Goes worstelt met overlast kaden PZC Wijkinfowinkel Goes-West open Colijnsplaat aan de wandel ARDI KEUKENS B.V. Drummer Bl0f leest voor bij dagverblijf zeeland ,20 Gemeente doet nieuwe poging om herrie stappers in te tomen Kennisgeving Ambulance rijdt autospiegels af Sportdag voor scholieren Vrouw gewond na val met fiets m Borsele woensdag 24 mei 2000 door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes gaat opnieuw bekijken of zij wat kan doen aan de overlast van stap pers in het Kadengebied. Bewo ners klagen al lange tijd steen en been over het publiek van met name discocafé La Plaza aan de Grote Kade. De raadsleden S. de Putter (SGP/GPV/RPF) en R. Strating (WD) kaartten deze week de kwestie aan in de commissie al gemene zaken. Beide politici meldden de indruk te hebben dat de overlast, waarvan al lan ge tijd sprake is, eerder toe- dan afneemt. ,,De bewoners slapen structureel drie nachten per week niet", aldus Strating. Burgemeester D. J. van der Zaag wilde niet ontkennen dat er 'een behoorlijke vorm van overlast' is, maar gaf ook aan dat het probleem alleen met de goede wil van alle partijen kan worden opgelost. ,,We moeten ervoor zorgen dat de exploitant en de buren weer on speaking terms komen." Susploegen Van der Zaag zei te geloven in het heilzame effect van 'susploe gen'. Dat zijn mensen die La Plaza inzet om ervoor zorgen dat vertrekkende bezoekers zich buiten rustig houden. De susploegen hebben enige tijd, volgens de burgemeester, met succes gefunctioneerd. De eigenaar heeft de susploegen echter opgedoekt na een zitting bij de Raad van State over de milieuvergunning van het dis- coeafé, aldus Van der Zaag. „Daar hebben omwonenden dingen gezegd die de exploitant in het verkeerde keelgat zijn ge schoten." De burgemeester zei opnieuw een poging te willen wagen de partijen weer tot el kaar te brengen. Ook wilde hij nog eens goed kijken naar de po- litie-inzet in het weekeinde. Het streven om tijdens de uitgaan- suren zes agenten actief te heb ben, wordt lang niet altijd ge haald. De minimumbezetting is vier. „Dat is toch te weinig", vond Van der Zaag. „Ik zal er daarom bij de politie op aan dringen nog eens goed te kijken naar de bezetting." Verder zal de gemeente vaker controleren of La Plaza de re gels naleeft. Het gaat daarbij vooral om het meenemen van glas naar buiten en het laten openstaan van de deur, wat alle bei niet is toegestaan. Uiteinde lijk, zo zei Van der Zaag, is er maar één echte oplossing voor de overlast: verplaatsing van het discocafé. De gemeente wil de nachthoreca het liefst con centreren in het Koepoortge- bied. „Ik steek daarbij ook de hand in eigen boezem. We heb ben nog niet echt een krachtsin spanning geleverd om dat te realiseren." Van der Zaag meld de verder dat de gemeente stu deert op de mogelijkheid om ge diplomeerde portiers bij diverse Goese horecagelegenheden, vooral de nachtzaken, verplicht te stellen. De burgemeester gaf direct aan dat het verplicht stel len nog op veel praktische en ju ridische problemen stuit. door Rob Paardekam KAPELLE - Drummer Chris Götte van Bief leest vandaag voor op kinderdagverblijf Dik- kertje Dap in Kapelle. Hij is één van de vele bekende Nederlan ders die op de nationale voor leesdag deelnemen aan het zo genoemde voorleesontbijt. De Stichting Lezen houdt van daag voor de zevende keer de nationale voorleesdag. In Utrecht vindt vanmiddag de landelijke finale van de voor- leeswedstrijd plaats. Marlous de Meijer uit Biervliet probeert daar de Zeeuwse eer hoog te houden. Een ander onderdeel van de voorleesdag is het voorleesont bijt. In Zeeland doen verschil lende kinderopvanginstellin gen en basisscholen daaraan mee. Dikkertje Dap uit Kapelle heeft drummer Chris Götte van Bief weten te strikken en op ba sisschool Voorhoute in Kruinin- gen komt voormalig zangeres van 2 Unlimited Marjon van I waard en voorlezen. Op andere scholen op Noord- en Zuid-Beveland komen de meest uiteenlopende gasten. Op de Franck van Borsseleschool komt een politieagent voorle zen, terwijl op De Reiger in Heinkenszand de plaatselijke huisarts J. Harten zijn opwach ting maakt. Ook burgemeesters en wethou ders doen mee. Bij Puk en Muk in Tholen komt burgemeester H. A van der Munnik voorlezen. Op de Zuidwesthoek in Goes leest burgemeester D. J. van der Zaag en wethouder M. L. 't Hart Volgens de Stichting Lezen doen er in heel Nederland ruim duizend scholen mee aan het voorleesontbijt. Dat zijn er driehonderd meer dan vorig jaar. De dag is bedoeld om ou ders en onderwijzers te stimule ren meer voor te lezen. Volgens de stichting zouden kinderen aan wie veel wordt voorgelezen, zelf minder moeite hebben met lezen. Naast de eerdergenoemde scho len zijn er ook voorleesontbijten op De Tweern in Goes, De Kru- keltjes in Krabbendijke, De Veste in Tholen en Peuterleut in Wissenkerke. door Rob Paardekam COLIJNSPLAAT - Wandelliefhebbers uit Colijnsplaat zijn dinsdagavond officieel begonnen aan de jaarlijkse avondvier daagse. Eigenlijk was het evenement al maandag van start gegaan met een in- haalavond voor lopers die op één van de andere dagen niet kunnen. Zo'n honderd lopers hebben zich dit jaar aan de start gemeld. De deelnemers kon den ook deze keer weer kiezen uit twee af standen, vijf en tien kilometer. De tochten beginnen elke avond om 18.30 uur bij Dorpshuis de Brug. Alleen op de laatste avond, vrijdag, zullen de wandelaars die vijf kilometer lopen een half uur later be ginnen. De organisatie hoopt dat alle deelnemers op die manier gelijktijdig aankomen voor de huldiging. Op de laatste avond zal muziekvereniging Wilhelmina de lopers opwachten in het centrum van Colijnsplaat. De wandelaars maken dan een tocht door het dorp. Via onder meer het bejaardenhuis lopen ze te rug naar het Dorpshuis. Daar krijgen de mensen die vier avonden hebben meege daan hun welverdiende medaille. foto Dirk-Jan Gjeltema atl schoei# J en werK wraa' Ceciliaweg 4 - Sint-Annaland - Tel. 0166-653448 Open: Ma. t/m Za. 09.30-18.00 uur. Vr. tot 21.00 uur. (Tevens 's avonds geopend op afspraak). Erkend door de Centrale Branchevereniging Wonen V.RKRP re1mërswaal Inspraak en informatie Burgemeester en wethouders van Reimerswaal maken bekend dat met ingang van 25 mei tot en met 22 juni 2000 het voorontwerp bestemmingsplan "Buitengebied, partiele herziening intensieve veehouderij 1997" voor een ieder ter inzage ligt tussen 09.00 en 12:00 uur, alsmede op afspraak, op de afdeling Bouwen en Wonen van het gemeentehuis aan het Oude Plein 1 in Kruiningen. Aan het op 21 juli 1998 vastgestelde bestemmingsplan "Buitengebied, partiële herziening intensieve veehouderij 1997" is door Gedeputeerde Staten van Zeeland goedkeuring onthouden. Conform de wettelijke voorschriften is een nieuw bestemmingsplan opgesteld. In de partiële herziening van het bestemmingsplan Buitengebied worden in de voorschriften met betrekking tot omschakeling naar en uitbreiding van intensieve veehouderij(neven)bedrijven nadere eisen opgenomen. Het beleid is overeenkomstig het provinciaal beleid vastgelegd in het Streekplan Zeeland. Voor belangstellenden bestaat de mogelijkheid over het voorontwerp mondeling met het college van gedachten te wisselen op woensdag 31 mei 2000 om 10.00 uur in de raadszaal van het gemeentehuis, Oude Plein 1 in Kruiningen, Indien u van deze gelegenheid gebruik wilt maken dan verzoeken wij u dit uiterlijk 30 mei 2000 kenbaar te maken. Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder een inspraakreactie over het voorontwerp schriftelijk kenbaar maken aan het college van burgemeester en wethouders van Reimerswaal, Postbus 70, 4416 ZH Kruiningen. De ingebrachte inspraakreacties zullen worden betrokken bij de te maken afweging of het beoogde bestemmingsplan overeenkomstig het voorontwerp ter visie zal worden gelegd. Nadere informatie over het bovenstaand is te verkrijgen bij de heer j Smeenk van de afdeling Bouwen en Wonen, telefoonnummer (0113) 395 235. Inspraak en informatieavond Burgemeester en wethouders van Reimerswaal maken bekend dat met ingang van 25 mei tot en met 22 juni 2000 het voorontwerp bestemmingsplan "Kom Oostdijk, Nieuwlandse Binnendijk" voor een ieder ter inzage ligt tussen 09,00 en 12.00 uur, alsmede op afspraak, op de afdeling Bouwen en Wonen van het gemeentehuis aan het Oude Plein 1 in Kruiningen. Het voorontwerpbestemmingsplan heeft tot doel de ontwikkeling van enkele woningbouwmogelijkheden aan de noordoostzijde (gelegen tussen de Nieuwlandse Binnendijk, de 1 e Oostdijkweg en de Ommegank) van de kern Oostdijk juridisch-planologisch te regelen. Een ieder kan gedurende voornoemde termijn schriftelijk zijn ziens wijzen omtrent het voorontwerp kenbaar maken aan het college van burgemeester en wethouders van Reimerswaal, Postbus 70. 4416 ZH Kruiningen, Tevens bestaat voor belangstellenden de mogelijkheid tijdens een inspraakavond over het voorontwerp mondeling met het college van gedachten te wisselen. De inspraakavond vindt plaats op maandag 5 juni 2000 om 19.30 uur in het dorpshuis Apeldoorn, 2e Vlietweg 9 in Oostdijk. De schriftelijke en mondelinge inspraakreacties zullen worden betrokken bij de te maken afweging of het beoogde bestemmings plan overeenkomstig het voorontwerp ter visie kan worden gelegd Nadere informatie over het bovenstaand is te verkrijgen bij de heer J. Smeenk van de afdeling Bouwen en Wonen, telefoonni (0113 395 235 Kruiningen, 24 mei 2000. Namens burgemeester en wethouders v, ir. J. Gideonse. hoofd afdeling Bouwen en Wonen. Oude Plein 1 Postbus 70 Tel.: Fax: Internet: 4416 AK Kruiningen 4416 ZH Kruiningen 0113 - 39 50 00 0113 - 39 53 33 www.reimerswaal.nl gemeente@reimerswaal.nl door Rob Paardekam GOES - De wijkinfowinkel Goes-West opende dinsdag haar deuren. Na de Goese Polder en Goes-Oost is de wijk de derde die zo'n infowinkel krijgt. Rob bert van Hoften zal, in zijn func tie als spreekuurhouder, twee- enhalve dag per week aanwezig zijn. Hij probeert buurtbewo ners te helpen met hun vragen, klachten en wensen. Omdat er op het moment geen ander gebouw beschikbaar is, zit de wijkinfowinkel in wijkge- bouw de Westkant. „Het is niet de bedoeling dat we hier lang blijven. Maximaal een jaar", zegt J. Bekker van Stimulans, die de wijkinfowinkel bege leidt. „Zie het als een mobiele infowinkel. Als er iets anders is gevonden, zijn we hier zo weer weg." SINT-ANNALAND - In de Nieuwstraat in Sint-Annaland deed zich maandagochtend een aanrijding tussen twee gepar keerde auto's en een ambulance voor. De ambulance reed met licht- en geluidsignalen over de Nieuw straat. Zowel aan de linker- als de rechterkant stonden auto's geparkeerd. De doorgang was te nauw en de ambulance raakte aan beide zijden de spiegels van de geparkeerde auto's. )HEINKENSZAND - Leerlin gen van de groepen 7 en 8 van de basisscholen in de gemeente Borsele doen morgen mee aan de schoolsportolympiade 2000 in Heinkenszand. De scholieren gaan de strijd aan zowel in nieuwe sporten als tra ditionele, zoals voetbal. De schoolsportolympiade wordt georganiseerd door het Cios Goes en de Sportraad Bor sele. Het evenement begint om 9.45 uur en eindigt om 15.00 uur met de prijsuitreiking door bur gemeester J. L. M. Mandos van Borsele. De huidige plaats is Bekker niet echt geschikt. fHet pand is natuurlijk ingericht de activiteiten van de wijk ver eniging, en niet voor de wijkin fowinkel. We hebben niet eens een tweede spreekkamer. Maar voorlopig voldoet het wel. We kunnen de mensen uit de wijkin ieder geval op een fatsoenlijke manier ontvangen." Het aanspreekpunt voor de mensen in Goes-West wordt R. van Hoften. Hij zal per week tweeënhalve dag in de wijkinfo winkel aanwezig zijn. De afge lopen jaren was hij al werkzaam bij de twee andere wijkinfowin- kels in Goes. Klachten Een groot deel van Van Hoftens werk zal bestaan uit het aanho ren van klachten. „Ik kan dan bemiddelen of de mensen door verwijzen." zegt hij. „Maar", voegt Bekker daaraan toe, „het gaat natuurlijk niet alleen om klachten. Mensen kunnen ook hun wensen kenbaar maken of gewoon langskomen voor formatie." De wijkinfowinkel opende g teren, maar Van Hoften heeft zich de afgelopen tijd al bezig gehouden met Goes-West, „Daarom heb ik nu al aardig wat te doen. Op het moment ben ik vooral bezig met de proble matiek rondom hondenpoep, zwerfvuil en parkeren. Drie dingen waar in de wijk nogal wat klachten over zijn." De wijkinfowinkel is voorlopig drie dagen in de week open. Op dinsdag, woensdag en donder dag. J. Bekker van Stimulans verwacht er veel van. „De ande re twee winkels in de stad lopen ook prima. Het is toch heel laag- drempellig. Mensen stappen hier gemakkelijker naar binnen dan bij het stadskantoor." KATTENDIJKE - Een 69-jarige vrouw uit de gemeente Borsele is dinsdag gewond geraakt toen ze met haar fiets ten val kwam op de Kattendijksedijk bij Kat- tendijke. Ze liep letsel op aan haar linker schouder en linkerbeen. De vrouw is overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. Waarom viel, is niet bekend. VERKOOP BIJ EXECUTIE Op donderdag 25 mei 2000 te 14.00 uur vindt ten laste van J, J. Hanenberg een openbare verkoop plaats. Te koop wordt aangeboden: diverse inboedelgoederen, waaronder een kleurentelevisie, videorecorder en een bankstel. De plaats van verkoop is Hercules Segherslaan 32 te Vlis- singen. Bezichtiging een 1/4 uur voor de verkoop. De verkoop geschiedt bij opbod aan de meestbiedende tegen contante betaling zonder opgeld. Gerechtsdeurwaarderskantoor P. Lengkeek, Vogelzangsweg 100 te Goes. Tel.: 0113 - 250925 VOOR EEN ZORGZAME BEGELEIDING C.* i i Rouwcenlrum "De Bevelanden" Geldeioozepad 20, Goes Tel. 0113 -22 75 25 Kantoor: Langeweg 1 4431 GE 's-Gravenpolder Tel. 0113-312408 BEGRAFENISVERZORGING J.C. HOEKMAN Voor een volledige en waardige verzorging van begrafenissen in geheel Midden-Zeeland Centraal telefoonnummer: 0113-3114 44 gemeente f VOORBEREIDINGSBESLUITEN Burgemeester en wethouders van Borsele maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 11 mei 2000 een elftal voorbereidingsbesluiten heeft genomen voor: een perceel aan de Tolhoekweg/Vijfzoodijk te Oudelande, een perceel aan de 'sGravenpoldersestraat te Hoedekenskerke, een perceel aan de Schoorkenszandweg te 's-Gravenpolder, een perceel aan de Zuidpolderdijk te Oudelande, een perceel aan de Westeindsedijk te Borssele een perceel aan het Slake te Ovezande, een perceel aan de Westsingel te Borssele, een perceel aan de P. Krugerstraat te Nisse, een perceel aan de Quistenburg te Borssele, het perceel Clara's pad 10 te Heinkenszand, het perceel Herverkavelingsweg 3 te Baarland. De gemeenteraad heeft hiermee verklaard dat bestemmings planherzieningen worden voorbereid. Bovengenoemde besluiten treden in werking op donderdag 25 mei 2000. De raadsbesluiten met bijbehorende beschei den liggen met ingang van deze datum voor een ieder ter in zage in het gemeentehuis van Borsele, Stevenate 10 te Hein kenszand. Het gemeentehuis is geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en donderdagavond van 17.00 uur tot 20.30 uur. Binnen zes weken na de datum van bekendmaking van deze besluiten kan door belanghebbenden een met redenen om kleed bezwaarschrift worden ingediend bij de gemeenteraad. Heinkenszand, 24 mei 2000 Vluchtelingen reizen altijd last minute Giro 550 Info: 055 3663339 ZOAB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 36