Tweede fase centrumplan begint PZC Plastische chirurgie in beeld De Kameleon speelt Ontkoppeld Reimerswaal spit vergunningen vuurwerk door >*5 IS Oostmolenpark moet nog even wachten op eigen ontsluitingsweg zeeland woensdag 24 mei 2000 b 19 Provincie helpt Grevelingenschap Kapelle opent knip voor Enschede Puinbreekinstallatie mag van GS Werkstraf voor steunfraude Vrouw gewond bij botsing Sloeweg Aanpak Stenge Heinkenszand en omliggend gebied Oriënteringsrit en puzzeltocht Man krijgt boete voor bedreigen parkeerwacht Politie flitst 15 automobilisten Actie voor Enschede Een scene uit Ontkoppeld. foto Dirk Jan Gjeltema door Mieke van der Jagt KRABBENDIJKE - Toneel vereniging de Kameleon uit Krabbendijke geeft deze week de finishing touch aan het blij - spel 'Ontkoppeld', een stuk waaraan de afgelopen maan den hard is gewerkt. Het ver haal werd geschreven door Neil Simon en kent een man nen- en een vrouwenversie. De Kameleon zit, net als de mees te amateurtoneelgezelschap pen, goed in z'n vrouwelijk acteurs, dus is voor de vrou wenversie gekozen. De handeling begint tijdens het wekelijkse avondje trivi- ant van zes vriendinnen. Eén van hen is door haar man het huis uitgezet en ze trekt in bij uitgerekend de vriendin die het tegenovergestelde karak ter heeft. Zo zitten een Pietje Precies en een sloddervos sa men in één huis. Als er dan ook nog twee beschikbare Spaanse broers op de proppen komen, ontwikkelt zich de ene komi sche situatie na de andere. Het stuk is vooral gekozen vanwege de spitsvondige tek sten, die dankzij de inspannin gen van geluismensen Cees- Jan Schoutens en Paul Wijnen goed verstaanbaar zijn. Jan Burggraaf heeft de regie in handen en de decors zijn van Esther Govaerts. De voorstelling wordt zater dag 27 mei gehouden in de Meiboom in Krabbendijke. Tijdens de pauze is er een lote rij en na afloop speelt er dans muziek. Aanvang 20.00 uur. BROUWERSHAVEN - Gedeputeerde Staten zijn bereid ruim 2,5 ton bij te dragen om het tekort op de begroting 2001 van het Natuur en Recreatieschap De Grevelingen terug te drin gen. De interprovinciale beheerder van de Grevelingen ver wacht volgend jaar een nadelig saldo van ruim 2,5 miljoen gulden. De tekorten komen door de toenemende berg illegaal afval die moet worden afgevoerd en het herstel van vernielin gen aan gebouwen en beplanting rondom het Grevelingen- meer. Ook de betaalde parkeerplaatsen zorgen nog altijd niet voor voldoende inkomsten. In de meerjarenraming 2000- 2003 is rekening gehouden met een negatief resultaat dat vijf ton hoger ligt dan de raming voor volgend jaar. KAPELLE - De gemeenteraad van Kapelle heeft dinsdag avond een gulden per inwoner beschikbaar gesteld voor hulp aan slachtoffers van de ramp in Enschede. Op voorstel van PvdA-raadslid R. Lambeck nam de raad bij de aanvang van de vergadering een minuut stilte in acht ter nagedachtenis van de overledenen. Ook sprak de raad af om snel met de brandweer en betrokken ambtenaren rond de tafel te gaan zitten. De commissie algemene bestuurlijke aangelegenhe den wil een risicoinventarisatie maken op het gebied van mi lieu- en veiligheidsvoorschriften. KRUININGEN - Er wordt niet opgetreden tegen het gebruik van een puinbreekinstallatie doorP. Sinke VOFop bedrijven terrein Nishoek in Kruiningen. Dat besliste dinsdag het colle ge van Gedeputeerde Staten. Om handhaving was verzocht door het Koel-Vrieshuis Reimerswaal, buurman van Sinke. Het bedrijf verzet zich al jaren tegen de activiteiten van Sin ke. De puinbreekinstallatie zou onder meer stof verspreiden. Op basis van herhaalde klachten heeft een medewerker van de provinciale afdeling Milieuhandhaving en Metingen het Koel- Vrieshuis afgelopen maand een paar maal bezocht. Daarbij is geen stofoverlast geconstateerd. Ook naar de acti viteiten van Sinke is gekeken. Er is tevens vastgesteld dat bin nen de puinbreekinstallatie besproeid was. Bij een eerdere controle, eind vorig jaar, werd overigens geconstateerd dat ongebroken puin niet was besproeid. Daarop is Sinke door de provincie aangesproken. MIDDELBURG - Een 53-jarige man uit Kapelle is dinsdag in Middelburg veroordeeld tot zestig uur werkstraf en vier we ken voorwaardelijke gevangenisstraf. De Kapellenaar had juni 1997 tot april 1999 uitkeringsfraude gepleegd door ande re inkomsten uit arbeid te verzwijgen. Het nadeel aan de ge meente Goes bedroeg 30.000 gulden bruto. Van dat bedrag ging officier van justitie M. Kappeyne van de Coppello uit. Hij eiste tien weken cel. De verdachte vertelde door de drugsver slaving van zijn zoon en zijn echtscheiding in een uitzichtloze situatie terecht te zijn gekomen, maar hij toonde zich wel be reid om alles terug te betalen. Politierechter J. Begheyn ging in het vonnis uit van het nettobedrag van 23.000 gulden. VLISSINGEN - Een 24-jarige Vlissingse is dinsdag gewond geraakt bij een botsing op de Sloeweg in Vlissingen. Ze is met nekletsel en een kapotte wenkbrauw overge bracht naar het ziekenhuis. Een 28-jarige Middelburger - de gewonde vrouw was zijn passagiere - veroorzaakte de aanrijding. Hij reed richting A58, toen zijn aandacht werd afgeleid door een bot sing op de andere weghelft. Voor hem stonden op dat moment drie auto's stil. Hij botste op de auto voor hem, wat een ket tingreactie tot gevolg had. Hoor Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - Het begint erop te lijken, het Masterplan Heinkenszand. De Dorpsstraat is klaar, de Rabo-bank en het plein ervoor ook, en helemaal aan de andere kant nadert het woonzorgcomplex Dijkstede de voltooiing. Nu de gemeente Borsele ongeveer op de helft van het streven is, wordt woensdag 31 mei een informatiebijeen komst gehouden. In de Stenge nu het nog kan, want de volgende projecten zijn de verbouw van de boerderij aan de Stenevate tot raads- en trouwzaal, de verbouw van De Stenge, de inrichting van het Stengeplein en van de ruimte in de driehoek gemeentehuis- Dijkstede-Stenge. Het sluitstuk wordt, als het aan burgemeester J, L. M. Mandos ligt, gevormd door een j eugdsoos in het dij kli - chaam bij de coupure in de Kraaijendijk. ,,Maar dat is nog in onderzoek." De aanleiding voor het Master plan Heinkenszand was in feite de ontwikkeling van de nieuw bouwwijk Over de Dijk. Om te voorkomen dat groepjes bebou wing zouden ontstaan, geschei den door hier een dijk en daar een straat, studeerde de ge meente op dwarsverbindingen. Gekozen werd voor een west oost-route langs de Stenevate naar de Drieweg en een lang- 's-GRAVENPOLDER - MAC De Zeeuwen houdt donderdag 1 ju ni (Hemelvaartsdag) een oriën teringsrit en puzzelrit. Aan de hand van een routebeschrijving moeten puzzelopdrachten wor den uitgevoerd. Langs de route staan controle punten. De rit telt mee voor het clubkampioenschap van MAC De Zeeuwen. Inschrijven kan in dorpshuis Ons Dorpsleven in 's- Gravenpolder, van 18.30 tot 19,30 uur. Er wordt in de A- en B-klasse reglementair gereden (oriënteringrit), voor de C-klas- se is een recreatieve puzzelrit uitgezet. zaamverkeerroute tussen de Dorpsstraat, het traditionele dorpscentrum, en het plan Over de Dijk. Voorop stond het behoud van kwalitatief hoogwaardig groen tussen de twee kerken en een verbetering van de functies in en rondom de Stenge. Om het gemeentehuis beter in het nieu we, iets opgeschoven centrum van Heinkenszand te betrekken en omdat de boerderij tegenover het gemeentehuis te koop kwam, kon Borsele een heleboel vliegen in één klap staan: er komt ruimte voor een betere ba liefunctie, de gemeente krijgt een representatief gebouw voor vergaderen en trouwen en het gemeentehuis komt minder ex centrisch te liggen. Bodewoning De verbouwplannen voor de boerderij en De Stenge lopen min of meer synchroon, zij het dat het voor de Stenge langer zal gaan duren. Architectenbureau Bedaux De Brouwer uit Goirle ontwierp een plan dat zoveel mogelijk van de oude construc tie behoudt en zichtbaar maakt. De woning wordt bodewoning en in de schuur komen aan de westkant de trouwzaal en aan de oostkant de raadszaal. Bui tenom wordt een serreachtige veranda gebouwd met een uit bouw voor toiletgroepen en een raadscafé. Voor de inrichting van de tuinen liggen strakke, sa menhangende plannen klaar. Volgens Mandos kan er volgend jaar mei wel al getrouwd wor den in de boerderij. De verbouw van De Stenge zal langer in beslag nemen. Niet al leen de buitenkant moet aan zienlijk verbeteren, ook de binnekant gaat op de schop, be halve de sporthal en de grote zaal. Het plan is van Klunder Architecten uit Rotterdam. De gevel aan de westkant komt een heel stuk naar voren, zodat de bibliotheek meer ruimte krijgt. Er komt een tweede verdieping met vergaderzalen en aan de noordkant krijgen alle vormen van kinderopvang een plek. De ingang komt aan de de zuidelij- ,ke zijkant, waar de uitbouwtjes die nu in de weg staan, worden afgebroken. Een moderne schil van staal en keramisch materi aal wordt blikvanger vanaf het Stengeplein en zal meteen de saaie bestaande kap voor een deel verdoezelen. Een glazen lift aan de buitenkant geeft de loop route tussen de Stenge en de rooms-katholieke kerk een aan trekkelijker aanzien. Als het Stengeplein is ingericht, als de tuinen klaar zijn en het plan Over de Dijk vorm krijgt, moet er ook snel wat voor de jongeren gebeuren, want die ko men op straat te staan met de verdwijning van jeugdsoos De Prange. De gemeente Borsele studeert op een plan voor een jongerenontmoetinsplaats, ge combineerd met een soos en wat skatevoorzieningen bij de coupure in de Kraaijendijk. Alle plannen, tekeningen en mogelijkheden worden op tafel gelegd tijdens de informatiebij eenkomst, die om 20.00 uur be gint. door Ingrid Huibers KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal gaat de vergun ningen van vier vuurwerkop slagplaatsen nog eens tegen het licht houden. „Wij twijfelen aan de accuraat heid van het advies van de land macht, op basis waarvan ver gunningen zijn afgegeven", zegt burgemeester A Verbree van de gemeente Reimerswaal. „Daarom is het verstandig nog eens goed te kijken of de ver leende vergunningen doelmatig zjjn." Het gaat om opslagplaatsen bij Van de Plasse aan de Voorhoute Kruiningen, Installatie Loodgietersbedrijf Leeflang aan de Oude Torenstraat in Yerseke, Langenberg aan de Hoofdweg in Rilland en Doe- land de Schipper aan de Scou- destraat in Krabbendijke. Alle- vier de bedrijven verkopen alleen vuurwerk rond de jaar- REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt M.Koek E. Soesman te Vlissingen: A.A. van der Sluis (chef) N.F.C. Berkelder E.L. Ramakers M.J. van der Schot A. van Westen K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl wisseling. Eind vorig jaar ver zocht inspecteur ruimtelijke ordening J. R. Lambrechtsen burgemeester en wethouders op te treden tegen de vuurwerkop slag van Leeflang. Dit omdat de opslag er volgens de geldende bestemmingsplanvoorschriften niet hoort. Daarop zegde het college toe de zaak bij een op hande zijnde ac tualisering van het komplan Yerseke aan te pakken. „Dat ne men we voorlopig even voor kennisgeving aan", aldus Lam brechtsen. Overigens schorste De Raad van State afgelopen zomer de mi lieuvergunning van Leeflang, omdat er geen automatische sprinklerinstallatie in de op slagplaats aanwezig zou zijn. „Die zaak is opgelost door vuur werk op te slaan bij een bedrijf in de Olzendepolder dat. over een vergunning beschikt", aldus Verbree, die overigens aangeeft ook daar nog naar te zullen kij ken. Kluis Het meeste vuurwerk, zo'n 1500 kilo, mag worden opgeslagen door Doeland De Schipper. Om dat in goede banen te leiden, be schikt de kluis over brandwe rende muren en een automati sche sprinklerinstallatie, zegt gemeentelijk milieuambtenaar H. van Waveren. De overige be drijven hebben elk een vergun ning voor tussen de twee- en vijfhonderd kilo vuurwerk. Behalve naar de vuurwerkop slagplaatsen, kijkt de gemeente ook nog eens naar frietfabri kant Lamb-Weston/Meijer en Koel-Vrieshuis Reimerswaal, beide gevestigd op bedrijven terrein Nishoek in Kruiningen, waar met het zeer giftige ammo niak wordt gekoeld. Bij de jaar lijkse milieucontroles zal extra worden gelet op de aanwezig heid van preventieve voorzie ningen bij de bedrijven. Rapport Inspecteurs van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimte lijke Ordening en Milieu zijn overigens - naar aanleiding van de ramp in Enschede - bezig alle vuurwerkopslagplaatsen en daarvoor verleende milieuver gunningen in Nederland in kaart te brengen. Wanneer daarover rapport wordt uitge bracht, is nog onduidelijk. Ook voor ingewijden is de tentoonstelling een bezoekje waard. foto Dirk-Jan Gjeltema door Michelle Koek GOES - In het Oosterscheldeziekenhuis in Goes is vanaf vandaag, woensdag, de rei zende tentoonstelling Wat is mooi? te be zichtigen. De tentoonstelling laat alles zien over de geschiedenis van plastische chirur gie en wordt ter gelegenheid van het 50-ja- rig bestaan van de Nederlandse Vereniging voor Plastische Chirurgie (NVPC) gehou den. Je moet er een sterke maag voor hebben en afgerukte ledematen en allerlei misvormen de aandoeningen niet schuwen. Want de tentoonstelling, bestaande uit vier dubbel zijdige panelen, toont vele bloederige plaat jes. Wie de expositie bezoekt ontdekt al snel een duidelijk onderscheid tussen kosmetische en reconstructieve of herstellende chirur gie. De panelen laten zien dat plastische chirurgie niet alleen bestaat uit het ver fraaien van neuzen, oren, gezichten en bor sten. Zij tonen vooral de mogelijkheden die de plastisch chirurg kan bieden bij aange boren misvormingen (hazenlippen) en door trauma opgelopen beschadigingen (afge rukte vingers). En daar is de tentoonstelling ook voor be doeld. Volgens de makers wordt vaak verge ten dat een plastisch chirurg zich vooral be zig houdt met het opheffen van geestelijke en lichamelijke problemen. Ook wordt duidelijk dat plastische chirur gie geen modeverschij nsel isBelangstelling voor het specialisme is er altijd al geweest. In India toonde men al tweeduizend jaar ge- MIDDELBURG - Een 44-jarige Vlissinger is dinsdag door de Middelburgse politierechter voor bedreiging van een par- keercontroleur veroordeeld tot 400 gulden boete plus 350 gul den voorwaardelijk. Hij gaf de bedreiging toe. „Bij een volgende keer sla ik je voor je kop. Als je dan niet opzij gaat, dan rijd ik je hartstikke dood", was zijn heftige reactie geweest. De verdachte zou 9 februari dit jaar in zijn woonplaats op de parkeerwacht zijn ingereden, maar daarvan werd hij gisteren vrijgesproken. De parkeercon- troleur stak de straat over toen de Vlissinger kwam aanrijden. „Ik heb hem juist moeten ont wijken", zei hij hierover. Officier van justitie M. Kappey ne van de Coppello wilde niet discussiëren over de vraag of er sprake van opzet was geweest. „U bent in de bedreiging veel te ver gegaan." Hij eiste voor de leden interesse in de fabricage van nieuwe neuzen van eigen vlees. In die tijd werd het plegen van overspel bestraft met het afsnij den van de neus. In de Westerse wereld is de plastische chi rurgie tijdens de Eerste en Tweede Wereld oorlog in een stroomversnelling gekomen. De plastische chirurgie richtte zich tijdens de Eerste Wereldoorlog vooral op het her stellen van het gezicht en de hals. De Twee de Wereldoorlog stond vooral in het teken van brandwondbehandelingen. In Neder land werd het specialisme plastische chi rurgie in 1950 officieel geregistreerd. De tentoonstelling Wat is mooi? is tot 12 juni in de centrale hal op de eerste verdieping van het Oosterscheldeziekenhuis bezichti gen. bedreiging 750 gulden boete. Op de zitting bleek dat de vrouw van de verdachte eerder al eens een aanvaring met de parkeer wacht heeft gehad. „Heel Vlis singen kent hem. Ik heb me laten gaan", gaf hij toe. Politie rechter Begheyn stelde vast dat de verdachte, ondanks de slech te ervaringen met de parkeer- controleur, lomp was geweest. „Ik heb er ook spijt van", rea geerde de Vlissinger. door Rolf Bosboom GOES - De derde fase van de wijk Oostmolenpark, tussen Goes en Kloetinge, krijgt voor lopig een verkeersontsluiting via het bestaande Oostmolen park en een brug over de water gang. Pas in een volgende fase krijgt het nieuwe deel van de wijk een eigen ontsluiting en gaat de brug dicht voor autover keer. Met die toezegging heeft de ge meente Goes de provincie over gehaald het plan Oostmolen park III goed te keuren. Het project, door ontwikkelaar Faasse Faasse Projecten BV 'Watership Down' genoemd, omvat 58 vrijstaande en twee- onder-één-kapwoningen. Ge deputeerde Staten stemden dinsdag in met het plan. Die goedkeuring heeft de ge meente niet zonder slag of stoot gekregen. De Provinciale Pla nologische Commissie (PPC), die GS adviseert, had een nega tief oordeel gegeven. De PPC had bezwaren tegen* een brug over de watergang, die het be staande zuidelijke en het toe komstige noordelijke deel van Oostmolenpark met elkaar moet verbinden. De afspraak was immers dat beide delen van de wijk een 'zelfstandige ver- keerscirculatie' zouden krijgen. Bouwverkeer Naar aanleiding van het PPC- advies is er overleg geweest tus sen provincie en gemeente. Uit eindelijk heeft de gemeente zwart op wit toegezegd dat op het moment dat er - na Oostmo lenpark ÜI - verder in noordelij ke richting wordt ontwikkeld, er een aparte ontsluiting komt voor het gehele noordelijke deel van Oostmolenpark. Tot die tijd blijft Oostmolen park III uitsluitend bereikbaar via een brug die bij de Simon Carmiggeltlaan over de Groote Waterleiding wordt gelegd. De ze brug dient voorlopig voor het bouwverkeer, het autoverkeer en het langzaam verkeer. Op het moment dat het noordelijke deel van de wijk een eigen ont sluiting heeft - waar die komt, is nog onduidelijk - gaat de brug dicht voor auto's. Oostmolen- park-Noord en -Zuid hebben vanaf dat moment elk een eigen ontsluiting voor auto's. Gemo toriseerd verkeer tussen beide delen wordt dan onmogelijk ge maakt. Met deze toezeggingen kunnen GS leven. Daarmee worden ook de bezwaren tegen de plannen weggenomen, met name van zandhandel J. B. de Jonge. Alle bezwaren richtten zich op het openbaar gebruik van de smalle Riet weg, de toegangsweg voor de zandhandel. Daardoor zou den ook onveilige situaties kun nen ontstaan op de kruising met de Buys Ballotstraat. De toezeggingen van de ge meente hebben tot gevolg dat de Rietweg helemaal niet zal wor den gebruikt door bewoners en bezoekers van Watership Down, ook niet door fietsers. Daarmee is volledig tegemoet gekomen aan de protesten, aldus de ge meente, die verwacht dat de be zwaarmakers niet meer naar de rechter of de Raad van State zullen stappen. Daarmee wordt verdere vertraging van de plan nen voorkomen. GS hebben overigens wel een klein deel van het plan, in het ui terste noordwesten, afgekeurd. Dat gebied valt buiten het oor spronkelijke bestemmingsplan, zo heeft ook de PPC geconsta teerd. De gemeente en de ont wikkelaar noemen dat verwijt terecht en hebben er weinig moeite mee dat dat deel uit het plan is geschrapt. Dat betekent dat Watership Down geen 58, maar 54 woningen kan omvat ten. KRABBENDIJKE - Bij een ra darcontrole op de Oude Rijks weg in Krabbendijke.zijn dins dag tussen 15.30 en 17.30 uur vijftien bestuurders geflitst. De politie registreerde 650 voer tuigen op de weg waar tachtig de limiet is. De snelste bestuur der bracht 103 kilometer op de klok. HOEDEKENSKERKE - De werkgroep Dorpsbelang uit Hoedekenskerke houdt op vrij dag 26 mei een actie voor de slachtoffers van de vuur werkramp in Enschede. Vanaf 19.00 uur wordt huis-aan-huis gecollecteerd. De opbrengst gaat naar gironummer 777. De actie is eenmalig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 35