Bizarre ontknoping voor SAR Oostburg houdt kans op plek in vijfde klasse ■3HK m Warmte nekt atleten PZC Roemrijke voetballers komen in finale tekort Scheldesport mist promotie na verlies Geen succes voor kampioensteams in biljartvoor ronden sport Tern. Boys wint oefenduel van Sluiskil Tafeltennissers grijpen ondanks zege naast de titel uitslagen maandag 8 mei 2000 z16 door Aector Dooms TERNEUZEN - Het 24e Bier pul-zaalvoetbaltoernooi in Ter- neuzen, met veel sterke ploegen aan de start, kreeg zaterdag in het team Smile een mooie win naar. De Terneuzenaren ver sloegen in de finale La Porte d'Or, dat hoofdzakelijk uit spe lers van de roemrijke familie Van Poucke bestond: 2-1. Smile was aanvankelijk meer in balbezit en nam nog voor de rust afstand via treffers van Hensley Victorina en Ryan de Regt: 2-0. De tegenstander uit IJzendijke deed er daarna alles aan om de achterstand teniet te doen. Dat leek in eerste instantie te lukken met een doelpunt van Thomas van Poucke. De zoon van ex- profvoetballer Ronnie van Poucke, spelend bij de Beloften van RWDM, toonde met zijn tiende doelpunt van het toer nooi zijn aanvallende kwalitei ten. Maar het bleef bij 2-1. Ronnie van Poucke, in zijn jon gere j aren onder meer speler van Anderlecht, had zichtbaar' moeite met de kilootjes, maar zijn traptechniek had er niet on der geleden. Ook Luc en Oliver van Poucke lieten zich in de eindstrijd gelden. De wisseltro fee ging echter naar Smile. Topscorer werd Thomas van Poucke met tien doelpunten, voor Barry van der Hooft (Smile) met acht treffers. Van der Hooft was ook verantwoor delijk voor de 1450e treffer van de toernooienreeks: een subtiel doelpunt achter het standbeen. Ron van Tilburg (Rabo Hel mond) werd uitgeroepen tot de beste speler. Er waren vele indi viduele prijzen. Zo ging bij voorbeeld de prijs voor de meest technische zaalvoetballer naar Peter Nieskens (Cadzand). Erwin van de Wege won voor de derde keer de Gerrie Mühren- trofee. De Terneuzenaar hield in de finale met tien deelnemers de bal het langst hoog. Als een elas tiek bleef de bal met het nodige effect aan zijn voeten gekleefd. Ryan de Regt werd tweede, maar de opmerkelijkste presta tie werd geleverd door de tienj a- rige Soufian Doorns. De jonge voetballer slaagde erin de bal 365 keer hoog te houden en be haalde daarmee een derde plaats. Dertig deelnemers hadden zich aangemeld. Gerrie Mühren kon zaterdag zelf niet van de part: zijn. De scout van Ajax was voc zijn werkgever een aantal dage: in Engeland, maar moest daar na meteen doorvliegen naa Tsjechië. Gerrie Mühren liet or g'anisator Jan de Wolf weten da een door de Volendammer ge signeerde bal voor de winnaa onderweg was naar Terneuzen. Na afloop kreeg elke deelneme een bierpul, vanwege het 25-ja rig bestaan van de Terneuzens zaalvoetbalvereniging D, Zwaantjes, destijds opgerich onder de naam Eksakt. SLUISKIL - Terneuzense Boy- had zaterdagavond weinig moeite om Sluiskil in een oefen wedstrijd naar een ruime neder laag te spelen. De zater dagtweedeklasser won ir Sluiskil met 5-2. Leon Goossen opende al vroeg in de wedstrijd de score uit eer. strafschop en nadat Fabian du Puy de stand weer in evenwicht had gebracht, troffen voor de rust ook Tim Louwiesse en Mare de Kunder doel: 1-3. Door (op nieuw) Leon Goossen en Tim Louwiesse werd het na de her vatting 1-5, voordat Dominique Verlinde de eindstand in de slot fase van elfmeter op 2-5 bepaal de. Zaalvoetbaltitel voor De Vliegher VLISSINGEN - In de eerste klasse B van het zaalvoetbal voor vrouwen is het team van De Vliegher kampioen geworden dankzij een 1-0-overwinning op Kloetinge 4. Eggermont bleef met 2-1 de baas over Schinkel Assurantie. Kloetinge 4-De Vliegher 0-1 (0- 0): De gelukkigste ploeg heeft gewonnen. Het enige doelpunt werd uit een scrimmage ge maakt door Mandy Heppener. Eggermont-Schinkel Assuran tie 2-1 (2-0): Bij rust stond de thuisclub met 2-0 voor door twee doelpunten van Christian- ne Kouijzer. Samantha Hoefna gel bracht de bezoekers nog te rug tot 2-1. door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketbal lers van Scheldesport zijn er niet in geslaagd om de promo tiekans naar de overgangsklas se af te dwingen. De ploeg van coach Grusé de Grave verloor zaterdag in Rijen kansloos met 71-44 van Migliore. De neder laag had gevolgen voor de eindstand in het district Bra bant/Zeeland. Scheldesport eindigde achter kampioen Ba rons op een gedeelde tweede plaats met Vossenberg. Het onderling resultaat tussen deze twee ploegen moest de doorslag geven. Dat viel nega tief uit voor de Terneuzenaren. De Grave betreurde de gemiste kans achteraf niet. „Ik denk dat het voor de ploeg moeilijk zou zijn geweest om zich nog eens op te laden voor de nacompetitie. We zijn te wisselvallig geweest. De ploeg is slecht gestart en slecht geëindigd. Daartussen hebben we goede wedstrijden gespeeld", blikte de Terneuzen se coach niet ontevreden terug op het seizoen. In Rijen nam Scheldesport. in de beginfase even een 5-2-voor- sprong, maar daarna waren de Brabanders oppermachtig. Ver dedigend gaven ze geen kansen weg, waardoor Scheldesport gedwongen werd van afstand te schieten. Dat lukte van geen kanten. Bij de rust was het verschil op gelopen tot dertien punten: 36- 23. In de tweede helft geraakten de Terneuzenaren maar niet in het ritme. Het viel op dat de ploeg drie weken niet in actie was gekomen. De kloof werd nog verder uitgebreid, maar Scheldesport wist zich al eerder verslagen. „We hebben in een hogere klasse nog niets te zoe ken, maar wellicht lukt het vol gend jaar", aldus De Grave na afloop. SAR'7 2-speler Wim "t Hooft, hier in actie: „Dit is een enorme domper." foto Charles Strijd door Peter van Kouteren KLOOSTERZANDE - Onge loof en onbegrip vochten zater dag bij de tafeltennissers van SAR/'t Laantje om voorrang. De ploeg uit Kloosterzande leek na de ruime S-2-zege in de laat ste competitiewedstrijd thuis tegen Valkenswaard zo goed als zeker kampioen van de derde divisie, maar wrerd achterhaald door concurrent Salamanders, dat onverwacht met 9-1 van Belcrum won. Salamanders, dat eerder in de competitie met 6-4 van Belcrum won, kwam daardoor op gelijke hoogte met de formatie uit Kloosterzande. Het onderling resultaat (twee keer 6-4 in het voordeel van Salamanders) gaf in een onverkwikkelijke titelra ce de doorslag. SAR/'t Laantje voerde negen weken lang de ranglijst aan. De Zeeuws-Vlamingen begonnen met een punt meer dan Sala manders aan de laatste ontmoe ting. Daarin kwam de thuis ploeg erg moeizaam op gang. Dennis Verdunnen verloor zijn eerste enkelspel in drie games van Patrick van Mol. Het dub belspel ging ma een 19-17-voor- sprong in de derde game met 19- 21 verloren. Maar plotseling raakte de motor op toeren. Dat leidde in een marathonpar tij tot. zes opeenvolgende over winningen, waarop niets viel af te dingen. „Dan denk je: dit is genoeg", stamelde een ontgoo chelde Wim 't Hooft. „Maar dit is een enorme domper." De 8-2 zege bracht het puntentotaal van SAR/'t Laantje op 69. Den nis Verdurmen, die zaterdag zijn vijfde persoonlijke nederlaag leed, scoorde 83 procent. Wim 't Hooft (73 procent) en Erwin Verdurmen (53 procent) waren dit seizoen eveneens goed op dreef. Feeststemming De gemiste titel was een streep door de rekening en temperde de feeststemming, die in de loop van de middag en avond was ontstaan. De vrouwen van SAR zaten sinds vorige week in de wachtkamer en grepen volko men onverwacht het kampioen schap, omdat naaste belager Docos met 6-4 van Korenbeurs verloor. Bovendien werden de meisjes van SAR zaterdag door een nipte zege tegen HTC (6-4) kampioen in de landelijke A- klasse. De kurk bleef echter op de voor de mannen gekoelde champag ne. Dat was vooi'al een tegen valler, omdat Dennis en Erwin Verdurmen aan de uitdaging van het spelen op een hoger ni veau toe zijn. Wim't Hooft: „We vragen wel een plaats in de tweede divisie aan, omdat er door terugtrekking van teams drie plaatsen vrij komen." SAR/'t Laantje-Valkenswaard 8-2: E. Verdurmen-R. Kremers 21-15, 21- 17; D. Verdurmen-P. van Mol 21-14, 13-21, 17-21; W 't Hooft-W. van Vroenhoven 21-18, 19-21, 21-17; E. Verdurmen/W. t Hooft-P. van Mol/R. Kremers 21-14,15-21,19-21 D. Verdurmen-R. Kremers 21-8, 21- 6; E. Verdurmen-W. Vroenhoven 21- 19, 21-5; W. 't Hooft-P. van Mol 13- 21, 21-1S, 21-16; D. Verdurmen-W. Vroenhoven 21-19. 21-18; W. 't Hooft-R. Kremers 21-15, 21-16; E. Verdurmen-P. vanMol 21-17, 21-17. door Aector Dooms OOSTBURG - Vijftig procent kans heeft Oostburg om naar de vijfde klasse van het zondag voetbal te promoveren. De ploeg van trainer Jan Verdonk voldeed gisteren in Oostburg aan de verwachtingen door in de nacompetitie van de zesde klas se RLA Westdorpe met 2-0 te verslaan. Die uitslag was ruim schoots voldoende om straks in twee onderlinge duels met SVC uit Standaardbuiten uit te ma ken welke ploeg zich vijf deklas- ser mag noemen. Bij verlies of een gelijkspel te gen het al uitgespeelde RLA W. zou Oostburg uitgeschakeld zijn, maar zover liet de thuis club het niet komen. Oostburg kende een prima start en kwam al na twee minuten door Stefan Roche op een 1-0 voorsprong. „De spelers waren heel gespan nen, omdat ze het niet gewend zijn met de druk om te gaan. Ik moet zeggen: na de 2-0 viel bij mij ook pas de spanning weg. Van goed voetbal kon geen spra ke zijn, maar we hebben de wed strijd vrij gemakkelijk kunnen uitspelen", stelde Oostburg- trainer Jan Verdonk achteraf. RLA W. begon zonder de gebles seerden Marino Dhooge en Dries Breyne aan het duel. Voor rust viel ook nog Arjan de Mey uit. De Westdorpenaren maakte een uitgebluste indruk. De ploeg van trainer Chris de Beer deed wel zijn sportieve plicht, maar miste de geldingsdrang. Aanvallend stelde de in de zesde klasse als favoriet gestarte Westdorpse club niet veel voor. De solide Oostburgse verdedi ging hield na de rustgevende voorsprong, onder leiding van de routiniers Johan Duininck en Luc Maenhaut, de rijen geslo ten. Opsteker Na de opsteker van het vroege doelpunt zorgde Dimitri Over- meire halverwege de eerste helft voor een van de schaarse hoog tepunten. De behendige aanvaller slalom de langs drie Westdorpse verde digers en bood Ger van de Voor de een niet te missen kans. De middenvelder schoot zijn ploeg via het lichaam van RLA W.-doelman Denny Snel naar 2-0. Het spelpeil zakte daarna steeds verder weg. De warmte leek verlammend te werken op de spelers en de verzorgers had den het druk met het oplappen van geblesseerde spelers. Ln de slotfase kregen Ronald Lijbaert voor RLA W. en Oostburg-inval ler Peter van de Linde kansen om de score een ander aanzien te geven. Opvallend was het optre den van Bert Dutree, die inviel bij de Westdorpse ploeg. De 42- jarige routinier, die normaal ge sproken in het veteranenteam van RLA W. uitkomt, groeide in de resterende twintig speelmi nuten uit tot de opvallendste speler. Versterking •Jan Verdonk hoopt stellig dat Oostburg na één jaar afwezig heid weer kan promoveren naar de vijfde klasse. „We krijgen versterking en de selectie blijft in tact. We hebben nog twee wedstrijden te gaan. Ik ken de Brabantse tegenstander niet, maar we zullen er alles aan doen." Oostburg-RIA W. 2-0 (2-0). 2. Stefan Roche 1-0, 22. Ger van de Voorde 2- 0. Scheidsrechter: F. da Silva (Dor drecht). Gele kaart: Arjan de Mey (RIA W.). Aantal toeschouwers: 150. Oostburg: Jeroen Hertogli; Martien Thelen, Johan Duininck, Luc Maen haut, Nielc Maenhaut; Ruben de Rid der (80. SalarAzimi), R.im Datthijn, Ger van de Voorde, Nico Sol; Stefan Roche en Dimitri Overmeire (70. Pe tervan de Linde). Ria W.: Denny Snel; Manfred Siva- gemakers, Andy van der Goes, Ar jan de Mey (30. Giovanni La Heyne), Bart Audenaerd; Ronald Lijbaert, Ruud Audenaerd, Dimitri- Pluym, Sancho Martens (70. Bert Dutree); Arjan Roost en Arno Verlinde. iet Zeeuws-Vlaamse runnerscriterium foto Charles Strijt Zeven atleten in actie tijdens de SSP Sluitingsprijs van het Zeeuws-Vlaamse runnerscriterium. foto Charles Strijd door Wim de Vos WESTDORPE - Voor Frank Verschorre was het zaterdag bijna te veel in de SSP Slui tingsprijs van het Zeeuws- Vlaamse runnerscriterium. De atleet uit Breskens moest eerst werken, kwam pas op het allerlaatste moment aan de start in Westdorpe, liep het snelste van allemaal, maar werd onmiddellijk na de fi nish bevangen door de warm te. De Zeeuws-Vlaming kon echter weer snel op de been worden geholpen. Bij de vrou wen ging de overwinning naar Trees Vermeersch. De onverwachte warmte zorgde zaterdag voor proble men bij meerdere deelnemers en deelneemsters. De organi satie had er al enigszins op ingespeeld door langs het par koers meerdere verzorgings- posten in te richten, maar dat bleek niet voldoende. Vooral de Axelse Leonie Ton was er na afloop van de door haar ge wonnen loop over 9200 meter slecht aan toe. Een combina tie van vermoeidheid en uit drogingsverschijnselen velde haar zodanig dat er een arts aan te pas moest komen. Het duurde vrij lang voordat Ton er weer bovenop was; zater dagavond bleek zij weer ge heelbij haarpositieventezijn. Frank Verschorre was na drukkelijk de snelste op de loop over 14,8 kilometer door de polders rond Westdorpe. Hij nam snel afstand van de concurrenten die daardoor moesten strijden om de twee de plaats. Fons Warrens was daarin de sterkste; de routi nier uit Kloosterzande bleef een andere ervaren loper, Henk Hamelink uit Sas van Gent, ruim één minuut voor Bij de vrouwen liep Trees Ver meersch ver van de overigen weg. De solotocht leverde haar een voorsprong van ruim zesenhalve minuut op. Angelo van Goethem uit Ter- neuzen was de snelste man op de 9200 meter terwijl Leonie Ton dus de beste bij de vrou wen was. Marinja Raaijma- kers uit Axel won bij de vrou wen op de 3600 meter. Oostburg-speler Stefan Roche (liggend) is eerder bij de bal dan RIA W.-speler Arjan Roost en scoort 1-0. foto Charles Strijd HULST - Met nog één wedstrijd in het verschiet kan dezaalvoet- ballers van ING-bank in de B- klasse van het rayon Hulst de ti tel nauwelijks nog ontgaan. ING tekende voor een zeven klapper tegen ZVH/Morres 5 (7- 1) en kan alleen nog door Pimm's Pub worden achterhaald. Het was de zesde overwinning op rij voor de kampioen in spé. De Smet Accountants, dat de Zaalvoetballers ING dicht bij kampioenschap competitie met een nipte zege (3-2) op De Reizende Man af sloot, staat voorlopig met der tien punten op de tweede plaats. In de A-klasse heeft Cantecleer- /Pearle nog steeds de beste kan sen op de titel. De lijstaanvoer der kwam zelf opnieuw niet in actie en werd achterhaald door Rabobank, dat met 6-4 van Pre- mière/Zaman Sport 2 won. Can- tecleer/Pearle heeft echter nog twee wedstrijden tegoed, 't Ros Beijaart/Mikro Electro deed goede zaken. De hekkensluiter voegde in de laatste twee duels vier punten aan het totaal toe. door Rob Claerhoudt HULST - De Zeeuws-Vlaamse kampioensteams die deelnamen aan de gewestelijke biljartvoor ronden zijn allemaal uitgescha keld. In de A-klasse driebanden grote tafel was Den Ouden Arend 1 te licht voor de Roosen- daalse vertegenwoordiger Zu- tex. Tegen deze ploeg moest dubbel worden gespeeld, omdat er verder geen teams waren. De eerste wedstrijd ging met 6-0 verloren en ook de tweede partij werd niet in winst omgezet: 4-2 voor Zutex. Het spannendst was het in de Bl-klasse driebanden kleine ta fel. De Kastanje 2 trof in een dubbelpartij de kampioen van Walcheren-De Bevelanden. De eerste wedstrijd eindigde in een 6-0 nederlaag voor De Kastanje, maar in de tweede ronde wisten ze met dezelfde 6-0 cijfers te winnen. Nu kwam het op het percentage gemaakte carambo les aan, waarin ze net iets te kort kwamen en daardoor is dit sei zoen voor hen voorbij De B2-klasse, eveneens drie banden klein, werd in Hulst ge speeld. Den Ouden Arend 3 was kansloos tegen Schouwen-Dui- veland (6-0) en tegen Kaatsheu vel leek er lang een overwinning in te zitten, maar uiteindelijk werd met 4-2 verloren. De libreteams die zaterdag in actie kwamen brachten het er niet beter van af. Reijnaert 6 moest het in Zevenbergen opne men tegen Kaatsheuvel en West-Brabant. De derde man van Reijnaert, Jean Paul Weer man speelde twee grandioze partijen, won ze ook alle twee met een hoogste serie van 54, maar dit mocht niet verhinde ren dat Reijnaert uitgeschakeld werd. Zijn twee teamgenoten, Jan de Rechter en Robin Claer houdt, konden beiden geen wedstrijd in winst omzetten zo dat er tweemaal met 4-2 verlo ren werd. Voor de libre C2-vertegenwoor- diger, De Kastanje 4, won kop man Jo Bogaert zijn laatste par tij niet en dat resulteerde in een 4-2-verlies waardoor men voor verdere deelname werd uitge schakeld. Zondag kwamen de overige twee libreteams in actie. Nasa uit Axel leed in de C4-klasse tweemaal een nederlaag en was dus uitgeschakeld. De laatste hoop, TMW 2 uit Sluis, kon in de C3-klasse helemaal geen vuist meer maken. Hun voorronden eindigden met tweemaal een verlies van 6-0 waardoor er geen verdere vertegenwoordiging meer van teams uit Zeeuws- Vlaanderen naar de gewestelij ke wedstrijden is. Trimlopen Westdorpe. SSP Sluitingsprijs Run nerscriterium. 14,8 kilometer, mannen: 1. Frank Verschorre (Breskens) 59.08, 2. Fons Warrens (Kloosterzande) 59.51, 3. HenkHamelink(Sasvan Gent) 1.00.57,4. Henk van Tatenhove (Terneuzen) 1.01.07, 5. Chris Verhage (Zaamslag) 1.02.15, 6. Ivan Mees (B) 1.02.29,7. Peter de Vet (Axel) 1.03.10,8. Pedro Rufo Mole- ro (B) 1.03.30, 9. Jan de Jonge (Terneu zen) 1.07.51, 10. Rinus Sijs (Terneüzen) 1.08.08. Vrouwen: 1. Trees Vermeersch (Sas van Gent) 1,12.16,2. Marie-Christine de Mes ure (B) 1.19.00, 3. Annie Moens (B) 1.23.17. Mannen, 9200 meter: 1. Angelo van Goethem (Terneuzen) 35.54, 2. Luc Declercq (B) 36.59, 3. Sven Platschorre (Westdorpe) 37.13, 4. Jo David (Koe wacht) 38.08,5. André Maes (Terneuzen) 38.15. Vrouwen: 1. Leonie Ton (Axel) 39.35, 2. Marleen Bollaert(B) 50.51,3. HesterVink (Westdorpe) 54.31Mannen, 3600 meter: 1Kurt Vanhaverbeke (B) 13.21,2. Freddy Verstichele (B) 14.57, 3. Francesco De- groote (B) 15.42, 4. Roger Nijs (B) 15.54, 5. Roeland Buysse (B) 16.53. Vrouwen: 1. Marinja Raaijmakers (Axel) 22.33, 2. Marie-Jeanne Weemaes (B) 22.43. Jeugd, 500 meter. Jongens: 1. Niek Obrie (Sluiskil). Meisjes: 1. Sanne van Ballenberghe (B). Zaalvoetbal Hulst. Competitie. A-klasse: Rabobank- Première/Zaman Sport 6-4, 't Ros Beij aart/Mikro Electro-IBB Installaties 4-4. Stand: Rabobank 6-14, Cantecleer/Pear- le 4-12, ZVH/Morres 4 7-12, Casteels/De Meerpaal 4-7, IBB Installaties 6-7, 't Ros Beijaart/Mikro Electro 7-5, 't Anker/Schelfout 6-4, Premïère/Zaman Sport 2 6-3. B-klasse: Den Dullaert-IBS 0-5, ING-ZVH- /Morres 5 7-1, De Smet accountants-De Reizende Man 3-2. Stand: ING 6-18, De Smet 6-13, Pimm's Pub 5-12, IBS 6-10, Neckermann/Stuntmarkt 5-9, De Reizen de Man 5-6, Den Engel 4-3, Den Dullaert 6-3, ZVH/Morres 5 6-0. Zaalvoetbal Bierpultoernooi Terneuzen. Eindstand: I. Smile, 2. La Porte d'Or, 3. Cinerent Tern., 4. Redaco Sas van Gent, 5. Foto Mierlo, 6. Tipsy Duck, 7. Rabo Helmond, 8. Cadzand, 9. Flux Elektra, 10. Qutility, II. Van Strien, 12. Schippers. Gerrie Mühren-trofee: 1. Erwin van de Wege, 2. Ryan de Regt, 3. Soufian Dooms. Zaalvoetbal Vrouwen. Eerste klasse B: Eggermont - Schinkel Assurantie 2-1, Kloetinge 4 - De Vliegher 0-1. Stand: De Vliegher 17-28 (kampioen), Kloetinge 3 18-27, Schinkel Assurantie 18-21, Eggermont 17-18, Pub bles 17-17, Kloetinge 4 18-8, Tympaan 16-4. ]4700

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 44