Trilogie Zierikzee bij DFS-Cup PZC Het waren mooie tijden in Ouwerkerk Driebanders van Onder Vrienden in nationale finale Youri Vaes grijpt naast podium Dammers van GZC stunten in beker Districtsbeker voor biljarters D'Eule sport 16 Zondag-derdeklasser sterkste in voetbaltoernooi Burgh-Haamstede uitslagen Toernooiwinst voor Smerdiek in Scharendijke Zaalvoetballers Eetcafé sluiten af met gelijkspel Goede start Sven Stange maandag 22 mei 2000 door Rudy Boogert AXEL - Zwemmer Youri Vaes uit Zierikzee is tweemaal bui ten de prijzen gevallen tijdens de eerste dag van de Zeeuwse Zomerzwemkampioenschap- pen in Axel. Zowel op de 100 meter vlinderslag als op de 100 meter schoolslag eindigde de zestienjarige zwemmer van ZV Onderdak op de vierde plaats. Met name op de schoolslag was dat een enigzins teleurstellend resultaat, omdat Youri Vaes op die discipline de plaatsingslijst aanvoerde. Door de erbarme lijke weersomstandigheden - alleen tijdens de middagpauze regende het niet - en doordat de zwemmers van Onderdak nor maal gesproken nooit in een 50-meterbad zwemmen, kon den Vaes en zijn ploeggenoten hun normale niveau niet berei ken. Op de 100 meter school slag heeft Vaes een tijd van 1.15 staan, maar in Axel kwam hij niet verder dan 1.21.23. Op 100 meter vlinderslag werd hij vierde in een tijd van 1.11.91. Jelle Terpstra veroverde bij de 100 meter rugslag een vijfde plaats in een tijd van 1.28.73 en op de 100 meter vrije slag werd hij zevende in 1.17.25. Een ze vende plaats was eveneens weggelegd voor Krista Vaes, die op de 100 meter schoolslag aantikte na 1.42.44. Daarmee was ze een fractie sneller dan haar ploeggenote Claudia Terpstra (1.42.70), die daarmee achtste werd. Op de 50 meter vlinderslag werd ze elfde in 49.34 seconden. Dennis van Antwerpen eindig de tweemaal in de achterhoe de. Op de 100 meter vrije slag finishte hij op de veertiende plaats in 1.11.78 en op de 100 meter schoolslag werd hij tien de in 1.27.79. Deborah Robbe- regt kwam gisteren eenmaal in actie. Op de 100 meter vlinder slag werd ze elfde in 1.31.57. door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Voor de derde keer op rij is Zierikzee winnaar geworden van de DFS-cup. Daarmee heeft de rood-zwarte zondagvereniging nog steeds een honderd-procentscore, want pas de laatste drie jaren is Zierikzee van de partij op het toernooi voor standaardelftal len in Burgh-Haamstede. DFS zelf nam tijdens de zevende strijd om de cup bezit van de tweede plaats. Inventiviteit en improvisatie vermogen vierden de afgelopen weken hoogtij bij de toernooi- commissievan de DFS-cup. Na dat eerder de zaterdagafdeling van Middelburg en Tholense Boys om verschillende redenen afhaakten, ontving organisator Kees Rijnberg vlak voor het toernooi ook nog eens een af melding van WHS. De ploeg uit Sint Annaland was niet in staat om een volwaardig elftal op de been te brengen. Uiteraard was Rijnberg daar niet content mee. „Nee, ik kan dit niet waarderen van WHS. Op het laatste mo ment belden ze dat ze maar acht man van het eerste hadden." Flakkee Wie wel positief voor de dag kwam was de zaterdagafdeling van Flakkee. Voor de zevende keer op rij gaf de ploeg uit Mid- delharnis acte de presence. „Ze zeiden nu al dat ze volgend jaar weer van de partij zijn", aldus Rijnberg die zo al van deelname van drie ploegen verzekerd is. Naast DFS en Flakkee is uiter aard ook titelverdediger Zierik zee weer van de partij Doordat er geen vervangende ploeg meer gevonden werd voor WHS gooide Rijnberg het door Daaf Kasse HUISSEN - Het damviertal van de Goes/Zierikzee Combinatie heeft zaterdag in de tweede ron de van de KNDB-bekercompe- titie opnieuw voor een stunt ge zorgd. De Zeeuwen speelden in het Gelderse Huissen met 4-4 gelijk tegen hoofdklasser Witte van Moort uit het Overijsselse Westerhaar, en omdat bij een ge lijkspel de lager spelende ver eniging verder bekert was dit voldoende voor plaatsing voor de kwartfinale. De score voor GZC werd zater dag geopend door Aart Walra ven. De veteraan uit Zoutelande speelde tegen Edwin Twiest de Keiler-variant. Na een grote vereenvoudiging kwam hij iets minder te staan, maar hij verde digde zich goed en sleepte een vrijwel gelijkwaardige remise uit het vuur. De Zeeuwse ploeg kwam ver volgens op een verrassende 3-1- voorsprong toen Kees Rijk afre kende met de gerenommeerde Peter Hoopman, ooit finalist in het Nederlands kampioen schap. Hoopman had in de ope ning toegestaan dat Rijk zijn korte vleugel opsloot en daar kreeg hij later spijt van. Rijk vergrootte zijn voordeel met el ke zet en sloeg in de tijdnoodfa se toe met een damcombinatie. Ruiltjes Op dat moment had GZC nog één puntje nodig om zich te plaatsen. Jos de Wild uit Zierik zee had het aan het eerste bord zeer zwaar tegen de jonge Mari no Barkel, maar slaagde er toch steeds in door middel van ruil tjes de stand overzichtelijk te houden. In het middenspel kon Barkel doorbreken naar dam, maar omdat ook De Wild niet veel later een schijf kon laten kronen moest Barkel een pun- tendeling accepteren. GZC was hiermee zeker van de volgende ronde, zodat de neder laag van Andres van den Berge (hij blunderde tegen de sterke Gil Salomé in een toch al twij felachtige positie) alleen voor de statistiek belangrijk was. In de kwartfinale, die op 3 juni in Huissen gespeeld wordt, komt GZC uit tegen Damlust uit Gouda, de ploeg die in de eerste ronde PWG 's-Gra venpolder uitschakelde. speelschema om. In plaats van vier wedstrijden van twee keer twintig minuten, werden nu drie duels van vijf minuten lan ger gespeeld. Vanaf tien uur za terdagmorgen leidde scheids rechter Maarten Bruynes drie duels en namen de clubscheids- rechters Jan van Nieuwenhuij- ze, Piet van Aarssen en Peter van Splunter ieder een duel voor hun rekening. De openingswed strijd van het toernooi ging naar Zierikzee dat Flakkee met 3-0 versloeg. Daarna was het de beurt aan DFS. Puike partij De gastheren speelden tegen tweedeklasser Dau wendaele uit Middelburg een puike partij en bleven met 2-1 aan de winnende kant van de score. In de tweede speelronde bleef ook Flakkee de baas over de Dauwendaele (3-1) en stond daarna de partij tussen Zierikzee en DFS, die dus bei den hun eerste duel wonnen, op het programma. Doordat Zie rikzee nipt met 1-0 won werd het toernooi op dat moment al min of meer beslist. De voorlaatste wedstrijd, tus sen DFS en Flakkee, leverde het enige gelijkspel van het toer nooi op. Beide teams troffen tweemaal doel en daardoor werd de laatste wedstrijd, tus sen Zierikzee en Dauwendaele, tot een formaliteit verheven. Zierikzee was met zes punten onbereikbaar geworden. En dat was, getuige de 3-1-uitslag in het voordeel van de Zeeuwse hoofdstedelingen, maar goed ook. Ondanks het verlies mocht Zie rikzee voor de derde keer op rij, nu uit handen van DFS-voorzit- ter Wilbert Stadhouders, de wisselbeker in ontvangst ne men. Thuisploeg DFS greep net naast de overwinning op voet- balgebied, maar won wél de sportiviteitprijs. door Joop van den Oudenhoven TILBURG - De biljarters van Onder Vrienden uit Burgh- Haamstede hebben zich dit weekeinde geplaatst voor het nationale kampioenschap drie banden in de C5-klasse. In HCR Van de Weide in Noordgouwe hielden de Schouwse biljarters de Brabantse ploegen Welkom BC, NSG en DZD achter zich. In de C3-klasse kon BV De Wig uit Burgh-Haamstede geen pot ten breken en eindigde als laat ste. In de C4-klasse kwam SIR uit Sirjansland tekort op 't Bruin Café uit Kapelle. In DOS uit Ovezande heeft Zeeland nog een derde vertegenwoordiger tijdens de nationale finales driebanden in het weekeinde van 16,17 en 18 juni. BI: Het team van DOS bestaan de uit Rinus Hoondert, Lou Westdorp en Jan Rijk plaatste zich met één punt voorsprong op Steeds Beter uit district Roo sendaal. Van 't Vaart je werd met 5-2 gewonnen en van Boulevard met 1-5 verloren. De wedstrijd tegen Steeds Beter moest de be slissing brengen. In de laatste partij van deze ontmoeting won Hoondert met één carambole verschil van Broos en stelde daarmee de zege voor het team en plaatsing veilig. B2: Scheldezicht uit Wemeldin- ge lukte het niet om de finale te bereiken. Het team bleek niet opgewassen tegen 't Hoefke waarvan met 0-7 werd verloren. Tegen KOT werd met 2-5 het on derspit gedolven en ook 't Vaart je bleek te sterk 1-6. C3: BV De Wig uit Burgh- Haamstede moest in Biljartpa leis Jacobs te Rilland aantreden en kreeg te maken met zeer ster ke tegenstanders. Het was een tot op het einde spannende fina le, waarin BV De Wig geen rol van betekenis kon spelen. De Brabantse afvaardiging bleek te sterk. C4: 't Bruin Café uit Kapelle werd in Terneuzen kampioen van het gewest. Na een zwakke start hervond het viertal (Eric Ganseman, Jan Beenakker, Wim Schneider en Toby van de Vrede) het ritme en plaatste het zich voor het Nederlands kam- door Joop van den Oudenhoven BURGH-HAAMSTEDE - Op de succesvol verlopen districtsdag in Hotel Bom legde BV D'Eule uit Oosterland beslag op de dis trictsbeker door in de finale BV DOS uit Nieuwerkerk nipt te verslaan: 5-3. Centraal op deze dag stond de prijsuitreiking aan de diverse individuele kampioenen en de winnende teams. BV d'Eule be kroonde een uitstekend seizoen met de bekerwinst. Eerder dit jaar sleepten ook vier leden van de vereniging een persoonlijk kampioenschap binnen. In de bekerfinale werden de punten als volgt verdeeld: Steenpoorte - Bodbijl 1-1, Boonman - Ver- schure 0-2, De Jong - Koopman 2-0 en Ista - Lems 2-0. Het annoncé koppeltoernooi werd een prooi voor Toon Rijn berg met op de tweede plaats Piet Keizer, derde werd Rick Zwang en vierde Koos Dorre man. Daarnaast werd nog de winnaar bekendgemaakt van de zogeheten Percentagebeker. Dit is een beker voor het team dat het seizoen afsluit met het hoog ste percentage, ofwel het aantal gemaakte caramboles gedeeld Voetbal Burgh-Haamstede. Zevende editie DFS- cup. Flakkee - Zierikzee 0-3, Dauwendaele - DFS 1-2, Flakkee - Dauwendaele 3-1, Zie rikzee - DFS 1-0, DFS - Flakkee 2-2, Dau wendaele - Zierikzee 3-1. Eindstand: 1Zierikzee 3-6 (5-3), 2. DFS 3- 4 (4-4), 3. Flakkee 3-4 (5-6), 4. Dau wendaele 3-3 (5-6). Scharendijke. Tweede editie Duin Strand vrouwenvoetbaltoernooi. Smerdiek - ZSC'62 4-0, DFS - Zierikzee 0- 2, Zierikzee - Smerdiek 0-4, ZSC'62 - DFS 0-2, Zierikzee - ZSC'62 1-3, DFS - Smer diek 1-3. Eindstand: 1. Smerdiek, 2. DFS, 3. ZSC'62,4. Zierikzee. Zaalvoetbal Burgh-Haamstede. Recreatieve compe titie: Stulp/Schovers - 7 Bier en een cola 6-7, Sportcentrum - Fire Control 3-1, AZC - Sportcentrum 2 4-4, Eetcafé - Port Zé- lande 4-4, Soccer X - Delta Warenhuis 0- 5. Eindstand: Eetcafé 27 23 1 3 70 168- 68 7Bier/cola 27 18 3 6 57 134- 70 Sportcentr. 27 14 1 12 43 91- 82 Delta Warenh. 27 13 3 11 42 99- 89 Stulp/Schov. 27 11 4 12 37 82-101 Soccer X 27 10 5 12 35 90-107 Fire Control 27 11 0 16 33 102-126 PortZélande 27 8 6 13 30 94-101 AZC 27 8 2 17 26 73-117 Sportcentr. 2 27 4 5 19 17 77-154 pioenschap. Na drie verloren partijen werden de messen ge slepen en zette 't Bruin Café zijn tegenstanders na een reeks van acht gewonnen partijen en slechts één nederlaag opzij. Te gen De Tuymelaar uit Bergen op Zoom werd met 4-4 gelijkge speeld. Gevolgd door overwin ningen tegen het Roosendaalse De Drie Zwaantjes en SIR uil: Sirjansland. C-5: In deze klasse kwam het team van BV Onder Vrienden uit Burgh-Haamstede aan de tafels met sterke tegenstand uit Bra bant: NSG, Welkom BC. en DZD. Desondanks veroverden zij de eerste plaats door winst op NSG (6-2) en DZD (8-0) en een gelijkspel tegen Welkom BC (4- 4) en dwongen daarmee een fi naleplaats af. SCHARENDIJKE - De voetbal sters van Smerdiek hebben, na dat ze in 1998 de eerste editie van het Duin Strand vrou wenvoetbaltoernooi wonnen, ook de tweede editie op hun naam geschreven. Op de velden van ZSC'62 won de ploeg uit St, Maartensdijk driemaal. Behalve Smerdiek kwamen drie eilandelij ke vrouwenteams in actie, maar zowel DFS, Zierik zee als de organiserende vereni ging ZSC'62 konden niet tegen de Thoolse vrouwen op. Smer diek pakte de winst in de eerste wedstrijd door met 4-0 te win nen van ZSC'62. De overige wedstrijden, tegen DFS en Zie rikzee, werden door Smerdiek met 3-1 en 4-0 gewonnen. ZSC-coach Kees Snoek repte van een geslaagd toernooi. „Al les zat mee. Alleen stak Smer diek er met kop en schouders bovenuit." Zierikzee, dat met een meisjesteam aanwezig was, won verrassend met 2-0 van DFS. Later bleek het elftal logi scherwijs vooral fysiek tekort te komen. In Scharendijke bleef geen team puntloos, want zowel DFS, ZSC als Zierikzee wisteen wedstrijd te winnen. door het te maken aantal ca ramboles. Behalve het overhandigen van de vele prijzen bedankte dis trictsvoorzitter R Verschure met name de arbiters die er al- tij d weer moeten staan en niet te vergeten de wedstrijdleiders Ad van der Werf (teamcompetitie) en Joke Oele (PK's) voor de vlek keloze organisatie in het afgelo pen jaar. „Zonder hen is een goedlopend district ondenk baar," aldus de voorzitter. BURGH-HAAMSTEDE - Kam pioen Eetcafé heeft de zaalvoet balcompetitie in Burgh-Haam stede afgesloten met een gelijkspel tegen Port Zélande. De 4-4 was het eerste gelijke spel van de ploeg in 27 wedstrij den. Eetcafé sloot de voetbaljaar gang af met dertien punten voorsprong op nummer twee 7 Bier en een cola en een superieur doelsaldo van 168 doelpunten voor (gemiddeld ruim zes doel punten per wedstrijd) en 68 te gen. De ploeg won 23 van de 27 duels, verloor driemaal en speelde slechts één keer gelijk. Nummer twee 7 Bier en een cola sloot in een doelpuntrijk duel met Stulp/Schovers af met een 7-6-overwinning. Daarmee be hield de runner-up veertien punten voorsprong op nummer drie Sportcentrum, dat met 3-1 won van Fire ControlDelta Wa renhuis, dat lange tijd in het spoor van Eetcafé bleef, eindig de uiteindelijk op 28 punten achterstand van kampioen Eet café. Delta Warenhuis won zijn laatste duel met 5-0 van Soccer X. In de staart van de ranglijst hielden AZC en Sportcentrum2 elkaar in evenwicht (4-4), waar door Sportcentrum met slechts zeventien punten op de laatste plaatst eindigde. AZC werd voorlaatste met 26 punten. MIDDELBURG - SchakerSven Stange uit Burgh-Haamstede is het Open Middelburgse toer-1 nooi gestart met een overwin- J ning. In de eerste ronde won het jeugdige talent - met zwart spe lend - met moeite van Vlissinger Fred Dieperink. Oud-Ouwerkerk tegen nieuw-Ouwerkerk. In een doelpuntrijk duel hielden de oudjes en de jonkies elkaar eendrachtig in evenwicht: 5-5. foto's Janne Wolterbeek door Ben Hameeteman OUWERKERK - Het sterren elftal van SV Ouwerkerk dat in de eerste helft van de jaren tachtig furore maakte in het zondagvoetbal, speelde zater dag een reünie wedstrijd tegen de huidige selectie. Het duel, dat in 5-5 eindigde, werd ge speeld ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de blauw- witten. De snelheid in de kop jes was er nog wel. Alleen ver taalde het zich meestentijds niet meer naar de benen. Toch werden nog spaarzame hoog standjes tentoongespreid. Op een enkeling na hadden alle oud-spelers van SV Ouwer kerk zich afgelopen zaterdag verzameld op het sportpark. De ontmoetingen waren jovi aal en hartelijk. Sommigen hadden elkaar al meer dan tien jaar niet gezien. Maar ze wis ten het allemaal nog. Seizoen 1982/1983: de bekerfinale te gen Oostburg en de promotie naar de eerste klasse afdeling. Het hoogste niveau dat de dorpsclub met nu zestig leden ooit heeft bereikt. De finale te gen de Zeeuws-Vlamingen ging uiteindelijk met 2-1 ver loren. En het verblijf op eerste- klasseniveau duurde welgeteld één seizoen. De aanvoerder van destijds, Eugene Totté, kon exact aan geven waarom de formatie van toen zoveel succes oogstte. „We deden het met zijn allen. De ho mogeniteit was enorm. We wa ren een hechte vriendenploeg. Als iemand van het team bij voorbeeld een schop kreeg, sprongen we er meteen met drie man op." De voorheen al tijd als een terriër spelende Totté probeerde dat zaterdag opnieuw. Wat in het kopje leef de, werd evenwel niet vertaald naar de benen. „Het is alweer acht j aar geleden dat ik heb ge speeld. Ik ben gestopt omdat ik steeds meer last kreeg van mijn enkels en knieën", aldus de 46- jarige oud-aanvoerder. Even leek het in de tweede helft mis te gaan voor Totté. In een duel om de bal was het Barry Manni die de bijna vijftiger niet onzacht tegen het gras werkte. Het magische water van coach/verzorger Peter Goedegebuure deed echter wonderen. Totté zou geen Totté heten als hij even later niet ook even aan Manni een tikje uit deelde om te laten merken dat hij niet gediend is van dergelij ke overtredingen. „Ik ben al tijd heel fel geweest. Nu deed ik eigenlijk maar alsof, maar vroeger was ik wel doorge gaan. Dan had ik hem zeker te ruggepakt", vertelt de oud voetballer, die van zijn 15e tot en met 35e jaar voor het,eerste elftal van Ouwerkerk speelde. De vroeger technisch begaafde René Waardenburg kwam za terdagdrie keer tot scoren. Met name zijn afstandsschoten ble ken onhoudbaar. „Vroeger had ik dat ook al. Ik schoot gemak kelijker van veertig meter dan van dichtbij. Door mijn harde schot was ik ook de vrijetrap- penspecialist. Nu is het wel wat minder geworden. Mede door mijn plastic knieband links, het kraakbeen dat kapot is in de rechterknie en de by pass die ik pas heb gekregen in mijn buik", laat de 40-jarige weten. „Ik vond het leuk van daag", voegde hij er nog aan toe. Leuk en simpel De organisatie van de reünie wedstrijd was in handen van Chris Bos. „We wilden het 60- jarig bestaan leuk en simpel houden, vandaar deze wed strijd met na afloop nog een kleine feestje met een biertje en barbecue. Toen we 50 jaar be stonden hadden we het groots aangepakt., maar dat heeft ont zettende veelgeld gekost. Daar hebben we nu nog last van", al dus Bos, die aan een auto-on geluk een kapotte knie heeft overgehouden maar nog wel in het derde van Ouwerkerk speelt, „Het was een leuke wedstrijd vond ik. Vooral ook omdat je weer oude bekenden terugziet. René Waardenburg bijvoorbeeld had ik zeker al tien jaar niet meer gezien." Door het 5-5-gelijkspel zater dag moesten ook nog penalty's genomen worden. Evenwel niet eerder voordat er een krat je bier op de rand van de zes tien werd gezet. Deze had gre tig aftrek. Dat hadden de cracks klaarblijkelijk nog al tijd niet verleerd. Het scoren van elf meter bleek echter las tiger voor menigeen. Behoed zaam plantte voorzitter Oli vier Verwest (43) zijn pijpje uit de buurt van de stip. Er volgde een korte aanloop, de trap en de bal verdween ver over de dwarsligger richting de tien tallen meters verderop gelegen Koningin Julianastraat. „Dit was toch wel leuk", toon de de preses van Ouwerkerk zich desondanks tevreden. „Ik ben toen in die periode 1982/1983 voor het eerst bij Ouwerkerk gekomen na mijn verhuizing uit Scharendijke waar ik bij ZSC speelde." Veel geluk had de spitsspeler van destijds overigens niet. Hij brak binnen korte tijd zijn kaak, zijn neus en zijn been. „In de spits kreeg je altijd veel klappen. Maar ik had nooit last van mijn spieren of zo, maar ik brak regelmatig wat", lacht Verwest die nog een nieuwtje had. „Als eerste club op Schou wen zijn we van plan een tribu ne te bouwen. De tekeningen liggen klaar, alleen de vergun ning moet nog worden gere geld. Hieruit blijkt wel dat we een kleine, maar actieve ver eniging zijn. Daar ben ik als voorzitter best heel trots op." Onderwi jzer, tennisser en voet baller Piet Vreeke had zich bij het penaltyschieten comforta bel in het gras gevleid. Echt moe was hij echter niet. „Ik weet morgen pas of ik dit leuk heb gevonden," grapt de 52-ja- rige Ouwerkerker. „Maar door het tennissen ben ik redelijk in conditie. Hoewel bij tennis het spel altijd heel kort is en met voetballen je langer door moet gaan. Maar het was best leuk." Ook Vreeke kon zich het be wuste seizoen nog levendig herinneren. „Tijdens de beker finale had ik zo'n bal op mijn linkerenkel. Maar het waren mooie tijden." Erelid Tijdens het feestje na afloop werd consul en vaste supporter van Ouwerkerk Jan Bakker tot erelid benoemd. „De reden is dat hij er altij d is. Jan heeft hier ook gevoetbald en in het be stuur gezeten. Plus dat we het belangrijk vinden dat ook ou dere mensen bij de club betrok ken blijven", motiveert voor zitter Verwest de benoeming. Betrokkenheid blijkt bij de blauw-witten ook op een ander vlak te geldenTij dens de feest avond gingen de gedachten naar de getroffenen van de vuurwerkramp in Enschede. Er werd gul gegeven aan de collectanten. „Ze zijn het hier in Ouwerkerk nog niet verge ten dat de bevolking van En schede tijdens de watersnood ramp in 1953 enorm geholpen heeft", legt Olivier Verwest uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 108