Krijger denker voor het leven PZC Alweer een finale voor ZSC en WIK sport s28 Renessenaar pakt zevende schaaktitel agenda Turnfinales in Bergen op Zoom Kort wint in Oosterhout uitslagen Onderscheiding voor Jan Schaalje Jeugdbiljarters nemen het tegen elkaar op Van der Horst/Moerman verspeelt zege op valreep in Gruttepikkerstoernooi vrijdag 26 mei 2000 Martin Krijger:Als Hans Aangeenbrug had meegedaan, had dit kampioenschap nog meer voor mij be tekend." foto Marijke Folkertsma door Ben Hameeteman RENESSE - Na drie jaar lukte het schaker Martin Krijger om in zijn jarenlange carrière weer eens clubkampioen te worden. Voor de sympathieke denker uit Renesse, met voor de kenners 1850 ELO-punten, was het de zevende in totaal. Hij baalt er evenwel van dat hij met zijn team van SV Zierikzee juist af gelopen seizoen moest degrade ren. „Ik leg de lat graag hoog en ga ervan uit dat we dit jaar weer kampioen worden." Bescheiden als Martin Krijger is, relativeert hij graag het zo juist behaalde clubkampioen schap. „Ik vind het jammer dat Hans Aangeenbrug dit jaar niet zoveel heeft kunnen schaken. Normaal is hij met een rating van ongeveer 1980 de beste schaker van de club. Wanneer hij had meegedaan, had dit kampioenschap nog meer voor mij betekend", vertelt de 45-ja- rige Renessenaar. Krijger had dertig wedstrijden nodig om de zevende clubtitel te bemachtigen. Zes partijen speelde hij remise en slechts een keer kreeg een tegenstander de koning van Krijger te pakken. Dat was Zierikzeeënaar Ri chard van der Veken, die op ge paste afstand op de tweede plaats eindigde. De nieuwe schaakkampioen van SV Zierikzee zit in het 'nor male' leven in de gemalen tarwe. Als mede-eigenaar van een meelfabriek is hij onder meer hoofdverantwoordelijk voor het blijven draaien van de ma chines. Moderne apparaten die heden ten dage worden aange stuurd door ingewikkelde com puterprogramma's. Het is dan ook op dit gebied waar Krijger een goede vergelijking maakt met zijn populaire vrijetijdsbe steding. „Automatiseren is ei genlijk ook een beetje schaken. Je moet vaak lang puzzelen voordat iets werkt. Als het dan allemaal werkt wanneer je een aantal machines aan elkaar hebt geknoopt heb je zoiets van 'yes'." vrijd ag Basketbal Mannen eerste klasse: Jumping Crabs - Marathon. Biljarten Scheldetop-toernooi. Biljarttriatlon met deelname van spelers uit de drie Zeeuw se districten. Spelsoorten: Kader 38/2, bandstoten en driebanden. Locatie: Sporthal De Belt in Oost-Souburg. Aan vang: 19.00 uur. Deelnemers namens district Zeeuws Vlaanderen: Theo Platjouw en Johnny Rottier (BV Reijnaert), Louis Dallinga (SBC). Namens district Walcheren/De Bevelanden: Wim Brinkman (VEGABV), Leen van Boven (Rehawe) en Jan West dorp (ALM). Namens district Schouwen Duivenland: Peter van Houwelingen (BV Onder Vrienden) en Henk Wielaard (BV de Poedel). Voetbal Betaald voetbal. Nacompetitie. Poule A: Heracles, Emmen, MVV en FC Groningen. Poule B: Cambuur, RBC, FC Zwolle en Excelsior. Vierde ronde, vrij dag 26 mei (19.30 uur): Excelsior - FC Zwolle, Cambuur - RBC. Wielrennen Internationale Juniorendriedaagse van Axel. Eerste etappe, Koewacht - Koe wacht (111,5 km). Start en finish: Eiken laan, Koewacht. Aanvang: 17.00 uur. zaterdag Atletiek Ir. Knaap Pupillencompetitie. Zierikzee. Derde competitiewedstrijd voor pupil len. Aanvang 11.30 uur op het sportpark Bannïnk te Zierikzee. Basketbal Mannen derde divisie: Starz'81 - Den Bosch. Mannen bekerfinale: BV Souburg - BC Vlissingen JJ (19.00 uur). Vrouwen bekerfinale: BV Souburg 2 - BC Vlissin gen MJ (20.30 uur). Meisjeskadetten: in Amsterdam wordt de finaleronde om de nationale titel ge speeld. Hieraan nemen de meisjeskadet ten van BV Souburg deel, die onlangs kampioen van Zuid-Nederland werden. ■n Biljarten C-Ranking toernooi. Locatie: BC 't Plein tje, St. Willibrord. Aanvang: 14.00 uur. Zeeuwse deelnemer: Kees Westdorp, Goes. Scheldetop-toernooi. Biljarttriatlon met deelname van spelers uit de drie Zeeuw se districten. Spelsoorten: Kader 38/2, bandstoten en driebanden. Locatie: Sporthal De Belt in Oost-Souburg. Aan vang: 12.30 uur. Zeeuwse Jeugdbokaal. Locatie: Huis van Nassau, Zierikzee. Aanvang: 11.00 uur. C-Ranking toernooi. Locatie: BC 't Plein tje, St. Willebrord. Aanvang: 14.00 uur. Zeeuwse deelnemer: Kees Westdorp, VLISSINGEN - Zo'n honderd clubteams met in totaal vijfhon derd turnsters nemen zaterdag in Bergen op Zoom deel aan de finalewedstrijden van de KN- GU regio Zuid West Nederland. De teams hebben zich tijdens voorwedstrijden in de vier ray ons geplaatst. De wedstrijden worden gehouden in sporthal Tuinwijk te Bergen op Zoom. Het ochtendprogramma begint om 08.20 uur, het middagpro gramma om 13.10 uur. Hoewel menigeen het juist an ders ervaart is voor Martin Krij ger zijn schaakavondje op de maandag het rustpunt in zijn drukke bestaan. „De maandag avond ben ik altijd vrij, daar moeten ze niet aankomen". Op 9-jarige leeftijd begon Mar tin Krijger met schaken. Een sport die hij vervolgens jaar in jaar uit trouw is gebleven en waaraan hij nog altijd veel ple zier beleeft. „Samen met mijn vader kocht ik een bord en een dun boekje met wat spelregels. Van mijn oom Piet Pleune uit Haamstede kreeg ik toen de eer ste schaaklessen. Toen ik op mijn elfde naar de HBS ging in Zierikzee ben ik steeds meer gaan schaken, mede omdat de rector daai', Westendorp-Boer- ma, zo'n goede schaker was en er ook les in gaf. Met de school hebben we toen een schaakclub gevormd en zijn we tegen ande re scholen gaan spelen. We wa ren best goed en zijn een keer tweede geworden op het Zeeuws kampioenschap. Op mijn zes tiende ben ik vervolgens lid ge worden van de schaakvereni ging Zierikzee, en daar zit ik nu nog steeds." Mijlpalen Tijdens de vele schaakjaren die volgden, kende de moderne mo lenaar vele hoogtepunten. Mijl palen die hij zonder haperen in clusief data de revue laat pas seren. „In 1976 eindigde ik tij dens het Zeeuws kampioen schap op een zesde plaats. Vijf jaar later, in 1982, ging het veel beter en werd ik tweede. De eer ste plaats was toen voor de be kende Cor Jansen. Het hoogte punt was toch wel in 1987, toen we met het team van Zierikzee kampioen van Zeeland werden. Dat was toen met onder andere Bart Karsten, Erjen van Nierop en Richard van der Veken. In datzelfde jaar behaalden we ook nog de Zeeuwse beker en promoveerden we naar de lan delijke derde klasse. Het beker team, waar ik niet in zat, wist in de kwartfinale van het Neder lands kampioenschap van een profclub te winnen. Ik speelde Goes. Bridge 10e Kroegenbridgedrive. In diverse Vlis- singse café's en restaurants. Aanvang 13.00 uur. Prijsuitreiking 18.15 uur in Ar senaaltheater. ■Bi Motorsport Vierde wedstrijd RES Trofee. Licentie houders en vrijetijdrijders 80cc, 125cc, 250/500cc en veteranen. Locatie: Smits- schorrecircuit. Axel. 13.00 uur: trainin gen. 14.00 uur: start eerste manche. In schrijven: kantine Smitsschorrecircuit, Axel. Roeien Twin Races. Wedstrijden tussen roei- teams uit Middelburg en Folkestone. Ka naal door Walcheren tussen Oost-Sou burg en Middelburg. Eerste race 10.30 van onze sportredactie BAARLE-NASSAU - Jan Schaalje uit 's-Gravenpolder ontving gisteren uit handen van J.L.M. Mandos, burgemeester van de gemeente Borsele, een koninklijke onderscheiding van de KNVB. De rasbestuurder kreeg onder het toeziend oog van ruim drie honderd KNVB-gedecoreerden in Baarle-Nassau de versierse len opgespeld als ridder in de or de van Oranje Nassau. Schaalje (53) is al ruim 35 jaar actief als vrijwilliger in de voetbalorga nisaties. Op zeer jeugdige leef tijd werd hij penningmeester van de vereniging SVD en in 1969 startte zijn scheidsrech- terscarrière binnen de KNVB. In 1974 werden zijn bestuurlijke kwaliteiten benut binnen de scheidsrechterscommissie van de toenmalige afdeling Zeeland en in april 1979 werd hij geko zen in het afdelingsbestuur van Zeeland. Twee jaar later werd hij al tot voorzitter gekozen. In oktober 1984 kwam hij weer een stapje hoger en werd gekozen in het landelijke bestuur amateur voetbal van de KNVB. Bij de re organisatie van het amateur door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - In het Zierikzee- se Huis van Nassau wordt ko mend weekeinde gestreden om de Zeeuwse Jeugdbokaal. Acht jeugdige biljarters uit de drie Zeeuwse districten nemen het tegen elkaar op. Doel van de wedstrijd is de Zeeuwse jeugd vaker tegen el kaar te laten spelen en de bil- jartsport onder de aandacht van de jongeren te brengen. De aan was onder de jeugd is in Zeeland zeer gering en in de biljartsport slaat de vergrijzing om zich toen zelf op een toernooi in Kou- dekerke en hoorde van deze stunt toen ik naar Breda belde voor de uitslag. Ik heb toen op dat toernooi meteen de micro foon gepakt en deze prestatie meteen aan de rest van Zeeland vertelt." Door het schaken is Krijger in 1993 nog in een spannend avon tuur beland, wat voor altijd in zijn geheugen staat gegrift. „Samen met Hans Aangeen brug en Hans Baris hadden wij ons opgegeven voor een interna tionaal schaaktoernooi in Praag in Tsjechië." Martin Krijger wijst naar de robuuste mooi vormgegeven blauwwitte kop jes, waarin zijn vrouw zojuist een geurende slok koffie heeft geschonken. „Die mokken ko men er toevallig ook vandaan. Een kennis uit Praag, die ik aan dat toernooi heb overgehouden, heeft ze enige tijd geleden naar ons toegestuurd", legt de scha ker uit. Hij vervolgt: „Toen we met zijn drieën in Praag aankwamen bleek dat wij de enige buiten landers waren die zich hadden ingeschreven. Om het toernooi toch door te laten gaan werden zoveel mogelijk lokale schakers benaderd mee te doen. In het ho tel kwamen we aan de praat met de barkeeper, die zei ook te kun nen schaken. Hij wilde wel een partijtje spelen. Wat gebeurde er? Ik werd compleet van het bord gespeeld. Later bleek hij in de prof competitie te schaken en hij werd uiteindelijk ook win naar van het toernooi. Maar zo iets verwacht je natuurlijk niet." De tegenstanders van het toer nooi in Praag waren van uit eenlopende pluimage. Huis vrouwen, architecten, taxi chauffeurs. De drie Nederlan ders snapten er niets van. „Ik durf het bijna niet te zeggen maar wij eindigden met zijn drieën op de laatste plaatsen. We hebben nog expres remise gespeeld tegen elkaar om toch maar wat punten te kunnen ver zamelen. In het begin dacht je dat ze er niets van konden, om dat daar niemand volgens een uur, einde 16.00 uur. Rugby Vriendschappelijk: Tovaal - St Bernay (Frankrijk), kick-off: 15.00 uur sportpark Het Schenge in Goes. ■H Turnen Finale teamwedstrijden KNGU District Zuid-West. Locatie: sporthal Tuinwijk te Bergen op Zoom. Programma: 08.20 uur opmars en opening. 08.30 uur aanvang wedstrijden. 12.40 uur: uitslag ochtend wedstrijden. Middagwedstrijden: 13.10 uur: opmars en opening. 13.15 uur: aan vang wedstrijden. 17.25 uur: uitslag mid dagwedstrijden. 17.45 uur: einde. H Veldkorfbal Overgangsklasse A: Swift-Avanti, Koag- Dalto, KCC-Tjoba,Or. Wit-TOPS. 1G: Kin- derdïjk-ODO M, Merwede-Tempo, Ondo voetbal van de KNVB werd hij in 1996 gekozen in het dagelijks bestuur amateurvoetbal en van uit die functie maakt hij sinds dien ook deel uit van het hoogste orgaan binnen de KNVB, het bondsbestuur. Daarnaast ver vulde hij in zijn Zeeuwse tijd ook functies binnen de CO VS heenIn elk district is een j eugd- coördinator werkzaam om jeug dige biljarters te stimuleren, be geleiden en les te geven. Des ondanks is de aanwas van jong talent gering. In district Walcheren/De Beve landen zijn er onder leiding van Sjaak Walhout de nodige posi tieve ontwikkelingen gaande, maar in Zeeuws-Vlaanderen en Schouwen Duiveland moet nog veel gebeuren. bepaalde theorie speelt. Maar in het middenspel werden we to taal van tafel geveegd. Ongelo felijk." Hoewel Martin Krijger in de 36 jaar dat hij de stukken over het bord schuift, nagenoeg alles al een keer meegemaakt moet heb- G-Fortis, Excelsior D-Nieuwerkerk. 2G: Vios W-Maassluis, Albatros-Vent. Sport, IJsselvogels-Vitesse, TOP A-Olympia S. 3A: Gemini-Good Luck (16.00), Korbis- Stormvogels (17.00), NIO-Togo (16,00), Or. Zwart-Sagitta (16.00). 3B: Luctor-Or. Nassau (16.00), DVS-Seo)to, Voltreffers- RWA 16.00), ACKC-Ondo 15.30). 4B: At las-De Kieviten (16.00), Olympia W-AII Ready (16.00), Scheldevogels-DSO (16.00). Indien niet anders vermeld aan vang wedstrijden 15.30 uur. R1G:Swift2- Or. Wit 3 (14.00). Voetbal Beslissingswedstrijd. Om plek in hoofd klasse: Oostkapelle-Nunspeet. Hendrik Ido Ambacht, veld van ASWH (15.00 uur Beslissingswedstrijd. Om plek in eerste klasse: Kapelle-SSC'55. Made, veld van Madese Boys (14.30 uur). Nacompetitie vierde klasse A: Klundert- (Centrale Organisatie van Voet balscheidsrechters) en de Zeeuwse Sportraad. Jan Schaalje stelt tachtig procent van zijn vrije tijd in dienst van de KNVB en een half jaar gele den werd Schaalj e voor zijn ver diensten benoemd totbondsrid- der van de KNVB. Zaterdag en zondag treden de acht deelnemers vanaf 11.00 uur in het strijdperk. Namens district Zeeuws Vlaanderen zijn dat Fabian Dieleman van BC Hulst die naar 80 car. moet spe len en Patrick Vasseur van BV Tegen Moeders Wil (TMW) uit Sluis (100 car.). Namens district Walcheren/De Bevelanden treden drie deelne mers aan te weten; Danny Wal- ben, komt er telkens toch weer een uitdaging om de hoek kij ken. Afgelopen week speelde hij op de club een ?imultaanwed- strijd op 19 borden tegelijk. „Het viel niet mee. Simultaan- schaken is heel erg zwaar en je bent heel lang bezig. Je doet tel- ZSC'62, WIK'57-ZPR'84 (14.30 uur). Afscheidswedstrijd Jaap Pijnenburg en John Kole: Kloetinge-gelegenheids- team. Locatie: Wesselopark, Kloetinge. Aanvang.'17.00 uur. Jeugdtoernooi Wemeldinge. Voor A- en B-junioren. Deelnemende clubs 8-junio- ren: Wemeldinge, Kapelle, Yerseke, Goes en Borssele. Aanvang 10.00 uur. Deelnemende clubs A-junioren: Wemel dinge, Kapelle, Goes, Renesse en SSV. Aanvang 14.00 uur. Achtste ABAB-jeugdtoernooi. B-junio ren: Germinal Beerschot Ekeren, AA Gent, Helmond Sport, Fortuna Sittard, Philippine/Hoek (poule A); Ajax, Een dracht Aalst, Standard Luik, SK Lokeren, Terneuzen (poule B). Aanvang: 9.30 uur. Prijsuitreiking: 18.00 uur. Lokatie: sport complex v.v. Philippine. ■fü Wielrennen Internationale Juniorendriedaagse van Axel. Tweede etappe, tijdrit Zuiddorpe (10,5 km). Start: Buitenpolderweg, Zgid- dorpe. Finish: Vrouwstraat, Zuiddorpe. Aanvang: 10.00 uur. Internationale Juniorendriedaagse van Axel. Derde etappe, Axel - Axel (103,5 km Start en finish: Rooseveltlaan, Axel. Aanvang: 17.00 uur. ■fü Zwemmen Zeeuwse zomerkampioenschappen. Aanvang10.30 uur. Locatie: Zwembad 't Plaatje, Axel. Organisatie: Zwemclub Koewacht. zondag Biljarten Scheldetop-toernooi. Biljarttriatlon met deelname van spelers uit de drie Zeeuw se districten. Spelsoorten: Kader 38/2, bandstoten en driebanden. Locatie: Sporthal De Belt in Oost-Souburg. Aan vang: 12,30 uur, Zeeuwse Jeugdbokaal. Locatie: Huis van Nassau, Zierikzee. Aanvang: 11.00 uur. ■ÜI Jeu de Boules Play-offs nationale competitie. Op bou- les-terrein van Le Bastion in de Holland se Hoeve te Goes. Er wordt gespeeld om plaatsing in de 3e, 4e of 5e klasse. Aan vang 10.30 uur. Deelnemende teams: 2 van Le Bastion uit Goes, 3 van CJB Mid delburg, 2 van De Bommequet uit Roo sendaal, 1 van Bre-Da-Boules uit Breda, 1 van Va-Tout uit Breda, 1 van Petangeske uit Bergen op Zoom en 2 van Clinge. ■fü Paardensport Beach Jumping ruitervereniging De Scheldestad. Lokatie strand aan de Bou levard Evertsen te Vlissingen. 14.00 uur: paarden klasse B, met aansluitend de klassen L, M, Z en ZZ. Schaken Open Middelburgsschaakkampioen schap. 2e ronde. Locatie: Zuiderbaken te Middelburg Aanvang: 20.00 uur. hout uit Heinkenszand van VE GABV (80 car.), hij is één van de kanshebbers, Brian Orij van Delta uit Colijnsplaat (80 car.) een finalespeler met ervaring en Kevin de Kok van BV Onda uit Krabbendijke (40 car.). Voor district Schouwen Duiveland komen uit: Anthony van de Leeuw van BV Zierikzee, (80 car.) ook een jongen met enige ervaring in het spelen van fina les, Jimmy Niemans (40 car.) en Chris v.d. Werf (40 car) beide van BV SIR uit Nieuwerkerk en nieuwkomers in het gezelschap. Kenners yerwachten een span nende, maar onvoorspelbare strijd. kens een rondje, maar op een ge geven moment kom je bij een bord en kan je je absoluut niet meer herinneren waarom je voor een bepaalde stelling hebt gekozen. Ik had uiteindelijk een score van 45 procent waar ik best tevreden over ben." ■B Tennis Landelijke competitie. Afdeling mixed teams, derde klasse poule 25: Hattem-St. Pancras, de Schelde-Keltenwoud, Oran je TC 2-Bakkum, Nieuwerkerk Y-Delden. Derde klasse poule 29; Merlenhove 2-Til- burg, Souburg-Kalkwyck, Rijnhuyse- ELTV4, Groenvliet-Hertenkamp/Pink3. Vierde klasse poule 49: MLTC-Animo, de Zoom-Halsteren, Z/W Hoek-de Schelde 2, Roosendaal 2-Haagse Beemd. Vierde klasse poule 50: Etten-'t Halve Maantje, Vierhoeven-Lacoste, TTO 3- Prinsenbeek, Tilburg 2-MLTC 2. Afdeling mannenteams, eerste klasse poule 503: Dijkzicht-Animo, REO-Vre- denburch, Waalrackets 2-Deurne. Tweede klasse poule 509: TTO-Nieuwer- kerk Y 2, Cash-Hiaten, Barendrecht-Zie- rikzee, Unit4/Lobbelaer-Oudenbosch. ■Hf Veldhandbal Vrouwenjunioren: Orion-Saturnus- (sportvelden te Heinkenszand, 13.00 uur EMM-ASC (sportvelden Nassaulaan, 13.00 uur). Voetbal Betaald voetbal. Nacompetitie. Poule A: Heracles, Emmen, MVV en FC Groningen. Poule B: Cambuur, RBC, FC Zwolle en Excelsior. Vierde ronde, (14.30 uur): Emmen - FC Groningen, MVV - Heracles. ZONDAGVOETBAL Nacompetitie. Om plek in tweede klas se: HVV'24-Dosko. Locatie: Goes. Nacompetitie. Derde/vierde klasse. Rood Wit W-Madese Boys, Luctor'88- Unitas'30. Achtste ABAB-jeugdtoernooi. A-junio ren: Germinal Beerschot, Lokeren, AA Gent, Sk Maldegem, Fortuna Sittard, Phi lippine/Hoek (poule A); FC Eeklo, Hel mond Sport, KV Mechelen, SK Lokeren, Terneuzen (poule B). Aanvang: 9.30 uur. Prijsuitreiking: 18.00 uur. Lokatie: sport complex v.v. Philippine. ■iü Wielrennen Internationale Juniorendriedaagse van Axel. Vierde etappe, Strïjpen - Strij'pen (118 km). Met beklimmingen van de Val kenberg, de Berendries en de Vlamme. Aanvang: 13.00 uur. Bert van Gils landelijk jeugdtoernooi Organisatie: Wielercomité Sluiskilse Wielervrienden. Start en finish: Ir. Lelyp- lein. Sluiskil. 10.30 uur; categorie 1,10.50 uur: categorie 2, 11.40 uur; categorie 3, 12.40 uur: categorie 4,14.05 uur: catego- rie5,15.35uur:categorie6,17.15uur: ca tegorie 7. Permanence: Atlanta, Lelyp- lein. Sluiskil. ■Ui Zwemmen Zeeuwse zomerkampioenschappen. Aanvang: 10.30 uur. Locatie: Zwembad 't Plaatje, Axel. Organisatie: Zwemclub Koewacht. OOSTERHOUT - Atlete Marlies Kort van Delta Sport heeft bij haar debuut op de vijf kilometer een winnende tijd op de klokken gezet. In Oosterhout finishte ze in een tijd van 18 minuten en 2 seconden. Korts tijd is goed voor de vijfde plaats op Zeeuwse ranglijst al ler tijden. Irma Heeren staat op die lijst vierde met een tijd van 17.51.0. Arjen Beije, clubgenote van Kort, finishte op de derde plaats en verbeterde zijn per soonlijk record met twintig se conden tot 15 minuten en 59 se conde. door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Met de weten schap dat ZSC'62 de eerste wed strijd in de nacompetitie op ei gen terrein met 5-1 verloor van WIK'57 moge de situatie duide lijk zijn. De ploeg uit Scharen- dijke speelt zaterdag, uit bij Klundert, wederom een finale waarin niet verloren mag wor den. Voor WIK'57 is de situatie rooskleuriger. ZPR'84 komt zaterdag op be zoek op sportpark 't Vospit. De ploeg uit Bergen op Zoom, vorig jaar nog verliezer in de beslis singswedstrijd om het kampi oenschap in de vierde klasse tegen Brouwershaven, won evenals WIK'57 de eerste wed strijd. In een Brabants onder onsje werd Klundert met 2-1 te ruggewezen. ZPR'84 is op Schouwen-Duive- land vooral dus bij Brouwersha ven bekend en in die duels ble ken de Bergenaren fysiek en vocaal geweld af en toe niet te schuwen. Interim-coach Denny de Vos van WIK'57 heeft daar geen boodschap aan. „We gaan de ploeg sportief bestrijden en we onderschatten ZPR zeker niet. Nee, we trekken ze onbe vangen tegemoet." De Vos staat tot het eind van het seizoen voor de spelersgroep van WIK'57. „Het enige wat nu telt is de na competitie. Die moeten we naar behoren afmaken. Samen met Theo Stouten (elftalleider) zorg ik voor de begeleiding van het elftal. We, want ik praat altijd in de wijvorm, rrjöeten het samen doen." Dat laatste geldt dus voor het duo langs de lijn alsmede voor de spelers in het veld. Marco Ganzeman zal tijdens de na competitie zo goed als zekerniet meer in actie komen en dat is ze ker een gemis voor de ploeg uit Kerkwerve, De Vos: „Marco is een jongen die de gehele linker kant kan bestrijken. Jammer, maar zaterdag hebben we dat gebrek ook goed gecompen seerd. Zoals de vlag er nu voor staat is Wim van der Velde, on danks een blessure, weer terug van een schorsing. Alleen is Le on Hendrikse op vakantie." De Vos, die drie seizoenen gele den stopte als trainer bij de vrouwen van WIK'57, liet zich deze week informeren door col lega-trainers die ZPR'84 on langs nog aan het werk zagen. Bridge- Zierikzee. Rode groep: 1. mv. Tuinman- hr. Boel,e/ds. Schot-v.d. Zande (F)/ds. Brinckman-v.OeveretVds. v.d. Duijn- Henderson 131.00/54.58, 5. hrn. Du-Buf- v. Mulligen 127.00/52.92, 6. ds. Geluk- v.d. Zande (R)126.00/52.50, 7. ep.v.d- .Berg 123.00/51.25,8. ep. Oostwoud-Wij- denes 113.00/ 47.08 9. mv.Lievense-hr- .Boot 112.00/46.67, 10. ds. Brouwer-v.d. Wekken en ds. v.d. Berg (Q- Flohil 106.00/44.17,12. ds. v. 't Leven-v. Gees- bergen 103.00/42.92. Blauwe groep: 1. ep. Eekman 148.00/61.67, 2. mv. Mourik-hr. Dijks hoorn 140.00/58.33, 3. hrn. v.d. Maas-de Vries 130.00\54.17, 4. ep. Kuipers 127.00/52.92, 5. ep. v. Schie en ep. Holm 125.00/52.08, 7. ds.Pomper-Quik 121.00/50.42, 8. ep.Schell 117.00/48.75, 9. ep. Stouten 107.00/44.58, 10.'ds.v.d. Mark-Steutel 104.00/43.33, 11. ep. Dijk stra ends.Delst-Stapel 98.00/40.83. Groene groep: 1. mv. v. Dam-hr. v. Dijk 150.00/62.50, 2. ep. Zwart 148.00/61.67, 3. hrn. v. Eldik (C)-v. Eldik 132.0/55.00,4. ds. v. Gennip-de Koning 129.00/53.75,5. hrn. Heyboer-Hogenstein 123.00/51,25, 6. ds. Gaanderse (J)-Gaanderse (W) 120.00/50.00, 7. ds. Geschiere-Heijboer 116.00/48.33, 8. ds. Hordijk-Koster 110.00/45.83, 9. mv. Holty-hr. Holty (C) 108.00/45.00, 10. hrn. Fonteijne-v.d. Wekken 107.00/44.58, 11. ep. Lems 100.00/41.67, 12. ep. v. Gastel 97.00/40,42. Sportprijsvragen Lucky Day van 25 mei. Winnende getal len: 2 - 3-4-5 - 6-16-24-34-38-41-43- 52-53-54-58-68-71-72-75-77. (onder voorbehoud) Tennis Nieuwerkerk. Veteranen 35+ Gruttepik- door Rudy Boogert NIEUWERKERK - Net niet ge red door de bel. Het gold gis teravond voor het gemengd- dubbelpaar Van der Horst- /Moerman bij het Veteranen 35+ Gruttepikkerstennistoernooi in Nieuwerkerk. Het Scharendijks/Nieuwer- kerkse C2-tennisduo stond vlak voor het verstrijken van de speeltijd met 7-6 op voorsprong. Bij een 40-15-achterstand in de volgende game konden Van der Horst en Moerman de bal net niet lang genoeg in het spel hou den, want direct nadat ze het punt verloren (7-7) was het uur speeltijd voorbijHet betekende het eerste gelijke spel tijdens het Nieuwerkerkse veteranentoer- nooi. In dezelfde categorie kon het echtpaar Vermeulen het niet bolwerken tegen Krabbendam en Salomons: 7-10. In het mannenenkelspel boekte De Klerk in de C2-categorie zijn eerste overwinning door Van de Pol met 9-4 terug te wijzen. Bij de Dl-spelers boekte Abby Daarnaast speelt aanvoerder en routinier Patrick de Broekert een belangrijke adviserende rol voor de interim-coach. Een ding staat. vast. Als WIK'5? op eigen veld weet te winnen van ZPR'84, dan is de ploeg nu al minimaal verzekerd van de derde plaats. Klundert en ZSC hebben nu beide nul punten en kunnen onmogelijk, gezien het onderlinge duel van zaterdag, allebei op zes punten komen. WIK'57 zou zelfs al zeker kun nen zijn van klassebehoud wan neer naast een eigen overwin ning Klundert en ZSC tot een gelijkspel komen. Edwin Kriens, trainer van ZSC'62, kent dus het belang van de wedstrijd van zijn ploeg te gen Klundert. „Je mag niet ver; liezen want dan is het gebeurd, Speel je gelijk of win je, dan heb je alles nog in eigen hand om mi nimaal op de derde plaats te ein digen. Alleen het doelsaldo is niet in ons voordeel.'' Balans ZSC'62 is volgens de trainer op het mentale vlak de klap van de nederlaag tegen de eilandge- noot heel goed te boven geko men. Op fysieke gronden slaat de balans echter momenteel wat naar de verkeerde kant door Niels van de Moezel (knie), Er ik-Jan Elenbaas (enkel), Jan van de Linde (kuit) en John Dor reman (enkel) zijn niet fit uit het laatste duel gekomen. Daar naast had Kriens als drie ge blesseerden (Leon Weeda, Rei- nier Louwerse en Remy Flohil) en dus wordt de spoeling enorm dun. Kriens: „Ik ben geneigd om jongens van het tweede of B-ju-, nioren op te gaan stellen." Klundert is voor Kriens een on bekende tegenstander. „De ploeg is fysiek sterk, dat is het enige wat ik weet. Ondanks alle blessures moeten wij toch uit gaan van onze eigen kracht. Ik heb er toch wel hoop op. De jon gens weten zelf waar ze aan toe zijn. Als je wilt promoveren moet je het vuur uit je sloffen lo- pen. Dat hebben we tegen WIK niet gedaan." Voor ZSC is het dus zaak om de laatste wed strijd, thuis tegen ZPR'84, niet tot een formaliteit te doen ver heffen. „Dat verdienen de jon gens niet en ook de vereniging, niet. Nee, we gaan er alles aan doen om volgende week niet voor des keizers baard te hoeven spelen." kerstoernooi. Tweede dag. HE C2: De Klerk - Van de Pol 9-4. HE D1: Duinhouwer - Kooman 7-4, Kramers- Van de Wassenberg 9-7. HE D2: Sloot' maaker - Fonteine 7-6, Van de Meer- Lievense 10-2. HD C2: De Vos/Bolm Slootmaaker/Wandel 11-6, De Koninck- /Moerman - Ahlrichs/Stouten 9-7. HD D2: Smit/Der Weduwe - Van Helden/Hermes 12-4. DD C2: Jol/Koning - Van de Velde- /Slootmaaker 14-2. DD D2: Van Deijk/De Regt - Folmer/Roodenburg 10-7. DD D1: Deurloo/Van Rooy - Post/Cator 8-7. GO C2: Krabbendam/Salomons - Vermeur len/Vermeulen 10-7, Van der Horst/Moerman - Hogerhuis/BesuyenT 7. GD D1: Stoutjesdijk/Schreinemacher- Schot/Schot 10-4, Pantekoek/Pantekoek- Wandel/Wandel 7-4. Düsseldorf. Mannen, World Team Cup. Rode groep: Duitsland - Slowakije 1-2 (Haas - Hrbaty 2-6 6-4 2-6, Schüttler- Kucera 2-62-6, Haas/Prinosil - Hrbaty/Ku- cera 6-3 4-6 6-1Verenigde Staten - Zwe den 1 -2 (Sampras - Norman 6-3 6-4, Spa- dea - Tillström 3-6 3-6, O'Brien/Palmer-. Kulti/Tillström 3-6 6-4 3-6). Eindstand: 1. Slowakije 3-4 5-4 (12-10), 2. Zweden 3-4 5-4 (11-10), 3. Duitsland 3-4 5-4 (12-11),4/ Ver. Staten 3-0 3-6 (9-13). Slowakije naar de finale. Wielrennen Rhenoy. Olympia's Tour. Vijfde etappe, Buchten - Rhenoy: 1. Zuijderwijk (Ned) 198 km in 4.53.16 (40,632 km/u), 2. Leg: tenberg (Ned), 3. Van Schalen (Ned), 4, Tom Hoedemakers (Ned), 5. Mikli (Est)S, Algemeen klassement: 1. Van Velzen 21.55.17,2. Zuijderwijk 0.45,3. Tom Hoe demakers 0.54, 4. Van Schalen 0.58,5, Legtenberg 1.02. Tweede etappe Zizur Menor - Laguardia: 1. David Etxebarria (Spa) 147,2 km in 3.32.34,2. Mazzanti (Ita 3. Artetxe (Spa). Klassement: 1. Etxe barria 8.42.05, 2. Artetxe, 3. Mazzanti. Duinhouwer een regelmatige overwinning (7-4) op Ad Koo man en Ton Kramers klopte Jan van de Wassenberg met 9-7. Een trapje lager besliste Piet Sloot-, maaker het Duivelands onder onsje tegen Wim Fonteine nipt in zijn voordeel: 7-6. In dezelfde categorie was thuisspeler Kees van de Meer superieur tegen,- clubgenoot Jan-Kees Lievense:;. 10-2. Over de vier gravelbanen in. Nieuwerkerk blies een verve lende wind, maar die kon niet voorkomen dat het vrouwen-; dubbel C2 Jol/De Koning de-, grootste overwinning boekte., van de dag. Het duo Van de Vel- de/Slootmaaker werd in zestig minuten met 14-2 afgeserveerd.. Verder waren er gisteravond overwinningen voor de dubbels Deurloo/Van Rooy (DD Dl), Van Deijk/De Regt (DD D2), Stoutjesdijk/Schreinemacher (GD Dl), Smit/Der Weduwe (HD D2), De Vos/Holm (HD C2), het echtpaar Pantekoek (GD Dl en De Koninck/Moerman (HD C2). Burgemeester Mandos van de gemeente Borsele speldt de onder scheiding op bij Jan Schaalje. foto Gerard van Offeren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 46