Voorschot op het Polderhuis GELUK1 Bemanning Julia eindelijk naar huis zeeland 10 Westkapelle maakt kennis met stichting Onbekenden bivakkeren in clubhuis Gloednieuwe crossmotoren gestolen Gevaarlijke kruising Goese Westsingel wordt aangepakt Stadswachten houden dief aan Concert levert twintig mille op Provincie Zeeland Kennisgeving «SPHYUnani GOEDHART Uitvoering Wet ambulancevervoer 404040 ^kirxd i-hal herenmode OPHEFFINGSUITVERKOOP 10% tot 50% GESLOTEN!! Ons onderhoud vraagt van u even wat aandacht! maandag 22 mei 2000 door Miriam van der Schot WESTKAPELLE - Oude tijden herleefden zaterdag in Westka pelle. De onlangs opgerichte Stichting Polderhuis presen teerde zich voor het eerst aan het publiek. De stichting staat voor behoud van de Westkap- pelse historie en het daarmee onlosmakelijke Polderhuis. Als startschot werd een paal op tra ditionele wijze de grond in ge heid. Voor veel Westkappelaars be stond het werk vroeger uit het BURGH - Ongenode gasten hebben tussen zaterdag 13 en vrijdag 19 mei gebivakkeerd in het clubgebouw van de scou tinggroep in Burgh. De onbekenden hebben veel rommel gemaakt. Ze hebben eet- en drinkgerei gebruikt en vuil achter gelaten. Verder werd een deel van de totempaal ver brand en werden er tentharin gen gestolen. WEMELDINGE - Een inwoner van Wemeldinge heeft maar kort plezier gehad van zijn aan koop. Vrijdag kocht hij twee crossmotoren die hij op slot aan de achterzijde van zijn woning aan de Oesterbaai stalde. Zater dagochtend al bleken ze te zijn gestolen. Het gaat om een rode Honda CR125 en een blauwe Honda CR250. Ze vertegen woordigen een waarde van vele duizenden guldens. onderhouden en repareren van de dijken. Zij kregen daarvoor de opdrachten van het toenma lige Polderschap dat in het ge bouw onder aan de dijk was ge vestigd. Het Polderhuis werd daarmee een bron van inkom sten voor het dorp. De stichting wil volgend jaar in dat pand een permanente expo sitie inrichten. Ter gelegenheid van het naar buiten treden van de nieuwe organisatie, was de tentoonstelling alvast voor één dag te zien in het dorpshuis Westkapelle Herrijst. Foto's, filmbeelden, kranten knipsels en gebruiksvoorwer pen uit particulier bezit, laten zien hoe hard er door de jaren heen gewerkt is aan de dijk en aan Westkapelle. Daarbij ont breken natuurlijk ook de beel den niet van de vernielde dijk in 1944 waardoor het hele dorp on der water liep en de Duitse be zetter verdreven werd. Heien De tentoonstelling werd ge opend met het op oude wijze heien van een paal. Tien man nen in hoerendracht hesen on der het zingen van een traditio neel heilied, telkens het heiblok op en lieten het op de paal neer komen. Dat dit volksgebruik nog steeds bij de inwoners zit in gebakken, bleek uit het feit dat een groot deel van de Westkap- pelse toeschouwers, het lied za terdag kon meezingen. door Michelle Koek GOES - Stratenmakers wer ken aan de kruising Middel burgsestraat-Westsingel in Goes. De gevaarlijke krui sing, ter hoogte van de Rave lijn de Groene Jager, krijgt een aparte oversteekplaats voor fietsers en verkeersrem mers voor motorvoertuigen. Tevens wordt voor het ver keer dat van het Tienden plein komt een aparte uitvoegstrook naar links (richting Ravelijn de Groene Jager) aangelegd. Ook komt er een voorziening op de hoek Scheldestraat/Westsingel, zodat fietsers van de rijbaan worden afgescheiden. Vol gens een woordvoerder van de gemeente Goes verlopen de werkzaamheden volgens schema. Er hebben zich tot nu toe geen onvoorziene pro blemen voorgedaan en klachten zijn ook niet binnen gekomen. Nu kan het auto verkeer nog ongehinderd doorgang vinden, maar bin nenkort worden de rijbanen afwisselend in noordelijke en zuidelijke richting afge sloten. Als het zover is, zal verkeer uit beide richtingen door mobiele verkeerslichten ge regeld worden. Naar ver wachting zullen de werk zaamheden tot half juni duren. Bij wijze van ludieke actie werd de 'eerste paal' voor de Stichting Polderhuis op traditionele wijze al zingend de grond in geheid. foto Lex de Meester door Joost Bosman TERNEUZEN - Voor twaalf van de zestien bemanningsleden van het Letse schip Julia is de martelgang voorbij. Wekenlang vochten ze tegen de verveling. De voorraden raakten op en geld hadden ze sinds december niet meer ontvangen. Maar zon dag konden ze tenminste naar huis. De regen stroomt uit de lucht en de Julia ligt er wat mistroostig bij aan de Goese kade in Terneu- zen. Af en toe verschijnt er een hoofd van een bemanningslid over de railing. Nee, journalis ten hebben ze liever niet meer aan boord. De vijftiger Anatoli staat ontspannen een sigaretje te roken. Hij is één van de vier bemanningsleden die ter bewa king van het schip achterblij ven, totdat het op 22 juni is ver kocht. Maar Anatoli kan er nog wel om lachen. Vanuit Terneuzen worden de twaalf mannen met busjes van het Varenscentrum en Lumens Maris naar Antwerpen ge bracht, om vandaaruit per lijn dienst naar de Letse hoofdstad Riga te vertrekken. Zodra de busjes in zicht komen, stellen de repatrianten zich wat zenuwachtig op bovenaan de trap. Bepakt en bezakt dalen ze af. Ze hebben een dubbel gevoel en echt vrolijk is de stemming niet. „Natuurlijk zijn weblij dat we nu eindelijk naar huis kun nen", zegt Volodja. „Maar die vreugde is na een maandje wel voorbijHet schip wordt immers verkocht en wij zitten straks zonder werk. Een nieuwe baan vinden in Letland is heel moei lijk. En bij buitenlandse bedrij ven kun je alleen terecht als je goed Engels spreekt." Moeilijke situatie Ruud Touwen van de Interna tionale Zeeliedenbond (ITF), die zich de afgelopen weken het vuur uit de sloffen heeft gelopen om de bemanning te helpen, er kent de moeilijke situatie waar in de zeelui zich bevinden. „Ze hebben straks inderdaad geen werk meer. Maar nu hebben ze werk zonder inkomen. Bas Smaal van het Varenscen trum wü nog graag gezegd heb ben hoezeer de hulp van de Ter- neuzense middenstand op prijs is gesteld. Verschillende zaken stelden gratis voedsel beschik baar aan de bemanning. „Ze mochten meenemen zoveel ze wilden, maar ze waren zo be scheiden", vertelt Smaal. Vlak voor het afscheid schud den de vertrekkende zeelui de achterblijvers, onder wie kapi tein Viktor, de hand. Het weinig rooskleurige vooruitzicht in hun vaderland ten spijt, wordt er toch wat gelachen. Stipt om half tien volgt het vertrek rich ting België. Volodja polst nog eens voorzichtig zijn mogelijk heden: „Hoe is de werkgelegen heid hier bij jullie? Is het moge lijk om als buitenlander in Nederland te werken?" GOES - Twee stadswachten hebben zaterdagmiddag in de Ostendestraat in Goes een win keldief aangehouden. De man, afkomstig uit Goes, had even daarvoor in een winkel aan de Kolveniershof een T- shirt en een spijkerbroek gesto len. Toen hij de zaak verliet, ging het alarm af. Medewerkers van de winkel wilden de man aanspreken, waarna hij op de vlucht sloeg. Even later kon hij alsnog worden aangehouden. LEWEDORP - Het tweedaagse benefietconcert in Lewedorp voor stichting Doe een Wens heeft een kleine twintigduizend gulden opgebracht. Na de openingsavond op vrijdag traden zaterdag Nuff Said, N8werk, De Niro, Marion van Iwaarden en Not James Dean op. In totaal trokken de twee avonden bijna twaalfhonderd bezoekers. Doe een Wens vervult harten wensen van ernstig zieke kin deren. Directie Infrastructuur en Vervoer ca 760 m3 ca 85 m ca 2100 m ca 9900 m2 ca 8500 m2 ca 5000 ton ca 14000 m2 ca 5100 m2 ca 17000 m3 ca 7000 m3 ca 5,3 km Openbare aanbesteding Namens gedeputeerde staten van Zeeland zal op dinsdag 27 juni 2000 om 11.00 uur op het kantoor van de directeur van de directie Infrastructuur en Vervoer, Abdij 6 te Middelburg, overeenkomstig het U.A.R. 1986 openbaar worden aanbesteed: bestek I&V6-2000, Reconstructie N674, ged. Zuidzande - Potjes Bestek I&V6 omvat onder andere: - sleuf graven en aanvullen - aanbrengen betonbuizen - aanbrengen drainages - opbreken diverse klinker- en steenfundering - opbreken asfaltverharding - leveren en verwerken asfaltbeton - aanbrengen steenfundering van fosforslakken - aanbrengen laag Doorniksesteen in bermen - ontgraven vervoeren en verwerken grond - zand leveren en verwerken - aanbrengen lengtemarkering van thermoplast Het werk moet uiterlijk 15 november 2000 worden opgeleverd. Bestek en diskette Het bestek is samengesteld met behulp van de RAW-systematiek. Het bestek kost f 225,00 inclusief een diskette. Zij zijn uitsluitend verkrijgbaar door rechtstreekse toezending per post van een ingevulde en ondertekende girobetaalkaart of eurocheque ten name van provincie Zeeland, bankrekening no. 28.50.10.557 bij Bank Nederlandse Gemeenten te Den Haag. Enveloppe adresseren: provincie Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middelburg, met vermelding in de linkerboven hoek "Aanvraag bestek I&V6; Ter inzage Het bestek ligt vanaf 31 mei 2000 ter lezing bij directie Infrastructuur en Vervoer voornoemd. Inlichtingen Inlichtingen zullen worden gegeven op donderdag 15 juni 2000 om 11.00 uur, op het kantoor van de directeur voor noemd, waar de eventuele nota van inlichtingen vanaf vrijdag 16 juni 2000 ter inzage ligt. De eventuele nota van inlich tingen zal aan bestekhouders worden toegezonden. Betalingswijze De betaling van de aannemingssom zal geschieden aan de hand van betalingsstaten, die na elke periode van vier weken worden opgemaakt. Geschiktheidseisen en gunningscriteria Belangrijkste geschiktheidseisen en gunningscriteria; 1de inschrijver moet desgevraagd binnen een week na het daartoe ontvangen verzoek de in het bestek genoemde gegevens verstrekken; 2. voor de opdracht van het werk komen uitsluitend in aanmerking inschrijvers die: - voldoen aan het gestelde onder punt 1; niet in staat van faillissement of liquidatie verkeren, - in de laatste drie jaren op een vakkundige en regelmatige wijze hebben uitgevoerd en tijdig opgeleverd een werk op het gebied van de aanleg van wegen met bitumineuze verhardingen met een aannemingssom gelijk aan of groter dan f 1.000.000,- - in de laatste drie boekjaren een gemiddelde Omzet aan werken in de wegenbouw hebben bereikt gelijk aan of groter dan f 3.000.000,- 3. bij de beoordeling of een inschrijver voor de opdracht in aanmerking komt wordt mede de inschrijvingsstaat in beschouwing genomen. Directie De directie zal worden gevoerd door de directie Infrastructuur en Vervoer Abdn 6. Postbus 524. 4330 AM Middelburg, tel. 0118-631011 Z Je moet wel een beetje spirit hebben. De nieuwe Hyundai AtoS Spirit.1.0 I X Al vanaf f 15.995 -MiddeltHiri, Kievörskerkseweg 7-9, tol. 0118 - 636248 Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant brengen ter algemene kennis dat zij op 16 mei 2000, nrs. 651152 en 654022, een beslissing hebben genomen op de bezwaren die bij hen zijn ingediend tegen hun besluiten om aan de Stichting Ambulancedienst Bevelanden te Goes een tijde lijke en vervolgens een definitieve vergunning te verlenen voor het verzorgen van ambulancevervoer op Tholen en Sint Philipsland. Gedeputeerde Staten hebben de bezwaren ongegrond verklaard. Degenen die bezwaar hebben gemaakt bij Gedeputeerde Staten zijn bevoegd om binnen zes weken na de datum van verzending van de besluiten beroep in te stellen bij de arrondissementsrechtbank te 's-Hertogenbosch. Ook bevoegd om beroep in te stellen zijn degenen die geen bezwaar hebben ingediend bij Gedeputeerde Staten, mits zij aannemelijk kunnen maken dat hen dat niet verweten kan worden. 's-Hertogenbosch, mei 2000 Provincie Noord-Brabant DEVENTER NATIONAAL PQNDS KINDERHULP JrinkpoortstraM 32. 741 I HS Devi VOOR KINDEREN MET MINDER KANSEN Geachte klant, relatie, Minder goed nieuws en goed nieuws voor U! Na twee generaties "PECA HERENMODE" heb ik besloten om diverse redenen, o.a. gebrek aan opvolging, noodzaak van verbouwing, investering, reorganisatie, etc, met de bedrijfsvoering van Peca Herenmode te stoppen. Het goede nieuws voor U is, dat ik mede gezien bovenstaande stap, U als klant, als eerste wil laten profiteren van onze VANAF WOENSDAG 24 MEI 9.30 UUR geven wij kortingen van op onze gehele voorraad, inclusief onze nieuwe voorjaarscollectie. Uiteraard tracht ik met mijn medewerkers U die zorg en het goede advies te bieden, die U al meer dan 65 jaar van ons gewend bent. Hoogachtend, P. Castenmiller P.S.: l.v.m. voorbereiding van de opheffingsuitverkoop maandag 22 en dinsdag 23 mei Lange Delft 46-48/hoek Segeersstraat, 4331 AR Middelburg, telefoon 0118-613073 Aan alle bewoners van MIDDELBURG (Arnestein-Dauwendaele-Zuidl Opdat u niet struikelt over ons werk. N.V. DELTA Nutsbedrijven gaat werkzaamheden verrichten in MIDDELBURG (Arnestein-Dauwendaele-Zuid) aan het waterleidingnet van maandag 15 mei t/m vrijdag 19 mei 2000. Tijdens de werkzaamheden kan bruin water uit de kraan komen. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. De bewoners ontvangen een brief over de exacte datum van de werkzaamheden. Tevens kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan normaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Voor meer informatie kunt u terecht op het districtskantoor van de N.V. DELTA Nutsbedrijven te Vlissingen, telefoon (0118) 483676 of op Internet http://www.delta-zld.nl/ e-mail: info@delta-zld.nl N.V. DELTA Nutsbedrijven aanvaardt geen enkele vorm van aan- DÉLTA\ sprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat I i bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 84