Pand waterschap valt duurder uit Vrijdag 26 mei Vijverdag HELP ENSCHEDE GIRO ADVERTEREN? 11»5 BOERDERIJ DE STELLE Drummer Bl0f leest voor tijdens ontbijt Tolheffing op snelweg Dinteloord - Bergen GroenRijk Habo Renesse ~v het adres voor zeeland zaterdag 20 mei 2000 s 18 Nieuwbouw kost ruim 12 miljoen meer Hoofdofficier Bouman naar parket Den Haag Kleur Arsenaaltoren nog geheim ~Y Steilööre een lekkere maaltijd en een luchtig dessert TEL.: 0118-484321 of FAX 0118-470100! door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Het toekom stige hoofdkantoor van het wa terschap Zeeuwse Eilanden in Middelburg wordt veel duurder dan verwacht. Aanvankelijk was uitgegaan van 32 miljoen gulden, maar inmiddels is het bedrag opgelopen tot 44,5 mil joen gulden. De stijging is het gevolg van een forse uitbreiding van het pand. Bovendien wordt het Laboratorium Zeeuwse Wa terschappen erin onderge bracht. Het algemeen bestuur van het waterschap besloot vorig jaar oktober definitief het te krap geworden hoofdkantoor te ver laten en aan de Kanaalweg in Middelburg een nieuw pand te bouwen. Tot grote ergernis van de gemeente Goes koos Zeeuwse Eilanden voor Middelburg, om dat nieuwbouw daar aanzien lijk goedkoper uitvalt. Dat komt doordat de gemeente Mid delburg de mogelijkheid biedt bovenop een parkeergarage te bouwen, zodat het waterschap geen grondkosten hoeft te beta len. De nieuwbouw zou, inclusief twee miljoen aan organisatie kosten, 32 miljoen gulden gaan door Rob Paardekam KAPELLE - Drummer Chris Götte van de populaire Zeeuwse band Bief zal woensdag 24 mei voorlezen op kinderdagverblijf Dikkertje Dap in Kapelle. Hij is één van de vele bekende Neder landers die op de nationale voorleesdag deelnemen aan het zogenoemde voorleesontbijt. De Stichting Lezen houdt dit j aar voor de zevende keer de Na tionale voorleesdag. In Utrecht vindt op die datum de landelijke finale van de voorlees wedstrijd kosten. Inmiddels is duidelijk dat daar bijna 12,5 miljoen gul den bovenop komt. Bovendien betaalt het waterschap de ge meente Middelburg 1,75 mil joen gulden om het gebruik van de parkeerkelder (125 plaatsen) af te kopen De opmerkelijke stijging is voor een belangrijk deel het gevolg van het plan het Laboratorium Zeeuwse Waterschappen in Sluiskil naar Middelburg te ver plaatsen. Het laboratorium is een gemeenschappelijke rege ling van Zeeuwse Eilanden en het waterschap Zeeuws-Vlaan deren. Waarschijnlijk stapt Zeeuws-Vlaanderen volgend jaar september uit de regeling.. Het ligt daarom voor de hand in de toekomst het laboratorium bij Zeeuwse Eilanden, de groot ste klant, onder te brengen. Dat betekent een investering van bijna 5,2 miljoen gulden. Verder wil het waterschap de toegestane bouwhoogte van 24 meter aan de Kanaalweg maxi maal benutten, omdat het ver wacht dat de organisatie - mede door de toenemende samenwer king met gemeenten - fors blijft groeien. Daarom is het bedoe ling nu al een extra verdieping op het gebouw te zetten. Dat moet anders in de toekomst plaats. Marlous de Meijer uit Biervliet probeert daar de Zeeuwse eer hoog te houden. Een ander onderdeel van de voorleesdag is het voorleesont bijt. In Zeeland doen verschil lende kinderopvanginstellin gen en basisscholen daaraan mee. Dikkertje Dap uit Kapelle heeft drummer Chris Götte van Blof weten te strikken en op ba sisschool Voorhoute in Kruinin- gen komt voormalig zangeres van 2 Unlimited Marjon van Iwaarden voorlezen. In totaal doen ruim duizend scholen mee aan het leesontbijt. waarschijnlijk toch gebeuren. Dat betekent een uitbreiding van de vloeroppervlakte van zo'n 9.000 naar 12.000 vierkan te meter. Volgens het water schap is het aanzienlijk voorde liger om de etage nu alvast te bouwen dan dat later nog eens uit te laten voeren. De investe ring bedraagt nu ruim 4,8 mil joen gulden. Als er later een ver dieping bovenop moet worden gezet, zou dat neerkomen op 7,3 miljoen gulden. Verder blijkt het waterschap nu al wat meer ruimte nodig te heb ben dan de 9.000 vierkante me ter waarmee rekening was gehouden. Dat betekent een stijging van de 'kosten met 650.000 gulden. De maatregelen die Zeeuwse Eilanden wil laten uitvoeren in het kader van het duurzaam bouwen, betekenen een kostenpost van 1,5 miljoen gulden. Voor kunst in het toe komstige hoofdkantoor wil Zeeuwse Eilanden 300.000 gul den uittrekken. Jaarlasten In een voorstel aan het alge meen bestuur betoogt het wa terschap dat, ondanks de 12,5 miljoen die het hoofdkantoor meer gaat kosten, de jaarlasten nauwelijks stijgen. De investe ringen in duurzaam bouwen verdienen zichzelf voor een groot gedeelte terug. Bovendien kan de extra verdieping, zolang het waterschap die zelf niet no dig heeft, worden verhuurd. Dat levert extra inkomsten op. Het pand komt nabij het NS- station te staan. Op de begane grond is een restaurant voorzien dat niet alleen voor de mede werkers van het waterschap be doeld is, maar ook voor bijvoor beeld treinreizigers. De grote vergaderzaal van driehonderd vierkante meter en de commis siekamers kunnen 's avonds worden verhuurd aan derden. De grootste werkruimte in het hoofdkantoor is die van de dijk graaf. Hij krijgt de beschikking over 45 vierkante meter. Het streven is het nieuwe gebouw in september 2003 in gebruik te nemen. door Jacques Cats MIDDELBURG - Het parket in Middelburg is hoofdofficier G. L. (Gerard) Bouman in snel treinvaart kwijtgeraakt aan Den Haag, waar hij het Open baar Ministerie gaat leiden. Bouman (47) trad twee jaar ge leden in Middelburg aan. Daar voor was hij in Breda plaatsver vangend hoofdofficier van justitie. In zijn profielschets op de web page van het parket meldt Bou man dat er aan zijn benoeming in Middelburg 'een bewogen carrière' bij politie en justie vooraf is gegaan. Als politieman in Rotterdam heeft hij volgens eigen zeggen de mooiste tijd van zijn loopbaan doorgebracht. Bouman werd in Middelburg bijna met gejuich ingehaald. Voorzitter J. Buyze van de on dernemingsraad omschreef hem als een persoon die met een jeugdig elan de zaken aanpakt en een moderne kijk heeft op het personeelsmanagement Naar later zou blijken had hij daarmee geen woord teveel ge zegd: Bouman haalde de bezem door de organisatie, bemoeide zich zowel met personeelskwes ties als met automatiserings processen en zat er achteraan om achterstanden in de produc tie weg te werken. Ook bleekhii een groot ij veraar om zaken sneller op zitting te krijgen. Werken bij het OM in Middel burg was in zijn ogen geen vrij blijvende bezigheid: „De men sen moeten hier niet een baantje hebben, maar staan voor een be drijf dat parket Middelburg heet", luidde zijn adagium. In samenspraak met andere dis ciplines riep Bouman een speci ale politie-eenheid in het leven om kwalijke ontwikkelingen op terreinen van drugsoverlast en de recreatie-criminaliteit te be teugelen. Van recente datum is zijn initia tief tot de inzet van een mobiel OM-kantoor bij grote acties, zo als bij de aanstaande EK-kam- pioenschappen. Belhamel In de korte tijd van zijn verblijf in Middelburg viel Bouman op door zijn onconventionele wijze van optreden. Opportuun, het personeelsblad van het Open baar Ministerie, omschreef de magistraat als 'een calculerende belhamel'. Hij manifesteerde zich als een verre van vormelij ke magistraat en deed bij het be houdende deel van de rechtelij ke macht de wenkbrauwen fronsen door zich in een Ameri kaanse 'pooierbak' te verplaat- door Harmen van der Werf DEN HAAG - Zeeland profi teert mee van het bereikbaar heidsoffensief voor de Randstad dat minister T. Netelenbos van Verkeer vrijdag heeft gepresenteerd. De aanleg van de A4 tussen Dinteloord en Bergen op Zoom, de Zoomweg-Noord, is erin opgenomen. Het nog ontbrekende stuk auto snelweg in West-Brabant moet door het Rijk, het bedrijfsleven en andere overheden worden betaald, volgens het voorstel van Netelenbos. Het wordt een tolweg om uit de kosten te ko men. De bouw is voorzien in de jaren 2003-2006. De provincie Noord-Brabant komt op korte termijn met een notitie waaruit blijkt dat de Zoomweg-Noord met privé- en overheidsgeld kan worden aan gelegd. Minister Netelenbos stelt als voorwaarde voor deel name van de rijksoverheid dat de privé-sector zeker 40 procent bijdraagt. De A4 Dinteloord-Bergen op Zoom is in het anti-fileplan voor de Randstad opgenomen, omdat die snelweg onderdeel uitmaakt van de doorgaande verkeers- route Amsterdam-Antwerpen. De provincie Zeeland heeft al tijd gepleit voor een snelle vol tooiing van de Zoomweg- Noord, omdat het doorgaande verkeer anders de al drukke tweebaansweg over de 'eilan den' nog meer gaat belasten. De A4 is een goed alternatief, om dat die bij Bergen op Zoom di rect aansluit op de A58 naar Zeeland. VLISSINGEN - Iets aparts gaat er met de buiten kant van de Vlissingse Arsenaaltoren gebeuren, maar wat dat precies inhoudt, wil manager Chris Funk nog niet verklappen. Een stevige stellage is momenteel rondom de 65 meter hoge toren van het attractiecentrum geplaatst. „Het is geen normale onderhoudsbeurt", zegt Funk. „De toren moest wel geverfd worden, maar toen dachten we: laten we maar meteen iets span nends met die verf doen, want één kleur is wat saai. Ik kan zeggen dat het echt gaaf wordt." De verwachting is dat midden juli de steigers ver dwijnen en dat pas dan het schilderwerk goed te zien is. foto Lex de Meester '^9- ■■y**— ms W Bij GroenRijk Habo zijn er tijdens de vijverdag vier specialisten aanwezig. Ze geven advies over koudwatervissen, filtersystemen, waterkwaliteit, visziekten, vijverbeplanting enzovoort. En om het nog leuker te maken, zijn er extra Vijverdag-aanbiedingen Tien goudvissen -orm IQ!0 Set drijfplanten 6 stuks. Van 22.50 voor op vijverdag kunt u tussen 10-30 cm 17.00 uur ril ons terecht. laat dan ook gratis uw vijverwater testen! Spuitfiguur kikker met pomp "ÏQOO Van 59.-voor ^0 w0M Rubberflexfolie per m2. Van 16.95 voor Hogezoom 100, 4325 CJ RENESSE Tel. (0111) 46 27 91, Fax (0111) 46 20 94 HET RIJKE TUINLEVEN t.n.v. Nationaal Rampenfonds Den Haag ZELFPLUK VAN KLEINFRUIT: Aardbeien - juni, juli en augustus Frambozen - juli en augustus Bramen - augustus en september Bessen (rode, zwarte en kruisbessen) - juli en augustus KINDERFEESTJES: Jamkoken Fruitplukken Strohol MAÏSDOOLHOF: 6000 m2 groot - juli en augustus Diverse arrangementen voor groepen Bel voor informatie: Stelweg 3, 4305 RC Ouwerkerk, 0111-450198 DUIK- IK ïfTCAFf ZUIDSTAAAT» OUWERKEJHC,. 01II-C<U50I nu sparen voor een gratis vulling van uw duikfies! KAMPEREN IN DE NATUUR DOE JE OP DE VIERBANNEN (Fam. U.J. Manni) Weg van de Buitenlandse Pers la 4305 RJ Ouwerkerk Tel.: (0 III) 64 20 44 Fax: (0I I I) 64 39 30 Http://www.vierbannen.nl E-mail: informatie@vierbannen.nl - Gelegen aan de Oosterschelde - Met een grote speel- en surfplas - Ideaal voor kinderen - Uitgestrekt natuurgebied in visrijke omgeving - Goede sanitaire voorzieningen - Aangepast voor mindervaliden - Ruime standplaatsen - Elektriciteitsaansluitingen -Voordelige lente- en nazomerplaatsen - Centraal gelegen voor het maken van uitstapjes naar Zierikzee, Middelburg, Delta Expo Zondag 21 mei 14.30 u.: Opening tentoonstelling in kerk Dinsdag 23 mei 14.00 u.: Jeu de boules toernooi Woensdag 24 mei Reis naar Mechelen en vanaf 19.00 uur inhalen klok vanaf Viane Vrijdag 26 mei 13.00 u.: Tentoonstelling oude landbouwvoertuigen 19.00 u.: Skeelertocht Zaterdag 27 mei 10.30 u.: Start reünie oud-Ouwerkerkers 13.30 u.: Oud-Hollandse spelen 21.30 u.: Lampionoptocht Foto: Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 62