Onderzoek redt levens. Wij zijn verhuisd! A Close II You klapstuk van muziekfestival PZC lil 0£ Ui Litouwers bezien inspraak in Goes Ondernemers uiten kritiek parkeerplan H CC UI Q ZEEUWSE APOTHEEK AutoTeam zeeland 18 Uniek en inspirerend: Zomerschool 55+ NederlandseM/ Hartstichting Wie een hart heeft, geeft. Giro 300 ob o X Ons nieuw adres is: Stationspark 35 4462 DZ Goes Tel. (0113) 270620 KOM BIJ SUZUKI DE NIEUWE OOGST PROEVEN GARAGE SJAAK SONKE - KAPELLE Ölliers PErraad zaterdag 20 mei 2000 Benefietconcert voor Doe Een Wens door Rolf Bosboom LEWEDORP - Feesten en dat ook nog voor een goed doel. Dat gebeurt twee dagen lang in Le- wedorp, waar gisteren en van daag een muziekfestival wordt gehouden. De opbrengst is ge heel bestemd voor de stichting Doe Een Wens. Deze organisatie vervult hartenwensen van ern stig zieke kinderen. De feesttent in het dorp was vrijdagavond redelijk gevuld met belangstellenden, zowel jong als wat minder jong. Ze kregen zes optredens voorge schoteld, die allemaal een en thousiast onthaal kregen: de Griekse zanger Spiros, Flat Out, The Corner Cats, Case Closed, Winnie (die op het laatste mo ment de zieke Patrick verving) en het klapstuk van de avond: Close II You. Martha Crucq, vertegenwoordi ger van Doe Een Wens in Zee land, was niet ontevreden over de opkomst. „Maar het mag al tijd meer zijn. Hoe meer men sen, hoe meer geld. Het vervul len van één wens kost al 6000 gulden." Vorig jaar ontstond door een samenloop van om standigheden in Lewedorp voor het eerst een benefietactie voor de stichting, die 10.000 gulden opleverde. Dit jaar wordt ge hoopt op het dubbele. De zaken konden deze keer veel grootser worden aangepakt dankzij de samenwerking met het Thoolse organisatiebureau SPH, dat ervoor zorgde dat artiesten belangeloos komen optreden. „Op die manier figu reren wij in feite als hoofdspon sor", zegt William van Leeuwen van SPH. „We kunnen zo met ons eigen werk een goed doel ondersteunen. Mooier kun je het niet hebben." Ruim na middernacht betraden Natascha, Nadja, Sally en Marsha van Close II You in ge sponsorde kleding van een Domburgse surfshop het podi um. De populaire meidengroep, die momenteel werkt aan een tweede cd, liet uiteraard haar bekende hits horen: 'Friends', 'Baby don't go', 'Somebody' en 'Hold me now'. „Als je met muziek iets kunt be reiken, dan werken we daar graag aan mee", verklaart Sally de bereidheid van de groep om naar Lewedorp af te reizen. De stichting Doe Een Wens kent ze zelf niet, bekent ze. „Maar dat geeft niet. Als het maar een goed doel is." Vandaag, zaterdag, is de tweede en laatste dag van de benefietactie in Lewedorp. Vanmiddag om 16.00 uur is er voor de kinderen tot en met 12 jaar Leo's Kindersjoo. In de feesttent treden vanavond van af 20.00 uur Nuff Said, De Niro, N8werk en Not James Dean op. Ook de band Flat Out kreeg een enthousiast onthaal tij dens de benefietavond in Lewedorp. foto Dirk-Jan Gjeltema door Rob Paardekam GOES - Inspraak is een nieuw fenomeen in Litouwen, en dus ook in Panevézys, de zusterstad van Goes. Om te bekijken hoe de gemeente hier met haar bevol king omgaat, komen vier stagi aires uit Litouwen het project 'Goed Openbaar Bestuur' vol gen. Het woord stagiaires doet ver moeden dat het om scholieren gaat, maar dat is niet het geval. De vier Litouwers zijn mede werkers van de gemeente Pane vézys. Het gaat om een gemeen teraadslid en mensen van de afdelingen voorlichting, stads beheer en buitenlandse betrek kingen. De vier Litouwers lopen twee weken lang mee met het bureau Goese Wijkaanpak. Medewer ker K. Versluijs: „We hebben het niet over scholieren, dus je kunt niet echt stellen dat ze hier ko men om te leren. Waar het om gaat, is dat ze eens kunnen zien hoe wij hier met de bevolking omgaan." Het project is opgezet door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en vindt ook in andere gemeenten plaats. Volgens de VNG is het voor zo wel burgers als bestuurders uit- voormalige communistische landen nog moeilijk om met de mocratie en inspraak -van bur gers om te gaan. Voor de vier mensen uit Panevé zys is door de gemeente Goes een druk programma opgezet. Gedurende de twee weken dat ze hier zijn, zullen er veel werk bezoeken worden afgelegd. Op het programma staan onder meer de verschillende wijkinfo- winkels, de politie en de stich ting stimulans. Het uiteindelijke doel van het project is het openbaar bestuur in Panevézys en andere Litouw-,. se plaatsen te verbeteren. Litou wen is één van cle kandidaat-le den van de Europese Unie. Maar als het land wil toetreden, zal er op het terrein van inspraak nog veel moeten verbeteren. De Litouwse delegatie komt zondag aan en zal tot het einde van de maand in Goes blijven. door Mieke van der Jagt GOES - De Ondernemers Orga nisatie Goes (OOG) verwacht dat voor winkelend publiek niet veel extra parkeerplaatsen vrij komen als de gemeente haar parkeerplannen uitvoert. Het Goese plan geeft niet aan hoe groot de uitbreiding is die on- staat door de invoering van betaald parkeren. Omdat be taald parkeren en vergunnin- genparkeren door elkaar wor den gegegooid, is het moeilijk te becijferen hoeveel plaatsen er gemiddeld voor winkelbezoe kers beschikbaar zijn op loopaf stand van het centrum. OOG vindt dat de tarieven voor parkeerplaatsen die wat verder van het centrum liggen, aan zienlijk lager moeten zijn dan die van parkeerplaatsen mid denin de binnenstad. De Goese ondernemers betreu ren het dat het 'betalen achter af' niet omarmd wordt in het onderzoek dat aan de parkeer plannen vooraf is gegaan. De meest klantvriendelijk vorm van betaald parkeren (bij het verlaten van de parkeerplaats betalen voor de tij d die j e auto er gestaan heeft) wordt volgens de OOG op financiële aspecten be oordeeld. De Goese midden standers hebben liever een klantvriendelijk systeem, dan een dynamisch parkeerverwijs- systeem, iets wat in de plannen wel prioriteit krijgt. Een beter statisch systeem, dus gewoon goede borden in plaats van lich tende bordjes met 'vrij' en 'vol', is wel hoogstnoodzakelijk. Een beetje teleurgesteld zijn de ondernemers ook over het feit dat in het onderzoek alleen is gekeken naar de Westvest, als het gaat om een parkeergarage. OOG had graag gezien dat alle lokaties rondom de binnenstad - Bleekveld, Oostwal, Molenplein en Hollandiaplein - waren be keken. Zeker een lokatie als het Kolveniershof/ Bleekveld, zou goed onder de loep genomen moeten worden. K De Zomerschool is een unieke en inspirerende cursusweek in de zomervakantie voor 55-plussers. Week 3 t/m 7 juli. Een week lang actief en afwisselend bezig rond een boeiend thema. Lezingen, gesprekken en prachtige excursies. Serieus bezig in vakantiestemming en in een vriendschappelijke sfeer. Dat moet je een keer meemaken. 88 Goes, Zusterstraat 11 Dagelijks van 9.30 - 16. 30 van 3 tot en met 7 juli kosten 175,- (inclusief excursies) Keuze uit 2 thema's: De Westerschelde in al haar facetten, met excursies naar Terneuzen, Saaftinge, Scheldemuseum (België) enz. Bouwkunst in Zeeland, over wat gebouwen ons vertellen over tiid, over stijl, over functie enz. Excursies naar Vlaanderen en Rotterdam. SI VRAAG MEER INFORMATIE EN/OF MELDT U AAN! Bel: 0113 - 23 1170 of E-mail: ereinhoudt@roczeeland.nl of vul de bon in en stuur die zonder postzegel naar: S ROC Zeeland Goes Antwoordnr. 705 4460 WB Goes Regionaal Opleidingen Centrum Zeeland Instelling voor middelbaar beroepsonderwijs en volwasseneneducatie Naam: Straat: Postc./Plaats: Telefoon: wil meer informatie ontvangen over de Zomerschool 2000 Kwaliteit is bereikbaar voor iedereen vrienden van de hartstichting o O O (N CO 00 I 00 LIJ H Het is bijna niet te geloven. Maar ze staan er echt. In de showroom van de Suzuki-dealer Drie splinternieuwe smaakmakers van Suzukide New Wa gon R', de Swift Sensation en de Jim- ny Cabrio, Omdat Suzuki zoveel nieuws tegelijk serveert, noemen we mei Suzuki's Nieuwe Oogstmaand. Een feestmaand waarin u uitgebreid kunt proeven van de allernieuwste Su zuki's. Bovendien maakt u deze maand bij een proefrit ook nog eens kans op een exclusief culinair arran gement ter waarde van f 500,- De New Wagon R+ vanaf f 20.995.-. Soms zijn we gewoon veel te trots om bescheiden te zijn. Zoals nu bij de introductie van de New Wagon R4 Einde lijk een auto die uw tempo bijhoudt! Want deze kanjer van een ruimtewagen heeft alles mee. Heel veel bagage ruimte, ongekend comfort en eindeloos rijplezier De New Wagon R4 staat nu bij de dealer klaar voor een proefrit. En al vanaf 20.995,- staat hij straks bij u voor de deur De Jimny JLX Cabrio vanaf f 32.495,-. Het zonnigste nieuws van Suzuki's Nieuwe Oogstmaand is de nieuwe Jimny Cabrio, Want met deze vrolijke versie van de populaire Jimny is elke dag een dag van wakker wor den met de zomer in je hoofd, van flaneren langs de boule vard, van zien en gezien worden en van onbekend terrein verkennen Al vanaf 32 495,- gaat de zon voortaan iedere dag voor u op In de nieuwe Suzuki Jimny JLX Cabno. 't Is lente 2000. En zoals ieder voorjaar steekt "het nieuwe" overal de kop op. Maar nergens zo uitbundig als in de Suzuki-showroom. rn j IT u ccr iu Wij serveren u drie splinternieuwe smaakmakers: SUZUICÏ New Wagon R+, Jimny Cabrio en Swift Sensation! Nieuwe Oogstmaand bij de prijsbewuste Suzuki-dealer v.d. Beveianden: Biezelingsestraat 50, tel. 0113-343631 lELIER d'Or FFING IKOOP vnden nttoches iTlliers jngers I.I.1H11 "oppen {ingen EILVER: vnden eoches praden zingen jljant parels .[loges l WEER jllEUWE Als u ons opbelt wordt er opgenomen met onze nieuwe naam: "AutoTeam, aange naam". Dat is niet zomaar! Deze nieuwe naam hoort bij onze vernieuwde organisatie. Die is in een jaar tijd flink gegroeid maar, tegelijk een stuk persoonlijker geworden. We hebben een nieuwe slogan die precies weergeeft waar het bij ons om gaat: Wij willen blije klanten OPEL©

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 56