Hockeyers naderen finale na derde zege Pijnlijke uitglijer RBC in eigen huis Bos stapt naar kantonrechter Tennissers doden de tijd achter flipperkast Mulder gaat terug naar Oostkapelle Hoek moet verder zonder Van Wingen Duitsland verslagen in Champions Trophy Hasselbaink rond met Chelsea Sammer begint trainersloopbaan AS Roma trekt Batistuta aan Barthez gekeurd in Manchester Chang in grastoernooi Rosmalen Onderzoek Baumann stilgelegd De Jongh zet eindsprint net te laat in Schalke krijgt kapelletje onder de middenstip van onze sportredactie DEN HAAG - Schaatser Jan Bos stapt naar de kanton rechter voor ontbinding van zijn arbeidsovereenkomst met sportmanagementbu- reau OBS Schaats Promo tions. Op die manier hoopt de sprinter zijn vertrek bij het team van SpaarSelect te be werkstelligen, zodat hij vol gend seizoen voor de nieuwe DSB-ploeg kan gaan rijden. Wanneer de zaak voor de kantonrechter in Tilburg dient, is nog onbekend. Waarschijnlijk gebeurt dat binnen een maand. Bos stond de afgelopen jaren onder contract bij OBS, dat hem uitleende aan SpaarSe lect. Die constructie werd ook bij de andere schaatsers gebruikt. Inmiddels heeft SpaarSelect de regeling aan gepast en is het zelf werkge ver geworden van de schaat sers. Bos weigert volgend seizoen voor het team van Peter Mueller uit te komen. In zijn ogen is er sprake van een vertrouwensbreuk met de Amerikaan. Bos heeft grote bezwaren tegen de wijze waarop Mueller met het team is omgegaan. De trainer zou volgens Bos het hele team hebben aangeboden bij con current DSB. Toen SpaarSe lect bereid was de salarissen van de schaatsers te verbete ren, zou Mueller volgens Bos weer in zee zijn gegaan met de oude ploeg. Bos wenste niet aan het 'spelletje' mee te doen. In de ogen van Bos is de ver trouwensband met Mueller hierdoor ernstig geschaad. De sprinter wenst weer te gaan werken met Leen Pfrommer, die zich aan DSB heeft verbonden. Daarnaast vindt Bos het vreemd dat hij van SpaarSe lect weg mag, alleen niet naar DSB. Een afkoopsom van 350.000 gulden wil hij niet betalen. ANP Het verregende centrecourt van Roland Garros lag er gisteren verlaten bij. Slechts een paar toeschouwers trotseerden op de tribunes de regen foto Lionel Cironneau/AP van onze sportredactie PARIJS - Een potje poolen, internetten met het thuisfront of kaarten. De regen dwong de tennissers dinsdag op Roland Garros in Parijs naar alternatieven te zoeken. De slechte weersomstandighe den maakten het spelen van wedstrij den onmogelijk. Voor het eerst sinds 1973 moest de orga nisatie een hele dag uit het programma schrappen. Destijds kon de finale tus sen de Roemeen Ilie Nastase en de Joegoslaaf Niki Pilic pas op dinsdag worden gehouden. De spelersver blij ven onder het verbouwde Center Court en het court Suzanne Lenglen puilden in de loop van dinsdag uit. De spelers verdrongen zich achter de pooltafel of gingen de strijd met elkaar aan achter de flipperkast. De Australiër Lleyton Hewitt doodde zijn tijd met kaarten. Marcelo Rios beperkte zich in een hoek je van het restaurant tot een lunch met een blondine. Magnus Norman had zijn 24e verjaar dag met een overwinning willen opluis teren. Nummer een van de Champions Race moest het nu doen met een paar rondjes joggen in het bos. De Russische talenten Anastasia Miskina (18) en Li- na Krasnoroetskaja (16) mochten de media vermaken in een ingelaste pers conferentie over de opmars van het Russische tennis. Wachten Amanda Hopmans omschreef haar dag als wachten, wachten en nog eens wachten. Ze stond tegen de Sloveense Srebotnik als eerste partij gepland op baan dertien. Na een aantal uren rond hangen op het park vertrok ze halver wege de middag naar haar hotel. ,,Je wordt echt lamlendig van zo'n dag", al dus de Brabantse. ,,Op een gegeven mo ment heb je het in die playerslounge ook wel gezien." Ze vulde haar onverwachte vrije dag met lezen en rusten. „Een beetje liggen op bed, dat is het enige wat je eigenlijk kan doen. Je moet er toch rekening mee houden dat je elk moment alsnog de baan op moet. Het is jammer dat ik niet kan spelen. Je werkt toch naar een wed- strijd toe. Al is dit wel beter dan een partij waarbij je door de regen steeds van de baan moet." De organisatie in Parijs besloot aan het einde van de middag al het programma van de mannen te schrappen. John van Lottum en Sjeng Schalken zouden daarin voor hun partij in de eerste ron de aantreden tegen respectievelijk de Italiaan Gaudenzi en de Armeniër Sargsian. De toernooileiding" had toen nog hoop dat de vrouwen de baan op konden, maar wegens de slechte voor uitzichten werden ook die partijen af gelast. De toeschouwers, gehuld in re genjassen of onder een paraplu, waren toen toch nog massaal aanwezig. Ze bleven vooral rondhangen bij de spe lerstunnel, waar ze een glimp van hun sterren hoopten op te vangen. Het enige voordeel voor de bezoekers is, dat deze verregende dag op het park geen geld kost. De organisatie heeft zich ver plicht tot het vergoeden van de kaarten als er minder dan twee uur wordt ge speeld. Het terugbetalen van de recette levert een schadepost op van 2,5 miljoen gul den, maar Roland Garros is hiervoor verzekerd. „Dit is een frustrerende dag voor ons", aldus toernooidirecteur Clerc. „Maar het meest vervelende is het voor de tennissers. Zij zullen nu twee dagen achter elkaar moeten spe len. Gelukkig zijn de verwachtingen voor woensdag beter." ANP MADRID - De transfer van Jimmy Hasselbaink van Atletico Madrid naar Chelsea is nog een kwestie van handtekeningen zetten. Directeur Miguel Angel Gil van de gedegradeerde Spaanse club heeft dit dinsdag laten weten. Met de overgang is een bedrag van 4 miljard peseta's gemoeid of 52,8 miljoen gulden. „De aanbieding van Chelsea is de beste voor onze Ne derlandse spits en de beste voor Atletico", aldus Gil, die de de finitieve overgang binnen 24 uur verwacht. Hasselbaink speelde één jaar voor de Spaanse club. Hij scoorde veelvuldig. Atletico kocht hem voor 42,2 miljoen van Leeds United. AFP DORTMUND - Matthias Sammer is benoemd tot trainer- /coach van Borussia Dortmund. Hij was gedurende de laatste vijf wedstrijden van het afgelopen seizoen al assistent van UdoLattek, die zijn trainersloopbaan heeft beëindigd. De 32- jarige Sammer speelde op 4 oktober 1997 zijn laatste wed strijd in de Bundesliga. Daarna werd hij getroffen door een zware knieblessure. Na Michael Skibbe, Berad Krauss en Lattek is Sammer de vierde trainer bij Dortmund in vier maanden. SID BUENOS AIRES - De Argentijnse international Gabriel Batistuta heeft een contract voor drie jaar getekend bij AS RomaDat heeft zijn manager Settimio Aloisio dinsdag in Bu enos Aires bekendgemaakt. Batistuta kwam de laatste sei zoenen uit voor Fiorentina. Vorige week was al bekend dat de Argentijn in de Serie A van club zou veranderen. Alleen de handtekening onder de verbintenis ontbrak toen nog. AFP MANCHESTER - De Franse doelman Fabien Barthez is dins dag medisch gekeurd bij Manchester United. De Engelse kampioen wil de international overnemen van AS Monaco, maar gaat net als bij Ruud van Nistelrooy uiterst zorgvuldig te werk. Een woordvoerder van Manchester United verklaar de dinsdag dat de club geen mededelingen doet over de trans fer zo lang de keuring niet achter de rug is. Barthez moet zich donderdag bij de Franse nationale selectie vervoegen. AFP ROSMALEN - Michael Chang neemt vanaf 19 j uni deel aan de Heineken Trophy, het grastennistoemooi van Rosmalen. De Amerikaan, momenteel actief op Roland Garros, won in 1989 de eerste editie van het toernooi. In 1997 was hij halvefinalist. Richard Krajicek, Patrick Rafter, Tommy Haas en het Au stralische talent Lleyton Hewitt werden eerder al vastgelegd. Bij de vrouwen is Jennifer Capriati aan het deelnemersveld toegevoegd. De Amerikaanse neemt de plaats in van de Fran- £aise Mary Pierce, die zich heeft teruggetrokken. ANP TUBINGEN - Het openbaar ministerie van Tübingen heeft het onderzoek naar de dopingaffaire rond de Duitse atleet Dieter Baumann stilgelegd. Dat heeft officier van justitie Hans Ellinger dinsdag bekendgemaakt. De atleet werd vorig jaar betrapt op het gebruik van het verboden middel nandro- lon. Baumann ontkende en beweerde dat een door hem ge bruikte tube tandpasta door een onbekende geïnjecteerd moest zijn. Volgens Ellinger kon noch een verdachte noch enig bewijs voor die theorie worden gevonden. Voormalig olym pisch kampioen Baumann (35) hangt een schorsing van twee jaar boven het hoofd, waardoor hij deelname aan de Olympi sche Spelen kan vergeten. DPA Trainer Gert Kruijs bekijkt het slot van de wedstrijd van zijn club Cambuur vanaf de tribune. foto Jacob van Essen/ANP van onze sportredactie AMSTELVEEN - In gestrekte draf is het Nederlands mannen hockeyteam op weg naar de fi nale van het toernooi om de Champions Trophy. De ploeg van bondscoach Maurits Hen driks won dinsdag in Amstel veen ook de derde groepswed strijd. In een sfeervol Wagenerstadion (8000 toeschouwers) werd Eu ropees kampioen Duitsland met 3-2 verslagen. De Nederlandse treffers kwamen op naam van Stephan Veen (strafbal), Jeroen Delmee (strafcorner) en Remco van Wijk. Met de overwinning revan cheerde Oranje zich voor de ge- yoelige nederlaag vorig jaar september in de EK-finale. Duitsland zegevierde in Padova via strafballen, na een eind stand van 3-3. De ploeg van Hendriks verspeelde in die eindstrijd twee keer een voor- Iprong. Bij het succesvolle WK in 1998 in Utrecht verloor kam pioen Nederland in de groeps wedstrijd nog met 1-5 van Duitsland. Gunstig Oranje heeft in de resterende Iwee wedstrijden in Amstelveen aan een punt genoeg voor een plaats in de finale. De uitslagen van de andere wedstrijden van dinsdag (Zuid-Korea - Spanje 1-0 en Australië - Groot-Brit- tannië 3-3) waren gunstig voor de thuisploeg. Nederland speelt donderdag nog tegen titelverdediger Au stralië en vrijdag tegen Spanje. Zondag is de eindstrijd. Het sta dion is al uitverkocht. Evenals in de voorgaande wed strijden tégen Groot-Brittannië ;(2-l)en Zuid-Korea (1-0) maak te Nederland het zichzelf tegen Duitsland onnodig moeilijk. Oranje was technisch, tactisch en ook conditioneel de betere ploeg. Het uitgebalanceerde team van Hendriks verzuimde evenwel het overwicht in cijfers uit te drukken. Daardoor kreeg MEDA - Steven de Jongh lever de dinsdag in Meda, vlak bij Mi laan, de machtigste eindsprint af in de zestiende etappe van de Ronde van Italië. Toch werd de rappe Rabobank-renner slechts tweede achter de Italiaan Fa- brizio Guidi. De Jongh moest van ver komen om de ontketende Guidi in de massasprint te achterhalen. „Dankzij Dekker en Pronk slaagde ik nog bijna in mijn op zet", aldus De Jongh, die in de eerste etappe derde was gewor den achter de ItaLianen Quaran- ta en Zanotti. „Ze lanceerden me perfect op de laatste 300 meter. Ik schreeuw de naar Dekker dat hij naar rechts moest gaan zodat ik alles op de eindsprint kon gooien. Het scheelde weinig, maar Guidi zat net iets te ver van voren. Bijna kwam De Jongh op de laatste meters nog ten val toen zijn linkervoet uit de toeclips schoot. Hij bleef aan de rechter kant van Guidi echter juist op de fiets zitten. Jeroen Blijlevens, die nog altijd op zijn eerste zege wacht, kon zich buiten zijn schuld niet mengen in het sprintgeweld na de korte rit over 102 kilometer met de start in Brescia. Op 4,5 kilometer voor de finish stond hij aan de kant met mechani sche problemen. De rit kende verder geen opwin dende momenten. Voor Guidi (28) betekende het zijn eerste zege van dit seizoen en de der tigste in zijn profloopbaan, die vijf jaar geleden begon. Op zijn palmares staan onder meer drie overwinningen in de Ronde van Spanje van 1998 en winst in de slotrit van de Giro van vorig jaar. De karavaan koerst woens dag in een lange etappe (2 3 6 km) naar Genua. ANP/SID GELSENKIRCHEN - Het nieu we stadion van de voetbalclub Schalke 04 uit Gelsenkirchen krijgt, in navolging van Camp Nou in Barcelona, precies onder de middenstip een kapelletje. Vlak naast de kleedkamers komt een plek voor bezinning, waar voetballex's en fans een kaarsje kunnen opsteken, troost zoeken of een huwelijk sluiten. De kapel is tijdens wedstrijden gesloten. Gehoopt wordt dat paus Johannes Paulus II zijn ze gen zal uitspreken over het in 2001 te openen stadion. DPA Nederland het in de slotfase nog knap benauwd. Duitsland, dat bij de vorige Champions Trophy in Brisbane ontbrak wegens een pijnlijke degradatie in Lahore (1998), dwong in de laatste minuten nog vier strafcomers af, waarvan twee in extra tijd. Mede dankzij koelbloedig optreden van doel man Ronald Jansen bleef de ge lijkmaker uit. Maar het nog steeds iets te speelse Oranje had het nooit zo spannend mogen maken. „Nee, daar baalden de spelers zelf ook behoorlijk van", beaamde Hendriks. „Wehebben veel te veel weggegeven in de eindfase. Het was heel krap al lemaal. Dankzij een paar bril jante reddingen van Jansen zijn we op de been gebleven. Niette min was onze overwinning ver- van onze sportredactie ROOSENDAAL - FC Zwolle heeft in de uitwedstrijd tegen RBC Roosendaal zijn laatste kans op promotie naar de eredi visie gegrepen. De ploeg van trainer Lodeweges won het voorlaatste duel in groep B van de nacompetitie gisteravond verdiend met 0-2. Dat zorgde aanvankelijk voor een rouwstemming in het uit verkochte stadion De Luiten. De hoop op promotie in Roosen daal keerde terug toen bleek dat Excelsior had gestunt bij Cam buur Leeuwaxxlen: 2-3. De Frie zen degraderen daardoor naar de eerste divisie. DeBrabanders hadden bij winst en puntenverlies van Cambuur Leeuwarden komend seizoen hun debuut in de eredivisie ze ker kunnen stellen. Door hun uitglijer en de uitslag bij Cam buur - Excelsior hebben nog drie ploegen kans op de eerste plaats. RBC heeft nog steeds de beste papieren; het elftal van trainer Maaskant leidt met acht pun ten. Zwolle en Excelsior hebben er zeven en Cambuur vijf. RBC moet zaterdag naar Excelsior en Zwolle ontvangt het gedegra deerde Cambuur. RBC vocht tegen FC Zwolle diend." Het Nederlands elftal kon niet optimaal profiteren van de topvorm bij sterspeler Teun de Nooijer. De zeer begaaf de aanvaller van Bloemendaal had in de eerste helft medische behandeling nodig wegens een afgescheurde pinknagel. Hij keerde nog wel terug in het veld, maar zijn fluwelen techniek vertoonde door de blessure wel enige ribbels. B reukje De Nooijer vertrok na de wed strijd naar het ziekenhuis voor nader onderzoek. Een breukje in het voorste kootje van zijn pink werd geconstateerd na on derzoek in het VU-ziekenhuis in Amsterdam. De sterspeler van Bloemendaal kan het toernooi om de Champions Trophy waar schijnlijk gewoon uitspelen. In- vooral tegen de spanning. Bo vendien maakte doelman Dijk stra een onzekere indruk. In de dertiende minuut ging de sluit post niet vrijuit bij de 0-1. Slot kopte een voorzet van links van Van Steeg binnen. Dijkstra keek slechts toe hoe de bal in de verre hoek verdween. In het begin van de tweede helft kwam FC Zwolle al bijna op 0-2 Van Brunswijk ging in de fout, maar centrale verdediger Helle- mons kon de inzet van Derksen nog net uit het doel knallen. Op dat moment realiseerde RBC zich dat er moest worden ge knokt voor de puntenGesteund door een bomvol stadion De Luiten gingen de Brabanders in de aanval. In de 52e helft werd het 1-1 door een kopbal van Van Helmond, maar scheidsrechter Temmink keurde het doelpunt af omdat een RBC'er de bal met de hand zou hebben geraakt. De aan hang van de thuisploeg pikte die dien nodig krijgt hij een pijn stillende injectie. Tegen zijn gewoonte in maakte Hendriks nog een paar opmerkingen over de arbitrage. De onervaren scheidsrechters Denis (België) en Putra (Canada) maakten er soms een potje van, terwijl de oude rot Deo (Spanje) als reser- ver-arbiter langs de lijn gelaten toekeek. „Ik vond deze combi natie van twee jonge arbiters nogal ongelukkig", stelde Hen driks. „Ik zie best de noodzaak in van de opleiding van nieuwe scheidsrechters. Maar bij een topwedstrijd moet altijd ten minste één ervaren man binnen de lijnen staan. Dat was nu niet het geval. Ik kan me niet voor stellen dat zoiets bij de Olympi sche Spelen in Sydney ook ge beurt." ANP beslissing niet en gooide van al les op het veld. Temmink legde het duel vervolgens enkele mi nuten stil om weer rust op en rondom het veld te krijgen. RBC was daarna steeds dicht bij de gelijkmaker, maar Zwolle kwam vlak voor tijd op 0-2. Doelman Dijkstra haalde de doorgebroken invaller Abben- hues neer. Boekweg maakte ver volgens geen fout vanaf de stip. Cambuur Cambuur Leeuwarden is MVV gevolgd naar de eerste divisie. De Friezen werden voor eigen publiek verrast door Excelsior: 2-3. Trainer Gert Kruijs maakte de degradatie van zijn ploeg niet meer mee vanuit de dug-out. Scheidsrechter Van Dijk had hem halverwege de tweede helft naar de tribune vewezen nadat Kruijs een bal zelf van de zijlijn had ingegooid. Woedend zocht hij een plaats op de tribune op. Polak zette Excelsior al in de derde minuut op voorsprong uit een strafschop. Drie minuten voor rust zorgde Mann voor de gelijkmaker. In de 67e minuut bracht Ferrier weer hoop bij Cambuur nadat zijn eerste schot nog was afgeketst (2-1), Negen minuten later werd het 2- 2 door Mtiliga en in de slotmi nuut was Connolly de scherp rechter (2-3). Na afloop belegerden ontevre den Friese fans het stadion. De supporters gooiden ramen van het stadion in en liepen over de daken van auto's. De opgeroe pen ME voerde charges uit. ANP door Rudy Boogert VLISSINGEN - Voetballer Jean-Paul Mulder keert vol gend seizoen terug bij Oostka pelle. De 31-jarige aanvaller verruilt het uit de eerste klasse gedegradeerde Arnemuiden voor de kersverse hoofdklasser Oostkapelle. Tegen de verwach ting in heeft ook Veere-speler Jorrit Schuurman zijn overgang naar Oostkapelle gisteren be kendgemaakt. Mulder kwam al eerder enkele seizoenen uit voor Walcherse promovendus. Aan het eind van vorig seizoen stapte hij echter van Oostkapelle over naar zon dag-vijf deldasser Walcheren. Na de winterstop verliet hij de Vlissingse ploeg voor Arnemui den, dat de nodige moeite nam omhemin te lijven. Komendsei zoen keert Mulder echter weer terug op het oude nest. Mulder: „Ik ben niet over één nacht ijs gegaan met mijn be slissing. Maar Mulder is een ventje dat de ambitie heeft om het overal zo ver mogelijk te schoppen. Niet alleen met werk, maar ook met sport. Ik denk dat het een gezonde reden is als je daarom voor het hoogste ama teurniveau van Nederland kiest." Daar kwam nog bij dat een aan tal spelers van Oostkapelle hem te kennen gaf, dat ze zijn in breng voor volgend seizoen op prijs zouden stellen. Hoewel de keuze niet eenvoudig was, ver- door Sven Remijnsen HOEK - Erwin van Wingen speelt volgend voetbalseizoen niet meer voor Hoek. De Belgi sche linkerspits komt door ver anderde werkomstandigheden te weinig aan trainen toe. Volgens Kees de Feyter, verant woordelijk voor het technische beleid bij de Zeeuws-Vlaamse zatex-dag-hoofdklasser, was dat onaanvaai'dbaar. „Erwin gaat in ploegendienst werken en kan daardoor maar één keer per week trainen. Daar nemen wij geen genoegen mee Op dit ni veau is het noodzakelijk om drie keer per week te ti'ainen. Erwin van Wingen was gister- gemakkelijkte het zijn beslis sing wél. „Als Oostkapelle niet gepromoveerd was, was ik bi] Arnemuiden gebleven. Ik ben in de periode dat Kloetinge en Vee- re in de hoofdklasse speelden door beide ploegen gevraagd, maar ze degradeerden allebei. Ik ben nu 31 jaar en dit is mijn laatste kans om op dat niveau te spelen. Als ik bijvoorbeeld aan Katwijk denk, krijg ik al kip penvel." Arnemuiden-trainer Adriaan Nieuwenhuijse betreurde het dat Mulder zijn ploeg na een aantal maanden al verlaat. Maar het zat hem meer dwars dat Oostkapelle nog meer spe lers van Arnemuiden heeft be naderd voor een overgang. „Ze hebben ook Nilles Pruijmboom, Corjan Max'ijs, Johnny Crucq en Cor Schroevers benaderd", weet Nieuwenhuijse. „Maar die hebben allevier meteen gezegd dat ze geen trek hadden in een overgang. Ik ben niet blij met de handelwijze van Oostkapelle." Verrast Oostkapell e-voorzitter Hans Barth werd verrast door de gang van zaken. „Vanuit het bestuur hebben wij niemand benaderd van Arnemuiden. Daarvoor durf ik mijn hand in het vuur te steken. Het moeten mensen van buiten de club zijn, die dat ge daan hebben. Ik ben er ook zeer verbolgen over, want ik wil niet dat Oostkapelle bij andere clubs in een kwaad daglicht komt te staan." avond al niet meer aanwezig bij de medische keuring in Hoek. In de aanloop naar het komende seizoen werden de spelers van de eei*ste elftal, inclusief de nieuwe aanwinsten, uitvoerig onderzocht. Van Wingen, die zo goed als ze ker naar het Belgische Oostak ker vertrekt, speelde één jaar voor Hoek. Conflict Halverwege het seizoen kwam hij in conflict met trainer Frans Vexmeulen. Na een geslaagde vei-zoeningspoging speelde de Belg een belangrijke rol in de slotfase van de competitie, waarin Hoek degradatie kon af wenden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 59