Baumgarte is een moeilijk ventje Van der Zwan gaat voor goud Te paard langs piramide Spelverdeler Blangé blijft Vrevok trouw Jeugdvoetballers in Terneuzens toernooi \anvaller kan nieuwe start bij AZVV bekronen met promotie Volleyballers winnen van Denemarken ZK zwemmen start in Axel Fusiegesprek tafeltennis verloopt vlot Finale van voetbalkamp Van Vossen Aanwinst Goes uitslagen agenda Hnnr Barry van der Hooft AXEL - Op zijn zestiende debu teerde hij in het eerste elftal van Biervliet en zeven jaar later maakte Patrick Baumgarte de overstap naar Terneuzen. Na daar twee seizoenen furore te Hebben gemaakt als doelpun tenmaker, stond hij in de twee yolgende jaargangen meer ne gatief dan positief in de publici teit. Maar Baumgarte (30) lijkt (ju bij AZVV eindelijk de smaak «'eer te pakken te hebben. Het verhaal van een spits die zegt «at hij denkt. ,,Ik weet dat ik een moeilijk ventje ben." /Ik was zestien jaar toen ik in Sjet eerste van Biervliet debu teerde en met mijn 1.64 meter was ik de kleinste van de hele dloeg", vertelt de 1.91 meter Inge Patrick Baumgarte. „Zo ijang als een wezel was ik en ik ijaalde altijd mijn poot terug in een duel." Hij bleef de club uit zijn toenmalige woonplaats nog zo'n zeven jaar trouw, maar toen «rilde hij het toch wel eens op een hoger niveau proberen. „Eerst kwam Sluiskil, maar daar moest ik veel te vlug beslis sen. Daarna kwam Terneuzen." Het begin bij Terneuzen verliep niet geheel naar wens en trainer George de Block werd na negen wedstrijden ontslagen. „Toen duidelijk werd dat Han van dei- Hooft het over zou nemen, was erbinnen de spelersgroep nogal wat gemor", zegt Baumgarte. „Maar hij riep ons bij zich, sprak iedereen op de man af aan én daar dwong hij veel respect (nee af. Het gemor was direct klaar en achteraf gezien heeft Patrick Baumgarte die trainerswissel goed uitge pakt." Want Terneuzen werd alsnog kampioen van de vierde klasse en het kreeg Henk Ottens als nieuwe man aan het roer. „Ottens kenden velen eigenlijk alleen van horen en zien, want hij was nog niet echt bekend als trainer. Maar het pakte opnieuw goed uit. Ik weet nog dat we na een overwinning voor de eerste keer in de Raayberg kwamen. Voorzitter Anton Hermus was zo blij, dat hij zei alles te beta len. Maar aan het eind van de avond kon hij de rekening niet betalen, dus moest de creditcard van Fini Hamelink eraan te pas komen. Dat zijn herinneringen die ik nooit meer vergeet. Dat seizoen stonden we toen we het veld opkwamen bij wijze van spreken al met 1-0 voor." Het re sulteerde opnieuw in een kam pioenschap en promotie naar de tweede klasse. Roes Maar waar Patrick Baumgarte zijn eerste twee jaren in Terneu zen als in een roes had beleefd, ging het in het derde jaar mis. „Dat was echt een klotejaar. Ik kreeg woorden met Ottens en ik ben toen, in tegenstelling tot wat iedereen denkt, zelf naar het tweede gegaan. In de pers is het toen naar mijn mening ver keerd belicht. Ik weet dat ik een moeilijk ventje ben en ik zeg wat ik denk. En ja, ik weet ook dat je dan je kop wel eens stoot. Na de winterstop heeft de spelers groep toen vergaderd en ik mocht met Gods gratie terug bij het eerste komen. Maar in de eerstvolgende wedstrijd tegen Terheijden kreeg ik een dood schop en scheurde ik mijn en kelbanden af." Terneuzen pakte een periodetitel, won de nacom- petitie en speelde een beslis singswedstrijd, toevallig weer in Terheijden, die met 3-0 verlo ren ging tegen Best Vooruit. Baumgarte: „Daar baal ik nog steeds van. Ik begon op de bank, omdat ik nog niet honderd pro cent fit was en ik mocht inval len. We hadden die wedstrijd makkelijk moeten winnen, maar die bal wilde er niet inDat is echt hét dieptepunt uit mijn voetballoopbaan." Robbie de Muijnck was de opvolger van Ottens, maar hij werd na vier maanden al ontslagen. En dat betekende ook het einde van Baumgarte bij Terneuzen. „Er is toen een vuil spelletje ge speeld en daar was ik het niet mee eens. Ik had mijn buik vol van voetbal, ik had er geen zin meer in en ik ben toen gestopt. Ik kom ook bijna nooit meer bij Terneuzen. Ik heb daar geen zin inwant een aantal mensen daar heeft mij flink in de zeik gezet. Toen ik stopte zijn er dingen ge zegd die ik nooit meer zal verge ten. In het begin hoopte ik ook altijd dat ze zouden verliezen. Maar dat ging al vlug over en ik kijk altijd op teletekst wat ze hebben gedaan. Ik vind het wel mooi wat er de laatste jaren alle maal bereikt is in Terneuzen." Hij vertrok in december 1996 en na bijna een jaar helemaal niets aan sport te hebben gedaan, pakte Baumgarte in oktober 1997 de draad weer op. Hij her vatte de training bij zaterdag tweedeklasser AZVV, maar veel competitiewedstrijden speelde hij niet voor de Axelaars. „Ik rolde echt van de ene in de ande re blessure. Toen ik eindelijk fit was kreeg ik in mijn eerste wed strijd een rode kaart die me vier wedstrijden kostte. En vorig seizoen heb ik door een spier- scheuring geloof ik maar vier of vijf wedstrijden gespeeld. Ik had toen weinig weex-stand en een slechte conditie en aan het begin van dit seizoen verrekte ik mijn hamstring. Ik ben eigenlijk pas van net na de winterstop weer helemaal fit." Aanvoer En dat is te merken ook, want Baumgarte speelde de laatste wedstrijden een voorname rol in de successen van AZVV. „Ik doe nu meer op ervaring en ik zit conditioneel veel sterker. Maar dat ik nu weer lekker speel komt natuurlijk ook door de ploeg, wantik ben een speler die aan voer moet krijgen. Ik merk nu aan alles dat AZW een echte vriendenploeg aan het worden is. We trekken meer met elkaar op, er wordt meer geaccepteerd en alle neuzen staan in dezelfde richting", weet Baumgarte. Vandaag kan in Kruiningen in het beslissingsduel met Kogel vangers de kroon op het werk worden gezet. Baumgarte is er van overtuigd dat ook die ploeg aan de zegekar gebonden gaat worden en dan mag AZW zich weer tweedeklasser noemen. „Ik weet niet veel van Kogel vangers, maar ik weet wel dat wij gaan winnen. Op dit mo ment hebben we een uitgeba lanceerd team en de mentaliteit en inzet is goed. En daarnaast kunnen we ook nog een aardig balletje trappen. SAKKARA - Sjeik Mohammed Bin Rashid Al Maktoum, kroon prins van Dubai en minister van defensie van de Verenigde Ara bische Emiraten, passeert met zijn paard langs een van de pira mides van Sakkara, zo'n twintig kilometer ten noorden van de Egyptische hoofdstad Cairo. De sjeik deed gisteren met 75 ande re deelnemers mee aan een internationale paardenrace over hon derd kilometer door de woestijn, en hij won. Zijn zoon, sjeik Ras hid, finishte als tweede. foto AP van onze sportredactie NIEUWEGEIN - Spelverdeler Peter Blangé speelt ook in het nieuwe seizoen voor Vrevok. De 35-jarige olympisch kampioen, momenteel met het Nederlands team op oefenstage in Dene marken, heeft zijn contract bij de Nieuwegeinse volleybalclub met een jaar verlengd. Aan de hand van Blangé ver overde Vrevok afgelopen sei zoen voor het eerst in de ge schiedenis de nationale titel. „We hebben vorig jaar een con tract met hem getekend voor een jaar met een optie voor nóg een jaar. Peter heeft het bij ons goed naar de zin. Dan moet je zaken snel kortsluiten en afhan delen," aldus manager Ton van Woudenberg. Geen ruimte Het aanblijven van Blangé houdt in dat Gijs Ronnes, de derde spelverdeler, vertrekt. Hij heeft nog een overeenkomst voor het nieuwe seizoen, maar aangezien Vrevok ook nog over Dirk-Jan van Gendt beschikt, is er voor hem geen ruimte meer. Ronnes gaat waarschijnlijk naar Zwolle. Vrevok heeft Josha Kailola aan getrokken. Kailola (28) komt van Dynamo en moet in eerste instantie op een middenpositie gaan spelen. „Maar hij is ook in zetbaar in de pass," zegt Vre- vok-manager Van Woudenberg. De manager hoopt vandaag het jawoord te krijgen van een an dere Dynamo-speler, Mark Broere. De Utrechter heeft een aanbod van Vrevok in beraad. Komt hij. dan zal hij met Dario Dukic moeten gaan uitmaken wie de eerste aanvallende libero wordt. In dat geval is er voor de Zeeuwse volleyballer Rini Bou- tens geen plek meer in de selec tie. GPD AARHUS - De Nederlandse vol leyballers hebben vrijdag ook de tweede vriendschappelijke wedstrijd tegen Denemarken gewonnen. In Aarhus werd het 3-0 (25-20 28-26 25-20). Woens dag moest Nederland in Kopen hagen nog een set afstaan. Coach Toon Gerbrands stelde Peter Blangé, Guido Görtzen, Martin van der Horst, Martijn Dieleman uit Goes, Reinder Nummerdor, Mike van de Goor en libero Joost Kooistra op. Za terdag reist de nationale ploeg terug naar Nederland. „Het was een uiterst nuttige trip consta teerde teammanager Gerard Verhalle. „Er werd hard ge werkt in de opbouwfase." ANP door Lucien Roelandt TERNEUZEN - Voor de acht tiende keer wordt dit en volgend weekeinde het internationale Dow Benelux-jeugdtoernooi gehouden. Ook dit keer is de or ganisatie in handen van voet balclub Terneuzen. Door de deelname van vrijwel alle clubs uit de regio wordt de doelstelling van de chemiegi- gant, het aanhalen van contac ten met de voetclubs uit de re gio, duidelijk verwezenlijkt. Een aantal Belgische ploegen zorgt voor het internationale tintje. Ook een groot aantal Bra bantse club is op het sportpark De Vliegende Hollander van de partij. De A-junioren, waarvan AGV uit Gent de titel verdedigt, en de F-pulillen bijten vandaag het spits af. Bij de A-junioren komen verder aan de aftrap Ax el, AZW, DSE, Diest, Terneu zen, Terneuzense Boys en Zaamslag. Bij de F-pupillen binden de teams van Axel, Sluis, Spui, Terneuzen, Terneuzense Boys, Zaamslag en Vogelwaarde de strijd met elkaar aan. Zondag ontmoeten de B-junioren en E- pupillen van Aardenburg, Aliance, Diest, Goes Terneuzen, Stekene en Vogelwaarde elkaar. Beide dagen vindt om 9.15 uur de aftrap plaats. AXEL - Voor de Zeeuwse zomerzweinkampioen- schappen, die zondag in Axel beginnen, hebben zich inmiddels 260 man nen en vrouwen aange meld. Zondagochtend staat voor de vrouwen en man nen de schoolslag op het programma, 's Middags wordt de 100 meter vlinderslag gezwommen. Het aantal vrouwen dat tot nu toe heeft ingeschre ven valt volgens Ineke Vink van de organiseren de zwemclub Koewacht tegen. „Voor de vlinder slag hebben maar vier vrouwen ingeschreven. De schoolslag is met zes deelneemsters ook onder bezet." Bij de vrouwen is Ryan Verplanke, die uitkomt voor Scheldestroom uit Breskens, op beide afstan den favoriet. Bij de man nen zijn Rob Kluwen uit Goes en Maarten van der Zwan uit Terneuzen de grootste kanshebbers. MIDDELBURG - De fusiebe sprekingen tussen de afdeling Zeeland en Brabant van de Ne derlandse tafeltennisbond (NTTB) verlopen vlot. Dat bleek tijdens de jaarvergadering van de afdeling Zeeland. Er zijn in middels zes werkgroepen ge vormd die de komende periode alle knelpunten gaan inventari seren. De samensmelting moet in mei 2001 gestalte krijgen. Nadat de bondsraad vorig jaar oktober besloot het aantal afde lingen van twintig naar acht te rug te brengen, zochten de afde lingen Zeeland en Brabant snel toenadering tot elkaar en spra ken ze de intentie tot fusie uit. Door fusie denken de betrokkenen onder meer de con currentie met andere sporten beter aan te kunnen en kan er beter worden voorzien in het kaderwerk. Misschien wel het belangrijkste is echter dat de fi nanciële basis breder wordt. Vanuit het huidige afdelingsbe stuur Zeeland hebben Jan Mijnsbergen, Peter Boon en Bram Houterman zich kandi daat gesteld om zitting te nemen in het nieuwe bestuur. BURGH-HAAMSTEDE - Op het terrein van SRV Wester- schouwen in Burgh-Haamstede wordt dit weekeinde de finale van de Peter van Vossen-voet- baldagen gehouden. Voor de stage hebben zich negentig spe lers gekwalificeerd. Aan de finale gingen tal van voorrondes vooraf. In totaal ga ven zevenhonderd jeugdspelers acte de présence, waarbij Peter van Vossen steeds de beste spe lers selecteerde. Daarnaast de den ook nog eens zo'n veertien honderd kinderen mee aan het recreatief voetbalcircuit. Vandaag en morgen is de finale. Voor de geselecteex-den is een uitgebreid programma met on der meer trainingen en penalty- séries samengesteld. Op beide dagen is de aanvang 8.30 uur. Peter van Vossen is in Burgh- Haamstede aanwezig en zal de trainingen leiden. GOES - Roepesh Bhagola voet balt volgend seizoen bij zondag derdeklasser Goes. Bhagola kwam het afgelopen seizoen uit voor Veere. Badminton Kuala Lumpur. WK landenteams. Man nen (Thomas Cup). Halve finale: Indone sië - Denemarken 3-2. Indonesië zondag in de finale tegen China. Bridge Bridgeclub Hulst. Voorjaarscompetitie. A-lijn: 1. de Waele-Stam, 2. Snuverink- Beuzenberg, 3. Kint-Van Cauteren; B-lijn: 1. Aronson-Van Dierendonck, 2. Simpe- laer-Schauwaert, 3. De Ridder-Vermaire; C-lijn: 1. Huijskens-Van Ombergen, 2. echtpaar Lammens, 3. Van Kalmthout- Van Opstal; D-lijn: 1. De Jonge-De Kindt, 2. Neven-d'Hondt,3. en 4. Van de Linden- Ter Burg/De Wolf-Adriaansen; E-lijn: 1. Heijens-Steenbeek, 2. De Nijs-Van Mos- sevelde, 3. Bral-Bral. Bridge Club Luctor Terneuzen. Groep A: 1. mevr. Biesbroek-dhr. Griglijkcki 58.57, 2. h.h. Ramondt-Lichteveld 56.07, 3. echtpaar Otto 55.36. Groep B: 1. mevr. De Jong-dhr Verschelling 58.04, 2. dames De Bulck-Van Leeuwen 56.85, 3. mevr. Zorge-dhr. Van der Windt 55.95. GroepC: 1. dames Den Doelder-Visser 61.90, 2. h.h. Freijse-Van Hurk 61.11, 3. dames Reedijk-Bukkens 54.86. Judo Wroclaw. EK. Vrouwen. - 48 kg, tweede ronde: Markovic (Joe) w.v. Klopstra (Ned Klopstra uitgeschakeld. - 52 kg, eerste ronde: Gravenstijn (Ned) w.v. Jaha (Bos tweede ronde: Gravenstijn w.v. Afanasjeva (Lit), derde ronde: Gravens tijn w.v. Dinea (Roe). Gravenstijn naar halve finales. -57 kg, tweede ronde: Gal (Ned) w.v. Brien (GBr), derde ronde: Gal w.v. Klimasauskine (Lit). Gal naar halve finales. Mannen. - 60 kg, eerste ronde: Van Oo strum (Ned) w.v. Jesus (Por), tweede ronde: Dezespelle (Fra) w.v. Van Oo strum, herkansing: Penas (Spa) w.v. Van Oostrum. - 66 kg, eerste ronde: Van Kal ken (Ned) w.v. Kesjerasjvili (Zwi), twee de ronde: Van Kalken w.v. Hoeseynov (Aze), derde ronde: Van Kalken w.v. Gue- ourguiev (Bul). Van Kalken naar halve fi nales. - 73 kg, eerste ronde: Van Nol (Ned w.v. Demirel (Tur), tweede ronde: Gol- ban (Mol) w.v. Van Nol, Van Nol uitge schakeld. Open klasse, tweede ronde: Van der Geest (Ned) w.v. Gharibyan (Arm), derde ronde: Ruano (Spa) w.v. Van der Geest, Van der Geest trekt zich terug uit herkansing. Schaken Rotterdam. NK. Elfde ronde: Bosboom - De Vreugt 0-1, Van der Wiel - Fritz SSS 1- 0, Reinderman - Van Wely 1/2-1/2, Van der Sterren - Piket 1 -0, Tiviakov - Van den Doel 1-0, Grooten - Nijboer 1/2-1/2. Eind stand: 1Van Wely 81/2 punten, 2. Piket 7 1/2, 3. Van der Sterren, Tiviakov, Fritz SSS 7,6. De Vreugt, Nijboer 6,8. Reinder man, Van der Wiel 4,10. Van den Doel 3 1/2,11. Bosboom 3,12. Grooten 2 1/2. Sportprijsvragen Lucky Day: 4 - 6 - 11 - 13 -14 - 19 - 26 - 29 - 33-46-48-53-54-56-57-59-63-65-70- 78. (onder voorbehoud) Tennis Hamburg. Masters Series, mannen, 7 miljoen gulden. Kwartfinales: Pavel (Roe - Zabaleta (Arg) 7-5 6-4, Safin (Rus/12) - Pioline (Fra/4) 7-6 4-6 6-3, Kuerten (Bra/5) - Norman (Zwe/3) 6-4 6-2, Rios (Chl) - Cla- vet (Spa) 6-4 6-3. Indeling halve finales: Pavel - Kuerten, Safin - Rios. Rome. Vrouwen, 2,5 miljoen gulden. Kwartfinales: Mauresmo (Fra/12) - San chez Vicario (Spa) 6-1 5-7 6-4, Seles (VSt/9) - Dokic (Aus) 6-1 3-6 6-3, Zuluaga (Col) - Tauziat (Fra/2) 3-6 6-0 6-4, Morariu (VSt) - Casoni (Ita) 3-6 6-47-5. Halve fina les: Morariu - Seles, Mauresmo - Zulua ga. Antwerpen. Vrouwen, 325.000 gulden. Kwartfinales: Torrens-Valero (Spa) - Hopkins (VSt) 0-6 6-4 6-4. Voetbal Vriendschappelijk: De Baronie (hoofd klasse) - Jong Oranje 1-3 (1-1). 32. Ven- negoorof Hesselink0-1,40. Persoon 1-1, 77. Sïkora 1-2,90. Van Bommel 1-3. Aan tal toeschouwers: 450. Volleybal Aarhus. Mannen, vriendschappelijk: De nemarken - Nederland 0-3 (20-25 26-28 20-25). Wielrennen Ronde van Italië. Zesde etappe Peschini - Vasto: 1. Konisjev (Rus) 160 km in 4.42.19, 2. Blijlevens (Ned), 3. Missaglia (Ita). 4. Fontanelli (Ita), 5. Dia Biase (Ita), 6. McGee (Aus), 7. Svorada (Tsj), 8. Duma (Oek), 9. De Jongh (Ned), 10. Vierhouten (Ned), 85. Dekker, 99. Kroon, 111. Pronk, 117. Engels, 134. Voskamp 0.37, 140. Boerman 0.49,144. Duijn 1.17,154. Vries 1.54, 157. Moerenhout 2.02, 159. Van Kessel 2.13,165. Van Steen 2.27. Klasse ment: 1. Tosatto (Ita) 30,11,23, 2. Moreni (Ita) 0.03, 3. gutierrez (Spa) 0.14, 4. Noe (Ita) 0.25, 5. Di Luca (Ita) 0.31, 6. Hruska (Tsj), 7. Salvodelli (Ita), 8. Buenahora (Col 9. Belli (Ita) 0.35,10. Rubiera (Spa) 0.37, 101. Engels 24.11, 102. Blijlevens 25.07, 104. Kroon 25.45,114. Vierhouten 30.39, 119. Pronl 33.20, 129. Vries 39.30, 139. Van Kessel 45.20, 147. Voskamp 52.25, 151. Moerenhout 53.53, 157. De Jongh 55.34, 159. Van Steen 56.21, 161. Duijn 56.59, 166. Dekker 59.24, 167. Boerman 59.51. Midi Libre. Vierde etappe, tijdrit in Lag- uiole: 1. Moreau (Fra) 26,1 km in 37.16,2. Vaughters (VSt) 0.35, 3. Etxeberria (Ven) 0.38, 4. Kjaergaard (Den) 0.46, 5. Guerini (Ita) 0.48,6. Totschnig (Oos) 0.55,7. Leip- heimer (VSt) 1.01,8. Delrieu (Fra) 1.04,9. Julich (VSt) 1.08, 10. Pradera (Spa) 1.10, 66. Ullrich (Dui) 3.18. Klassement: 1. Mo reau 15.27.57, 2. Etxebarria 0.38, 3. Vaughters 0.45,4 Julich 1.10,5. Leiphei- mer 1.11, 6. Lefevre (Fra) 1.30, 7. Rous (Fra) 1.45, 8. Kjaergaard 1.51, 9. Delrieu (Fra) 1.54, 10. Totschnig 2.00, 56. Ullrich 4.59. zaterdag Biljarten Grand Prix C-Ranking, eerste ronde. Lo catie: BC 't Pleintje, Sint Willebrord. Aan vang: 12,30 uur. Zeeuwse deelnemer: Joop van den Oudenhoven (Wissenker- ke). zondag HU Biljarten Gewestelijke finales teams. Deelnemen de teams C3: BV De Wig (Burgh-Haam stede), De Kastanje (Bergen op Zoom), LBV (Kaatsheuvel), De Drie Zwaantjes (Roosendaal). Locatie: Biljart Paleis Ja cobs, Rilland. Aanvang: 9.30 uur. Deelnemende teams C4: BV SIR (Nieu- werkerk), 't Bruin Café (Kapelle), De Tui melaar (Bergen op Zoom), De Drie Zwaantjes (Roosendaal). Locatie: PVO, Terneuzen. Aanvang: 9.30 uur. Deelnemende teams C5: BV Onder Vrienden (Burgh-Haamstede), NSG (Ber gen op Zoom), Welkom BC (Sint Wille brord), DZD (Dinteloord). Locatie: HCR v.d. Weide, Noordgouwe. Aanvang: 9.30 uur. Grand Prix C-Ranking. eerste ronde. Lo catie: BC 't Pleintje, Sint Willebrord. Aan vang: 15.00 uur. Zeeuwse deelnemer: Kees Westdorp (Goes). Terneuzense zwemmer vastberaden naar Zeeuwse titelstrijd in Axel door Michiel Teeling TERNEUZEN - Maarten van der Zwan pendelt al jaren op en neer tussen twee Zeeuws- Vlaamse zwemverenigingen. Het Terneuzense De Schelde is de één en zwemclub Koewacht is de ander. Met die laatste club komt hij dit weekeinde in Axel in actie tijdens de Zeeuwse zwemkampioenschappen. De 25-jarige Terneuzense zwem mer is niet bescheiden en gaat voor goud. „Ik verwacht veel medailles, zeker met de estafet teploeg." Van der Zwan zwemt als wed strijdzwemmer bij Koewacht. Toch is hij ook lid van De Schel de. „Ik ben in 1985 begonnen met zwemmen bij De Schelde. In 1994 ben ik bij Koewacht gaan wedstrijdzwemmen om dat mijn vriendin daar lid was." De Terneuzenaar zwemt dus bij Koewacht, maar is nog steeds lid van De Schelde. „Dat is on der meer voor het gemak. Ik ben bij beide verenigingen lid om zo veel mogelijk te kunnen trainen, want de zwembaden zijn niet al tijd beschikbaar voor wed- stx-i j dz wem mex-s Zijn dubbele lidmaatschap heeft ook nog een andere reden. „Omdat Koewacht in de compe titie uitkomt op een hoger ni veau dan De Schelde vond ik de overgang niet vreemd. Ook de estafetteploeg van Koewacht is veel sterkex-." Estafette Op de Zeeuwse kampioen schappen komt Van der Zwan met de estafetteploeg van Koe wacht op vier verschillende afstanden uit. „We zwemmen de estafettes op de 100 vrij, de 100 wissel, de 200 vrij en de 50 vrij. Met name op de vier keer 100 wissel maken we een goede kans." In het estafetteteam op die afstand zwemmen naast Van der Zwan (schoolslag) Remco Kint (rugslag), Tom Pieterse (vlinderslag) en Ronnie Babijn (vrije slag). Op de 50 meter schoolslag zou Van der Zwan een serieuze kanshebber zijn geweest. Het onderdeel is echter geen disci pline op de ZK. De zwemmer zwom afgelopen seizoen, als enige Zeeuw, op deze afstand zo goed dat hij aan het Nederlands kampioenschap in Emmen mocht meedoen. Eenmaal op dat NK ging het niet zo goed. „Nee, ik werd 35e! Ik was de week voorafgaand aan het kam pioenschap ziek geweest. Maar „Ik denk dat ik van de zomer alleen in het water ben te vinden als de fotó Charles Strijd Zwemmer Maarten van der Zwan: mussen dood van het dak vallen." dat is geen excuus. Op zo'n toer nooi maak ik toch geen kans. Het was leuk dat ik mee mocht doen en daar bleef het dan ook bij." Beste resultaten De 50 meter schoolslag is altijd al het sterkste onderdeel ge weest van Van der Zwan. „He laas behoox*t dit onderdeel niet tot het competitieprogramma. De 200 meter schoolslag lijkt er het meest op en daar behaalde ik dan ook mijn beste resultaten." In de competitie promoveerde Koewacht vorig jaar van de C- afdeling naar de B-afdeling. „We werden tweede en promo- veex-den. Voorafgaand aan het seizoen wisten we niet wat ons te wachten stond, omdat we de andere ploegen niet kenden." Koewacht eindigde afgelopen seizoen op de 23e plaats. „Echt goed kan ik het niet noemen, maar omdat we niet zijn gede gradeerd en voor het eerst in de ze klasse meezwemmen is het ook niet slecht." Van der Zwan, die in het dage lijks leven werkzaam is als pro grammeur van computerpro gramma's, is voor de Zeeuwse zwemkampioenschappen niet harder gaan trainen en houdt vast aan zijn normale trainings patroon. „Ik train vier keer per week. Ik zou best vaker willen trainen, maar door mijn werk heb ik daar geen tijd voor. Ik heb het erg druk en het combinex-en van het zwemmen en mijn werk is vaak lastig. Na de Zeeuwse kampioenschappen ga ik het wat rustiger aandoen." Van der Zwan doelt op de zomer Na de ZK zijn er nog maar weinig zwemwedstx-ijden in een 25- of 50-meterbad. „Er zijn wel wed strijden, maar die woi'den in het 'open' water gezwommen. En als ik ergens een hekel aan heb, dan is het wel aan zwemmen in natuurwater. Het is me vaak te koud of de afstanden zijn te lang. Ik denk niet dat ik zal mee doen aan de wedstrijden die in de haven van Breskens of in het kanaal van Vlissingen worden gehouden." Website Waar Van der Zwan zich van de zomer wel mee bezig gaat hou den, is voor de zwemmer geen raadsel. „Ik ben voor zwemclub Koewacht bezig met het opzet ten van een website. Hij bestaat almaar is onvolledig en dus nog lang niet af." Per 1 september moet de site, die te vinden is on der www.zck.nl, klaar zijn. „Daar krijg ik het nog druk ge noeg mee. Ik denk dat ik van de zomer alleen in het water ben te vinden als de mussen dood van het dak vallen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 73