Van Wely wil alleen voetballen Geys heeft snelste benen Dressuurwinst Carola Paauwe Biljartploegen naar nationale finales Tweede plek Tovaal op Wakke Memorial GZC verrassend naar kwartfinale Schaakgrootmeester met Panfox winnaar schaakvoetbaltoernooi Johan de Wolf verspeelt halfje Kees Westdorp succesvol in Sint Willebrord Eerste plaats Bongertman uitslagen Derde plaats Hoogerland in klimkoers van onze sportredactie MIDDELBURG - Niet aüeen in Camp Nou zwaaien de suppor ters met witte zakdoekjes uit ontevredenheid over het ver toonde spel. Ook op het schaak voetbaltoernooi in de Voor- borch krijgt coach Marco Pakkert van Middelburg 2 de zakdoekjes voorgetoverd wan neer zijn team met 3-0 achter staat. Natuurlijk is dit spel. Maar wie denkt dat een schaak voetbaltoernooi een prettoer- nooi is, komt bedrogen uit. Want sporters willen altijd winnen. Daarom hebben diverse teams echte voetballers opgesteld om het voetbalgedeelte naar hun hand te zetten. Bij Terneuzen speelt Sander de Koeijer mee, speler van Terneuzen Al. Met speels gemak slalomt hij tussen de tegenstanders door en ver schalkt op zijn gemakje de kee per. Want hij heeft tijd over. Aan het schaakbord heeft hij echter weinig in te brengen, zodat de door Roeland Alders MIDDELBURG - In de eerste ronde van het Open Middel burgs schaaktoernooi waren weinig verrassingen te melden. Alleen verspeelde Middelbur ger Johan de Wolf een halfje te gen clubgenoot Simon Sanders. Andere favorieten zoals René Tiggelman en Cor Jansen deden wat van hen verwacht werd. Ze wonnen hun partijen tegen res pectievelijk Willem-Jan Panne- koek en Anton Quakkelaar. Simon Sanders ruilde vanaf de opening bijna alle stukken af, zodat een gelijke stelling met weinig kansen overbleef en re mise een feit was. Tiggelman verslikte zich niet. De eerste bordspeler van Middelburg 1 won in een positionele stelling op een vrij eenvoudige manier van Willem-Jan Pannekoek. Outsider Ewoud van Hecke van de schaakvereniging Vlissingen won redelijk makkelijk van Middelburgs jeugdtalent Rinze Porte. Terwijl Sven Stange met moeite won van Vlissinger Fred Dieperink. bij het voetbal behaalde winst weer wordt ingeleverd. „Vorig jaar hadden we niet zo'n sterk voetbalteam, dus vroegen ze mij mee te doen. Dan kan ik gelijk mijn schaakvaardigheden een beetje aanscherpen." Bij Goes gaan ze nog verder. Daar hebben ze zaalvoetballers meegenomen die enkel en alleen voetballen. Pieter van Klinken is er één van. „Schaken kan ik niet, en dat interesseert me ook niet. Ik kom puim voor het voet bal. Wat hebben de schakers ge daan trouwens?" Ook Loek van Wely komt eigen lijk alleen om te voetballen. Na een zwaar NK schaken moet de grootmeester hoognodig wat stoom afblazen. „Ik heb de hele week onder druk gestaan. Ik had nog nooit een NK gewon nen, terwijl dat wel al had ge moeten." Tijdens zo'n toernooi werkt hij heel hard in de voorbe reiding van zijn partijen. „Ik ben een uitzondering daarin, en misschien is het niet slim. Maar ik kan gewoon niet het hele jaar met schaken bezig zijn. Dan moet je tijdens toernooien wat meer doen.Het schaakgedeelte van het toernooi ziet hij dan ook als noodzakelijk kwaad. „Daar kan de organisatie misschien volgend jaar nog iets aan doen", grapt hij. Attractie De rest wordt al voor hem gere geld. Het toernooi wordt gehou den op een vrije zondag van Van Wely. Want een grootmeester op je toernooi is toch een attractie. Organisator Frans Rikumahu voorziet voor volgend jaar dan ook capaciteitsproblemen. „We hebben dit jaar al een paar teams moeten afzeggen. Als we volgend jaar hetzelfde systeem willen hanteren, zullen we weer teams moeten teleurstellen." Ondertussen wandelt het Bre dase Panfox, het team van Van Wely, ongeslagen de finale bin nen. Dikke schaakoverwinnin gen worden afgewisseld met iets minder dikke voetbaloverwin ningen. Tegenstander in de tweestrijd is Middelburg 1, dat door een fantastische laatste voetbalwedstrijd (5-0 tegen Goes) Terneuzen nog voorbij streeft. Middelburg kan de aspi raties niet waarmaken. Hoewel was aangekondigd dat Panfox dit jaar niet zo gemakkelijk zou winnen als vorig jaar, is van spanning weinig te merken. Bij het schaken weet alleen Alex Jonkheer te scoren voor de Zeeuwen (5-1), en bij het voet bal maakt Marcel van Delden (ook zaalvoetballer) de eretref- fer (3-1). Panfox wint afgete kend, maar het mag de pret niet drukken. En volgend jaar komt iedereen weer terug. Ook Loek van Wely. Schaakgrootmeester Loek van Wely speelt de bal af tijdens het zaalvoetballen. foto Lex de Meester door Hans Markusse LAAKDAL - De Goese rugby club Tovaal is er niet in geslaagd om de Wakke Memo rial, een sterk bezet interna tionaal rugbytoernooi in het Belgische Laakdal, voor de derde keer te winnen en de bo kaal definitief mee naar Goes te nemen. In de finale verloor Tovaal met 24-7 van het Franse XV Bail- leulois. In de poule waren de Fransen ook al de meerdere geweest van de Goesenaren. Tovaal startte het toernooi voortvarend. Onder aanvoe ring van een topfitte Egon Geeratz behaalde Tovaal te gen Beringen een forse over winning: 29-0. Tegen XVBail- leulois waren de Goesenaren kansloos (19-5). In de kruisfinale trof Tovaal het ongeslagen Ducks, een be kende uit de Nederlandse competitie. Na een 12-0-voor- sprong voor Tovaal werd het 12-7.In de finale moest Tovaal het opnieuw opnemen tegen XV Bailleulois, dat in de kruis finale simpel had afgerekend met het organiserende Laak dal. Tovaal kon de Fransen een helft bijbenen, maar verloor uiteindelijk met 24-7. door Joop van den Oudenhoven TILBURG - De biljarters van DOS uit Ovezande, Onder Vrienden uit Burgh-Haamstede en 't Bruin Café uit Kapelle heb ben zich geplaatst voor de na tionale finales driebanden in het weekeinde van 16, 17 en 18 juni. BI: Het team van DOS bestaan de uit Rinus Hoondert, Lou Westdorp en Jan Rijk plaatste zich met één punt voorsprong op Steeds Beter uit district Roo sendaal. Van 't Vaartje werd met 5-2 gewonnen en van Boulevard met 1-5 verloren. De wedstrijd tegen Steeds Beter moest de be slissing brengen. In de laatste partij van deze ontmoeting won Hoondert met één carambole verschil van Broos en stelde daarmee de zege voor het team en plaatsing veilig. B2: Scheldezicht uit Wemeldin- ge lukte het niet om de finale te bereiken. Het team bleek niet opgewassen tegen 't Hoefke waarvan met 0-7 werd verloren. Tegen KOT werd met 2-5 het on derspit gedolven en ook 't Vaart je bleek te sterk 1-6. C3: BV De Wig uit Burgh- Haamstede moest in Biljartpa- leis Jacobs te Rilland aantreden en kreeg te maken met zeer ster ke tegenstanders. Het was een tot op het einde spannende fina le, waarin BV De Wig geen rol van betekenis kon spelen. De Brabantse afvaardiging bleek te sterk. Kampioen C4: 't Bruin Café uit Kapelle werd in Terneuzen kampioen van het gewest. Na een zwakke start hervond het viertal (Eric Ganseman, Jan Beenakker, Wim Schneider en Toby van de Vrede) het ritme en plaatste het zich voor het Nederlands kam pioenschap. Na drie verloren partijen werden de messen ge slepen en zette 't Bruin Café zijn tegenstanders na een reeks van acht gewonnen partijen en slechts één nederlaag opzijTe gen De Tuymelaar uit Bergen op Zoom werd met 4-4 gelijkge speeld. Gevolgd door overwin ningen tegen het Roosendaalse De Drie Zwaantjes en SIR uit Sirjansland. C5: In deze klasse kwam het team van BV Onder Vrienden uit Burgh-Haamstede aan de tafels met sterke tegenstand uit Bra bant: NSG, Welkom BC en DZD. Desondanks veroverden zij de eerste plaats door winst op NSG (6-2) en DZD (8-0) en een gelijkspel tegen Welkom BC (4- 4) en dwongen daarmee een fi naleplaats af. SINT WILLEBRORD - In het tweede C-Ranking toernooi dat bij BC 't Pleintje in Sint Wille brord wordt gehouden, is Kees Westdorp van ALM uit Goes doorgedrongen tot de derde ronde. Kees Westdorp uit Goes had in de eerste ronde een bye en trad in de tweede ronde aan tegen Bart Hultermans. Na aanvan kelijk een grote voorspromg voor Westdorp (20-8) kwam zijn tegenstander sterk terug en volgde een spannende eindfase. De partij eindigde in 30-30. Westdorp trok na penalty's toch nog aan het langste eind en zal komende zaterdag in de derde ronde uitkomen. Jan Brandenburg uit Krabben- dijke wist de eerste ronde te overleven door een 30-23 zege op Wim Dérogée. Maar hij moest in de tweede ronde in Bert Hoef nagels zijn meerdere erkennen. Wissekerkenaar Joop van den Oudenhoven uit Wissenkerke kwam tegen Ambroos Bloekx net tekort. Na een 13-2 achter stand kwam hij terug tot 22-23, Maar met een serie van vier en meteen daarop drie maakte Bloekx het alsnog af. MIERLO - Judoka Jelle Bon gertman is eerste geworden bij een internationaal toernooi in Mierlo. Bongertman, lid van Judo Ryu Van Schaik, versloeg in de finale van de categorie tot 34 kilogram de Belg Karei van Vlaanderen met ippon. Clubgenoot Evelien Piasmans werd tweede in de ca tegorie tot 52 kilogram, terwijl Ramon van de Grift brons ver overde in de categorie tot 37 ki logram. door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - De uitste kende binnenaccommodatie van Stal Vermue in Heikens- zand bespaarde zondag de orga nisatoren en deelnemers van de dressuurwedstrijd van de RV Allround een flinke kater. On danks de aanhoudende regenval kon de wedstrijd toch nog door gaan in de binnenbak. Na een bijzonder succesvolle ponycarrière verloochent Caro la Paauwe ook bij de paarden haar klasse niet. De amazone uit Yerseke stuurde in de klasse Z1 de elegant bewegende Lorenzo naar het uitstekende totaal van 186 punten. Paauwe is daarmee hard op weg naar promotie naar het hoogste basisniveau. Zij was de enige die in deze klasse ge noeg punten haalde voor een winstpunt. Nummer twee Ida Sinke kwam met Liaison vier puntjes te kort voor dit extraatje. Ook in de klasse Ml behaalde slechts de winnaar een winst punt. Die eer eiste Corrie Krij ger voor zich op. De 20-jarige amazone uit 's-Heer Abtskerke reed de soepel bewegende Bardy naar 159 punten. Goed gepresteerd werd er in de klasse B, daar gingen alle erelinten vergezeld van een winstpunt. Winnares Natas ja Dijkgraaf kwam met haar mer rie Nastia slechts één schamel puntje tekort (168) voor twee bonuspunten. Ada Steketee werd met Olerno met 164 pun ten knap tweede. De Paarde bloem-combinatie bleef num mer drie Liesbeth van Drie met Goliath één puntje voor. De uitstekende prestatie van Natasja Dijkgraaf bleek echter niet voldoende voor de hoogste dagscore. Die eer eiste Iris Ver hagen voor zich op. De amazone uit Kloetinge liet in de klasse L pony's grote maat met Shethan weinig steken vallen. Wat door jury-lid Piet Westveer werd be loond met het respectabel aan tal van 178 punten. door Daaf Kasse HUISSEN - Het damviertal van de Goes/Zierikzee Combinatie heeft zaterdag in de tweede ron de van de KNDB-bekercompe- titie opnieuw voor een stunt ge zorgd. De Zeeuwen speelden in het Gelderse Huissen met 4-4 gelijk tegen hoofdklasser Witte van Moort uit het Overijsselse Westerhaar. En omdat bij een gelijkspel de lager spelende vereniging verder bekert, was het voldoende voor plaatsing voor de kwartfinale. De score voor GZC werd zater dag geopend door Aart Walra ven. De veteraan uit Zoutelande speelde tegen Edwin Twiest de Keiler-variant. Na een grote vereenvoudiging kwam hij iets minder te staan, maar hij verde digde zich goed en sleepte een vrijwel gelijkwaardige remise uit het vuur. De Zeeuwse ploeg kwam ver volgens op een verrassende 3-1 voorsprong toen Kees Rijk afre kende met de gerenommeerde Peter Hoopman, ooit finalist in het Nederlands kampioen schap Hoopman had in de ope ning toegestaan dat Rijk zijn korte vleugel opsloot en daar kreeg hij later spijt van. Rijk vergrootte zijn voordeel met el ke zet en sloeg in de tijdnoodfa se toe met een damcombinatie. Op dat moment had GZC nog één puntje nodig om zich te plaatsen. Jos de Wild had het aan het eer ste bord zeer zwaar tegen de jonge Marino Barkel, maar slaagde er toch steeds in door middel van ruiltj es de stand overzichtelijk te houden. In het middenspel kon Barkel door breken naar dam, maar omdat ook De Wild niet veel later een schijf kon laten kronen moest Barkel een puntendeling accep teren. GZC was hiermee zeker van de volgende ronde, zodat de neder laag van Andres van den Berge (hij blunderde tegen de sterke Gil Salomé in een toch al twij felachtige positie) alleen voor de statistiek belangrijk was. In de kwartfinale, die op 3 juni in Huissen gespeeld wordt, komt GZC uit tegen Damlust uit Gouda, de ploeg die in de eerste ronde PWG 's-Gravenpolder uitschakelde. Oud-amateur uit Kwadendamme wint Ronde van Noord-Beveland door Jurriaan de Reu WISSENKERKE - Waar het merendeel van de renners za terdag vlak na de aankomst van de Ronde van Noord-Be veland in Wissenkerke stuk zat, oogde Wilfred Geys nog opvallend fris. De oud-ama teur uit Kwadendamme had in de laatste kilometers van de koers meer lucht en kracht over dan zijn opponenten. Het kostte hem dan ook weinig moeite om medekoploper Wim Nieuwenhuis uit Nijverdal in de eindspurt voor te blijven en daarmee de vierde editie van de trimklassieker op zijn naam te schrijven. „Dit was mijn eerste koers bij de trimmers", vertelde Geys na afloop. „Het verschil met de amateurs is toch wel vrij groot. Daar trekken ze vaak nog wat extra door. Het ging allemaal wat minder hard dan ik bij de amateurs gewend ben." Toch moest ook Geys zaterdag ste vig aan de bak. „Het was een vrij zware wedstrijd. Er stond veel wind, dat maakte het op sommige stukken moeilijk." De Ronde van Noord-Beve land ging zaterdag over een kleine 118 kilometer. Hierbij legden de tachtig deelnemers twee grote rondes van veertig kilometer over het eiland af en moesten ze tot slot een criteri um van zes rondes van 6,3 kilo meter in Wissenkerke rijden. „In het begin werd er rustig ge reden. Er waren wat kleine de marrages, waardoor de begin fase een beetje een jojo-effect kreeg", vertelt Geys. „Later in de koers ontsnapte er een groepje van vijf man uit het peleton. Wij gingen eveneens met z'n vijven in de achtervol ging en we reden makkelijk naar de kopgroep toe." Vol gens Geys was dit een cruciale fase in de koers. „Dat was de slag. Het peloton reed daarna niet meer. We bleven ze ge makkelijk voor. Ook toen we in het laatste deel van de koers met z'n tweeën op kop kwa men te zitten waren er geen problemen." Eindspurt Wilfred Geys gaat juichend over de finish in zijn eerste trimkoers. In de laatste kilometers bleek het amateurverleden van Geys een voordeel te zijn. „De erva ring die ik bij de amateurs heb opgedaan, gaf aan het einde de doorslag. Mijn medekoploper zat er helemaal doorheen. Met een demarrage was ik hem waarschijnlijk nog voor de laatste ronde al kwijt geweest. Ik heb toen toch gewacht tot de eindspurt en die won ik geluk kig vrij gemakkelijk." Nog geen vijftien seconden na de aankomst van Geys en Nieuwenhuis, die deel uit maakt van het wielerteam van de Nederlandse politie, gingen achtervolgers Kees Schouwe- naar uit Kloetinge en Freddy van Dongen uit Breda de sprint aan voor een podium plaats. Van Dongen bleek de snelste en legde beslag op de derde plaats. Na een ongelukkige voorbe reiding verliep de wedstrijd volgens Dirk Hage, voorzitter van het organisatiecomité van de Ronde van Noord-Beve land, op rolletjes. „Vandaag gaat alles goed. We hebben goed weer en er zijn geen pro blemen. In de voorbereiding hadden we wat pech, doordat één van de motorrijders z'n been brak en ook onze par koersbouwer gekwetst raakte. Dat is echter allemaal goed op gevangen." Tour de France Het idee voor de Ronde van Noord-Beveland ontstond zo'n vier en een halfjaar gele den. Hage: „Vroeger organi seerden we samen met Trimmersbelangen Midden Zeeland een criterium in Wis senkerke. Het leek ons toen leuk om een koers voor heel Noord-Beveland te organise ren Onze penningmeester Pe ter de Loof en ik zijn toen met het idee aan de slag gegaan." Sindsdien kent Noord-Beve land een op professionele wijze georganiseerde trim klassieker die meetelt voor het superprestigeklassement. „Ik heb altijd gezegd dat deze wedstrijd net zo veilig moet foto Willem Mieras zijn als de Tour de France", vertelt Hage. „We willen geen half werk leveren. Van het be gin af aan hebben we alle me dewerking gekregen van de politie, sponsoren, de gemeen te Noord-Beveland en plaatse lijke verenigingen. Die samen werking loopt perfect." Tijdens het lustrum van de Ronde van Noord-Beveland volgend jaar kunnen renners en toeschouwers iets bijzon ders verwachten. „We willen iets speciaals doen, maar wat weten we nog niet. Daar gaan we de komende maanden over nadenken", aldus Hage. Of Wilfred Geys er dan bij zal zijn om zijn titel te verdedigen, is nog maar de vraag. „Mischien ben ik dan al ge stopt", zegt Geys. „Ik ben nu aan het afbouwen en ik fiets alleen als ik zin heb. Of ik er volgend jaar weer bij ben, weet ik nog niet." Biljarten Teamcompetitie bandstoten. Klasse D. Groep 1: OBK l-'t Raedthuys 1 6-3, ReHa- We 1-VEGA BV 1 7-2, BVM 1-DOS Ovezande 1 7-2, TOG 1-HIO 1 8-1. Stand: OBK 1 44-10 (96,4), TOG 1 33-21 (91,6), VEGA BV 1 29-25 (86,9), ReHaWe 1 29-34 (89.8), DOS Ovezande 1 27-27 (83,9), HIO 1 22-32 (82,3), BVM 1 21-24 (84,0), 't Raedthuys 1 20-34 (78,0), Delta 1 18-36 (79.9). Groep 2: OHGL 1-VEGA BV 2 3-6, SNA 1-Dampoort 1 0-9, 't Bruin Café 1-'t Raedthuys 2 4-5, De vier Linden 1-DOS Ovezande 2 2-7. Stand: Dampoort 1 40- 23 (87,9), VEGA BV2 39-15 (92,7), OHGL 1 34-20 (89,4), 't Bruin Café 1 31-23 (85,4), Delta 2 24-30 (83,6), 't Raedthuys 2 23-22 (88,3), DOS Ovezande 2 23-31 (85,3), De Vier Linden 1 17-37 (83,0), SNA 1 12-42 (75.0). Groep 3: ALM 1-De Vier Linden 24- 5, VEGA BV 3-Ons Genoegen 1 7-2, TOG 2-Avontuur 1 0-9, 't Raedthuys 3-OBK 2 5- 4. Stand: ALM 1 44-19 (89,3), VEGA BV 3 38-25 (91,1), OBK 2 35-28 (84,5), Avon tuur 1 34-29 (89,2), De Vier Linden 2 31 -32 (83.1Ons Genoegen 1 25-38 (83,4), TOG 2 20-34 (84,5), 't Raedthuys 316-38 (79,5). Bowling Paardensport (Gouwe Reyers) 180. Klasse L: 1. Iris Ver- hage/Shethan (Weelr.) 178, 2. Liza Bïtte- r/Amaretto (Allround) 163, 3. Patricia Verdonk/Liberty (Paardebloem) 158, Klasse B cat. DE: 1Annet Bu teijn/Holly B (Scheldestad) 163. Klasse B cat. ABC: 1 Sandra Beekman/Time Will Tell (Paarde bloem) 160,2. Dinja van Liere/Flits (Paar debloem) 150. Rugby Laakdal. Wakke Memorial in Laakdal. Groepswedstrijden: Tovaal - Beringen 29-0, Tovaal - XV Bailleulois 5-24. Kruisfi nale: Tovaal - Ducks 12-7. Finale: XV Bail leulois-Tovaal 24-7. Schaken Middelburg. Open schaaktoernooi. Eer ste ronde. Groep 1: R.Tiggelman - W.J Pannekoek 1-0, S.Sanders-J.de Wolf re mise, C. Jansen - A. Quakkelaar 1-0, F. Dieperink - S. Stange 0-1, E.van Hecke-R. Porte 1-0. K. Kabboord - W.Obbink remi se, P. Saalheim - M. van Eekhout 0-1 Groep 2: R. Meijer - R. ter Beek 1-0, P Kreuger - D.Wolters 0-1N.Mast - K. Rep- kes 0-1. Bowling Vereniging Middelburg. Maan dagleague: Pinkillers - Van Lienden 4-0, Barends Bak - Coco Wear 2-2, Compu terservice - The Angels 1-3, Makzo - Euro Damplein 0-4, Pets Place - Spruyt Pallet 1-3, Hertel - Splitting Image 2-2. Eind stand na 99 games: Pinkillers 93.5, Ba rends Bak 84, Spruyt Pallet 79, Van Lienden 70, Computer Service 66.5, Pets Place 59.5, Makzo 59.5, Coco Wear 58.5, Splitting Image 57.5, The Angels 57, Her tel 56.5, Euro Damplein 49.5. Dinsdaglea gue: Meizon - Schoonen Elektro 0-4, Schadenet - Suzuki 1-3, Kruitmolen - v. d. Zwan 2-2, Cinerent - Sunlux 1-3, Teka- team - Rijw.h. Marco 3-1, Bakkeete - SSK keukens 1-3. Eindstand na 99 games: Bakkeete 82.5, Kruitmolen 77, Schadenet 74, Rijw.h. Marco 72.5, SSK Keukens 70.5, Tekateam 69.5, Suzuki 67, Schoo nen Elektro 64.5, Cinerent 62.5, v. d. Zwan 60, Meuzin 51, Sunlux 41. Woens dagleague: Herwegh - Auto de Voogd 1 - 3, Neptunus - Theo maakt 't 4-0, Teunis van Nes-Teakwondo3-1,'tSchrobbeler- ke - Poseidon 2-2, Maximaal - Morena 2- 2, Asap - Lambiek 1-3. Eindstand na 99 games: Herwegh 91, Teunis van Nes 79, Poseidon 77, Morena 76, Maximaal 76, Asap 74, Teakwondo 73, 't Schrobbeler- ke 68.5, Neptunus 54, Auto de Voogd 48, Lambiek 41, Theo maakt 't 34.5. Donder dagleague: Indufor-EPZ 13-1, EPZ2-Au to Ram 3-1, Fonsies snackbar - Hercules 1-3, Sagro - 't Schrobbelerke 1-3. Eind stand na 99 games: Sagro 82.5, 't Schrobbelerke 73, Fonsies snackbar 68, Indufor 67.5, EPZ 1 67.5, Auto Ram 59.5, EPZ 2 56.5, Hercules 53.5. Jeugdleague. Eindstand: M'burg 2 74.5, M'burg 3 74.5, M'burg 4 47, M'burg 1 47. 50-plus. Woensdagleague: Puntenbrekers - de Jantjes 4-0, Twens - We zien wel 4-0. Eindstand na 93 games: Puntenbrekers 83.5, Twens 63, de Jantjes 51, We zien wel 50.5. 50-plus. Donderdagleague: Team 3 - Biggekerke 0-4, Schoenmaker tjes - Angelina 3-1. Eindstand na 96 games: Angelina 77, Biggekerke 64, Schoenmakertjes 60, Team 3 55. Voetbal Zomeravondvoetbal Vlissingen. Klasse A: De Dwaes - FC Dorst 0-2, Garderen- /Dekker - BW 1 1-5,VAW-EPZ1-2,BVV1 - Rhodos 0-2, FC Dorst - Garderen/Dekker 6-1, EPZ - De Dwaes 5-0. Stand: FC Dorst 9-19, EPZ 10-17, BW 10-16, Rhodos9-14, VAW 9-11, Garderen/Dekker 9-9, De Dwaes 10-9. Klasse B: Hebu Sport - LW 2-1, SVR - PKCZ1-2, BW 2 - Uiterton 21- 6. Stand: Palasso 8-16, Hebu Sport 9-15, Uiterton 2 9-14, LVV 8-13, SVR 8-12, BW 2 9-10, PKCZ 9-7. Wielrennen Heinkenszand. Dressuur RV Allround. Paarden klasse Z11Carola Paauwe/Lo- renzon (Z-Bev.) 186, 2. Ida Sinke/Liaison (Weelr.) 176, 3. Adrie Hamelinck/Kerati- na (Hulst) 175. Klasse M1: 1. Corrie Krij- ger/Bardy (Weelr.) 159, 2 Annemieke Bot/Kim (Z-Bev 153, 3 Annet Verstra- te/Londen (Weelr.) 151. Klasse L: 1. Birgit Luijk/lsdie (Weelr.) 162, 2. Sandy Jans sen/Libido (Prins Auvergne) 158, 3. Ta mara van der Hoofd/Dante (Allround) 153. Klasse B: 1Natasja Dijkgraaf/Nastia (Weelr.) 168, 2. Ada Steketee/Olerna (Paardebloem) 164, 3. Liesbeth van Drie/Goliath (Paardestal) 163. Pony's klasse Z2: 1. Jeanine Commee- /Leonardo Z (Paardebloem) 191. Klasse Z1: 1. Diana van de Hummel/Waldo Wissenkerke. Ronde van Noord-Beve land. 1. Wilfred Geys (Kwadendamme), 2. Wim Nieuwenhuis (Nijverdal), 3. Fred dy van Dongen (Breda), 4. Kees Schou- wenaar (Kloetinge), 5. Jef van Hooft (Schijndel), 6. Johnny Hoogerland (Krui- ningen), 7. Nicky Deijkers (Sint Wille brord), 8. Hans Lab (Hendrik Ido Am bacht), 9. Jack Broeren (Sint Willebrord), 10. Christ de Baat (Hoeven) BERG EN TERBLIJT - Johnny Hoogerland is gisteren derde geworden in het klimcriterium van Berg en Terblijt. De wiel renner uit Kruiningen moest een halve minuut toegeven op de Duitse winnaar Stefan Coh- nen. De juniorenkoers over 63 kilo meter, waarin de Geulhemmer- berg 21 keer moest worden be klommen, werd gekenmerkt door een lange ontsnapping van Cohnen. Hoogerland ging met Floris Goesinnen in de tegen aanval, maar kon de koploper niet meer achterhalen. In de sprint om de tweede plaats was ook Goesinnen te sterk. i Wouter Lugtenburg van ZRTC Theo Middelkamp was gisteren de beste in de Ronde van Ro- ckanj eD e j eugdrenner uit Goe- i dereede reed in categorie 7 de i laatste vijftien kilometer alleen op kop. Zijn broer Rik Lugten burg werd tweede in categorie 5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 90