Drie Zeeuwse titels De Maeijer Titel korfballers BKC veilig na zege op Tjoba Kampioenen van Clinge gehuldigd Terneuzense Boys neemt afscheid van zes routiniers siiw Hugo Willaert wint Grand Prix Clinge Johan van Spaandonk wint in Kloosterzande sport maandag 22 mei 2000 z 16 Mariska Hamelink schrijft geschiedenis Zeeuwse honk: winst en verlies Verrassende ontknoping rayon Hulst uitslagen Karin de Krijger derde in België Belgische zwemmer van ZC Koewacht vaart wel bij absentie Babijn AXEL - Mariska Hamelink uit Axel deed gisteren even het verleden herleven. De elfjarige zwemster van De Otters won tijdens de eerste dag van het Zeeuws kampi oenschap in haar woonplaats de 100 meter schoolslag. Ze trad daarmee in de voetspo ren van Wim den Engelsman, die de zwemclub uit Axel twintig jaar geleden voor het laatst een Zeeuwse titel be zorgde. Mariska Hamelink had een ruime voorsprong en bevestigde haar goede vorm. In het overdekte zwembad van Zelzate werkte ze hard naar de titelstrijd toe. Vorige week won ze in de Speedofi- nale van de Zeeuwse kring. Dat leverde haar een startbe wijs voor de landelijke finale op. foto Charles Strijd van onze sportredactie TERNEUZEN - Afscheidne- men, zo zei vice-voorzitter Adrie de Putter zaterdagavond, doet altijd pijn. Toch belette dat Terneuzense Boys niet om een zestal spelers feestelijk uit te zwaaien. Na een duel met een gelegenheidsteam (2-4) zwaai de de zaterdag-tweedeklasser Jack Scheele, Mare de Kunder, Jaap Pijpelink, Martin van den Bossche, Onno Ribbens en Johnny de Ritter uitgebreid uit. „Het woord is nu aan de jeugd", nam De Putter in zijn slotspeech al een voorschot op de toekomst. Van het zestal, dat zaterdag avond zo nadrukkelijk in de schijnwerpers werd gezet, had den Johnny de Ritter en Onno Ribbens hun schoenen eerder al aan de wilgen gehangen. Jack Scheele, de 37-jarige aanvoer der, Martin van de Bossche (32) en Jaap Pijpelink (32) deden dat onlangs en Mare de Kunder (33) wordt komend seizoen trainer/speler van vierdeklasser Zaamslag. Het zestal viel tij dens en na hun laatste duel in de kleuren van Terneuzense Boys louter lovende woorden ten deel. Jack Scheele werd geprezen om zijn ongekende wil om overal op het veld een rol van betekenis te spelen, Martin van de Bossche en Jaap Pijpelink werden voor beeldige teamspelers genoemd, Onno Ribbens en Johnny de Rit ter spelers die hun plaats in het elftal wisten en Mare de Kunder was volgens Adrie de Putter 'het brein achter iedere aanval'. „We zwaaien vandaag een aantal spelers uit, dat Terneuzense Boys de laatste jaren aanzien hebben gegeven", zei De Putter, die ook grensrechter Ko de Braai bij het afscheid betrok. Centraal tijdens de feestelijkhe den stond de wedstrijd tegen het gelegenheidstean, dat door de afscheid nemende spelers was samengesteld. Zo verschenen bij de tegenstander Wim Ver- poorte, Ko en Peter Simons, Wim Souren, Arno Zwegers, Adriaan Niewenhuijse, Michel de Vries, Menno den Dekker, Rolf Mobach, Gerard Maas, Frans Scheele, Mario de Conick, Wim Zoeteweij en Jan Cornelis- sen binnen de lijnen. Tegenstand Het gelegenheidsteam gaf de eerste selectie van Terneuzense Boys in een wedstrijdje van twaalf tegen twaalf en twee maal 35 minuten meer tegen stand dan vooraf verwacht werd. Tweemaal nam Terneu zense Boys een voorsprong, eerst door Martin van den Bos sche en later door Jaap Pijpe link, maap,tweemaal ook kwam de tegenstander terug, om in de slotminuten (toen de afscheid nemende spelers al in de bloe- mentjes waren gezet) nog eens twee keer te scoren. Gerard Maas, Adriaan Nieuwenhuijse, Frans Scheele en Peter Simons (57) waren voor het gelegen heidsteam de doelpuntenma kers in het door Sjores Ambras muzikaal omlijste duel. Talent Adrie de Putter moest na afloop toegeven dat het vertrek van zo veel routiniers moeilijk op te vangen zal zijn. „Maar", zei hij ook, „we hebben zoveel talent dat we niet moeten wanhopen. Ons streven blijft er op gericht om op termijn met zoveel moge lijk eigen middelen eersteklas ser te worden en mijn overtui ging is dat dat met de groep die we overhouden eens zal gebeu ren." Ook aanvoerder Jack Scheele zag de nabije toekomst van Ter neuzense Boys met vertrouwen tegemoet. „ïk hoor absoluut niet bij het groepje doemden kers dat ervan uitgaat dat Ter neuzense Boys het wel eens moeilijk kan krijgen", gaf hij in zijn dankwoord aan. „Binnen de selectie die we nu hebben, zullen heus wel weer spelers op staan die de kar zullen trekken. Misschien zullen we alleen ge duld moeten opbrengen." door Lucien Roelandt CLINGE - Voorzitter Jean de Houck van de voetbalclub Clin ge noemde tijdens de druk be zochte receptie het kampioen schap van zijn club het resultaat van een hechte vriendenkring. „De ketting is zo sterk als de zwakste schakel en Clinge ken de geen zwakke schakels", zei hij. Het Clinge-bestuur nam samen met de spelers en de technische staf de vele felicitaties in ont vangst. Burgemeester A Kessen van Hulst, gehuld in een sjaal van de kampioenen, sloot zich aan bij de woorden van de voor zitter. „Voor ons als gemeente bestuur is het huldigen van een voetbalkampioen zo zoetjesaan een jaarlijkse traditie. Daar hechten we veel waarde aan. Wij zijn er dan ook trots op dat Clin ge er voor heeft gezorgd dat deze traditie ook dit jaar gehand haafd kon blijven." Namens de gemeente bood de Hulster burgervader een bal aan. Hij sprak daarbij de hoop uit dat die dikwijls in het vijan delijk doel zou verdwijnen. „Ga TERNEUZEN - Het Zeeuwse Honk kende in de Belgische competitie wisselend succes. De Terneuzense honkballers gingen met 6-10 onderuit tegen Gent Knights. De vrouwen de den het beter. Zij wonnen met forse 18-3-cijfers van Wielsbe- ke Pitbulls en de softballers be haalden een monsterscore tegen Borgerhout: 31-0. De mannen van Het Zeeuwse Honk konden tot de vijfde in ning gelijke tred houden met Gent Knights. Na de 3-2-score liep de Gentse ploeg in de reste rende inningen uit naar een 6- 10-zege. Harold Pepin was de pitcher, terwijl Carlino Veeris voor de Terneuzenaren een homerun sloeg. De softbalsters van Het Zeeuw se Honk zaten na de eerste in ning bij een 7-2-voorsprong al op rozen, die uitgebouwd werd tot 18-3. Jean-Mary Jandroep sloeg een homerun. De Terneu zense softballers legden in de eerste inning met een 16-0- voorsprong de basis voor de rui me 31-0-zege. De miniemen van Het Zeeuwse Honk klopten Bears met 13-6. echter niet te onstuimig van start. Ik raad jullie aan om het eerste jaar de zaak eens te bekij ken en leg daarin de basis voor een langdurig verblijf in deze klasse." Ook KNVB-districtsvertegen- woordiger Theo d'Haens had veel woorden van lof voor de kampioen en overhandigde na mens de bond eveneens een bal. Aanvoerder Pascal Delforge dankte namens de spelers allen die hadden bijgedragen aan het succes. HULST - Het zaalvoetbalteam van Casteels/De Meerpaal greep vorige week volkomen onverwacht de titel in het rayon Hulst. Casteels/De Meerpaal profiteerde in de laatste week van misstappen van leider Can- tecleer/Pearle. Cantecleer/Pearle boekte uit de eerste vijf duels van de play-offs de volle winst, maar haalde vo rige week uit de laatste twee wedstrijden niet meer dan één punt. Rabobank hield verras send gelijke tred met de koplo per van het eerste uur: 2-2. In de allerlaatste competitiewed strijd van het seizoen verloor Cantecleer/Pearle in een recht streeks duel met 8-3 van Cas teels/De Meerpaal. Beide teams eindigden daardoor met een ge lijk aantal punten. Casteels/De Meerpaal werd dankzij een be ter doelsaldo kampioen. In de B-reeks stond er geen maat op ING-bank, dat alle wedstrij den overtuigend won, ING was al langer buiten schot en sloot de competitie af met een 3-0-ze- ge op Den Dullaert. Zaalvoetbal Hulst. Competitie. A-klasse: Cantecleer /Pearle-Rabobank 2-2, Casteels/De Meerpaal-Cantecleer/Pearle 8-3. Eind stand: Casteels/De Meerpaal 7-16, Can tecleer/Pearle7-16, Rabobank 7-15, ZVH- /Morres 7-12, IBB Installaties 7-7, 't Ros Beijaart/Mikro Electro 7-5, Anker/Schelfout 7-4, Première/Zaman Sport 2 7-3. B-klasse: Pimms Pub-De Engel 3-0, Pimms Pub-Neckermann/Stuntmarkt 6- j 5, De Engel-ZVH/Morres 5 0-5, IBS-Da Reizende Man 9-1, Den Dullaert-ING bank 0-3. Eindstand: ING bank 8-24, Pimms Pub 8-19, IBS 8-16, Neckermann 8-14, De Smet accountants 8-13, De Rei zende Man 8-7, ZVH/Morres 5 8-6, Den Dullaert 8-3, De Engel 8-3. door Jan Roovers TERNEUZEN - Door de 13-9- overwinning op Tjoba 4 is de korfbalploeg van BKC uit Breskens zaterdag kampioen geworden van de reserve vier de klasse A Van de andere Zeeuws-Vlaamse ploegen verloor Luctor bij Ondo (11.-9) en ontsnapt Zaamslag door de 13-7-overwinning op Atlas in de vierde klasse B mogelijk aan de degradatie. BKC-Tjoba 413-9: „Een week later dan verwacht. Maar kampioen worden voor eigen publiek is natuurlijk ook aan trekkelijk", keek coach Mare Kolijn van de BKC naar de vreugdedans die zijn ploeg na het behalen van de titel maak te. Dat zijn achttal kampioen zou worden, daar had Kolijn nooit aan getwijfeld. Maar in de slotfase van de competitie werd de druk om die hoofd prijs te pakken toch extra ge voeld en kwam de ploeg voor al aanvallend minder sterk voor de dag. Ook in deze wedstrijd was het afmaken van de kansen weer het manco en tikte de score te weinig aan (3-1,4-3 en 8-6 bij de rust). Gesteund door een honderdtal supporters maak te BKC pas in de tweede de in druk te beseffen dat er wat te verdienen viel. De ploeg stelde verdedigend orde op zaken, kreeg bij 11-8 aanvallend ver trouwen en maakte het daar na op 13-9 af. Scores BKC: Jolanda van Haneg- hem, Michiel Roest 4, Lilian van de Lijke, Ilse de Zeeuw, Marieke Roest, Jan Roest, Martin Scher- beijn 1 Ondo-Luctor 11-9: Geen bes te wedstrijd van Luctor. Maar de ploeg heeft nog altijd de kans om derdeklasser te blij ven. Normaal degraderen aan het eind van de competitie uit alle landelijke klassen twee ploegen, maar wanneer er van bovenaf weinig terugkomt, gebeurt het niet zelden dat er uit de derde klassen maar één degradant verdwijnt. In dit matige duel gaven beide degradatiekandidaten elkaar weinig toe. „Maar missen we niet zoveel kansen dan win nen we hier", durfde coach Piet Geene wel te stellen. Nu hielden beide ploegen elkaar tot 7-7 in evenwicht. In de slotminuten had Ondo nog het meeste over en won daardoor met 11-9. Mirjam Simons (verbaal in conflict met scheidsrechter Bas Kreeft uit 's Gravendeel) en Monique Dellebeke (een slaande bewe ging naar een tegenstander) kregen een gele prent. Scores Luctor: Mirjam Simons 3, Marjolein Durink, Monique Del lebeke, Erik-Jan Dellebeke 2. Zaamslag-Atlas 13-7: Een verrassende overwinning die uitzicht biedt op lijfsbehoud nu Zaamslag Olympia W is ge passeerd op de ranglijst. In een goede wedstrijd waarin Zaamslag veel inzet toonde en de aanvalsvakken veel rende ment haalden werd de rust ge haald met een 6-3-voor- sprong. De thuisploeg kondaama de score uitbou wen naar 13-7. Scores Zaamslag: Petro van Doorn 4, Sandra Hamelink, Frans Verpoorte, Pieter Hamelink 2, Matty van Doorn, Joris de Bree 1. Het kampioensteam van BKC uit Breskens. foto Charles Strijd door Rob Claerhoudt CLINGE - Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan hield bil jartvereniging CBC de Grand Prix bandstoten. In een span nende finale won Hugo Willaert van HBC/Troubadour van Frank de Rijk, de wedstrijdlei der van de organiserende ver eniging. Het totale beeld van de partij gaf aanvankelijk steeds een achterstand te zien voor De Rijk, maar naarmate de wed strijd vorderde kwam er meer evenwicht in de wedstrijd. De Rijk nam zelfs een kleine voor sprong. Maar het was niet vol doende om de handicap van dertien caramboles te over bruggen. Hoe dichter de eind streep naderde, hoe meer span ning de spelers te verwerken kregen en er werden dan ook vrij makkelijke stoten gemist. Willaert haalde in de 2 6ste beurt zijn 63e carambole en toen moest De Rijk er nog vijf van zijn totaal van 76 maken. Ge concentreerd spelend maakte hij nog een serie van vier pun ten, maar hij miste de broodno dige vijfde carambole. Voordien hadden beide finalis ten met sterk spel hun kwart- en halvefinalepartijen gewonnen. De Rijk respectievelijk van Goethals in 22 beurten en Van Puij velde in slechts 16 beurten. Willaert versloeg in de kwartfi nale Eddie de Grijbel in 20 beur ten en in de halve finale was hij de baas over Gunter Schelfhout in 23 beurten. Vechtlust Deze Schelfhout had zelf in de kwartfinale gewonnen met een carambole verschil van George Mahu. Ook in die kwartfinale was Van Puijvelde te sterk ge bleken voor Adrie Buize. Deze CBC-speler in hart en nieren had uiteraard graag 'zijn' Grand Prix gewonnen en heeft daar ook met de van hem beken de vechtlust voor gestreden, maar hij moest ook met een paar caramboles tekort het strijd perk verlaten. De strijd om de derde en vierde plaats werd ge wonnen door de WBC-speler Van Puijvelde die Schelfhout versloeg in 19 beurten. door Rob Claerhoudt KLOOSTERZANDE - Johan van Spaandonk van biljartver eniging Ons Vermaak heeft het Groot Hontenisse kampioen schap gewonnen. Hij versloeg in de finale in Kloosterzande Ka- miel de Kort. Via voorwedstrijden drongen vier spelers tot de halve finales door met als outsider Kamiel de Kort. Geen clubgebonden spe ler, maar wel regelmatig met zijn vrienden rond een biljartta fel te vinden. De overige drie waren: Johan van Spaandonk van Ons Vermaak en de twee WBC-spelers Piet van Tromme len en Ro Baart. Baart en Van Spaandonk troffen elkaar in de eerste halve finale, en het was Van Spaandonk die zijn tegenstander geen moment in de wedstrijd liet komen. Bei de spelers moesten naar 55 pun ten, maar Baart kon de speler uit Lamswaarde niet bij houden. De tweede halve finale ging zeer voorspoedig van start voor Van Trommelen. Hij moest naar 30 punten en zijn tegenstander De Kort naar 20. De Kort gaf echter geen krimp en won in 29 beur ten. In de finale nam Van Spaan donk al direct een flinke voor sprong. De Kort bleef in zijn kielzog, maar moest lijdzaam toezien hoe zijn tegenstander met goed gespeeld bandstoten de partij in 27 beurten naar zich toetrok. De Kort eindigde op 16 caramboles. BRESKENS - Karin de Krijger is zaterdag derde geworden bij een 82 kilometer lange wieler wedstrijd in het Belgische Lom bardzijde, waaraan 75 rensters meededen. De wielrenster uit Breskens deed gisteren mee aan een wedstrijd in Vlammertinge. Daarin werd ze achttiende. door Peter van Kouteren AXEL - Zijn vader kent hem door en door en vindt hem soms een opschepper. Dat is nogal te genstrijdig met het imago dat Belgen hebben. De 15-jarige Stijn de Maeijer uit De Klinge liet tijdens de openingsdag van het Zeeuws kampioenschap zwemmen zijn armen en benen spreken. De Belg, in dienst van de zwemclub Koewacht, werd op drie nummers Zeeuws kam pioen. Stijn de Maeijer verbaasde met een zege op de 400 meter vrije slag bij de mannen, hoewel er wel een verklaring voor was. Ronnie Babijn, gedoodverfd fa voriet, was kort voor de start le lijk gevallen en aan zijn rug en arm geblesseerd geraakt. Ba bijn ging nog wel van start op de 400 meter, maar trok zich daar na terug. „Ik dacht dat hij ook met één hand nog sneller zou zijn dan ik", keek Stijn de Maeijer later terug. „Op de trai ning kan ik hem helemaal niet volgen." Het werd tot halverwege een nek-aan-nekrace, waarna de jonge Belg in de slotfase afstand nam. „Ik heb in de laatste hon derd meter alles gegeven", ver telde hij aan het eind van een vermoeiende dag. Stijn de Maeijer vertrok voor vier indi viduele nummers. Drie keer le verde dat winst op. Na de winst op de 400 meter vrije slag bij de mannen werd hij in zijn eigen leeftijdsgroep Zeeuws kampi oen op de 100 meter vrije slag en de 100 meter schoolslag. Ten slotte was er een tweede plaats op de 200 meter schoolslag bij de mannen. Met drie overwinningen bleef hij in het spoor van Rob Kluwen Het tweetal voert na de eerste schermutselingen het klasse ment om de Vlasbloemeken- prijs aan. De winnaar daarvan (degene die de meeste individu ele overwinningen boekt) strijkt 250 gulden op. Stijn de Maeijer: „Ik denk dat Rob dat zal win nen. Ik zal waarschijnlijk alleen nog de 100 meter vlinderslag winnen, omdat ik verwacht dat Ronnie Babijn op de 800 en 1500 meter vrije slag sneller zal zijn. Maar er zijn natuurlijk altijd verrassingen mogelijk. Als de blessure van Ronnie ernstig blijkt te zijn, dan kan ik die af standen misschien ook nog meepikken."* Voetbalblessure De sterke Belgische jongeling meldde zich bij na vier j aar gele den min of meer uit nood gebo ren bij ZCK aan, nadat hem een bij het voetballen opgelopen achillespeesblessure parten speelde. „Mijn zus zwom bij iWmmm Stijn de Maeijer voert na de eerste schermutselingen bij de Zeeuwse zomerzwemkampioenschappen het klassement samen met Rob Kluwen aan. foto Charles Strijd ZCK en vroeg of ik eens kwam meetrainen. Het ging direct goed. Er waren in het begin on derling wel wat spanningen, maar de laatste twee jaar gaat het goed. Er is een heel goede sfeer in Koewacht. We komen goed overeen." „Er is in de aanloop ..aar het Zeeuws kampioenschap rede lijk zwaar getraind", vindt hij. ,De laatste drie weken elke dag. Ik train niet alleen bij ZCK, maar ook nog twee uur en drie kwartier in de week in Sint- Liiuaas. In Koewacht was ik vroeger alleen goed op de schoolslag. In Sint-Niklaas heb ik veel aan mijn techniek ge werkt. Daardoor ben ik nu <^p alle slagen goed, met uitzonde ring van de rugslag." Het resulteerde in de voorbije jaren in zijn leeftijdsgroep tot een klassering bij de Neder landse zwemtopStijn de Maeij- er won twee jaar geleden tijdens zijn eerste NK zilver en brons en kan zich ook nu nog meten met de nationale top. „Spijtig ge noeg kan ik dit jaar niet mee doen", zegt hij. „Ikzitmidden in mijn examens. De kampioen schappen zijn in Almelo. Ik zou een heel weekeinde kwijt zijn om te leren." Die teleurstelling hoopt hij weg te spoelen met het zwemmen op de lange baan. „Ik wil me in de nationale wedstrijden in mijn leeftijdsgroep toeleggen op de vrije slag en de Zeelandbeker winnen. Dat moet kunnen. Ik heb voor het eerst mijn vakantie gepland naar het lange-baan- seizoen. Ik geloof dat je één wedstrijd mag missen. Dat wordt Breskens", weet hij nu al. „Daar wil ik bij de heren mee doen en proberen te winnen." Met het tweede weekeinde van de Zeeuwse kampioenschappen in het verschiet zijn de mara thons echter nog ver weg. Vlinderslag „Ik zou vooraf tevreden zijn ge weest als ik twee keer kampioen zou zijn geworden", vertelt hij. „Dan mag ik dus nu al zeggen dat de kampioenschappen voor mij geslaagd zijn. Ik train van de week tot woensdag nog hard, met sprintjes, vooral op de vlin derslag. Daarna wil ik rustig trainen, zodat ik redelijk uitge rust aan de start kom. De 100 meter vlinderslag in mijn eigen leeftijdsgroep komt er zeker nog bij. Dan is dit kampioenschap voor mij volledig geslaagd." 3W5TRW TEU' IOORDSÜ De gehuldigden bij Terneuzense Boys, vlnr: Ko de Braai, Johnny de Ritter, Jack Scheele, Onno Ribbens, Martin van den Bossche, Mare de Kunder. Op de voorgrond zit Jaap Pijpelink. foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 116