Bewoners zijn drugs en vuil zat ABC cc™ >00 PZC 27 iiu cc° Informatiemap schetst kleurrijk Axel Parkeergarage bij theater komt er Maatschappelijk werk stelt cliëntenstop uit met oog op overleg ANBO Hulst/Clinge wint koersbaltoernooi zeeland 20 Overlast hartje Terneuzen Lesmarathon voor Duchenne Fietstocht door grensgebied Schip vast bij Sluiskil ujS LU 3 00 HEKWERK SCHELDE-DELTA 1. Voorman Hekwerkmonteur 2. Onderaannemers POLDERDIJK ~7 vrijdag 26 mei 2000 door Joost Bosman TERNEUZEN - Vijftien bewo ners van de Terneuzense bin nenstad hebben donderdag een lijst met klachten over overlast ingediend bij de gemeente. De grieven hebben betrekking op zwerfvuil en stank die de bouw van het nieuwe theater zou op leveren. Ook zou er sprake zijn van toenemende drugsoverlast. Volgens een aantal klagers wordt in een of meer woningen aan de kruising van de Dijk- straat en de Donze Visserstraat (in de volksmond 'het kasteeltje' genoemd) opnieuw drugs ver handeld. De bewoners vinden dat de gemeente en de politie te weinig optreden. „Op de verga dering van het Binnenstadsfo rum komen de mensen niet meer, omdat ze het gevoel heb ben daar niet verder mee ko men", zegt een van de bewoon sters. „De gemeente doet niets. Er wordt weer gedeald bij het leven, ik heb het vaak genoeg gemeld. Maar er wordt nooit wat mee gedaan. De gemeente kan het gewoon niet meer de baas." Even wennen B. Kaiser van het Binnenstads forum relativeert de problemen. „Voor wie het treft, is er over last", zegt hij. Wel klinken hem de klachten over het 'het kas teeltje' en het Pasterbos bekend in de oren. „Het Pastersbos was vroeger afgesloten met een hek werk, maar is sinds het weer wat rustiger is geworden in de bin nenstad opnieuw geopend. Daardoor lopen of zitten er nu weer mensen in het plantsoentje en dat is voor de omwonenden weer even wennen", aldus Kai ser. Wel stoort hij zich aan het feit dat het Pastersbos 's nachts tussen vier en vijf uur wordt be volkt door mensen die tegen die tijd uit de cafés in de binnenstad komen. Hij zou graag aanscher ping zien van de openingstijden van de horeca. Van toenemende drugsoverlast heeft Kaiser zelf nog niets gemerkt, maar over 'het kasteeltje' kent hij de ver halen. „Ik zou de woningbouw vereniging willen adviseren be ter op te letten wie ze plaatsen in het woningenblok"zegt Kaiser. Meldpunt Het verwijt van binnenstadbe woners als zou de politie zich niet meer durven laten zien in de binnenstad, noemt hij 'onzin'. Bovendien wijst Kaiser erop dat van het meldpunt in buurthuis De Triangel geen gebruik wordt gemaakt. Wel kan Kaiser zich voorstellen dat bewoners zich door de gemeente niet serieus genomen voelen. „Ik krijg de in druk dat mensen afgewimpeld worden." C. Verlinde, die namens de ge meente het contact met de bin nenstadbewoners onderhoudt, is op de hoogte van de berichten over nieuwe drugsoverlast. „Dat er meer aanloop is bij 'het kasteeltje' bevestigt ook de po litie. Maar het staat niet vast of dat te maken heeft met drugs handel." Verluide kan zich de zorgen van de omwonenden wel voorstellen. „Die panden wor den geassocieerd met drugs en ik weet ook dat er mensen rond hangen die in het verleden daar mee te maken hadden." Verlinde drukt de bewoners op het hart verdachte zaken in de binnenstad te blijven melden, of in de Triangel of bij hem op het spreekuur. Dat dat niet meer ge beurt, is volgens hem een recht streeks gevolg van het succes van de antidrugsactie Houd greep. „Mensen zijn niet meer gewend om onregelmatigheden aan te geven. Misschien moeten de burgemeester en de politie tijdens een forumvergadering weer eens uitleg komen geven over de meidprocedures." Koersbaltoernooi in Hulst: meten is weten. foto Charles Strijd door Edy de Witte HULST - Het vierde team van de ANBO Hulst/Clinge heeft donderdag in de Zuid hal van Den Dullaert in Hulst de derde editie van het koersbaltoernooi 'Woning bouw op koers' gewonnen. In de finale partij won het zestal met 19-8 van West- dorpe 1. Ruim driehonderd koersballers uit Zeeuws-Vlaanderen namen met 49 teams aan het sportieve evenement deel. Tevens was het een goede gelegenheid om de on derlinge contacten aan te halen. De wo ningbouwcorporaties in Zeeuws-Vlaan deren betalen tot 2002 de kosten van dit jaarlijkse toernooi. Bij de ouderenbonden is koersbal een ge liefde en ontspannende sport, die zeker niet aan leeftijd gebonden is. Zo kijkt een 87-jarige deelnemer uit Nieuw-Namen er nog steeds naar uit om elke maandag in het plaatselijke gemeenschapscentrum zijn balletje te kunnen gaan gooien, 's Morgens werden de ouderen met bussen aangevoerd. Directeur C. Reinhoudt van de Regionale Zeeuws-Vlaamse Woming- bouwvereniging Axel opende het toernooi met een worp. Zijn collega E. van Exter van de Woningbouwvereniging Terneu zen reikte 's middags de prijzen uit. Koersbal is afgeleid van het uit Australië afkomstige bowls. Bij het spel is het de be doeling om grote ballen zo dicht mogelijk bij een klein balletje te gooien. Om het ex tra moeilijk te maken, zijn de grote ballen aan één kant iets verzwaard, zodat ze tij dens het rollen een bocht (koers) maken. Elk team bestaat uit zes spelers, waarbij iedere deelnemer per wedstrijd drie keer gooit. Beide finalisten stonden enkele maanden geleden in Sas van Gent ook al tegenover elkaar in de eindstrijd om de R. Spues- sens-trofee. Toen ging Westdorpe met de hoogste eer strijken. Het eerste team van de KBO Clinge ein digde donderdag als derde. De eerste acht geplaatste teams kregen een beker. Het winnende ANBO Hulst/Clinge ging te vens met de wisselbeker naar huis. Vol gend jaar is Terneuzen het strijdtoneel. door Joost Bosman TERNEUZEN - De stichting Algemeen Maatschappelijk Werk Zeeuws-Vlaanderen (AMW) heeft de aangekondigde cliëntenstop verschoven naar 1 juli. Afgelopen week heeft AMW met wethouder A Stahl- Hemelsoet (welzijn) overleg ge voerd en eind juni volgt een tweede gesprek. Mocht dat voor beide kanten bevredigend ver lopen, dan is AMW bereid de cli- entenstop te schrappen. Dat verklaarde Stahl donder dag tijdens de vergadering van de Terneuzense gemeenteraad. Volgens haar heeft zowel de ge meente als AMW tot eind juni 'huiswerk' meegekregen om de VLISSINGEN - Tweedejaars leerlingen van de opleiding tot verzorgende van het ROC Zee land houden dinsdag 30 mei een sponsoractie voor mensen met de ziekte van Duchenne. De leerlingen krijgen 24 uur lang les over deze spierziekte en zaken die ermee te maken heb ben, zoals het masseren van minder valide mensen, sporten in een rolstoel en zorgen voor de voeding. Voor deze marathon- lesdag proberen de leelringen sponsors te werven. De lessen beginnen dinsdag om elf uur en eindigen de volgende ochtend met een gesponsord ontbijt bij de supermarkt op de hoek. Daarna wordt de opbrengst aangeboden aan de Zeeuwse vereniging van mensen met de ziekte van Duchenne. De leerlingen namen het initia tief voor deze actie, nadat ze een televisiespotje over de ziekte hadden gezien. zaken nog eens duidelijk op een rij te zetten. AMW kampt met een wachtlijst van zo'n veertig personen en vroeg Terneuzen al in november een extra subsidie van een kleine ton. Het college wilde in het gisteren besproken voorstel niet verder gaan dan dertigduizend gulden. AMW vindt dat een druppel op de gloeiende plaat en besloot de cliëntenstop een maand uit te stellen naar 1 juni. Na het g sprek van afgelopen week (het eerste sinds een jaar weer op be stuurlijk niveau) wordt dat dus nog weer een maand later. Vol gens Stahl zal voor Pinksteren met de zeven Zeeuws-Vlaamse gemeenten en AMW worden ge praat over de nieuwe subsidie grondslagvoor 2001, die de pro blemen bij AMW structureel moet oplossen. Daarbij zal on der meer worden bekeken hoe veel er per gemeente moet wor den bijgedragen aan het werk van AMW en of er gebruik ge maakt gaat worden van de sti muleringsmaatregel die het mi nisterie van Volksgezondheid biedt als gemeenten voldoende aandacht besteden aan maat schappelijk werk. Ook wordt bezien of de voor AMW ongun stige VZG-norm kan worden bijgesteld. De toezeggingen van Stahl wa ren voor de raadsleden voldoen de om akkoord te gaan met het voorstel van dertig mille. Ook D66 stemde in, terwijl die frac tie tijdens de commissieverga dering nog faliekant tegen was. Raadslid P. van Nieuwenhuij- zen had toen nog gezegd liever te hebben dat het er 'gedonder' zou komen, dan dat AMW zich tevreden moest stellen met het collegevoorstel. W. Broekhuij- zen vond dat gisteravond een 'onbegrijpelijke opmerking', „Leg dat maar eens uit aan een cliënt die op de wachtlijst staat." AARDENBURG - De afdeling West-Zeeuws-Vlaanderen van de ZLTO en het Belgische Plat telandscentrum Meetjesland houden op maandag 12 juni (tweede pinksterdag) een fiets tocht door het grensgebied. Deze 'peuzeltocht' is ongeveer 40 kilometer lang. Onderweg kan een bezoek worden ge bracht aan diverse agrarische bedrijven. Startplaats is de struisvogelboerderij van de fa milie De Bruyckere aan de Ho- geweg in Aardenburg (tussen 10.00 en 12.30 uur). De tocht voert vervolgens langs de Brandkreekhoeve in het Belgi sche Waterland-Oudeman, waar liefhebbers ontvangen worden met het streekbier Iso- door. Op de Sint Janshoeve in Sint-Jan-In-Eremo (B) kunnen deelnemers genieten van vruch- tenyoghurt. Daarna gaat de fietstocht door het Vlaamse Meetjesland naar het Neder landse Eede. Op Het Hertegoed kan zelf gemaakt ijs worden ge geten. Een klein stukje verderop kunnen deelnemers bij de fami lie De Miliano appelsap drin ken. De fietstocht eindigt weer op de struisvogelboerderij in Aardenburg. Belangstellenden moeten zich opgeven voor de fietstocht.Meer informatie via 0117-371877 TERNEUZEN - De Liberiaanse bulkcarrier Darya Shubh (19354 ton) is donderdagmiddag door vier sleepboten vlotge- trokken van de kade in Sluiskil. Het schip was aan de grond gelopen omdat het te diep was ge laden bij de kunstmestfabriek Hydro Agri in Sluiskil. Dat het schip vast zat, bleekpas toen de loods aan boord kwam en wil de vertrekken. Het achterschip zat op een ondiepte van tien meter, terwijl het schip tot 10,50 meter was geladen. Na vertrek werd de Darya Shubh door een duiker geïnspecteerd op schade. Uit eindelijk vertrok de bulker met ruim acht uur vertraging naar Maleisië. o o 00 IIIM Wethouder Van Schaik (rechts) reikte donderdag het eerste exemplaar van de informatiemap uit mevrouw Bruma-van den Berg (tweede van rechts), de dochter van architect Van den Bergen die het oude stadhuis van Axel heeft ontworpen. foto Charles Strijd door René Hoonhorst AXEL - De informatiemap had een weekje eerder klaar moeten zijn, tijdens de officiële opening van het verbouwde, uitgebreide stadhuis. Maar achteraf kwam het wel mooi uit om het boek werk te presenteren tijdens een open-huisavond voor de bevol king. Zo kon de aandacht nog eens extra op de nieuwe huisstijl van de gemeente én alle voorzie ningen van Axel worden ge richt. Het vorige informatiemapje da teerde uit 1992 en zeker met de ingebruikname van het in dienst van de klantgerichtheid staande stadhuis was een nieu we brochure geen overbodige luxe. In vrolijk rood, geel en blauw (de kleuren van het door bode T. van Goethem ontwor pen logo) worden onderwerpen als de historie, gemeentelijke organisatie, wonen, werken en ondernemen, sport en recreatie, onderwijs, cultuur en toerisme belicht. Een losbladig systeem zorgt ervoor dat de gewenste in formatie binnen de kortste ke ren kan worden opgezocht. Om te voorkomen dat de dikke bun del voorlichtingsmateriaal on gelezen in de papiercontainer verdwijnt, moeten geïnteres seerden (van binnen of buiten Axel) de gemeente zelf laten we ten in het bezit van de map te willen komen. Nieuwe inwoners van de gemeente krijgen de map automatisch bij inschrijving. Schoonheidsfoutje De presentatie van de informa tiemap gaf het gemeentebe stuur donderdag de kans een schoonheidsfoutje van de ope ningsreceptie goed te maken. De dochter van bouwheer D. van den Berg, die het oude stad huis eind jaren dertig ontwierp in Berlage/Krophollerstijl, had door een misverstand geen uit nodiging voor de openings plechtigheid gekregen. Me vrouw S. Bruma-van den Berg nam tijdens de door honderden mensen bezochte eerste open- huisavond het eerste exemplaar van de informatiemap van het Hartvan Zeeuws-Vlaanderen in ontvangst. Ook vanavond tussen 18.30 en 21.30 uur is er voor belangstel lenden uit Axel en verre omstre ken nog de kans om alle ruimten van het stadhuis zelf te inspec teren. door Joost Bosman TERNEUZEN - Met hangen en wurgen is de Terneuzense gemeenteraad donderdag ak koord gegaan met de bouw van een parkeer garage bij het nieuwe theater aan de West- kolkstraat. Er moest op aanvraag van P. van Nicuwenhuijzen (D06) een hoofdelijke stemming aan te pas komen. Daarbij spra ken zich dertien raadsleden (inclusief colle ge) uit vóór en acht tégen het plan. De uitslag was enigszins geflatteerd, omdat het aantal tegenstemmers op tien zou zijn gekomen als de raad compleet was. A Wil- lemsen (Groenlinks) keerde zich al eerder tegen het voorstel. Ook W. van Walraven (PvdA) was er niet, maar ook hij zou het voorstel, net als de rest van zijn fractie, ne gatief hebben beoordeeld. De tegenstanders vonden dat het college te weinig naar de alternatieven had gekeken voor nieuwe parkeerplaatsen bij het nieuwe theater. Ook wezen ze erop dat de huidige parkeergarage aan de Oostkolk nog lang niet optimaal wordt gebruikt. Bovendien stelden de tegenstanders dat het aantal ex tra plaatsen (250) van de parkeergarage moet worden weggestreept tegen de tachtig die ervoor moeten verdwijnen bij hotel l'Es- caut. Op die manier wordt de garage (totale kosten 3,9 miljoen gulden) relatief gezien toch nog duur. Wethouder K. van der Hoofd (VROM) liet zich niet vermurwen. Hij stelde dat alterna tieven gewoonweg niet voorhanden zijn, omdat de Westkolkstraat, het gebied Arse naal als de Scheldeboulevard allen tegelijk worden aangepakt en dus wegvallen als parkeeroptie. Daarnaast stelde hij dat de Oostkolkgarage langzaam maar zeker toch volloopt en dat er daarom nu al naar extra parkeervoorzieningen moet worden uitge keken. De bouw van de garage begint pas als over twee jaar het theater gereed is. Mocht het plan nu niet doorgaan en over twee jaar blijken dat de nieuwe garage toch nodig is, dan is het te laat, aldus Van der Hoofd. Bovendien speelt voor het college ook het imago van Terneuzen een rol.Als hier in de toekomst meer mensen naar toekomen, moet je ze parkeerruimte bieden en niet rond laten rijden. We moeten geen slechte gastheer zijn." Postbus 3, 4520 AA Biervliet 0115-481871 Steeds vaker grensbepalend ABC HEKWERK is een landelijk opererende, groeiende organisatie die is ge specialiseerd in de fabricage en montage van diverse soorten hekwerk. ABC HEKWERK Schelde-Delta is een zelfstandig hekwerkbedrijf (ISO en VCA gecertificeerd) en maakt als licentiehouder deel uit van bovengenoemde organisatie. Ons werkgebied is Zeeland en West-Brabant, waarin wij werken voor diverse opdrachtgevers zoals industrie, bedrijfsleven, gemeentes, aanne mers, sportverenigingen en particulieren. Wegens uitbreiding van de werkzaamheden zijn wij voor onze organisatie op zoek naar: voor het in teamverband plaatsen van gaas-, spijlen-, staafmat- en sierhekwerk en poorten. Wij zoeken iemand: met een technische achtergrond; met gevoel voor hoogte en richting; met een flexibele instelling; met een leeftijd tussen de 20 en 45 jaar; die de hoeveelhedenadministratie kan bijhouden; die correct om kan gaan met verschillende soorten klanten; die graag buiten werkt; die woonachtig is in Zeeuws-Vlaanderen of bereid is zich hier te vestigen. Wij bieden: een zeer afwisselende baan in een jonge groeiende organisatie; een passende salariëring en secundaire voorwaarden (CAO kleinmetaal). voor het plaatsen van gaas-, spijlen-, staafmat- en sierhekwerk en poorten. Belangstellenden worden verzocht hun sollicitatie met curriculum vitae te richten aan: ABC Hekwerk Schelde-Delta T.a.v. de heer E.D.J.T. van den Bergen Postbus 3, 4520 AA Biervliet E-mail: ABC.Schelde-Delta@abchekwerk.nl Website: www.abchekwerk.nl Voor inlichtingen kunt u contact opnemen met bovengenoemde persoon (0115-481871) Z-window kunststof kozijnen., laat maar draaien of kiepen! ruime keuze in kleur en vormgeving; duurzaam en onderhoudsarm; standaard met HR-isolatieglas; inbraakwerend dooro.m meerpuntssluiting; financieel advies op maat: 10 jaar garantie op product en montage; VKG-keur voor optimale kwaliteit, •vakkundig gemonteerd. Bezoek onze showroom en kijk op Internet: www.z-window.nl. dow GEVELVERFRAAIING Koudekerke Vlissïngsestroat 1, 4371 RA Koudekerke telefoon: 0118-552010. Openingstijden showroom: maandag l/m vrijdag van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 17.30 uur. Zaterdag van 8.00 lot 12 00 uur. AANNEMINGSBEDRIJF Aannemingsbedrijf Sanderse B.V. Is een gerenommeerd bedrijf op het gebied van Grond-, Water- en Wegenbouw en gespecialiseerd in het leggen van kabels en leidingen, gevestigd te Axel. Hulsterseweg 3 en hoofdzakelijk werkzaam in de provincie Zeeland. Wij zoeken op korte termijn een (assistent) Distributiemonteur gas/water Functievereisten: - Ervaring in de Kabel- en Leidingwerken - Opleiding (assistent) Distributiemonteur gas/water - In teamverband kunnen functioneren - Rijbewijs BE Belangstellenden in het bezit van het SBW-diploma nodigen wij nadrukkelijk uit te solliciteren. Op het salaris en overige voorwaarden is de Bouw- CAO van toepassing. Inlichtingen worden graag verstrekt door de heer P.G.M. Tijssen, bedrijfsdirekleur, telefoon 0115-562440. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Directie van Aannemingsbedrijf Sanderse B.V., Postbus 1, 4570 AA Axel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 50