Als het gas los gaat is de sensatie compleet Nu of nooit Razendsnel over het water PZC vrije tijd zaterdag 20 mei 2000 ij wf Gerenommeerd ondergoedmerk op sterven na dood Wereldwinkel als inspiratiebron voor gerechten Australische wijnen van rivieroevers Mercedes Benz C brengt meer dynamiek Vouwfiets voor in de koffer Scooto combineert fiets, brommer en auto in één ontwerp De Vereniging ter Promotie van de Opblaasboot (de VPO) houdt vandaag, zaterdag, en morgen, zondag, open dagen in de Rotterdamse Entrepotha ven. foto's Niels Verhoeven De opblaasboot stoomt op. Er is zelfs al een Vereniging ter Promotie van de Opblaasboot opgericht. De allernieuwste modellen zijn niet meer van rubber of pvc, maar van neopreenhypolon. Een ferme krachtbron stuwt de boten razendsnel over het water. De watersport is een groeiende vorm van recreatie. Impor teurs van opblaasboten proberen daar een graantje van mee te pik ken. Ze hebben zelfs een Vereni ging ter Promotie van de Opblaas boot opgericht, de VPO. In het weekeinde van 20 en 21 mei presenteren ze zich in de Entre pot-haven in Rotterdam. Geïnte resseerden kunnen die dagen een proefvaart om het Noordereiland maken. Importeur Klaas de Jong uit Rid derkerk heeft zijn ziel en zaligheid gestoken in de opblaasboot. Al tien jaar is hij zelfstandig impor teur. Hij zegt dat hij van zijn hobby zijn werk heeft kunnen maken. „Toen ik negen jaar was, kocht ik bij de Bijenkorf van mijn gespaar de centjes mijn eerste rubberboot. Die ging mee in de Kever naar het Italiaanse Gardameer. Daar ging ik het meer mee op om te peddelen. Maar toen vond ik een vriendje die een rubberbootje had met een mo tortje. Ik mocht meevaren, te gek was dat." Om andere mensen ook enthousi ast te maken neemt hij gasten mee voor een tochtje. Deze dag demon streert De Jong zijn opblaasboot. Hij komt aangevaren bij het Info- center Kop van Zuid. Zijn vaar tuig is een rib, een rigid inflatable boat. Dit zijn de grotere boten met een harde bodem, de romp is van opblaasbaar materiaal: neopreen hypolon. „Dat is het beste materiaal. Je hebt ook boten van pvc, maar als je daar een brandende sigaar op drukt, gaat het smelten. Ook rub ber wordt al lang niet meer ge bruikt. We willen proberen de term rubberboot uit te bannen. Deze boot is van de Italiaanse pro ducent Joker waar alles nog met de hand wordt gemaakt en ver- lijmd. Ze geven tien jaar garantie op hun product. Het type is de De opblaasboot is bezig aan een stevige opmars. sportversie van de coaster 650. De boot kost 67.000 gulden en is uit gerust met een V6 motor en 200 pk." Dank zij deze krachtbron vaart de boot op een gegeven moment snel ler dan de auto's op de kant rijden. Ruim sneller trouwens, de auto's mogen maar vijftig kilometer per uur op de kaden van het Noorder eiland, die immers binnen de be bouwde kom liggen. De wijzer van de snelheidsmeter blijft 'als het gas los gaat' bij 62 mijl per uur steken. Dat betekent dus ongeveer 100 kilometer per uur. Doordat de boot zo laag op het water ligt, lijkt de sensatie alleen nog maar groter. Klaas de Jong laat maar af en toe het gas los. Het global positioning system (gps) heeft de topsnelheid zelfs gemist. Lachend roept De Jong:,Op de radar stond dat we 5 8 mijl per uur gingen, maar daarna zette ik nog even aan." Reddingsbrigades De Joker wordt vooral voor pro fessionele doeleinden ingezet. De Jong: „Deze boten worden in de offshore gebruikt, maar ook door reddingsbrigades en de marine. Particulieren kopen deze boten voor recreatie." De 6,5 meter lange ribs hebben moderne instrumen ten, en bergruimte is er ook ge noeg: Drie bankjes herbergen onder spatvrije kussens grote vak ken waarin spullen kunnen wor den opgeborgen. De Joker moet nog even volge- gooid worden. De tank kan 160 li ter benzine bevatten. De Jong kijkt wat bezorgd naar de roestige bouten op de afmeerbalk van de tankboot. Hij wil liever geen gat in de boot, al zit hij daar niet echt over in. „Ook al zal alle lucht eruit gaan, door de vaste bodem blijft de boot drijven en met de motor zouden we rustig naar de kant kunnen. De boot kan daarna met tweecomponentenlijm weer gere pareerd worden. Dat is heel wat goedkoper dan een polyester of aluminium bootje repareren." De Jong verwacht veel van de in- stapdagen. Veel zeilbooteigenaars hebben een opblaasbootje als bij boot, maar ze worden ook steeds meer voor recreatieve doeleinden gebruikt. De kleinere boten zijn makkelijk als pakketje te vervoe ren. Het opblazen vergt ongeveer twintig minuten. Daarna zijn ze meteen vaarklaar. Groter Een rib als de Joker heeft een trai ler nodig. De Jong: „Die boten worden steeds groter. Toen ik tien jaar geleden begon, had ik alleen nog maar kleine boten. Nu heeft zelfs Beatrix een Joker 450 als bij boot voor De Groene Draeck." De koningin moet dan wel een vaarbewijs hebben, want dat is voor boten die harder gaan dan 20 kilometer per uur een vereiste. Jeroen Veenstra Visagiste Anoek ziet juist een gezicht dat geknipt is voor make-up. „Een goed onderdeel in haar gezicht zijn haar ogen, die ga ik lekker knallend ma ken." Jeanette heeft een goede Met dank aan: Anoek van Nunen, Dik Igounet, Marjolein de Coninck en huid met weinig oneffenheden. Scissors Haarverzorging. Daarop volstaat het gebruik van een lichte beige crème-founda tion. Het advies aan Jeanette is een niet dekkende make-up. Haar huid is van nature al mat, fijn en gaaf. Omdat de Schouwse haar wenkbrauwen met epile ren te kort heeft gemaakt, tekent Anoek ze weer langer met een bruinbeige wenkbrauwpotlood. De decoratieve make-up wordt een tikkeltje glamour. De visa- giste geeft Jeanette een smokey eye. De wimperrand wordt aan gezet met een zwart kohllijntje dat vervaagd wordt. De arcade boog en de vorm van het oog worden geaccentueerd met een antracietkleurige oogschaduw. Die 'schets' wordt ingekleurd met een goudbruine glanzende oogschaduw. Onder de wenk brauw komt een ivoorkleurige highlight. Het oog is niet af zon der mascara (Max Factor-2000 Calories). Als de visagiste toe is aan de lippen, vertelt Jeanette haar nooit lippenstift te gebrui ken omdat haar lippen heel snel open springen. Volgens Anoek vormt dit euvel helemaal geen beletsel. Zij adviseert een cre- melipstick te gebruiken die de lippen juist extra verzorgt. Jeanette wil iets anders, maar als kapper Dik voorstelt het haar kort te knippen slaat de schrik haar om het hart. „Ik durf het gewoon nietbekent ze. Dik laat haar de keus. „Knip ik een lijn waar toch nog lengte in zit, dan verandert het kapsel wel maar het beeld blijft hetzelfde: je houdt sluik haai: Bovendien zul je het dan - net zoals nu - weer achter je oren stoppen, omdat je werk doet waarbij je vaak met je hoofd voor over gebogen zit." Dik legt uit dat hij het volumepunt van het haar wil verleggen omdat Jeanette's voorhoofd nu het breedste punt is. „Door het volume te verleggen naar de zijkant van je hoofd, krijgt je een heel ander koppie", belooft hij. Jeanette gaat overstag. „Als ik het nu niet doe, doe ik het nooit meer", zegt zij heldhaftig. De nieuwe coupe wordt in het haar gesneden en afgewerkt met de schaar. Het is een korte bob met een oplopende nekpartij. Om de kleur van het haar sprankelender te maken, gaat er een semi-perma- nente kleuring over in een koele blondtint - Lunarbeige van Com pose it colours (L'Oréal) „Koele blondtinten zijn de kleuren van de zomer", voorspelt Dik. Jeanette vindt het eindresultaat 'heel tof', maar moet wel even aan wennen aan het korte haar. „Ik vind dat je in één keer een vrouw bent geworden en niet meer zo'n meisje. Maar wel met een jeugdig sportief kapsel", steekt Dik haar een hart onder de riem. De balie medewerkster van notariskantoor Beijsens en Zonnevylle is vooral benieuwd naar de reacties van haar collega's. „Op mijn werk zul len ze wel raar staan te kijken", want ik heb er niets over gezegd." Selma Osman Dit is de laatste aflevering van de serie Metamorfose. Jarenlang wfl ze wel iets anders, maar in de stoel van de kapper ontbreekt de moed. Daarom laat Jeanette Steendijk uit Nieuwerkerk uiteindelijk altijd maar weer de 'dode punten' knippen. Nu ze bijna 27 is, heeft Jeanette zich opgegeven voor een metamorfose. Daarmee wil ze zichzelf, maar ook haar collega's op het werk verrassen met een nieuw uiterlijk. „Ik werk op een notariskantoor in Zierikzee en daar kijken ze al vijf jaar tegen hetzelfde gezicht aan", verklaart ze. Ook wat make-up betreft kan ze wel een paar tips gebruiken. „Heel soms als ik uitga, doe ik make-up op, maar dan ben ik daar helemaal niet tevreden over." foto's Ruben Oreel Thuiscomputer met beginnerspakket Muziekuitgave van Amsterdoom Postzegels en puzzel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 41