Genieten van tweede voetballeven Contrast tussen Oostkapelle en Nunspeet groot Margriet Matthijsse rust en zeilt Exodus van spelers bij VC Vlissingen sport Francis Langemaire ziet kansen in promotieduel met Nunspeet Onderscheiding Stouten en Geelhoed uitslagen agenda zaterdag 27 mei 2000 door Björn Goorden MIDDELBURG - „Heb je een interview met Francis Lange maire? Dat is een hele rustige jongen", verzekert zijn trainer Stoffel Schipper bij Oostkapel- le. „Ik denk dat je de antwoor den uit hem zult moeten trek ken." Het tegendeel blijkt waar. Het wordt een boeiend verhaal uit de mond van een openhartige voetbalverslaafde uit Middel burg. Het verhaal over het won derbaarlijke herstel van de knie, het even wonderbaarlijke herstel van Oostkapelle dit sei zoen en de wedstrijd van zijn le ven. „Ik ging nooit meer kijken. Ik heb me twee, drie jaar niet op een voetbalveld laten zien. Het was te moeilijk voor me." Want de inmiddels bijna dertigjarige Francis Langemaire had een kapotte knie. Hij wilde met heel zijn hart, maar het ging niet. Hij leek voorgoed verloren voor het voetbal. Tijdens zijn tweede jaar bij de C-junioren van Middelburg sloeg het noodlot toe. Hij schreeuwde het uit van de pijn. Zijn voorste kruisband was fi naal afgescheurd. „Het lijkt als of je onderbeen een kwart slag naar binnen draait. Als het bij iemand anders gebeurt, voel ik het weer. Naar die beelden van Ruud van Nistelrooy kan ik nauwelijks kijken." De dokter liet de knie met rust en adviseerde Langemaire krachttraining te doen. Dan zou het misschien nog wel goed kun nen komen. „Dat ging in die tijd zo. Toen konden ze nog weinig aan zo'n blessure doen." Francis Langemaire pikte het advies op en was bijna dagelijks te vinden in het krachthonk. „Daar ben ik sterker van geworden. Mijn bo venbenen hebben nu veel kracht, zodat mijn knieën een beetje worden ontlast." De knie werd echter nooit beter. „Na een, twee wedstrijden zak te ik er telkens weer doorheen. Uiteindelijk had ik er genoeg van. Ik besloot volledig met voetbal te stoppen." Met de jaren die verstreken, groeide echter de drang naar de bal. Hij besloot het nog één keer te proberen. Hij stapte naar de dokter, die hem voor een second opinion doorstuurde naar het Ignatius Ziekenhuis in Breda. „Die arts daar zag het meteen: opereren die knie, en wel zo snel mogelijk." „Na de operaties, want het wer den er uiteindelijk een stuk of zes, vertelde de arts dat ik de knie van een oude man had. 'Je kunt beter niet meer voetbal len', zei hij." Anderhalf jaar gin gen erover heen voordat Francis Langemaire ook maar een bal letje kon trappen. „Daarna wilde ik toch weer. Het ging zo goed met die knie. Ik nam mezelf voor heel voorzich tig te beginnen bij het tweede zaterdagelftal van Middelburg. En vanaf toen ging het alleen maar goed. Ik heb nooit meer enige last gehad, ik sta er nu nog van te kijken. Het is een klein wonder. Ik geniet van iedere wedstrijd die ik kan spelen, elke bal die ik kan trappen. Tussen mijn twintigste en 25ste heb ik niet of nauwelijks gespeeld." De wond lijkt geheeld, het litte ken blijft. „Ik heb heel lang met angst rondgelopen. Het is er nog. Onbewust. Als ik iemand in mijn rug hoor of voel komen, kap ik negen van de tien keer te rug. Ik ga ook niet meer zo snel buitenom. En met kopduels zeg gen de mensen wel eens dat ik nauwelijks van de grond kom. Ik besef het op dat moment niet, maar misschien ben ik diep van binnen bang verkeerd terecht te komen." Het seizoen De Middelburger in Oostkap- pelse dienst heeft de kans op een tweede voetballeven met beide handen aangepakt. Hij houdt niet van half werk. Hij kan weer voetballen, dus gaat hij weer voetballen. Zo vaak als hij kan. Dit seizoen was hij daarom niet alleen veelvuldig op de grasmat van Oostkapelle te vinden, maar ook in de zaal voor zijn oude club FC Dauwendaele. „Maar daar stop ik mee. Want er is een kleine op komst. Als je vrouw met een baby thuiszit, kun je natuurlijk niet altijd maar weg zijn, naar het voetbal veld, de zaal of het fitnesscen trum. Trainer Stoffel Schipper is te vreden over het eerste seizoen van zijn pupil bij Oostkapelle. „De eerste wedstrijden kwam hij als middenvelder niet uit de verf. Het was toch een niveau hoger vergeleken met zijn oude club FC Dauwendaele. Hij is geen speler die er echt inkleunt. En toen kwam het geluk bij een ongeluk. We hadden een pro bleem op de positie van laatste man. Daar heb ik Francis Lan gemaire toen weggezet. Eerst was-ie er niet zo van gechar meerd, maar hij deed het wel. Het is een speler die dingen kan accepteren, het is een gouden jongen voor een trainer. En alsof alle puzzelstukjes in elkaar vie len: het begon te lopen. Het is een goeie zet van me geweest", lacht Stoffel Schipper. „Maar dat is achteraf gepraat natuur lijk." Francis Langemaire: „Toen ik hoorde dat de trainer me laatste man had gezet, schrok ik wel. Ik twijfelde, ik zag het niet zo zit ten. Maar achteraf ben ik er heel blij mee. Want het ging veel be ter met mij en de ploeg. Veel be ter dan toen ik nog achter de spitsen speelde. Daar voelde ik me erg ongelukkig, want het spelletje van Oostkapelle bleek me niet te liggen. Ik zag al die ballen maar over me heen vlie gen, ik kwam er niet aan te pas. Ik moest erg wennen aan het vechtvoetbal." Laconiek Nog steeds, want Francis Lan gemaire is een speler die alles voetballend probeert op te los sen. „Dat doe ik nog steeds. Daarom oog ik nog wel eens la coniek. Ik ben geen speler met het mes tussen de tanden. Daar om moesten en moeten de sup porters van Oostkapelle erg aan me wennen. Maar het gaat steeds beter, hoor. Als het moet, ros ik die bal over de zijlijn." Vanmiddag speelt. Oostkapelle in Hendrik Ido Ambacht tegen Nunspeet om promotie naar de hoofdklasse. En dat na een sei- zoenstart van zeven punten uit zeven wedstrijden. „Ik heb heel veel vertrouwen in de wedstrij d. We zijn over Nunspeet getipt door een van zijn tegenstanders in de nacompetitie. Het zou een goed voetballende ploeg zijn. En dat is perfect voor ons. Zulke ploegen liggen ons wel. Dan kunnen we er kort opzitten, snel onze spitsen aanspelen en even snel aansluiten. We laten ze ze ker niet voetballen. Ik hoorde ook dat ze een laatste man heb ben die veel uitschuift. Gewel dig! Laat hem zijn gang maar gaan," gniffelt Francis Lange maire. „De 4-2-nederlaag vorige week in de oefenwedstrijd tegen Bres- kens zegt niet zo veel", vindt de Middelbux-ger. „Tegen clubs die lager spelen, hebben we het .doorgaans moeilijk. Oostkapel le is geen ploeg die het spel kan maken. Laat die andere club dat maar doen. Wij zijn meer een vechtploeg, we zijn bereid een stapje extra te zetten voor el kaar. Want de sfeer is uitste kend. Het is een echte vrienden- ploeg. Zo compenseren we het voetballende veirnogen dat we ontberen. Nogmaals, laat Nun speet maar komen. Tegen voet ballende ploegen is het dit sei zoen vaak goed gegaan. Kijk maar naar onze uitslagen tegen LRC uit Leerdam, de best voet ballende ploeg van de eerste klasse C. We hebben ze drie keer verslagen." Francis Langemaire: „Ik ben geen speler met het mes tussen de tanden." door Jan Dagevos OOSTKAPELLE - Hij heeft zich de afgelopen week uitge breid laten informeren over op ponent Nunspeet en stond meerdere malen met zijn oren te klapperen. „Daar zit een poen, dat wil je niet weten", zegt Oost- kapelle-trainer Stoffel Schip per. „Bij die club wordt over een basissalaris gesproken, de spe lers krijgen 200 gulden bij een overwinning in de competitie." Het contrast tussen Oostkapelle en Nunspeet - beide clubs strij den vandaag op het veld van ASWH om een plaats in de hoofdklasse - is op voorhand groot. „Het verhaal van ons is bekend", zegt Schipper. „Bij Oostkapelle wordt niet betaald. Bij Oostkapelle komen spelers van buitenaf voor het niveau en dus niet voor het geld. Ik heb be grepen dat bij Nunspeet zelfs spelers uit Amsterdam worden gehaald." De Walcherse formatie gaat vandaag onbevangen de strijd aan met Nunspeet. Schipper: „Voor ons is deze beslissings wedstrijd een happening. Of we nu winnen of verliezen, dat maakt niets uit. Als we het niet halen, hebben we toch een prachtig seizoen gehad. Wie had voor het seizoen durven voor spellen dat wij een beslissings wedstrijd voor een plaats in de hoofdklasse zouden spelen?" De trainer heeft Nunspeet de af gelopen periode zelf niet aan het werk gezien, maar heeft via een scout en collega-trainers toch een goed beeld van de tegen stander gekregen. „Ik vergelijk de ploeg een beetje met LRC. Het is ook een ploeg die de bal graag rond laat gaan en veel ri sico achterin neemt. Nunspeet heeft er een hekel aan dat de te genstander er kort opzit, dus we weten wat ons te doen staat. Ik verwacht dat ze ons, zeker na die nederlaag in de oefenwed- strijdtegen Breskens, een beetje hautain tegemoet treden. Ja, we zijn de underdog, maar dat vind ik helemaal niet erg. Aan de an dere kant moeten we de ploeg ook niet overschatten. Nun speet is vierde geworden in de competitie en heeft ternauwer nood de nacompetitie gehaald." Oostkapelle moet het doen zon der Roel Latuheru (geschorst) en Gerson Maranus (hij zit met school in Roemenië). Verder zijn Thomas Ragut en Dennis But vraagtekens. Ze kampen met een spierblessure. „Beiden wor-' den intensief behandeld. Ik denk dat Thomas het wel haalt, i over Dennis heb ik meer twij fels." I But liep de blessure vorige week I zaterdag in de oefenwedstrijd tegen Breskens op. „Achteraf gezien hadden we beter niet kunnen spelen", stelt Schipper,' „maar ja, het is ook niks om al leen maar te trainen. We hadden de pech dat onze tegenstander in die beslissingswedstrijd pas afgelopen dinsdag bekend is ge worden. Wij moesten ruim twee1 weken wachten en ons behelpen met tx-ainingen en een enkel oe fenwedstrijdje. Wij zijn daarom tegen Nunspeet ook in het na deel, die ploeg zit in zijn ritme." Russische tennissers naar finale DUSSELDORF - Het Russische mannentennisteam heeft in Düsseldorf de finale van de World Team Cup bereikt. De Russen versloegen in de blauwe groep Australië (2-0). Jevgeni Kafelnikov klopte Lle- tyon Hewitt met 6-1 6-2 en Ma- rat Safin was te sterk voor Ri chard Fromberg (6-2 6-4). Rus land treft vandaag (zaterdag) Slowakije in de eindstrijd. De Roemeen Andrei Pavel be reikte de finale van het toernooi in Sankt Pölten. Pavel versloeg in de halve eindstrijd de Span- jaard Albert Portas (2-6 6-3 6-2 De Australiër Andrew Ilie werd de andere finalist. Hij klopte Juan Antonio Marin uit Costa Rica met 6-1 7-6. Het tennisevenement in Madrid begroette een Spaanse in de eindstrijd, Gala Leon-Garcia. Zij won van landgenote Virginia Ruano met 6-2 6-0. Leon-Gar cia treft in de finale de Colombi aanse Fabiola Zuluaga, die oud- grandslamwinnares Iva Majoli uit Kroatië versloeg (6-3 6-4). AFP Piet Stouten (links) en Adrie Geelhoed krijgen hun onderscheiding opgespeld door hun echtgenotes. foto Marijke Folkertsma van onze sportredactie ZONNEMAIRE - Piet Stouten en Adrie Geelhoed ontvingen gisteravond beiden een zilveren KNVB-speld tijdens de jubileum- receptie van voetbalvereniging Zonnemai- re. Beide bestuurders kregen de onderschei ding opgespeld door hun beide echtgenotes en de vice-voorzitter van het district Zuid I, Loet Havermans, vanwege hun verdiensten voor het voetbal. Stouten is lid van Zonne- maire sinds 1964 en vanaf 1985 is hij be stuurslid van de zondagvereniging. Mo menteel vervult Stouten talloze functies binnen de club. Hij is penningmeester, fi nancieel beheerder van het clubhuis, lid van de jeugd- en sponsorcommissie, jeugdleider en spelend lid. De huidige voorzitter van Zonnemaire, Adrie Geelhoed, werd in 1955 lid van de club, die dit weekeinde zijn zes tigjarig bestaan viert. Tussen 1972 en 1993 was hij lid bij Dreischor, maar in 1996 keer de hij terug op het oude nest. Geelhoed ver vulde verschillende functies bij beide clubs, waaronder die van wedstrijdsecretaris, jeugdleider en scheidsrechter. foto Janne Wolterbeek door Jan Dagevos VLISSINGEN - Nog voordat de opheffingsvergadering is ge houden, is bij de Voetbal Combi natie Vlissingen (VCV) al een exodus van leden op gang geko men. Ruim zeventig spelers hebben inmiddels overschrij ving aangevraagd naar Zeeland Sport, Walcheren, GPC', RCS en SVR. Van het eerste zondagelf tal, dal het voorbije seizoen in de derde klasse uitkwam, blijft niets over. De meeste spelex*s willen de ont wikkelingen van komende maandag niet afwachten. Zij hebben er geen enkel vertrou wen in dat Vlissingen nog van de ondergang wox'dt gered. De le den - op papier zijn dat er nog 270 - moeten maandag tijdens een buitengewone ledenverga dering beslissen over de eventu ele opheffing van de club. De vereniging kan alleen nog gered worden als er voor maandag- Tennissers naar halve eindstrijd NIEUWERKERK - Op de derde dag van het veteranen Grut- tepikkers-tennistoernooi zijn reeds verschillende vijfender tigplussers doorgedrongen tot de halve finales. De meeste wed strijden op de banen van tennis vereniging Duiveland konden gisteren gewoon doorgang vin den. In de avond gooiden de weergoden echter roet in het eten. Drie partijen werden ii* sporthal Onderdak te Zierikzee verspeeld. In het marmenenkel C2 was het Rens de Klerk uit Goes, die zich als eerste veteraan plaatste voor de halve finale. Nadat hij eerder deze week met 9-4 wist te win nen van Winfred van de Pol, trok De Klex-k ook tegen Renesse- naar Daan Bezuijen aan het langste eind: 6-5. Bij het man- nenenkel Dl wexxl Hans van Urk poulewinnaar. Ook hij speelt komende donderdag in de halve finale. Van Urk won op de derde dag met 11-6 van Abby Duinhouwei". Bij de vrouwen toonde het kop pel Jol/De Koning zich de meer- dere van Groenveld/Vleugel: 12-5. Omdat ook de eerste wed strijd in handen kwam van Jol- /De Koning zijn zij poulewin naar en geplaatst voor de halve finale. avond acht uur tenminste drie bestuursleden opstaan die de kar nog willen ti'ekken. „Het is hopen op een wonder", zegt de huidige voorzitter Jan Kapelle. „Als ik eerlijk ben, zie ik het niet meer gebeuren. Er is op de voorbije vergaderingen al zo vaak een oproep gedaan en daar is niet of nauwelijks op ge reageerd. Ik kan het nog steeds nauwelijks geloven, maar dit betekent toch echt het einde van Vlissingen." De sombere perspectieven heb ben veel spelers inmiddels doen besluiten elders ondei'dak te zoeken. Zoals de zaken er nu voor staan, kan buurman Zee land Sport wel eens de spekko- per worden. Zo hebben het com plete eerste zaterdagteam (20 spelers) en het gros van vier ju niorenelftallen van Vlissingen zich aangemeld bij die club. Verder wil het derde zondagelf tal ook in zijn geheel overstap pen naar Zeeland Sport. Veel D- E- en F-pupillen zullen zich verspreiden over de clubs in de gemeente Vlissingen. „Veel mensen vertrekken tegen wil en dank", zegt Jan Kapelle. „Ze waren het liefst gebleven. Toen het er zo somber uit ging zien voor de VCV hebben we zelf de mensen maar geadviseerd zich te laten overschrijven." Plaats vrij De spelers van het eerste zon dagelftal, dat zich de vooi'bije competitie keurig handhaafde in de dei-de klasse, zweiwen over tal van clubs uit. Abdoe Ben KheddaJacques Blij levensRe- nato Dijkstra, Paul Noya en Lionel Lord vertrekken naar Veere. Ook Shannon Braafhart (Goes), Raymond Gaari (RCS), Ruud Sanders (Middelburg) zoeken hun geluk eldei's. Mocht Vlissingen inderdaad worden opgeheven, dan komt er een plaats vrij in de derde klasse zondag. De KNVB heeft over de eventuele opvulling nog niet na gedacht. „We gaan niet op ge ruchten af", zegt districtsma nager Wim Jagt. „We wachten de ontwikkelingen af. Een van de laatste activiteiten bij VC Vlissingen zal vandaag de reünie voor oud-leden zijn. Er worden zo'n 150 gasten ver wacht in het clubhuis. „Er zal veel worden gepraat over de huidige toestand", vermoedt Bart ten Bnaggencate, een van de organisatoren. „Velen den ken dat die reünie is georgani seerd om de club van de onder gang te redden, maar dat is een misverstand." van onze sportredactie MEDEMBLIK - Margriet Mat thijsse zeilt en slaapt deze week wat af bij de Spa Regatta in Me- demblik. De 23-jarige blondine vliegt als vanouds over het wa ter van het IJsselmeer. Na de wedstrijden duikt de tweevou dige wereldkampioene meteen haar bed in. Want de gevolgen van een verwaai'loosde hersen schudding, opgelopen eind de cember in Sydney, voelt ze nog dagelijks. Matthijsse won vrijdag bij windkracht vijf tot zes de zesde en zevende race in de Europe- klasse. Daarmee maakte ze de dertiende plaats in de vijfde manche meer dan goed. Haar grote x'ivale, olympische kam pioene Kxtstine Roug uit Dene marken, deed het iets minder met een serie van 2-9-1. Daar door nam Matthijsse de eerste plaats in het tussenklassement over, overigens met hetzelfde puntentotaal, als Roug (8). Roy Heiner en zijn beman ningsleden Peter van Niekerk en Dirk de Ridder consolideer den in de Solingklasse de eerste positie. Het olympische team kwam tijdens de twee dagraces als zesde en eerste over de denk beeldige finishlijn. In de 470-klasse bij de vrouwen kwamen Carolijn Brouwer en Alexandra Verbeek sterk terug van een mislukte openingsdag (15-13-14). Het zette een reeks van 1-1-8 neer. Dat was echter lang niet voldoende om de olympische concurx-enten Lisa Westerhof en Ardis Bollweg in te halen. Dat tweetal, dat vorige week vervi'oegd terugkeerde van het WK in Hongarije, bleef met een knappe reeks van 3-3-3 prima overeind. Met vier races voor de boeg staan Westerhof en Bollweg tweede in het klassement. Brouwer en Verbeek bezetten de achtste plaats. Belangrijker is evenwel hun achterstand van zestien punten in de olympische kwalificatiestrijd met Wester hof en Bollweg, die in Medem- blik bij de eei'ste zes moeten eindigen om de noodzakelijke A-norm te halen. Brouwer en Verbeek dienen in het afsluiten de weekeinde alleen maar hun rivalen voor te blijven om de Nederlandse startplaats af te dwingen. De ingeschatte wind kracht voor zaterdag (zes, ze ven en zelfs acht) voorspelt ech ter weinig goeds. Afgelasting van een of meer races kan voor de olympische campagne van Brouwer en Verbeek fataal zijn. De 47 0-klasse is bij de vrouwen met 26 boten matig bezet. Toch bestempelde het KNWV het toernooi in Medemblik als li mietwedstrijd. „Eerlijk gezegd vind ik dat een beetje vreemd", zei Brouwer, die vorig jaar al de olympische kwalificatiestrijd met Matthijsse in de Europe- klasse verloor „In Hyères wa ren veertig boten, bij het WK zelfs zestig. Het verschil in ni veau is hier duidelijk. De eind klasseringen zijn dus moeilijk vex-gelijkbaar. Maar het KNWV ziet deze Spa Regatta toch als normwedstrijd." ANP Golf Surrey. Volvo PGA Championship, Man nen, Europese Tour, 5 miljoen gulden. Stand in 1ste ronde: 1. O'Hern (Aus) 65 slagen, 2. Karlsson (Zwe), Green (Aus) 67, 4. Rojas (Arg), Edmond (Fra), Little (Eng), May (Vst), Malley (Aus), Kjeldsen 68,12. o.a. Lafeber (Ned) 69, 114. Muntz (Ned) +3 na 17 holes. Sportprijsvragen Lucky Day van vrijdag 26 mei. 11-27-29- 32-38-40-41-43-45-46-50-53-59-62-66- 67-68-74-77-78. (onder voorbehoud). Tafeltennis Sevilla. Olympisch kwalificatietoernooi, tweede dag. Mannen: Groep A: Crisan (Roe) - Kalun Yu (Ned) 3-0 (21-16 21-19 21-14), Machado (Spa) - Kalun Yu 3-2 (18- 21 18-21 21-10 21-14 21-9). Kalun Yu uit geschakeld. Vrouwen: groep G: Koustch (Rus) - Mul ler (Ned) 3-1 (19-21 21-18 21-12 21-19), Pavlovitsj (WRu) - Muller 3-0 (21-16 21-9 21-19). Muller uitgeschakeld bij verlies zaterdag tegen Bijak (Joe). Groep H: Teb- be(Ned)-Perez(Spa) 3-0(21-1621-12 21- 11). Tebbe ondanks winst uitgeschakeld. Tennis Veteranen 35+ Gruttepikkerstoernooi in Nieuwerkerk. Vrouwendubbel D2: Co- bussen/Van de Wiel - Luchies/Van de Cingel 13-4. Gemengddubbel D2: Van de Cingel/Overbeeke - Luchies/Luchies 12-9, De Bil/De Bil - Schiettekatte/Van Gemeren 14-1. Vrouwendubbel D1: Marcusse/Stoutjesdijk - De Winter/Van de Berg 14-6, Doejaaren/Stols - Bege- mann/Van Wanrooy 8-6, Deurloo/Van Rooy - Duinhouwer/Van de Weele 11 -8, Van de Berg/De Winter - Begemann/Van Wanrooy 10-4. Mannenenkel D1: Hans van Urk - Abby Duinhouwer 11-6. Vrou wendubbel C2: Van de Pol/Terwisscha - Slootweg/Verkaart 11-4, Jol/De Koning - Groeneveld/Vleugel 12-5. Mannen- dubbel C2: Schonberger/Van de Veth - Slootmaker/Wandel 11-6, Otten/De Boed - Boekholt/Van der Wekke 11-10, Kort/Schuiten - Stouten/Allrichs 12-5, Kort/Schuiten - Boot/Voerman 15-4. Mannendubbel D2: Overbeeke/De Vlaam - Rodenburg/Folmer 12-6. Man nenenkel C2: Rens de Klerk - Daan Be- zuyen 6-5. Gemengddubbel Cl: Van Groningen/Smit - Slootmaker/Van de Pol 12-6, Van Groningen/Smit- Kot/Van de Est 14-3. Gemengddubbel C2: Van Kluyven/Schonberger - Van de Doe/AII- richs 12-7. Mannendubbel D1: Friese- /Slootmaker - Bordui/Dool 9-8. Voetbal Nacompetitie, poule B: Cambuur - RBC 1-1, Excelsior-FC Zwolle 2-1. Stand: RBC 4-8 (6-3), Cambuur Leeuwarden 4-5 (4-5), FC Zwolle 4-4 (7-7), Excelsior 4-4 (6-8). München. Afscheidswedstrijd Lothar Matthaus. Bayern München - Duitsland 1-1 (1-1). 10. Jancker 1-0,26. Hassler 1-1. Toeschouwers: 47.000. Volleybal Harderwijk. Oefeninterland vrouwen. Nederland - Verenigde Staten 3-1 (25-17 17-25 25-23 25-16). Wielrennen Ronde van Italië. Twaalfde etappe, Bi- bione - Feltre: 1. Cassani (Ita) 184 km in 4.05.18, 2. Bramati (Ita) 0.01, 3. Konysjev (Rus), 4. Gualdi (Ita), 5. Engels (Ned), 6. FilippoCasagrande(lta),7. Marin(Col),8. Piccoli (Ita), 9. Gomes (Por), 10. Barbero (Ita), overige Nederlanders: 92. Dekker 9.33, 95. Boerman 10.44, 100. Pronk 11.58, 103. Van Kessel, 106. Vierhouten, 124. De Jongh 15.02, 126. Duyn, 131. Moerenhout, 133. Vries, 139. Kroon, 146. Van Steen, 147. Blijlevens, 150. Vos kamp. Algemeen klassement: 1. Fran cesco Casagrande (Ita) 58.56.36, 2. Belli (Ita) 0.04,3.Tonkov(Rus)0.07,4. Di Luca (Ita) 0.10, 5. Hruska (Tsj) 0.17, 6. Garzelli (Ita) 0.22, 7. Frigo (Ita) 0.44, 8. Noe (Ita)' 0.49.9. Gotti (Ita) 1.19,10. Gontsjar (Oek) 1.22,77. Engels 42.56. Bedum. Olympia's Tour. Zesde etappe, eerste gedeelte, Nieuwleusen - Bedum: 1. Schep (Ned) 134,9 km in 3.03.03 (44,217 km/u), 2. Omloop (Bel), 3. Atzeni (Zwi) 0.12, 4. Kemna (Ned) 2.16, 5. Hor- dijk (Ned). Tweede gedeelte, individuele tijdrit, Bedum - Bedum: 1. Newton (GBr) 23 km in 28.40.19 (48,134 km/u), 2. Man ning (GBr) 0.07, 3. Cordes (Ned) 0.33, 4. Van Velzen (Ned) 0.45, 5. Daelman (Bel) 0.51. Algemeen klassement: 1. Van Velzen 25.30.01, 2. Tom Hoedemakers 1.11, 3. Legtenberg (Ned) 1.47, 4. Van: Schalen (Ned) 1.49,5.Zuijderwijk2.10,6. Kemna 2.33,7. Van Zanten (Ned) 2.34,8. Berry Hoedemakers 3.04, 9. Van der Kooy (Ned) 3.17,10. Talen (Ned) 3.21. Axel. Internationale Juniorendriedaag- se. Eerste etappe: Koewacht-Koewacht over 111.5 kilometer. 1. Kor Steenber gen (Nederlandse selectie) 2 uur, 38 mi nuten, 41 seconden, 2. Francesco Planck- aert (België) z.t. 3. Martijn Maaskant ('t Luchtschip) op 0.02, 4. Edgar Anao (Por tugal) z.t. 5. Davy Metten (Vlaanderen 2002) z.t. 6. Kenny van Hummel (Neder land) z.t. 7. Peter Möhlmann (Nederland) z.t. 8. Stefan Löffler Wurttembergischer) z.t. 9. Marcel Sieberg (Nordrhein Westfa- len) z.t. 10. Gordon Leimeister (Team Ba varian Lions) z.t. 11. Bart van Bouwen (RaceTeam Bikeland) z.t. 12. Michiel Elij- zen (Nederland) z.t. 13. Kevin Neyrinck (België) z.t. 14. Wojcieh Dybel (Polen) z.t. 15. Ken de Feyter (België) z.t. 16. Glenn de Croock (Go Pass) z.t. 17. Jacky van Ast (Distr. Selectie Zuid West Nederland) z.t. 18. Wim de Vocht (België) z.t. 19. Marcel Beima (Selectie Noord Nederland) z.t. 20. Dieter de Weirdt (Oost Vlaanderen) z.t. 112. Bernard Hering op 2.13, 115. Johnny Hoogerland z.t. 142. Diederik Veerman op 20.43. 154 renners geklas seerd. Zeilen Medemblik. Spa Regatta, derde dag. Vrouwen, Europe, stand na 7 races: 1. Matthijsse (Ned) 8,2. Roug (Den) 8,3. Ro bertson (GBr) 20, 11. De Koning 45. 470, na 6 races: 1. Ruslana/Pasjoksjik (Oek) 15, 2. Westerhof/Bollweg (Ned) 19, 3. Armstrong/Stowell (Aus) 23,8. Brouwer- /Verbeek 37. Mistral, na 6 races: 1Yoshi- da (Jap) 8,2. Ju Soon An (ZKo) 10,3. Mit- sumori (Jap) 14. Mannen: Soling, na 5 races: 1. Heiner- /Van Niekerk/De Ridder (Ned) 11, 2. Presti/Rambeau/Dauris (Fra) 12,3. Schu- mann/Bahr/Seelig (Dui) 17. Mistral, na 6 races: 1Duck Pik Ok (ZKo) 9,2. Moisejev (Rus) 12, 3. Benoit (Fra) 22. Star, na 4 ra ces: 1. Grael/Ferreira (Bra), Walker/Co- vell (GBr) 5, 3. Dali/Colaninno (Ita) 9, 4. Van Veen/Goelst (Ned) 9.470, na 6 races: 1. King/Turnbull (Aus) 10,2. Forster/Mer- rick (VSt) 18, 3. Kosmatopoulos/Kostas (Gri) 19, 14. Coster/Coster 58. Tornado, na 6 races: 1. Pennec/Guichard (Fra) 17, 2. Bundock/Remangio (Aus) 29, 3. Bois- sier/Ballester (Spa) 30, 12. Karsenbarg- /Kenbeek 54. Laser, na 7 races: 1. Sune- son (Zwe) 13, 2. Blackburn (Aus) 16, 3. Ainslie (GBr) 20,6. Kats 3149-er, na 6 ra ces: 1-Slater/Handley (Nze) 12,2. Nichol son/Phillips (Aus) 14, 3. Harrysson- /Sandstrom (Zwe) 18, 13. Schutte/Schutte 34. Finn, na 4 races: 1. Clarke (Can) 4, 2. Maier (Tsj) 8,3. Kusnie- rewics (Pol) 9, 11. Van Muyden 25, 18. Kok 51. zondag Windsurfen Districtswedstrijd WSV Zuid-West 7 en WSV de Kreekrakkers. Locatie: Grevelin- genmeer. Aanvang: 11.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 68