Schouwen tegen komst bordelen Ziekenhuis Dirksland as klaar voor afsluiting Zeelandbrug PZC Prunjegebied moet drassiger worden Woning moet wijken mor komst van bedrijventerrein Taxichauffeur mag vergunning vader niet overnemen zeeland .21 Gemeente staat maximaal één prostitutiegelegenheid toe woensdag 17 mei 2000 loor Famke van Loon !IERIKZEE - Het is beter de (ïogelijke komst van één bor- leel in de gemeente Schouwen- luiveland vast te leggen, dan ater bij gebrek aan regelgeving loor ondernemers gedwongen e worden er tien te moeten ac- epteren. Dat lijkt de opvatting an de verschillende politieke racties in de Schouwse ge- aeenteraad te zijn. )e gemeente Schouwen-Duive- and zit niet te wachten op de estiging van een bordeel op het iland, maar kan moeilijk tegen Ie wetgeving daaromtrent in- ;aan. Vorig jaar is in Den Haag iesloten dat per 1 oktober 2000 iet bordeelverbod, zoals dat in iet Wetboek van Strafrecht taat beschreven, komt te ver ballen Iet gevolg hiervan is dat ge leenten op juridische gronden !e vergunningen voor de vesti- jng van een bordeel niet langer unnen tegen houden; üozart werft eden tijdens ipen huis ERSEKE - Muziekvereniging lozart houdt op drie avonden a mei openbare repetities, lensen die er aan denken lid te rorden, kunnen dan kennis ko len maken. lozart heeft onder meer een lokfluitgroep, een leerlin- enorkerst, een fanfare en een weilband. Aspirant-muzikan- »n kunnen een opleiding vol- en aan de Zeeuwse Muziek- chool of bij een ervaren lid van lozart zelf. )e openbare repetities vinden laats in drie delen. Op dinsdag 3 mei vanaf 18.45 uur repeteert et jeugdorkest. Aansluitend is 'e fanfare aan de beurt. Deze re- etities vinden plaats in Het tefpunt. De andere worden ge- ouden in het repetitiegebouw an de Paardenmarkt. Op don- Ierdag 25 mei zal de slagwerk- roep daar vanaf 19.00 uur oe- enen. )p woensdag 31 mei om 18.30 is eblokfluitgroep als laatste aan e beurt. Met het vaststellen 'van een maximum aantal bordelen dat binnen de gemeente gevestigd mag worden, hoopt het college de uitwerking van deze wets wijziging in eigen hand te hou den. Een nulbeleid, waarmee geen enkel bordeel in de ge meente is toestaan, is niet moge lijk. Daarom wil burgemeester J. Asselbergs het maximale voorstellen, en dat is één. ,,Op deze manier voeren we de wet uit via een minimaal model", legt Asselbergs in zijn toelich ting op het voorstel uit. Dilemma Tijdens de vergadering van de commissie Algemene en Interne Zaken dinsdagavond stond het prostitutiebeleid van de ge meente Schouwen-Duiveland op de agenda. C. Flikweert van de SGP/GPV-fractie stelt bij de behandeling van het voorstel dat hij in deze kwestie met een dilemma te maken heeft. Het voorstel legitimeert volgens hem wél de vestiging van een bordeel, hetgeen tegen zijn overtuiging ingaat. Hij wijst op groncl van de bijbel ieder vorm van prostitutie af, maar geeft toe dat hij 'momenteel geen re- eel alternatief kan bieden'. Flikweert wil zich nogmaals be zinnen op manieren om de rege ling te omzeilen. Andere ge meenten als Harderwijk en Vriezeveen, die zich voor het zelfde probleem gesteld zien, onderzoeken nog mogelijkhe den om op enige manier onder deze wet uit te komen. Zo wordt gekeken of via de weg van ruim telijke ordening de komst van prostitutiegelegenheden kan worden tegengehouden. Burge meester Asselbergs raadt deze methode af, omdat dit een 'onei genlijk gebruik van de planolo gie zou betekenen'. Bedenkingen Ook andere leden van de com missie hebben hun bedenkingen over het voorstel, maar kiezen voor het minste van twee kwa den. ,,We hebben dit nodig om 99 andere bordelen te weren", stelt J. van den Berge van de RPF vast. Zes van de zeven poli tici steunen dan ook het voor stel. Alleen Flikweert wilde dins dagavond nog geen oordeel vel len. V Jg||$§gg| jij Het Prunjegebied is wel nat, maar nog lang niet nat genoeg. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans SEROOSKERKE - Eind dit jaar, als het hele Prunjegebied in het kader van het landin richtingsproject Schouwen- Oost heringericht is, start het Waterschap Zeeuwse Eilan den met een vijf jaar durend experiment. De bedoeling is om stapsgewijs het oppervlak tewaterpeil met een meter te verhogen. Het Prunjegebied moet feite lijk één groot plas- en drasge- bied worden. Wie over de N59 of Delingsdijk langs het na tuurgebied in wording rijdt, moet meer water dan land zien en zover is het nog lang niet. Sterker nog, de reeds gegraven kreken dreigen te verdrogen. Daarom is vooruitlopend of het proefproject van het wa terschap in de landinrich tingscommissie Schouwen- Oost onlangs besloten het peil deze zomer al met vijftien cen timeter te verhogen! Dat is tegen het zere been van de agrarische vertegenwoor digers binnen de landinrich tingscommissie. Zij vinden dat een verhoging van de grond waterstand pas kan als er ga ranties zijn dat dat geen scha de toebrengt aan aanpalend landbouwgebied. En mocht dat onverhoopt toch het geval zijn, dan dienen er compense rende maatregelen voor de boeren tegenover te staan en dat is nog niet geregeld. Normaliter zóu dat eind van het jaar, parallel met het ge reedkomen van de herinrich ting van het Prunjegebied, wel het geval moeten zijn. De peil- verhoging wordt gerealiseerd door stuwen aan te leggen en ringsloten te graven. Hoewel op zich een bijzonder experi ment, spreekt het kennelijk niet zo tot de verbeelding. Een geplande informatieochtend in Serooskerke over het pro ject werd door het waterschap wegens gebrek aan belangstel ling afgelast. Boete voor doorrijden na ongeval MIDDELBURG - Een 53-jarige man uit Colijnsplaat is dins dag in Middelburg veroordeeld tot 1500 gulden boete en drie maanden voorwaardelijke rijontzegging. De verdachte reed 18 juli vorig jaar op de Kortgeenseweg een motorrijder van achteren aan. In plaats van te stoppen spoedde de taxichauf feur zich naar Kortgene om een klant op te h alenD e vriendin van het slachtoffer, die ook op een motor reed, zette de achter volging in en wist het kenteken van de taxi te noteren. De 45-jarige motorrijder uit Geersdijk raakte bij de aanrij ding behoorlij k gewond. Gebroken ribben en een schouder uit de kom kostten hem vijf maanden revalidatie. Het doorrijden na een ongeval werd de dader extra zwaar aangerekend, om dat hij beroepschauffeur is. De taxichauffeur is na het onge val ontslagen. Het slachtoffer bleek te hebben gedronken en kreeg daarom ook een boete opgelegd van 850 gulden. Valse strippenkaarten voor AZC MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter W. ter Berg heeft dinsdag een 3 7 -j arige bewoner van het asielzoekerscen trum in Burgh-Haamstede veroordeeld tot 750 gulden boete. De man had begin dit j aar aan andere asielzoekers valse strip penkaarten verkocht. De vervalsing werd door een oplettende buschauffeur ontdekt, toen een van de asielzoekers met de strippenkaart wilde betalen. Bij een huiszoeking in het AZC werden nog meer vervalste strippenkaarten aangetroffen. Dronken bromfietser krijgt boete MIDDELBURG - Een 65-jarige man uit Borssele probeerde de Middelburgse politierechter dinsdag te overtuigen van zijn onschuld; hij kon er toch ook niets aan doen dat hij op dok tersadvies drie borrels per dag moest drinken? ,,Dat ben ik niet gewend, maar ik heb suiker." In beschonken toestand stapte de man op 23 juli vorig jaar op zijn bromfiets. Hij slin gerde door 's-Heerenhoek, waar hij door de politie van de weg werd gehaald. De blaastest mislukte. Dus moest er bloed ge prikt worden. De verdachte bleek drie keer zoveel gedronken te hebben dan is toegestaan. „Ik heb na de jenever nog twee pilsjes gedronken. Door de combinatie met medicijnen ben ik duizelig geworden", zei hijOfficier van justitie M. Kappeyne eiste 700 gulden boete, waarvan de helft voorwaardelijk en twee maanden voorwaardelijke rijontzegging. De politie rechter nam de eis over. Vlissingen houdt 1,5 miljoen over VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen heeft vorig j aar ruim anderhalf miljoen gulden overgehouden. Het college wil vier ton opzij zetten voor mensen die hun belastingen niet kunnen of willen betalen. Het restant gaat naar de algemene reserve. Dat blijkt uit de jaarrekening over 1999. Vlissingen had vorig jaar meevallers die opliepen tot tien miljoen gulden. De ge meente kreeg meer geld van het Rijk, een hogere teruggave van afvalverwerker OLAZ en een hogere uitkering voor het opvangen van asielzoekers. Daarnaast ontving Vlissingen meer aan gemeentelijke bouwleges. Dijkverbeteringsplannen gewijzigd TERNEUZEN - Gedeputeerde Staten gaan akkoord met een wijziging van de dijkverbeteringsplannen van de Nieuw- Neuzenpolder West en de Braakmanpolder bij Temeuzen. In het bestek was opgenomen dat de steenbekleding van beide dijkvakken moet worden verbeterd. Waterschap Zeeuws- Vlaanderen, de uitvoerder van de plannen, zegt tot andere in zichten te zijn gekomenZo moet in de Nieuw-Neuzenpolder West en de Braakmanpolder de onder de basaltlaag gelegen glooiing van Doornikse bloksteen worden verbeterd. Aan sluitend aan de onderhoudsweg zal een strook glooiing in as falt worden uitgevoerd in plaats van met betonzuilen. door Marcel Modde DIRKSLAND - De Raad van Bestuur van het ziekenhuis in Dirksland ziet geen reden tot het nemen van extra maatre gelen voor de periode in het najaar dat de Zeelandbrug volledig zal zijn gestremd. Vol gens directeur patiëntenzorg J. van der Heide is het Van Weel-Bethesda in staat met de huidige capaciteit een eventu ele extra stroom patiënten uit Schouwen-Duiveland op te vangen. Hij schrijft dat in een brief aan het de Directie Wel zijn van de provincie. In de planopzet die de zorgver- lenende instanties samen met de provincie en de verzeke raars hebben opgesteld voor een verantwoorde ziekenzorg tijdens de stremming, wordt uitgegaan van een eventuele noodopvang in het Dirksland- se ziekenhuis. Van die moge lijkheid zal alleen gebruik worden gemaakt indien de li chamelijke toestand van een patiënt dermate slecht is, dat vervoer via de (langere) omlei dingsroute over de Ooster- scheldekering niet gewenst is, zo is onderling afgesproken. Van der Heide gaat er vanuit dat het Van Weel-Bethesda in staat is dergelijke calamitei ten binnen de beschikbare ca paciteit op te vangen. Gedepu teerde Staten steunen die op vatting, zo laten ze in hun ant woord op de brief weten. Ge wezen wordt in dat verband op de tijdelijke heropening van de operatiekamers in Zierikzee buiten kantoortijden en de in zet van een extra ambulance op Schouwen-Duiveland van 18 september tot 10 oktober. Fietsersbond Minder soepel verloopt de af sluiting van de Zeelandbrug in de dagelijkse belevenis van de Fietsersbond. De provinciale afdeling van de ENFB voelt zich niet serieus genomen door het provinciebestuur. De be langenorganisatie heeft diver se voorstellen ingediend ter verbetering van het in haar ogen slecht geregelde alterna tieve vervoer voor fietsers tij dens de renovatiewerkzaam heden. Reactie Op die Vorige maand schrifte lijk ingediende suggesties is tot op heden geen reactie uit Middelburg gekomen en dat stoort de bond mateloos, zo laat afdelingsvoorzitter J. van Velzen blijken in een brand brief aan de commissie ver keer en vervoer van Provincia le Staten. In zijn schrijven signaleert Van Velzen bovendien dat slecht wordt gewaakt over de veiligheid van de fietsers. On danks het feit dat de brug reeds meerdere weken officieel is afgesloten voor al het fiets- verkeer, is dat volgens hem niet voor iedereen even duide lijk aangegeven. Het gevolg is dat er -in ieder geval tot na Pa sen- nog fietsers over de brug reden, 'inclusief gezinnen met kinderen', stelt Van Velzen. „We menen daaruit te mogen afleiden dat ons eerdere plei dooi voor het in stand houden van een fietspad tijdens de re novatiewerkzaamheden zeker tijdens de maand april tot de mogelijkheden zou hebben kunnen behoren. Tegelijker tijd stellen we vast dat op dit moment de verkeersveiligheid voor fietsers op de Zeeland-, brug in het geding is." Van Velzen wijst daarmee op de oversteek van de ene op de an dere baan, die halverwege de brug moet worden gemaakt. Hij vraagt de commissie met klem, de huidige besluitvor ming te herzien. loor Piet Kleemans IRUINISSE - De provincie leeland vindt net als de ge- leente Schouwen-Duiveland lat de woning van de familie luijt aan de Vluchthavenweg ij Bruinisse gesaneerd moet porden in verband met de plan- ien voor de uitbreiding van het Iruse bedrijventerrein. De pro- incie heeft het bezwaarschrift an de Fluijts tegen het bestem mingsplan bedrijventerrein on- legrond verklaard. )e familie Fluijt koos destijds oor de wat afgelegen stek aan Ie Vluchthavenweg vanwege de Bite en vrijheid. Die dreigen ze iu kwijt te raken, lovendien hebben ze, schrijft lUn raadsman mr. A Vinken- org van SRK Rechtsbijstand in iet bezwaarschrift, drie jaar mg in onzekerheid verkeerd, /aardoor het woongenot er niet epaald op vooruit ging. Wat de luijts vreemd vinden, is dat de REDACTIE NOORD-ZEELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111)454647 Fax: (0111)454657 e-mail: redzzee@pzc.nl M. Modde (chef) M.G. van den Broek P. Kleemans F.F.A.M. van Loon A.M.L. Pankow R.H.N. Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet I http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl toenmalige gemeente Bruinisse hen wel vergunning gaf voor een ingrijpende en kostbare ver bouwing, terwijl er toen al spra ke was van plannen voor uit breiding van het bedrijventer rein. Verder constateert mr. Vinken- borg dat hoewel de Zeeuwse Mi lieu Federatie (ZMF) het gebied rondom de aanpalende Vlucht- haven ziet als stiltegebied, de gemeente er voor kiest om een einde te maken aan die stilte. „Een stuk Zeeuws landschap wordt ingewisseld voor een be drijventerrein. Hier wordt een stukje natuur ingeleverd." De provincie is echter net als de gemeente Schouwen-Duive land onverbiddelijk. Het huis moet weg. „Met het gemeente bestuur zijn wij van mening dat handhaving van de burgerwo ning aan de Vluchthavenweg forse beperkingen met zich mee brengt voor de gewenste ont wikkelingen van het bedrijven terrein. Sanering van de woning achten wij uit het oogpunt van een goede ruimtelijke ordening een juiste keuze." Het compro misvoorstel van de familie Fluijt om de woning te laten staan en te voorzien van een rui me groenstrook veegt de provin cie van tafel. De provincie wijst erop dat de familie Fluijt aanspraak kan maken op een schadeloosstel ling. De gemeente Schouwen- Duiveland zegt in een vergevor derd stadium van onderharide- ling over aankoop van de woning en het bieden van ver vangende woonruimte te zijn. Vooralsnog gaat de gemeente er vanuit dat het probleem langs de weg der onderhandeling op gelost kan worden. Loswal Voor wat betref t de aanleg van de loswal in de Vluchthaven, ten dienste van de uitbreiding van het bedrijventerrein, heeft de provincie geen planologische bezwaren en schaart zij zich achter de conclusie van de ge meente Schouwen-Duiveland dat de door het buurtcomité Zij- pe tegen de loswal ingediende zienswijze ongegrond is. Woordvoerder J. Storm van het buurtcomité laat zich er niet door ontmoedigen. Wat hem betreft is de strijd nog niet gestreden. „We gaan zeker bezwaar aantekenen tegen het verlenen van een milieuvergun ning. Ze zijn nog niet van ons af." door Piet Kleemans ZONNEMAIRE - Hij wil het fa miliebedrijf graag voortzetten, taxichauffeur J. H. Verhulst uit Zonnemaire. Er is slechts één hinderpaal: de vergunning stond op naam van zijn in 1998 overleden vader en Verhulst ju nior kan die niet zomaar over nemen. Het bezwaarschrift van Verhulst tegen de weigering van de provincie om de taxivergu- ning te verlenen is ongegrond verklaard. Volgens .de provincie had Ver hulst junior zichzelf en zijn nieuwe bedrijf Zonnemaire BV een hoop ellende kunnen bespa ren. Toen zijn vader in 1998 overleed, had hij binnen zes maanden aan de bevoegde auto riteiten kenbaar moeten maken dat hij het bedrijf van zijn vader voort wilde zetten en de taxi vergunning op zijn naam wilde laten zetten. Dat was Verhulst onbekend. Hij ging er min of meer vanuit dat iets dergelijks wel automatisch van vader op zoon zou worden overgedragen. Dat de praktijk weerbarstiger is, ondervond Verhulst toen er in december 1999 een missive van de provin cie in de bus plofte, waarin stond dat de vergunning van Verhulst senior was ingetrok ken. Verhulst junior klom in de pen en diende bij de provincie een bezwaarschrift in tegen het intrekken van de vergunning. Netter Het verweer van Verhulst dat hij al sinds ruim vijf jaar regelma tig taxidiensten van zijn vader overnam en hem dat uitstekend bevalt, maakte geen indruk op de provincie. Het bezwaar schrift van Verhulst junior werd ongegrond verklaard. Wel geeft de provincie toe dat het netter was geweest als ze niet de ver gunning van Verhulst senior had ingetrokken, maar Verhulst junior had laten weten dat de vergunning wegens het overlij den van Verhulst senior was ko men te vervallen Ook wijst de provincie Verhulst erop dat de provincie niet langer bevoegd is tot het verlenen van taxivergunningen. Wil Verhulst alsnog een taxi ver gunning dan dient hij zich vol gens de brief van de provincie te wenden tot de Rijksverkeersin spectie. Die instantie verzorgt sinds 1 januari dit jaar de ver- gunningsverlening voor taxibe drijven. Verhulst'blij ft nuchter onder de tegenslag. „Ik wil graag het fa miliebedrijf voortzetten. Mijn vader nam het over van mijn opa en ik wil het weer van mijn va der overnemen. Ik denk dat het bedrijf al zo'n zestig jaar be staat. Rijk wordt je er niet van, maar hier bestaat gewoon veel behoefte aan een bedrijf als dit en daar wil ik op inspelen. Als dat betekent dat ik nu een nieu we taxivergunning aan moet vragen, dan zit er niets anders op. Ach ja, de ambtelijke mo lens." Boete voor diefstal thee MIDDELBURG - Een 32-jarige man uit Vlissingen is dinsdag in Middelburg veroordeeld tot vijftig gulden boete. De Vlissinger had 9 maart dit jaar een pakje thee, ter waarde van drie gulden en 49 cent, bij de Edah in zijn woonplaats wegge nomen. Hij had de andere bood schappen afgerekend, maar het pakje thee in zijn binnenzak ge stopt. Dieven stelen uithangbord politie Domburg DOMBURG - Onbekenden heb ben tussen maandagmiddag vijf uur en 's nachts één uur een uit hangbord POLITIE gestolen. Het bord hing aan de gevel van het politiebureau in Domburg. Hoeveel geld het bord waard is, weet de politie niet. Informatie over fibromyalgie ZIERIKZEE - De Nationale vereniging voor Fibromyalgie- patiënten houdt zaterdag 20 mei een regio-bijeenkomst voor leden in het Multifunctioneel Centrum aan de Huybertsstraat in Zierikzee. Fibromyalgie is een vorm van reuma waarbij de patiënten pijn hebben in het bindweefsel. De bijeenkomst duurt van 14 tot 16 uur. Spreker is de huisarts A P. van Erkel. De lezing heeft als thema 'Een kwestie van afstemmen op het juiste net'. De fietsersbond zegt dat er slecht wordt gewaakt over de veiligheid van fietsers tijdens de werkzaamheden op de Zeelandbrug. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 49