Competitie wijkt voor Spelen Night of the Sports in Koudekerke Vlaamse heuvels scherprechter PZC Mislukte rentree Andre Agassi Geert de Poorter naar Terneuzen Nuijten voert turnploeg aan bij EK in Parijs sport 29 Weinig profvoetbal in Nederland als Jong Oranje naar Sydney gaat )egradatie oor Geel Spelen zijn dichtbij voor waterpoloërs vrijdag 12 mei 2000 onze sportredactie EIST - De voetbalcompetitie Nederland komt zo goed als te liggen tijdens de Olympi- Spelen als het Nederlands elftal zich daarvoor reet te kwalificeren. Clubs die oelers leveren voor het olym- isch team hoeven dan in Ne erland niet in actie te komen. iondscoach Han Berger heeft at gisteren laten weten bij de van de 25 gese- voor het Olympisch Het is echter nog aller- ainst zeker of tijdens het olym- ijsch voetbaltoernooi ook geen Jtu'opacup- of Champions Lea- worden ge peeld. De Uefa heeft daarover geen beslissing genomen, iide selectie die van 27 mei tot 4 [ini kwalificatie voor Sydney af te dwingen tijdens etEuropees kampioenschap in lowakije zitten spelers van verschillende Neder- andse clubs. Normaal gespro- zullen die voetballers ook aar de Spelen gaan. Bovendien eeft bondscoach Han Berger in ustralië de mogelijkheid om rie oudere dispensatiespelers pte nemen. oor het EK in Slowakije heeft lerger in eerste instantie 25 pelers uitgenodigd. Daar zitten en paar vraagtekens bij. Robin [elisse wordt vervangen als hij iet Cambuur aan de nacompe- tie moet meedoen. Voor doel- ïan Mark Zegers van Excelsior eldt dat niet. Zegers, volgend eizoen onder contract bij For- una Sittard, zit bij de derde RUSSEL - Verbroedering ieel is op de laatste competitie- ag van de Belgische eerste lasse gedegradeerd. >e club heeft het slechts één sei- oen op het hoogste niveau vol- ehouden. Geel was niet opge- rassen tegen Club Brugge (0-2). loor dat resultaat kwam Geel rie punten tekort op Charleroi, at 1-1 speelde tegen lands- ampioen Anderlecht. Bij Geel i Dimitri Mbuyu, oud-speler an Hoek, de manager. Belga Rotterdamse club op de bank. „Carlo L'Ami staat normaal ge sproken in het doel. Dus heb ik met Excelsior de afspraak ge maakt dat Zegers mee kan naar Slowakije. Ook als L'Ami on verhoopt geblesseerd raakt." De selectie van Berger begint volgende week dinsdag in Zee land aan de voorbereiding op het EK. Daar zal de ploeg een aantal dagen vertoeven. De vel den van Terneuzense Boys wor den als trainingsveld gebruikt en dinsdagavond staat een oe fenwedstrijd tegen Hoek op het programma. Een aantal spelers zal er dan niet bij zijn: de toekomstige PSV'er Kevin Hofland is nog herstellende van een kniebles sure, maar heeft Berger laten weten een week later mogelijk wel mee te kunnen trainen. De Roda JC'ers Zafarin en Rudge moeten op 21 mei de bekerfinale nog spelen en zullen zich daarna pas bij de selectie voegen. Met de clubs van Musampa en Oude Kamphuis, de twee in het buitenland spelende geselec teerden, hoopt Berger te kunnen regelen dat zij zich wel op 16 mei in Terneuzen melden. De KNVB moet op 17 mei een definitieve lijst met twintig na men doorgeven aan de Uefa. De vijf afvallers blijven gewoon meetrainen met de groepomdat Berger na 17 mei nog uit dat vijftal mag putten, als één van zijn spelers onverhoopt gebles seerd raakt. Wel neemt Berger maar twee doelmannen mee naar Slowa kije. Van het trio Zegers, Paau- we en Van der Vlag valt er dus nog één af. De selectie: Mark van Bommel en Wilfred Bouma (PSV), Pascal Bos- schaarten John de John (FC. Utrecht Ellery Cairo (Feyenoord), Tim Cornelisse en Tom van der Leegte (RKC Waalwijk), Kevin Hofland en Remco van der Schaaf (Fortuna Sit tard), Richard K?iopper en John Nieuwenburg (Ajax), Anthony hur ling HeerenveenKilci Musampa (Malaga), Robin Nelisse (Cambuur Leeuwarden), Niels Oude Kamp huis (Schalke'04), Cees Paauwe en Jan Vennegoor of Hesselink (FC Twente), Ron Pander en Peter van der Vlag (Veendam), Humphrey Ru dge en Davy Zafarin (Roda JC), Vic tor Silcora en Peter Wisgerhof (Vites se) en Mark Zegers van Excelsior. GPD Andre Agassi werd gisteren verrassend uitgeschakeld door de SlowaakDominik Hrbaty. foto Domenico Stineliis/AP van onze sportredactie ROME - Andre Agassi is donderdag tijdens het tennistoernooi van Rome in de derde ronde uitgeschakeld. De als eerste geplaats te Amerikaan ging in twee sets ten onder te gen de Slowaak Hrbaty: 4-6 4-6. Hrbaty plaatste zich hierdoor voor de kwartfinales. Dé nederlaag betekende voor Agassi een streep door zijn voorbereiding op de Open Franse titelstrijd later deze maand. De Amerikaan nam voor het eerst aan êen toer nooi deel sinds Atlanta in april, waar hij een hamstringblessure opliep. Agassi maakte een vermoeide indruk. In Warschau bereikte Miriam Oremans als tweede Nederlandse de kwartfinale. Ze won in de tweede ronde met 6-3 6-1 van de Hon gaarse Petra Mandula. Kristie Boogert, vijfde geplaatst, verloor van de Slowaakse Henrieta Nagyova (6-0 6-3). Woensdag had Amanda Hopmans zich al bij de laatste acht gevoegd. AFP Italianen introduceren nieuw shirt ROME - Plet nationale elftal van Italië speelt tijdens EURO 2000 in speciaal ontworpen shirts. Het doel is tweeledig: vrouwen aantrekken en het voetballen gemakkelijker maken. Wat betreft het eerste punt: de shirts zitten strak om het li chaam. Het tweede, wat serieuzere voordeel van de tenues is dat ze erg ver uitrekkenAls een tegenstander een Italiaan aan het shirtje vasthoudt, kan deze beter doorvoetballen dan tot nu toe het geval was. Ook kan de scheidsrechter het beter zien als iemand aan het shirt wordt getrokken. Overigens bestudeerde de ontwerper van de shirts de moge lijkheid ook de broeken strak om de huid te laten zitten, maar van dat plan zag hij om onbekende redenen af. RTR Bertolini wint in Vredeskoers USTI NAD LABEM - De Italiaan Alessandro Bertolini heeft donderdag de koninginneritin de Vredeskoers gewonnen. Hij had na een rit over 230 kilometer in Usti nad Labem in Tsje chië 43 seconden voorsprong op een achtervolgende groepDe Nederlander Wim van de Meulenhof eindigde als zesde. Ger- benLöwikgaf op na 160 kilometer. Hij had nog teveel last van blessures die hij een dag eerder had opgelopen door een aan rijding. De Poolse klassementsleider Piotr Wadecki finishte op drie minuten in het peloton. Hij blijft leider. De Spaanse wielrenner Angel Edo heeft de derde etappe van de Ronde van Asturië gewonnen. De rit ging over 179 kilome ter van Llanes naar Gij on. De Spanjaard Alberto Lopez de Munain bleef de leider in het algemeen klassement. DPA/AFP Jeugdig Oranje mist finale TEL AVIV - De Nederlandse voetbalploeg met spelers tot zes tien jaar heeft donderdag in Tel Aviv de finale van de strijd om de Europese titel op het nippertje gemist. Door een tegendoel punt in de laatste minuut van Yon verloor het team van coach Pijpers in de halve finale met 2-1 van Tsjechië. Nederland kwam in de 24e minuut aan een voorsprong door een doelpunt van Heitinga. Elf minuten later zorgde Perodjan voor de ge lijkmaker. In de andere halve finale won Portugal met 2-1 van Griekenland. AFP Indiana Pacers ruim aan leiding PHILADELPHIA -De Indiana Pacers hebben ruim de leiding genomen in de halve finales van de Eastern Conference in de NBA Het team van Rik Smits versloeg de Philadelphia 7 6 'ers met 97-89 en staat nu met 3-0 voor in debest-of-seven-reeks. Het lij kt erop dat de Pacers voor het tweede achtereenvolgen de seizoen Philadelphia uit de play-offs werken. Reggie Miller kwam tot 29 punten en provoceerde het thuis publiek in de slotseconden van de wedstrijd door nonchalant de bal tussen zijn benen te stuiten en daarbij naar de Philadel phia-fans te staren. Die koelden hun frustraties door voor werpen op de speel vloer te gooien. Rik Smits kwam tot een to taal van 6 punten en liep tegen zijn vijfde persoonlijke fout op halverwege het derde kwart. RTR/ANP Aanklacht danseres tegen Tyson LAS VEGAS - Een naaktdanseres heeft een aanklacht inge diend tegen Mike Tyson. De bokser zou de 24-jarige Victoria Bianco in de striptease-bar Ceetah's bij haar borst hebben ge grepen en verwond. Ook zou hij haar hebben beledigd. De po litie heeft de zaak onderzocht, maar kon geen aanwijzingen tegen Tyson vinden. De vuistvechter heeft via zijn advocaat Jim Jimmerson laten weten dat de vrouw kwaad werd, nadat hij weigerde met haar te dansen. De voormalige wereldkampioen in het zwaarge wicht, die in het verleden drie jaar vastzat wegens verkrach ting, is in voorbereiding op het gevecht met zijn landgenoot Lou Savarese. SID/AFP 1ANNOVER - De Nederlandse vaterpoloërs staan op de drem- iel van de Olympische Spelen. )e ploeg van bondscoach Johan lantjes won donderdag in de weede ronde van het kwalifica- ietoernooi in Hannover met nimmale cijfers van Frankrijk: -6. Een benutte strafworp van larry van der Meer vijf secon- len voor het einde was beslis- end. „Ik heb toch veel inter- lationale wedstrijden meege- naakt, maar dat een scheids- echter vijf seconden voor het linde een strafworp toekent, is cht zeldzaam", wist Aantjes. )e waterpoloërs moeten in [roep E tweede worden. Joego- lavië is na de 8-4-zege op Roe- nenië zeker van een ticket voor iydney. Nederland heeft Grie- :enland als laatste concurrent. krekenland won donderdag ran Brazilië (9-7). Nederland leeft één punt meer. Een gelijk- pel in het onderlinge duel vrij- lag is voldoende om de reis naar iydney ai te dwingen. ANP Jshockeyers Finland kloppen favoriet Zweden ST. PETERSBURG - Slowakije ea Finland hebben zich woens dag in Sint Petersburg verras send geplaatst voor de halve fi liates van het toernooi om de ivereldtitel ijshockey. In de kwartfinale schakelde •Slowakije de ploeg van de Ver enigde Staten uit met 4-1. De periodestanden waren 0-1 3-0 jl-0. De Amerikanen begonnen goed, maar konden de fanatieke plowaken in de tweede periode niet weerstaan. Finland toonde zich net iets Sterker dan het favoriete Zwe pen: 2-1. Tot de derde periode Stonden de Zweden nog voor Hoor een doelpunt van NHL- prof Modin: 0-1 0-0 2-0. In de il7e minuut schoot Kallio de ge lijkmaker in. Lind bezorgde de Finnen de winst. Later op de avond slaagden Ca nada en Tsjechië er ook in de halve finales te bereiken. Dat gebeurde wel volgens verwach ting. Canada won van Zwitser land met 5-3 na bij het begin van de derde periode nog met 3-2 te pebben achter gestaan. De Tsje- pen waren met 3 -1 te sterk voor Letland, dat dit toernooi toch pen sterke indruk achterliet. Al le treffers vielen in de tweede perio'dey waarbij de Letten de 'leiding namen. Varada, Sykora fenDopita waren daarna succes vol voor Tsjechië. AFP Verkiezing Zeeuws sporter van het jaar tijdens gala door Jan Dagevos VLISSINGEN - Wie wordt de opvolger van wielrenner Pa trick Tolhoek als Zeeuws spor ter van het jaar? Het antwoord op die vraag komt vanavond tij dens de Night of the Sports in Koudekerke. Tijdens het gala zal bekend worden gemaakt wie zich Zeeuws sporter van het jaar 2000 mag noemen. De genomi neerden zijn tafeltennisser Kal- un Yu, turnster Monique Nuij- ten en dressuurruiter Laurens van Lieren. Kalun Yu is zo langzamerhand een vertrouwd gezicht bij de sportverkiezing. Vorig jaar werd de Middelburger tweede achter Patrick Tolhoek. Het voorbije seizoen kan Yu bogen op sterke prestaties. Tijdens het NK haalde hij de laatste vier. Daarnaast werd hij Zeeuws kampioen en won met zijn part ner Chen Sung het Open kampi oenschap van Wales. Dressuurruiter Laurens van Lieren uit Schore is genomi neerd, omdat hij in 1999 nog meer progressie heeft geboekt. De Bevelander komt tegen woordig uit in de op één na hoogste klasse, Prix St. Geor ges. Daarnaast maakt hij deel uit van de nationale Young Ri- ders-selectie. Monique Nuijten is de derde ge nomineerde. De turnster uit Goes kende een prima seizoen. Nuijten behaalde in Nijmegen de Nederlandse meerkamp titel en won twee toestelfinales. Ver der deed ze mee aan het WK in China, waar ze als enige Neder- Oefenduel HVVmet GA Eagles HULST - HW'24 speelt zaterdag 20 mei op eigen veld een oefenduel met eerstedivisieclub Go Ahead Eagles. De Deventer ploeg van trainer Jan van Staa komt met de complete selectie naar Hulst, maar de Zeeuws-Vlamingen tre den in verband met de na- competitie om een plaats in de tweede klasse met een gelegenheidsteam aan. De wedstrijd, waar voor de toegang gratis is, begint om 19.00 uur. landse de individuele finale haalde. Daarin eindigde ze op de 32e plaats. Met de landen ploeg werd ze veertiende. Nuijten had gehoopt op uitzen ding naar de Olympische Spelen in Sydney, maar volgens de NOCNSF voldeed ze niet aan de gestelde kwalificatie-eisen, on der meer een plaats bij de eerste twaalf in het landenklassement Nuijten'is vanavond niet aan wezig bij de Night of the Sports in Koudekerke, omdat ze vanaf vandaag actief is tijdens de Eu ropese kampioenschappen in Parijs. Naast de Zeeuws sporter van het jaar 2000 wordt ook het sporttalent, de sportploeg, de aangepast sporter en de sport- vrij williger gekozen. Bij de ta lenten gaat de strijd tussen turner Anthony van Assche uit Sas van Gent, dressuuramazone Thamar Zweistra uit Geersdijk en tennisster Sylvana Bauer uit Kruiningen. Springgroep In de categorie sportploeg zijn de tafeltennissers van 't Zand, de jeugdzwemploeg van De Schelde en de mannenspring- groep van Forza Gymnastica genomineerd. Voor de verkiezing van aange past sporter komen Marjorie van de Bunt (langlaufen en biatlon), Angela Maas (rolstoel- tennis) en Jan Jansen (pistool schieten) in aanmerking. De nominatie voor de sportvrijwil- liger is nog geheim. De jury, die verantwoordelijk is voor de uit verkiezingen, bestaat uit sport journalisten van de regionale media en vertegenwoordigers van de Zeeuwse Sportraad. De organisatie - de gemeente Veere en de Zeeuwse sportraad - hebben kosten noch moeite ge spaard een aanvullend pro gramma op te zetten. De huldi ging van de Zeeuwse sporters staat centraal, maar daarnaast is er ook plaats voor amusement (dansgroepen en een jongleur) en een forumdiscussie over een mogelijke Zeeuwse Touretappe in 2004. Bondscoach Gerrie Knetemann zal hierop nader in gaan. De presentatie van het gala, dat in de De Couburg wordt gehou den, is in handen van Hans Kraay jr. De aanvang is 19.30 uur. Sterk deelnemersveld bij Internationale Juniorendriedaagse door Peter van Kouteren AXEL - Met de inschrijving van maar liefst vijftien nationale ploegen kent de negentiende editie van de Internationale Ju niorendriedaagse opnieuw een zeer sterk deelnemersveld. De wedstrijd, die over veertien da gen begint en voor de achtste keer in het klassement om de wereldbeker is opgenomen, lijkt bovendien door een wijziging van het parkoers in de konin- ginnerit een echte slijtageslag te worden. Voor de derde keer op rij trekt de Internationale Juniorendrie daagse op de slotdag door de Vlaamse Ardennen. Twee jaar achter elkaar bleef de verwach te schifting uit. Zondag 28 mei krijgen de j onge renners het ver trouwde parkoers precies in omgekeerde richting voor de kiezen. Dat betekent.dat kort na de start al geklommen moet worden, in plaats van in de finale. Boven dien moeten dit jaar De Beren dries en De Valkenberg drie keer worden beklommen. De Vlam- me is zeven keer in het parkoers opgenomen. Dat. moet tot een een schifting een een ijzersterke winnaar lei den. Ap den Doelder: „Dit is een zeer selectief parkoers. Met as falt, kasseien en beklimmingen. Bovendien kennen junioren nog geen combines en afspraken. Ze vliegen er meteen in." De voorzitter van de organise rende stichting toonde zich gis teravond tijdens de presentatie uiterst tevreden. „Vooral omdat we van veel ploegen weten wie Het bestuur van de Internationale Juniorendriedaagse toont vier meter faxpapier, dat het kreeg van de Moldavische ploeg. foto Peter Nicolai er aan het vertrek komen. Er gaan in onze wedstrijd nogal wat kleppers van start. De nationale ploegen van Italië en Frankrijk zijn niet van de partij, maar daar staat tegen over dat vooral uit Oost-Europa veel nationale formaties komen. Ap den Doelder: „Dat zijn lan den, waaruit op dit moment bij de profs veel renners goede uit slagen rijden. Ik heb van veel profploegen een telefoontje ge had dat ze komen scouten. De Pool Blazej -Janiaczyk (de huidige leider in het wereldbe kerklassement), zijn landge noot Peter Mazxxr (winnaar van twee etappes in de eerste we reldbekerwedstrijd en natio naal kampioen) en de Zweedse nationale kampioen tijdrijden Per Nilsson behoren tot de favo rieten. In de ploeg van Zuid- West-Nederland rijden drie Zeeuwexx: Jacky van Ast, John ny Hoogerland en Diederik Veerman. De driedaagse begint vrijdag 26 mei met een etappe over ruim 111 kilometer, met start en fi nish in Koewacht. Zaterdag ochtend staat in Zuiddorpe een tijdrit (10,5 kilometer) op het programma. De derde etappe (eveneens zaterdag) bedraagt ruim honderd kilometer, met start en finish in Axel. In de vierde en laatste etappe is Adri van der Poel te gast. De rit door de Vlaamse Arden nen is 121 kilometerlang. door Frits Bakker SAS VAN GENT - De voet balclub Terneuzen heeft weer een nieuwe speler aan de selectie voor volgend sei zoen toegevoegd. De 36-jari- ge middenvelder Geert de Poorter, die jarenlang een van de gangmakers was in het elftal van Hoek, heeft zijn overgang naar Terneuzen be kendgemaakt. Het nieuws van de transfer kwam bij Hoek totaal onver wacht. Trainer Frans Ver meulen, die zeer gechar meerd is van de Sassenaar, deed gisteravond nog een ui terste poging om de speler op andere gedachten te bren gen. De Poorter- bleef echter bij zijn besluit. „Ik heb mijn ja-woord aan Terneuzen ge geven", verklaarde hij. „Het is een club met ambitie en ik denk daar nog zeker twee jaar mee te kunnen." Geert de Poorter is bezig aan zijn zesde seizoen bij Hoek. De Belg, die na zijn huwelijk naar Sas van Gent is ver huisd. heeft daarvoor altijd voor SLV Zelzate gespeeld. In zijn Hoek-periode groeide hij uit tot een van de betere spelers van de hoofdklasse. Bij Terneuzen is De Poorter de zesde nieuwe aanwinst, na keeper Erik de Koeijer, Den nis Rietjens, Jacky Lambert, Hubert van den Hemel (allen afkomstig van HW'24) en Randy Lauret (AA Gent). doorSven Remijnsen PARIJS - Het imposante Palais Onrnisports Paris Bercy is vanaf vandaag het toneel van de 23e Europese kampioenschappen turnen voor vrouwen. In Parijs gaan 257 turnsters uit 36 landen drie dagen lang de strijd met el kaar aan; vandaag in de landen- wedstrijd, morgen in het indivi duele toernooi, en zondag bij de afzonderlijke toestelfinales. Tijdens de training in het sport paleis waren de meeste ogen gis teren gericht op de voornaamste titelkandidaten: de Roemeense wereldkampioene Maria Olaru, regerend Europees kampioene Svetlana Khorkina uit Rusland en de Öeltraïnse Viktoria Kar- penko. In de schaduw van dit drietal kwam. ook de Neder landse ploeg op de mat. Oranje wordt in Parijs aangevoerd door de 16-jarige Monique Nuijten uit Goes. Nuijten, die vorig jaar kampioene van Nederland werd, komt als enige Neder landse tumster op alle vier de onderdelen in actie. Ze begint op de brug, waarna balk, vloer en sprong volgen. Nuijten wordt bijgestaan door Anneke Lücke en Leonie Mar- zouk uit Amsterdam, Fieke Wil- lems uit Malden en Anouk Jong uit Heerhugowaard. Het stre ven van het team, dat onder lei ding staat van Boris Orlov, is het voortzetten van de stijgende lijn die enkele jaren geleden is inge zet. Twee jaar terug eindigde Nederland op het EK in Sint Pe- tersburg als twaalfde. Vorig jaar, bij het WK in China, werd de ploeg veertiende, waardoor kwalificatie voor de Olympi sche Spelen maar net werd ge mist. Desondanks was Neder land in China het negende Europese land, een prestatie die de verwachtingen voor het EK in Parijs danig opschroefde. Omdat Monique Nuijten alle toestellen turnt, komt ze - als enige in de nationale ploeg - in aanmerking voor een plaats in het individuele toernooi van morgen. De beste 24 turnsters uit de landenwedstrij d van van daag plaatsen zich voor de indi viduele eindstrijd, met een maximum van twee turnsters per land. De EK-landenwed- strijd werd twee jaar geleden gewonnen door Roemenië, dat Rusland en Oekraïne voorbleef.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 57