Underdog ZSC zet opmars voort Twee tweede plaatsen voor amazone Sonja de Feiter WIK'57 dieper in degradatiezorgen PZC sport maandag 8 mei 2000 s 16 Ster r etj estoernooi stralend van start WIK'57 en ZSC'62 starten tegen elkaar Degradatiezorgen bij tennissers Zierikzee Scharendijkse ploeg houdt zicht op promotie naar derde klasse W esterschouwen plaveit weg naar kampioenschap Bruse Boys loopt over Mevo heen All Ready nadert titel uitslagen door Ron de Waal door Jos van Belzen SCHARENDIJKE - Dankzij een 3-1 -overwinning op het fa voriete Wolfaartsdijk mag ZSC'62 zich klasseperiodekam pioen noemen van de vierde klasse A Na een duel waarin van fraai voetbal geen sprake was, maar de spanning veel vergoed de, moest de ploeg van trainer Carlos de Jonge met lege handen de thuisreis aanvaarden. Vooraf leek alles in het voordeel van de gasten, die genoeg had den aan een gelijkspel, een re sultaat waarin de vorige twee duels dit seizoen geëindigd waren. Bovendien miste de thuisploeg enkele belangrijke spelers. Toch leken de Zuid-Be velanders het niet op een gelijk spel aan te willen laten komen, want ze begonnen sterk. Met na me Arnold van Gemerden ver zuimde echter in het eerste kwartier te profiteren van de onrust in de ZSC-defensie en bij doelman Sander Vaane. Respect .Als we na een kwartier met 2-0 hadden achtergestaan, hadden we niets te zeggen gehad. In het begin hadden we te veel respect voor de tegenstander", vond de winnende trainer Edwin Kriens ZIERIKZEE - Het tennisvijftal van Westerschouwen plaveide zaterdag de weg naar het kam pioenschap in de eerste klasse van de districtscompetitie. Door de 6-0-zege op De Schelde kan komend weekeinde de titel in de wacht worden gesleept. TV Duiveland raakte twee punten achter op Westerschouwen. Zierikzee-'t Halve Maantje 5-1: In de hoofdklasse veroordeelde Zierikzee zijn Goese opponent tot degradatie. Michel de Vlie ger was de enige die een neder laag incasseerde. Bij de Vaate, Meuldijk en Kort werden in het enkel- en dubbelspel vervolgens niet meer verslagen. Westerschouwen - De Schelde 6-0: Westerschouwen heeft het beoogde kampioenschap in middels geheel in eigen handen. Na de klaterende 6-0-overwin- ning op De Schelde rest de Schouwenaren nog slechts een laatste ontmoeting. Als die wedstrijd van naaste concur rent Jacoba van Beieren wordt gewonnen is de titel binnen. Te gen De Schelde hadden Arno de Koning, Marcel van den Berge, Jacco Geleijnse, Chris Schone- man en Wim Dettingmeier geen enkel probleem. Duiveland - Kapelle 3-3: Na het gelijkspel tegen Kapelle is titel kandidaat TV Duiveland twee punten achter geraakt op TV Westerschouwen. De Nieuwer- kerkers zijn afhankelijk van een misstap van de lijstaanvoerder. Hans-Jan Goedegebuure ver loor in drie sets. Ook Martin Vreeke trok na drie sets aan het kortste eind. Rogier Korenhof en Piet Vreeke bleven in het en kelspel overeind. Ook het dub bel Verbraak/Korenhof won. BRUINISSE - Bruse Boys druk te het klasseverschil met Mevo (tweede klasse tegenover vierde klasse) zaterdag in de oefen wedstrijd tussen beide teams uit in grote cijfers. In Bruinisse werd het 12-1. hl het eenzijdige duel leidde Bruse Boys.na de eerste helft al met 7- 0. Johan Benard scoorde drie maal en Theunis-Henk van den Berge twee keer. Erik Bleiji en Peter Willemse verzorgden de andere treffers. In de tweede helft scoorde Mevo drie keer, waarvan tweemaal in eigen doel. Merien Benard was voor Bruse Boys na rust met drie doelpunten de grote man. Pas bij een 12-0-aehterstand redde Michel Janse voor Mevo de eer. na afloop. Nu was het in de ze ventiende minuut Jacco Hei boer die de thuisploeg met een fraaie actie tegen de verhouding in op voorsprong bracht: 1-0. Vijf minuten na deze meevaller voor ZSC was het alweer gelijk: Harm Fluijt, die in de belang stelling staat van enkele clubs, profiteerde van een misver stand in de defensie van de rood-witten en tekende de ge lijkmaker aan: 1-1. In de loop van de eerste helft kwam hei duel meer in balans. Beide ploegen kregen kansen, maar toch was het weer de thuisploeg die scoorde. Een fou te terugspeelbal van Dennis Schipper bracht Niels van de Moezel in balbezit. De ijverige aanvaller passeerde met een fraaie boogbal doelman Philip Westveer voor de tweede maal: 2-1. In de slotfase had de thuisploeg de voorsprong nog bijna ver groot, maar Martin. Kiezenberg schoot de bal uit een vrije trap tegen de paal, en de tweede tref fer van Niels van de Moezel werd op advies van grensrechter Van Meerkerk afgekeurd. Voor Wolfaartsdijk-speler Jan-Wil lem Wisse werd dit alles blijk baar teveel. De middenvelder die eerder al een gele kaart had gekregen, leek met twee over tredingen binnen korte tijd te vragen om een vroegtijdige gang richting kleedkamer. Scheidsrechter Van Aalst was echter mild, waardoor trainer Carlos de Jonge hem in de rust kon vervangen. Op de paal De tweede helft was zeker in het begin minder dan het eerste be drijf. Al na twee minuten claim de ZSC een doelpunt na een kopbal van Eric-Jan Elenbaas die via de onderkant van de lat en de doellijn weer terug in het veld kwam. Aan de andere kant had invaller Jan Kole pech, toen hij een fraaie actie afsloot met een bal op de paal. De beste kan sen bleven echter voor de thuis ploeg die in de 83e minuut weer een doelpunt, nu van de voet van Martin Kiezenberg, op advies van grensrechter Van Linstee afgekeurd zag worden. Kort hierna lag Van Linstee op nieuw zwaar onder vuur bij de thuisclub, toen hij niet vlagde bij een actie van de doorgebro ken Kiezenberg, die zwaar werd gehinderd door Corné Verhee- zen. Een minuut na dit incident onderschepte de sterk spelende libero Jan van de Linde de bal op het middenveld. Hij verzond een pass op Niels van de Moezel die, al dan niet vertrok uit bui tenspelpositie (Van Linstee vlagde niet) en 3-1 aantekende. Carlos de Jonge wond zich hier over dermate op dat hij de rode kaart kreeg voorgehouden. ,,Ik stond wel op één lijn, de grens rechter niet, en het was duide lijk buitenspel. Natuurlijk heb ben we door deze situatie de wedstrijd niet verloren, maar het was wel gelijk beslist. Bij 2-1 kon het immers nog alle kanten op.Met de sanctie van scheids rechter Van Aalst was hij het wel eens: „De rode kaart was te recht, na veel onrecht. Tevredener Zijn collega Edwin Kriens was na afloop een stuk tevredener. Terwijl zijn spelers zich tegoed deden aan een biertje, analy seerde hij het duel als volgt: „Wij waren vooraf de underdog, ook omdat we enkele spelers met loopvermogen misten. Dit hebben wij echter gecompen seerd door met veel inzet te spe len. Fraai was het weliswaar al lemaal niet, maar in de rust heb ik al tegen de j ongens gezegd dat deze tegenstander te pakken was." Dat bewezen ze in de tweede helft. ZSC'62-Wolfaartsdijk 3-1 (2-1). 17. Jacco Heiboer 1-0, 22. Harm Fluijt 1-1, 35. Niels van de Moezel 2-1, 87. Niels van de Moezel 3-1. Scheids rechter: C. van Aalst (Zuilichem). Rode kaart: Carlos de Jonge (Wolfaartsdijk). Gele kaart: Jacco Heiboer (ZSC'62), Jan-Willem Wisse (Wolfaartsdijk). Aantal toeschou wers: 175. ZSC'62; Sander Vaane; Marco de Jonge, Jan van de Linde, Werner Klaassen, Jonhn Dorreman; Jacco Heiboer, Reinier Louwerse (28. Bar ry Dorreman), Kazimier Snoek (92. Thomas PetietNiels van de Moe zel, Eric-Jan Elenbaas, Martin Kie zenberg. Wolfaartsdijk: Philip Westveer; Dirk-Jan Schipper, Dennis Schip per (83. Jan Blok), Jarno Waterham, Corné Verheezen; Bastiaan de Koeyeij Dennis Bosch, Jan-Willem Wisse (46. Toon de Kam); Harm Fluijt, Perry Eveleens, Arnold van Gemerden (56. Jan Kole). ZIERIKZEE - In de zaal lukte het net niet en ging Good Luck met de hoofdprijs aan de haal. Maar na de 12-8-overwinning zaterdag op het bezoekende Scheldevogels, liggen de korf ballers van All Ready op het veld op koers voor het kampi oenschap in de vierde klasse B. „Want dit mogen we natuurlijk niet meer weggeven", keek coach Gijs Hollestelle van All Ready alvast vooruit naar de twee duels die zijn ploeg nog wachten. De thuiswedstrijd te gen Atlas moet, gelet op de 9-6- uitoverwinning, volgende week kunnen. En voor de uitwed strijd tegen Olympia op 27 mei, zal Hollestelle zijn achttal wel waarschuwen voor onderschat ting. „In feite is elke wedstrijd nu een finale", gaf de coach van All Ready aan dat zijn team doordrongen is van het belang van de twee duels die nog komen en die de titel en de promotie moeten opleveren. De belang rijkste stap in die richting werd al eerder gezet. Door de 9-8- overwinning op DSO nam All Ready de leiding van die ploeg over. „Nu mag het niet meer misgaan", zette Hollestelle zijn ploeg voor de wedstrijd tegen Scheldevogels nog even op scherp. All Ready begon wel zonder Debbie Voshart, die vorige week een virus had opgelopen en op de bank begon. Alleen in uiter ste noodgevallen zou ze uit het trainingspak gaan. Het bleek niet nodig. In een wedstrijd waarin All Ready de aanvoer naar de scorende mannen van de tegenstander stoorde en ook voldoende pressie zette om die van een gericht schot af te hou den, zette de thuisploeg in de eerste helft de toon en schakelde 'supersub' Saar Torensma de enige 'gevaarlijke' vrouw van de tegenstander uit. De vervang ster van Debbie Voshart, met haar dochter in één vak, droeg er mede daardoor aan bij dat All Ready met 6-3 naar de thee kon. Na de pauze en een lange perio de zonder score waarin de ver dediging van All Ready stan dhield (en Hollestelle Voshart al warm liet lopen), brak Ronald Snoek de ban: 8-3. Na 9-3 kreeg de Zierikzeese ploeg aanvallend weer een lichte hapering, maar het gat was inmiddels groot ge noeg. Pas in de slotminuten kon Scheldevogels nog iest terug doen: 12-8. Scores All Ready: Ronald Snoek en Maurice Brul beiden 4, Saar Torem- ma, Esther Talen, Mirjam van Tig- gelhoven en Luuk van Eijlcen allen ZIERIKZEE - Genieten van de zon konden de toeschouwers volop bij het beslissingsduel voor handhaving in de derde klasse tussen WIK'57 en Beve landers. Genieten van mooi voetbal was een heel ander ver haal. In een matte partij, mede veroorzaakt door de hoge tem peratuur, dompelde Piet de Ha- ze enkele minuten voor tijd de ploeg uit Kerkwerve in diepe rouw: 0-1. WIK'57 zal nu moeten trachten om in een poule van vier ploe gen, waarin ook de klasseperio dekampioenen van de vierde klasse zitten, bij de bovenste twee te eindigen om degradatie af te wenden. Voor trainer Rini Verwest een niet al te vrolijk vooruitzicht. „Het zal improvi seren worden de komende we ken. Ik ga zelf op vakantie, en kom pas op de morgen van de eerste wedstrijd terug. Boven dien is het afwachten of we de accu opnieuw op kunnen la den", zei hij somber. Even verderop genoot trainer Cees van Dijk van Bevelanders zichtbaar na. Hij volbracht dit seizoen een dubbele missie. Met Renesse, de andere ploeg die hij dit seizoen onder zijn hoede had, werd hij kampioen en met Bevelanders werd het verblijf in de derde klasse met minimaal een jaar verlengd. „Het is inder daad een slopend jaar geweest, maar ik ben blij dat het zo afge sloten is", bekende Van Dijk. Rini Verwest begon het cruciale duel met Bevelanders, dat ge speeld werd op het terrein van Mevo, met enige twijfels. Marco Ganzeman, één van de steunpi laren van WIK'57was verre van fit en ook zijn vervanger Theo Wittenberg zou geen hele wed strijd aankunnen. „Ik laat de keuze aan Marco of hij begint", zei Verwest kort voor aanvang. Ganzeman hield het tot aan de rust vol, waarna hij zich door Wittenberg liet vervangen. Eerste gevaar Tot aan de rust viel er voor de toeschouwers bitter weinig te genieten. De beginfase werd ge kenmerkt door twee ploegen die geruime tijd de kat uit de boom keken. Na een kwartier zorgde Richard Stouten van WIK voor het eerste gevaar, toen zijn af Tennis Burgh-Haamstede. Sterretjestoernooi. Jongens enkel toten met acht jaar: Wou ter van de Berge - Jeffrey Bongers 5-2 9- 0. Jongens enkel tot en met tien jaar: Erwïn van Mastrigt -Tijs Marcus 9-07-1. Jongens dubbel tot en met tien jaar: Wouter van de BergeTTïjs Marcus - Arne Holm/Thijs de Vos 6-1 6-4. Koen van de Berge/Erwin van Mastrigt - Lars Holm- /Merijn de Vos 4-3 5-4. Jongens enkel tot en met twaalf jaar: Steven de Waal - Rowdy van der Vlist 5-2 7-1, Job-Jan Simmelink-Nathan Olree 5- 2 7-0. door Klaas Verspoor BURGH-HAAMSTEDE - Met vijftien, onder prachtige weers omstandigheden gespeelde, partijen kende het Sterretjes- toernooi zondag een voortva rende start. „Een leuke eerste dag. Iedereen was fris en mon ter", aldus mede-organisatrice Ria Veltman. Dertig van de in totaal 68 spe lers en speelsters kwamen op de eerste dag in actie. In de catego rie jongens tot en met tien jaar kreeg de partij tussen Koen van de Berge en Erwin van Mastrigt, beiden spelend voor TC Westen- schouwen, en het koppel Lars Holm/Merijn de Vos uit Zierik zee het predikaat zinderend. Van de Berge en Van Mastrigt wonnen nipt, met 4-3 en 5-4. Bij de jongste tennissers was Wouter van de Berge in een Wes- tenschouwens onderonsje te sterk voor Jeffrey Bongers (5-2 9-0). Steven de Waal (Bru-Tèn) door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Het vijftal van TV Zierikzee, uitkomende in de tweede klasse van de zondag competitie, heeft gisteren in eigen huis verloren van De Lob- belaer. De bezoeker uit Zeven bergen won de ontmoeting met 2-4. Na de verliesbeurt heeft TV Zie rikzee momenteel het magere totaal van negen punten, waar mee de ploeg op de vierde plaats terechtkwam. Voldoende reden voor de Zierikzeëenaren zich enigszins zorgen te maken over een dreigende degradatie. Toch standschot maar ternauwer nood door Bevelanders-keeper Erik Versluis over de lat werd getikt. Cherry Strating kreeg voor Bevelanders van dichtbij nog een goede mogelijkheid om Krijn Hendrikse van WIK te verschalken, maar de WIK-goa- lie redde fraai met zijn benen. Kort voor de rust was ook WIK dicht bij de openingstreffer, toen een hard schot van Kees Verwest de kruising schampte, en een knal van Elmar Verhage op de vuisten van Versluis ein digde. WIK'57 leek het na de hei-vat ting op het conditionele vlak moeilijk te krijgen. Bevelanders drong even flink aan, echter zonder echte doelrijpe kansen te creëren. Naarmate het duel vor derde waren beide ploegen bij na niet meer vooruit te branden, en had het er alle schijn van dat het op een verlenging zou uit draaien. Toen iedereen zich opmaakte voor de verlenging, omzeilde Dennie van Belzen handig de buitenspelval en zag vanuit zijn ooghoek dat de mee- gespurte Piet de Haze er nog be ter voor stond. Van Belzen legde de bal panklaar voor De Haze, die geen enkele moeite had om te scoren: 1-0. Betrouwbaar In de slotminuut ging WIK mas saal in de aanval en zag Richard Stouten bijna de gelijkmaker aantekenen. Erik Versluis toon de zich echter een betrouwbare sluitpost. Het laatste fluitsig naal van scheidsrechter Spek dompelde WIK in mineur. „Eerst maar proberen te zorgen dat we fris in het lcoppie wor den", zei Rini Verwest gelaten. Verwest wilde nog geen uitspra ken doen of zijn ploeg het vege lijf alsnog zou gaan redden. Die vierdeklassers zullen nog wei wat extra's hebben", blikte hij even vooruit. Bevelanders - WIK'57 1-0 (0-0). 86. Piet de Haze 1-0. Scheidsrechter: C. Spek ZevenbergenGele kaart: Er- ik-Jan Kort, Wim van de Velde en Erik van de Zande (allen WIK'57). Aantal toeschouwers: 200. WIK'57: Krijn Hendrikse; Erik de Vlieger, Patrick de Broekert, Erïk- -Jan Kort, Wim van de Velde (60. Wilco KoomanKees Verwest, Erik van de Zande, Marco Ganzeman 45. Theo Wittenberg Leon Hen drikse, Elmar Verhage en Richard Stouten. Jongens enkel tot en met veertien jaar: Lars Stols - Jan Marcus 4-4 4-3. Jongens enkel tot en met zestien jaar: Dave Deege - Hans Stols 4-2 5-4, Mare Bomer - Barry Groenendijk 4-4 6-2, Mar cel Steine - Steven Verseput 4-4 5-4. Jongens dubbel tot en met zestien jaar: Hans Stols/Martijn van Grunsven - Frans van Eijck/Daan Ruitenbeek 6-2 8-1, Mar cel Steine/Barry Groenendijk - Steven Verseput/Dave Deege 2-4 6-3. Meisjes enkel tot en met tien jaar: Mar leen den Engelsman - Mariska van Keu len 4-3 6-2. Meisjes enkele tot en met veertien jaar: Nina DerWeduwen - Deborah Seeder 6-3 5-3, Bernadette Bijkerk - Iris Vroegop 4-4 6-3. klopte in zijn eerste partij dorpsgenoot Rowdy van der Vlist met 5-2 7-1 en Job-Jan Simmelink versloeg Nathan Ol ree met 5-2 7-0. Lars Stols (d'Haene) en Jan Marcus (Westenschouwen) ont liepen elkaar bij de jongens tot en met veertien jaar weinig. De eerste set eindigde in 4-4 en in het tweede deel bleek Stols net iets gelukkiger: 4-3. Zes meisjes kwamen zondag in actie. Veltman: „Het was leuk om te zien hoe de j ongste meiden vooruitgang hadden geboekt ten opzichte van vorig jaar." Marleen den Engelsman (Wes tenschouwen) was in de catego rie tot en met tien jaar met 4-3 en 6-2 net iets te sterk voor Maris ka van Keulen van Scelve- ringhe. Nina DerWeduwen (t/m 14 jaar) won verder twee sets van Deborah Seeder. Bernadet te Bijkerk en Iris Vroegop kwa men in de eerste set tot 4-4 maar Bijkerk pakte de tweede set met 6-3. wordt verwacht dat nog vol doende punten bijeen gesprok keld kunnen worden. In de ontmoeting, zondag, tegen het Brabantse De Lobbelaer bleef Peter Godrie als enige aan de goede kant van de score. In zijn enkel won hij in twee sets van Robin Maat. Het dubbel spel, met partner Johnny Otte, werd eveneens een prooi van I Godrie. Voor het overige konden zowel Johnny Quaak, René Schimmelpenninck als Marcel Vèrweij geen potten breken. Zij verloren alledrie hun enkelpar tij. Plet koppel Quaak/Schim- melpenninck verloor eveneens in twee sets: 1-6,2-6. van onze sportredactie ZIERIKZEE - WIK'57 en ZSC'62 beginnen de nacom- petitie om een plaats in de derde klasse op 20 mei met een onderlinge wedstrijd in Scharendijke. De nacompetitie kan niet eerder beginnen omdat de winnaar van de periodetitel in de vierde klasse C pas ko mende zaterdag bekend wordt. In die vierde klasse C staat voor morgen de tweede wedstrijd Klundert-Adven- do op de rol. Zaterdag 13 mei volgt dan nog DSE-Klun- dert. DSE klopte intussen Advendo wel al met 4-2. Het programma van de halve competitie is als volgt: 20 mei ZSC'62-WIK'57 en ZPR- klasseperiodekampioen 4C. Op 27 mei volgen de duels WIK' 5 7-ZPR en winnaar 4 C- ZSC'62. Op 3 juni worden ge speeld ZSC'62-ZPR en win naar 4C-WIK'57. De eerste twee van deze halve competi tie plaatsen zich direct voor de derde klasse. De nummer drie krijgt via een extra wed strijd op 10 juni tegen de nummer drie uit een poule met klasseperiodekampioe nen uit de vierde klassen D, E, F en Kerkwijk nogmaals een kans op het derdeklas serschap. Spelmoment uit de wedstrijd tussen ZSC'62 en Wolfaartsdijk. foto Janne Wolterbeek van onze sportredactie RENESSE - Sonja de Feiter werd tweemaal tweede bij het concours hippique van de Schouwse Ruiters in Manege Grol te Renesse. De dressuura- mazone uit Burgh-Haamstede reed in de Z2-klasse met Kingsley tweemaal 186 pun ten bij elkaar. IndeZl-klasse eindigde Fran cis Kloet met Joiner in de eer ste proef op de tweede plaats. Rijdend voor Westelijk Schou wen verzamelde Kloet het res pectabele aantal van 197 pun ten. In de tweede proef kwam de Schouwse combinatie niet verder dan 176 punten. Gerard de Ruiter verzamdelde met Lorenzo in dezelfde klasse als Kloet tweemaal 178 punten bijeen. Thuisrijdster Petra de Regt kwam met Irnels niet ver der dan scores van 169 en 174 punten. Geen hoofdrol In de klasse L konden de Schouwse ruiters geen hoofd rol vertolken. Amazone Anita van Toledo reed met Lady Liha 147 punten bij elkaar en Moni que Weyers verzamelde met Quina 151 en 145 punten. Bij de B-paarden reikte Adrie Stouten met Fanny tot 146 en 157 punten. Bij de pony's in de Z1-klasse werd Sandra van der Bijl met Kadance derde in de eerste proef met 184 punten, in de tweede proef reed ze zelfs 188 punten bijeen, wat haar de eerste plaats opleverde. Lotte de Jong kwam met Graniet tot 170 en 163 punten. Bij de B- pony's reed Melissa van Toledo met Nienke een puike eerste proef met 163 punten (eerste plaats) en liet dat succes vol gen door 149 punten. Bij het springen bij de B-paar- den liet Bert Verseput van de Schouwse Ruiters met zijn drie paarden Quina, Rowdy en Ons-Fleure foutloze parkoer sen noteren en bovendien was hij met Ons-Fleure vierde in het progressief. Animo Organisator LR PC De Schouwse Ruiters had zater dag over animo niet te klagen: er kwamen 430 combinatie aan de start. Doordat er op het laatste moment veel bijschrij- Amazone Sonja de Feiter greep twee keer naast de overwinning tijdens het concours hippique van Renesse. vingen kwamen zag de organi satie zich zelfs genoodzaakt om twee springringen te bou wen, waardoor dit deelne mersveld toch binnen de voor af vastgestelde tijd verwerkt kon worden. Normaal houdt De Schouwse Ruiters deze wedstrijd later in het seizoen, maar omdat de re gen de organisatie dan vaak parten speelt, was nu gekozen voor een andere datum. Ach teraf bleek dit een goede keu foto Janne Wolterbeek ze. Veel zon, goede terreinom standigheden, een goede sfeer en een sluitende tijdsplanning zorgden ervoor dat zowel or ganisatie als deelnemers kun nen terugzien op een geslaag de wedstrijddag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 34