Veere pakt parkeree Dishoek aan PZC Tentoonstelling over Deshima in Middelburg lijdt anoniem bestaan zeeland donderdag 18 mei 2000 w 23 Thaibokser wilde loopbaan financieren met hennepkweek Muziek in bibliotheek Werkstraf voor bestelen baas Plaquettes op monument Domburg Anderhalf jaar voor heroïnehandel Jaar gevangenisstraf voor inbraken Landbouw tegen gifvrije zone Auto over de kop in Ovezande Uitkeringsgerechtigden Vlissingen laten geld yoor contributies liggen Beheer museum Veere wellicht naar Zeeuws Museum Man negeerde rijontzegging Zes weken cel voor verduistering geld van schoonmoeder Nieuwe en grotere terreinen moeten eind maken aan overlast in woonwijken Drankrijder krijgt boete Geen groei „We willen alleen voorzien in de huidige vraag naar parkeer plaatsen. Het is niet de bedoe ling dat het aantal bezoekers groeit", zegt J. Verwer van de ge meente Veere. Momenteel zijn de twee parkeerplaatsen goed voor zo'n zevenhonderd auto's. Uit onderzoek is afgelopen zo mer gebleken dat bijna tweehonderd bezoekers hun voertuigen overal in de woon wijk parkeren. Het nieuwe ter rein moet daarom rui mte bieden aan negenhonderd auto's. „Om ervoor te zorgen dat strandgangers niet alsnog hun auto's in de wijk zetten, moeten geschikte handhavingsmaatre- gelen worden gezocht", aldus Verwer. „Op 23 mei houden we een informatieavond voor buurtbewoners. Dan kunnen we niet alleen ons plan toelichten, Het huidige pax-ticuliere parkeerterrein aan de Westerscheldestraat. maar ook verschillende maatre gelen bespreken zoals bijvoor beeld parkeervergunningen." Bestemmingsplan Als het plan wordt goedge keurd, moet het bestemmings plan van de nieuwe locatie wor den gewijzigd. Omdat dat een lang traject is, kan het nieuwe parkeerterrein pas in de zomer van 2001 in gebruik worden ge nomen. ,Ook deze zomer al, wil len we iets doen aan de overlast. Dat wordt eveneens een onder werp van gesprek op de infor matieavond. Wellicht worden er toezichthouders ingeschakeld, maar misschien zeggen de om wonenden dat ze voor één jaar nog wel over hun hart willen strijken." De bijeenkomst wordt 23 mei om 19.30 uur gehouden in het gemeentehuis aan de Traverse in Domburg. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 20-jari- ge thaibokser uit Middelburg is in zijn streven naar een prof loopbaan op het criminele pad beland. Gisteren moest de Eu ropese en Nederlandse kampi oen thaiboksen zich voor het telen van hennep verantwoor den voor de Middelburgse po litierechter. De hennepkweke rij zou hem zijn aangepraat door een kennis, want het was een gemakkelijke manier om snel geld te verdienen. Dat klonk hem als muziek in de oren, want hijwas nog steeds op zoek naar een spon sor voor zijn carrière als thai bokser. Bij toeval werd de hen- nep kwekerij 9 april vorig jaar ontdekt, door een lekkage bij de buren. De politie stuitte op een goed geoutilleerde hen nepkwekerij. Bij de verdachte werden 242 hennepplanten met een gewicht van 25 kilo aangetroffen. Officier van justitie M. Kap- peyne van de Coppello ver trouwde er gezien de sportieve ambities van de verdachte op, dat hij niet opnieuw met een kwekerij zal beginnen. Hij eis te 5000 gulden boete en drie maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf. Raadsman W. Schieman wees op de jonge leeftijd van zijn cliënt. „Het was aanlokkelijk voor hem." Schieman vond de boete te fors. Des te meer, omdat er over zijn inkomen pas straks meer duidelijkheid zal zijn. „Hij staat op de drempel van een professionele loopbaan. Dat levert hem straks eenprof- contract, startgelden en prij zengeld op. Hij verdient nu I ook nog wat met les geven." Trots De Middelburger toonde trots i een serie krantenknipsels aan I de politierechter. Met de financiële positie van de thaibokser wilde politie- rechter G, Nomes best reke- ning houden. „De sportieve prestaties zijn weliswaar veel belovend, maar nog niet ver taald in een prof contract." Nomes halveerde de boete tot 2500 gulden en vonniste de Middelburger voor het overige conform de eis. De expositie Middelburg-Japan is amper gepromoot en bovendien nog maar één kwartier per uur te bezoeken tijdens de openingstij den van het Middelburgse stadhuis. foto Lex de Meester minimaal drie jaar leven van een minimuminkomen. Mensen die een uitkering via de gemeen te krijgen, werden rechtstreeks benaderd. Via de gemeentelijke uitke ringsadministratie werden driehonderd aanvragen toege kend. Daarnaast kregen nog eens honderd uitkeringsgerech tigden, die iets minder dan drie jaar een uitkering hadden. De gemeente wees zeventig aan vragen af. Het merendeel daar van 'verdiende' te veel. Aanvragen Het totaal aantal toegewezen aanvragen kwam uiteindelijk op 409 uit en had betrekking op 793 kinderen. De gemeente ging bij de raming van het benodigde bedrag van 225.000 gulden nog uit van maximaal vijftienhon derd kinderen. In tien procent van alle toegekende bijdragen ging het om allochtone gezin nen. De gemeente is daar tevre den over, omdat van het totale bestand bij sociale zaken ook tien procent niet-Nederlander is. Het bedrag van 120.000 gul den is op uitdrukkelijk verzoek van de Cliëntenraad uitgekeerd voor de feestdagen in december. Verrruiming Het college denkt dat twee oor zaken ten grondslag liggen aan het feit dat maar de helft van het beschikbare budget is uitge keerd: het aantal mensen dat in aanmerking zou komen voor een bijdrage is niet bereikt óf het aantal uitkeringsgerechtig den dat al langer dan drie jaar leeft van een minimuminkomen is kleiner dan gedacht. B en W overwegen nu ook ouderen in aanmerking te laten komen voor de regeling. VLISSINGEN - De bibliotheek in Vlissingen trakteert bezoe kers zaterdagmiddag 20 mei op accordeon- en dwarsfluitmu- zick. Leerlingen van Lucinda An- driessen en Ger Blom van de Zeeuwse Muziekschool zullen als eerste de middag muzikaal opluisteren. Daarna zullen er nog verschil lende artiesten optreden in 't Spui. De middag duurt van 2.00 tot 4.00 uur. i door Arjan van Westen MIDDELBURG - De tentoon stelling Deshima in het stad huis in Middelburg lijdt een anoniem bestaan. Burgemees ter L. H. B. Spar van der Hoek en de afdeling communicatie van de gemeente hebben geen ruchtbaarheid aan de exposi tie gegeven. Bovendien kan de tentoonstelling slechts één kwartier per uur onder toe zicht bezocht worden. De ove rige drie kwartier is de ruimte gesloten. I Middelburg heeft een zuster- I stad-relatie met Nagasaki en I claimt een historische band met Japan. Het jaar 2000, waarin in heel het land de vier- I honderd jaar Nederlands-Ja- I panse betrekkingen worden i gevierd, zou dan ook aange- I grepen worden óm Middel- j burg te promoten. De tentoon stelling in de voorzaal van het stadhuis, waar een maquette van het Japanse kunstmatige schiereiland Deshima, een I model van het in Middelburg gebouwde VOC-schip Prins I Willemen replica's van Japan se aquarellen van het Neder landse leven op het Japanse ei land staan opgesteld, lijden echter al weken een anoniem bestaan. T. Van Gent, die de tentoon stelling samenstelde^ weet niet waarom er geen reclame voor de expositie is gemaakt. „Daarvoor moetje bij de afde ling communicatie zijn. In elk geval kan ik over de inhoud uren vertellen", aldus Van Gent. „Klopt dat er geen pu bliciteit aan de tentoonten- stelling is gegeven", zegt het hoofd van de afdeling commu nicatie, P. Woudstra. „Nie mand heeft ons daar opdracht voor gegeven. En de tentoon stelling over Japan zit in de portefeuille van de burge meester. Die had dat dus moe ten doen. Verder kan ik er niets over zeggen." Publiciteit „Is dat zo dat er geen publici teit voor deze tentoonstelling is gegeven? Ik zou het niet we ten, echt niet", reageert Spar van der Hoek. Op zijn beurt verwijst de burgemeester weer naar de afdeling communica tie. Als een groot probleem ziet hij het ontbreken van publici teit niet. „De tentoonstelling loopt fantastisch." Van Gent heeft de gidsen van de VW bijgepraat over de re latie Middelburg-Japan. Een bezoek aan de voorzaal van het stadhuis is immers in de stadswandeling opgenomen. V. Griep van de afdeling public relations van de VW zegt dat er niet veel belangstelling voor de expositie is. Griep: „We at tenderen de deelnemers van de route wel op de tentoonstel ling. En natuurlijk vertellen we over het VOC-verleden. Maar ik moet eerlijk zeggen dat we niet veel tijd aan de ex positie besteden." De reden is dat de link Middelburg-Japan door de wandelaars niet wordt gelegd. „De tentoonstelling is ook niet van dien aard dat mensen er kilometers voor gaan rijden." De tentoonstellingsruimte is het grootste deel van de dag gesloten. Alleen de gidsen van de VW en die van het stadhuis hebben de sleutel. Geïnteres seerden moeten dus of een af zonderlijke afspraak op het stadhuis maken of wachten totdat de gidsen van de VW langskomen. Griep: „Om het i uur komen wij er langs. We I blijven een kwartiertje in de voorzaal. Langer kan niet." De ruimte langer openhouden past eenvoudigweg niet in het drukke programma van de stadswandeling. Kritiek De kritiek van Groenlinks dat er tijdens het jubileumjaar In Middelburg te weinig gebeurt, I vindt Spar van der Hoek on zin. „Het jaar is nog' niet om." De kans dat hij zelf naar de Middelburgse zusterstad Na gasaki afreist, is minimaal. „Ons budget voor dit soort za ken is niet erg groot." Het college heeft volgens Spar de fractie van Groenlinks ove rigens per brief een weer woord gegeven. Wat er in die bi'ief staat, wil hij niet zeggen. Maar er moet uit blijken dat het college voldoende doet aan de promotie van Middelburg ter gelegenheid van de viering 400 jaar betrekkingen met Ja- i pan. „Wacht maar af." MIDDELBURG - Een 54-jarige man uit Vlissingen is woens dag door de politierechter in Middelburg veroordeeld tot zes tig uur werkstraf. De verdachte had tussen maart en augustus vorig jaar als ver koper zijn Vlissingse werkgever voor bijna 9000 gulden be stolen. Dat bedrag, om precies te zijn 8763 gulden, moet de Vlissinger terugbetalen aan de gedupeerde. DOMBURG - Op het monument op de Domburgse begraaf plaats komen drie granieten gedenkplaten met daarop de na men van Domburgers die tijdens de Tweede Wereldoorlog om het leven zijn gekomen. Het college van B en W van de ge meente Veere wil bijna vijfduizend gulden uittrekken voor het maken en aanbrengen van de gedenkplaten. Op het monument zijn nu de slachtoffers aangebracht die in Domburg vielen. Op de nieuwe platen moeten ook de namen komen van Domburgers die elders zijn overleden. Het is de bedoeling de platen op 1 november 2000, de dag van de herdenking van de bevrijding van Domburg, te onthullen. MIDDELBURG - Een 46-jarige Goesenaar is woensdag door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot 18 maanden ge vangenisstraf vanwege handel in heroïne. Zijn kompaan, een 48-jarige man uit Rilland, kreeg 15 maanden waarvan 5 maanden voorwaardelijk. Tegen beide mannen waren twee weken geleden door de officier van justitie dezelfde straffen geëist. De mannen dreven hun handel in Goes. MIDDELBURG - Een 19-jarige Vlissinger is woensdag door de Middelburgse rechtbank veroordeeld tot een j aar gevange nisstraf voor het plegen van verschillende inbraken en een poging tot diefstal met geweld. De vergrijpen vonden plaats in Vlissingen. Tegen de man was achttien maanden geëist. De man moet daarnaast, conform de eis van de officier, een gevangenisstraf uitzitten van vier maanden, die hem eerder voorwaardelijk was opgelegd. DEN HAAG - De 283 akkerbouwers die zich verzetten tegen de aanwijzing van spuitvrije zones langs slootkanten, geven de moed niet op. Zij hebben hoger beroep ingesteld bij het Haags gerechtshof tegen de voor hen negatieve uitspraak in kort geding door de Haagse rechtbank, eind april. De boeren zijn tegen de vaststelling van spuitvrije zones, onder meer omdat zij voor het verlies aan bouwland langs de watergan gen niet worden gecompenseerd. De spuitvrije zones zijn door het Rijk bij het Lozingenbesluit ingesteld om de verontreini ging van water door bestrijdingsmiddelen te verminderen. Circa 150 Zeeuwen bevinden zich onder de 283 protesterende akkerbouwers. OVEZANDE - Een 29-jarige automobilist uit Middelburg is in de nacht van dinsdag op woensdag in Ovezande met zijn auto over de kop gegaan. De man reed over de hoofdstraat, komende uit de richting Nieuwstraat, en zag een verkeerslus over het hoofd. Hij reed met zijn voorwiel tegen de kantblokken waarop zijn wagen over de kop sloeg en tegen een betonnen paal tot stil stand kwam. De bestuurder bleef ongedeerd, maar zijn auto is total loss. |oor Ab van der Sluis JLISSINGEN - De gemeente Vlissingen heeft vorig jaar bijna r:20.000 gulden uitgekeerd aan uitkeringsgerechtigden. Zij .{regen het geld, zodat kinderen id konden worden van een jiport- of muziekvereniging. J en W zijn gematigd positief, tr was namelijk meer geld be schikbaar. Tiet college vermoedt dat niet edereen weet dat er een specia- fe bijdrageregeling is. Dat blijkt lit een evaluatie. [poel van de regeling is uitke ringsgerechtigden een financi al steuntje in de rug te geven, let geld mag voor diverse doel einden gebruikt worden, zolang Ir maar een sociaal of cultureel 'intje aan vast zit. De gemeente- laad stelde in totaal 225.000 julden beschikbaar, ouders met kinderen kunnen 'óer kind 150 gulden per jaar Ifijgen. De leeftijdsgrens is be haald op achttien jaar. De rege- ing is bedoeld voor mensen die REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 1 e-mail: redgoes@pzc.nl j te Goes: R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt j M. Koek E. Soesman te Vlissingen: A.A. van der Sluis (chef) N.F.C. Berkelder E.L. Ramakers M.J. van der Schot j A. van Westen K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE j Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 1 Fax:(0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet j http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl door Miriam van der Schot DOMBURG - Het beheer van het stadhuismuseum De Vier schaar in Veere wordt het ko mende zomerseizoen waar schijnlijk uitbesteed aan het Zeeuws Museum in Middel burg. Het college van B en W van Veere wil daarvoor ruim 16.000 gulden uittrekken. Met het vertrek van gemeente archivaris Peter Blom naar het Zeeuws Archief in Middelburg, is het museum zonder beheerder en coördinator komen te zitten. De gemeente weet nog niet hoe die functies op de lange termijn worden ingevuld omdat er nog geen duidelijkheid is over de toekomst van het historische stadhuis. De gemeente is wel op zoek gegaan naar een tijdelijke oplossing en denkt die gevon den te hebben bij het Zeeuws Museum. Vanuit de gemeente kan nie mand die functies vervullen om dat de specifieke deskundigheid op het gebied van organiseren, coördineren en beheren van een museum daarvoor ontbreekt. Het Zeeuws Museum heeft die deskundigheid wel. Daarnaast is er personele ruimte omdat het Zeeuws Museum zelf dit j aar ge sloten is vanwege een verbou wing. Met de directeur van het museum in Middelburg zijn al afspraken gemaakt over bijvoorbeeld het openen en slui ting van het museum, het druk ken van een folder en het inrich ten van exposities. De Vierschaar zal dan geopend zijn van 1 juni tot 1 september van maandag tot en met zater dag van 13 tot 17 uur. MIDDELBURG -' De Middel burgse politierechter heeft woensdag een 30-jarige man uit Vlissingen voor rijden tijdens een rijontzegging veroordeeld tot twee weken voorwaardelij ke. De politierechter hield er in de strafmaat rekening mee dat de verdachte nog maar net voor een complex van andei'e straf bare feiten was veroordeeld. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 49-jarige man uit Gfouda heeft vorig jaar zijn schoonmoeder uit Vlissin gen voor 13.000 gulden gedu peerd. De Gouwenaar bemoeide zich na het overlijden van zijn schoonvader nogal nadrukke lijk met de financiën van de na bestaande. Hij zag zijn kans schoon en liet het slachtoffer begin januari een blanco girokaart onderte kenen, waarna hij het bedrag invulde en overschreef naar zijn eigen girorekening. De verdach te liet zich woensdag weliswaar niet zien op de zitting van de Middelburg politierechter, maar dat belette G. Nomes niet om hem wegens verduistering conform de eis tot zes weken cel te veroordelen. Een schoonzus ter van de verdachte, wel aan wezig, was achter de verduiste ring gekomen toen ze het sterk ingekrompen saldo op de giro rekening van haar 76-jarige moeder zag staan. Er was spra ke van een enorm financieel gat. De man heeft inmiddels een deel van het bedrag naar de rekening van zijn schoonmoeder terugge boekt. De aanleiding tot de ver duistering moest worden ge zocht in acute schulden. Ook zou hij een kat van zijn schoon moeder hebben gestolen en het beest vervolgens voor 1500 gul denhebben doorverkocht, maar dat werd hem gisteren niet ver weten. De politierechter vor derde dat de restschuld van 5746 gulden wordt terugbe taald aan het slachtoffei*. Offi cier van justitie M. Kappeyne van de Coppello meende dat de man een gemakkelijk slachtof fer had uitgekozen. „Zijn schoonmoeder had veel ver trouwen in hem. Dat is nu ger schonden." )or Miriam van der Schot OUDEKERKE - Bewoners cn Irandbezoekers van Dishoek Sibben iedere zomer te maken net parkeerproblemen. Twee nrticuliere terreinen doen, in linenspraak met de gemeente, lenst als plaats voor betaald arkeren. Veel bezoekers zoe- en echter een gratis plekje in de hde woonwijk. Om een einde te naken aan deze parkcerproble- nen heeft gemeente Veere een jieuw plan bedacht. öe twee huidige terreinen aan e Westerscheldestraat en de Jaapduinseweg moeten vol tas dat ontwerp sluiten. Het tie terrein is nauwelijks afge- fhermd met bomen waardoor fet een doorn in het oog is van wel omwonenden als de ge beente. Het andere, kleinere trrein is bestemd voor woning- puw. pr vervanging wil Veere het Middelburg - Een 27-jarige ian uit Oostkapellc is woens- 'ag in Middelburg wegens ronken rijden veroordeeld tot .650 gulden boete en zes maan- en voorwaardelijke rij-ont- 'egging- |e verdachte raakte 18 juli vo lg jaar in Renesse met zijn mo or van de weg, toen hij wilde iitwijken voor een tegenligger, 'fij brak zijn sleutelbeen en zijn 1'houder raakte uit de kom. ?ijn duo-passagier raakte be wusteloos en liep een gebroken mkel op. In het ziekenhuis werd lij de verdachte een bloedproef ■jfgenomen. Daaruit bleek dat lij drie keer zoveel gedronken Ijad dan is toegestaan. De Oostkapellaar voerde aan lat de tegenligger, een wagen Tiet paardentrailer, over de Middenlijn van de rijbaan reed, yaardoor hij zich genoodzaakt joelde om uit te wijken. Over de "ilcohol zei hij dat hij die dag liet had gegeten en dat daar- joor de drank van de vorige Ivond nog in zijn bloed had ge leten. foto Lex de Meester stuk grond in de zuidelijke hoek Slobberduins Rijwielpad/ Wes terscheldestraat inrichten als parkeerplaats. Dat gebied komt door de geplande ruilverkave ling in eigendom van de ge meente. 's Winters zal een deel van dat terrein worden gebruikt als opslagplaats voor strand huisjes en in de zomer kunnen bezoekers er tegen betaling be talen. Van het hele gebied er om heen, wordt bos gemaakt. Het parkeerterrein wordt alleen be reikbaar via een nieuwe toe gangsweg vanaf de Strandweg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 23