pzc Bizar slot wordt AZVV fataal Trainer Stoutjesdijk doet gouden greep Jonge talentjes aan begin van droomcarrière PZC Doeland van Hoek naar Achilles Veen Luctor begint zwak aan nacompetitie sport 15 Voetbalfans ongewenst op Grote Markt in Brussel Axelaars huilen bittere tranen na verlies in promotiewedstrijd: 4-3 door Eldridge Pentury VLISSINGEN - Onno Doeland gaat weg bij Hoek en voetbalt volgend seizoen bij Achilles Veen. De Souburgse spitsspeler (23) kwam slechts één jaar uit voor de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser. Doeland, die onderwijzer is, is van plan om in Rotterdam te gaan wonen en werken. Met door Aector Doorns KRUININGEN - Het beslissen de duel tussen AZVV en Kogel vangers voor een plaats in de tweede klasse van het amateur voetbal kreeg zaterdag in Krui- ningen een bizarre ontknoping. De Axelaars hadden zich in een spectaculaire wedstrijd van een 3-0-achterstand teruggeknokt naar 3-3, maar de ploeg van trainer Jaap Goossen werd in blessuretijd alsnog geveld door een strafschop van Barry Ekel- mans: 4-3. De verslagenheid was groot in het Axelse kamp. De rasechte AZW-supporter Rinus de Koeyer kon de anti-climax bij de Zeeuws-Vlamingen niet be ter typeren: hij barstte na het laatste fluitsignaal spontaan in tranen uit. De Axelaars waren zo dichtbij de verlenging geweest, kregen in de slotfase ook nog de beste kansen, maar de illusie op een overwinning en promotie werd wreed verstoord. Marco Bolleman schoot zijn ploeg twee minuten voor tijd naar de gelijkmaker, maar was even later ongewild oorzaak van de winnende treffer van Ko gelvangers. Uitblinker Jacco van der Giessen leek na een communicatiestoornis tussen doelman Johnny Dieleman en zijn verdedigers zijn vierde doelpunt te maken, maar in een reflex sloeg Bolleman de bal met de hand weg binnen het zestien metergebied. Ekelmans schoot Kogelvangers in de tweede klasse. Jaap Goossen uitte na afloop zijn teleurstelling, maar ook zijn ongenoegen over de flaters van zijn verdedigers en de ge miste kansen. Had het met name om die reden heeft hij Hoek voor Achilles Veen ver ruild. ,,Maar er zijn meer oor zaken", zegt Doeland wiens vriendin in Barendrecht woont. „Ik ben 23 jaar en wil gewoon weer lekker voetbal len. Ronald van Sliedregt en spanning of gebrek aan concen tratie te maken? In elk geval zag de Axelse trainer voor de twee de keer binnen een jaar een prijs door zijn vingers glippen. Vorig jaar stond hij als trainer van Terneuzense Boys op de drem pel van de eerste klasse. Een strafschoppenserie pakte ver keerd uit. In Kruiningen deed een strafschop in blessuretijd AZW de das om. De aangeslagen Goossen analy seerde. ,,In de eerste helft was Kogelvangers feller. Achterin hebben we ze het te gemakkelij k gemaakt. Onze verdediging stond twee keer toe te kijken. Zelf kregen we ook kansen, maar ze gingen er niet in." Goossen wist zijn ploeg, on danks de 3-0 achterstand, in de rust nog niet kansloos. „We heb ben de tegenstander daarna meer onder druk gezet. Het leek ook te lukken, maar de organi satie in onze verdediging was niet goed." Krampachtig AZW speelde aanvankelijk te krampachtig. De spitsen Jacco Koekkoek en Patrick Baumgar- te zaten niet goed in de wed strijd, de middenvelders lieten zich te vaak aftroeven in de duels en de verdediging stond te schutteren. Na ruim een kwar tier profiteerde Jacco van der Giesen van de ruimte. De uit blinker scoorde op aangeven van Robert Braber: 1-0. Van der Giessen tikte ook nummer twee binnen en op slag van rust was Van der Giesen de Axelse verde diging nog een keer te snel af: 3- 0. Jaap Goossen bracht in de twee de helft de aanvallend ingestel de Rory Curran in voor Angelo van Dorsselaer. De Brabanders werden in de verdediging ge- Angelo Nijskens zijn bij Hoek gebleven, en ik denk dat zij vol gend seizoen weer de voorkeur krijgen in de aanval van trainer Frans Vermeulen." Doeland, die overkwam van Kloetinge, begon zijn eerste jaar bij Hoek redelijk goed drongen, maar bleven met Van der Giesen gevaarlijk in de te genstoten. AZW scoorde uit een van de ve le hoekschoppen. Jochem van Leeuwen bediende aan de twee de paal Baumgarte, die de bal tegen de touwen knikte: 3-1. Halverwege die tweede helft rondde Cui'ran een voorzet van Steyaert af: 3-2. De ploeg uit maar was vooral bankzitter. „Juist toen ik mijn draai ge vonden leek te hebben en twee maal scoorde tegen Heerjans- dam, belandde ik op de bank. Van de ene op de andere dag. Ronald en Angelo kregen daar na de voorkeur. Dat was het Willemstad leek onder de druk te bezwijken. Vooral toen Bolle man twee minuten voor tijd pro fiteerde van een fout bij de Bra banders: 3-3. Supporters en spelers buitelden over elkaar heen, maar amper vier minuten later werden de Zeeuws-Vlamingen toch nog afgetroefd. goed recht van de trainer, maar jammer voor mij." Toch geeft Doeland ook zich zelf de schuld. „Als je niet vaak genoeg hebt gescoord, heb je weinig te zeggen. Hoek is een mooie club, maar het is helaas niet helemaal gelukt." Kogelvangers-AZVV 4-3 (3-0). 17. Jacco van der Giesen 1-0, 23. Jacco van der Giesen 2-0, 46. Jacco van der Giesen 3-0, 60. Patrick Baumgarte 3-1, 78. Rory Curran 3-2, 88. Marco Bolleman 3-3, 92. Barry Ekelmans (strafschop) 4-3. Scheidsrechter: D.H. de Bie (Dru- nen). Gele kaart: Marcel van. der Meer, Henk Verhagen, Tanzal Buke- len (Kogelvangers), Wouter Kruisi- De kans dat Kloetinge Arjan Human kwijtraakt aan een profclub is groot. De Middel burgse spits legde vorige week een goede test af bij RKC en zit morgenavond (dinsdag) rond de tafel met de Waalwijkse ere- divisionist. Een verbeterde aanbieding van NAC heeft de 21-jarige aanval ler voorlopig naast zich neer gelegd. fikx, Marco Bolleman, Erivin van de Broelce, Jacco Koekkoek (AZVV) Aantal toeschouwers: 350. AZW: Johnny DielemanErwin van de Broeke, Kees Schieman (70. Jochem Marcus), Jochem van Leeu wen, Peter van de Velde; Wouter Kruisifikx, Gerben Steyaert, Marco Bolleman, Angelo van Dorsselaer (46. Rory Curran); Patrick Baumgarte, Jacco Koekkoek. maandag 22 mei 2000 van onze sportredactie HENDRIK IDO AMBACHT - Luctor'88 uit Heinkenszand is in de nacompetitie voor een plaats in de derde klasse met een nederlaag begonnen. IFC uit Hendrik Ido Ambacht bleek met 3-1 te sterk. Trainer Marcel de Nijs: „Wezul- len volgende week stevig aan de bak moeten tegen Unitas'30 uit Etten-Leur om in deze nacom petitie nog iets te kunnen uit richten. Want Unitas staat al op zes punten, wij op nul." Middenvelder Jericho Hoezen bracht zijn ploeg een kwartier voor rust verdiend aan de lei ding, want Luctor was de hele eerste helft al de betere ploeg geweest. Het kwam op slag van rust zelfs bijna op 0-2. Topsco rer Erik de Groene schoot de le vensgrote kans voorlangs. Dat was het breekpunt van de wedstrijd, aldus trainer De Nijs. „Uit zulke kansen scoort Erik negen van de tien keer. Als hij hem maakt, staat het 0-2 bij de rust. Dat scheelt een slok op een borrel." In de tweede helft gaf de ploeg uit Heinkeszand het heft volle dig uit handen. En was het voor al IFC wat de klok sloeg. De Nijs: „We kregen een terugval, hadden weinig balbezit en wa ren even de kluts kwijt na de snelle 1-1 van IFC." Het doelpunt kwam op naam van Remco de Jong. Tien minu ten later kreeg IFC een straf schop van scheidsrechter Rot- mans. „Die was zeer dubieus te noemen. Een aangeschoten handsbal bestrafte hij met een penalty." Berry Simonse wist de bal te stoppen. Blunder Het spel van Luctor bleef echter chaotisch. Het was wachten op de treffer die zeker zou komen. Na een kwartier zorgde Reinder van der Velde daarvoor: 2-1. Even later liep de ploeg uit Hen drik Ido Ambacht nog verder uit. Doelman Simonse had moeite met het gladde, natgere gende veld en blunderde. Arslan Yildez was attent en profiteer de. Trainer Marcel de Nijs gelooft nog in promotiekansen voor zij n elftal. „Ik heb al onze vier te genstanders in de poule gezien. t IFC heeft de beste ploeg. Die hebben we nu dus gehadDe rest is wat minder, voetballend ge zien. Al moet ik zeggen dat Uni tas zeker niet slecht is." IFC-Luctor'88 3-1 (0-1). 30. Jericho Hoezen 0-1, 48. Remco de Jong 1-1, 62. Reinder van de Velde 2-1, 75 Arslan Yildez 3-1. Scheidsrechter: H. Rotmans (Hendrik Ido Ambacht). Aantal toeschouwers: 250. Luctor'88: Berry Simonse; Joeri Poelman, Arne Honingh, John Groen, Leon van Zaltbommel; Mar co Utermarck, Jericho Hoezen, Ser ge de Blaey, Jeroen Verschueren; Ri- vo Slory, Erik de Groene, BRUSSEL- Voetbalsup porters worden tijdens EURO 2000 geweerd van de Grote Markt in Brussel. Burgemeester De Donnéa van Brussel wil alleen ge wone toeristen toelaten. Hij zegt in de krant de Fi- nancieel-Economische Tijd dat hij zijn lesje heeft geleerd bij de recente vriendschappelijke wed strijd België-Nederland toen ternauwernood inci denten met 300 Neder landse fans werden ver meden. De Donnéa belooft herrie schoppers hard aan te pakken. „Ikzalmenietla- ten verrassen. Daarom zal er dag en nacht overal po litie zijn." Zodra iemand een vinger uitsteekt, zul len er arrestaties volgen, waarschuwt hij. „We heb ben enorme lokalen beschikbaar om alle her- riezoekers in vast te hou den." De burgemeester schermt met andere maatregelen waarover hij niet uit weidt, maar sluit een alge meen alcoholverbod uit omdat het niet te contro leren is. Toernooidirecteur Cour- tois zegt in de krant verder dat de organisatie quitte zal spelen. Het budget is iets hoger dan 2,3 miljard frank (126,5 miljoen gul den). ANP Een aanval van AZW (gestreepte shirts) op het doel van Kogelvangers. foto Willem Mieras Routiniers bezorgen HW'24 winst in beslissingsduel: 3-1 Peter van Vossen geeft uitleg voor het onderdeel penalty-schieten. foto Janne Wolterbeek door Aector Dooms ZUNDERT - HVV'24 heeft de kans om tweedeklasser te blij ven in eigen hand gehouden. De Hulstenaren wonnen gisteren op het sportpark De Akkermo len in Zundert dikverdiend met 3-1 van Moerse Boys en wacht nu nog één beslissingswedstrijd tegen Dosko. „We leven nog" verzuchtte HW-trainer Ko Stoutjesdijk. Het duel om be houd wordt waarschijnlijk op een doordeweekse avond op neutraal terrein afgewerkt. Ko Stoutjesdijk gunde Angelo Verbraeken gisteren een basis plaats. Die zet bleek achteraf een gouden greep. Verbraeken, dit seizoen geteisterd door bles sures, speelde als in zijn beste dagen. De vormgever nam sa men met de absolute uitblinker Dennis Rietjens en de altijd aanspeelbare Carlo Blommaert de ploeg op sleeptouw. HVV was in Zundert ouderwets op dreef. Vooral de eerste helft legden de geel-blauwen spran kelend voetbal op de grasmat. De tegenslag door de vroege openingstreffer van Bas Schrauwen werd snel verwerkt. De spits, die na een halfuur door scheidsrechter J. van Gils met rood uit het veld werd gestuurd, zette de Brabanders in de eerste minuut na een pass van Richard Driessens op een 1-0-voor- sprong. „Ik bleef ondanks de achter stand een goed gevoel over de afloop houden", zei Stoutjes dijk later. HVV maakte daarna de wedstrijd. Met snelle, korte combinaties sneden de Zeeuws- Vlamingen door de verdediging van Moerse Boys. De combina ties werden alleen weieens te ver doorgevoerd. „Het leek wel zaalvoetbal, ze vergaten de bal op doel te schieten", stelde Stoutjesdijk terecht. Gelijkmaker De besluiteloosheid van Maar ten Thomas en Verbraeken, na goed uitgespeelde aanvallen, Advertentie was niet op Dennis Rietjens van toepassing. De middenvelder scoorde na een vloeiende aanval de gelijkmaker. Even leek er sprake van buitenspel (het vlag- signaal van de assistent- scheidsrechter werd gene geerd), maar het deed niets af aan de voortreffelijke voorbe reiding door het spitsgnduo Blommaert-Verbraeken. De bal werd panklaar gelegd voor Rietjens. De uithaal van buiten het zestienmetergebied plofte hoog tegen de touwen: 1-1. Amper twee minuten later werd Schrauwen bij de thuisclub na een grove taclde op Hubert van den Hemel naar de kleedkamer gestuurd. Met elf tegen tien leek de situatie voor de Hulster ploeg nog rooskleuriger. De bekro ning voor het betere spel kwam op slag van rust. Rietjens be diende op maat de vrijstaande Verbraeken. De aanvoerder schoot de bal met de linkervoet in de benedenhoek: 1-2. Daarna was een kopbal van de zwoegen de Jacky Lambert te zwak en verdedigend was ook Rietjens ter plekke door een inzet van Barry Gommers van de doellijn te koppen. Stoutjesdijk zorgde met de vervanging van Jurgen de Block door Marvin Hamelink voor de logische wissel. „Ik hoopte op meer ruimte langs de flanken, maar het kwam er niet helemaal goed uit. Reddingen De tien van Moerse Boys gooi den er na rust een schepje bo venop. Dat resulteerde in een aantal gevaarlijke hoekschop pen. Aan de andere kant konden Lambert en Thierry de Waele niet profiteren van de mogelijk heden. Het cruciale momént lag een kwartier voor tijd. Bij een scrimmage redde HW-doelman Jean-Pierre de Keijzer twee maal op schoten van de Braban ders. De terugspringende bal werd achtereenvolgens door Niek Bastiaansen en Richard Driessens tegen de lat gescho ten. Na een snelle uitbraak werd Verbraeken neergelegd op twin tig meter van het Brabantse doel. Rietjens legde zijn ziel en zaligheid in de vrije trap, die de genadeklap voor Moerse Boys betekende: 1-3. Het was dit sei zoen zijn twaalf de treffer uit een vrije trap. Ko Stoutjesdijk: „Dosko wordt nu nog een moeilijke klus. Ik schat ze voetballend hoger in dan Moerse Boys. Aan de andere ligt ons dat wel en in één wed strijd kan er vanalles gebeu ren." Moerse Boys-HVV'24 1-3 (1-2). 1. Bas Schrauiven 1-0, 32. Dennis Rietjens 1-1, 46. Angelo Verbraeken 1-2, 76. Dennis Rietjens 1-3. Scheidsrechter: J van Gils (Breda). Rode kaart Bas Schrau wen (Moerse Boys). Gele kaart: Patrick Kerstens (Moerse Boys), Dennis Rietjens, Jur gen de Block, Jan Kersten (HW'24). Aantal toeschouwers: 300. HW'24: Jean-Pierre de Keijzer; Jurgen de Block (46. Marvin Hame link), Hubert van den Hemel, Eddy van den Bosch, Harold Verschuren Maarten Thomas, Dennis Rietjens, Jacky Lambert, Thierry de Waele; Angelo Verbraeken (80. Maarten Scheerders), Carlo Blommaert (89. Jan Kersten). door Björn Goorden BURGH-HAAMSTEDE - De Zeeuwse talentjes ploeterden in de modder en hadden rode hoof den van de vele inspanningen. De rond de honderd finalisten van de Peter van Vossen Soccer X-perience beleefden prachtige dagen op het sportcomplex van Gran Dorado in Burgh-Haam- stede. Ook Peter van Vossen zelf ge noot van het voetbalweekeinde. Zoals gisteren tijdens de tien kamp, die door de zware regen val naar de middag was ver plaatst. 's Morgens hadden de kinderen zich vermaakt in de zaal. Elk ogenblik dat de spelvormen even stil lagen voor het roule ren, was hij met de bal bezig. Dan schoot hij even een keeper- tje in, dat even niet wist hoe hij het had van vreugde. „Voor nop pes werk ik mee aan deze voet- baldagen. Ik doe het uit idealis me. Het is zo fantastisch wat je ervoor terugkrijgt. Als je die koppies toch ziet. Ik zal dit al tijd blijven doen, ik zal me altijd blijven inzetten voor Zeeland", aldus Van Vossen. Terwijl vader Peter van Vossen ingespannen meeleefde en mee deed aan een partij vorm, sprint te zoon Kevin langs de lijn met een denkbeeldige bal aan zijn voet. Onderwijl hardop fantase rend: „Van Vossen, Peter van Vossen. Daar gaat-ie. Peter van Vossen, wat een ster! Konterman De spelertj es waren met heel an dere dingen bezig. Met het begin van een droomcarrière, het be gin van de lange maar triomfrij- ke weg naar FC Barcelona, In ternationale of Feyenoord. De teleurstelling is dan ook af te le zen van het gezicht van een kee per die de doelpunten om zijn oren zag vliegen. Maar Edwin Zoetebier, tweede doelman van Feyenoord, pepte hem met veel enthousiasme weer op. Zater dag gaf ook Oranje-internatio nal Bert Konterman acte de pre sence. De winnaars van verleden jaar zijn onlangs naar het stadion van Feyenoord geweest. Daar kregen ze een rondleiding door het stadion en een twee uur lan ge training van assistent-trai ner Mario Been van Feyenoord. Doelman Jerzy Dudek verzorg de de keeperstraining. SPORTREDACTIE tel: (0118) 484454 J.M. Dagevos (chef) J.F.D. Bakker (coördinator zuid) K.L. de Vries (coördinator midden) R.H.N. Boogert (coördinator noord) B.C.P.M. Goorden E.M.S. Pentury S.E. Remijnsen Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl Naast mobiel nu ook vast bellen met Telfort Select. :i Voordelig bellen met uw vaste tele- combinatie met een mobiel abonnement foon naar nationale en internationale van Telfort. nummers. Telfort Select is eenvoudig en gratis e* Bellen voor maar één kwartje per in te stellen. Voor vragen of aanmelden minuut naar Telfort mobiele telefoons. bel 0800-0898 of 0800-1710 (zakelijk). m Geen abonnementskosten, i Bellen zoals u gewend bent, zonder ingewikkelde codes of kastjes. Telfort Eén rekening voor vast en mobiel in Dal praat 'n stuk makkelijker mm*. HW-speler Eddy van den Bosch ontwijkt een tackle van een tegen stander in de wedstrijd tegen Moerse Boys. foto Cor Viveen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 115