieland hebben zich in de afgelopen jaren tot on misbare schakels geprofileerd. Er zijn velen die de club in stand hebben gehouden. Na men als Jan de Pooter, Piet Bakker, Ko de Koeijer. René Dobbelaar, Piet Herrebout (opgestapt na een conflict) en Theo de Poorter hebben een le gendarische klank in het Zaamslagse dorpsleven ver worven. Vooral de in 1987 te vroeg overleden De Poorter had in de huidige voetbalcul tuur nog van grote betekenis voor zijn club kunnen zijn. De restauranthouder was een kundig secretaris en een uitste kend pr-man. Hoogtepunten In het bestaan van de club zijn de kampioenschappen de hoogtepunten, maar ook de be kerprestaties en het realiseren van een nieuwe accommodatie in 1975 springen in het oog. Zaamslag speelde bij die gele genheid een wedstrijd tegen NAC, waar toen 1100 toe schouwers op afkwamen. Zaamslag kwam via zijn top scorer Frans Zegers op voor sprong. Jan de Block (ex-speler van Terneuzen en Hoek) - spe lend voor NAC - kopte uit een voorzet van aanvoerder Frans Vermeulen, de huidige trainer van Hoek, de stand naar 2-1. Ad Bakker, voormalig trainer van hoofdklasser Achilles Veen, scoorde eveneens, waar na Jan de Block voor de 4-1- eindstand zorgde. De Block zou later als trainer van Zaamslag minder succesvol zijn en vroegtijdig worden ont slagen. Met De Block is een van de trai ners genoemd die Zaamslag hebben gediend. In de vijftiger en zestiger jaren gaven André TacqRonnie Bouchaute en J an Meijer al training, maar de eer ste echte trainer was in 1968 Ko Cornelissen. Met hem is ook de succesvolste trainer ge noemd. Onder zijn bewind maakte Zaamslag twee kampi oenschappen en een promotie mee, vanaf de tweede klasse af deling naar de derde klasse KNVB. Na zeven jaar werd hij opge volgd door Ad Versluys. De ex- profvoetballer is de meest spraakmakende trainer ge weest. Vooral de aanvaringen met de scheidsrechters en het oorlogje voeren met de tegen standers waren voer voor de pers. Het was tijdens zijn pe riode dat de landelijke pers werd gehaald. 'Zaamslag, dorpsrel om 'n kunstgebit', kopte Voetbal International. Cor Bakker zou een Kloetinge- speler een gebroken kunstgebit hebben geslagen. Het incident eindigde op het politiebureau van Terneuzen. Een week later revancheerde Bakker zich door koel een strafschop tegen Hoek te benutten. Toen het effect Versluys bij de spelers was uitgewerkt, kwam Gerrit Emans. Onder zijn lei ding miste Zaamslag in 1985 op 't nippertje het kampioen schap in de derde klasse. Jan Cornelissen schoot die illusie in de streekderby tussen Ter- neuzense Boys en Zaamslag aan diggelen: 1-0-verlies. Daardoor greep Dinteloord de titel. Een dieptepunt vormde in 1989 de degradatie naar de vierde klasse, na de beslis singsduels tegen Kapelle. Teambuilder Ben Pauwels (vijf jaar), Jan de Block (1990), Kees Kempe (1991), Wim Jansen (twee jaar), teambuilder Wilfried Bogaert (driejaar), Jan de Lobel (1996), Godert Vrijhoeven (1997) en Nico Bakker (drie jaar) zijn achtereenvolgens trainer ge weest tot 2000. Zaamslag heeft ook karakte ristieke voetballers voortge bracht. Wat te denken van top schutters als Frans van de Velde (vijftiger jaren), Frans Zegers en Jan de Zwarte, tech nisch vaardige spelers als Ko Ruijtenburg, Kees Kempe en Kees de Putter, strijdlustige spelers als Piet Babijn (hij speelde samen met drie gene raties) en Cor Bakker, en de soevereine Rinus Zegers, het prototype van een laatste man. Keepers Ook de grillige aanvaller Gijs Lokhorst (nu wonend in Drachten) en niet te vergeten de onnavolgbare Chiel de Pooter, een speler met onmis kenbare kwaliteiten, staan bij velen nog vers in het geheugen gegriefd. Opvallend zijn het arsenaal keepers, zoals Gilles Mesu (de eerste), Jan van de Vreede, Adri van de En de en Bram Dekker, die in de historie van de zaterdagclub een niet te onderschatten rol hebben ge speeld. Zaamslag weet zich met enige trots een gezonde vereniging. De club telt 250 leden, met vier seniorenteams en negen jeugd- ploegen. Voorzitter Kees Dees kan het niet beter verwoorden: „De historie moet de inspiratie geven voor de toekomst." door Lucien Roelandt AXEL - In de aanloop naar het Pinkster concours houdt de Ruiterclub Axel, waarin verenigd de Oranjeruiters en de ponyclub De Kleppertjes, op Hemel vaartsdag de generale repetitie. Het deelnemersveld overtreft echter dat van het jaarlijks hippisch evenement op Pinksteren. Op het hoogste niveau dressuur, de klas sen Z1 en Z2, is zelfs de complete Zeeuw se ruitertop op het hippisch centrum aan de Sportlaan in Axel present. „Niet zo verwonderlijk", pr-man en erevoorzitter Rinus Murre. „De dressuur neemt een ge weldige vlucht. Dat zien we in onze eigen vereniging. Het aantal dressuurruiters is nooit zo hoog geweest. Bovendien gaat voor de klassen Z1 en Z2 hier donderdag de Rabo Top Dressuurcompetitie 2000 van start. Van de vier wedstrijden mag men er slechts eentje missen of laten ver vallen. Dus de eerste klap is een daalder waard. Ik verwacht daarom een span nende strijd, want niet alleen het aantal deelnemers in deze discipline neemt toe, ook het niveau." Nieuwkomers Murre meent dat de tijd voorbij is, waar in de winnaar bij voorbaat vaststond. 'Mister Axel' schat zelfs een paar nieuw komers hoog in. Onder deze nieuwko mers bevindt zich, tot groot genoegen van Murre, Linda Wille, lid van de Axelse ruiterclub. De zestienjarige amazone uit Axel maakt inderdaad een geweldige progressie. Bovendien heeft Wille in de klasse Z1 twee ijzers in het vuur en het thuisvoordeel. Vooral met haar nieuwste aanwinst, de donkerbruine hengst Ke- ban, gaat het bijzonder goed. Denise Thiry is een van de concurrenten die een Axels feestje in de weg kan staan. Met Intermedium Listique bezit de ama zone uit Kattendijke een viervoeter met uitzonderlijke goede basisgangen en veel elastiek in het lijf. Hetzelfde geldt voor Carola Paauwe. Na een voortreffelijke ponycarrière, wist de amazone uit Yerse- ke met Lorenzo in korte tijd een plaats in de Zeeuwse top bij de paarden te verove ren en moet zeker tot de kandidaten voor de eindzege worden gerekend. De vorm van de dag zou dan ook wel eens beslis send kunnen zijn voor de eerste zege in deze competitie. Concurrentie In de klasse Z2 gaat Laurens van Lieren met Louisville als favoriet van start. Maar ook voor de jeugdinternational uit Schore is de concurrentie groot. Vooral de geroutineerde Sonja de Feiter uit Burgh-Haamstede is er ongetwijfeld op gebrand om weer eens als beste van deze wedstrijdserie uit de bus te komen. Maar ook Marina de Fouw met Jive, Raphaela van den IJssel met Abdij's Gullit en Ca- thalijne van Gorsel met Calypso waren in voorgaande competitie's dicht bij de eindzege, dus mogen ook zij tot de kans hebbers worden gerekend. In de klasse ZZ springen is de Axelse hoop voor een thuiszege gevestigd op Martijn Cerpentier met Iduna. Een zwa re belasting voor de ruiter uit Koewacht, want de Zeeuwse kampioen Ilyo de Loos met zijn springkanon Nadir uit Hulst is hier de te kloppen combinatie. Ook in de klasse Z heeft Ilyo de Loos met de merrie Quenette een belangrijke troef voor de zege in handen. Clubgenote Femke de Buck moet met Jamaica in staat worden geacht om de Hulstenaar van de zege af te houden. En ook Albert Vermue zal er ongetwijfeld alles aan doen om zijn uitstapje uit Hein- kenszand met Goodbeye in Axel met een overwinning te bekronen. 'fei Sonja de Feiter is donderdag één van de favorieten in Axel. foto Janne Wolterbeek Oud-profvoetballer Piet Meeusen overleden woensdag Biljarten Sophia-toernooi. Locatie: Stationskof fiehuis, Krabbendijke. Aanvang: 19.15 uur. Tweede klasse driebanden-klein. Eind strijd district Walcheren De Bevelanden. Locatie: Café 's Lands Welvaren, Kwa- dendamme. Aanvang: 19.00 uur. Voetbal Betaald voetbal. Nacompetitie. Vijfde ronde, poule A: Heracles - FC Groningen, MVV-Emmen. Zwemmen Zeeuwse zomerkampioenschappen. Lo catie: Zwembad 't Plaatje, Axel. Organi satie: zwemclub Koewacht. Aanvang: 19.00 uur. donderdag H Paardensport Concours hippique LR Oranjeruiters en PC De Kleppertjes. Rabo/KNF Top Dressuurcompetitie: 10.40 uur: paarden klasse Z1. 13.40 uur: paarden klasse Z2. Dressuur. 9.00 uur: pony's klasse Z1L en B en paarden klas se B, L en M. 9.50 uur: pony's klasse Z2. 10.00 uur: pony's klasse Z2. Tweede proef. 13.30 uur: paarden klasse B, Len M en pony's klasse B, L en M. 14.20 uur: paarden klasse Z2. Springen. 9.00 uur: paarden en pony's klasse B. 9.42 uur: po ny's klasse L. 9.48 uur: paarden klasse L. 10.18 uur: pony's klasse M. 11.03 uur: paarden klasse M. 10.33 uur: pony's klas se Z. 10.57 uur: pony's klasse ZZ. 11.51 uur: paarden klasseZ. 12.12 uur: paarden klasse ZZ, Locatie: hippisch sportterrein, Sport laan, Axel. Dressuur RV Sé-Ros. 9.00 uur: pony's klasse B. 10.07 uur: paarden klasse L. 10.22 uur: paarden klasse B. 12.30 uur: pony's klasse M1. 13.07 uur: paarden klasse M1.14.00 uur: pony's klasse Z1. 15.00 uur: pony's klasse M2. 15.15 uur: paarden klasse M2. 14.32 uur: paarden klasse Z1.16.08 uur: paarden klasse Z2. Locatie: manege De Eendracht, Rijke buurtweg 8, Vrouwenpolder. Schaken Open Zeeuws-Vlaams Rapid schaak toernooi. Locatie: Dorpshuis, Hoek. Aan vang: 10.30 uur. Prijsuitreiking: 17.30 ■Hf Tennis Landelijke competitie. Afdeling mixed- teams, derde klasse poule 25: de Schel- de-Keltenwoud. Derde klasse poule 29: Souburg-Kalkwijck. Vierde klasse poule 49: de Schelde 2-MLTC (de Veste, Mid delburg), Animo-Z/W Hoek. Vierde klas se poule 50: MLTC 2-Vierhoeven. Afde ling mannenteams, eerste klasse poule 503: Animo-Waalrackets 2. Veldkorfbal Hemelvaartsdagtoernooi Swift. Locatie: Sportcomplex De Voorborch, Middel burg. Aanvang: 9.00 uur, finale om 16.00 uur. Voetbal Zondagvoetbal. Nacompetitie vierde klasse: Luctor'88-Unitas'30. Aanvang: 14.30 uur. Zeilen Nederlands kampioenschap Splash en Flash. Organisatie: Watersportvereni ging De Arne en Watersportvereniging Wolphaartsdijk. Klassen: Splash-A, Splash-B en Flash. Locatie: Oostwate ring, Veerse Meer. Aanvang: 10.00 uur. door Aector Dooms TERNEUZEN - Piet Meeusen, die zondag in Terneuzen om kwam bij een verkeersongeval, genoot als voetballer en trainer niet alleen bekendheid in Zeeuws-Vlaanderen, maar ook daarbuiten. Meeusen werd in 1930 in Hoek geboren. Hij startte zijn voet balloopbaan bij PSK in Philip pine, omdat HSV Hoek toen nog niet bestond. In die jaren ver huisde Meeusen naar Dordrecht om daar zijn studie aan de kweekschool (pedagogische academie) voort te zetten. Daar meldde hij zich aan bij de Dordtse voetbalclub DFC, dat in het betaalde voetbal uit kwam. Het spel van de Zeeuws-Vla ming viel op. Het betekende in de jaren vijftig de doorbraak van de handige midvoor, die re gelmatig scoorde. Meeusen speelde enkele jaren op het hoogste plan bij de Dordtse club, alvorens naar Zeeuws- Vlaanderen terug te keren. Hi] werd onderwijzer in Oostburg en ging in Terneuzen wonen. Bij de voetbalvereniging Ter neuzen vervulde hij in het begin van de jaren zestig de functie van trainer/speler. Zijn voetbal loopbaan liep toen ten einde. Bram de Groote, de toenmalige secretaris van HSV Hoek, wist Meeusen te strikken bij de club. Zeven jaar, van 1965 tot 1973, trainde hij de eerste selectie van de zaterdagclub. Hij behaalde twee kampioenschappen, in 1969 in de eerste klasse afdeling en in 1971 in de vierde klasse KNVB. „Ik kreeg te maken met gretige jongens, die het voetbal, groten deels nog op straat hebben ge leerd", zei Meeusen later over die periode. „Het zal me altijd bijblijven hoe bewust en intelligent deze jonge voetballers met hun sport bezig waren. Hoewel ik meen dat de invloed van een trainer betrek kelijk gering is, hoop je toch dat er iets van je eigen ervaring overkomt op de groep, dat de vonk overspringt en wederzijds respect ontstaat." In zijn maatschappelijke carri ère ging het voor de wind. Hij werd eerst leraar en daarna ad junct-directeur aan de LTS in Terneuzen. De Terneuzenaar legde zich vooral na het voet ballen toe op het bridgen. In die tak van sport liet hij zich even eens gelden en was hij nog altijd actief. Hij had komende zaterdag graag de reünie bij HSV Hoek willen meemaken., maar zondag kwam er abrupt een einde aan zijn leven. Piet Meeusen is 69 jaar geworden. Hij wordt vrij dag op de Zuiderbegraafplaats in Terneuzen begraven. door Björn Goorden BRESKENS - De dag des oor deels, het weekeinde van de waarheid is voor zwemster An nabel Kosten aangebroken. Vanaf donderdag vinden in Drachten de Nederlandse kam pioenschappen zwemmen plaats. Voor de 22-jarige zwem ster van De Scheldestroom uit Breskens is het de laatste kans zich te plaatsen voor de Olympi sche Spelen. Annabel Kosten zwemt op de 50, 100 en 200 meter vrij slag, maar gokt vooral op een plekje in de 4x100 meter-estafette- ploeg. Maandag keerde ze terug uit Sheffield waar de Grand Prix-finales werden gehouden. Een week eerder kwam ze in ac tie op het Mare Nostrem-toer- nooi in Monaco. Samen met het NK zijn dat de drie toernooien waar de zwemmers zich kunnen kwalificeren voor Sydney. Kos ten richtte zich vooral op het ko mende NK. Over de wedstrijden in Monaco en Sheffield, die ze vooraf als meetpunten beschouwde, is ze CLINGE - Reijnaert-speler Ger Meeusen heeft in een recht streekse finale met zijn clubge noot Pierre Levrier het kampi oenschap van Groot Hulst op zijn naam geschreven. Levrier had voor aanvang van de finale nog de sterkste troeven in handen, maar maakte een fout. Bij de trekstoot, die Le vrier won, was hij zo hoffelijk om Meeusen te laten beginnen. Deze wachtte geen moment en gelijk in de eerste beurt maakte hij een serie van dertien. Daar mee was de handicap die Le vrier te overbruggen had ge groeid naar 28, want normaal moest hij er vijftien meer. Deze dreun kwam hij dan ook niet meer te boven. Het was Meeusen die rustig zijn punten makend in negentien beurten de veertig ca ramboles volmaakte, zijn te genstander op 34 achtexiatend. Gezien het spelbeeld was hij een terechte kampioen, hij liet al leen in de eerste ronde een ver- liespartij noteren tegen Lucien Reunis van CBC. Basketbal Noord-Amerikaans competitie NBA, play-offs. Eastern Conference, finale (best-of-seven): New York Knicks - In diana Pacers 91-89. Stand: 2-2. Biljarten Clinge. Kampioenschap Groot Hulst. Eindstand: 1. Ger Meeusen, BV Reijnaert 12 1,69 13; 2. Pierre Levrier, BV Reijnaert 11 2,23 24; 3. George Baart, HBC/Trouba- dour 10 1,16 9; 4. Willy de Boeij, DOA 8 1,41 9; 5. Lucien Reunis, CBC 6 2.12 16; 6. Louis van der Heiden, De Lieve 5 0,92 9; 7. Frans Pilaet, HBC/Troubadour 4 1,68 11; 8,Thuur Vlassenroot, De Lieve 0 0,69 6. Hulst. Groot Hulst clubkampioenschap. Eindstand: 1. BV Reijnaert, Hulst, 443.24 punten; 2. BV De Lieve, Hulst, 443.21; 3. DOA/Steense Carambol, Sint Jansteen, 436.68; 4. CBC, Clinge, 433.59; 5. HBC- /Troubadour, Clinge, 407.28. Hockey Amstelveen. Champions Trophy. Man nen, derde speeldag. Nederland - Duits land 3-2, Australië - Groot-Brittannië 3-3, Zuid-Korea - Spanje 1-0 Stand: Neder land 3-9, Australië 3-5, Spanje 3-4, Duits land 3-3, Zuid-Korea 3-3, Groot-Brittan nië 3-1. Sportprijsvragen Lucky Day: 2 - 3 - 4 - 6 - 8 - 17 - 20 - 27- 29 - 31-33-35-38-40-44-57-66-67-70-78. (onder voorbehoud) Voetbal Nacompetitie. Poule B: Cambuur L. - Excelsior 2-3 (1-1). 3. Polak 0-1 (strafschop), 42. Mann 1-1,67. Ferrier 2-1, 76. Mtiliga 2-2, 90. Connolly 2-3. Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschou wers: 6000. Rode kaart: Kruijs (trainer Cambuur). Gele kaart: Ferrier, Mann, Veltman, Berhalter (Cambuur), Kruijer, Polak, Connolly, Feskens (Excelsior). RBC Roosendaal - FC Zwolle 0-2 (0-113. Slot 0-1, 89. Boekweg (strafschop) 0-2. Scheidsrechter: Temmink. Toeschou wers: 6000. Gele kaart: Brunswijk, Dijk stra (RBC), Slot (FC Zwolle). RBC 5 2 2 1 8 6-5 FC Zwolle 5 2 1 2 7 9-7 Excelsior 5 2 1 2 7 9-10 Cambuur L 5 1 2 2 5 6-8 Vriendschappelijk. Dublin: Ierland Schotland 1-2 (1-2). 2. Kennedy 1-0, 16. Hutchinson 1-1, 29. Ferguson 1-2. Toe schouwers: 30.200. Mallorca: Real Mal- lorca - Duitsland 0-4.(0-1). Wielrennen Ronde van Italië. Zestiende etappe Bres cia - Meda: 1Guidi (Ita) 102 km in 2.27.34, 2. De Jongh (Ned), 3. Conté (Ita), 4. Zanot- ti (Ita), 5. Di Biase (Ita), 6. Power (Ier), 7. Braikia (Den), 8. Trenti (VSt), 9. Mondini (Ita), 10. Svorada (Tsj), 20. Dekker, 27. Kroon, 31. Pronk, 51. Vries, 70. Engels, 127. Voskamp 0.32,136. Blijlevens 4.40. Klassement: 1. Casagrande (Ita) 77.05.15, 2. Garzelli (Ita) 0.33, 3. Simoni (Ita) 0.57, 4. Belli (Ita) 1.05, 5. Frigo (Ita) 1.52, 6. Gotti (Ita) 2.27, 7. Tonkov (Rus) 2.35,8. Noé (Ita) 3.23,9. Buenahora (Col) 3.31,10. Gontschar(Oek)3.50,82, Engels 1.37.01, 105. Blijlevens 2.08.05, 110. Kroon 2.12.33, 112. Pronk 2.13.01, 115. Vries 2.17.59, 135. Dekker 2.47.20, 134. De Jongh 2.48.19,135. Voskamp 2.50.11. Ronde van Duitsland. Vijfde etappe Stuttgart - Ansbach: 1. Zabel (Dui) 162 km in 4.33.24,2. Petersen (Den), 3. Oesov (WRu), 4. Steen Nielsen (Den), 5. Reuss (Dui), 17. Hiemstra, 47. Meijs, 58. Van Heeswijk, 101. Koerts 8.35. Klassement: 1. Heppner (Dui) 24.41.39, 2. Bolts (Dui), 3. Dufaux (Zwi) 0.06, 4. Buxhofer (Oos) 0.08,5. Virenque (Fra) 0.10,52. Van Hees- wijk 23.17, 73. Meijs 32.24, 89. Hiemstra 39.11,112. Koerts 52.02. Noordwijk. Luba-Classic, vrouwen: 1. Van Moorsel (Rotterdam) 130 km niet erg tevreden. „Het ging niet zoals ik had verwacht. De tijden vielen gewoon tegen. M'n zwemmen was niet goed. Ik was te vermoeid door het zware trai nen. Het is nu zaak zo veel mo gelijk uit te rusten. Hard door- trainen heeft toch geen enkele zinmeer." Toch was er een lichtpuntje. „Ik heb een klein pr (persoonlijk re cord) gezwommen op de hon derd meter. Daarmee sta ik in Nederland op de zesde plaats qua tijden. Als de KNZB nu mensen zou moeten aanwijzen voor de estaffetteploeg, mag ik mee. Er zit echter ook een maar aan, want iedereen heeft naar het NK toegetraind. De tijden zullen daar dus veel schei"per komen te liggen." „Alles is nog zo onzekeix En warrig", vindt de Bi"essiaanse. ,Maar het moet mogelij k zij nIk begin er steeds meer in te gelo ven. Ik zit er zo dichtbij dat het nu ook moet gaan gebeuren. Ik moet zelf een einde aan alle twijfel maken. Als ik een halve seconde van mijn pr kan af schrapen, dan maak ik een hele goeie kans." Annabel Kosten, die voorheen nogal eens met concentratie problemen worstelde, begint langzamerhand de spanning te voelen. „Je komt er niet meer onderuit. Het begint nu wel heel spannend te worden." Decision day, de dood of de gladiolen, komt dichtbij. „Ik zou willen dat deze week al voorbij was." Donderdag begint het NK in zwembad De Welle in Drachten voor Annabel Kosten met de 2 0 0 meter vrije slag. Twee dagen la ter start ze op de 100 meter vrije slag. Zondag sluit ze af met de 50 meter vrije slag. VLISSINGEN - Vijf Zeeuwse schakers zijn van 1 tot en met 3 juni van de partij op het NK voor spelers tot twaalf jaar. Het toernooi wordt gehouden in Rijswijk. Bij de meisjes zijn Debbie de Klerk uit Klooster- zande en Daphne Huig uit Oost burg van de partij. Bij jongens komen Jasper Hylkema (Kou- dekerke), Simon Provoost (Nieuwvliet) en Erik van Nas sau (Vlissingen) in actie. 3.05.01,2. Ljungskog (Zwe), 3. Mansveld (Gasselternijeveen). Zwemmen Rome. Mare Nostrum, eerste dag. Mannen, 200 m vrij: 1. Rosolino (Ita) 1.50,54. 100 m rug: 1. Thirsk (ZAf) 56,59, 2. Merisi (Ita) 56,99.100 m vlinder: 1. Si- lantiev (oek) 53,02, 2. Esposito (Fra) 53,30, 50 m school: 1. Whitehead (GBr) 28,54. 400 m wissel: 1. Gregor (Aus) 4.19,46. Vrouwen, 200 m vrij: 1. Potec (Roe). 1.59,25, 2. Van Almsick (Dui) 1.59,34, 3. Poll (CRi) 2.00,65.100 m rug: 1Wittstock (ZAf) 1.03,55, 2. Maracineanu (Fra) 1.03.75. 100 m vlinder: 1. Melaghrinou (Gri) 1.04,08,50 m school: 1Poewe (ZAf) 31,91. 400 m wissel: 1. Klosjkova (Oek) 4.42.76. Axel. Zeeuwse Zomerzwemkampioen- schappen. 400 meter wisselslag vrou wen: 1. Maartjevan Keulen (DeStormvo- gel) 5.37,14, 2. Agnes Soolsma (De Stormvogel) 5.43,51, 3. Marieke Sme ding (De Stormvogel) 5.43,97, 4. Petra Vink (ZC Koewacht) 5.47,33, 5. Selena van Hoek (De Stormvogel) 5.57,44. 800 meter vrije slag vrouwen: 1Maartje van Keulen (De Stormvogel) 10.17,14,2. Sas-' kia Herrebout (De Stormvogel) 10.30,84,. 3. Petra Vink (ZC Koewacht) 10.33,33, 4. Marieke Smeding (De Stormvogel) 10.42,55,5. Tamarah Loppies (De Storm vogel) 10.50,00. 1500 meter vrije slag mannen: 1Ronnie Babijn (ZC Koewacht) 18.35,65, 2. Stein de Maeyer (ZC Koe wacht) 18.54,02,3. Tom Pieterse (ZC Koe wacht) 19.04,99, 4. Roel Dellaert (De Bruinvis) 19.05,17, 5. Tonny Koekkoek (ZC Koewacht) 19.16,78. HULST - De biljartvereniging Reijnaert. is winnaar geworden van het Groot Hulst clubkampi oenschap. Deze competitie die gespeeld - wordt tussen de Hulster biljart- verengingen had in zijn veer tienjarig bestaan nog nooit zo'n spannend verloop. Uiteindelijk was het Reijnaert dat een ver schil van driehonderdste punt had met de biljartclub De Lieve. Na een volledige competitieron de was dit verschil precies ge noeg om zich dit jaar de sterkste van Groot Hulst te mogen noe men. Het kwam dus in feite op een carambole aan die De Lieve te weinig gemaakt had. Zo'n spannend slot is nog nooit voor- gekomen. Op de derde plaats eindigde Den Ouden Arend, terwijl de Clingse verenigingen CBC en HBC/ Troubadour de vierde en vijfde plaats haalden. BARCELONA - De besturen van veertien Europese topbas- ketbalclubs hebben tijdens een vergadering in Barcelona beslo- ten een eigen liga op te richten. Het is de bedoeling dat zeven- tien clubs aan deze competitie, f. die buiten de internationale fe-. deratie (Fiba) om wordt gehou- den, zullen deelnemen. RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 70