Plan voor groots cultureel centrum Jeugd verbroedert tijdens internationale sportdag PZC Hoek viert geslaagde Dag van de Muziek Horeca Terneuzen onderzoekt stappen tegen koffieshop zeeland maandag 22 mei 2000 z9 Drie gewonden bij auto-ongeluk Paard valt in sloot Mottoborden gestolen Opbrengst concert voor Enschede Zeeuwse in Wiskunde Olympiade Concert levert twintig mille op Radio-cd-spelers gestolen uit auto's Tweetal ontwikkelt ambitieus project voor Terneuzen Dansschool haalt drie mille op voor Rode Kruis Bewoners zijn verdeeld over komst rotonde op gevaarlijke splitsing Buurtkorfbal in Zaamslag TOLLENAAR Eén van de gelegenheidsformaties geeft een concert. foto Charles Strijd door Glenn Hoffman HOEK - Hoek heeft zijn 'Dag van de Muziek' afgelopen za terdag volledig waargemaakt. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat vonden op vijf ver schillende locaties muziekop- tredens plaats van plaatselijke artiesten en gelegenheidsfor maties. Velen hadden gebruik gemaakt van het aanbod om op deze dag eens te laten zien en horen wat men kan op mu zikaal gebied. Er waren zang koren, ensembles, trio's, duo's en ook solisten met verschil lende instrumenten. De ochtend was gereserveerd voor een straatfestival voor kinderen op de Markt en voor de ouderen in Vremdieke wer den 'liedjes van toen' ten geho re gebracht en meegezongen. Op het Molenplein werden deelnemers aan de playback- show begeleid door zware bas sen uit de luidsprekers, terwijl enkele meters verderop in de betrekkelijke rust van de Sa men Op Weg-kerk klassieke concerten met piano, viool en fluit werden uitgevoerd. Ui teraard mocht in dit Hoeks muzikaal geweld de plaatselij - ke harmonie Elk Naar Zijn Krachten niet ontbreken. Applaus De Groep Jan Hamelink die bestond uit vier muzikanten, oogstte veel applaus met de vertolking van West-Europese volksmuziek. Ook van het open podium werd door veel gelegenheidsgroepjes gebruik gemaakt. De Dag van de Muziek werd 's avonds in een vol Dorpshuis afgesloten met optredens van lokale artiesten met de meest uiteenlopende muziekstijlen. „Van rock en zestiger jaren muziek tot klassiek met een populair tintje en dansmu ziek", aldus Jaap de Bruyn van de organiserende Stichting Buurthuis de Hoekse Rakkers uit Hoek. KAPELLEBRUG - Aan de Gentsevaart in Kapellebrug heeft zondagmiddag om even voor drie uur een ongeval plaatsge vonden tussen twee personenauto's, waarbij drie personen gewond zijn geraakt. Een man afkomstig uit België reed over de Gentsevaart, komende uit de richting van de Belgische grens. Doordat de bestuurder niet zoveel mogelijk rechts hield, ontstond er een frontale botsing met een hem tegemoet komende automobilist uit Duitsland. De Belg is met letsel aan het hoofd en schouder overgebracht naar ziekenhuis De Hon- te in Terneuzen. Ook de de Duitse bestuurder en een passagie- re zijn overgebracht naar het ziekenhuis in Terneuzen met schouderletsel en snijwonden aan de lip. PHILIPPINE - Aan de Kanaalpolderweg in Philippine is zon dagmiddag een paard in de sloot geraakt. Het paard schrok, waardoor het misstapte en zijwaarts in de sloot viel. De be rijdster van het paard was al afgestapt. Met hulp van de brandweer, een shovel en wat lijnen lukte het na een uur het paard weer overeind te krijgen. Een veearts heeft het paard onderzocht. Zowel het paard als de berijdster zijn met de schrik vrijgekomen. VOGELWAARDE - Aan de Sasdijk in Vogelwaarde is een mottobord met het opschrift 'Zeeland Controle' weggenomen door onbekenden. Het bord heeft een waarde van meer dan duizend gulden. Ook in Tholen werden borden gestolen. OOST-SOUBURG - De Souburgse muziekvereniging Vlijt Volharding heeft tijdens het jaarlijkse Stuiverconcert, dat vrij dag werd gehouden ,1.050,76 gulden bij eengebracht voor de getroffenen van de ramp in Enschede. In plaats van de nor male toegangsprijs van een stuiver heeft de muziekvereniging de mensen gevraagd geld te geven voor Enschede. Het geld zal worden gestort op giro 777 van het rampenfonds. KAMPERLAND - Mayke Vermeer uit Kamperland is doorge drongen tot de tweede ronde van de Nederlandse Wiskunde Olympiade. De 5VWO-leerlinge van het Sint Willibrordcolle- ge in Goes behoort daarmee tot de honderd beste wiskunde- kandidaten van het land. De tweede ronde wordt op 15 sep tember gehouden in Eindhoven. De beste tien deelnemers gaan door naar de internationale Wiskunde Olympiade in de Verenigde Staten. LEWEDORP - Het tweedaagse benefietconcert in Lewedorp voor stichting Doe een Wens heeft een kleine twintigduizend gulden opgebracht. Na de openingsavond op vrijdag traden zaterdag Nuff Said, N8werk, De Niro, Marion van Iwaarden en Not James Dean op. In totaal trokken de twee avonden bij na twaalfhonderd bezoekers. Doe een Wens vervult harten wensen van ernstig zieke kinderen. KRABBENDIJKE - Drie auto's in Krabbendijke waren in de nacht van vrijdag op zaterdag het doelwit van inbrekers. De wagens stonden geparkeerd in de Lodijkestraat en de Ho- beinstraat. Uit alle auto's verdween een radio-cd-speler ter waarde van enkele honderden guldens. rioor Joost Bosman TERNEUZEN - Stefan van der Zwan en Elisa Loa uit Axel heb ben een ambitieus plan ontwik keld voor het gebouwencom plex van het Zuidlandtheater en (nu nog) scholengemeenschap De Rede in' Terneuzen. Het duo heeft een Cultureel Outletcen- trum Zuidland (COZ) voor ogen, waarin alles in één zit. Van een jongerensoos tot welzijns werk en van kunst tot een skate- baan. Een centraal ontmoetingspunt voor cultureel geïnteresseerde mensen. Een centrum waar het Terneuzen aan ontbrak tot nu HULST - Het danspaar Rick Appleton en Liesbeth Schuren heeft zondagavond in het ge meenschapscentrum Den Dul- laert in Hulst een cheque van 3075,25 gulden overhandigd aan vice-voorzitter E. Verinan- del van het Rode Kruis Hulst. Dit was de opbrengst van een gesponsorde dansmarathon, die de dansschool een maand gele den in het kader van het vijftig jarig bestaan hield. Het paar Appleton en Schuren had met 452 gulden het meeste sponsorgeld opgehaald; Dertig jeugdige cursisten dansten van 's morgens elf tot 's avonds elf uurvoor het goede doel. Met een afwisseling van serieuze en vlotte dansen probeerden zij de tijd vol te dansen. De deelne mers kregen ieder uur tien minuten rust. Uiteindelijk be haalden dertien deelnemers de eindstreep. De sponsors van de uitvallers hebben toch hun in het vooruitzicht gestelde pre mie aan de deelnemers uitbe taald. De volhouders werden door Bilderbeek nog met een horloge beloond. De overhandi ging van het sponsorgeld ge beurde zondagavond na de we kelijkse les in Den Dullaert. Het Rode Kruis bestemt een deel van het geld voor het rampenfonds voor Enschede. De rest gat naar het busproject 2000 voor liggen de patiënten. toe", aldus het tweetal. Het doel ervan is het verhogen van het culturele gehalte binnen de ge meente en in de hele regio. Concreet willen Van der Zwan (financieel manager) en Loa (di recteur) ruim tien projecten op zetten in het Zuidlandtheater. Ook zijn de Axelaars voorne mens de stichtingen Toonbeeld en Welzijn Terneuzen onder te brengen in het COZ. Inmiddels zijn al tegen de dertig instellingen van zeer uiteenlo pende aard om medewerking gevraagd. Ruim de helft daar van heeft volgens Van der Zwan en Loa interesse getoond om aan het project mee te doen. Onder hen bevinden zich sportvereni ging EMM, Kleurrijk Terneuzen en de stichting Blues Promo tion. In samenwerking met de stich ting Sociaal Culturele Activi teiten 't Schelpenhoekje (SCAS) komt er een jeugdsoos, die is be doeld voor de doelgroep vanaf twaalf jaar. Er moet toegang zijn tot Internet en er moeten een verblijf ruim te met flipper kast, een barretje, een tafelvoet bal- en dartspel en een kleine bibliotheek komen. Voorts kun nen jongeren zich er in een apar te techniekruimte bezighouden met onder meer elektronica en techniek, (brood) bakken en timmeren. Ook de door de ge meente beloofde skatebaan past in het concept. In combinatie met andere instellingen en faci liteiten zullen er ook activitei ten worden georganiseerd op het gebied van kunst, muziek en sport in de gymzalen van De Re de en de theaterzaal. Op de be gane grond komt een geluids dichte oefenruimte voor bands. Muziekcafé Het geplande muziekcafé krijgt een kleine kaart waarop onder meer het ambachtelijke ijs prijkt van Amelia Hoeve in Biervliet. Het café wordt geves tigd in de huidige garderobe van het Zuidlandtheater. Het podi um biedt eventueel plaats aan kleine optredens van beginnen de bands. Naast de oefenruimten moet voor regionale popgroepjes ook een opnamestudio ter beschik king zijn tegen een 'normale' huurprijs. De studio zal hoofd zakelijk in gebruik zijn door To ne Records, de eenmansplaten- maatschappij van Van der Zwan. Tone Records zal ook de 'eigen' artiesten laten optreden in de theaterzaal. Daarnaast staat het theater ter beschik king voor (repetities van) ama teurbands en muziekverenigin gen. Ook Toonbeeld kan er een deel van de lessen verzorgen. Het Axelse tweetal benadrukt geen concurrent te wilen wor den van het nieuwe theater in Terneuzen. De gymzalen wil het duo bestemmen voor sport en dans. De binnenplaats moet dienst gaan doen als parkeer plaats. Over de financiering van het plan, dat inmiddels op het Terneuzense stadhuis ligt, wil len de Axelaars nog niets kwijt. Slechte zaak Ruim tweehonderd kinderen uit Sluis-Aardenburg en drie Belgische gemeenten deden zaterdag mee aan de Olympische jeugddag. foto Charles Strijd door Joost Bosman TERNEUZEN - De afdeling Midden-Zeeuws-Vlaanderen van Horeca Nederland bekijkt komende week via de landelijke organisatie hoe het concrete stappen kan ondernemen tegen de permanente vestiging van de Terneuzense koffieshop Check point aan de Westkolkstraat. Checkpoint heeft momenteel een tijdelijk onderkomen tegen over de plaats waar momenteel het nieuwe theater wordt ge bouwd. De permanente vestiging moet zo'n vijftig meter verderop ach ter het huidige Varenscentrum komen, nog steeds dichtbij de nieuwe schouwburg. Voorzitter S. Roffel van de Midden- Zeeuws-Vlaamse afdeling wil de doelgroepen van beide voor zieningen strikt gescheiden houden. ,,Het drugstoerisme in Terneuzen kan niet samengaan REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREINJ Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax:(0115)686009 e-mail: redtern@pzc.nl CAM. van Gremberghe (chef) W.A, Bareman J. Bosman P.I.F.M. Cappetti L.E. Dominicus S. van Doorsselaer J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114) 373840 e-mail: redhulst@pzc.nl R.E.A. Hoonhorst B.J.G. Pelgrim CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet bttp://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl met het theaterbezoek. Dat zijn twee totaal verschillende groe pen", aldus Roffel. Hij verklaart zich een voorstander van het Terneuzense gedoogbeleid, maar vindt dat de gemeente daarbinnen nog strenger kan optreden. „Er moet gedoogd worden op het scherpst van de snede. Volgens ons zijn er meer mogelijkheden voor de gemeen te om het drugstoerisme in te dammen. Wij zijn niet tegen ge dogen en ook niet tegen Check point, maar willen die niet bij zo'n belangrijk punt als het nieuwe theater." Roffel stelt dat het voor de hele Terneuzense uitgaanssector een slechte zaak zou zijn, als Check point toch op de beoogde locatie kan bouwen. „De meeste bezoe kers van de koffieshop zijn drugstoeristen uit België en Frankrijk, en daar zit niemand hier op te wachten. Ze geven overlast en ik ben bang dat die in de toekomst escaleert.Roffel wijst erop dat het tijdelijke on derkomen een stuk groter is dan het oude pand aan de overkant van de Westkolkstraat. „Het theater moet beeldbepalend worden, niet de koffieshop." Overigens krijgt Roffel steun van een aantal bewoners van de binnenstad, die een handteke ningenactie zijn begonnen te gen (de overlast van) Check point. Toch zal de klaagzang van Ho reca Nederland en de omwonen den er niet toe kunnen leiden dat er een andere locatie wordt ge zocht, verklaart gemeentelijk hoofd juridische zaken G. Christiaanse. Hij wijst erop dat de gemeenteraad akkoord is ge gaan met de locatie achter het zeemanshuis. Alleen zwaarwe gende planologische bezwaren kunnen dat volgens hem nog veranderen. Optie Overigens meldt Christiaanse dat er een tweede optie in het contract met Checkpoint is op genomen en wel aan de Roeiers gang. De uitbater van de koffie shop, M. Willems, zou dat niet zien als een verbetering ten op zichte van de huidige voorstel len. De verwijten van overlast werpt hij van zich. „Met de poli tie hebben we duidelijke afspra ken over overlast. Maar we heb ben nog geen klachten binnen gekregen." door Frank Gijsel AARDENBURG - De grens overschrijdende internationa le Olympische Jeugddag van de verbroederde grensge meenten Maldegem, Sint Lau- reins, Damme (B) en Sluis- Aardenburg is een succes ge worden. Ruim tweehonderd kinderen konden zich zater dag volop vermaken door op een ludieke wijze sport en spel te beoefenen. Elke gemeente organiseert per toerbeurt, jaarlijks een derge lijke jeugddag. De gemeente Sluis-Aardenburg was dit jaar aan de beurt. De opzet van de Olympische Jeugddag, in sa menwerking met NOC/NSF, was een primeur voor Zeeland. Het bijzondere was tevens dat het een grensoverschrijdend evenement was. Medewerking werd verleend door de Zeeuw se Sportraad en studenten van het CIOS in Goes. Het zon overgoten Burgemeester van Dongensportpark bood een fleurige aanblik met de diver se uitdagende spelen. Net als tijdens de echte Olympische Spelen werd de dag begonnen met een heuse openingscere monie met het ontsteken van het vuur door J. Boogaard, wethouder van sport, een défi lé door Aardenburg en het spe len van de hymne. Daarna konden de jongeren hun krachten meten op de ver schillende nummers. Het ro delen was een succesnummer. Daarbij moesten de deelne mers glijdend over een lucht kussen gevuld met een laagje water zo ver mogelijk op de baan zien te komen. Een nat pak was het resultaat, maar dat kon de pret niet drukken. Daarnaast waren de bungee- run als atletieknummer en het hobbelfietsparcours zeer in trek. Goede sfeer Opvallend was de goede sfeer die onder de verbroederde jeugd heerste. Sportiviteit en plezier gingen hand in hand. Begrijpelijk dat organisator Willy Schram zich zeer tevre den over het verloop toonde. „Dit is de grootste deelname die we tot nu toe hebben ge had, De kinderen hebben ge noten. De reacties waren posi tief. Opvallend was dat de deelname uit de vier gemeen ten tamelijk evenredig ver deeld was, zodat de echte ver broedering goed uit de verf kon komen," Alle deelnemers ontvingen een certificaat en ook de medailles ontbraken niet. Zangeres Al- bertina Klap wist de jeugdigen aan het eind, ondanks de gele verde inspanningen, toch nog in beweging te krijgen. Om de Europese gedachte te uiten werden, vanuit een reuze-eu romunt, nog ballonnen opge laten. De editie van 2001 van de internationale jeugddag vindt plaats in Sint Laureins. door Jean-Lou de Gucht CLINGE - De voorgenomen aanleg van een rotonde op de splitsing Clingeweg-'s Graven straat heeft niet alleen aanlei ding gegeven tot onenigheid tussen de omwonenden en de gemeente Hulst, maar ook tot verdeeldheid tussen bewoners onderling. Hoewel in een brief aan de ge meente gesteld werd dat de be woners een rotonde eigenlijk niet zien zitten, distantiëren een aantal bewoners zich nu van dit standpunt. Zij vinden het niet belangrijk of er wel of niet een rotonde komt. Als de snelheid maar uit het ver keer gehaald wordt en ze veilig in hun huis kunnen zitten met uitzicht op straatdat is waar ie dereen achter staat. En daar ligt nu juist het pro bleem. Wat voor de één als veilig wordt ervaren, heeft voor de ander consequenties voor het uitzicht. Om de splitsing ver keersveiliger te maken, had de gemeente het plan opgevat om een aarden wal van anderhalve meter aan te leggen. Dat zou echter tot gevolg hebben dat een bewoner zijn uitzicht kwijt zou zijn, terwijl iemand anders de oprit van zijn woning nauwe lijks nog op zou kunnen met zijn auto. Een plan ontwikkelen waar alle omwonenden mee kunnen le ven, lijkt op dit moment dan ook een utopie. Het kruispunt staat al jaren be kend als levensgevaarlijk. Re gelmatig hebben zich ernstige ongevallen voorgedaan, waar bij diverse auto's en motoren zich met grote snelheid in de ge vels van woonhuizen boorden. Het dodelijk ongeval vorig jaar juli heeft vaart gezet achter het plan voor de aanleg van een ro tonde. De totale kosten bedra gen zes ton en worden betaald door de gemeente Hulst, het wa terschap Zeeuws-Vlaanderen en de provincie Zeeland, De werkzaamheden moeten vol gens plan half augustus begin nen en half oktober afgerond zijn. Naar aanleiding van de kritiek op de voorgenomen plannen heeft de gemeente Hulst een aantal alternatieven uitge werkt, die zij dinsdagavond met de omwonenden wil bespreken. De bijeenkomst in het stadhuis van Hulst begint om 19.30 uur. ZAAMSLAG - Het is inmiddels traditie geworden dat de korf balvereniging Zaamslag aan het einde van het seizoen een toernooi voor buurtploegen or ganiseert. Morgen, dinsdag, staat de uitgave van dit jaar op het programma. De tien ploegen zijn in één poule ingedeeld; ze spelen alle vier wedstrijden. Het team met de meeste punten na die vier wed strijden is winnaar van het toer nooi en de opvolger van De Mo lenhof. Deze ploeg was vorig jaar de sterkste. De deelnemende ploegen zijn: Veer Noord-Zuid, De Puttertjes, De Toekomst, De Molenhof, Wudder en Zudder, Veer Oost- West, Noord, Kampershoek, Vier Heren, Reuzenhoek. De eerste wedstrijden beginnen om 19.00 uur op het terrein van de Zaamslag; de slotwedstrijden staan gepland voor 20.45 uur. Advertentie Wij bevelen ons beleefd aan voor een persoonlijkecorrecte en stijlvolle begrafenis. Voor alle gezindten in heel Zeeuws-Vlaanderen. Al uw persoonlijke wensen bespreekbaar. BEGRAFENISVERZORGING Uitvaartleider J.F. Tollenaar Van Swindenstraat 25, 4532 KC Terneuzen Tel. 0115-612554, b.g.g. 06-51892382 Dag en nacht bereikbaar. Informeer vrijblijvend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 111