Tijdslimiet voor Poortgebouw t Serviceteam staat paraat PZC PZC Milieubewustzijn groeit aan dek aPQb Opzet Axelse Vlakte vereist snel komst structuurplan regio Boete voor versturen kinderporno Schans vergaart tien mille voor Enschede zeeland 15 Wethouder Terneuzen eist voor 1 juli duidelijkheid over bouw kantoorjïat Weg vrij voor bouw politiebureau Meevaller voor Reimerswaal Weigeren bloedproef bestraft Botsende drankrijder moet boeten Dronken toeriste de sloot in woensdag 31 mei 2000 [door Wout Bareman TERNEUZEN - De bouw van het kantorencomplex op de Ax- elsedam aan de rand van de bin nenstad van Terneuzen laat nog steeds op zich wachten. Wet houder K. van der Hoofd van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening raakt langzamerhand zijn geduld kwijt. J Aanvankelijk zou de bouw al in het voorjaar van 1998 beginnen, maar door allerlei bouwtechni- j sche complicaties werd het steeds vooruit geschoven. De i gemeenteraad trok geruime tijd geleden bijna drie miljoen gul den uit voor een grondige recon structie van de Axelsedam en omgeving. Op een gedempt ge- deelte van de Oostelijke Ka- I naalarm werd voor negen ton j een parkeerterrein voor 150 au to's aangelegd, de Herengracht 1 kreeg een opknapbeurt en ook de verkeersafwikkeling werd gewijzigd. Maar de bouw van het Poortgebouw werd steeds uitgesteld. Wethouder Van der Hoofd herhaalt wat hij al eerder zei: ,,Het begint nu allemaal wel heel erg lang te duren. We praten hier over een beeldbepalend ge bouw in een voor de binnenstad belangrijk gebied en daarom hebben wij nu een einddatum verbonden aan de verwezenlij king van de plannen. We hebben natuurlijk niet voor niets flink geïnvesteerd in parkeervoorzie- ningen én de aankleding van de dam en omgeving." B en W vin den dat er voor 1 juli duidelijk heid moet zijn over de invulling van de Axelsedam. Zoniet, dan wordt naar een andere bestem ming gezocht. Hij heeft dat de opdrachtgever voor de bouw (ABAB Accountants) en de bou wer (Sprangers Bouwbedrijf) laten weten. Vertegenwoordi gers van ABAB en Sprangers bereikten begin april al een ak koord. Het wachten is op groen licht van de hoofddirectie van ABAB. Aanvankelijk leek dat een formaliteit, maar de directie schoof de beslissing - met het oog op andere prioriteiten - steeds vooruit. Volgens een woordvoerder van ABAB wordt de knoop nog voor het eind van deze maand doorgehakt. Er zou overleg plaatsvinden met kan didaten voor medegebruik van het gebouw. Advertentie lekker knus onder een paraplu lekker knus onder een agila eerst ha, ha, dan aha! OPELS Leerlingen van De Nobelhorstuit Hulst krijgen milieules op de boot van Greenpeace. foto Peter Nicolai door Sheila van Doorsselaer BRESKENS - „Nou, dat was weer eens wat anders dan met de pont mee." Leerlingen van de Hulsterse basisschool De No- belhorst en schoolhoofd R. de Nijs scheepten dinsdagochtend in op de Albatros, een klipper van Greenpeace, die lag afge meerd in de Breskense vissers haven. Ze maakten een tocht over de Westerschelde en kregen aan boord les over het milieu. Ook mochten ze om beurten het zeilschip besturen en gluurden ze stiekem in de vertrekken van de kapitein. „En het was me daar een zooi." Eenmaal aan boord werden de jonge opvarenden direct aan het werk gezet. Ze mochten helpen met het hijsen van de zeilen. De Albatros is een tweemaster van ongeveer veertig meter lang die vroeger werd gebruikt als vrachtschip. Greenpeace ge bruikt het schip nu voor het der de jaar als varend leslokaal en geeft er verschillende work shops. De leerlingen werden onderver deeld in groep j es en mochten om de beurt diverse opdrachten uit voeren. Zo namen ze een mon ster van het Westerscheldewa- ter en keken wat er allemaal in rondzwemt. Annet van Geloof (12) vond het onderdeel 'ener gie' het leukst. Met zonnepane len probeerden ze een radio aan het spelen te krijgen en lieten ze een 'Duracel'-konijn tromme len. Annet: „Gelukkig werkten die panelen niet alleen op zon- ne-energie, daglicht was al ge noeg." Om de radio ook in het donker te laten spelen, moest bewegingsenergie worden om gezet in elektriciteit, waarvoor aan een wiel moest worden ge draaid. „Tot m'n arm er zowat afviel, maar het was wel leuk, en vooral leerzaam." Kajuit Haar vriendin Samantha Strooband (12) had het meest genoten van het bezoekje aan de kajuit. Samantha: „Ik mocht het schip proberen te besturen en dat was best moeilijk. De gol ven trokken nog al aan het 'stuur'." Een echte kapitein moet natuurlijk steeds de weer berichten in de gaten houden en dat deed Samantha dan ook. „Uit zo'n kastje aan de muur kwamen steeds papiertjes met de vooruitzichten. Het bleef mooi weer en het waaide geluk kig niet hard." De leerlingen hadden in de les al aandacht besteed aan de werk zaamheden en acties van Greenpeace. Aan boord kregen ze ook nog een film te zien over bijvoorbeeld de acties tegen de walvisvangst. Samantha: „Ik schrok wel toen een van die Greenpeaceleden vertelde dat ze nooit iets terug mogen doen als ze tijdens hun actie door ie mand worden geslagen." De Albatros voer richting Ter neuzen en keerde toen weer om. De leerlingen kwamen om drie uur weer aan in Breskens. Van daag is het de beurt aan De Oranje Nassauschool uit Re- tranchement en De Ark uit Hulst. Samantha zou volgend jaar graag nog eens meevaren, maar stuitte op een praktisch pro bleem: „De zeiltocht is alleen voor kinderen van de basis school en volgend jaar zit ik al op de grote school." OOSTBURG - De politie Zeeland mag een nieuw politiebu reau bouwen aan de Trageldam in Oostburg. Het provinciebe stuur gaf dinsdag een verklaring van geen bezwaar af voor de bouw van het kantoor en verklaarde de ingediende bezwax-en tegen de voorgenomen bouw ongegrond. Tien burgers en het bestuur van de Regionale Zeeuws-Vlaam- se Woningbouwvereniging hadden bezwax-en ingediend tegen het bouwplan van de politie. Het merendeel van de bezwaar makers had moeite met de installatie van een zendmast bij het bureau en de bouw van een carport. De politie lichtte daarop de zendmast uit het bouwplan en paste de plannen voor de carport aan. Die komt nu elders op het bouwtexrein te liggen. De mast komt te staan op het bedrijventerrein in Oostburg. Die aanpassingen waren voor de provincie aanleiding het plan goed te keuren en de bezwaren te vexwerpen. KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal kan waarschijn- lijk rekenen op een dividenduitkering van Delta Nutsbedrij ven van dik negen ton. Dat is ruim drie ton meer dan ver wacht. In de Kadernota 2001-2004 die de gemeentex-aad dinsdagmiddag besprak, was die meevaller nog niet ver werkt. Wel was in dat stuk al gex-ekend met de extra Rijksbij drage van zo'n zes ton per jaar die de gemeente vanaf volgend jaar kan verwachten. MIDDELBURG - Een 29-jarige man uit Wolphaartsdijk is dinsdag in Middelburg voor het weigeren van de bloedproef veroordeeld tot negen maanden rij-ontzegging, tweeduizend gulden boete en twee weken voorwaardelijke gevangenis- strafPolitierechter W. ter Berg besloot strafkorting te geven, omdat hij niet kon bewijzen dat de man in zijn auto had gere den. Hij wilde er nog wel vanuit gaan dat zijn vriendin had ge reden, hoewel die gisteren getuigde dat ze niet had gereden, ondanks een tegengestelde politieverklaring. Maar, consta teerde de rechter, in 1996 had de verdachte al eerder een adem-onderzoek geweigerd. De Bevelander was 5 februari dit j aar samen met zij n vriendin betrokken geweest bij een eenzijdig ongeval in 's Heer-Hen drikskinderen. Hij belde.een kennis op om de auto uit de sloot te takelen. Toen de politie arriveerde gaf hij snel de autosleu tels aan de kennis. De politie trof twee auto's aan en ging er vanuit dat de verdachte had gereden. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft dins dag een 40-jarige drankrijder uit Vlissingen conform de eis vex-oordeeld tot duizend gulden boete en drie maanden voor waardelijke rij-ontzegging. De Vlissinger was 15 augustus in Borsele tegen een muur van het gemeentehuis gereden en ver volgens doorgereden. Een oliespoor leidde de politie naar de garage van de verdach te, waarin de auto stond geparkeei'd. De Vlissinger zou voor de afname van de blaastest nog twee flesjes bier bij zijn broer hebben gedronken. Daarmee werd rekening gehouden in de strafmaat. VROUWENPOLDER - De politie heeft maandagnacht om drie uur op de Dorpsdijk in Vrouwenpolder een Duitse auto mobiliste aangehouden. De 41-jarige vrouw was met haar auto in de sloot beland. Na controle bleek dat ze drie keer de toegestane hoeveelheid al cohol had gedronken. Haar auto werd in beslag genomen. Te vens kreeg ze een dagvaarding en werd haar rijbewijs inge vorderd. door Conny van Gremberghe SLUISKIL - De gemeenten in de Kanaalzone Zeeuws-Vlaan- deren moeten haast maken met het opstellen van een Interge meentelijk Structuurplan voor de regio, omdat in dit plan de randvoorwaarden voor de ont wikkeling van het industrie- en havengebied Axelse Vlakte in kunnen worden uitgewerkt. Met een dergelijk plan kunnen eventuele bedrijven die op de Axelse Vlakte willen neerstrij ken, makkelijker worden gehol pen dan nu het geval is. Het pro vinciebestuur is bereid om voor het opstellen van zo'n plan geld beschikbaar te stellen. Het provinciebestuur is met het havenschap Zeeland Seaports en de gemeenten Sas van Gent en Terneuzen van mening dat voor de ontwikkeling van de Axelse Vlakte de lijnen zoals die zijn uitgezet door TNO-Delft moeten worden gevolgd. TNO REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115)686009 e-mail: redtem@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman J. Bosman P.I.F.M. Cappetti L.E. Dominicus S. van Doorsselaer J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114)373840 e-mail: redhulst@pzc.nl R.E.A. Hoonhorst B.J.Q. Pelgrim CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl stelde in een onderzoek, dat in opdracht van de overheden werd uitgevoerd, dat voor de Axelse. Vlakte Autrichepolder gekozen moet worden voor een duurzame invulling. Dat bete kent dat in het nieuwe indu striegebied ruimte moet komen voor bedrijven in de logistieke en milieusector, die gebruik kunnen maken van bestaande faciliteiten van bestaande be drijven en tevens de x-est warmte en -stoom in het gebied ten nut te kunnen maken. Ook de vesti ging van kleinschalige glastuin bouw en windmolenparkjes be hoort tot de mogelijkheden. Verder pleiten de onderzoekers voor de bouw van een binnen- vaartterminal nabij Axelse Sas sing en een spooremplacement. Om het industriegebied goed te kunnen runnen en om van el- kaars energie en voorzieningen gebruik te kunnen maken, kiest TNO - en dus nu ook de overhe den - voor het instellen van een parkmanagement, dat vergaan de bevoegdheden zou moeten krijgen. In totaal willen de over heden met veertien verschillen de projecten de uitbouw van de Axelse Vlakte tot een centrum voor duurzame bedrijvigheid handen en voeten geven. De ge meenten dienen echter wel snel te beginnen met het opstellen van een gedegen structuux-plan. Wethouder L. Wille (1) overhandigt een kruiwagen, schop en riek aan het serviceteam. Wethouder Bolijn foto Peter Nicolai door Sheila van Doorsselaer CADZAND BAD - Het Service team West-Zeeuws-Vlaanderen kreeg dinsdag in restaurant De (Advertentie) de mooiste baby ter wereld het ruimste kleintje van Opel eerst ha, ha, dan aha! OPEL-0- Branding in Cadzand-Bad offi cieel het startsein. Het team bestaat uit zes mannen en een vrouw, allen langdurig werkloos, die in het kustgebied en in de kernen kleine onder houdswerkzaamheden gaan verrichten. De Oöstburgse wet houders L. Wille en C. Bolijn ga ven de teamleden alvast wat ge reedschap en een kruiwagen. Het project, opgezet in samen werking met het Regionaal Op leidingscentrum Westerschelde en de afdeling sociale zaken van de gemeente, heeft een tweele dig doel. In de eerste plaats krij gen de teamleden de mogelijk heid werkervaring op te doen. Volgens Wille wordt daarmee ook hun gevoel van eigenwaar de vergroot. Daarnaast zal het sei*viceteam ervoor zorgdragen dat het kustgebied en de kernen in het achterland aan kant zijn. De leden zullen bijvoorbeeld snoeiwex-kzaamheden verrich ten, hekken repareren en andere kleine ergernissen van inwoners verhelpen. Het team is net voor Pasen be gonnen. Door de inwoners en de plaatselijke ondernemers is de inbreng van het team goed ont vangen. Wille: „De ondex-ne- HAARLEM - Een 21-jarige Ter- neuzenaar is dinsdag door de rechtbank in Haarlem veroor deeld tot 1500 gulden boete, waarvan 1000 voorwaardelijk. Tegen hem was een boete van 1500 gulden onvooxwaardelijk en twee weken voorwaardelijke celstraf geëist. De man werd ge arresteerd tijdens het onder zoek naar de bekende Zand- voortse kinderpornozaak. De Texmeuzenaar verstuurde november 1997 drie kinder- pomoplaatjes naar het compu ternetwerk van de hoofdver dachte in de kinderpornozaak, een 49-jarige Zandvoorter. Die werd in juni 1998 in Italië dood geschoten door zijn vriend, een 24-ja'rige Belg. De politie trof kort na zijn dood in de flat in Zandvoort zo'n 60.000 porno- grafische foto's aan. Ruim ze venhonderd daarvan bleken kinderporno. Justitie hield aanvankelijk re kening met een internationaal kindexporaonetwerk, maar la- door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - Met een lood zware schoenendoos vol munt geld stapten Stephanie Ivens (18) en Daniëlle van Ham (16), leerlingen van de Terneuzense school voor speciaal voortgezet onderwijs De Schans, dinsdag middag trots de Rabobank in Terneuzen binnen. Met een sponsorloop haalden 111 leer lingen van hun school vorige week dik tienduizend gulden op voor de slachtoffers van de vuurwerkramp in Enschede. De muntgeld-telmachine en de biljetlezer raakten zowat over verhit. Op een computerscherm kon precies worden bijgehou den hoe snel het getelde bedrag opliep. Na ruim een kwartier munten in de bak gooien en brief geld invoeren stond de tel ler stil op 10.034,35 gulden. En dat is nog niet alles. Een paar leerlingen waren wat laat met het inleveren van hun opbx-engst en Stephanie verwacht dat het bedrag tweehonderd gulden ho ger wordt. Het geld kan niet rechtstreeks op gix-o 777 worden gestort. De geldsom wordt eerst op de rekening van Stephanie geparkeerd en zal vandaag door de Rabo worden overgeschre ven. Stephanie: „Ik ben nog nooit zo rijk geweest. Best wel eng. Ik mag nu natuurlijk niks pinnen, want dat zal ik moeten terugbetalen. Krijg je trouwens rente als er zo'n bedrag een dag op je rekening staat?" Helaas moest Stephanie nog 7,50 gulden betalen om de 1200 Belgische frank om te laten wis selen. „Flauw hoor, maar de bankmedewei'kster kon er niets aan doen, zei ze." De sponsorloop van De Schans is een groot succes gebleken. Een van de leerlingen haalde ruim duizend gulden op. (Advertentie) mers vragen hen geregeld naar binnen voor een kopje koffie." In de zomermaanden zal het team werkzaam zijn in het kust gebied, daarna trek het de ker nen in. De laatste weken is Cad- zand onder handen genomen en volgens Wille is dat ook goed te zien. „Het ziet er weer helemaal netjes uit." Het is de bedoeling dat het team naar verloop van tijd wordt uitgebreid met nog drie krachten. Met het instellen van het servi ceteam heeft Oostburg een pri meurtje en R van den Kieboom van het ROC hoopt dat het pro ject landelijke navolging krijgt. ter luidde de conclusie dat de Zandvoox-ter in zijn eentje moet hebben gehandeld. De politie achterhaalde in Nedexiand 35 mensen die met de man kinder porno zouden hebben uitgewis seld. De Teraeuzenaar is de eerste van hen die voor de rechter is verschenen. De man ontkent niet dat zijn computer kinder porno heeft doorgezonden naar het netwerk, maar volgens hem is dat automatisch gebeurd toen hij 's nachts lag te slapen. ANP een perfecte plek om een hangmat op te hangen een perfecte plek om een agila te parkeren 1100% OHAHJE' eerst ha, ha, dan aha! OPEL^ Met zïin 3,5 meter lengte en zijn hoge zitpositïe is de Opel Agila ideaal in dryk verkeer. Binnen is de Agila opvallend veelzijdig en ruim. Klap ie de comfortabele achterstoelen neer, dan ontstaat een laadruimte van maar liefst 1250 liter. De Opel Agila vanaf 19.995, specificatiewiizigingen voorbehouden. Kijk voor meer informatie op www.opel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 65