De Uitlaat pakt het groots aan Zeeuwse paardenwereld tegen fusie Generale repetitie ruiterclub Axel Swift-toernooi noodgedwongen met minder teams Veerse Meer toneel NK Splash en Flash Sterk deelnemersveld Uur U nadert voor Kosten uitslagen agenda door Sandra Minneboo VEERE - Zo'n 150 jeugdige zeilers nemen van donderdag tot en met zondag deel aan het Nederlands kampioenschap voor Splashes en Flashes. De titelstrijd wordt op het Veerse Meer in de buurt van Oostwa tering gehouden. De water sportverenigingen De Arne en Wolphaartsdijk organiseren samen het Nederlands kampi oenschap. De Splash is een jeugdboot voor tieners van twaalf tot achttien jaar. De boot is enorm populair onder jonge zeilers. Velen leren de beginselen van het zeilen in een Optimist en stappen daama over naar de Splash. De Splash staat be kend als een snelle, moderne boot met uitstekende zeilei genschappen. Alle Splashes zijn qua vorm identiek. Afwij kende materialen en vormen zijn niet toegestaan. Tijdens wedstrijden komt het dan ook echt aan op het zeilen zelf. De beste zeiler wint en niet degene met het duurste materi aal. De Flash is een Splashboot met een groter tuig. Tot aan het negentiende jaar mogen zeilers meedoen aan Splashwedstrij- den. Daarna moeten zij de jeugdklasse verlaten. Velen stappen na hun achttiende over in de Flash. Ook in Zeeland is de Splash on der de zeilende jeugd razend populair. Tijdens het NK wordt gevaren in een A- en een B- klasse. Zeeuwse kanshebbers voor de titel in de A-klasse zijn: Rutger Krijger, Giel van Sisse- ren, Jurre Alberts en Paul Rijk, allen lid van watersportvereni ging Wolphaartsdijk en Erwin Veldman en Hannah Hooger- heijde van De Arne. Erwin Veldman heeft dit seizoen al goede prestaties geleverd in de Delta Combi. In de B-klasse maakt Noortje Meijer van WSV Wolphaartsdijk een goe de kans. Ook zij toonde tijdens de Delta Combi aan uitstekend in vorm te zij nIn de Flashklas- se behoort Stephan Veldman van De Arne tot de kansheb bers. Vanaf donderdag 1 tot en met zondag 4 juni worden dagelijks wedstrijden gevaren. Het startschot klinkt 's morgens om 10.00 uur. Afhankelijk van de weersomstandigheden wordt er tot aan het eind van de mid dag gevaren. Zondagmiddag zijn de Nederlands kampioe nen in de Splash- en Flashklas- se bekend. door lep Triou VLISSINGEN - Motorcrossver- eniging MSV De Uitlaat uit Vlissingen houdt morgen de jaarlijkse hemelvaartsdagcross. Hoewel het evenement voor de tweede achtereenvolgende keer niet onder de vlag van de Ko ninklijke Nederlandse Motor rijders Vereniging (KNMV) zal worden verreden, zal de entou rage groots zijn, aldus De Uit laat-voorzitter Den Engelsman. „Wat de aankleding van de wed strijd betreft, is alles hetzelfde als toen we nog grote KNMV- -wedstrijden verreden op he melvaartsdag." De Vlissingse vereniging be sloot vorig jaar de organisatie van de hemelvaartsdagcross volledig in eigen hand te nemen. Daarvoor gebeurde dat onder de vlag van de KNMV. De cross in nieuwe vorm ging meetellen voor de toen juist opgerichte districtscompetitie. De hemel vaartsdagcross werd terugge trokken voor de clubcompetitie van de KNVM. De Uitlaat is tot op heden de enige club die het heeft aange durfd de nieuwe districtscom petitie los te koppelen van een BRESKENS - De dag des oor deels, het weekeinde van de waarheid is voor zwemster An nabel Kosten aangebroken. Vanaf donderdag vinden in Drachten de Nederlandse kam pioenschappen zwemmen plaats. Voor de 22-jarige zwem ster van De Scheldestroom uit Breskens is het de laatste kans zich te plaatsen voor de Olympi sche Spelen. Annabel Kosten zwemt op de 50, 100 en 200 meter vrij slag, maar gokt vooral op een plekje in de 4x100 meter-estafette ploeg. Maandag keerde ze terug uit Sheffield waar de Grand Prix-finales werden gehouden. Een week eerder kwam ze in ac tie op het Mare Nostrem-toer- nooi in Monaco. Samen met het NK zijn dat de drie toernooien waar de zwemmers zich kunnen kwalificeren voor Sydney. Kos ten richtte zich vooral op het ko mende NK. Over de wedstrijden in Monaco en Sheffield, die ze vooraf als meetpunten beschouwde, is ze niet erg tevreden.,Het ging niet zoals ik had verwacht. De tijden vielen gewoon tegen. M'n zwemmen was niet goed. Ik was te vermoeid door het zware trai nen. Het is nu zaak zo veel mo gelijk uit te rusten. Hard door- trainen heeft toch geen enkele zin meer." Toch was er een lichtpuntje. „Ik heb een klein pr (persoonlijk re cord) gezwommen op de hon derd meter. Daarmee sta ik in Nederland op de zesde plaats qua tijden. Als de KNZB nu mensen zou moeten aanwijzen voor de estaffetteploeg, mag ik mee. Er zit echter ook een maar aan, want iedereen heeft naar het NK toegetraind. De tijden zullen daar dus veel scherper komen te liggen." „Alles is nog zo onzeker. En warrig", vindt de Bressiaanse. „Maar het moet mogelijk zijn. Ik begin er steeds meer in te gelo ven. Ik zit er zo dichtbij dat het nu ook moet gaan gebeuren. Ik moet zelf een einde aan alle twijfel maken. Als ik een halve seconde van mijn pr kan af schrapen, dan maak ik een hele goeie kans." Kosten begint langzamerhand de spanning te voelen. „Je komt er niet meer onderuit. Het be gint nu wel heel spannend te worden." Decision day, de dood of de gladiolen, komt dichtbij. „Ik zou willen dat deze week al voorbij was." Donderdag begint het NK in zwembad De Welle in Drachten voor Annabel Kosten met de 200 meter vrije slag. Twee dagen later start ze op de 100 meter vrije slag. Zondag sluit ze af met de 50 meter vrij. 'gewone' wedstrijd voor de clubcompetitie. Vorig jaar le verde dat volgens Den Engels man een zeer succesvol evene ment op. Hij betreurt dan ook dat andere verenigingen het voorbeeld van De Uitlaat niet hebben gevolgd. „Het is altijd de bedoeling geweest om de dis trictscompetitie op een hoger plan te tillen en dat bereik je al leen door ze als zelfstandige wedstrijd met voldoende entou rage op te zetten. We hebben vox*ig jaar gezien dat je dan je publiek een prachtig motor crossevenement kunt voor schotelen." Eigen publiek De cross geeft de Zeeuwse cros sers bovendien de kans zich voor eigen publiek te meten met nationale rijders. Door de bij zondere opzet van de wedstrijd kunnen crossers van alle bon den of amateurs zich inschrij ven voor de hemelvaartsdag cross. Enkel de rijders uit Zeeland en Zuid-Holland kun nen echter punten scoren voor de districtscompetitie. Den Engelsman verwacht dat het aantal deelnemers tussen de 150 en 200 zal liggen. „Na de voorinschrijving zaten we al dik Kees den Hollander is één van de favorieten in de klasse 250/500cc. boven de honderd deelnemers en naar vei'wachting zal een hoop crossers zich op de dag zelf nog inschrijven." Het succes dat het evenement vorig jaar oogst te, met bijna 200 deelnemers, heeft de Uitlaat doen besluiten ook dit jaar het evenement op eigen houtje te organiseren. De hemelvaartsdagcross is een van de laatste kansen voor de Zeeuwse rijders om punten te pakken voor de districtscompe titie. Want na Vlissingen volgen alleen nog Wemeldinge en Ble- ijswijk. Arno Ruttinger Bij'de 250/500cc is Robin Janse uit Kwadendamme de best ge klasseerde Zeeuw in de dristrictscompetitie. Hij staat op de zesde plaats. De overige Zeeuwen zullen vooral voor de dagprijzen gaan. Aagtekerke- naar Kees den Hollander en Er ik van der Wekken uit Zieiikzee zijn kanshebbers op een ere plaats. Waarschijnlijk ver schijnt ook Arno Ruttinger uit Goes aan de start, die altijd ga rant staat voor vele spectaculai re acties. Bij de 12öccstiijden de Zeeuwse crossers enkel voor de de dag prijzen. In het klassement voor het district staat alleen Pieter den Hollander geklasseerd, hij staat pas op de negentiende door Lucien Roelandt AXEL - In de aanloop naar het Pinksterconcours houdt de Rui terclub Axel, waarin verenigd de Oranjeruiters en de ponyclub De Kleppertjes, op Hemel vaartsdag de generale repetitie. Het deelnemersveld overtreft echter dat van het jaarlijks hip pisch evenement op Pinksteren. Op het hoogste niveau dressuur (Z1 en Z2) is zelfs de complete Zeeuwse ruitertop op het hip pisch centrum aan de Sportlaan in Axel present. „Niet zo "ver wonderlijk", pr-man en erevoorzitter Rinus Murre. „De dressuur neemt een geweldige vlucht. Dat zien we in onze ei gen vereniging. Het aantal dres suurruiters is nooit zo hoog ge weest. Bovendien start voor de klassen Z1 en Z2 hier donder dag de Rabo Top Dressuurcom- petitie 2000. Van de vier wed strijden mag men er slechts een missen of laten vervallen. Dus de eerste klap is een daalder waard. Ik verwacht daarom een spannende strijd, want niet al leen het aantal deelnemers neemt toe, ook het niveau." Nieuwkomers Murre meent dat de tijd voorbij is, waarin de winnaar bij voor baat vaststond. 'Mister Axel' schat zelfs een paar nieuwko mers hoog in. Onder deze nieuwkomers bevindt zich, tot groot genoegen van Murre, Lin da Wille, lid van de Axelse rui terclub. De zestienjarige ama zone uit Axel maakt inderdaad een geweldige progressie. Bo vendien heeft Wille in de klasse Z1 twee ijzers in het vuur en het thuisvoordeel. Vooral met haar nieuwste aanwinst, de donker bruine hengst Keban, gaat het bijzonder goed. Denise Thiry is een van de con- cuirenten die een Axels feestje in de weg kan staan. Met Inter medium Listique bezit de ama zone uit Kattendijke een vier voeter met uitzonderlijke goede basisgangen en veel elastiek in het lijf. Hetzelfde geldt voor Ca- rola Paauwe. Na een voortreffe lijke ponycarrière, wist de ama zone uit Yerseke met Lorenzo in korte tijd een plaats in de Zeeuwse top bij de paarden te veroveren en moet zeker tot de kandidaten voor de eindzege worden gerekend. De vorm van de dag zou dan ook wel eens be slissend kunnen zijn voor de eerste zege in deze competitie. Concurrentie In de klasse Z2 gaat Laurens van Lieren met Louisville als favo riet van start. Maar ook voor de jeugdinternational uit Schore is de concurrentie groot. Vooral de geroutineerde Son ja de Feiter uit Burgh-Haamstede is er on getwijfeld op gebrand om weer eens als beste van deze wed strijdserie uit de bus te komen. Maar ook Marina de Fouw met Jive, Raphaela van den IJssel met Abdij's Gullit en Cathalijne van Gorsel met Calypso waren in voorgaande competitie's dicht bij de eindzege, dus mogen ook zij tot de kanshebbers wor den gerekend. In de klasse ZZ springen is de Axelse hoop voor een thuiszege gevestigd op Martijn Cerpentier met Iduna. Een zware belasting voor de ruiter uit Koewacht, want de Zeeuwse kampioen Ilyo de Loos met zijn springkanon Nadir uit Hulst is hier de te kloppen combinatie. Ook in de klasse Z heeft Ilyo de Loos met de merrie Quenette een belang rijke troef voor de zege in han den. Clubgenote Femke de Buck moet met Jamaica in staat wor den geacht om de Hulstenaar van de zege af te houden. door Lucien Roelandt KAPELLE - De fusiebesprekin gen tussen de diverse hippische sportbonden in Nederland, die uiteindelijk moet leiden tot één grote organisatie, is in volle gang. Op 1 januari 2001 dient volgens de beleidsbepalers het fusieproces te zijn afgerond. Maar zover is het nog lang niet. Dat bleek tijdens de jaarverga dering van de KNF (Koninklij ke Federatie van Landelijke Rijvei'emgingen en Ponyclubs) van de Provinciale Bond Zee land in De Vroone in Kapelle, waar de tweede versie van het fusie rapport 'Eenheid in Ver scheidenheid' onder de loep werd genomen. Er zal beslist nog heel wat water door de Schelde vloeien, voor dat in hippisch Nederland alle neuzen dezelfde richting uitwij zen. Dat er van eenheid nog ab soluut geen sprake is bleek al bij de behandeling van een voorstel tot een grenscorrectie door de ruitervereniging Schouwen en Duiveland. De Schouwse club voelde meer voor een samengaan met West- Brabant in plaats van de in het rapport voorgestelde samen smelting met Zuid-Holland. Sa mengaan met Zuid-Holland betekent bij deelname aan de regionale kampioenschappen en vergaderingen voor de Zeeuws-Vlaamse leden lange reistijden, was de motivatie. Het voorstel werd door het bestuur afgewezen. Voorzitter Leon Phernambuq: Als bestuur zijn we van mening dat de Zuid-Hollandse cultuur beter past bij de onze dan de Brabantse. Bovendien schuilt in een samengaan met Brabant het gevaar dat de kampioenschap pen op zondag zullen worden gehouden, want de NKB (Ne derlandse Katholieke Bond van Landelijke Rij verenigingen en Ponyclubs) heeft dan een duide lijke meerderheid. Als het op een stemming aankomt, verlie zen we dus altijd." De verdediging van het be- stuursstandpunt maakte weinig indruk op de afgevaardigden. De onderbouwing vond men on voldoende, men wenste beter inzicht in het kapitaal dat de KNF bij de fusie inbrengt en er werden vraagtekens gezet bij de aanstelling van twee directeu ren bij de nieuwe organisatie. foto Ruben Oreel plaats. Freddie Blaas is de grootste kanshebber op een po diumplaats. Hij rijdt voor eigen publiek. Bij de jeugdklassen zijn de Zeeuwen dit jaar goed veite- genwoordigd. Bij de 65cc staat Erik Koote uit Sommelsdijk op kop, op slechts tien punten ge volgd door Mark Boot uit Burgh-Haamstede. Justin van Aert uit Krabbendijke staat op de vierde plaats. door Björn Goorden MIDDELBURG - Het traditio nele korfbaltoernooi van het Middelburgse Swift heeft mor gen een kleiner aantal deelne mers dan in voorgaande jaren. Doordat het veld van buurman rugbyvereniging Oemoemenoe op Sportpark de Voorborch pas is ingezaaid, is er dit jaar minder ruimte beschikbaar voor de wedstrijden. Het deelnemersveld is terugge drongen tot twintig deelnemen de verenigingen met 131 teams. Vorig jaar namen nog 150 teams deel aan het korfbaltoernooi. Het afgelopen jaar heeft er een reorganisatie plaatsgevonden op Sportpark de Voorborch. Oemoemenoe kreeg zijn nieuwe thuishaven op het complex met rugbyveld. Swift verloor daar door het alleenrecht op het stuk grond, want dat wees de ge meente aan de rugbyvereniging toe. Oemoemenoe zaaide on langs zijn veld opnieuw in, waardoor het terrein waar Swift jaarlijks zijn toernooi op houdt, moest worden ingekrom pen. Wensen Aan de reorganisatie van het sportcomplex zat echter ook een positieve kant voor de korfbal vereniging. Bep Huybregtse van Swift: „Toen we hoorden dat er een reorganisatie op stapel stond, hebben we van de gele genheid gebruik gemaakt en on ze wensen voor een kunstgras veld aan de gemeente kenbaar gemaakt. En sindsdien is alles in een stroomversnelling geko men. In driekwart jaar kregen we ons kunstgras. Een jaar of vijf geleden hebben we er ook al eens om gevraagd. Toen had de gemeente geen geld." Vrijdag wordt een begin ge maakt met de aanleg van het kunstgrasveld. Bij de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe veldseizoen zal de officiële ope ning van het kunstgrasveld plaatsvinden. „Dat veld is een must voor Swift. Wij willen bijblijven. En dan is een kunstgrasveld een vereiste. Het past bij het beleid van een vereniging die topsport wil bedrijven. Ons richtpunt is om minimaal in de overgangs klasse te spelen", vertelt Huy bregtse. Zaalseizoen Swift is het afgelopen seizoen gedegradeei'd uit de overgangs klasse veldkorfbal. In het zaal seizoen heeft de Middelburgse vereniging de omgekeerde weg gevolgd. Het promo'veerde naar de overgangsklasse. Het is al weer acht jaar geleden dat Swift hoofdklasse speelde. De A-juni- oren spelen wel op het hoogste niveau. Op de 21 velden komen morgen de volgende verenigingen in actie: Atilla (Eindhoven), Fortis (Oost-Souburg), KVK (Kapelle Luctor (Terneuzen), Olympia W (Wilhelminadorp), Ondo M (St.Laurens), Oranje Wit (Dor drecht), Oranje Zwart (Zwolle), Rust Roest (Eindhoven), SDO (Veldhoven), Seolto (Vlissingen Snel (Dordrecht), Sporting Delta (Dordrecht), Stormvogels (Westkapelle), Swift (Middel burg), Tjoba ('s-Heer Hendriks kinderen), Togo (Goes), TOP (Arnemuiden), Volharding (Yerseke), Vriendenschaar (Bo degraven) en Zaamslag. In de hoofdgroep spelen Fortis, Oran je Wit, Swift en Tjoba om de toernooizege. Het hemelvaartsdagtoemooi begint om 9.00 uur. De finale wordt rond 16.00 uur vei"wacht. Hockey Voetbal Amstelveen. Champions Trophy. Man nen, derde speeldag. Nederland - Duits land 3-2, Australië - Groot-Brittannié 3-3, Zuid-Korea - Spanje 1-0 Stand: Neder land 3-9, Australië 3-5, Spanje 3-4, Duits land 3-3, Zuid-Korea 3-3, Groot-Brittan- nië3-1. Schietingen Staande wip. Verenigde Sociëteiten Kwadendamme. Wip 1: eerste blok: J. Vermeule, Edele Handboog; tweede blok: J. Raas, Victoria; derde blok: P. Ver- bart, Willem Teil; vierde blok: P. Repkes, vijfde blok: C. de Rooy, beiden Victoria; zesde blok: H. van Leeuwen, Ravenstein; zevende blok: H. Rentmeester, Willem Teil; achtste blok: J. Braam, Ons Genoe gen; negende blok: H. Koens, Spes Nos tra; tiende blok: R. Verbart, Willem Teil; elfde blok: M. Goeree, Zorgvlied; twaalf de blok: H. Rentmeester, Willem Teil; dertiende blok: A. Rijk, ADLM; veertiende blok: C. de Rooy, Victoria; vijftiende blok: D. Boonman, Willem Teil. Wip 2: eerste hoofdvogel R. Verbart, Willem Teil; tweede hoofdvogel E. Maat, Zorgvlied; eerste zijvogel L. van Dijke, ADLM; twee de zijvogel E. Maat, Zorgvlied; derde zij vogel P. de Jonge, Spes Nostra; vierde zijvogel R. Verbart, Willem Teil; eerste kal A. Dekker, Doel naar Hoger; tweede kal P. de Jonge, Spes Nostra, derde kal C. de Rooy, vierde kal G. Schipper, beiden Victoria. VIOS 's-Heerenhoek. Wip 1: eerste hoofdvogel C. Jeremiasse, Zorgvlied; tweede hoofdvogel C. van 't Westeinde, Vlieghei; derde hoofdvogel loting;eerste zijvogel L. van Dijke, ADLM; tweede zij vogel R. Verbart, Willem Teil; derde zij vogel C. Jeremiasse, Zorgvlied; vierde zijvogel R. Verbart, Willem Teil; vijfde zij vogel J. Vermeule, Edele Handboog; zes de zijvogel loting; eerste kal F. Oosthoek, Concordia; tweede kal N. van de Dries, Eensgezindheid; derde en vierde kal W. Voet, Vlieghei; vijfde kal L. de Jonge, ADLM; zesde kal loting. Meeste kleine vogels, zes, M. de Jonge, Soranus II. Tro fee A. A. Martens: R. Verbart, Willem Teil met tien punten. Sportprijsvragen Lucky Day: 2 - 3 - 4 - 6 - 8 -17 - 20 - 27- 29 - 31-33-35-38-40-44-57-66-67-70-78. (onder voorbehoud) Nacompetitie. Poule B. Cambuur L. - Excelsior 2-3 (1-1). 3. Polak 0-1 (strafschop), 42. Mann 1-1,67. Ferrier 2-1, 76. Mtiliga 2-2, 90. Connolly 2-3. Scheidsrechter- Van Dijk. Toeschou wers: 6000. Rode kaart: Kruijs (trainer Cambuur). Gele kaart: Ferrier, Mann, Veltman, Berhalter (Cambuur), Kruijer, Polak, Connolly, Feskens (Excelsior). RBC Roosendaal - FC Zwolle 0-2 (0-113. Slot 0-1, 89. Boekweg (strafschop) 0-2. Scheidsrechter: Temmink. Toeschou wers: 6000. Gele kaart: Brunswijk, Dijk stra (RBC), Slot (FC Zwolle). RBC 5 2 2 1 8 6-5 FC Zwolle 5 2 1 2 7 9-7 Excelsior 5 2 1 2 7 9-10 Cambuur L 5 1 2 2 5 6-8 Wielrennen Ronde van Italië. Zestiende etappe Bres cia-Meda: 1. Guidi (Ita) 102 km in 2.27.34, 2. De Jongh (Ned), 3. Conte(lta),4.Zanot- ti (Ita), 5. Di Biase (Ita). Klassement: 1Ca- sagrande (Ita) 77.05.15, 2. Garzelli (Ita)' 0.33,3. Simoni (Ita) 0.57,4. Belli (Ita) 1.05, 5. Frigo (Ita) 1.52. Ronde van Duitsland. Vijfde etappe Stuttgart - Ansbach: 1. Zabel (Dui) 162 km in 4.33.24,2. Petersen (Den), 3. Oesov (WRu). Klassement: 1. Heppner (Dui) 24.41.39, 2. Bolts (Dui), 3. Dufaux (Zwi) 0.06. Zwemmen Axel. Zeeuwse Zomerzwemkampioen- schappen. 400 meter wisselslag vrou wen: 1. Maartjevan Keulen (DeStormvo- gel) 5.37,14, 2. Agnes Soolsma (De Stormvogel) 5.43,51, 3. Marieke Sme ding (De Stormvogel) 5.43,97, 4. Petra Vink (ZC Koewacht) 5.47,33, 5. Selena van Hoek (De Stormvogel) 5.57,44. 800 meter vrije slag vrouwen: 1Maartje van Keulen (De Stormvogel) 10.17,14,2. Sas- kia Herrebout(De Stormvogel) 10.30,84, 3. Petra Vink (ZC Koewacht) 10.33,33, 4. Marieke Smeding (De Stormvogel) 10.42,55,5.Tamarah Loppies (De Storm vogel) 10.50,00. 1500 meter vrije slag mannen: 1. Ronnie Babijn (ZC Koewacht) 18.35,65, 2. Stern de Maeyer (ZC Koe wacht) 18.54,02,3. Tom PietersefZC Koe wacht) 19.04,99, 4. Roel Dellaert (De Bruinvis) 19.05,17, 5. Tonny Koekkoek (ZC Koewacht) 19.16,78. woensdag Biljarten Sophia-toernooi. Locatie: Stationskof fiehuis, Krabbendijke. Aanvang: 19.15 Tweede klasse driebanden-klein. Eind strijd district Walcheren De Bevelanden. Locatie: Café 's Lands Welvaren, Kwa dendamme. Aanvang: 19.00 uur. Voetbal Betaald voetbal. Nacompetitie. Vijfde ronde, poule A: Heracles - FC Groningen, MVV - Emmen. Zwemmen Zeeuwse zomerkampioenschappen. Lo catie: Zwembad 't Plaatje, Axel. Organi satie: zwemclub Koewacht. Aanvang: 19.00 uur. donderdag- Concours hippique LR Oranjeruiters en PC De Kleppertjes. Rabo/KNF Top Dressuurcompetitie: 10.40 uur: paarden klasse Z1. 13.40 uur: paarden klasse Z2. Dressuur. 9.00 uur: pony's klasse Z1L en B en paarden klas se B, L en M. 9.50 uur: pony's klasse Z2. 10.00 uur: pony's klasse Z2. Tweede proef. 13.30 uur: paarden klasse B, L en M en pony's klasse B, L en M. 14.20 uur: paarden klasse Z2. Springen. 9.00 uur: paarden en pony's klasse B. 9.42 uur: po ny's klasse L. 9.48 uur: paarden klasse L. 10.18 uur: pony's klasse M. 11.03 uur: paarden klasse M. 10.33 uur. pony's klas se Z. 10.57 uur: pony's klasse ZZ. 11.51 uur: paarden klasseZ. 12.12 uur: paarden klasse ZZ. Locatie: hippisch sportterrein, Sportlaan, Axel. Dressuur RV Sé-Ros. 9.00 uur: pony's klasse B. 10.07 uur: paarden klasse L. 10.22 uur: paarden klasse B. 12.30 uur: pony's klasse M1. 13.07 uur: paarden klasse M1.14.00 uur: pony's klasse Z1. 15.00 uur: pony's klasse M2. 15.15 uur: paarden klasse M2. 14.32 uur: paarden klasse Z1.16.08 uur: paarden klasse Z2. Locatie: manege De Eendracht, Rijke buurtweg 8, Vrouwenpolder. Schaken Paardensport Open Zeeuws-Vlaams Rapid schaak toernooi. Locatie: Dorpshuis, Hoek. Aan vang: 10.30 uur, Prijsuitreiking: 17.30 Tennis Landelijke competitie, Afdeling mixed teams, derde klasse poule 25: de Schel- de-Keltenwoud. Derde klasse poule 29: Souburg-Kalkwijck. Vierde klasse poule 49: de Schelde 2-MLTC (de Veste, Mid- delburg), Animo-Z/W Hoek. Vierde klas- se poule 50: MLTC 2-Vierhoeven. Afde ling mannenteams, eerste klasse poule 503: Animo-Waalrackets 2. ■H Veldkorfbal Hemelvaartsdagtoemooi Swift. Locatie: Sportcomplex De Voorborch, Middel- burg. Aanvang: 9.00 uur, finale om 16.00 Voetbal Zondagvoetbal. Nacompetitie vierde klasse: Luctor'88-Unitas'30. Aanvang: 14.30 uur. ■H Zeilen Nederlands kampioenschap Splash en Flash. Organisatie: Watersportvereni- V ging De Arne en Watersportvereniging Wolphaartsdijk. Klassen: Splash-A, Splash-B en Flash. Locatie: Oostwate- ring, Veerse Meer. Aanvang: 10 00 uur. Sonja de Feiter is donderdag één van de favorieten in Axel. foto Janne Wolterbeek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 22