Fracties bedoelen kritiek positief PZC PZC Koorzang met een gouden randje KOOPZONDAG TERNEUZEN Bus doet Magrette en Spui weer aan Speld voor Hulster KBO-kopstukken Drankrijder krijgt boete en rijverbod Concert in Oostburg Rode Kruis spekt kas met voetbaltoernooi in Breskens Rowwen Hèze in Breskens Dealer cel in zeeland 15 VVV-kantoor geopend met gesmokkelde sleutel Terneuzense raad wil verontwaardigd college slechts aansporen Straf voor drankrit met blikschade Huurders dienen bezwaren in Oostburg moet ook 'klein' denken Bijstandsfraude overvaller bestraft door Joost Bosman TERNEUZEN - Niet negatief maar prikkelend. Zo was de kri tiek van de Terneuzense raads fracties in de algemene be schouwingen bedoeld. Daarmee reageerden ze donderdag tij dens de Terneuzense gemeente raadsvergadering op het (schriftelijke) antwoord van het college. Dat schreef eind vorige week een overwegend negatieve ten dens te bespeuren in de algeme ne beschouwingen. Maar de daarin gebezigde termen als 'se lectieve daadkracht' en 'traag heid en achterstand vieren hoogtijmoesten vooral worden gezien als een aansporing aan B en W om haast te maken met het aanpakken van sociaal-maat schappelijke problemen in Ter- neuzen. Het college verwierp in het schriftelijke antwoord de harde constateringen van de verschillende fracties, maar gaf wel toe dat op het voornoemde beleidsterrein een achterstand is weg te werken. Skatebaan Dat terrein kwam dan ook tij dens de raadsvergadering weer uitgebreid aan de orde. De meeste fracties vroegen zich af wanneer het jeugd- en jonge renbeleid nu eindelijk eens van de grond komt. Zo wilden de raadsleden weten hoelang de toezegde skatebaan nog op zich laat wachten. Wethouder A Stahl-Hemelsoet kwam op de proppen met twee mogelijke lo caties: bij de Oranjespeeltuin in Noordpolder of aan de Othèense Kreek. In de zomer zal in elke geval teer worden gestort, be loofde ze. Ook de (communicatie)proble- TERNEUZEN - Een 29-jarige drankrijder uit Axel heeft vrij dag de Terneuzense politierech ter niet kunnen overtuigen van zijn onschuld. De verdachte verklaarde giste ren op zitting pas na zijn thuis komst een fles wijn te hebben gedronken, maar politierechter J. Begheyn achtte bewezen dat hij onder invloed van drank had gereden en daarvoor straf ver diende. De man kreeg zes maan den rijverbod plus drie maan den voorwaardelij k en een boete van 1900 gulden. OOSTBURG - De Kring van Christelijke Zang en Muziek in West-Zeeuws-Vlaanderen or ganiseert zaterdag, vandaag, een concert in de rooms-katho- lieke kerk in Oostburg. De gezamenlijke koren van de koorkring, alsmede de christe lijke muziekvereniging Excelsi or treden die avond op. Als gast koor treedt het Truzements Mannenkoor aan. Het concert begint om 20.00 uur. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115)686009 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman J. Bosman P.I.F.M. Cappetti L.E. Dominicus S. van Doorsselaer J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114)373840 e-mail: redhulst@pzc.nl R.E.A. Hoonhorst B.J.G. Pelgrim CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl men tussen de gemeente en or ganisaties als Algemeen Maat schappelijk Werk (AMW) en de stichting Welzijn Terneuzen (SWT) waren veel fracties een doorn in het oog. Van het project Terneuzen Optimaal, waarin per wijk in overleg met ver scheidene instanties en de ge meente de sociaal-maatschap pelijke problemen integraal moeten worden aangepakt, ver wachten de fracties veel, maar het zijn wel verwachtingen die het college nog moet waarma ken, was de algemene teneur. BRESKENS - Veertien ploegen treden zaterdag 3 juni vanaf 9.00 uur aan tijdens het Rode- Kruisvoetbaltoernooi op Sport complex Baersande in Bres kens. De voetbalwedstrijden worden voor de 31e keer gehou den. De opbrengst van het toernooi is bestemd voor de Rode-Kruisaf- deling in West-Zeeuws-Vlaan- deren. De afdeling wil de opbrengst gebruiiken voor de aanschaf van benodigde mate rialen en leermiddelen. Op het terrein staat een Rode- Kruistent waar kinderen zich kunnen laten schminken. Te vens is er een springkussen op gesteld. Barbecue Een dweilband zorgt voor de muzikale begeleiding van het toernooi, voor de hongerige maag is er een barbecue en ijs- wagen geregeld. De wedstrijden worden ge speeld in twee poules met een fi naleronde, waarbij de twee bes te ploegen uit elke poule tegen elkaar spelen. Voor de sportiefste en produc tiefste ploeg is er een prijs en wisselbeker. Stahl toonde zich teleurgesteld in de opmei'kingen over het (vermeende) gebrek aan com municatie tussen de gemeente en SWT. Volgens haar is er tot op heden wel degelijk elk kwartaal overleg geweest. Het jeugdbe leid wil ze integreren in Terneu zen Optimaal, waarvoor het col lege in augustus met voorstellen hoopt te komen. Ze erkende dat het allemaal wat lang duurt, maar stelde dat het beter is nog even te wachten om vervolgens alles in één keer goed te doen. Bovendien zijn er volgens haar HULST - De overheid gedraagt zich tegenover de ouderen niet altijd als een betrouwbare part ner. Vaak doet die onvoldoende om voorzieningen in stand te houden, terwijl ouderen een groep in de samenleving vormen die de komende jaren alleen maar groter zal worden. Dat stelde voorzitter H. Remijn de Badts van de Katholieke Bond van Ouderen (KBO) in Zeeland vrijdag op de jubileum vergadering ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de afdeling Hulst. Zij pleitte ex- voor dat ouderen zich meer moeten manifesteren in de sa menleving, zodat de overheid niet langer om hen heen kan. Wanneer ouderen in eigen kring hun zaakjes goed voor elkaar hebben, staan zij volgens Re- mijn de Badts ook sterker tegen over de overheid. In de afdeling Hulst zit dat met een ledenaan tal van bijna achthonderd wel goed. Dat is volgens haar voor een groot gedeelte te danken aan voox-zitter A van Raem- donck en secretaris A de Decke- re. Beiden kregen voor hun jarenlange inzet voor het oude renwerk een speld van verdien ste van de KBO Zeeland. Van Raemdonck stond in zijn feestrede stil bij de ontstaansge schiedenis van de KBO. In de al de nodige 'pleisters geplakt' voor de jeugd. Ze wees daarbij onder meer op de speelcontai- ner in Triniteit, de voorspoedige voortgang met de 'verlengde schooldag', de realisatie van de speel-o-theek en het Jeugd In formatie Punt in de bibliotheek van Terneuzen. Plein Ook de aanpak van het Plein in Zaamslag duurt veel x-aadsleden te lang. Al in het collegepro gramma van twee jaar geleden werd die opgenomen. Maar het katholieke wereld bestond de vrees dat de Algemene Bond van Ouderen een mantelorganisatie was van de Communistische Pax-tij Nedei-land (CPN). Om de katholieke ouderen niet ten prooi te laten vallen aan het college stelt nu dat de uitvoe ring ervan in 2002/2003 (na de voltooiing van de rondweg om Zaamslag) afhankelijk is van de dan beschikbare middelen. Stahl en burgemeester R. Barbé stelden de raadsleden gerust door toe te zeggen dat de plan vorming deze x-aadsperiode nog rondkomt en dat de nieuwe ge meenteraad geld beschikbaar zal stellen voor de uitvoering daaxvan. Bax-bé bleef erbij dat de toonzet ting van de algemene beschou wingen 'redelijk negatief' was. 'communistisch kwaad' richtte het Bisdom Breda een eigen ou derenbond op: de KBO. Van Raemdonck :,,Er was angst dat de rode slang zich zou nestelen in het katholieke zuiden. En dat zou net zo erg zijn als bij de dui- Ook de ï'egionale kranten heb ben dat als zodanig opgevat, ge tuige de beschrijvingen en com mentaren die volgden op de beschouwingen, aldus Barbé. „Het college vindt die teneur onterecht. Als je ziet wat er van het beleidsprogramma uit 1998 al is gerealiseex-d, kun je niet zeggen dat er niets gebeurt. Kri tiek mag en moet, maar de slin ger mag niet doorslaan." Barbé kreeg steun van W. de Zeeuw (WD), die de artikelen in met name de PZC 'grievend' vond. vel te biecht gaanDe rol van de ouderenbond is de laatste jaren sterk veranderd. Van bezig heidsclub is de KBO in de loop der jaren uitgegroeid tot een be- langenbehax-tiger van de oude- ren. door René Hoonhorst MAGRETTE - De buslijnen 1 en 5 van streekvervoerder Connex- xion rijden vanaf vandaag weer door Magrette en Spui. De weg werkzaamheden zijn weliswaar nog niet helemaal afgerond, maar het openbaar vervoer mag de komende dagen de wegver sperringen passeren. Het overi ge snelverkeer moet nog tot He melvaart wachten voordat het weer door de twee buurtschap pen mag rijden. De afgelopen twee weken moes ten passagiers van Connexxion een lijntaxi bellen om in Magre tte of Spui te komen. In op dracht van provincie werden tussen het Axelse bedrijventer- rein Vaart wijk en Spui weg werkzaamheden uitgevoerd, vooral om de verkeersveiligheid, te verbeteren. Net na de be- bouwde-komborden van de twee buurtschappen is de as van de weg wat versclxoven. De 'slin ger' moet de vaart uit het bin nenrijdend verkeer halen. Ook de in rood asfalt uitgevoer de brede fietsstroken in Spui en Magrette moeten automobilis ten er toe dwingen snelheid te minderen. De fietsstroken zijn bedoeld voor bewoners die via de voorkant van hun huis op de achter de buuidschappen langslopende fietspaden te ko men. Ook zijn enkele verkeers plateaus aangebracht, zowel bij de toegangen van de buurt- schappen als op het kruispunt met de Zaamslagseweg. De pla teaus zijn intussen klaar en het verkeer tussen Axel en Zaamslag ondervindt dan ook sinds vrijdag geen hinder meer. Trottoirbanden In Spui en Magrette moeten be gin volgende week nog wat weg werkzaamheden worden afge rond en trottoirbanden worden gelegd. De woensdag voor He melvaart zouden de rijbanen voor alle vei'keer vrijgegeven moeten kunnen worden, hoopt A de Ridder, projectleider van de px'ovinciale dienst Infra structuur en Vervoer. De provin cie heeft ruim zeven ton besteed aan het verkeersveiliger maken van de oude verbindingsweg tussen Terneuzen en Axel. Daarnaast trekt de provincie nog wat geld uit om de verlich ting van de twee buurtschappen te verfraaien. De Ridder: „De lantaarnpalen die nu in de ker nen staan, passen beter bij een doorgaande verkeersweg. We willen daarom in de bebouwde kommen wat armaturen zetten die meer dorpse gezelligheid uitstralen." BRESKENS - Rowwen Hèze komt vrijdag 2 juni aanstaande naar Breskens. De populaire Limburgse band treedt die avond vanaf 20.00 uur op in de loods van Standfast op het bedrijventerrein Deltahoek in Breskens. In het voorpro- gramma staat de band No Am- bition. Kaarten a 25 gulden zijn te krijgen bij het Vissershuis, bi stro De Kluiver in Breskens, Houtbaai in Sluis, Petnis Paulus in Hulst, De Gravin in Westdorpe, Du Commerce in Terneuzen en Dino's in Knokke. TERNEUZEN - Een 21-jarige man zonder vaste woon- of ver blijfplaats is vrijdag door de Terneuzense politierechter con- form de eis veroordeeld tot-twee maanden cel. De verdachte had in de zomer van vorig jaar in Terneuzen xtc-pillen verkocht. (Advertentie) Provinciaal KBO-voorzitter Remijn de Badts 'prikt' secretaris De Deckere het speldje op. Voorzitter Van Raemdonck is hem net voorgegaan. foto Peter Nicolai Zondag 28 mei 2000 in combinatie met Western City Sunday op de markt tussen 13.00 en 18.00 uur zaterdag 27 mei 2000 door Frank Gijsel AARDENBURG - Aardenburg heeft zijn eigen VW-kantoor. Op de plaats waar in vervlogen tijden de paarden van de Ko ninklijke Marechaussee ston den gestald, is nu een ruimte voor toeristische diensten in gericht. Vrijdagmiddag ver richtte VW-voorzitter G. van Daele de officiële opening. Voorafgaand aan de opening werd voor het kantoor een hu moristische act opgevoerd. Sjaak Oosterling, in de rol van douanier, hield nabij het nieu we kantoor een smokkelende automobilist aan. Hiermee verwees de populaire smokkel route, waaraan Aardenburg ligt. Bij controle bleek in de kofferbak de sleutel verborgen te zitten van het toegangshek. Hierna kon de douanier de sleutel overhandigen aan VW- Van Daele, die vexvolgens de opening kon verrichten. In zijn toespraak gaf hij aan dat dit kantoor in een behoefte zal voorzien. „In de afgelopen dagen is al proefgedraaid. Op vallend daarbij is de grote be langstelling die er nu al bij de bevolking bestaat. In Aarden burg hoort dynamiek en activi teit. We zijn op de goede weg en hebben al veel bei'eikt. Dit kantoor zal zich ontwikkelen tot een volwaardig kantoor met alle diensten. Zes dagen per week. Informatrice Inge Landré zal de spilfunctie van de WV vorm geven om in te spelen op de wensen van de on dernemers." Dat het voor de gemeente me nens is met Aardenburg blijkt uit het feit dat na het zomersei zoen van een klankbox'dgroep, bestaande uit inwoners, zich gaat buigen over herinrichting van de Markt en het Kaaiplein. De VVV presenteerde vrijdag tevens een nieuwe stadsplatte grond en een brochure. Jeugdkoor De Babbeliekes tijdens de korenavond in Vogelwaarde. door Edy de Witte VOGELWAARDE - Met een druk be zochte korenavond in de parochiekerk van de H. Gerulphus in Vogelwaarde (Stoppeldijk) heeft het gemengd koor Stoppeldijk vrijdagavond het veertigja rig jubileum gevierd. De dames T. Mang- nus en W. Hamelink en de heren F. Pieters en J. de Maat wei-den voor hun veertigja rig lidmaatschap van het koor onder scheiden met de gouden draagspeld van de Gregoriusvereniging. Voorzitter T. Baecke speldde de jubilaris sen de versierselen op. Eigenlijk bestond het koor vorig jaar veertig jaar. Door het overlijden van voox-zitter B. de Schepper stonden de activiteiten toen op een laag pitje. Vrij dagavond traden zeven koren op. Naast het jubilerende kooi', dat de zang avond afsloot, brachten de gemengde ko ren van Boschkapelle, Terhole, Hengst dijk, Kloosterzande en Lamswaax-de een aantal liederen ten gehox-e. Het plaatse lijke jeugdkoor De Babbeliekes zong een geheel ander genx-e dan de gemengde ko ren. „Want ieder vogeltje zingt zoals het gebekt is", zei dirigent Johan Vernimmen van het zanggezelschap uit Stoppeldijk. Vernimmen is eveneens veertig jaar de muzikaal leider van het koor. Naast diri gent is hij ook organist. „Met tien sopra nen, negen alten, vier tenoren en vier bassen is er sprake van een goede verde ling om een homogene kwaliteit te krij gen", vindt Vernimmen. „De wekelijkse repetities op donderdagavond worden goed bezocht. Door een plezierige repeti tie en niet te straf te zijn in het onderlinge verkeer, kweek je een goede sfeer. Aan mijn gezicht kunnen ze wel aflezen of ik tevreden ben. Op zaterdagavond verzor gen we elke week in de parochiekerk de TERNEUZEN - Een 34-jarige inwoner uit Sas van Gent is vrijdag in Terneuzen voor het rijden onder invloed veroor- deeld tot een jaar rijontzegging, waarvan vier maanden voor waardelijk, tweeduizend gulden boete en twee weken voox-waardelijke gevangenisstx-af. De man veroorzaakte 13 oktober in Sas van Gent een kop-staart-botsing. De politie nam bij de verdachte een dranklucht waar. Een blaastest mis lukte, maar de man vex-zette zich niet tegen een bloedproef. De uitkomst van 2,1 promille werd na een contra-expertise bijge steld tot 1,9 promille. In de strafmaat werd meegenomen dat de verdachte recent nog is veroordeeld voor een alcoholdelict. AXEL - De.Huurcommissie moet zich binnenkort uitspreken over bezwaren van 35 bewonex-s van de Orangeriewoningen in de Hoven van Axel. Bewonerswoordvoerder H. Vossen lever- de de bezwaarschriften en de individuele klachtenlijstjes vrijdag in op het kantoor van de Regionale Zeeuwsch-Vlaam se Woningbouwvereniging (RZVW). De Axelse huurders weigeren de jaarlijkse huuiverhoging, die 1 juli ingaat, te betalen, omdat ze al meer dan een jaar last hebben van lekkages, klemmende deux-en, krimpscheuren en afbladderende verfplekken. De corpox'atie wijt de meeste klachten aan moeizame onderhandelingen met de aannemer en leveranciers, maar de bewoners moeten de verhuurder aansprakelijk stellen. Voi'ige week is al toegezegd dat in juni een aantal mankementen worden verholpen. De bewoners blijven er echter op staan dat ze alleen voor de dooi-stane ovexiast al minstens een jaar gespaard dienen te blijven van huurverhoging. Vossen heeft van de Huurcommissie begre pen dat er zelfs mogelijkheden zijn voor huurverlaging als on volkomenheden niet snel in orde worden gebracht. OOSTBURG - De PvclA-fractie in de gemeente Oostburg waarschuwt het gemeentebestuur zich niet alleen te richten op de grote projecten in de gemeente, zoals structuuivisies. In de voorjaarsnota schrijft het college van burgemeester en wethouders dat met de uitwerking van deze grote projecten zeer veel geld gemoeid zal zijn en dat daardoor het inwilligen van kleinere wensen niet meer zo vanzelfsprekend is. „Dat we aanzienlijke bedragen neertellen voor grote projecten, oké, maar de kleine verzoeken mogen we absoluut niet vergeten", zei PvdA-fractievoorzitter J. Wielakker vrij dag tijdens de be handeling van de voorjaarsnota. „Het zijn juist die kleine in vesteringen die het leef- en woongenot van de burger verbete ren en deze speelruimte moet gewoon blijven. Wethouder L. Wille voerde aan dat de gemeente Oostburg nooit moeilijk heeft gedaan bij het toekennen van kleine'in- vesteringen en dat dit niet zozeer zal veranderen. Wel zei hij dat er vanaf nu meer keuzes gemaakt moeten worden. TERNEUZEN - Een 40-jai-ige man uit Axel heeft inmiddels zijn gevangenisstraf van drie jaar voor afpei-sing en een ge welddadige overval uitgezeten. Donderdagn moest er op de zitting van de Terneuzense politierechter nog worden afgere kend voor een bijzonder strafbaar feit. De Axelaar genoot in de periode van zijn criminele activiteiten - oktober '96 tot 1 april '97 - met het van diefstal afkomstige geld en een RWW- uitkering een dubbel inkomen. De inkomsten uit strafbare feiten had hij uiteraard verzwegen, zodat er sprake was van bijstandsfraude. Hij had de gemeentelijke sociale dienst daarmee voor 15.000 gulden benadeeld. De man beloofde gis teren er alles aan te zullen doen om het fraudebedrag terug te betalen. Ook was hij uit het criminele wereldje gestapt. Depo- litierechter hield rekening met bijzondere omstandigheden en vonniste de Axelaar conform de eis tot twee weken voor waardelijke gevangenisstraf. foto Peter Nicolai gezangen tijdens de eucharistieviering." De 69-jarige Vernimmen kent als geen ander het klappen van de zweep. Naast het gemengd koor Stoppeldijk heeft hij ook nog de leiding over de gemengde ko ren van Terhole en Kloosterzande en het dameskoor van de basiliek in Hulst. Bij de jubileumuitvoering pakte het ge mend koor Stoppeldijk uit met een geva rieerd programma. Het zong onder meer een negro-spiritual, een modern lied, het liturgische Agnus Dei, een klassiek en Frans nummer en een door musicus Jo Ivens uit Hulst bewerkt Italiaans volks lied. door Jean-Lou de Gucht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 71