Kantoor waterschap veel duurder Close II You klapstuk van de avond op benefietfestival Doe Een Wens Tholen wil een nieuw gemeentehuis PRINS STAR.T Tolheffing op nieuwe snelweg Dinteloord- Bergen op Zoom Grijpskerks duo verzet zich tegen bestemmingsplan zeeland zaterdag 20 mei 2000 w 18 TIEN JAAR WARMTE ZONDER ZORGEN! A 'U USML MOK UW (rhZOM. Hoofdofficier Bouman naar Haags parket Uitbreiding pand en huisvesten laboratorium zorgen voor 12,5 miljoen meerkosten n e f i t w a r m t e garantie pi ah Met de aanschaf van een nieuwe cv-ketel bepaalt u voor jóren uw warmte- en warmwatercomfort. De meeste eigenhuisbezitters kiezen daarom voor de betrouw bare kwaliteit van een Nefit HR-ketel Voor wie altijd verzekerd wil zijn van comfort en alle financiële risico's wil uitsluiten, is er nu bovendien het Nefit Warmte Garantie Plan. Tien jaar all-in service voor een aantrekkelijke prijs. Bel of kom langs voor meer informatie! Tot 1 september 2000 met kans op 1 jaar gratis stoken! Installatiebedrijf Spruyt Burg. Baaslaan 22, Middelburg Tel. 0118-650064 Artikelcode Picco 32 E 2.32 E 6.32 E Voor oppervlakte: Tot 200 m2 Tot 200 m2 Tot 200 m' Maaibreedte: 32 cm 32 cm 32 cm Motorvermogen: 230 V 800 W 230 V 1.000 W 230 V 1.100 W Geluidsniveau: 88 dB(A) 89 dB(A) 89 dB(A) Gewicht: 12 kg 12 kg 13 kg Incl. grasvangbak: 25 liter 25 liter 25 liter Spuistraat 104 Vlissingen 0118-412365 Ook de band Flat Out kreeg een enthousiast onthaal tijdens de benefietavond in Lewedorp. foto Dirk-Jan Gjeltema door Rolf Bosboom LEWEDORP - Feesten en dat ook nog voor een goed doel. Dat gebeurt twee dagen lang in Lewedorp, waar gisteren en vandaag een muziekfestival wordt gehouden. De op brengst is geheel bestemd voor de stichting Doe Een Wens. Deze organisatie vervult har tenwensen van ernstig zieke kinderen. De feesttent in het dorp was vrijdagavond redelijk gevuld met belangstellenden, zowel jong als wat minder jong. Ze kregen zes optredens voorge schoteld, die allemaal een en thousiast onthaal kregen: de Griekse zanger Spiros, Flat Out, The Corner Cats, Case Closed, Winnie (die op het laatste moment de zieke Pa trick verving) en het klapstuk van de avond: Close II You. Martha Crucq, vertegenwoor diger van Doe Een Wens in Zeeland, was niet ontevreden over de opkomst. „Maar het mag altijd meer zijn. Hoe meer mensen, hoe meer geld. Het vervullen van één wens kost al 6000 gulden." Vorig jaar ont stond door een samenloop van omstandigheden in Lewedorp voor het eerst een benefietac tie voor de stichting, die 10.000 gulden opleverde. Dit jaar wordt gehoopt op het dubbele. De zaken konden deze keer veel grootser wórden aange pakt dankzij de samenwer king met het Thoolse organi satiebureau SPPI, dat ervoor zorgde dat artiesten belange loos komen optreden. „Op die manier figureren wij in feite als hoofdsponsor", zegt Wil liam van Leeuwen van SPH. „We kunnen zo met ons eigen werk een goed doel ondersteu nen. Mooier kun je het niet hebben." Bekende hits Ruim na middernacht betra den Natascha, Nadja, Sally en Marsha van Close II You in ge sponsorde kleding van een Domburgse surfshop het podi um. De populaire meiden groep, die momenteel werkt aan een tweede cd, liet uiter aard haar bekende hits horen: 'Friends', 'Baby don't go', 'So mebody' en 'Hold me now'. „Als je met muziek iets kunt bereiken, dan werken we daar graag aan mee", verklaart Sal ly de bereidheid van de groep om naar Lewedorp af te reizen. De stichting Doe Een Wens kent ze zelf niet, bekent ze. „Maar dat geeft niet. Als het maar een goed doel is. Vandaag, zaterdag, is de twee de en laatste dag van de bene fietactie in Lewedorp. Van middag om 16.00 uur is ervoor de kinderen tot en met 12 jaar Leo's Kindersjoo. In de feest tent treden vanavond .vanaf 20.00 uur Nuff Said, De Niro, N8werk en Not James Dean op. 229,00 299,00 399,00 door Harmen van der Werf DEN HAAG - Zeeland profi teert mee van het bereikbaar heidsoffensief voor de Randstad dat minister T. Netelenbos van Verkeer vrijdag heeft gepresenteerd. De aanleg van de A4 tussen Dinteloord en Bergen op Zoom, de Zoomweg-Noord, is erin opgenomen. Het nog ontbrekende stuk auto snelweg in West-Brabant moet door het Rijk, het bedrijfsleven en andere overheden worden betaald, volgens het voorstel van Netelenbos. Het wordt een tolweg om uit de kosten te ko men. De bouw is voorzien in de jaren 2003-2006. De provincie Noord-Brabant komt op korte termijn met een notitie waaruit blijkt dat de Zoomweg-Noord met privé- en overheidsgeld kan worden aan gelegd. Minister Netelenbos stelt als voorwaarde voor deel name van de rijksoverheid dat de privé-sector zeker 40 procent bijdraagt. De A4 Dinteloord-Bergen op Zoom is in het anti-fileplan voor de Randstad opgenomen, omdat die snelweg onderdeel uitmaakt van de doorgaande verkeers- route Amsterd^m-Antwerpen. En de provincies Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zeeland hebben met het bedrijfsleven actie gevoerd voor voltooiing en verbreding van deze 'economi sche slagader'. Die druk heeft blijkbaar gewerkt. De provincie Zeeland heeft al tijd gepleit voor een snelle vol tooiing van de Zoomweg- Noord, omdat het doorgaande verkeer anders de al drukke tweebaansweg over de 'eilan den' (vanaf het Hellegatsplein over Bruinisse en Zierikzee naar Goes) nog meer gaat belasten. De A4 is een goed alternatief, omdat die bij Bergen op Zoom direct aansluit op de A58 naar Zeeland. doorTheo Calkoen DEN HAAG - Bijna veertig be zwaarschriften kwamen er eni ge maanden geleden binnen bij het Zeeuwse provinciebestuur tegen het nieuwe bestemmings plan Buitengebied van de ge meente Veere. Desondanks keurde de provinciebestuur het plan goed. Vervolgens stapten veertien bezwaarden naar de Raad van State, van wie er twee ook een schorsingsverzoek in dienden. Over die twee schor - singsverzoeken boog de Raad van State zich vrijdag. Nadat de vorming van de plat telandsgemeente Veere in in 1997, moest er een nieuw be stemmingsplan komen voor het buitengebied. Dat nieuwe plan ligt er nu. Een aantal agrariërs is boos over de beperking van in tensieve veehouderij, natuurbe schermers willen dat bepaalde gebieden beter worden be schermd en een aantal mensen maakt bezwaar tegen het wel of niet scheppen van bouwmoge lijkheden. De Raad van State zal zich daar over een aantal maanden over uitspreken. De Maatschap Jasperse en H. J. Vader uit Grijpskerke wil len dat het bestemmingsplan wordt geschorst, in afwachting van de definitieve uitspraak van de Raad van State. Zij zitten aan de Steengrachtsweg in Grijps kerke. Vader meent dat het gebied rond zijn woning een pleisterplaats is voor ganzen en wil dat in het be stemmingsplan tot uitdrukking zien komen. De maatschap vindt de beperkingen voor vee houderij-activiteiten te groot en wil versoepeling. De Raad van State doet over twee weken uitspraak. MIDDELBURG - Het parket in Middelburg is hoofdofficier G. L. (Gerard) Bouman in snel treinvaart kwijtgeraakt aan Den Haag, waar hij het Open baar Ministerie gaat leiden. Bouman (47) trad twee jaar ge leden in Middelburg aan. Daar voor was hij in Breda plaatsver vangend hoofdofficier van justitie. In zijn profielschets op de web page van het parket meldt Bou man dat er aan zijn benoeming in Middelburg 'een bewogen carrière' bij politie en justie vooraf is gegaanAls politieman in Rotterdam heeft hij volgens eigen zeggen de mooiste tijd van zijn loopbaan doorgebracht. Bouman werd in Middelburg bijna met gejuich ingehaald. Voorzitter J. Buyze van de on dernemingsraad omschreef hem als een persoon die met een jeugdig elan de zaken aanpakt en een moderne kijk heeft op het personeelsmanagement Naar later zou blijken had hij daarmee geen woord teveel ge zegd: Bouman haalde de bezem door de organisatie, bemoeide zich zowel met personeelskwes ties als met automatiserings processen en zat er achteraan om achterstanden in de produc tie weg te werken. Ook bleek hij een groot ijveraar om zaken sneller op zitting te krijgen. Werken bij het OM in Middel burg was in zijn ogen geen vrij blijvende bezigheid: „De men sen moeten hier niet een baantje hebben, maar staan voor een be drijf dat parket Middelburg heet', luidde zijn adagium. In samenspraak met andere dis ciplines riep Bouman een speci ale politie-eenheid in het leven om kwalijke ontwikkelingen op terreinen van drugsoverlast en de recreatie-criminaliteit te be teugelen. Van recente datum is zijn initiatief tot de inzet van een mobiel OM-kantoor bij gro te acties, zoals bij de aanstaande EK-kampioenschappen. Belhamel In de korte tijd van zijn verblijf in Middelburg viel Bouman op om zijn onconventionele wijze van optreden. Opportuun, het personeelsblad van het open baar ministerie, omschreef de magistraat als 'een calculerende belhamel'. Hij manifesteerde zich als een verre van vormelij ke magistraat en deed bij het be houdende deel van de rechtelij ke macht de wenkbrauwen fronsen door zich in een Ameri kaanse 'pooierbak' te verplaat sen. 4 door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Het toekom stige hoofdkantoor van het wa terschap Zeeuwse Eilanden in Middelburg wordt veel duurder dan verwacht. Aanvankelijk was uitgegaan van 32 miljoen gulden, maar inmiddels is het bedrag opgelopen tot 44,5 mil joen gulden. De stijging is het gevolg van een forse uitbreiding van het pand. Bovendien wordt het Laboratorium Zeeuwse Wa terschappen erin onderge bracht. Het algemeen bestuur van het waterschap besloot vorig jaar oktober definitief het te krap geworden hoofdkantoor te ver laten en aan de Kanaalweg in Middelburg een nieuw pand te bouwen. Tot grote ergernis van de gemeente Goes koos Zeeuwse Eilanden voor Middelburg, om dat nieuwbouw daar aanzien lijk goedkoper uitvalt. Dat komt doordat de gemeente Mid delburg de mogelijkheid biedt bovenop een parkeergarage te bouwen, zodat het waterschap geen grondkosten hoeft te beta len. De nieuwbouw zou, inclusief twee miljoen aan organisatie kosten, 32 miljoen gulden gaan kosten. Inmiddels is duidelijk dat daar bijna 12,5 miljoen gul den bovenop komt. Bovendien betaalt het waterschap de ge meente Middelburg 1,75 mil joen gulden om het gebruik van de parkeerkelder (125 plaatsen) af te kopen. De opmerkelijke stijging is voor een belangrijk deel het gevolg van het plan het Laboratorium Zeeuwse Waterschappen in Sluiskil naar Middelburg te ver plaatsen. Het laboratorium is een gemeenschappelijke rege ling van Zeeuwse Eilanden en het waterschap Zeeuws-Vlaan- deren. Waarschijnlijk stapt Zeeuws-Vlaanderen volgend jaar september uit de regeling. Het ligt daarom voor de hand in de toekomst het laboratorium bij Zeeuwse Eilanden, de groot ste klant, onder te brengen. Dat betekent een investering van bijna 5,2 miljoen gulden. Verder wil het waterschap de toegestane bouwhoogte van 24 meter aan de Kanaalweg maxi maal benutten, omdat het ver wacht dat de organisatie - mede door de toenemende samenwer king met gemeenten - fors blijft groeien. Daarom is het bedoe ling nu al een extra verdieping op het gebouw te zetten. Dat moet anders in de toekomst waarschijnlijk toch gebeuren. Dat betekent een uitbreiding van de vloeroppervlakte van zo'n 9.000 naar 12.000 vierkan te meter. Volgens het water schap is het aanzienlijk voorde liger om de etage nu alvast te bouwen dan dat later nog eens uit te laten voeren. De investe ring bedraagt nu ruim 4,8 mil joen gulden. Als er later een ver dieping bovenop moet worden gezet, zou dat neerkomen op 7,3 miljoen gulden. Verder blijkt het waterschap nu al wat meer ruimte nodig te heb ben dan de 9.000 vierkante me ter waarmee rekening was gehouden. Dat betekent een stijging van de kosten met 650.000 gulden. De maatregelen die Zeeuwse Eilanden wil laten uitvoeren in het kader van het duurzaam bouwen, betekenen een kostenpost van 1,5 miljoen gulden. Voor kunst in het toe komstige hoofdkantoor wil Zeeuwse Eilanden 300.000 gul den uittrekken. Jaarlasten In een voorstel aan het alge meen bestuur betoogt het wa terschap dat, ondanks de 12,5 miljoen die het hoofdkantoor meer gaat kosten, de jaarlasten nauwelijks stijgen. De investe ringen in duurzaam bouwen verdienen zichzelf voor een groot gedeelte terug. Bovendien kan de extra verdieping, zolang het waterschap die zelf niet no dig heeft, worden verhuurd. Dat levert extra inkomsten op. Het pand komt nabij het NS- station te staan. Op de begane grond is een restaurant voorzien dat niet alleen voor de mede werkers van het waterschap be doeld is, maar ook voor bijvoor beeld treinreizigers. De grote vergaderzaal van driehonderd vierkante meter en de commis siekamers kunnen 's avonds worden verhuurd aan derden. De grootste werkruimte in het hoofdkantoor is die van de dij k- graaf. Hij krijgt de beschikking over 45 vierkante meter. Het streven is het nieuwe gebouw in september 2003 in gebruik te nemen. door Mieke van der Jagt SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen bouwt een nieuw gemeentehuis en ziet af van uitbreiding van het oude. De ont eigening van schildersbedrijf Hage in de Ds de Bresstraat in Sint Maartensdijk in daar mee van de baan. Nu gekozen is voor nieuw bouw, kan een andere discussie losbarsten: waar moet het nieuwe gemeentehuis van Tholen komen? De geschiedenis van het Thoolse gemeente huis is er een van passen en meten, stukjes aanbouwen, voortdurend ruimtegebrek en uiteindelijk van ambtenaren in containers. Begin jaren zeventig koos de raad voor het historische gemeentehuis aan de Markt in Sint-Maartensdijk. Sindsdien is Tholen tel kens stukjes blijven bijbouwen in de rich ting van de Ds de Bresstraat. De herindeling van 1995, waarbij Sint Philipsland bij Tho len kwam, leverde nog meer ruimtegebrek op, zodat stappen werden ondernomen om de buurman te kunnen onteigenen. Zo ver komt het dus niet. Een ambtelijke projectgroep en een stuurgroep bestaande uit de fractievoorzitter, hebben, beide onder voorzitterschap van burgemeester H. A van der Munnik, uitgerekend wat uitbreiding kost en hoeveel geld er maximaal op tafel zou moeten komen voor nieuwbouw. Uitbreiding zou twaalf miljoen gulden kos ten. Bij de oplevering zou het gemeentehuis, bij een ontwikkeling als die van de afgelo pen twintig jaar, al weer veel te klein blij ken. Bovendien zou het nog steeds niet ide aal zijn, omdat arbo-eisen voordurend worden aangescherpt en omdat de gemeen te gebonden blijft aan oude bouwstructuren die niet zijn toegesneden op een moderne or ganisatie. Nieuwbouw gaat, als alles tegenzit en bij een luxe uitvoering, maximaal 26 miljoen kosten. Volgens Van der Munnik is dat wel veel meer dan een uitbreiding, maar nieuw bouw kan in veertig jaar worden afgeschre ven. Een uitbreiding van twaalf miljoen en een enkele jaren later te verwachten extra aanpassing van nog eens vijf tot acht mil joen, moet in vijftien jaar worden afgelost. Bovendien kan de prijs voor een nieuw ge meentehuis nog fiks omlaag. Over de plaats van het nieuwe gemeentehuis heeft de stuurgroep, noch de projectgroep zich uit gesproken. Het oorspronkelijke stadhuis van Sint- Maartensdijk aan de Markt blijft bij de ge meente in gebruik voor ceremoniële doel einden en ontvangsten. Huwelijksvoltrek kingen zullen er blijven plaatsvinden. Het kan wel enkele jaren duren voordat het nieuwe gemeentehuis er staat. Haast is, vol gens Van der Munnik, minder geboden dan zorgvuldigheid Het eeuwenoude stadhuis aan de Markt in Sint-Maartensdijk. foto Willem Mieras NEDERLANDSE RODE KRUIS z AKTIE S0H MEMISA MENSEN IN NOOD NOVIB TEAR FUND TERRE DES HOMMES UNICEF Giro800800 SAMENWERKENDE 2j HULPORGANISATIES m Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 18