Middelburg wil centrummanager Nachtmerrie in een parkeerkelder PZC Brandje Konmar lijkt aangestoken PZC Connexxion rijdt Westkappelse jeugd in herfst naar school Debat vormt aanzet voor Vlissingse nota sport en bewegen zeeland 17 Functionaris is brug tussen ondernemers en gemeente Amerikanen bezoeken Middelburg RCS geeft geld aan Cliniclows Ambtsketens na jaren terecht Schouwenaren gordelbewust Tuinstoelen gestolen van bejaarde Snelheidscontroles Zeelandbrug Kaarten Anywave uit de handel Avondvierdaagse in Middelburg Schijf '83 tweede Lekstraat dicht voor het verkeer Huijsman nieuwe voorzitter PUGO Demonstratie jazzballet zaterdag 20 mei 2000 rioorAb van der Sluis IVUDDELBURG - De gemeente Middelburg wil een binnen stadsmanager aanstellen. Deze voor de stad nieuwe functiona ris moet alle activiteiten in het centrum coördineren. Hij wordt de spil tussen ondernemers en gemeente en moet ervoor zorgen dat ook de middenstand mee helpt aan verbetering van de kwaliteit van de binnenstad. Dat blijkt uit de nota Binnen- stadsmauagement Middelburg. De aanstelling van de binnen stadsmanager vloeit voort uit de Kwaliteitsatlas 2030. Daarin staat dat Middelburg tot 56.000 inwoners moet groeien, dat er meer (koop)woningen komen en dat de stad veel moet investeren in kwaliteit van wonen, werken en leven. Eén van de projecten in de toe komstvisie is de ontwikkeling van de binnenstad. Volgens op steller B VR kunnen veel winkels in het centrum het hoofd boven water houden door de winst die in het toeristisch hoogseizoen wordt gemaakt. Daardoor is er nauwelijks sprake van gezonde concurrentie; bedrijven voelen niet de noodzaak tot vernieu wing. BVR en de gemeente zijn bang dat als de detailhandel niet inspeelt op ontwikkelin- door Johannis Kosten WESTKAPELLE - Scholieren uit Westkapelle die in Middel burg naar school gaan, kunnen ook dit najaar gebruik maken van een extra busdienst van Connexxion. De grote animo voor lijn 54 is voor de busmaat schappij reden voor herhaling. MIDDELBURG - Burgemeester L. H. B. Spar van der Hoek van Middelburg ontvangt maandag 22 mei om 10 uur een delegatie van The Friendship Force of Louisville, Kentucky uit de Ver enigde Staten. The Friendship Force is vanaf zondag een aantal dagen te gast bij de Friendship Force Zee land. Doel van deze stichting is het bevorderen van vriendschap en begrip voor eikaars cultuur. Zij hopen dat te bereiken door uitwisselingen. Na de ont vangst, volgt een rondleiding door het gotische deel van het stadhuis. gen, Middelburg de slag om de klant verliest. De binnenstads manager kan daarbij een handje helpen. Begrip Het idee van binnenstadsmana- gement is nog vrij nieuw. Een aantal steden, waaronder Delft en Hengelo, heeft al een aantal jaren ervaring opgedaan met het coördineren van activitei ten. Een binnenstads- of cen trummanager blijft op de hoog te van alles wat er leeft in de bin nenstad. Op die manier ontstaat begrip voor eikaars standpun ten. In de meeste gevallen 'bemoeit' de binnenstadsmanager zich uitsluitend met het economisch functioneren van de binnen stad. B en W van Middelburg vinden die aanpak te eng. Het wil dat de manager zich ook be zighoudt met sociale, culturele en recreatieve aspecten. In Ne derland is zo'n integrale vorm van binnenstadsmanagement vrij zeldzaam. De Middelburgse binnenstadsmanager gaat zich in de praktijk bezighouden met onderzoek/marketing, promo tie, evenementen, herinrichting van winkelstraten, openbaar vervoer, parkeren, winkelslui tingen, uitstallingen/terrassen, vormgeving winkelpuien, wo nen boven winkels, overlast ho reca, economisch stimulerings beleid en veiligheidsbeleid. Bedrijfsleven Het college stelt de gemeente raad voor 150.000 gulden uit te trekken. Voor dat geld kan een parttime binnenstadsmanager worden aangezocht. Een deel van het krediet is bedoeld als werkbudget voor één jaar. Uit eindelijk is het de bedoeling dat het bedrijfsleven mee betaalt aan het binnenstadsmanage ment. Dat geld moet komen of van de particuliere onderne mers, hun organisaties of verho ging van gemeentelijke heffin gen. De gemeenteraad van Middel burg bespreekt het voorstel maandag in een vergadering van de commissie Economische Zaken. De vergadering begint om 19.30 uur in het stadhuis. Tot de voorjaarsvakantie reed buslijn 54 speciaal vanaf de Loskade in Middelburg naar Klarenbeek om de reistijd voor Westkappelse scholieren te ver kleinen. Aanhoudende klachten van hun ouders over de lange reistijd van drie uur waren in september 1999 voor Connex xion aanleiding een extra bus dienst in te zetten. Buslijn 54 sloot prima aan op de bussen uit Westkapelle en Koudekerke, waardoor de reistijd voor scho lieren beperkt bleef en ze niet eerst een half uur hoefden te wachten bij de verschillende overstapplaatsen. Deze lijn is inmiddels opgeheven bij gebrek aan belangstelling van bewo ners uit Serooskerke en Veere, waar deze normaal rijdt. Daar om wordt nu gedacht aan het in zetten van bussen van lijn 57, die toch al naar Klarenbeek gaan. Fietsen Ook deze keer gaat het om een tijdelijke periode tussen de herfstvakantie en de voorjaars vakantie in. In het voorjaar is het weer volgens de busmaat schappij meestal toch goed ge noeg om vanuit Westkapelle naar school te fietsen door Johannis Kosten MIDDELBURG - Door een oplettende klant gealarmeerde medewerkers van de Konmar in Middelburg, hebben vrijdag middag rond half twee in de garage een brandje gedoofd. De brand was ontstaan aan de buitenkant van een pvc-buis bij een van de twee nood uitgangen en veroorzaakte lichte schade. Deze plek staat bekend als een plaats waar dagelijks veel hangjongeren vertoeven. De brandweer vermoedt dat de brand is aange stoken. De schade bedraagt enkele honder den guldens. foto Lex de Meester OOST-SOUBURG - De Souburgse voetbalvereniging RCS overhandigt vandaag tussen drie en half vier 's middags dui zend gulden aan de Cliniclowns. Een speler van het eerste elf tal en één van de F-pupillen zullen de cheque aanbieden aan de ambassadeur van de Cliniclowns. Het geld is afkomstig van een sponsorloop die RCS op 14 april organiseerde. Het restant van het bijeengelopen geld wordt gebruik om een breedbeeldtelevisie te kopen, waarop de leden het naderende Euro2000 kunnen zien. OOSTBURG - De gemeente Oostburg beschikt na dertig jaar over de ambtsketens van de voormalige gemeenten Breskens en Hoofdplaat. Burgemeester G. Noordewier kreeg de zilve ren kettingen deze week overhandigd. Bij die gelegenheid be loofde hij voorzitter R van de Vij ver van het Streekmuseum in IJzendijke dat de ambtsketens na restauratie een mooi plekje in het museum krijgen, mits Van de Vijver voor een kussentje zorgt. De ambtsketens zijn na de fusie van de gemeenten Bres kens en Hoofdplaat met Oostburg in 1970 in de vergetelheid geraakt. Waar ze al die tijd hebben gelegen, wilde Noordewier nog niet kwijt. ,,Dat vertel ik nog wel een keer", verzekerde hij. ZIERIKZEE - De automobilist op Schouwen-Duiveland is zich goed bewust van de noodzaak van de autogordel. Een vierdaagse meetactie van het Regionaal Orgaan Verkeersvei ligheid Zeeland (ROVZ) heeft uitgewezen dat 87 procent van de passanten op het traject Zierikzee-Zeelandbrug de riem om heeft. Dat is ruim drie procent meer dan het gemiddelde cijfer in Zeeland en maar liefst zeven procent hoger dan het landelijk resultaat. De actie ging vergezeld van een thermo meterbord langs de kant van de weg, waarop de percentages dagelijks werden bijgesteld en weergegeven. HEINKENSZAND - De eigenaar van een be jaarden woning in Heinkenszand ontdekte vrijdagochtend dat er in zijn huis was ingebroken. De dader bleek te zijn vertrokken met twee tuinstoelen ter waarde van enkele honderden guldens. ZIERIKZEE - Nu de werkzaamheden op de Zeelandbrug in volle gang zij ncontroleert de politie de snelheid van de auto 's op de brug veelvuldigOp woensdag reden vande3500 gecon troleerde auto's 170 te hard. Een dag later kwamen 3600 au to's voorbij de controlecamera; hiervan overschreden 260 au tomobilisten de maximumsnelheid van 50 kilometer per uur. Eén van hen werd geflitst met een snelheid van 90 kilometer per uur en krijgt een fikse boete. ZIERIKZEE - Het bestuur van de Stichting Brogum heeft honderd kaarten voor het Anywavefestival in Zierikzee uit de handel genomen. De toegangsbewijzen waren in de voorver koop gegeven bij café De Vlinder. Het hele pakket werd echter in de nacht van 14 op 15 mei bij een inbraak in het etablisse ment gestolen. De dader ging er vandoor met de complete kluis, waarin ook de kaarten lagen. De voorverkoop was nog niet begonnen. De organisatie van het Anywavefestival advi seert belangstellenden hun toegangsbewijzen alleen te kopen bij de erkende adressen. Als tussen 1 en 3 juni aan de kassa kaarten worden aangeboden met één van de nummers 101 tot en met 200, wordt onmiddelijk de politie ingeschakeld MIDDELBURG - MTV '69 houdt van maandag 5 tot en met donderdag 8 juni een avond vierdaagse in Middelburg over vijf, tien en vijftien kilometer. Er wordt gestart vanaf 18.30 uur vanaf de MTV-sporthal De Zandkuil aan de Breeweg in Middelburg. Voorinschrijving is mogelijk op 31 mei en 1 juni van 19.30 tot 20.30 uur op het start- bureau aan de Breeweg. Don derdag zijn er andere starttij- den. De vijf kilometer begint om 19 uur, de tien en vijftien kilo meter beginnen om 18 uur. De gewijzigde tijden houden ver band met een gezamenlijk te ruglopen. Dat is gepland om 20 uur op de Markt onder muzikale begeleiding. OOST-SOUBURG - Een team van de Souburgse Sjoelvereni ging Schijf '83 is onlangs als tweede geëindigd bij de regio kampioenschappen van de Ver enigingscompetitie in Gilze. Het team bestond uit Huub Stijns, Ina Sinke, Ans Schilper- oort en Govert Vogel. Aan het evenement deden twintig ver enigingen mee. Het Souburgse team werd tweede met vijf pun ten minder dan nummer één. Middelburgse zat op Koninginnedag twee uur gevangen redactie midden-zeeland Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt M.Koek E. Soesman te Vlissingen: A.A. van der Sluis (chef) N.F.C. Berkelder E.L. Ramakers M.J. van der Schot A. van Westen K.L. de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl door Arjan van Westen MIDDELBURG - Op Koningin nedag boodschappen doen bij Albert Heijn in de Kalverstraat in Middelburg. Het werd een nachtmerrie voor R. Rozemond. Nadat ze de parkeerkelder was ingereden, daalden de luiken en verbleef de Middelburgse bijna twee uur in een ondergrondse gevangenis. De intercom werkte niet en dus restte haar niets an ders dan te schreeuwen om hulp. Deze week spuide de Mid delburgse in een brief aan bur gemeester en wethouders haar gal over de nare situatie. Zaterdag 29 april wilde Roze mond boodschappen doen. „Zo als iedereen dat op zaterdag doet en Albert Heijn was op Ko ninginnedag gewoon open." Goedgemutst ging ze samen met haar hondje Bram 'even' naar de winkel. Boven de ingang van de kelder hangt een bord dat de ga rage op zon- en feestdagen gesloten is. Ze zag het niet. Bo vendien reed de Middelburgse achter een andere auto aan en ze trok dan ook niet de conclusie dat de parkeerkelder gesloten zou zijn. Rozemond haalde haar parkeerticket uit de automaat, de slagboom ging omhoog en ze reed door. Vanaf dat moment werd alles anders dan opeen normale za terdag. Het rolluik daalde neer en in de garage was het stil en pikkedonker. De chauffeur van de andere auto was al weer ver dwenen. „Die had een abonne ment en kon er dus in en uit." Rozemond wist niet hoe ze kel der kon verlaten. Trouw ge volgd door viervoeter Bram probeerde ze alle deuren. Tever geefs. Voor noodgevallen hangt er een bel en er is een intercom in de garage geplaatst. Niemand reageerde. „En ik was m'n,tele foontje vergeten." Langzaam kwam het besef dat ze was opge sloten in de parkeerkelder, die pas twee dagen later open zou gaan. „Ik raakte overstuur. Dat kan je niet beschrijven. Totaal van de wereld." Haar huisarts heeft als gevolg van haar gevan genschap later zelfs kalme ringstabletten moeten voor schrijven. Personeel Bij het hek bij de ingang zegt ze langer dan één uur om hulp te hebben geroepen. Wrang ge noeg had ze juist daar uitzicht op het bord, waarop de ope ningstijden van de kelder staan. Een gealarmeerde man waar R. Rozemond na haar hachelijke avontuur: „De eerste keer dat ik weer naar de garage moest, heb ik mijn man meegenomen. Ik durfde niet meer alleen." foto Lex de Meester schuwde het personeel van de winkel. „Het personeel kon me niet vinden. Een grapje, dach ten ze, en vertrokken weer." De tweede keer had haar hulp geroep wel resultaat. Personeel van Albert Heijn kalmeerde haar vervolgens en gaf de vrouw een kopje koffie. En ze schakel den het beveiligingsbedrijf in dat in noodgevallen de gemeen telijke parkeerkelder opent. „We moesten wel een half uur wachten voordat ze kwamen." De beveiligingsman voerde zijn orders strikt uit. „Die man ver telde me dat ik eerst m'n kaartje van 2,25 gulden moest betalen, voordat ik weg mocht." Want ook al was de garage geslotenze had immers toch geparkeerd. Het prijskaartje van haar be vrijding viel nog duurder uit. „Omdat ik na sluitingstijd m'n auto kwam halen, moest ik zes tig gulden betalen. Dat zijn de kosten die het beveiligingsbe drijf moet maken. Ik wist niet wat ik hoorde." Albert Heijn kan bij de Middel burgse niet meer stuk. De win kel betaalde de zestig gulden. „Zij ergeren zich ook aan de si tuatie. De chef van de winkel was heel kwaad. Hij heeft ver schillende malen de gemeente verzocht de parkeergarage op Koninginnedag open te hou den." Extra wrang vindt Roze mond het dat de gemeente Mid delburg van te voren in de media de bewoners er attent op had ge maakt dat op 29 april in de stad gratis mocht worden gepar keerd. „Dat is toch absurd." Rozemond heeft het college van burgemeester en wethouders een brief geschreven. Een scha devergoeding voor de geleden emotionele schade eist ze niet, maar op z'n minst wil ze excuses van de gemeente Middelburg. Dat de intercom en het alarm systeem niet werkten, vindt ze belachelijk. „Je zal daar 's avonds als vrouw maar rondlo pen." En die boodschappen, hoe is het OOST-SOUBURG - De Lekstraat in Oost-Souburg is van woens dag 24 tot en met vrijdag 26 mei afgesloten voor alle verkeer. De straat wordt voorzien van een nieuwe asfaltlaag. Als het weer het toelaat, worden ook de fietspaden opnieuw geas falteerd en krijgt de straat nieuwe belijning. Verkeer vanuit de richting Middelburg en vanuit de Westerschelde- straat wordt via de Middelburgsestraat omgeleid. Bewoners ten westen van de Lekstraat kunnen de wijk verlaten via de Amstel- straat Voor bewoners van de Spaarnestraat worden de paaltjes ten noorden van de Zaanstraat enkele dagen weggehaald. De bushalte bij de Diezestraat is tijdens de werkzaamheden buiten gebruik. Be woners kunnen gebruilt maken van de halte op het Oranjeplein. daarmee afgelopen? „Ik ben la ter op m'n fiets maar terug naar de winkel gegaan." De schrik zat er dan ook goed in. „De eer ste keer dat ik weer naar de ga rage moest, heb ik mijn man meegenomen. Ik durfde niet meer alleen." De dienst parkeerbeheer ver wees voor een reactie naar de af deling communicatie van de ge meente Middelburg. Die liet weten dat het college al eerder had besloten dat de parkeerkel der op Koninginnedag gesloten zou zijn. Verder is volgens de ge meente Rozemond hooguit één uur binnen geweest is. „Ze had met haar kaartje overigens ge woon de kelder uit kunnen rij den", aldus een woordvoerster „Helaas is ze in paniek ge raakt." Dat niemand haar door de inter com kon uitleggen hoe ze uit de kelder kon komen, is volgens de gemeente 'logisch.' „Als de kel der gesloten is, hoeft er ook geen beveiliging te zijn." door Edith Ramakers VLISSINGEN - Het sportdebat voor Vlissingen moet leiden tot de eerste nota over sport en be wegen, die voor het eind van dit jaar verschijnt. Dat zegt wet houder L.C. Poppe-de Looff van de gemeente Vlissingen. Voor het thema De Gezonde Stad is gekozen omdat het een regelma tig terugkerend onderwerp van gesprek was tijdens de debatten van Stadskoers Vlissingen 2010. Drie inleiders geven de verschil lende kaders aan voor het debat Willem van Montfort van het Nederlands Instituut Sport en Bewegen gaat in op de maat schappelijke functie van sport. Jan Tuik, adviseur voor sport en sportaccommodaties verhaalt over dé ideale sportstad en He- lene Richter van het NOC/NSF vertelt over het belang van ge zond en veilig bewegen. Presen tatrice Annette van Trigt leidt de discussie. We hopen dat de resultaten een basis leggen voor de sportnota. Dat we tot op heden geen sport nota hebben, wil niet zeggen dat we geen sportbeleid hebben. We reageerden vooral op voorval len en verzoeken van verenigin gen. Nu zullen we een meerja renplan maken, dat verder voert dan het praten en besluiten ne men over de huurprijs van ac commodaties, subsidies. Dat wat je als stad met sport en be wegen wilt bereiken moet een belangrijke plaats in die nota krijgen", verklaart Poppe-de Looff. Topsport Ambtenaar O. Moeke hoopt dat Vlissingers hun kans grijpen door aan te geven hoe zij hun ideale sportieve stad zien. „Moet Vlissingen een stad zijn voor topsport? Ik noem maar een voorbeeld. Ook hopen we VLISSINGEN - Het Platform voor Uitkeringsgerechtigden en Ouderen (PUGO) in Vlissingen heeft een nieuwe voorzitter. C. Huijsman, ex-gemeente- raadslid van GroenLinks, neemt de taak over van P. Geene, die door werkzaamheden elders zijn functie heeft moeten neer legden. graag te horen hoe Vlissingers de openbare ruimte ingevuld zien. Moeten we skaters meer ruimte geven op de boulevards om hun kunsten aan anderen te vertonen en heeft Vlissingen baat bij meer jeu de boulesba- nen?" Van de deelnemers wordt ver langd dat zij verder kijken dan hun eigen deur van de kantine die nodig geschilderd moet wor den. Welke rol kan een sportieve blik spelen bij de inrichting van een nieuwe woonwijk? „De ge meente krijgt nogal eens te ma ken met procedures, omdat er bepaalde sportieve voorzienin gen door inspraak tegengehou den kunnen worden. Die proce dures kunnen we voorblijven door vooraf duidelijk aan te ge ven waar we bijvoorbeeld het basketbalveldje voor de jeugd willen", verklaart Poppe-de Looff. Open discussie De werkgroep De Gezonde Stad heeft 'zeker een gedachte bij wat een gezonde stad is'. „Maar die willen we vooraf niet prijs geven. Daarmee belast je de dis cussie en bovendien willen we ook verrast worden", stelt Moe ke. „Het is zeker niet zo dat we de verantwoordelijkheid uit de weg gaan. We willen resultaten van de bijeenkomst gebruiken om een nota sport en bewegen te maken." Tot op heden hebben zich zestig deelnemers voor het debat op gegeven. Er is voor de drie ver schillende thema's in totaal plaats voor circa 250 bezoekers. De bijeenkomst in het Arse naaltheater van Vlissingen wordt donderdag 8 juni gehou den, vanaf 19.00 uur. MIDDELBURG - In sporthal De Kruitmolen in Middelburg vindt vandaag een demodag jazzballet plaats Het middagprogramma begint om 13.30 uur, 's avonds is de zaal om 19.30 uur open. Verschillen de dansgroepen uit de regio doen mee. De KNGU organi seert het evenement in samen werking met de plaatselijke turnverenigingen MTV en Vel- do.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 17