Waterland flirt met Ecomare LfDL Goed ètt Goedkoop Schade onweer gerepareerd voor opening Ecoscope PZC Dorpsraad heeft genoeg werk in Oosterland ...VANAF WO. 24 MEI zeeland 20 Plan opvang zeehonden Zierikzee, woensdag 24 mei 2000 Het huidige stratenpatroon rond het parkeerterrein bij de weegbrug in Oosterland leidt tot verwarrende situaties. foto Janne Wolterbeek door Piet Kleemans NEELTJE JANS - Themapark Waterland Neeltje Jans pro beert samen met het educatieve natuur- en milieucentrum Eco mare op Texel een kleinschalige opvang voor zeehonden uit het Deltagebied op te zetten. Dat is één van de doelen van het sa menwerkingsverband dat Wa terland en Ecomare met elkaar zijn aangegaan. Volgens Waterland-directeur B van de Hoef vormt het samen werkingsverband - dat eind j uni met het ondertekenen van een overeenkomst wordt bekrach tigd - een onderdeel van het binnenkort te presenteren 'doorstartplan' voor Waterland Neeltje Jans. Van de Hoef ver wacht forse besparingen te kun nen realiseren door de uitwisse ling van onder meer expertise en exposities met Ecomare, zo maakte hij dinsdag bekend. Hoe fors die besparing is, durft Van de Hoef nog niet in concrete be dragen uit te drukken. Wel staat voor hem als een paal boven water dat het samenwerkings verband tussen Waterland en Ecomare voor beide partijen gunstig uit zal pakken. „Ik ken Jan Kuiper, de directeur van Ecomare, nog uit het verle den en ik dacht bij mezelf dat het eigenlijk stom was dat we al lebei op hetzelfde terrein opere ren maar langs elkaar heen wer ken. Dus toen ben ik eens gaan praten en daar kwam eigenlijk al vrij snel het idee uit om nauwe banden met elkaar aan te gaan. Een eerste concreet voorbeeld van hoe die samenwerking tus sen Waterland en Ecomare ge stalte krijgt, is de overname van de door de Texelaren ontwik kelde expositie 'Dromen aan de dijk'. Deze expositie wordt door Waterland aangepast aan de Zeeuwse situatie. De twee op natuur- en milieueducatie ge richte centra - in hun soort de grootste langs de Nederlandse kustlijn - wisselen in de toe komst niet alleen onderling ex posities uit; ze gaan ook samen semi-permanente en perma nente exposities ontwikkelen. Waterland bijvoorbeeld huurt bij Ecomare expertise in voor het tot stand brengen van inter actieve 'touch-screen'-presen- taties op Neeltje Jans. Een an der gezamenlijk project is het produceren van een interactieve CD-rom met de titel 'De Vleet' waarop informatie over het Waddengebied, de Nederlandse kust, de Noordzee en het Delta gebied gebundeld wordt. Op ba sis van de door Ecomare gemaakte Wadgids, gaat Water land onder de titel Deltagids daar een Zeeuws equivalent van produceren. Het is verder de be doeling dat er een veldgids komt voor het Deltagebied. Horeca Waterland en Ecomare gaan bo vendien samen proberen de kwaliteit en kwantiteit van de horecagelegenheden en winkels op beide centra te verbeteren. Concreet houdt het onder meer in het onderling vergelijken van kengetallen en productaanbod. Ook wordt gekeken of het moge lijk is om gezamenlijk - en dus voordeliger - bepaalde produc ten in te kopen. door Ali Pankow OOSTERLAND - Een dorps raad kan van nut zijn voor Oos terland. Die mening verkondig de wethouder P. W. Berrevoets- Ringelberg dinsdagavond tij dens het bezoek van het college van burgemeester en wethou ders aan de kern Oosterland. Zij constateerde diverse manco's in het overleg tussen bevolking en gemeente en een dorpsraad kan daar volgens haar aanzienlijke verbetering in brengen. Een initiatief in deze richting strandde twee jaar geleden we gens gebrek aan mensen die be reid waren zitting te nemen in het bestuur van een dorpsraad. M. van Wijk, één van de voor touwnemers van toen, toonde zich bereid nogmaals een po ging te wagen. Hij wil op korte termijn bezien of er nu wel draagvlak bestaat voor een dorpsraad in Oosterland. Zo'n groepering wacht overi gens een moeilijke taak, want er leven nogal wat tegenstrijdige belangen binnen deze kern. Zo klagen sommige bewoners steen en been over de bus die dwars door het dorp rijdt. Wel achten veertig keer per dag, volgens mensen die het geteld hebben. Anderen, vooral oudere bewo ners, zijn juist dolblij met drie bushaltes binnen de kern. Snelheidsbeperking Met name bewoners van de Emil Sandströmstraat pleiten voor een snelle invoering van een dertig kilometerzone in Ooster land. Zij vinden dat de uitvoe ring van het Integraal Verkeers- en Vervoersplan (IWP) veel te lang op zich laat wachten en willen die snelheidsbeperking met voorrang ingevoerd zien. Volgens wethouder G. van de Velde-de Wilde, die dinsdag avond ook de portefeuille van wethouder C. W Veerhoek waarnam, is het echter van be lang een totaalplan nader uit te werken en niet allerlei afzon derlijke maatregelen te nemen. Een vrachtwagenchauffeur in Oosterland zei helemaal niet zo blij te zijn met al die hobbels, drempels en paaltjes die overal maar worden geplaatst. Volgens hem is het een hype, die de uit oefening van zijn beroep er niet gemakkelijker op maakt. Bij het gemeentebestuur wer den voorafgaand aan dit kern- bezoek veel klachten ingediend over de slordige aanblik van het parkeerterrein voor vrachtwa gens bij de weegbrug langs de N59. Wethouder Van de Velde erkende dat het huidige straten- patroon oorzaak is van verwar rende situaties, waarin zo snel mogelijk verbetering moet wor den gebracht. Een ander probleem dat een snelle aanpak vereist, is de wa teroverlast waar bewoners van de Molenstraat mee te kampen hebben. De capaciteit voor de afvoer van regenwater blijkt in dit deel van het dorp onvoldoen de. Vanuit de zaal kwam ook de wens wat nauwer contact te krijgen met de wijkagenten voor Oosterland. Burgemeester J. J. P. M. Asselbergs onder streepte het belang daarvan, omdat specifiek in Oosterland de schade door vandalisme op merkelijk hoog blijkt te zijn. Ook in dit verband werd bena drukt dat hier een belangrijke taak kan liggen voor een dorps raad. door Marcel Modde ZEERIKZEE - De schade die de blikseminslag heeft veroor zaakt aan het recreatief milieu centrum Ecoscope in Renesse, beloopt naar schatting in de honderdduizend gulden. De te genvaller wordt in z'n geheel ge dekt door de verzekering, aldus projectleider E. Caspers van de gemeente Schouwen-Duive- land. Caspers verwacht dat de com putersystemen voldoende kun nen worden 'opgelapt' om de officiële opening van de voor Nederland bijzondere accom modatie op 31 mei te kunnen la ten doorgaan. Kort nadien zal op advies van de leverancier en verzekering alle apparatuur alsnog woi'den vervangen, om dat mogelijke gevolgschade door de overspanning niet wordt uitgesloten. De blikseminslag heeft de orga nisatorische opzet van Ecosco pe flink verstoord, geeft Caspers aan. De bedoeling was dat de af gelopen weken intensief zou worden getest of alle interactie ve computerspelletjes het naar behoren deden. Met diverse noodgrepen proberen de techni ci die aan het centrum werken, de meeste spelletjes aan de gang te krijgen en te houden. Wat nog ontbreekt, is de beoogde onder linge samenhang van de compu ters, het netwerk, zodat aan het eind van de cyclus geen duide lijk beeld kan worden verkregen of de deelnemer veel of weinig kaas heeft gegeten van het mi lieu. Het euvel ontstond tijdens het hevige noodweer dat twee we ken geleden over Zeeland raas de. Op Schouwen-Duiveland lag die woensdagavond vooral de Westhoek in de onweerzone Vermoedelijk is de bliksem in geslagen op de grond nabij Eco scope en zo via de ondergrondse bekabeling het gebouw binnen gedrongen. Het gevolg was een funeste overspanning op de in terne netwerken en elektrische systemen, waardoor computers, telefooncentrale en toegangs deuren ernstig werden ontre- geld. Aan het gebouw zelf is niets te zien. Volgens Caspers is een der gelijk ongeluk niet te voorko men. Stapsgewijs De verwachting is dat de nieuwe apparatuur binnen zes weken kan worden geleverd. Getracht zal worden de computers staps gewijs te installeren, zodat Eco scope niet direct na de opening weer gedwongen wordt de deu ren te sluiten voor een verbou wing. VERKOOP BIJ EXECUTIE Op donderdag 25 mei 2000 te 14.00 uur vindt ten laste van J. J. Hanenberg een openbare verkoop plaats. Te koop wordt aangeboden: diverse inboedelgoederen, waaronder een kleurentelevisie, videorecorder en een bankstel. De plaats van verkoop is Hercules Segherslaan 32 te Vlis- singen. Bezichtiging een 1/4 uur voor de verkoop. De verkoop geschiedt bij opbod aan de meestbiedende tegen contante betaling zonder opgeld. Gerechtsdeurwaarderskantoor P. Lengkeek, Vogelzangsweg 100 te Goes. Tel.: 0113 -250925 Draagbare 12 Volt Luchtcompressor Met geïntegreerde manometer Pompt tot 250 LBS/18 Bar Geschikt voor alle autobanden, fiets banden, luchttnatrassen, enz, Met opbergvak voor luchtslang, aansluitka- bel en adapter voor autosigaretten aansteker Incl. 3 adapters voor luchtslang Cassetteopbergbox met tas Materiaal: extra stevig 420D nylon Voor stapehtoelen\ Tuin- o meubel- bescherm- hoes Beschermt uw tuin meubilair Mr QQ tegen stof en vochtigheid Tuinslang 20 meter knik- en buigvaste tuinslang Multifunctionele mat Harmonica krat Glijvast en wasbaar QQ Afmeting ca. 51 TO 98 x 36x 14/28 cm. m Jr »p Materiaal: 100% PVC p/stuk Klamboe Materiaal: 100% polyester Hoogte: 2.5 meter 0 boven 50 cm. 0 beneden 120 cm. Schelphoekstraat 1-7 'Deze artikelen verkopen wij tijdelijk. Mochten zij ondanks zorgvuldige planning te snel zijn uitverkocht, dan vragen wij hiervoor begrip. De verpakking van de afgebeelde artikelen kunnen afwijken. Zet- en drukfouten zijn voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 42