Generale repetitie voor De Nooyer PZC Térèse van Lare zeker van gouden plak Twaalfde editie van 5 A Side toernooi Biljarters doen gooi naar Hulster titel Jeugdbiljarters nemen het tegen elkaar op sport Wielerwedstrijd jeugd in Axel agenda Aanwinsten voor Veere Atletiekstrijd Terneuzen gaat niet door uitslagen NK triatlon als test voor WK Onderscheiding voor Jan Schaalje vrijdag 26 mei 2000 z28 door Sjaak Sinke SLUIS - Térèse van Lare uit Sluis is zondag bij het NK triat lon de enige deelneemster bij de vrouwen D50. Daardoor is ze zeker van goud. Enige deelneemster of niet, Van Lare vindt het niet vervelend. „Ik ga de strijd aan met de jon gere vrouwen en probeer een zo door Michiel Teeling SEROOSKERKE - Fanatisme en gedrevenheid zijn woorden die haar het meest typeren. Wil ly de Nooyer uit Serooskerke is gek op fietsen, hardlopen, iets minder houdt ze van zwemmen. Zondag doet de 46-jarige atlete mee aan het Nederlands kampi oenschap halve triatlon in de categorie 45- tot 50-jarigen.„Ik beschouw de race als generale repetitie voor de WK triatlon in Nice." Vorig jaar werd het NK in het Limburgse Stein gehouden en trok De Nooyer de titel vrij een voudig naar zich toe. Volgens De Nooyer is het NK-parkoers van dit jaar in Nieuwkoop niet te vergelijken met dat van vorig seizoen. „Het grootste verschil is dat er dit j aar geen klimmen in zitten en het een heel vlak par koers isVorig j aar waren er veel heuvels en beklimmingen en dat AXEL - In de schaduw van de Juniorendriedaagse worden za terdag in Axel dikkebanden- wedstrijden voor de jeugd ge houden. De jonge wielrenners komen vanaf 14.00 uur in actie. Ook renners op racefietsen zijn wel kom. Rondom De Halle, waar vanaf 13.00 uur kan worden in geschreven, is een parkoers van één kilometer uitgezet. Voor el ke deelnemer ligt een attentie klaar. vrijdag B Basketbal Mannen eerste klasse: Jumping Crabs - Marathon. BB Biljarten Scheldetop-toernooi. Biljarttriatlon met deelname van spelers uit de drie Zeeuw se districten. Spelsoorten: Kader 38/2, bandstoten en driebanden. Locatie: Sporthal De Belt in Oost-Souburg. Aan vang: 19.00 uur. Deelnemers namens district Zeeuws Vlaanderen: Theo Platjouw en Johnny Rottier (BV Reijnaert), Louis Dallinga (SBC). Namens district Walcheren/De Bevelanden: Wim Brinkman (VEGABV), Leen van Boven (Rehawe) en Jan West dorp (ALM). Namens district Schouwen Duivenland: Peter van Houwelingen (BV Onder Vrienden) en Henk Wielaard (BV de Poedel). Golf Regionale voorwedstrijd BMW Golf Cup International 2000. Locatie: Golfbaan De Woeste Kop in Axel. Aanvang: 11.30 uur, Softbal Belgische competitie. Mannen: Red Sox- Zeeuwse Honk, aanvang 19.30 uur. BB Voetbal Betaald voetbal. Nacompetitie. Poule A: Heracles, Emmen, MVV en FC Groningen. Poule B: Cambuur, RBC, FC Zwolle en Excelsior. Vierde ronde, vrij dag 26 mei (19.30 uur): Excelsior - FC Zwolle, Cambuur - RBC. BB Wielrennen Internationale Juniorendriedaagse van Axel. Eerste etappe, Koewacht - Koe wacht (111,5 km). Start en finish: Eiken laan, Koewacht. Aanvang: 17.00 uur. zaterd ag BB Atletiek Ir. Knaap Pupillencompetitie. Zierikzee. Derde competitiewedstrijd voor pupil len. Aanvang 11.30 uur op het sportpark Banninkte Zierikzee. BB Basketbal Mannen derde divisie: Starz'81 - Den Bosch. Mannen bekerfinale: BV Souburg - BC Vlissingen JJ (19.00 uur). Vrouwen bekerfinale: BV Souburg 2 - BC Vlissin gen MJ (20.30 uur). Meisjeskadetten: in Amsterdam wordt de finaleronde om de nationale titel ge speeld. Hieraan nemen de meisjeskadet- VLISSINGEN - Zaterdag-eer steklasser Veere heeft zich ver sterkt met de 36-jarige Abdoe Ben Khedda, Lionel Lord en Paul Noya. Allen komen over van VC Vlissingen. Het totale aantal spelers dat Veere overneemt van VCV is daarmee op vijf gekomen. Eer der werd bekend dat Jacques Blijlevens en Renato Dijkstra naar Veere komen.. De 24-jarige Jurriaan van Poelje voetbalt volgend seizoen bij de zondag- tak van Halsteren, die van de hoofdklasse naar de eerste klas se is gedegradeerd. De uit Mid delburg afkomstige voetballer speelde bij RBC 2 en heeft ook gesproken met Kloetinge.. goed mogelijk resultaat neer te zetten." De deelname bij de vrouwen is sowieso mager. Nog twee deelneemsters in de cate gorie D40 en veertien bij de vrouwen D21 staan om 12.00 uur aan de start voor het par koers van 2.5 kilometer zwem- is nou net mijn sterkste punt." Hoewel de heuvels ontbreken in het Nieuwkoopse parkoers, ver wacht De Nooyer weinig pro blemen. „Hennie Bokkers en Bep Meeu wissen zijn mijn grootste concurrenten in de ca- tegorie45-50. Maarnormaal ge sproken moet ik daar van kun nen winnen. Ik beschouw de race als generale repetitie voor de wereldkampioenschappen triatlon in het Franse Nice dat op 18 juni begint, Als ik in Nieuwkoop goed presteer dan weet ik dat ik op de goede weg ben." Progressie Nooit eerder nam de veterane deel aan een wereldkampioen schap. Logisch want De Nooyer is sinds haar veertigste serieus met haar sport bezig. In de afge lopen zes jaar boekte ze alleen maar progressie. „Ik snap er zelf ook niets van. Sinds ik sport gaat het elk jaar beter. Mijn tij den zijn in elke race betei\ Ik verbaas mezelf elke keer weer", lacht de fanatieke De Nooyer. Fanatiek is ze. Dag in dag uit is ze gedreven sport bezig. „Fiet sen neemt de meeste tijd in be slag. Ik doe dat drie keer per week, maar dan zit ik toch al snel zo'n vier uur per keer op de fiets. Lange stukken rijden en dan mijn favoriete muziek op, dat is ideaal." Het overige trai ningsprogramma van De Nooy er bestaat uit zwemmen, hard lopen en krachtti-aining. „Hardlopen vind ik heerlijk. Het liefst lekker over het strand of door de duinen. Dat duizend keer liever dan op de atletiek baan. Rondjes lopen vind ik ei genlijk maar stom." ten van BV Souburg deel, die onlangs kampioen van Zuid-Nederland werden. BB Biljarter) C-Ranking toernooi. Locatie: BC 't Plein tje, St. Willibrord. Aanvang: 14.00 uur. Zeeuwse deelnemer: Kees Westdorp, Goes. Scheldetop-toernooi. Biljarttriatlon met deelname van spelers uit de drie Zeeuw se districten. Spelsoorten: Kader 38/2, bandstoten en driebanden. Locatie: Sporthal De Belt in Oost-Souburg. Aan vang: 12.30 uur. Zeeuwse Jeugdbokaal. Locatie: Huis van Nassau, Zierikzee. Aanvang: 11.00 uur. Deelnemers namens district Zeeuws Vlaanderen: Patrick Vasseur (TMW), Fa bian Dieleman (BCH). Namens district Walcheren/De Bevelanden: Danny Wal- hout (VEGABV), Brian Orij (BV Delta) en Kevin de Kok (BV Onda). Namens district Schouwen-Duivenland: Anthony van der Leeuw (BV Zierikzee), Jimmy Nie- mans(SIR), Chris van der Werf (SIR). C-Ranking toernooi. Locatie: BC 't Plein tje, St. Willebrord. Aanvang: 14.00 uur. Zeeuwse deelnemer: Kees Westdorp, Goes. Bridge 10e Kroegenbridgedrive. In diverse Vlis- singse café's en restaurants. Aanvang 13.00 uur. Prijsuitreiking 18.15 uur in Ar senaaltheater. Honkbal Belgische competitie. Mannen: Deurne Spartans-Zeeuwse Honk, aanvang 14.00 uur. Miniemen: Zeeuwse Honk-Luchtbal Greys, aanvang 9.45. Lokatie: Oude Vaart, Terneuzen. flü Motorsport Vierde wedstrijd RES Trofee. Licentie houders en vrijetijdrijders 80cc, 125cc, 250/500cc en veteranen. Locatie: Smits- schorrecircuit, Axel. 13.00 uur: trainin gen. 14,00 uur: start eerste manche. In schrijven: kantine Smitsschorrecircuit, Axel. BB Roeien Twin Races. Wedstrijden tussen roei- teams uit Middelburg en Folkestone. Ka naal door Walcheren tussen Oost-Sou burg en Middelburg. Eerste race 10.30 uur, einde 16.00 uur. ■B Rugby Vriendschappelijk: Tovaal - St Bernay (Frankrijk), kick-off: 15.00 uur sportpark HetSchenge in Goes. BB Turnen Finale teamwedstrijden KNGU District Zuid-West. Locatie: sporthal Tuinwijk te Bergen op Zoom. Programma: 08.20 uur opmars en opening. 08.30 uur aanvang wedstrijden. 12.40 uur: uitslag ochtend wedstrijden. Middagwedstrijden: 13.10 uur: opmars en opening. 13.15 uur: aan vang wedstrijden. 17.25 uur: uitslag mid- door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - In het Zierikzee- se Huis van Nassau wordt ko mend weekeinde gestreden om de Zeeuwse Jeugdbokaal. Acht jeugdige biljarters uit de drie Zeeuwse districten nemen het tegen elkaar op. Doel van de wedstrijd is de Zeeuwse jeugd vaker tegen el kaar te laten spelen en de bil- jartsport onder de aandacht van de jongeren te brengen. De aan- men, 80 kilometer fietsen en 20 kilometer lopen. De mannen vertrekken 27 mi nuten later zodat de winnaar bij de vrouwen en de mannen onge veer op hetzelfde tijdstip finis hen. Térèse van Lare hoopt dat het Het zwakke punt van de triatle te is het zwemmen. „Waardoor dat komt? Ik heb nooit mijn zwemdiploma's gehaald. Dat is een nadeel, want je leert het veel minder snel als op jonge leeftijd. Ik doe er alles aan om dat onder deel te verbeteren. Ik heb een tijdje samen getraind met Flo- ris-Jan Koole. Ik krijg de slag maar niet te pakken en ik vind het niet echt leuk. Hopelijk breekt dat me niet op tijdens de wereldkampioenschappen. Hoe de inwoonster van Seroos kerke zal presteren tijdens de WK is voor haar een compleet raadsel. „Ik heb geen idee wie de. deelnemers zijn in Frankrijk. Ik heb begrepen dat er altijd veel Amerikanen meedoen en dat die erg sterk zijn. Voor de rest weet ik absoluut niet waar ik sta." De atlete weet wel dat het par koers haar op het lijf is geschre ven. „Het fietsgedeelte speelt zich grotendeels af in de bergen. Dat is voor mij ideaal. Ik denk dat ik bergopwaarts zo goed ben omdat er in Zeeland altijd wind staat. Ik ben gewend om ergens tegenin te trappen." Haar doel is een podiumplaats. Of dit reëel is weet ze niet. „In Nederland ben ik in mijn leef tijdscategorie misschien wel de sterkste. Maar op het WK? Ach, we zien het wel. Ik doe zoals al tijd mijn .uiterste best en dan zien we wel waar het schip strandt. Als het niet lukt dan is dat jammer, maar daar lig ik geen uur van wakker." Willy de Nooyer: Als ik in Nieuwkoop goed presteer dan weet ik dat ik op de goede weg ben." foto Ruben Oreel dagwedstrïjden. 17.45 uur: einde. BB Veldkorfbal Overgangsklasse A: Swift-Avanti, Koag- Dalto, KCC-Tjoba, Or. Wit-TOP S. 1G: Kin- derdijk-ODO M, Merwede-Tempo, Ondo G-Fortis, Excelsior D-Nieuwerkerk. 2G: Vios W-Maassluis, Albatros-Vent. Sport, IJsselvogels-Vitesse, TOP A-Olympia S. 3A: Gemini-Good Luck (16.00), Korbis- Stormvogels (17.00), NIO-Togo (16.00), Or. Zwart-Sagitta (16.00). 3B: Luctor-Or. Nassau (16.00), DVS-Seolto, Voltreffers- RWA (16.00), ACKC-Ondo (15.30). 4B: At las-De Kieviten (16.00), Olympia W-AII Ready (16.00), Scheldevogels-DSO (16.00). Indien niet anders vermeld aan vang wedstrijden 15.30 uur. R1G: Swift 2- Or. Wit 3 (14.00). HB Voetbal Belissingswedstrijd. Om plek in hoofd klasse: Oostkapelle-Nunspeet. Hendrik Ido Ambacht, veld van ASWH (15.00 uur Belissingswedstrijd. Om plek in eerste klasse: Kapelle-SSC'55. Made, veld van Madese Boys (14.30 uur). Nacompetitie vierde klasse A: Klundert- ZSC'62, WIK'57-ZPR'84 (14.30 uur). Afscheidswedstrijd Jaap Pijnenburg en John Kole: Kloetinge-gelegenheids- team. Locatie: Wesselopark, Kloetinge. Aanvang: 17.00 uur. Jeugdtoernooi Wemeldinge. Voor A- en B-junioren. Deelnemende clubs B-junïo- ren: Wemeldinge, Kapelle, Yerseke, Goes en Borssele. Aanvang 10.00 uur. Deelnemende clubs A-junioren: Wemel dinge, Kapelle, Goes, Renesse en SSV. Aanvang 14.00 uur. Achtste ABAB-jeugdtoernooi. B-junio ren: Germinal Beerschot Ekeren, AA was onder de jeugd is in Zeeland zeer gering en in de biljartsport slaat de vergrijzing om. zich heen. In elk district is eenjeugd- coördinator werkzaam om jeug dige biljarters te stimuleren, be geleiden en les te geven. Des ondanks is de aanwas van jong talent gering. In district Walcheren/De Beve landen zijn er onder leiding van Sjaak Walhout de nodige posi tieve ontwikkelingen gaande, maar in Zeeuws-Vlaanderen en Schouwen Duiveland moet nog veel gebeuren. zwemmen haar in Nieuwkoop beter zal afgaan dan afgelopen week in Kruiningen. Het fietsen gaat prima sinds ze een speciaal op maat gemaakt frame ge bruikt. „Ik voelde me gelijk op thuis." De Zeeuwse mannen laten het Gent, Helmond Sport, Fortune Sittard, Philippine/Hoek (poule A); Ajax, Een dracht Aalst, Standard Luik, SK Lokeren, Terneuzen (poule B). Aanvang: 9.30 uur. Prijsuitreiking: 18.00 uur. Lokatie: sport complex v.v. Philippine. Twaalfde internationaal 5 A Side voet baltoernooi. Met veertig mannen- en dertien vrouwenploegen. Deelnemers uit Tjechië, Oekraïne, Polen, Slowakije, Oostenrijk, Schotland en verder uit alle delen van Nederland. Aanvang: 09.30 uur. Prijsuitreiking: 19.30 uur. Locatie: v.v. Graauw, aan de Zandbergsestraat te Graauw. BB Wielrennen Internationale Juniorendriedaagse van Axel. Tweede etappe, tijdrit Zuiddorpe (10,5 km). Start: Burtenpolderweg, Zuid dorpe. Finish: Vrouwstraat, Zuiddorpe. Aanvang: 10.00 uur. Internationale Juniorendriedaagse van Axel. Derde etappe, Axel - Axel 103,5 km Start en finish: Rooseveltlaan, Axel. Aanvang: 17.00 uur. Dikkebandenwedstrijd Axel. Inschrijven vanaf 13.00 uur in De Halle, Axel. Aan vang: 14.00 uur. BB Zwemmen Zeeuwse zomerkampioenschappen. Aanvang: 10.30 uur. Locatie: Zwembad 't Plaatje, Axel. Organisatie: Zwemclub Koewacht. zondag BB Biljarten Scheldetop-toernooi. Biljarttriatlon met deelname van spelers uit de drie Zeeuw se districten. Spelsoorten: Kader 38/2, Zaterdag en zondag treden de acht deelnemers vanaf 11.00 uur in het strijdperk. Namens district Zeeuws Vlaanderen zijn dat Fabian Dieleman van. BC Hulst die naar 80 car. moet spe len en Patrick Vasseur van BV Tegen Moeders Wil (TMW) uit Sluis (100 car.). Namens district Walcheren/De Bevelanden treden drie deelne mers aan te weten; Danny Wal hout uit Heinkenszand van VE GABV (80 car.), hij is één van de kanshebbers, Brian Orij van totaal afweten op het NK. Flo- ris-Jan Koole uit Middelburg wilde in Nieuwkoop starten om zich te plaatsen voor het WK in Nice op 18 juni. Door beslommeringen bij de opening van zijn sportzaak in Middelburg zijn er nog al wat bandstolen en driebanden. Locatie: Sporthal De Belt in Oost-Souburg. Aan vang: 12.30 uur. Zeeuwse Jeugdbokaal. Locatie: Huis van Nassau, Zierikzee. Aanvang: 11.00 uur. BB Jeu de Boules Play-offs nationale competitie. Op bou- lés-terrein van Le Bastion in de Holland se Hoeve te Goes. Er wordt gespeeld om plaatsing in de 3e, 4e of 5e klasse. Aan vang 10.30 uur. Deelnemende teams: 2 van Le Bastion uit Goes, 3 van CJB Mid delburg, 2 van De Bommequet uit Roo sendaal, 1 van Bre-Da-Boules uit Breda, 1 van Va-Tout uit Breda, 1 van Petangeske uit Bergen op Zoom en 2 van Clinge. Bil Paardensport Beach Jumping ruitervereniging De Scheldestad. Lokatie strand aan de Bou levard Evertsen te Vlissingen. 14.00 uur: paarden klasse B, met aansluitend de klassen L, M,ZenZZ. Schaken Open Middelburgsschaakkampioen schap. 2e ronde. Locatie: Zuiderbaken te Middelburg Aanvang: 20.00 uur. Softbal Belgische competitie. Vrouwen: Gent Knights-Zeeuwse Honk, aanvang 14.00 uur. BÜ Tennis Landelijke competitie. Afdeling mixed teams, derde klasse poule 25: Hattem-St. Delta uit Colijnsplaat (80 car.) een finalespeler met ervaring en Kevin de Kok van BV Onda uit Krabbendijke (40 car.). Voor district Schouwen Duiveland komen uit: Anthony van de Leeuw van BV Zierikzee, (80 car.) ook een jongen met enige ervaring in het spelen van fina les, Jimmy Niemans (40 car.) en Chris v.d. Werf (40 car) beide van BV SIR uit Nieuwerkerk en nieuwkomers in het gezelschap. Kenners verwachten een span nende, maar onvoorspelbare strijd. trainingen bij ingeschoten waardoor zijn kans op plaatsing uiterst gering is en hij van deel name afzag. Van Lare heeft net. als Willy de Nooyer geen kwalificatie nodig en neemt wel deel in Nice. Jordy Meerman (Middelburg) stond ook nog op de deelnemerslijst maar heeft zich teruggetrokken wegens gebrek aan zwemtrai- ning. Pancras, de Schelde-Keltenwoud, Oran je TC 2-Bakkum, Nieuwerkerk Y-Delden. Derde klasse poule 29: Merlenhove 2-Til- burg, Souburg-Kalkwyck, Rijnhuyse- ELTV 4, Groenvliet-Hertenkamp/Pink 3. Vierde klasse poule 49: MLTC-Animo, de Zoom-Halsteren, Z/W Hoek-de Schelde 2, Roosendaal 2-Haagse Beemd. Vierde klasse poule 50: Etten-'t Halve Maantje, Vierhoeven-Lacoste, TTO 3- Prinsenbeek, Tilburg 2-MLTC 2. Afdeling mannenteams, eerste klasse poule 503: Dijkzicht-Animo, REO-Vre- denburch, Waalrackets 2-Deurne. Tweede klasse poule 509: TTO-Nieuwer- kerk Y 2, Cash-Hiaten, Barendrecht-Zie- rikzee, Unit 4/Lobbelaer-Oudenbosch. BB Veldhandbal Vrouwenjunioren: Orion-Saturnus- (sportvelden te Heinkenszand, 13.00 uur EMM-ASC (sportvelden Nassaulaan, 13.00 uur). Voetbal Betaald voetbal. Nacompetitie. Poule A: Heracles, Emmen, MW en FC Groningen. Poule B: Cambuur, RBC, FC Zwolle en Excelsior. Vierde ronde, (14.30 uur): Emmen - FC Groningen, MVV - Heracles. ZONDAGVOETBAL Nacompetitie Om plek in tweede klas se: HVV'24-Dosko. Locatie: Goes. Nacompetitie. Derde/vierde klasse. Rood Wit W-Madese Boys, Luctor'88- Unitas'30. Achtste ABAB-jeugdtoernooi. A-junio ren: Germinal Beerschot, Lokeren, AA Gent, Sk Maldegem, Fortuna Sittard, Phi lippine/Hoek (poule A); FC Eeklo, Hel mond Sport, KV Mechelen, SK Lokeren, Terneuzen (poule B). Aanvang: 9.30 uur. Prijsuitreiking: 18.00 uur. Lokatie: sport complex v.v. Philippine. BB Wielrennen Internationale Juniorendriedaagse van Axel. Vierde etappe, Strijpen - Strijpen (118 km). Met beklimmingen van de Val kenberg, de Berendries en de Vlamme. Aanvang: 13.00 uur. Bert van Gils landelijk jeugdtoernooi. Organisatie: Wielercomité Sluiskilse Wielervrienden. Start en finish: Ir. Lelyp- lein, Sluiskil. 10.30 uur: categorie 1,10.50 uur: categorie 2, 11.40 uur: categorie 3, 12.40 uur: categorie 4,14.05 uur: catego ries, 15.35 uur: categorie 6,17.15uur: ca tegorie 7. Permanence: Atlanta, Lelyp- lein. Sluiskil. BÜ Zwemmen Zeeuwse zomerkampioenschappen. Aanvang: 10.30 uur. Locatie.'Zwembad 't Plaatje, Axel. Organisatie: Zwemclub Koewacht. TERNEUZEN - De specialis tenatletiekwedstrijd die voor zaterdag in Terneuzen op de ka lender stond, gaat wegens ge brek aan belangstelling niet door. Voor deze meerkamp a chtige wedstrijd ontving de wedstrijd secretaresse van Scheldesport, Tiny Jonckman, slechts dertig inschrijvingen. „Veel te weinig, als je bedenkt dat er ongeveer veertig juryleden nodig zijn", was de teleurgestelde reactie van Jonckman. „We wilden eens iets nieuws proberen om de baanatletiek uit het slop te ha len, maar de atleten denken er kennelijk anders over." door Aector Dooms GRAAUW - De zaalvoetbalver eniging IZV houdt zaterdag aan de Zandbergsestraat in Graauw het twaalfde internationale 5 A Side toernooi. Het open lucht zaalvoetbaltoernooi wordt af gewerkt op negen speelvelden van de voetbalvereniging Graauw. Dit keer is het evene ment in drie categorieën ver deeld: IBS-cup voor prestatie teams, IZV-cup voor recreanten en het vrouwentoernooi. In de strijd om de IBS-cup ne men zestien ploegen deel, waar onder sterke buitenlandse ploe gen uit Oekraïne, Tsjechië, Polen, Slowakije, Oostenrijk en Schotland. In het verleden heb ben deze teams het toernooi ge domineerd. Ook dit keer zal de concurrentie voor de Neder landse ploegen zwaar zijn. Wat te denken van de nationale teams van Slowakije en Oekra- ine (drie keer winnaar), Dino uit het Tjechische Bmo, Vop 27 uit het Slowaakse Trencin en twee Poolse ploegen uit Lodz. De winnaar van vorig jaar, het Poolse Advanta, ontbreekt. Bij de vrouwen verdedigt Char lie's Hair uit Kloetinge de IZV- cup. Dertien teams, onderver- van onze sportredactie HULST - GHB, dat staat voor Groot Hulst Biljart, houdt ko mend weekeinde voor de veer tiende maal het kampioenschap van de gemeente Hulst. GHB is een overkoepelend ge heel van alle Hulster biljartver enigingen. Na de voorwedstrijden zijn de volgende finalisten uit de 45 in schrijvingen naar voren geko men: Thuur Vlassenrood van De Lieve (28 car.), Frans Pilaet van HBC/Troubadour (48), Ger Meeusen van Reijnaert (40), Ge orge Baart van HBC/Trouba dour (28), Fred de Vos van de Steense Carambol (28), Willy de Boeij van Den Ouden Arend (40 Lucien Reunis van CBC (5 5) en Pierre Levrier van Reijnaert (55 Reserves zijn: Theo Platjouw Biljarten Heemstede. Playoffs NK (best of three). Eerste wedstrijd: TAS/Heemstede - Pel grim Prof./Hengelo 6-2. Jaspers - Blom- dahl 50-44 (22 beurten), Nelin - Burgman 45-50/39, Carlsen - Rudolph 50-24/32, Ha- braken - Velthuis 50-47/54. Stand: 1-0. Bridge Bridge Club Luctor Terneuzen. Groep A: 1. mvr. Biesbroek-dhr. Meeuwsen 63.84%, 2. dames Lichteveld-Pieters 58.93%, 3. mvr. Van Leeuwen-dhr. Vo gels 54.91%. Groep B: 1. dames Touw- Van de Zande 65.28%, 2. h.h. Pierters 60.58%, 3. echtpaar Otto 55.80%. Groep C: 1dames De Ridder-Van Hoon 64.58%, 2. dames Nieskens-Veldhorst 59.93%, 3. mvr. Dondorff-dhr. Klap 58.93%. Golf Herkenbosch. Muermans Challenge Open, na eerste ronde: 1. Lara (Spa), Olander (Zwe), Pilkington (Wal) 68 slagen (-4), 4. Arruti (Spa), Sel- berg (Zwe), Gillot (Fra), Nouailhac (Fra) 69; Nederlanders: 29. Kraay 72,44. Bens dorp, Van der Valk (ama) 73, 60. Lovey 74,78. Delfortrie 75. Paardensport Rome. CSIO. Springconcours, op tijd: 1. Melliger(Zwi) BB Nithard 0 strafpunten, 61,77 secon den, 2. Monahan-Prudent (VSt) Risson des Six Censes 0-63,55, 3. Sozzï (Ita) Gisowatt Lady 0-66,84, 27. Leemans- /Gasaya's La Pomme 4-87.49. Springconcours, met barrage: 1. De Bal- landa (Fra) Crocus Graverie 0-44,46, 2. Toscano (Ita) S. Katango 0-46,15, 3. Ro- mo (Mex) Montemorelos la Silla 0-52,51 Zonder barrage: 19. Willemsz Geeroms- /Mr. Itt 4-83,42, 22. Eras/CC la Perla 4- 84,79, 25. Cordia/Jewel's Amethyst 4- 86,87. Progressief springconcours: 1. Kraut (VSt) Anthem 0-36,89,2. Bonnet (Fra) Etincelle de Moens 0-38,69, 3. Fea- ron (Ier) Peter Pan 0-39,34,16. ex aequo: Cordia/ Jewel's Pleonast, Leemans/lzaura G 8. Sportprijsvragen Lucky Day van donderdag 25 mei. Win nende getallen: 2-3-4-5-6-16-24-34- 38-41-43-52-53-54-58-68-71-72-75- 77. (onder voorbehoud) Tafeltennis Sevilla. Olympisch kwalificatietoernooi, eerste dag. Mannen, groep A: Maze (Den - Kalun Yu (Ned) 21-15 21-16 21-14, Karlsson (Zwe) - Kalun Yu 21-11 22-2021- 12. Vrouwen, groep G: Muller (Ned) - Vila (Spa) 21-18 18-21 21-18 21-10, Muller - Gongalves (Por) 23-21 21-15 21-18; groep H: Negrisoli (Ita) - Tebbe (Ned) 21-18 21- 10 21-5, Arganovic (Kro) - Tebbe 21-15 17-21 21-19 22-24 21-13. Tennis Parijs. Roland Garros, kwalificaties. Vrouwen, eerste ronde: Ellwood (Aus/16 - Basting (Ned) 3-6 6-3 6-4. Mannen, tweede ronde: Olivier Rochus (Bel)-Sluiter (Ned) 6-46-2. St. Pölten. Mannen, 950.000 gulden. Kwartfinales: Portas (Spa) - Blanco (Spa) 6-7 6-3 6-4, Marin (CRI) - Hipfl (Oos) 6-3 6- 4, Pavel (Roe) - Medvedev (Oek/3) 6-4 2-6 6-2, llie (Aus) - Tarango (VSt) 7-5 6-3. In deling halvefinales: Portas-Pavel, Marin - llie. Straatsburg. Vrouwen, 400.000 gulden. Kwartfinale: Smashnova (Isr) - Osterloh (VSt) 7-6 6-4, Dechy (Fra/4) - Morariu (VSt opgave, Talaja (Kro/6) - Tauziat (Fra/17- 5 6-2, Kuti Kis (Hon) - Harituchova (Slw) 6- 4 6-4. Diisseldorf. Mannen, World Team Cup. Rode groep: Duitsland - Slowakije 1-2 (Haas - Hrbaty 2-6 6-4 2-6, Schüttler - Kucera 2-6 2-6, Haas/Prinosil - Hrbaty/Ku- cera 6-3 4-6 6-1Verenigde Staten - Zwe den 1-2 (Sampras - Norman 6-3 6-4, Spa- deeld in twee poules, staan inge^ schreven. Vierentwintig teamsi verdeeld over vier poules van zes, komen bij het recreatieve toernooi in actie. Na de poule- wedstrijden volgen er kruisfi- nales. De finales beginnen oir: 173 0 uur met de vrouwen, daar na vinden een halfuur later de andere finales plaats. Onder de vijftien scheidsrech ters bevindt zich de officiële Fif a-scheidsrechter Y. Hrysouil Kiev. Daarnaast zorgen een ar biter uit het Schotse Edinburgh en twee Belgische scheidsrech ters mede voor de buitenlandse inbreng. Het IZV-bestuur, dat verant woordelijk is voor de organisa tie, heeft enkele wijzigingen on dergaan. Voorzitter Joop de Jonge, die zich jaren heeft inge- zet voor het voetbalspectakel,i$ gestopt. Zijn opvolger is Wil- fried de Maat. Het bestuur is uitgebreid tot negen leden Evenals voorgaande jaren is ei een groot aantal vrijwilligers ingezet. Tijdens het 5 A Side toernooi zorgen vier rockbands voor de muzikale omlijsting: 'Graauw Rock 2000' zal duren tot één uur 's nachts. Het toernooi begint om 9.30 uui De prijsuitreiking valt om-i streeks 19.30 uur te verwachten; van Reijnaert (100), Louis vaq der Heiden van De Lieve (28) en Rob Claerhoudt van Reijnaert- /De Lieve (65). De organisatie van dit kampi oenschap is dit jaar in handen van BV HBC/Troubadour. Er wordt vrijdag 26 mei om 18.31 uur begonnen en het toernooi wordt verder afgewerkt op za terdag 27 en zondag 28 mei, tel kens om 13.00 uur. Definalepar- tij wordt om 16.00 uur verwacht en daarna is de prijsuitreiking van het GHB-clubkampioen- schapD it wordt ook elk j aar ge houden en nog nooit in de veel tienjarige geschiedenis is er eei zo spannende ontknoping tt verwachten. Het zou zelfs mo gelijk zijn dat een extra partij tussen BV Reijnaert en BV Ds Lieve moet uitmaken wie ziet dit jaar de sterkste club mag noemen van de Reijnaertstad. dea - Tillström 3-6 3-6, O'Brien/Palmer- Kulti/Tillström 3-6 6-4 3-6). Eindstand: (I Slowakije 3-4 5-4 (12-10), 2. Zweden 3f 5-4 (11-10), 3. Duitsland 3-4 5-4(12-11),! Ver. Staten 3-0 3-6 (9-13). Slowakije naaij de finale. Voetbal Vriendschappelijk. Peking: China - Joe goslavië 0-2 (0-122. Kezman 0-1,75. Ko- vacevic 0-2. Volleybal Almere. EK beachvolleybal CEV, Neder' landse resultaten kwalificatie. Derde ronde: Michielse/Bram Ronnes - Peri- c/Hanzic (Kro) 15-12, Dekker/Van der Hoek - Zantchovsky/Daguerre (Fra) 15-' 13, Backer/Gijs Ronnes - Leinter/Strauss (Oos) 3-15. Vierde ronde: Michielse' /Bram Ronnes - Melis/Embrechts (Bel)6- 15, Dekker/Van der Hoek - Van Hal/Vos 15-6. Vijfde ronde: Dekker/van der Hoek Benes/benes (Tsj) 10-15, Backer/Gijs Ronnes - Anderson/Kohler (Zwe) 6-15. Lucky loser ronde, halve finale: Dekker- /Van der Hoek - Conti/Rossi (Ita) 15-9, Backer/Gijs Ronnes - Hauser/Peiske (Dui 15-7. Finale: Backer/Gijs Ronnes - Dekk er/Van der Hoek 15-13. Backer/Ronnes naar hoofdtoernooi. Wielrennen Rhenoy. Olympia's Tour. Vijfde etappe Buchten - Rhenoy: 1. Zuijderwijk (Ned: 198 km in 4.53.16 (40,632 km/u), 2. Leg- tenberg (Ned), 3. Van Schalen (Ned), 4 Tom Hoedemakers (Ned), 5. Mikli (Est),6 Van Velzen (Ned), 7. Van Zanten (Ned),8. Hermes (Ned) 0.07, 9. Berry Hoemakers (Ned) 0.26, 10. Kemna (Ned). Algemeen klassement: 1. Van Velzen 21.55.17,2. Zuijderwijk 0.45, 3. Tom Hoedemakers 0.54, 4. Van Schalen 0.58, 5. Legtenberg 1.02, 6. Kemna 1.09, 7. Van Zanten 1.23, 8. Berry Hoedemakers 1.25, 9. Den Bra- ber (Ned) 1.29,10. Reinerink (Ned) 1.33 Bicicleta Vasca. Tweede etappe Zizur Menor - Laguardia: 1. David Etxebarna (Spa) 147,2 km in 3.32.34,2. Mazzanti (Ita 3. Artetxe (Spa), 4. Arrieta (Spa), 5. Es- cartin (Spa). Klassement: 1. Etxebarna 8.42.05, 2. Artetxe, 3. Mazzanti, 4. Unai Etxebarria (Ven), 5. Arrieta. Zeilen Medemblik. Spa Regatta, tweede dag Mannen. Laser, stand na 4 races: 1. Birg- mark (Zwe) 7 punten, 2, Scheidt (Bra) 7,3: Blackburn (Aus) 9, 6. Kats 14,18. Harwij- ne 36. Soling, na 3 races: 1. Heiner/Vad Niekerk/De Ridder (Ned) 12,2. Schuman; n/Bahr/Seelig (Dui) 13, 3. Presti/Ram- beau/Dauris (Fra) 16. Vrouwen, Europa; na 4 races: 1Roug (Den) 3, 2. Matthijsse; (Ned) 3,3. De Koning (Ned) 8. Zwemmen Barcelona. Mare Nostrum Tour, tweede etappe, derde dag. Vrouwen. 100 vrij: 1 Rolph (GBr) 55,91, 2. Völker (Dui) 56,41. 3. Jermakova (Kaz) 56,51. 400 vrij: 1. Po- tec (Roe) 4.10,22, 2. Tannhauser (VStl 4.15,713. Tsjemezova (Rus) 4.15,91.100 rug: 1. Zjivanevskaja (Spa) 1.01,80, 2. Buschschulte (Dui) 1.01,82, 3. Wittstock (ZAf) 1.02,63. 200 school: 1. Agnes Ko- vacs (Hon) 2.28,54,2. Becue (Bel) 2.31,69, 3. Feng Cuiping (Chn) 2.33,82. 200 vlin der: 1. Jacobsen (Den) 2.09,04, 2. Skou (Den) 2.11,17,3. Harcia (Spa) 2.11,40.200 wissel: 1. Klotsjkova (Oek) 2.14,75, 2, Ralph (GBr) 2.15,86, 3. Biscia (Ita) 2.18,45. Mannen. 100 vrij: 1. Salim (Argl 49,91, 2. Folker (ZAf) 50,44, 3. Kapralov (Rus) 50,49. 400 vrij: 1. Coman (Roe) 3.51,22, 2. Filipjets (Rus) 3.53,32,3. Crip- pen (VSt) 3.58,00.100 rug: 1Falcon (Cub 56,30, 2. Nikolaitsjoek (Oek) 56,58,3. Thirsk (ZAf) 56,80. 200 school: 1. Ivanov (Rus) 2.17,71, 2. Parkin (ZAf) 2.18,25,3. Uruburu (Spa) 2.18,67.200 vlinder: 1.&- lantjev (Oek) 1.58,58, 2. Mahaney (VStl 2.00,73,3. Anatoli Poljakov (Rus) 2.00,88. 200wissel: 1. Badita (Roe) 2.02,94,2 Par kin 2.04,06, 3. Cabello (Spa) 2.04,79. I van onze sportredactie BAARLE-NASSAU - Jan Schaalje uit 's-Gravenpolder ontving gisteren uit handen van J.L.M. Mandos, burge meester van de gemeente Bor- sele, een koninklijke onder scheiding van de KNVB. De rasbestuurder kreeg onder het toeziend oog van ruim driehonderd KNVB-gedeco- reerden in Baarle-Nassau de versierselen opgespeld als ridder in de orde van Oranje Nassau. Schaalje (53) is al ruim 35 jaar actief als vrijwil liger in de voetbalorganisa ties. Op zeer jeugdige leeftijd werd hij penningmeester van de vereniging SVD en in 1969 startte zijn scheidsrechters- carrière binnen de KNVB. In 1974 werden zijn bestuurlijke kwaliteiten benut binnen de scheidsrechterscommissie van de toenmalige afdeling Zeeland en in april 1979 werd hij gekozen in het afdelings bestuur van Zeeland. Twee jaar later werd hij al tot voor zitter gekozen. In oktober 1984kwamhij weereen stapje hoger en werd gekozen in het landelijke bestuur amateur voetbal van de KNVB. Bij de reorganisatie van het ama teurvoetbal van de KNVB werd hij in 1996 gekozen in het dagelijks bestuur ama teurvoetbal en vanuit die functie maakt hij sindsdien ook deel uit van het hoogste orgaan binnen de KNVB, het bondsbestuur. Daarnaast vervulde hij in zijn Zeeuwse tij dook functies bin nen de COVS en de Zeeuwse Sportraad. Jan Schaalje stelt tachtig procent van zijn vrije tijd in dienst van de KNVB en binnen die organisatie werd Schaalje een half jaar geleden voor zijn verdiensten be noemd tot bondsriddervan de KNVB.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 56