Zeilers zwaar op de proef gesteld Tennissers Souburg overwegen protest John Bakker in beroep tegen uitslag Gentse voetbaljeugd regeert in Terneuzen Bronzen plak Patricia Verhagen Zeeuwse Molukkers in benefietwedstrijd Drie races op Zeeuwse wateren Vijfde plaats Anita Rekkers Kampioenschap bij biljartclub Malpertuus if "Zijn uw klanten ook wel eens de hele dag bezig om u te pakken te krijgen Goede score kleiduivenschutters uitslagen agenda van onze sportredactie ASSEN - Na de derde wed strijd in de Supersport 600 klasse op het circuit van Assen kon John Bakker uit Terneuzen zijn geluk niet op. De motor coureur uit Terneuzen had van begin tot eind op kop gereden en was in de veronderstelling dat hij had gewonnen. Toen na lang wachten de offici ële uitslag kwam, werd niet Bakker maar Rudie Markink uit Boekelo als winnaar aange merkt. Bakker is van plan beroep aan te tekenen tegen de uitslag. „Wat er nu gebeurd is, dat kan gewoon niet." De Zeeuws-Vla ming startte vanaf de derde startrij en zou in de stromende regen te vroeg zijn vertrokken. Na afloop van de race gonsde het van de geruchten dat een aantal rijders die fout hadden gemaakt. Allen, onder wie Bakker, werden bestraft met dertig seconden. Bakker, die rijdt op een tweeci linder Ducati: „Hoe die official het startlicht heeft gezien en tegelijkertijd ook nog eens zag dat iedereen op rij drie en vier te vroeg vertrok, gaat er bij mij niet in. Ik weet dat ik de snelste was en op een eerlijke manier heb gewonnen. Met een aantal gedupeerde rijders gaan we hierover praten en stappen te gen deze uitslag ondernemen William de Ridder, plaatsge noot van Bakker, ging van een 27e plaats van start en werd twintigste in de Suzuki GSX Cup. Met deze uitslag pakte De Ridder het laatste puntje voor het kampioenschap in deze Cup. Aanzienlijk meer punten (25) pakte Arno Slabbekoorn uit 's Heer-Abtskerke in de Su zuki Cup. Hij werd derde. Na twee wedstrij den staat Slabbe koorn met 46 punten op een tweejde plaats in de tussen stand van de GSXR-Cup. Mi chel van Kleef uit Slijk E wijk is lijstaanvoerder met 47 punten. Motorcoureur Jaap van Don gen werd vierde in het Franse Croix-Temois. De Middelbur ger, uitkomend in de Super- bike-klasse, was van de tiende plek gestart. door Sandra Minneboo VLISSINGEN - De Zeeuwse wateren stonden in het teken van het wedstrijdzeilen. Op de Oosterschelde, nabij Roompot Marina Kamperland, werd de Benelux Open First 40.7 Regat ta for the Roompot Marina Cup 2000 gevaren. Op de Wester- schelde en de Noordzee vond de Thorntonbank Race plaats. Een dag later tenslotte stond de der de wedstrijd van de Delta Com bi op het programma. Ruim 50 Optimisten en Splashes ver schenen op de Braakman bij Terneuzen aan de start. Vanuit Breskens vertrokken ne gen boten om mee te doen aan de Thorntonbank Race. Deze race staat bekend als een zware wed strijd. Het is een lange wedstrijd van zo'n vijftig mijl die voor een groot deel op de Noordzee geva ren wordt. Watersportvereni ging Breskens organiseert de Thorntonbank Race traditiege trouw aan het begin van het sei zoen. Vorige week opende de KOOTWIJK - Amazone Anita Rekkers heeft in de laatste se lectiewedstrijd voor het NK dressuur beslag gelegd op een mooie vijfde plaats. Rekkers eindigde achter Coby van Baaien (1), Imke Bartels (2), Karen Nijveld (3) en Mieke de Kok (4). Rekkers werd in de tweede selectiewedstrijd in Waalwijk ook al tweede. Of ze naar het NK mag, is nog niet be kend. vereniging het seizoen met de Scheldemondraees. De schip pers hadden dan ook al een goe de generale repetitie achter de rug. Bleven zij vorige week nog op de Westerschelde, zaterdag gingen ze de Noordzee op in westelijke richting. Zo'n vijf tien mijl uit de kust ligt de Thornton, een ton die gerond moest worden. Pas 's avonds laat finishte de Tonnerre van schipper Vroon uit Breskens als eerste en als enige. Zaterdag en zondag zeilde de eenheidsklasse First 40.7 een officieus kampioenschap op de Oosterschelde nabij Roompot Marina. Aan het kampioen schap, wat officieel Benelux Open First 40.7 Regatta for the Roompot Marina Cup 2000 heet, deden negen First 40.7's mee. Deze wedstrijdboten van zo'n twaalf meter lang voeren in twee dagen vijf windward - leewardwedstrijden. Dat wil zeggen dat de deelnemers krui send naar de bovenboei varen en voor de wind terug naar de be- nedenboei. Kanon De organisatie legde een mooie wedstrijdbaan uit met een leng te van twee zeemijl. Per race moesten de deelnemers zes ron des rond de boeien varen. Zater dagmorgen gaf burgemeester Everaars van gemeente Noord- Beveland het startschot voor de eerste wedstrijd. Met hulp van een authentiek kanon schoot hij de deelnemers weg. Na vijf wedstrijden kwam de Van Uden Logies van schipper Hintelaar als winnaar uit de bus. Jaap Meijer van water sportvereniging Noord-Beve land eindigde met de Kool- kooka op de vijfde plaats en de Roompot.nl, de wedstrijdboot van Roompot Marina, eindigde als zesde. De organisatie hoopt volgend jaar de Roompot Mari na Cup 2001 te organiseren. Delta Combi Watersportvereniging Breskens en watersportvereniging Vrem- dyck hielden zondag samen de derde wedstrijd van de Delta Combi. Aan de wedstrijden op de Braakman deden meer dan vijftig kinderen van zes tot achttien jaar mee. Er werd ge varen in Optimisten, Splashes, Spankers en een Open Klasse. De Delta Combi bestaat uit ze ven wedstrijden die telkens door een andere vereniging ge organiseerd worden. Tot nu toe hebben de verenigingen weinig geluk gehad met het weer. De eerste wedstrijd kenmerkte zich door veel wind, vorige week ontbrak de wind en gisteren kwam de regen met bakken uit de lucht. Desondanks zeilden de kinde ren zondag toch vier wedstrij den. In de Optimist A-klasse ging de eerste prijs naar Joost Hendriksen, hij zette zijn zege reeks van vorige week voort. Als tweede eindigde Balthasar Heesters, Ewout Beket werd derde. Ad van Hoeven legde be slag op de eerste plek in de Opti mist B-klasse. Freya Duvekot moest genoegen nemen met de tweede plaats. In de Optimist C- klasse ging Simon Vleugels er met de beker vandoor. Hij werd op de voet gevolgd door Evert Hendriksen. Goede tweede In de A-klasse van de Splashes bleek Erwin Veldman de beste te zijn. Remco Hagens eindigde als goede tweede. In de B-klasse Duel in Assen pas in avonduren afgebroken van onze sportredactie VLISSINGEN - Derdeklasser Souburg bewaart weinig pretti ge herinneringen aan het uit stapje naar Hertenkamp/Pink 3 in Assen. De Zeeuwse tennisfor- matie werd in eerste instantie ondanks slechte omstandighe den verplicht te spelen, waarna zondagavond om negen uur het duel alsnog bij een 3-3-stand werd stilgelegd. De Zeeuwse ploeg was op zater dag al afgereisd naar Drenthe om een dag later zo goed moge lijk geprepareerd aan de start te komen. Tijdens de wedstrijd fungeerde de regen veelvuldig als spelbreker, totdat rond ne gen uur 's avonds plassen op het gravel verder tennissen onmo gelijk maakten. Zonder te dou chen stapte iedereen vervolgens in de bus voor de terugreis naar Souburg, waar de equipe 's nachts om half twee aankwam. „We overwegen een protest in te dienen bij de bond", aldus aan voerder Ronald van de Broek. „Waar we het meest veront waardigd over zijn, is het feit CLINGE - De ouderenbiljart- vereniging Malpertuus in Clin- ge houdt woensdag 24 mei het kampioenschap voor de ge meente Hulst in hun clublokaal in het gelijknamige diensten centrum. De aanvang is 13.30 uur. De deelnemers zijn: titelverdediger Honoré Neefs van Malpertuus met 63 caramboles. De ander deelnemers zijn Walter Cleij- man die De Lieve uit Hulst ver tegenwoordigt met 35 caram boles, Piet Aerts met 25 caram boles die de afgevaardigde is van De Warande uit Sint Jan steen en tenslotte de Heikantse biljarter, Frans van Iteghem, die naar 24 punten moet spelen. Er wordt een halve competitie ronde afgewerkt zodat ieder el kaar tegenkomt. Alle spelers zijn in de club waar zij voor uit komen dit seizoen algemeen kampioen geworden. dat wij na elke ondei'breking tot doorspelen werden gedwon gen." De start van Souburg tegen de Drentse opponent was moei zaam. Lucienne van de Broek verloor in een spannende drie setter, waarin ze een match point liet schieten, van Sonja de Munnik. Raymond Barten kreeg van Eric van Vondel niet de kans om in zijn spel te komen. Ronald van de Broek, die Joest Kesse via een extra reeks aftroefde en Kim Dijkstra (winst op Marjolein Visser) zorgden echter voor een gelijke tussenstand. De mannendubbel was daarna voor de thuisclub, terwijl het duo Emerence van Wingen/Lucienne van de Broek voor de voorlopige 3-3-eindsco- re zorgde. Serie De Schelde won. met 7-1 van Delden. De weer van haar bles sure herstelde Jeantien van de door Lucien Roelandt TERNEUZEN - Het Gentse AGV is bij de A-junioren voor de derde keer op rij win naar geworden van het DOW Benelux jeugdtoernooi. De Belgen waren op het acht tiende jeugdtoernooi van de chemiegigant, waarvan de organisatie in handen was van de kersverse zondag- eersteklasser Terneuzen, duidelijk een maatje te groot. De zuiderburen wonnen al hun wedstrijden. Ook het doelsaldo (24-2) onder streepte de overmacht. Bij de F-pupillen ging de ze ge verrassend naar het jeugdteam van voetbalver eniging Axel. De Axelaars legden de basis voor hun eindzege met de 2-0-over- winning in de openingswed strijd tegen het eerste team van aartsrivaal Terneuzen. Naar later bleek de enige misstap van Terneuzense jeugd. Maar ook Axel liet in de resterende wedstrijden geen steekje meer vallen. Ook in poule B wist Terneu zen de hoofdprijs niet in ei gen huis te houden. Hierin bleek geen kruit gewassen tegen de jeugd van Sluis. Met 57 doelpunten vóór en niet één doelpunt tegen onder streepten de Sluizenaars hun overmacht. De reserves van Terneuzen, die in Sluis met 4- 0 hun meerdere moesten er kennen, eindigde hier als tweede. Sterke indruk De jeugd van Terneuzen had meer succes. In een door re gen geteisterde dag eiste de rood-zwarte jeugd zowel bij deB-junioren als de E-pupil- len de hoogste eer voor zich op. Bij de B-junioren maakte Terneuzen 1 met technisch goed verzorgd spel en door alle wedstrijden te winnen een sterke indruk. was het Sabrina de Pree die won. Voor Erwin van Keulen zat er zondag niet meer in dan een tweede plek. In de Open Klasse was het Stephan Veldman die met de eer streek. Ansfriet Ver- gauwen werd tweede. Op zater dag 17 juni houdt watersport vereniging Herkingen de vierde wedstrijd van de Delta Combi. Die dag vaart de jeugd op de Grevelingen. NED NED 6 2 91 629I Dries opende de score, waarbij ze alleen in de laatste set tegen stand van betekenis van Jeanine Wilmink te duchten had. Len- neke Clement vergrootte de voorsprong door via een beslis sende serie Tamara Wessels klop te geven. Virgil Greeve walste vlot over Pascal Grootkorme- link heen, terwijl Mare Felius weinig voor hem onder deed met Steven Tan aan de andere kant van het net. De vrouwendubbel werd het enige wapenfeit voor de Twen tenaren; alle resterende duels eindigden vlot in het voordeel van de bezoekers. Vierdeklasser 't Halve Maantje versloeg in eigen huis TTO 3. Marjan Ganseman, Iiarold Schipper en Dennis van 't West einde realiseerden een 3-1- voorsprong in de singles. In de laatste speelperiode met de dubbels en de gemengde duels op het programma werd geen punt meer afgestaan. door Janny Vermeule VLISSINGEN - Patricia Verha gen uit Middelburg heeft tijdens het Nederlands kampioenschap dubbel-minitramp springen een bronzen medaille gehaald. De turnster van MTV'69 be haalde met haar sprongenreeks 16.10 punten. Tijdens de eerste twee passages, waarbij Verhagen een hurksalto insprong en met een schroefsal- to afsloot en dit vervolgens in de tweede passage herhaalde met een hoeksalto, bleek dat zij in de finale hoge ogen zou kunnen gooien. Haar resultaat lag toen al boven het gemiddelde. Tij dens de finale kon zij het niveau nog iets verbeteren, hetgeen haar de derde plaats opleverde. Meer Zeeuws succes bij de vrou wen was er voor Renate Traas van Forza Gymnastica, die met 15.50 punten vierde werd. MTV- turnsters Hanneke Freie, Maar- tje van O verveld en Ingrid Meulmeester werden respectie velijk vijfde, zesde en negende. Bij de jeugdtumsters behaalde Karin de Nood van MTV de vier de plaats, direct gevolgd door clubgenote Angela Mes. Voor de Forza-brigade waren de zesde tot en met de negende plaats voor Sarah Berckenkamnp, An na van Avermaete, Christien Hoogendoorn en Martina Straauger. Florijn Dekkers en Irina Meijers sloten de rij af met een gezamenlijke elfde plaats. De mannen waren mondjes maat vertegenwoordigd in Hoo- gezand. Voor Sander Koole was de Nederlandse titel (10.54 pun ten) geen verrassing, aangezien hij de enige deelnemer was. Bij de jeugdturners was er succes voor Forza Gymnastica met een vierde en vijfde plaats voor Niek Sprenkels en Jesse Dijkhuizen. Erwin Keukelaar, Pim Steen- dijk, Tomas Parinussa en Emiel Joosse werden achtste, negende elfde en twaalfde, terwijl MTV- turner Perry van Ingen werd tiende. Tijdens de halve finale bij de vrouwen in het Nationaal Wed strijdsport niveau te Hyppoli- tushoef plaatsten de meeste Zeeuwse turnsters zich voor het Nederlands kampioenschap. Jai Meesters van MTV'69/Turn- school Zeeland viel tijdens de halve finale zelfs in de prijzen. Met een tweede plaats bij de ju nioren plaatste zij zich glansrijk voor het NK. Voor haar brugoe- fening kreeg zij 9.233 punten, Advertentie Er is nu een telecommunicatiesysteem, dat uit zichzelf naar u of uw collega's op zoek gaat: Personal Touch. Daar mee kunt u bovendien de telefoon aan uw computer en dus aan uw klantenbestand koppelen. Oplossingen toevoegen brengt een minimale investering met zich mee. En over "Personal Touch" gesproken, uw dealer in de regio garandeert u persoonlijk service op het hoogste niveau. Belangstelling? Bel dan 0800 - 024 54 54. Of kijk op www.personaltouch.nl Personal Touch RILLAND - De Zeeuwse kleiduivenschutters hebben prima ge schoten in een onderlinge wedstrijd in Rilland. Over 50 jachttrap eii 50 jachtskeet kleiduiven slaagden zeven schutters erin om een serie van 25 foutloos te beëindigen. Cees Polderdijk uit Heinkenszand deed dat tweemaal en werd kam- pioen met een totaalscore van 96-5. Schoondijkenaar Wim de Zwart werd tweede met 94-5. Goesenaar Rob de Graag werd derde met 94 - i 6. De B-groep kreeg in de persoon van Jos Crucq uit Nieuw- en Sint i Joosland met 80-10 een goede eerste plaats die daarmee zijn dorps genoot Lein (vader van Cees) net voor bleef (79-2). Golf Fort Worth. PGA Tour mannen, 6,75 mil joen gulden. Eindstand: 1. Mickelson (VSt) 268 slagen (-12), 2. Love III (VSt), Cink (VSt) 270, 4. Toms (VSt), Mediate (VSt) 272, Singh (Fij) 281, Faldo (GBr) 290. Beavercreek. LPGA vrouwen, 1,6 mil joen gulden. Eindstand: 1. Annika Soren stam (Zwe) 197 slagen (-19), 2. Webb (Aus), Kerr (VSt) 198, 4. Eathorne (Can) 199,5. Mi Hyun Kim (ZKo) 200. Axel. De Woeste Kop. Lentetrofee: 1. Marlianne Roskam en Klaas Horstra 33 punten, 2. Miek Buwalda en Romain Vi- aene 30. 18 Holes Stableford: 1. Geert Sonck 39 pnt., 2. Michele Deltour 39, 3. Philippe Hanssens 38. 18 Holes stroke- play netto: 1Rudy Platteau 62 slagen, 2. Alain Deltour 68, 3. Patsy van Baarle 68. Breugeliaanse avond (18 holes stable ford): 1. Gerda de Moor 36 pnt., 2. Miek Buwalda 35,3. Pim van Baarle 34. Judo Mierlo. Houvast-toernooi. Tot 28 kilo gram: 1. Bas Teeuwen (Geelhoed), 2. Amy Hoornick (Geelhoed). Derde plaat sen voorTess van't Westendeen Robbin van de Bor. Kleiduivenschieten Rilland. Ondelinge wedstrijd. 50 jachts keet: 1Cees Polderdijk totaalscore 96; 2. Wim de Zwart 94; 3. Rob de Graag 94; 4. Adriaan van Damme 93; 5. Martien de Visser 92; 6. Piet Jan van Damme 91; 7. Piet van Wijck 90; 8. Jacco van der Maas 90; 9. Cees van Nimwegen 88; 10. Jos Lu- teijn 87; 11Johan van Nimwegen jr 86; 12. Willy Vermeulen 85; 13. Lars Kloet 84; 14. RinusVermue84; 15. Arjen Luteijn84; 16. Frans de Visser 82. 50 jachttrap: 1Jos Crucq 80; 2. Lein Pol derdijk 79; 3. Eddy Hoondert 79; 4. Ko Goeree 78; 5. Erwin Nelisse 76; 6. Her manvan de Hemel 72; 7. Mart van Fraas- sen 75; 8. Rinus Louwerse 75; 9. Jurriaan van Strien74; 10. Leendertvan Nieuwen- huijzen 72; 11. Johan van Nimwegen sr 68; 12. Arjo Wagenaar 68; 13. Jan Allaart 66; 14. Eric Rijk63; 15. Kees Kristallijn 58; 16. Kees de Jager 57. Sportprijsvragen Lucky Day. Trekking van maandag 22 mei. 4-5-10-12-14-27-33-39-40-43- 47-48-59-60-61 -67-70-73-74-76. (onder voorbehoud). Lotto 20. Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 1 winnaar, bruto f. 100.000,00; derde prijs: 25 winnaars, elk f. 1000,00; vierde prijs: 113 winnaars, elk f. 250,00; vijfde prijs: 1741 winnaars, elkf. 25,00; zesde prijs: 3094 winnaars, elk f. 10,00; zevende prijs: 34.367 winnaars, elkf. 5,00. Cijferspel. Zes cijfers goed: 1 winnaar, bruto f. 100.000,00; vijf cijfers goed: 5 winnaars, elk bruto f. 10.000,00; vier cij fers goed: 34 winnaars, elk f. 1000,00; drie cijfers goed: 309 winnaars, elk f. 100,00; twee cijfers goed: 3082 winaars, elkf. 10,00. Toto-13. Eerste prijs: geen tweede prijs: 5 winnaars, bruto f. 1279,20; derde prijs: 35 winnaars, elk f. 456,80. Dries/M. Felius 0-6 0-6, T. Wessels/S. Tan-L. Clement/V. Greeve 1-6 3-6, Derde klasse-poule 29: de Hertenkamp/ Pink 3-Souburg 3-3, gestaakt. S. de Munnik-L. van de Broek 5-7 7-6 6-3, M Visser-K. Dijkstra 2-6 1-6, J. Kesse-R. van de Broek 6-7 6-2 2-6, E. van Von- del-R. Barten 6-2 6-2, M. Visser/M. Wie- lingen-L. van de Broek/E. van Wingen 3-6 1-6, E. Brands/E. van Vondel-R. van de Broek/R. Barten 6-3 6-4. Vierde klasse-poule 50: 't Halve Maai)- tje-TTO 3 7-1. M. Ganseman-R. Delhij 6-2 6-2, H. van Hartingsveldt-S. Ellef-r kamp 1-6 7-6 6-7, H. Schipper-N. vah Heuverszwijn 6-1 6-1, D. van 't Westein- de-M. van Gils 6-1 6-3, M. Ganseman/H. van Hartingsveldt-S. Ellerkamp/D. Mo- lenkamp 6-1 6-3, H. Schipper/D. van't I Westeinde-N. van Heuverszwijn/M. van Gils 6-1 6-3, H. van Hartingsveldt/Ff Schipper-R. Delhij/N. van Heuverszwijn 6-2 6-0, M. Ganseman/J. Oranje-D. Mo- Ienkamp/M. van Gils 6-2 6-4. Voetbal WK-kwalificatie CONCACAF-zoné. Bridgetown: Barbados - Cuba 1-1 (0-0). Barbados wint na strafschoppen, 5-j.' Eerste wedstrijd: 1-1. Barbados naar groep E met Verenigde Staten, Costa R|- ca en winnaar Guatemala-Antigua. Kingstown: St Vincent-Antigua4-0(1-0). Eerste wedstrijd: 1-2. St Vincent naar groep D met El Salvador, Jamaica ep winnaar Honuras-Haiti. Panama: Panama - Nicaragua 4-0 (O-Oj. Panama winnaar kwalificatievoorronde en naar groep C met Mexico, Trinidad ep winnaar Cuba-Canada. Port-au-Prince: Haiti - Trinidad 1-1 (0-0). Eerste wedstrijd: 0-2. Trinidad naar groep C met Mexico, Panama en winnaar Cuba-Canada. Eindstanden DOW Benelux jeugdtor nooi. A-junioren: 1. AGV (Gent), 2. Ter neuzen, 3. Terneuzense Boys, 4. Zaamslag, 5. DSE (Etten Leur) 6. Axel. B- junioren: 1 .Terneuzen, 2. Aardenburg, 3. KTH Diest, 4. KVE Aalter, 5. Goes, 6. Al liance, 7. Stekene Sportief, 8. Vogelwaar de. E-pupillen: 1. Terneuzen 3,2. Terneu zen 5, 3. Terneuzen 1, 5. Terneuzen 2,6. Zeeland Sport, 7. Terneuzen 4,8. Axel,9. Terneuzen 8,10. Terneuzen 7, F-pupillen poule A: 1. Axel, 2. Terneuzen 1, 3. Zaamslag, 4. Terneuzen 5,5. Spui, 6. Ter neuzen 4. Poule B: 1. Sluis, 2. Terneuzen 2,3.Terneuzense Boys, 4. Terneuzen 6,5. Terneuzen 3,6. Vogelwaarde. Wielrennen De Koolkooka van schipper Jaap Meijer van wv Noord-Beveland werd vijfde in de strijd om de Room pot Marina Cup. foto Ronald den Dekker Tennis terwijl zij een stabiele balkoefe- ning turnde die haar 9.100 ople verde. Met 35.749 had zij slechts tweetiende achterstand op win nares Sharrna Ilbrink. Meer Zeeuws succes was er in dezelfde categorie voor Eva Hanssens van GV Koudekerke/ TCKB. Zij werd vijfde. Haar zusje Masja presteerde goed bij de instap-klasse met een zesde plaats, terwijl in dezelfde cate gorie Jessica van Belzen en Kel ly du Pon van de turnschool goed waren voor een negende en een vijftiende plaats. Ook Mar leen Humme van MTV/TSZ haalde de kwalificatie. Zij werd vijftiende in Hippolytushoef Bij de toestelf males van de regio Zuid West Nederland was GV Koudekerke/TCKB zeer suc cesvol. Met 27 gouden, 10 zilve ren en 13 bronzen medailles be paalden zij in hun niveau de wedstrijd. In de categorieën van het regionale D-en E-niveau stond Yaniek Niemandsverdriet van GVK meerdere malen op het podium. Ook Thor uit Sas van Gent presteerde uitstekend in het E-niveau met Aarnout en Lennart van de Velde. VTV uit Vlissingen behaalde diverse medailles met Ricky Koorevaar en Jurjen Geljon. Straatsburg. Vrouwen, 400.000 gulden. Eerste ronde: Nejedly (Can) - Kruger (ZAf 4-6 6-2 6-2, Talaja (Kro/6) - Snyder (VSt) 6-4 4-6 6-3, Myskina (Rus) - Jayaseelan (Can) 6-1 7-5, Tanasugarn (Tha) - Callens (Bel) 3-6 6-1 6-3, Sidot (Fra) - Gersi (Tsj) 6- 1 6-1. Madrid. Vrouwen, 400.000 gulden. Eer ste ronde: Leon Garcia (Spa/8) - Shaughnessy (VSt) 6-0 6-1 St. Pölten. Mannen, 1 miljoen gulden. Eerste ronde: Koubek (Oos/4) - Ruud (Noo) 6-3 6-4, Gaudenzi (Ita) - Kiefer (Dui/16-7 3-0. Opgave Kiefer, llie (Aus/7) - Melzer (Oos) 6-4 7-6, Blanco (Spa) - Sa (Bra) 6-1 1-0 opgave Sa, Bruguera (Spa) - Berasategui (Spa) 6-3 2-6 6-3, Schalken (Ned) - Gumy (Arg) 6-3 6-4. Düsseldorf. Mannen, World Team Cup. Blauwe groep: Australië - Spanje 2-1He- witt/Stolle - Velasco/Carrasco 6-2 6-2. Rusland - Chili 3-0. Kafelnikov/Safin - Massu/Gamonal 6-3 6-4, Australië - Spanje 1-0. Hewitt - Costa 4-1. Opgave Costa. Rode groep: Slowakije - Verenig de Staten 2-1. O'Brien/Palmer - Hrbaty- /Kucera 6-2 7-6. Rusland - Chili 1-0. Kafel nikov - Rios (Chl) 6-3 7-5. Vlissingen. Landelijke competitie, afde ling mixedteams. Derde klasse-poule 25: Delden-de Schelde 1-7. J. Wilmink-J. van de Dries 0-6 4-6, T. Wessels-L. Clement 7-5 3-6 0-6, P. Grootkormelink-V, Greeve 0-6 0-6, S. Tan-M. Felius 1-6 1-6, J. Wilmink/F. Klomps-J. van de Dries/L. Clement 6-3 7-6, P. Grootkormelink/S. Tan-V. Greeve/M. Felius 0-6 0-6, J. Wilmink/P. Grootkormelink-J. van de Ronde van Italië. Negende etappe, Prato - Abetone: 1Francesco Casagrande (Ita) 138 km in 4.22.58, 2. Garzelli (Ita) 1.39,3 Frigo (Ita), 4. Simoni (Ita), 5. Di Luca (Ita), 6. Gotti (Ita), 7. Tonkov (Rus) 1.41,8. Belli (Ita), 9. Noè(lta) 1.50,10. Piepoli (Ita) 1,53, 64.Engels 12.43,79. Pronk 17.24,81. Dek ker 17.28, 88. Moerenhout 19.00, 102. Vierhouten, 103. Blijlevens, 112. Vries, 113. Duijn, 121. De Jongh, 134. Boerman 19.09, 136. Kroon, 140. Voskamp, 141. Van Kessel, 161. Van Steen 20.40. Algemeen klassement: 1. Francesco Ca sagrande 47.05.312. Di Luca 0.513. Noè 1.39, 4. Garzelli, 5. Frigo 1.40, 6. Belli, Tonkov 1.47,8. Simoni 1.53,9. Gotti 1.55, 10. Piepoli 2.21, 83. Engels 44.41, 10? Blijlevens 1.05.22, 104. Kroon 1.06.08, 111. Vierhouten 1.10.59, 115. Pronk' 1.12.04,125. Vries 1.19.50,133. Van Kei sel 1.25.49, 143. Moerenhout 1.34.13, 152. Voskamp 1.43.51, 153. De Jongh 1.44.00,155. Duijn 1.45.25,157. Boerman 1.48.26, 159. Dekker 1.49.05, 162. Vap Steen 1.51.26. Rockanje. Olympia's Tour. Tweede etap pe, Tilburg-Rockanje: I.Tom Hoedema- kers (Ned) 191 km in 4.32.30 (42,121 km/u 2. Zuijderwijk (Ned), 3. Hordijk (Ned), 4l Cordes (Ned), 5. Berry Hoedemakers (Ned), 6. Kemna (Ned), 7. Lust (Ned), 8, Cornelisse (Ned), 9. Den Braber (Ned), 10. Sweet (Aus). Algemeen klassement: 1. Kemna 8.13.21, 2. Tom Hoedemakefs 0.03,3. Penney (GBr) 0.04, 4. Zuijderwijk 0.10, 5. Den Braber 0.12, 6. Ypenburg (Ned) 0.14, 7. Van Schalen (Ned), 8. Van Velzen (Ned), 9. Hayles (GBr) 0.15, 10. Mouris (Ned) 0.16. Zeilen Kamperland. Benelux Open First 40.7 Regatta for the Roompot Marina Cup 2000.1Van Uden Logies (F. Hinfelaar),2. Scud (R. Baartmans), 3. Fanion (J. de Vaan), 4. Fandango (D. Scanlan), 5, Koof kooka (J.J. Meijer, WSV Noord-Beve land), 6. Roompot.nl Meeusen (Roompot Marina), 7. Satori (S. Blom), 8. Hayai (N> Budel), 8. Sole di Mare (R. Zonneveld). Braakman. Delta Combi. Optimist A: Joost Hendriksen, Balthasar Heesters, Ewout Beket. Optimist B: Ad van Hoé ven, Freya Duvekot, Stephen Haevers. Optimist C: Simon Vleugels, Evert Hen driksen, Mara de Schutter. Splash A: Er win Veldman, Remco Hagens, Hyllië Bosma. Splash B: Sabrina de Pree, Erwin van Keulen, Bram Muijsers. SpankerTo- nie Jansen en Ullie Haase, Frank en Erik de Beuckelaer, Ilse Vergauwen en Jan Zwanepoel. Open Klasse: Stephan Veld man, Ansfriet Vergauwen, Pepijn Gillis sen. van onze sportredactie VLISSINGEN - Oostkapelle- voetballers Roel Latuheru en Ramon Telussa maken deel uit van een Molukse voetbalselec tie die zondag in het stadion van NAC een benefietwedstrijd speelt tegen een gelegenheids team van profvoetballers. Bert Pentury uit Oost-Souburg is coach van de Molukse ploeg. Newcastle United-keeper John Karelse staat op doel bij de gele genheidsformatie. MarcDegrij- se (GB A)Louis Laros, Marc van Hintum (beiden Vitesse), Jeffrey van As en Alfred Schreuder (beiden NAC), Jurgen Streppel (Helmond Sport) en John Lam- mers (RBC) spelen ook mee. Oud-profvoetballer Simon Ta- hamata voetbalt mee aan Mo lukse zijde. Ook Fagry Tuasamu (Helmond Sport), Bart Latu heru, Jeffrey Leiwakabessy (beiden NEC), Zefnad Watti- mury (Veendam), Danny Land zaat (Willem II) en Bob Petta (Celtic) komen in actie. Soubur ger Björn Langeveld, die bij Kloetinge gaat voetballen, was ook geselecteerd voor de Mo lukse formatie maar laat vexv stek gaan door nacompetitiej- verplichtingen bij zijn huidige club RBC. De benefietwedstrijd is georga^ niseex-d door de initiatiefgroep Praying Peace Partnership Mo- lukken 2000, die vorig jaar opgericht naar aanleiding van het geweld op de Molukken. Bij die onlusten zijn al meer daii 2000 mensen omgekomen. Het duel begint om 18.00 uur in het Fuji Film-stadion in Bred£i'. Vooraf (15.00 uur) heeft een voorwedstrijd tussen jeugd- teams plaats. _dinsdag_ Voetbal Betaald voetbal. Nacompetitie. - Poule A: Heracles, Emmen, MVV en FC Groningen. Poule B: Cambuur, RBC, FC Zwolle en Excelsior. Derde ronde, (19.30 uur): RBC - Cam! buur, FC Zwolle - Excelsior.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 38