Baumgarte is een moeilijk ventje ™™bXn™2rDFs Van der Zwan gaat voor goud PZC Fonteine beste jeugdtennisser Te paard langs piramide Aanvaller kan nieuwe start bij AZW bekronen met promotie Arbitraal probleem sport zaterdag 20 mei 2000 s 27 Fusiegesprek tafeltennis verloopt vlot Finale van voetbalkamp Van Vossen Aanwinst Goes uitslagen Ouwerkerk gaat terug in de tijd Toernooi voor voetbalsters in Scharendijke agenda ZK zwemmen start in Axel door Barry van der Hooft AXEL - Op zijn zestiende debu- teerde hij in het eerste elftal van Biervliet en zeven jaar later niaakte Patrick Baumgarte de overstap naar Terneuzen. Na daar twee seizoenen furore te hebben gemaakt als doelpun tenmaker, stond hij in de twee volgende jaargangen meer ne gatief dan positief in de publici teit. Maar Baumgarte (30) lijkt ajibij AZW eindelijk de smaak iveer te pakken te hebben. Het verhaal van een spits die zegt wat hij denkt. „Ik weet dat ik een moeilijk ventje ben." jkwas zestien jaar toen ik in het eerste van Biervliet debu teerde en met mijn 1.64 meter was ik de kleinste van de hele ploeg", vertelt de 1.91 meter lange Patrick Baumgarte. „Zo bang als een wezel was ik en ik haalde altijd mijn poot terug in een duel." Hij bleef de club uit zijn toenmalige woonplaats nog zo'nzeven jaar trouw, maar toen wilde hij het toch wel eens op een hoger niveau proberen. „Eerst kwam Sluiskil, maar daar moest ik veel te vlug beslis sen. Daarna kwam Terneuzen." Het begin bij Terneuzen verliep niet geheel naar wens en trainer George de Block werd na negen wedstrijden ontslagen. „Toen duidelijk werd dat Han van der Hooft het over zou nemen, was erbinnen de spelersgroep nogal wat gemor", zegt Baumgarte. „Maar hij riep ons bij zich, sprak iedereen op de man af aan en daar dwong hij veel respect mee af. Het gemor was direct klaar en achteraf gezien heeft Patrick Baumgarte MIDDELBURG - De fusiebe sprekingen tussen de afdeling Zeeland en Brabant van de Ne derlandse tafeltennisbond (NTTB) verlopen vlot. Dat bleek tijdens de jaarvergadering van de afdeling Zeeland. Er zijn in middels zes werkgroepen ge vormd die de komende periode alle knelpunten gaan inventari seren. De samensmelting moet in mei 2001 gestalte krijgen. Nadat de bondsraad vorig jaar oktober besloot het aantal afde lingen van twintig naar acht te rug te brengen, zochten de afde lingen Zeeland en Brabant snel toenadering tot elkaar en spra ken ze de intentie tot fusie uit. Door fusie denken de betrokkenen ondermeerde con currentie met andere sporten beter aan te kunnen en kan er beter worden voorzien in het kaderwerk. Misschien wel het belangrijkste is echter dat de fi nanciële basis breder wordt. Vanuit het huidige afdelingsbe stuur Zeeland hebben Jan Mijnsbergen, Peter Boon en Bram Houterman zich kandi daat gesteld om zitting te nemen in het nieuwe bestuur. BURGH-HAAMSTEDE - Op bet terrein van SRV Wester- schouwen in Burgh-Haamstede wordt dit weekeinde de finale van de Peter van Vossen-voet- baldagen gehouden. Voor de stage hebben zich negentig spe lers gekwalificeerd. Aan de finale gingen tal van voorrondes vooraf. In totaal ga ven zevenhonderd jeugdspelers acte de présence, waarbij Peter van Vossen steeds de beste spe lers selecteerde. Daarnaast de den ook nog eens zo'n veertien honderd kinderen mee aan het recreatief voetbalcircuit. Vandaag en morgen is de finale. Voor de geselecteerden is een uitgebreid programma met on dermeertrainingen en penalty series samengesteld. Op beide dagen is de aanvang 8.30 uur. Peter van Vossen is in Burgh- Haamstede aanwezig en zal de trainingen leiden. GOES - Roepesh Bhagola voet- haltvolgend seizoenbij zondag derdeklasser Goes. Bhagola kwam het afgelopen seizoen uit voor Veere. die trainerswissel goed uitge pakt." Want Terneuzen werd alsnog kampioen van de vierde klasse en het kreeg Henk Ottens als nieuwe man aan het roer. „Ottens kenden velen eigenlijk alleen van horen en zien, want hij was nog niet echt bekend als trainer. Maar het pakte opnieuw goed uit. Ik weet nog dat we na een overwinning voor de eerste keer in de Raayberg kwamen. Voorzitter Anton Hermus was zo blij, dat hij zei alles te beta len. Maar aan het eind van de avond kon hij de rekening niet betalen, dus moest de creditcard van Fini Hamelink eraan te pas komen. Dat zijn herinneringen die ik nooit meer vergeet. Dat seizoen stonden we toen we het veld opkwamen bij wijze van spreken al met 1-0 voor." Het re sulteerde opnieuw in een kam pioenschap en promotie naar de tweede klasse. Maar waar Patrick Baumgarte zijn eerste twee jaren in Terneu zen als in een roes had beleefd, ging het in het derde jaar mis. „Dat was echt een klotejaar. Ik kreeg woorden met Ottens en ik ben toen, in tegenstelling tot wat iedereen denkt, zelf naar het tweede gegaan. In de pers is het toen naar mijn mening ver keerd belicht. Ik weet dat ik een moeilij k vent j e ben en ik zeg wat ik denk. En ja, ik weet ook dat je dan je kop wel eens stoot. Na de winterstop heeft de spelers groep toen vergaderd en ik mocht met Gods gratie terug bij het eerste komen. Maar in de eerstvolgende wedstrijd tegen Terheij den kreeg ik een dood schop en scheurde ik mijn en kelbanden af.Terneuzen pakte een periodetitel, won de nacom- petitie en speelde een beslis singswedstrijd, toevallig weer in Terheijden, die met 3-0 verlo ren ging tegen Best Vooruit. Baumgarte: „Daar baal ik nog steeds van, Ik begon op de bank, omdat ik nog niet honderd pro cent fit was en ik mocht inval len. We hadden die wedstrijd makkelijk moeten winnen, maar die bal wilde er niet in. Dat is echt hét dieptepunt uit mijn voetballoopbaan." Robbie de Muijnck was de opvolger van Ottens, maar hij werd na vier maanden al ontslagen. En dat betekende ook het einde van BURGH-HAAMSTEDE - Na twee weken intensief tennissen is gisteren het jaarlijkse Sterre- tjestoernooi van TC Wester- schouwen afgerond. Tijdens de finales deed Brouwenaar Ivo Fonteine bij zijn laatste optre den op het jeugdtoernooi ook dit jaar weer een geslaagde greep naar de zege. In de finale bij de jongens tot en met 16 jaar werd opponentDave Deege van TV Scharendijke in twee sets verslagen. Dat ging niet zonder slag of stoot. In de eerste set won Fonteine in de tiebreak met 5-7. In de daarop volgende set leek Deege even de wedstrijd naar zich toe te trek ken. De latere kampioen herpakte zich echter en won de set alsnog met 4-6. Ook in het dubbelspel greep Fonteine, met partner Thomas Padmos, de ti tel. Bij de meisjes trok Wendy Aris Baumgarte bij Terneuzen. „Er is toen een vuil spelletje ge speeld en daar was ik het niet mee eens. Ik had mijn buik vol van voetbal, ik had er geen zin meer in en ik ben toen gestopt. Ik kom ook bijna nooit meer bij Terneuzen. Ik heb daar geen zin in, want een aantal mensen daar heeft mij flink in de zeik gezet. Toen ik stopte zijn er dingen ge zegd die ik nooit meer zal verge ten. In het begin hoopte ik ook altijd dat ze zouden verliezen. Maar dat ging al vlug over en ik kijk altijd op teletekst wat ze hebben gedaan. Ik vind het wel mooi wat er de laatste j aren alle maal bereikt is in Terneuzen." van Westerschouwen aan het langste eind. Zij bleef in twee sets Sabine Padmos van Brou wershaven de baas. Ook Aris was in het dubbelspel succesvol. Samen met Inge Cobussen van Scharendijke troefde ze het Zie- rikzeese duo Nienke Weijers/Sacha Stokla af. Zesjarigen Bij de jongens tot en met 8 jaar eindigden de beide zesjarigen Wouter van de Berge (Wester schouwen) en Arne Holm (Zie- rikzee) op de eerste plaats. Het aantal gewonnen games moest uitkomst bieden. Een korte tel ling wees Van de Berge als win naar aan. Bij de meisjes tot en met 10 jaar zorgden Marleen den Engels man en Lizzy van de Zanden voor een spannende finale. Na een afmattende driesetter was het uiteindelijk Marleen den Engelsman van de organiseren de vereniging Westerschouwen die het goud in de wacht sleepte. Hij vertrok in december 1996 en na bijna een jaar helemaal niets aan sport te hebben gedaan, pakte Baumgarte in oktober 1997 de draad weer op. Hij her vatte de training bij zaterdag tweedeklasser AZW, maar veel competitiewedstrijden speelde hij niet voor de Axelaars. „Ik rolde echt van de ene in de ande re blessure. Toen ik eindelijk fit was kreeg ik in mijn eerste wed strijd een rode kaart die me vier wedstrijden kostte. En vorig seizoen heb ik door een spier- scheuring geloof ik maar vier of vijf wedstrijden gespeeld. Ik had toen weinig weerstand en een slechte conditie en aan het Wedstrijdleider Ria Veltman toonde zich na de prijsuitrei king gisteravond tevreden. Alle 130 partijen waren probleem- begin van dit seizoen verrekte ik mijn hamstring. Ik ben eigenlijk pas van net na de winterstop weer helemaal fit." Aanvoer En dat is te merken ook, want Baumgarte speelde de laatste wedstrij den een voorname rol in de successen van AZW. „Ik doe nu meer op ervaring en ik zit conditioneel veel sterker. Maar dat ik nu weer lekker speel komt natuurlijk ook door de ploeg, want ik ben een speler die aan voer moet krijgen. Ik merk nu aan alles dat AZW een echte vriendenploeg aan het worden is. We trekken meer met elkaar loos verlopen en van de 68 deel nemers was geen onvertogen woord vernomen. „Ik doe dit nu voor het vijfde of zesde jaar, en op, er wordt meer geaccepteerd en alle neuzen staan in dezelfde richting", weet Baumgarte. Vandaag kan in Kruiningen in het beslissingsduel met Kogel vangers de kroon op het werk worden gezet. Baumgarte is er van overtuigd dat ook die ploeg aan de zegekar gebonden gaat worden en dan mag AZW zich weer tweedeklasser noemen. „Ik weet niet veel van Kogel vangers, maar ik weet wel dat wij gaan winnen. Op dit mo ment hebben we een uitgeba lanceerd team en de mentaliteit en inzet is goed. En daarnaast kunnen we ook nog een aardig balletje trappen." het is nog altijd genieten. Ik heb weer leuke finalepartijen gezien en ook het weer was schitterend. Geweldig. door Rudy Boogert BURGH-HAAMSTEDE - Kees Rijnberg maken ze niet zo snel gek. De organisator van de DFS-Cup, het voetbaltoernooi dat zaterdag voor de zevende keer wordt gehouden in Burgh- Haamstede, heeft voor elk pro bleem een oplossing. Traditiegetrouw had Rijnberg al vóór de jaarwisseling de orga nisatie van het toernooi tot in de puntjes geregeld. Het deelne mersveld was rond en ook twee neutrale scheidsrechters waren geregeld. Maar toen kwam de eerste af zegging. De zaterdagtak van Middelburg zag het niet meer zitten om mee te doen, omdat de club volgend seizoen niet meer zou bestaan. Geen probleem. Kees Rijnberg regelde een ver vanger: Dauwendaele. Volgende probleem. Tholense Boys had toegezegd om deel te nemen, maar Rijnberg zag en kele weken geleden al aanko men dat de club het ver kon schoppen in de nacompetitie. Hij nam het zekere voor het on zekere en trommelde een andere Thoolse club op: WHS. Drie weken geleden opnieuw te genslag. Scheidsrechter Cees Dalebout zou zijn kunsten bij de DFS-Cup vertonen, maar door een hardnekkige blessure moest de Nieuwerkerkse arbiter af zeggen. Geen nood, Rijnberg re gelde het. Bram van Dongen uit Bruinisse werd zijn vervanger. Sleutelbeen Maar opnieuw kwam er een kink in de kabel. Afgelopen maandag meldde de Bruse scheidsrechter zich ook af: sleu telbeen gebroken. En voor dat euvel heeft Rijnberg nog steeds geen pasklare oplossing. Maar bij Rijnberg is geen spoortje pa niek te bespeuren. „Daar kom ik ook wel uit. Desnoods regelen we dat zaterdag op het veld. Ik loop al zo lang in de voetbalwe reld rond, dat de organisatie van de DFS-Cup eigenlijk een routi- negebeuren is." Ondanks de tegenslagen heeft Rijnberg bij de zevende editie van de DFS-Cup toch weer een sterk deelnemersveld op de been gekregen. Zierikzee, de winnaar van de laatste twee edi ties, krijgt zaterdag de kans een Judo Wroclaw. EK. Vrouwen. - 48 kg, tweede ronde: Markovic (Joe) w.v. Klopstra (Ned Klopstra uitgeschakeld. - 52 kg, eerste ronde: Gravenstijn (Ned) w.v. Jaha (Bos tweede ronde: Gravenstijn w.v. Afanasjeva (Lil), derde ronde: Gravens tijn w.v. Dinea (Roe). Gravenstijn naar halve finales. -57 kg, tweede ronde: Gal (Ned) w.v. Brien (GBr), derde ronde: Gal w.v. Klimasauskine (Lit). Gal naar halve finales. Mannen. - 60 kg, eerste ronde: Van Oo strum (Ned) w.v. Jesus (Por), tweede ronde: Dezespelle (Fra) w.v. Van Oo strum, herkansing: Penas (Spa) w.v. Van Oostrum. - 66 kg, eerste ronde: Van Kal ken (Ned) w.v. Kesjerasjvili (Zwi), twee de ronde: Van Kalken w.v. Hoeseynov (Aze), derde ronde: Van Kalken w.v. Gue- ourguiev (Bul). Van Kalken naar halve fi nales. - 73 kg, eerste ronde: Van Nol (Ned w.v. Demirel (Tur), tweede ronde: Gol- ban (Mol) w.v. Van Nol, Van Nol uitge schakeld. Open klasse, tweede ronde: Van der Geest (Ned) w.v. Gharibyan (Arm), derde ronde: Ruano (Spa) w.v. Van der Geest, Van der Geest trekt zich terug uit herkansing. Schaken Rotterdam. NK. Elfde ronde: Bosboom - De Vreugt 0-1, Van der Wiel - Fritz SSS1- 0, Reinderman - Van Wely 1/2-1/2, Van der Sterren - Piket 1-0, Tiviakov - Van den Doel 1-0, Grooten - Nijboer 1/2-1/2. Eind stand: 1. Van Wely 81/2 punten, 2. Piket7 1/2, 3. Van der Sterren, Tiviakov, Fritz SSS 7,6. De Vreugt, Nijboer 6,8. Reinder man, Van der Wiel 4, 10. Van den Doel 3 1/2,11. Bosboom 3,12. Grooten 2 1/2. Sportprijsvragen Lucky Day: 4-6-11 -13-14- 19-26-29- 33-46-48-53-54-56-57-59-63-65-70- 78. (onder voorbehoud) Tennis Burgh-Haamstede. Sterretjestoernooi TC Westerschouwen, finales. Jongensenkel. Tot en met8jaar: 1. Wou ter van de Berge, 2. Arne Holm. Tot en met 10 jaar: 1. Koen van de Berge, 2. Lars Holm. Tot en met 12 jaar: 1. Robin Meer- tens, 2, Steven de Waal. Tot en met 14 jaar: 1 Daan Ruitenbeek, 2. Hugo Eek hout. Tot en met 16jaar: 1. Ivo Fonteine, 2, Dave Deege. Meisjesenkel. Tot en met 10 jaar: 1. Marleen dne Engelsman, 2. Lizzy van de Zanden. Tot en met 14 jaar: 1. Tess Luijcx, 2. Bernadette Bijkerk. Tot en met 16 jaar: 1Wendy Aris, 2. Sabine Padmos. Jongensdubbel. Tot en met 10 jaar: 1. Koen van de Berge/Erwin van Mastrigt, 2. Lars Holm/Merijn de Vos. Tot en met 12 jaar: 1. Robin Meertens/Steven de Waal, 2. Koen van de Berge/Dimitri Hooftman. Tot en met 14 jaar: 1 Hugo Eekhout- /Daan Ruitenbeek, 2. Jeroen den Dun- nen/Daniel van de Graaff. Tot en met 16 jaar. 1. Ivo Fonteine/Thomas Padmos, 2. Hans Stols/Martijn van Grunsven. Meisjesdubbel. Tot en met 10 jaar: 1. Marleen den Engelsman/Lizzy van de Zanden, 2. Simone Jorissen/Stephanie Ouwens. Toten met 14jaar: 1. Bernadet te Bijkerk/Tress Luijcx, 2. Deborah See der/Yvonne Cobussen. Tot en met 16 jaar: 1. Wendy Aris/lnge Cobussen, 2. Nienke Meijers/Sacha Stokla. Voetbal Vriendschappelijk: De Baronie (hoofd klasse) - Jong Oranje 1-3 (1-1). 32. Ven- negoorof Hesselink0-1,40. Persoon 1-1, 77. Sikora 1-2,90. Van Bommel 1-3. Aan tal toeschouwers: 450. Spanje. Competitie: Mallorca - Atl. Ma drid 1 -2, Barcelona - Celta 2-2, Valencia - Zaragoza 2-1, Deportivo - Espanyol 2-0, Bilbao-Alaves 2-1, R. Madrid-Valladolid 0-1. Eindstand aan kop: Deportivo 38-69, Barcelona 38-64, Valencia 38-64, Zarago za 38-63, R.Madrid 38-62. hattrick vol te maken. DFS hoopt het thuisvoordeel uit te buiten. Flakkee, Dauwendaele en WHS hopen echter roet in het eten te gooien. Het toernooi begint om 9.30 uur op sportpark Van Zuyen in Burgh-Haamstede met het duel Flakkee-WHS. Dauwendaele en WHS spelen vanaf 16.15 uur het laatste duel. De wedstrijden duren tweemaal twintig minu ten. Maarten Bruynes uit Brui nisse is een van de twee scheids rechters tijdens het toernooi. De tweede moet organisator Kees Rijnberg nog uit zijn hoge hoed toveren. OUWERKERK - Voetbalver eniging Ouwerkerk gaat zater dag terug in de tijd. Het huidige eerste team speelt ter gelegen heid van het zestigjarig bestaan van de club een jubileumwed strijd tegen het succesteam van Ouwerkerk uit het begin van de jaren tachtig. In het seizoen 1982/1983 be reikte Ouwerkerk, op dat mo ment spelend in de eerste klasse van de afdeling Zeeland, het hoogtepunt uit zijn bestaan. De ploeg bereikte de finale van de afdelingsbeker. De eindstrijd ging weliswaar verloren tegen Oostburg, maar nimmer kon de ploeg de prestaties uit dat sei zoen herhalen. Ter gelegenheid van het zestig jarig bestaan toonde het toen malige succesteam zich bereid om zaterdag de voetbalschoe nen weer uit het vet te trekken voor een duel met het huidige eerste team. De coryfeeën van Ouwerkerk '82/'83 zijn: Michel Degeman en Hans van der Maas (doelman nen), Daaf van der Werf, René Waardenburg, Eugene Totté, William Remeeus, Bas Neele, Olivier Verwest, Arnold Ver kouteren, Erast Degeman, Piet Vreeke, Peter Bezemer, Kees de Boer, Iman Westdorp, Niek Hesp, Chris van den Bosch en Marco Viergever. Trainer van het gezelschap is Peter Goedegebure. Het duel begint om 17.00 uur op het sportpark in Ouwerkerk. Volleybal Aarhus. Mannen, vriendschappelijk: De nemarken - Nederland 0-3 (20-25 26-28 20-25). Wielrennen Ronde van Italië. Zesde etappe Peschini - Vasto: 1. Konisjev (Rus) 160 km in 4.42.19, 2. Blijlevens (Ned), 3. Missaglia (Ita), 4. Fontanelli (Ita), 5. Dia Biase (Ita). Klassement: 1. Tosatto (Ita) 30.11.23, 2. Moreni (Ita) 0.03, 3. gutierrez (Spa) 0.14, 4. Noe (Ita) 0.25,5. Di Luca (Ita) 0.31. Midi Libre. Vierde etappe, tijdrit in Lag- uiole: 1. Moreau (Fra) 26,1 km in 37.16,2. Vaughters (VSt) 0.35,3. Etxeberria (Ven) 0.38,4. Kjaergaard (Den) 0.46, 5. Guerini (Ita) 0.48. Klassement: 1. Moreau 15.27.57,2. Etxebarria 0.38,3. Vaughters 0.45,4. Julich 1.10,5. Leipheimer 1.11. SCHARENDIJKE - In Scharen dijke wordt zaterdag de tweede editie van het Duin Strand- vrouwenvoetbaltoernooi ge houden. Vier ploegen (ZSC'62, Zierik- zee, DFS en Smerdiek) strijden om de wisseltrofee, die in au gustus 1998 door de voetbal sters van Smerdiek werd ge wonnen. Aanvankelijk zouden ook Noad'67 (St. Philipsland) en DGBC (Oude-Tonge) acte de présence geven, maar om uit eenlopende redenen moesten beide ploegen afzeggen. Om 10.00 uur wordt de eerste wedstrijd gespeeld en het toer nooi is om 13.30 uur afgelopen. De vier ploegen strijden in een halve competitie om de Duin Strand Wisseltrofee. zaterdag Biljarten Grand Prix C-Ranking, eerste ronde. Lo catie: BC 't Pleintje, Sint Willebrord. Aan vang: 12.30 uur Zeeuwse deelnemer: Joop van den Oudenhoven (Wissenker- ke). zondag Biljarten Gewestelijke finales teams. Deelnemen de teams C3: BV De Wig (Burgh-Haam stede), De Kastanje (Bergen op Zoom), LBV (Kaatsheuvel), De Drie Zwaantjes (Roosendaal). Locatie: Biljart Paleis Ja cobs, Rilland. Aanvang: 9.30 uur. Deelnemende teams C4: BV SIR (Nieu- werkerk), 't Bruin Café<Kapelle), De Tui melaar (Bergen op Zoom), De Drie Zwaantjes (Roosendaal). Locatie: PVO, Terneuzen. Aanvang: 9.30 uur. Deelnemende teams C5: BV Onder Vrienden (Burgh-Haamstede), NSG (Ber gen op Zoom), Welkom BC (Sint Wille brord), DZD (Dinteloord). Locatie: HCR v.d. Weide, Noordgouwe. Aanvang: 9.30 uur. Grand Prix C-Ranking, eerste ronde. Lo catie: BC 't Pleintje, Sint Willebrord. Aan vang: 15.00 uur. Zeeuwse deelnemer: Kees Westdorp (Goes). Terneuzense zwemmer vastberaden naar Zeeuwse titelstrijd in Axel door Michiel Teeling TERNEUZEN - Maarten van der Zwan pendelt al jaren op en neer tussen twee Zeeuws-Vlaamse zwemverenigingen. Het Terneuzense De Schelde is de één en zwemclub Koewacht is de ander. Met die laatste club komt hij dit weekeinde in Axel in actie tijdens de Zeeuwse zwem kampioenschappen. De 25-jarige Ter neuzense zwemmer is niet bescheiden en gaat voor goud. „Ik verwacht veel me dailles, zeker met de estafetteploeg." Van der Zwan zwemt als wedstrijd zwemmer bij Koewacht. Toch is hij ook lid van De Schelde. „Ik ben in 1985 be gonnen met zwemmen bij De Schelde. In 1994 ben ik bij Koewacht gaan wed strij dzwemmen omdat mijn vriendin daar lid was." De Terneuzenaar zwemt dus bij Koe wacht, maar is nog steeds lid van De Schelde. „Dat is onder meer voor het ge mak. Ik ben bij beide verenigingen lid om zo veel mogelijk te kunnen trainen, want de zwembaden zijn niet altijd beschik baar voor wedstrijdzwemmers." Sterker Zijn dubbele lidmaatschap heeft ook nog een andere reden. „Omdat Koewacht in de competitie uitkomt op een hoger ni veau dan De Schelde vond ik de overgang niet vreemd. Ook de estafetteploeg van Koewacht is veel sterker." Goede kans Op de Zeeuwse kampioenschappen komt Van der Zwan met de estafetteploeg van Koewacht op vier verschillende afstanden uit. „We zwemmen de estafet tes op de 100 vrij, de 100 wissel, de 200 vrij en de 50 vrij. Met name op de vier keer 100 wissel maken we een goede kans." In het estafetteteam op die af stand zwemmen naast Van der Zwan (schoolslag) Remco Kint (rugslag), Tom Pieterse (vlinderslag) en Ronnie Babijn (vrije slag). Op de 50 meter schoolslag zou Van der Zwan een serieuze kansheb ber zijn geweest. Het onderdeel is echter geen discipline op de ZK. De zwemmer zwom afgelopen seizoen, als enige Zeeuw, op deze afstand zo goed dat hij aan het Nederlands kampioenschap in Emmen mocht meedoen. Eenmaal op dat NK ging het niet zo goed. „Nee, ik werd 35e! Ik was de week voorafgaand aan het kampioenschap ziek geweest. Maar dat is geen excuus. Op zo'n toernooi maak ik toch geen kans. Het was leuk dat ik mee mocht doen en daar bleef het dan ook bij." De 50 meter schoolslag is altijd al het AXEL - Voor de Zeeuwse zomerzwemkampioenschappen, die zondag in Axel beginnen, hebben zich inmiddels 260 mannen en vrouwen aangemeld. Zondagochtend staat voor de vrouwen en mannen de schoolslag op het pro gramma. 's Middags wordt de 100 meter vlinderslag gezwommen. Het aantal vrouwen dat tot nu toe heeft ingeschreven valt volgens Ineke Vink van de orga niserende zwemclub Koewacht tegen. „Voor de vlinderslag hebben maar vier vrouwen ingeschreven. De schoolslag is met zes deelneemsters ook onderbe zet." Bij de vrouwen is Ryan Verplanke, die uitkomt voor Scheldestroom uit Bres- kens, op beide afstanden favoriet. Bij de mannen zijn Rob Kluwen uit Goes en Maarten van der Zwan uit Terneuzen de grootste kanshebbers. sterkste onderdeel geweest van Van der Zwan. „Helaas behoort dit onderdeel niet tot het competitieprogramma. De 200 meter schoolslag lijkt er het meest op en daar behaalde ik dan ook mijn beste resultaten." In de competitie promoveerde Koewacht vorig jaar van de C-afdeling naar de B- afdeling. „We werden tweede en promo veerden. Voorafgaand aan het seizoen wisten we niet wat ons te wachten stond, omdat we de andere ploegen niet ken den." Koewacht eindigde afgelopen sei zoen op de 23e plaats. „Echt goed kan ik het niet noemen, maar omdat we niet zijn gedegradeerd en voor het eerst in deze klasse meezwemmen is het ook niet slecht." Programmeur Van der Zwan, die in het dagelijks leven werkzaam is als programmeur van com puterprogramma's, is voor de Zeeuwse zwemkampioenschappen niet harder gaan trainen en houdt vast aan zijn nor male trainingspatroon. „Ik train vier keer per week. Ik zou best vaker willen trainen, maar door mijn werk heb ik daar geen tijd voor. Ik heb het erg druk en het combineren van het zwemmen en mijn werk is vaak lastig. Na de Zeeuwse kam pioenschappen ga ik het wat rustiger aandoen." Roes SAKKARA - Sjeik Mohammed Bin Rashid Al Maktoum, kroon prins van Dubai en minister van defensie van de Verenigde Ara bische Emiraten, passeert met zijn paard een van de piramides van Sakkara, zo'n twintig kilometer ten noorden van de Egypti sche hoofdstad Cairo. De sjeik deed gisteren met 75 andere deel nemers mee aan een internationale paardenrace over honderd kilometer door de woestijn, en hij won. Zijn zoon, sjeik Rashid, finishte als tweede. foto AP Dave Deege in actie tegen Ivo Fonteine tijdens de finale jongens tot 16 jaar. foto Janne Wolterbeek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 65