Parkeren in Sluis duurder Gratis advies voor starter: I PZC Vlissingen krijgt kennisboulevard We zijn er bijna, maar nog niet helemaal Terrassen in Hulst moeten meer ruimte laten op de stoep Spreekuur voor (startende) ondernemers. zeeland zaterdag 20 mei 2000 z 18 AfArAf RECREAIÏECENTRUM iWV mNMENSCHUUR Ook tarieven voor afval en riool gaan omhoog Dag lang overal muziek in Hoek Wereldwinkel houdt actie Iedere laatste donderdag van de maand van 19.00 tot 20.00 uur. Ons adres: Kantoor AccoN, Brouwerijstraat 18 te Oostburg. c r n TVT VAN DEN BERG MERTENS PftPE P 7 Zeedi|k 19 4504 PP NIEUWVLIET-BAD Tel: 0117-372300 Fax:0117-371415 Wilt U even de tijd nemen om na te denken over onderstaande tevens over uw plannen Bent u op zoek naar: een baan, elke dag hetzelfde, geen leuk werk vervelende collega's werkgever die u niet ziet zitten vakantie in overvol Zeeland geld uitgeven Pan wensen wij u veel succes met het zoeken want: Wij bieden namelijk: een veelzijdige baan verschillende werkzaamheden -» elke dag is altijd anders, nooit hetzelfde enthousiaste vriendelijke collega's leuke en diverse teams een werkgever die u ziet staan een gevoel van vakantie terwijl u geld verdient Onze enthousiaste medecollega's van verschillende afdelingen zijn op zoek naar medewerkers die ook enthousiast, gemotiveerd, flexibel, representatief en gastvrij zijn om mee te laten deelnemen in één van onze geweldige teams, de keuze is aan u: Voor de afdelingen voor het team Recreatiewerk Zwembad Supermarkt Afwas Voelt u zich geroepen of aangesproken, aarzal dan niet langer, neem heel snel con tact op met: mevrouw M. J. L. van de Velde-Sips Recreatiecentrum Pannenschuur Zeedijk 19, 4504 Nieuwvliet-Sad Telefoonnummer: 0117-372300 Met dank voor uw genomen tijd door Edy de Witte HULST - Regenbuien trotserend hebben zo'n 475 wandelaars de afgelopen week in Hulst en Axel de avondvierdaagse gelo pen. Gisterenavond maakten ze met mu ziek en bloemen de laatste meters vol. In Hulst begon het wandelfestijn dins dagavond. De ruim tweehonderd deelne mers konden kiezen een traject van vijf of tien kilometer. Het merendeel (167) van de wandelaars schreef in voor de kortste af stand. De routes waren uitgezet in de bin nenstad en in de poldei's. Vrijdagavond werd voor de laatste kilometer verzameld op het 's Gravenhofplein. Onder muzikale begeleiding van een dweilband wandelde het gezelschap naar gemeenschapscen trum Den Duliaert. Hier ontvingen de vol houders na de bloemenhulde een herinne ringsmedaille. In Axel ging men maandag onder zomerse omstandigheden van start. Hier hadden de 265 deelnemers vijf dagen de gelegen heid om de vereiste vier dagen te wande len. Vanaf de kantine van voetbalvereni ging AZW vertrokken ruim tweehonderd deelnemers voor een vijf-kilometertocht. De rest wandelde tien of vijftien kilome ter. Drumfanfare Hosanna begeleidde de stappers vrijdagavond vanaf het Bosplein voor de laatste honderden meters. foto Charles Strijd CLINGE - Diverse wereldwin kels voeren het komende week einde acties rond het thema handel in voedselproducten. Ook in de plantenkas van De Sterre in Clinge wordt hieraan zondag 21 mei aandacht be steed. Bezoekers kunnen vanaf 13.30 uur gerechten uit Derde- Wereldlanden proeven. Voor liefhebbers is een speciaal kookboekje uitgebracht. door René Hoonhorst HULST - Burgemeester en wet houders van Hulst willen nog deze zomer een eind maken aan de wildgroei van terrassen om en bij horecagelegenheden. Vooral rolstoelers en ouders met kinderwagens lijden onder ter- rasterreur zodra de eerste zon nestralen doorbreken. Een strenger beleid, gecontroleerd en gehandhaafd door de par keerwachters, moet een eind maken aan de ergste overlast. De meeste problemen ontstaan door het oprukken van de ter rassen tot aan de stoeprand of zelfs tot op de rijbaan. Behalve ergernis van voetgangers werkt de overmatige terrassenbloei ook verkeersonveiligheid in de hand, constateert het college. Behalve het inperken van ter rassen voor de verkeersveilig heid zouden B en W ook graag enige uniformiteit en schoon heid van het terrasmeubilair zien; bij een historische stad van stand passen rotan, riet en teak hout beter dan plastic, vinden ze. De leden van de commissies al gemeen bestuurlijke zaken en stads- en dorpsontwikkeling verkondigden deze week nogal wat verschillende meningen over de ideeën van het college. Hoewel verkeersveiligheid en esthetiek normaal wel in de kraam van Progressief Honte- nisse passen, maakten verte genwoordigers van de opposi tiepartij zich toch zorgen over het te stringent toepassen van de regels. De gezelligheid mag niet lijden onder te strikte re gels, lieten A Hegger en P. Vonck weten. Leden van andere partijen toon den zich weer bezorgd over de handhaafbaarheid van de re gels. Zonder de dreiging van sancties zullen exploitanten niet gauw bereid zijn hun ter rassen in te krimpen op mooie zomerdagen. De roep om uni formiteit mag ook niet ten koste van ondernemers gaan, meende een aantal raadsleden boven dien. Een cafébaas die net een hard-plastieken ameublement heeft aangeschaft kan moeilijk gedwongen worden direct nieu we terrasmeubels te plaatsen. Burgemeester A Kessen en wet houder W. Kaijser stelden dat het college bereid is enige soe pelheid te betrachten. Voor meubilair geldt een bepaalde afschrijvingstermijn en tijdens grote evenementen moet soepel met het terrassenbeleid kunnen worden omgegaan. Maar het instellen van regels is volgens hen wel dringend ge wenst, omdat de klachten nu al jaren achter elkaar terugko men. Op sommige smalle trot toirs zal geen anderhalve meter ruimte voor rolstoelers en kin derwagens overblijven. Maar met een beetje goede wil moet overal redelijke doorgang mo gelijk zijn. Het college is dan ook vastbesloten om een aantal regels door te voeren. Burge meester en wethouders zullen daarbij zoveel mogelijk reke ning houden met de wensen van de gemeenteraad. Maar, zo zei burgemeester Kessen, het colle ge zal niet schromen desnoods zonder al te veel steun een ter rassenbeleid in te stellen. door Miriam van der Schot VLISSINGEN -Vlissingen moet een ken nisboulevard krijgen. Daarvoor pleiten de technische scholen boven de Westerschelde in een vrijdag gepresenteerd Masterplan. De scholen willen zich samen vestigen op de Edisonweg/Veerhavenweg. Daardoor kun nen docenten en studenten beter gebruik maken van eikaars voorzieningen. Ook een campus voor (buitenlandse) studenten maakt deel uit van het plan. De scholen wil len samen 32,5 miljoen gulden investeren. De kennisboulevard moet komen tussen de Edisonweg, Veerhavenweg en de Prins Hen- drikweg. Zowel het middelbaar technisch beroepsonderwijs als het hoger beroepson- derwijsmoet er geconcentreerd worden. Be halve het delen van lesruimten heeft dat als voordeel dat de doorstroming naar hogere niveaus makkelijker wordt. In het Masterplan zijn de Hogeschool Zee land, het ROC Zeeland en het Centrum Vak opleiding van het Regionaal Bureau Ar beidsvoorziening vertegenwoordigd. Ook de bedrijfsschool van de Schelde en het Samenwerkingsverband Praktijkopleidin gen grond-, weg- en waterbouw hebben aan het plan meegewerkt. Zij zijn samen goed voor zo'n zesduizend studenten. Door alle opleidingen - inclusief de nauti sche afdeling aan de Boulevard Bankert - naar de Edisonweg te verhuizen, kan op het aantal vierkante meters en op exploitatie kosten worden bezuinigd. De investerings kosten voor de kennisboulevard zijn geraamd op ongeveer 32,5 miljoen gulden. Samenwerking bespaart de scholen volgens het Masterplan 13,5 miljoen gulden. Die op brengst willen de partijen ten goede laten komen aan het onderwijs. Campus Het terrein moet ook buitenlandse studen ten en studenten aan het middelbaar be roepsonderwijs huisvesten, zodat er een echte campus ontstaat. Momenteel tellen de verschillende scholen samen drie- tot vier honderd buitenlandse studenten en studen ten op het internaat van het ROC Zeeland. De woontoren staat gepland aan de Prins Hendrikweg. Als de Koninklijke Schelde Groep uit het centrum van Vlissingen ver trekt, zitten de studenten dan op tien minu ten loopafstand van de binnenstad. De huisvesting op de campus wordt nog na der onderzocht. Ook wordt gekeken paar sport- en ontspanningsvoorzieningen op het terrein. Werkplaatsen Het Goese architectenbureau Rothuizen van Doorn 't Hooft heeft het plan uitgete kend. In het midden van het gebied komen de werkplaatsen. Tussen het huidige ROC- gebouw en het Kanaal door Walcheren ko men meerdere schoolgebouwen. Aan de kanaalzijde wordt het simulatiecentrum van de nautische opleidingen geplaatst. Voordat de kennisboulevard gerealiseerd kan worden, moeten de deelnemende partij en de grond aankopen waar nu bedrijven en de gemeentelijke reinigingsdienst geves tigd zijn. Tijdens de px-esentatie van het Masterplan zeiden de paxlners goede hoop te hebben dat de aankoop lukt. De buren zijn al van het voorstel op de hoogte gesteld. In september 2001 zou de aanleg van de ken nisboulevard moeten beginnen, drie jaar la ter kan het project dan af zijn. Giro 800800 SAMENWERKENDE HULPORGANISATIES Den Haag Ruim tweehonderd deelnemers lopen in Hulst de laatste kilometers. door Pascalle Cappetti SLUIS - Parkeren in het cen trum van Sluis wordt de komen de jaren veel duurder. In 2002 moet er ruim acht ton meer aan parkeergelden binnenkomen dan in 1999. De parkeertarieven gaan omhoog om de herinrich ting van het centrum mogelijk te maken en de omschakeling op euro's zo soepel mogelijk te la ten verlopen. De pai'keertarieven leverden de gemeente Sluis-Aai-denburg in 1999 ruim 1,3 miljoen gulden op. Dit was al een stijging van bijna een ton ten opzichte van het jaar daarvoor, maar dat kwam niet alleen door verho ging van de tarieven, maar ook doordat een deel van de buspar king aan de Sint Annastraat werd toegevoegd aan het be taald parkeren. Op 1 juli kunnen bezoekers van Sluis, als het aan het college van burgemeester en wethoudei-s ligt, opnieuw een verhoging verwachten. Op de parkeeider- reinen aan de Sint Annastraat, de Maida- en Havenpolder en in het Zwingebied moet voortaan vier gulden per dag worden be taald. De Nieuwstraat en Bur gemeester Aemoudtsweg gaan 2,50 gulden per keer kosten. Voor de Beestenmarkt, Groote Markt en de Garenmarkt gaat een tarief van vijftig cent per kwartier gelden, terwijl aan Sint Donaes een kwartje per kwartier wordt gerekend. De parkeermeters rekenen voort aan een kwartje per zevenen- halve minuut. Het is de bedoeling de tarieven op 1 januai'i 2002 nog eens te verhogen tot bedragen die de gemeente in totaal 2,2 miljoen gulden moeten opleveren. De meeropbrengst wordt gebruikt om de herinrichting van de bin nenstad te bekostigen en pai-- keei'gelegenheid uit te breiden. Ook is er zestig mille nodig om op drukke dagen pai'keerwach- ters in te huren. Rioolrecht De verhoging van de parkeerbe lasting is een van de beleidspun ten die is tei-ug te vinden in de voorjaarsnota 2000. Ook voor de overige tarieven gaan de bur gers komend jaar meer betalen. Het rioolrecht gaat ook volgend jaar met 25 gulden omhoog, de afvalstoffenheffing stijgt in 2001 en 2002 met vijf procent, terwijl in 2003 een stijging met tien procent is voorzien. De toe ristenbelasting, zo presenteert het college, bedraagt dit jaar 70 cent per overnachting, in 2001 80 cent en in 2002 95 cent. Voor lopig is de onroerend-zaakbe- lasting pas in 2003 aan de beurt, met acht procent. Hoeveel de lijkbezoi'gingsrech- ten en de leges voor paspoorten en rijbewijzen gaan bedragen, is nog niet bekend, maar duidelijk is dat deze ook naar een 'kosten dekkend tarief' toegroeien. Op de vraag van de gemeente om de belastingen voortaan via auto matische incasso te innen, heeft 35 procent van de belasting plichtigen positief gereageerd. Het college wil volgend jaar op nieuw een brief de deur uitdoen om dit percentage op te krikken. WVG Uit de voorjaarsnota blijkt dat de gemeente flink in de buidel moet tasten voor de uitvoering van de Wet Voox-zieningen Ge handicapten (WVG). Dit houdt verband met de 'enorme' groei van het aantal cliënten. De ver wachting voor 2000 was dat 425.000 gulden genoeg zou zijn, nu ziet het er naar uit dat de kos ten uiteindelijk 660.000 gulden bedragen. De huidigg resei*ve kan zulke tekorten hooguit twee of drie jaar opvangen. Daarom stellen B en W voor het budget elk jaar met vijftig mille te ver hogen. Dit moet voldoende zijn om tussentijdse tekorten te dek ken. D e voorj a arsnota en de wij - ziging van de parkeerbelasting komen dinsdag en donderdag aan de orde in de commissies burgerzaken/middelen en grondgebied. Deze vergaderin gen beginnen beide om 19.30 uur. HOEK - Voor het derde achter eenvolgende jaar wordt van daag in Hoek de Dag van de Mu ziek gehouden. Daarbij krijgen koren, zangers, instrumentalisten, ensembles en solisten de kans hun beste beentje voor te zetten. In totaal driehonderd amateurs treden op in de kerk, op het Molenplein, in het dorpshuis, op de Markt en in Vremdieke. Daarnaast zijn er twee 'open podia' voor mensen die alsnog willen meedoen. De muziekdag, die om 10.00 uur begint met een draaiorgel, wordt om 22.00 uur afgesloten met een dansavond. ABN-AMR0 De bank notarissen ACCOUNTANTS A ADVISEURS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 70