Vitesse hoopt op mooi slot d@ ^etrleraggötïïigg Hoek zwemt in de spitsen Gouden medailles voor Van Lare en De Nooyer op NK Dobbel succes Martina Hingis sport 21 Gezinsfeest AZ niet in Europa Cup ZKtennis maandag 8 mei 2000 doorSjaakSinke VENRAY - Goud voor Terèse van Lare uit Sluis en Willy de Nooyer uit Serooslterke en zilver voor Katja Botman uit Middelburg. Dat was de me- dailleoogst van de Zeeuwen op het NK run-bike-run in Venray. Remy Vasseur uit Vlissingen miste met zijn vierde plaats net het podium. Katja Botman zorgde in de morgenuren voor het eerste Zeeuwse eremetaal. Bij de meisjes D16 startte Botman in de achterhoede met een flinke achterstand op de la tere winnares Michelle Fangmann, die ook de bui tenlandse concurentie te snel af was. Na vijf kilometer lo pen in 11 minuten en 21 se conden kon ze zich prima handhaven tijdens de 20 ki lometer fietsen. In de laatste run verbeterde Botman zich tot de vijfde plaats overall in 1 uur 1 minuut en 30 secon den, voldoende voor het zil ver op het NK. Vorig jaar pakte Botman nog het zilver bij de meisjes Dl4. Afgelopen week was het nog uiterst twijfelachtig of Terè se van Lare in Venray kon starten. Door een voedsel vergiftiging, opgelopen na het nuttigen van een bord Belgische spaghetti, had ze de hele week nauwelijks kunnen eten. „Vrijdag had ik nog pap in mijn benen. Van daag ben ik met de moed der wanhoop gestart, maar het ging redelijk", liet de 51-jari- ge veterane weten. Bij het in gaan van de tweede ronde kwam Van Lare nog even in het gedrang, omdat juist op dat moment de mannen van start gingen. Zonder kleer scheuren kon zij haar vijftien kilometer lopen afmaken om daana op de fiets de zestig ki lometer vol te maken. In de afsluitende ronden van in to taal 7.5 kilometer kwam ze niet meer in de problemen en ze finishte voor een aantal jongere veteranen in 3 uur 35 minuten en 37 seconden, goed voor de Nederlandse ti tel. Zeven minuten later dwarrelde Willy de Nooyer over de finish. Door de plot selinge overgang naar het warme weer had ze veel last van haar luchtwegen. „Ik heb verschrikkelijk afgezien. Eerst kreeg ik kramp en later last van mijn milt. Maar de buit is weer binnen," aldus De Nooyer. Remy Vasseur baalde van zijn vierde plaats. „Ikhadge- hoopt op een podiumplaats, maar door de warmte voelde ik mijn hart vreemd kloppen en kreeg ik te weinig lucht", was zijn eerste reactie. Na een ontspannen start op het lopen ging het fietsen bij Vas seur best redelijk. Lange tijd reed hij een dertigtal meters voor een groepje uit, maar kon dat uiteindelijk niet vol houden. Na de afsluitende run van 2.5 kilometer kwam Vasseur met een eindtijd van 49 minuten en 12 seconden 25 seconden tekort voor een podiumplaats. Het startnummer 13 bracht Miquel van Tongeren uit Souburg geen geluk. In het voorseizoen had hij met overwinningen in Hilversum en Valkenburg uitstekend gepresteerd. Een trainings kamp in Portugal moest hij de puntjes op de i zetten. Dat leek te lukken: „Ik voelde me helemaal uitgerust en ik was er helemaal klaar voor. Maar met iedere ronde lopen ging het slechter.Tegen beter we ten in begon Van Tongeren aan de zestig kilometer fiet sen: „Ik kreeg geen versnel ling meer rond, hoe klein ik hem ook zette. Toen ook nog iedereen mij passeerde, ben ik er maar mee gestopt", al dus Van Tongeren. Behalve Van Tongeren eiste de warm te zijn tol voor Armand van der Smissen en Edwin van Dort. Evenals vorig jaar werd de wedstrijd gewonnen door de Belg Bennie van Steelant die vooral op het fietsen het hele veld op ruime afstand zette. De winnende tijd van 2 uur 45 minuten en 6 seconden be- tende voor van Steelant een verbetering van het par koersrecord. MANCHESTER - De voetbalschoenen van David Beckham (rechts) dragen de naam van zijn zoon Brooklyn, terwijl de schoentjes van Brooklyn de inscriptie 'Daddy' (pappie) hebben. Vader en zoon Beckliam vierden zaterdag het Engelse kampioenschap na afloop van het met 3-1 gewonnen duel met Tottenham Hotspur. Brooklyn draagt vaders kampioensmedaille trots om het lijf. foto Dan Chung/RTR van onze sportredactie ALKMAAR - In het laatste thuisduel van het seizoen heeft AZ de laatste kans op een plaats in het Uefa-bekertoernooi ver speeld. De Alkmaarse club ver loor met 0-1 van Vitesse. Het Arnhemse team, dat voor de zes de keer won in een serie van ze ven duels, verzekerde zich daar mee vrijwel zeker van Europees voetbal. Maar ook de derde plaats is nog mogelijk, goed voor deelname aan de voorron de van de Champions League. „Laten we nog niet te vroeg jui chen", waarschuwde trainer Ronald Koeman. „Op doelsaldo kunnen we nog buiten de boot vallen. Maar als we inderdaad Europa ingaan, is dit seizoen ge slaagd. Want toen ik begin dit jaar bij Vitesse begon, stond de ploeg niet eens in de subtop. Nu worden we wellicht vierde of zelfs nog derde. Dat is een com pliment waard. AZ leek aanvankelijk niet meer te geloven in een Uefa-ticket. De thuisploeg opende mat en ongeconcentreerd. Vitesse daarentegen startte scherp en snel. In het doel van AZ ontbrak Moens. De lange sluitpost haak te vlak voor de wedstrijd af we gens een rugblessure. Zijn ver vanger was de jeugdige Robert van Westerop, de zoon van de materiaalman van AZ. De de butant maakte een tamelijk nerveuze indruk. Lauwe beginfase Tegen de verwachting in her stelde de Alkmaarse ploeg zich van lauwe beginfase. De ge waagde taktiek van trainer Van der Lem, die zonder libero speelde tegen de driemansaan- val van Vitesse, pakte alsnog goed uit. Met Lindenbergh als extra man op het middenveld nam AZ het initiatief van de Arnhemse ploeg over. Mede dankzij zwak spel in de defensie van Vitesse (Veldman, Stefano- vic) ontstonden er ook kansen voor de thuisclub. De afzwaai ende Ricksen (twee keer) en Op dam kwamen evenwel niet tot scoren. Twee minuten voor de rust kwam Vitesse verrassend op voorsprong. Van Hooijdonk draaide een vrije trap meester lijk achter de kansloze Van Wes terop. De topscorer van.Vitesse haalde daarmee op sportieve wijze zijn gram op AZ. Kort daarvoor was hij zowel van tegenstanders als van publiek nog het mikpunt van spot en kritiek nadat zijn bewaker Wij- ker in het strafschopgebied was neergegaan. 'Heel' Allernaar verdacht Van Hooijdonk me teen van 'loszittende' armen, een kwalijke eigenschap waar voor hij eerder dit seizoen op last van de openbaar aanklager al eens voor vier duels werd ge schorst. „Het was een ongeluk kige samenloop van omstandig heden", sprak Van der Lem later grootmoedig. Na de rust kon Van Hooijdonk niettemin geen goed meer doen bij de AZ-aanhang. Mede door het aanhoudende gekrakeel op de tribunes kreeg het spannende duel een ietwat grimmig karak ter. Met een aantal gele kaarten slaagde arbiter Van Dijk erin de wedstrij d onder controle te hou den. Beide ploegen kregen kan sen op een doelpunt. Bij het counterende Vitesse misten Di- arra, Zongo en Van Hooijdonk. Namens AZ lonkte Linden bergh, knap aangespeeld door Bosman, naar de gelijkmaker. Doelman Jevric redde na ruim een uur dapper. AZ - Vitesse 0-1 (0-1). 43. Van Hooij donk 0-1Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers: 7489. Gele kaart: Lindenbergh, Lee, Rickse?i (AZ), Stefanovic, Van Hintum, Kreek (Vi tesse). ANP van onze sportredactie HAMBURG - Dubbel suc<jes was er dit weekeinde voor Maï- tina Hingis (foto). Zaterdag keerde ze terug als nummer één van de wereld, zondag won ze in die hoedanigheid het toernooi om de Hamburg Cup. In de finale versloeg de Zwitser se Arantxa Sanchez Vicario, 6-3 6-3. Door haar winst in de halve eindstrijd tegen de Duitse Anke Huber (6-3 6-2) loste ze Lindsay Davenport af als leider van de wereldranglijst. De Zwitserse, als eerste ge plaatst in de Duitse stad, ver loor van de veertien confronta ties met Sanchez er slechts één. Toch had ze het bij vlagen moei lijk. Als altijd waren de slagen van de baseline sterk van Spaanse kant. In 1998 had Mar tina Hingis ook al gewonnen in Hamburg. RTR/DPA/ANP foto Christof Stache Resultaat heilig voor zowel NEC als Feyenoord ilNUMEGEN - De neutrale toe- I schouwers in de Nijmeegse Gof- 'r fert wreven zondag na afloop j1 van het duel tussen NEC en Fey- enoord de verbazing uit de ogen. Tflaeen draak van een wedstrijd ,d staken de spelers van beide iploegen de armen tevreden de 3. lucht in. - fe Rotterdammers wisten zich jfa de 0-2-zege weer iets dichter "jlij een ticket voor de voorronde Isian de Champions League en loor de Nijmegenaren kwam jijet goede nieuws uit de Arena ri mar Ajax zich in de slotfase aljWvan het lijf hield. RCWaaIwijk-FCUtrccht2-ö(l-0 f 23. De Graef 1-0, 78. Y. Cornelisse j ,0. Scheidsrechter: UilenbergToe- i ihouwers: 5.800. Bijzonderheid: iel 17 minuten gestaakt ivm pro- ri sten Utrecht-supporters. [illem II - Cambuur Leeuwarden 1 - (1-1). 5. Ramzi 1-0, 30. Nelisse 1-1, i. Nelisse 1-2, 86. Rook 1-3, 88. Van >r Heide 1-4. Scheidsrechter: Van eek. Toeschouwers: 14.150. Gele \art: Scharrenburg (Cambuur leuwarden). I- EC - Feyenoord 0-2 (0-1). 16. Kon- rman 0-1, 83. Cruz 0-2. Scheids- chter: Bossen. Toeschouwers: 000. Gele kaart: Goulooze (NEC). >arta - PSV 0-2 (0-0). 55. Nilis 0-1, f.; l. Bouma 0-2. Scheidsrechter: uyten. Toeschouioers: 9118. Gele iart: Van der Doelen, Nikiforov P] 'SV). ortuna - Roda JC1-2 (1-2). Valgae- |"j >n0-l, 35. Amoahl-1, 43. Lawal 1- Scheidsrechter: Jol. Toeschou- 1 ies: 8000. Gele kaart: Zegrean J prrtuna), Kalac (Roda), Tchout- in. tj SOHeerenveen - FC Den Bosch 1-1 •jV (11). 30. Mourad 0-1, 30. Popovitsj 1-, Scheidsrechter: Temmink. Toe- I stouwers: 13.850. FTwente - De Graafschap 4-0 (1-0 li Vennegoor of Hesselink 1-0, 58. sj B)th 2-0, 61. Vennegoor of Hesse- li: 3-0, 90. Booth 4-0. Scheidsrech- •j te Van Huiten. Toeschouwers: 1100. lob in Nelisse Afscheidskado Ondanks de nederlaag tegen NAC vierde Björn Langeveld uit Oost-Souburg za terdag een klein feestje. RBC-trainer Robert Maaskant liet de kersverse aanwinst van Kloetinge een halfuur voor tijd invallen voor de geblesseerde Erwin van der Woerdt. „Ik ben de trainer daar zeer dankbaar voor. Ik vermoed dat het een afscheidskadootje is." „We zagen dat Van der Woerdt geblesseerd was geraakt. De.trainer zei John Taks te gaan warmlopen. Dat is heel begrijpelijk, want Taks is ook back. Maar kort daarna moest ik ook de dug-out uit. Ik snapte er niks van. Voor wie moet ik dan lopen, dacht ik. En toen riep Maaskant me, ik mocht erin. Dat was echt ge weldig. Spelen tegen je oude club voor een uitverkocht stadion. Vijftienduizend men sen... Ik kwam tegen Glenn Salmon te staan. Het ging best goed. Hoewel hij op dat mo ment niet mi j n man wasis het j ammer dat hij heeft gescoord. Je wordt er toch op afgere kend." „Ik zeg het profvoetbal voorgoed vaarwel. Dat wereldj e is veel te hard voor mijIk heb de laatste jaren zo hard gewerkt, ik heb zo hard getraind, maar ik kreeg nooit een echte kans, een beloning. Bij RBC is het niet gelukt om dat ik op de verkeerde momenten geblesseerd raakte. Maaskant zei ook tegen me dat hij niet wist wat hij aan me had. Had ik deze kans maar eerder gehad. ,Maar ik staar me niet blind op voetbal. Voet bal wordt weer gewoon mijn hobby. Ik ga vol gend jaar studeren, sporteconomie. Daar heb ik ook veel zin in. Volgend seizoen speel ik voor Kloetinge. Het lijkt me heerlijk weer in Zeeland te voetballen." Kidnapping Michael Schumacher blijft in Zwitser land wonen. De leider in het WK For mule 1 vreest in zijn geboorteland Duitsland ontvoering van zijn kinderen en gruwt van de belastingen. „Wij kunnen in Duitsland geen normaal leven leiden", zei 's werelds beste autocoureur tegen de krant Bild am Sonntag. „Ik zie onze toekomst in Zwitserland. Een normaal leven in Duitsland is te moeilij k. Als ik aan Matthias Sammer denk geloof ik niet dat dit in Zwitserland zal gebeuren." Schu macher refereerde aan de ontdekking door de Duitse politie van een complot tot de ontvoe ring van de kinderen van de voetbalinterna tional eerder dit jaar. Schumacher hekelde ook het Duitse belas tingsysteem. „Als je in Duitsland veel geld verdient en probeert niet alles aan de staat te geven, sta je al met een voet in de gevangenis. Drukfout ieuwe rampspoed in Sydney. Het organi satiecomité van de Olympische Spelen krijgt anderhalf miljoen gulden minder bin nen uit de kaartverkoop door een drukfout. Op de kaarten voor de avondsessie bij atle tiek (finales) staat dezelfde prijs als voor de dagsessie (kwalificaties,en series)Het was de bedoeling dat de kaarten voor de avond aan zienlijk duurder zouden zijn. De foutief ge drukte biljetten zullen door het organisatie comité (Socog) normaal in omloop worden gebracht, voor de aangegeven prijs. door Frits Bakker BENNEKOM - Wie zei ook weer dat Hoek dit jaar niet kon scoren? Frans Vermeulen riep het bijna elke week: zo veel kansen en zo wei nig goals. Maar de trainer is in zijn vraag om meer (en betere) spitsen op zijn wenken be diend. Hoek zwemt volgend jaar in de aanvallers. Kees de Feyter, die over geld en spelers gaat, zei zaterdag na de laatste competitiewed strijd: „We hebben nog twee Marokkaanse spitsen aangetrokken." Daarmee komt het totaal aan aanvallers op negen Dat wil zeggen: als iedereen verder blijft. Kees de Feyter: „En daar ga ik wel vanuit." Twijfelgevallen zijn vooralsnog Angelo Nijs- kens en Onno Doeland. Voor Doeland, die waarschijnlijk verhuist naar Barendrecht, is belangstelling van Achilles Veen. Nijskens is gevraagd door Dimitri Mbuyu om jeugdtrai ner van Verbroedering Geel te worden. Maar als dat niet doorgaat, heeft Frans Ver meulen een ongekende weelde. Dan kan hij putten uit de volgende spitsen: Ronald van Sliedregt, Angelo Nijskens, Onno Doeland, Barry van der Hooft, Mohamed Amine Bel- fassi, Mustafa Hauvari, Wesley Roman, El- mar Lauret en Robbie van de Wijnckel. Het kunnen er zelfs tien worden als Peter Hame link, de enige spits uit de eigen kweek, aan de selectie wordt toegevoegd. Rode kaart De aanhang van AZ heeft de 'lokale over- f heden' zondagmiddag in de Alkmaar- ij' derhout demonstratief de rode kaart ge- i toond. Dat gebeurde vlak voor het begin van ij de laatste thuiswedstrijd tegen Vitesse. Mas- I saai hielden de supporters een rood vel om- hoog, met daarop de tekst: „AZ hoort in Alk- 5 maar! Overheden werk mee, niet tegen". De kapitaalkrachtige AZ-voorzitter Dirk Scheringa wil in Alkmaar een nieuw stadion j- bouwen, met kantoorruimte en andere zake- |i lijke faciliteiten. De lokale overheid is bereid f mee te werken aan de nieuwbouw, maar gaat j vooralsnog niet akkoord met de commerciële f plannen van Scheringa. Indien de plaatselijke autoriteiten blijven f dwars liggen, overweegt de pi-eses te verhui- I zen naar een andere stad in Noord-Holland. Niet geheel toevallig was de burgemeester van Zaanstad, Ruud Vreeman, zondagmid- dag bij het duel met Vitesse aanwezig. Winnares Beter laat dan nooit. Twee jaar na het einde f van de CSIO-derby van La Baule is de Francaise Véra Benchimol uitgeroepen tot winnares van die wedstrijd. Destijds was één f deelnemer (Robert Smith) beter, maar naar ji later bleek leverde de Engelsman zijn presta- tie met een gedrogeerd paard. Senator Mighty Blue, inmiddels overleden, had verboden middelen toegediend gekre- f gen. De wedstrijdleiding besloot dit week- einde, tijdens de huidige editie van de wed- strijd, Benchimol alsnog de verdiende eer toe f te kennen. Arjan Human Arjan Human is topscorer geworden van de hoofdklasse B. De spits van Kloetinge f maakte in 26 wedstrijden 22 doelpunten. Dat was drie doelpunten meer dan de spitsen van ii Spakenburg: Paul Lieftink en Hilmi Mihci. j Hoek-spits Ronald van Sliedregt eindigde op de gedeelde veertiende plaats met acht doel- punten. Ploeggenoot Onno Doeland maakte 5 één treffer minder. Topscorerslijst van de hoofdklasse B: 1. Arjan Hu- i man (Kloetinge) 22 doelpunten; 2. Paul Lieftink (Spakenburg) en Hilmi Mihci (Spakenburg) beiden f 19; 4. John Verbaan (ASWH) 16; 5. Dennis van Meegdenburg (Bennekom) 15; 6. Rob Haarbosch ij (Kozakken Boys) 13; 7. GérardvanderNooij (Spa- kenburg) en Johan Tuyp (Volendam) 12; 9. Pieter 5 van Gils (Achilles Veen) 11; 10. Louis van Kleef f (ASWH), Paul Hartog (GWV), Christiaan Op- 5 schoor (Kozakken Boys) en Arjan Louwen (Spa- kenburg) allen 9; 14. Ronald van Sliedregt (Hoek) en Antwin Grevengoed (SDC Putten) beiden 8; 16. Onno Doeland (Hoek), Michel Devilee (ASWH), f Walter van Ommeren (GVW), Adil Bouziani (Heeijansdam), Meivin Donleben (Huizen) en Mare Heimgartner (Sparta Nijkerk) allen 7; 22. Erwin van Wingen (Hoek), Matthijs Coppes (Bennekom), Matthieu vanlngen (Dovo), Johan de Man (GVW), Hichame Lahnine (GVW), Peter van de Top (GV- W), Gijs Bos (Huizen), Nabil Bouchlal (Kozakken Boys)Hans Brouwers (Kozakken Boys)Dirk-J an '8 Beeftink (SDC Putten) enRonaldBond (Volendam) allen'63 3Martij n de Jong (Achilles Veen)Teunis s! Wenneker(Dovo), Johan Leidekker (Dovo), Lorenz Beukers (Huizen), Jorrit van Deuveren (Sparta f Nijkerk), Erik van Velthuizen (Sparta Nijkerk) en f Geit van Steeg (Sparta Nijkerk) allen 5. gat naar AZ TiBURG - Robin Nelisse heeft bfV.Z een contract voor vijf sei zoen getekend. Eaanvaller komt op huurbasis uvoor Cambuur en speelt vol- gd seizoen voor de Alkmaar- ds. AZ betaalt Feyenoord, de öciële werkgever van Nelisse, ei afkoopsom. Nelisse kwam cfeeizoen naar Leeuwarden na te seizoenen bij Feyenoord. ür speelde hij in totaal veer- ti wedstrijden waarin hij vier Ir scoorde. Bij Cambuur is lisse clubtopscorer met een tial van twaalf goals. ANP ZKtennis? Nee, het gaat hier niet om het Zeeuws kampi oenschap tennis, maar om de tennishomepage van Zil veren Kruis, hoofdsponsor van de Nederlandse bond. Komende woensdag strijkt de landelijke ZK Straattennis Tour neer in Breskens. Vol gens de kalender die op de site te raadplegen is, volgen later dit jaar ook nog tussen stops in Sint Jansteen, Westkapelle en Sint Maar tensdijk. De Straattennis Touris bedoeld om kinderen kennis te laten maken met de sport. De ZK-homepage kijkt ver der dan het straattennis. Het Nederlandse Davis Cup- en Fed Cup-team wordt uitge breid belicht. Daarnaast be vat de site gesprekken met nationale toppers, zoals Pe ter Wessels, John van Lot- tum en Amanda Hopmans. Richard Krajicek wordt zelfs om de haverklap geïnter viewd, wat een beetje veel van het goede is. Krajicek heeft over aandacht niet te klagen, want hij heeft zijn ei gen pagina op de website, inclusief foto's en nieuwsar tikelen. Heel aardig is ook het spel Versla Krajicek, waarin Ne derlands beste tennisser moet worden yerslagen. Voor de beste tegenstanders ligt elke maand een aantal prijzen klaar. Wie tekortkomt tegen Krajicek, kan zich troosten met de verzameling plaatjes en geluiden die op het eigen bureaublad kunnen worden geïnstalleerd. MIN De chatbox over tennis is een leuk idee, maar weinig zinvol als je niemand hebt om mee te chatten. Er zijn geen vaste tijden waarop tennisliefhebbers elkaar ontmoeten op de site. Een andere ergernis betreft het spel Versla Krajicek, dat na verloop van tijd zeer versla vend werkt. Ook is het verve lend dat Krajicek zo weinig ballen rnist dat winnen in het begin zo goed als onmoge lijk is. CONCLUSIE De homepage ZKtennis is fraai vormgegeven, zeer in formatief en uitermate ge bruiksvriendelijk. http://www.zktennis. nl PLUS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 21