tekort ^ans °p prom°tie Krabbendijke komt klasse Bevelanders blijft derdeklasser PZC sport maandag 8 mei 2000 bw 16 Wolf aartsdijk mist Tovaal verslaat Italiaanse ploeg Kees den Hollander rijdt naar eerste zege iilts ZPR'84 maatje te groot voor gehavende vierdeklasser Teleurstelling Dynamo'70 uitslagen door Jos van Belzen door Vincent de Rijke KRABBENDIJKE - Krabben dijke is er zaterdag niet in ge slaagd het verblijf in de nacom- petitie te verleugen. ZPR'84 uit Bergen op Zoom veegde met een 3-1-ovenvinning de promotie kansen van Krabbendijke defi nitief van tafel. Mede door bles sures en schorsingen kwam de ploeg van oefenmeester Peter van Poortvliet kwaliteit en kracht tekort tegen een sterk ZPR'84, dat eerder al Smerdiek uit de barrage kegelde. Omdat Krabbendijke het vorige week had laten afweten tegen Smerdiek (2-1-verlies), moest het met minimaal twee doel punten verschil winnen van de opponent uit Bergen op Zoom. Maar op eigen veld bleek dat al vanaf de eerste minuut een on mogelijke opgave. De spits Mourad Gocun (die Smerdiek met drie treffers op de knieën had gekregen) werd gevreesd en dat bleek niet onterecht. De scorende voorhoedespeler, die overigens een aanwinst zou zijn voor ieder amateurtoneel gezelschap, liet zijn naam al van orize sportredactie ROME - De Goese Rugbyclub Tovaal heeft tijdens haar jaar lijkse buitenlandse trip een knappe overwinning behaald. In een voorstad van Rome won nen de Goesenaren met 10-15 van Cecchina Rugby. Bij rust leidde Tovaal al met 5-10. Al na vijf minuten opende Hans Houmes na een snelle run door de defensie van Cecchina de score: 0-5. Deltalianen kwamen sterk terug en zorgden twee mi nuten later al voor de gelijkma ker, maar Tovaal hield het initi atief. Koen en Bart Spaas dron gen vanuit scrums en line-outs steeds ver door op de helft van Cecchina, maar de verdediging bleek niet eenvoudig te ver schalken. Vlak voor rust kreeg VUSSINGEN - Voor de volley- balsters van Dynamo'70 eindig de het seizoen met een teleur stelling. De nummer twee van de promotieklasse in het district Zuid-West kwam er in een drie kamp om een plaats in de derde divisie niet aan te pas. SSS werd winnaar. Dynamo'70 vocht met SSS en Rowido zogeheten aanvullings wedstrijden uit. De winnaar schuift bij eventuele terugtrek king van een ploeg uit hogere re gionen door naar de derde divi sie. De Zeeuwen begonnen goed met winst in de eerste set tegen SSS. Maar vanaf de tweede set kwam de klad erin. SSS nam een 5-0-voorsprong en deelde daarmee een morele tik uit. ,,Het zelfvertrouwen was op eens weg", aldus coach Rien Boeije. „Dat hebben we daarna niet meer teruggevonden." SSS won vervolgens met 2-1. Tegen Rowido was Dynamo'70 geen schim van de ploeg, die het in de competitie zo verrassend goed deed. De service bleef on der de maat, de pass was slecht. Te veel persoonlijke fouten leid den tot een 2-0-nederlaag. Meer ploegen in ZLM Tour VLISSINGEN - De Belgische profploeg Tönissteiner is toege voegd aan het deelnemersveld van de ZLM Tour, die zaterdag op Zuid-Beveland wordt ge houden. Kopman is Michel van Haecke. Ook een gecombineerde ploeg van de Dommelstreek en Diana, met de Zeeuwen Jacques Schuit en Vincent Villerius, gaat in Goes van start. Er nemen in to taal 23 ploegen aan de wedstrijd deel, die meetelt voor de natio nale topcompetitie. Zaalvoetbaltitel voor De Vliegher VLISSINGEN - In de eerste klasse B van het zaalvoetbal voor vrouwen is het team van De Vliegher kampioen geworden dank zij een 1-0-overwinning op Kloetinge 4. Eggermont bleef met 2-1 de baas over Schinkel Assurantie. Kloetinge 4 - De Vliegher 0-1 (0- 0): De gelukkigste ploeg heeft gewonnen. Het enige doelpunt werd uit een scrimmage ge maakt door Mandy Heppener. Eggermont - Schinkel Assuran tie 2-1 (2-0): Bij rust stond de thuisclub door treffers van Christianne Kouijzer met 2-0 voor. Samantha Hoefnagel scoorde voor de bezoekers 2-1. binnen tien minuten gelden. Nadat hij enkele malen thea traal naar de grond was gegaan - gelardeerd met een hoop ge kerm - kreeg hij de bal ietwat gelukkig voor de voeten op de rand van het zestienmeterge bied. Hij haalde fors uit en de bal caramboleerde via de paal en de doelman in de goal: 0-1. Nekslag In principe was dit al de nekslag voor Krabbendijke omdat dui delijk was dat de equipe van Van Poortvliet op cruciale posities in het veld zijn meerdere moest er kennen in de tegenstander. Die leek na de voorsprong wat gas terug te nemen. ZPR'84 gokte op de lepe maar statische spits Gocun die van de Zuid-Beve landers naar hartelust mocht rommelen. De Zeeuwen waren veel te statisch maar kregen toch een paar kansen voor het rustsignaal. Echter op deze kansen werd niet accuraat ge reageerd, laat staan verzilverd. Direct na de rust zorgde Krab- bendijke-doelman Erwin van de Vreede voor de energiestoot die de ploeg nodig, leek te heb ben door een penalty te keren. Tovaal toch loon naar werken. Ronald Muller veroverde de bal in een scrum en voor aanvoerder Sjoerd Wartena was het een koud kunstje om de bal achter de try-lijnte deponeren: 5-10. In de tweede helft veranderde er weinig aan het spelbeeld. Cec china drong af en toe wel aan, maar de uitvallen van Tovaal waren veel gevaarlijker. Tonnis van der Tuin strandde op enkele meters van de try-lijn, maar vanuit de toegekende scrum wist Sjoerd Wartena zij n tweede try te drukken en zijn team op een 5-15-voorsprong te zetten. De overwinning kwam in de laatste tien minuten niet meer in gevaar. In de slotfase kwam Cecchina nog terug tot 10-15, maar dankzij Jan-Joost Wie- brens bleef Tovaal verder een voudig op de been. Door een snelle tegenaanval lag de bal tien seconden later tot ie ders verbazing aan de andere kant in het netje. Kees Verhulst wist een goede voorzet op waar de te schatten en zorgde met een knap schot voor de broodnodige gelijkmaker. Even leek het erop alsof Krabbendijke alle schroom van zich af zou gooien en op zoek zou gaan naar de overwinning. Maar de ploeg uit Bergen op Zoom schakelde een tandje bij en verschafte zich direct weer mogelijkheden. De anders zo trefzekere Gocun presteerde het om in korte tijd drie maal een bal van dichtbij over te schieten. Ook zijn medespelers leken het nog niet af te willen maken want de ene na de andere grote kans werd om zeep geholpen. Totdat Jerry van de Eng na een weerga loze solo (hij passeerde vier ver dedigers plus de keeper) de bal in het lege doel schoof. Kapbewegingen Ook Gocun wilde zijn naam nog eenmaal op het wedstrijdfor mulier hebben en hiervoor had hij de slotfase van de wedstrijd uitgekozen. De opgebrande ver dedigers van Krabbendijke vie len bij bosjes neer en met een stel simpele kapbewegingen maak te hij zich vrij om vervolgens de bal hard en hoog in de touwen te schieten: 1-3. Na nog wat onderlinge onvrien delijkheden en onbegrijpelijke arbitrale beslissingen klonk het laatste fluitsignaal gevolgd door een klein feestje van de be zoekers. „Deze ploeg had het vandaag moeten doen, maar we kwamen op het middenveld duidelijk tekort", aldus de coach die zich na afloop niet wilde verschuilen achter perso nele problemen. „Ik had ge hoopt dat-we vandaag die marge van twee goals zouden kunnen overbruggen, maar het zat er- echt niet in. Met name cle eerste helft waren we te statisch en voetbalden we te doorzichtig." Op strijdlustige wijze voegde Van Poortvliet er nog het vol gende aan toe: „We gaan het vol gend seizoen zeker opnieuw proberen." Krabbendijke - ZPR'84: 1-3 (0-1): 10. Moitrad Gocun 0-1, 47. Kees Verhulst 1-1, 87. Jerry van de Eng 1-2, 00. Mourad Gocun 1-3. Scheidsrechter: J.P. van de Velde Gele kaart: Richard van Hoof, Sjaak Stoffels (beide ZPR). Aantal toe schouwers: 100. Krabbendijke: Erwih van de Vree- de; Wim-Jati van 't Leven, Husseyin Dogan, Barry'Lobbezoo, Bas Hep- pe; Ruud Lagendijk, Steven Con- standse, Martin Bal; Michel Bal, Kees Verhulst, Yourï Riedijk. SCHARENDIJKE - Dankzij een 3-1-overwinning op het fa voriete Wolfaartsdijk mag ZSC'62 zich klasseperiodekam pioen noemen van de vierde klasse A Na een duel waarin van fraai voetbal geen sprake was maar de spanning veel vergoed de, moest de ploeg van trainer Carlos de Jonge met lege handen de thuisreis aanvaarden. Vooraf leek alles in het voordeel van de gasten, die genoeg had den aan een gelijkspel. Daarin waren de twee onderlinge com petitieduels dit seizoen geëin digd. Bovendien miste de thuis ploeg enkele belangrijke spelers. Toch leken de Zuid-Be velanders het niet op een gelijk spel aan te willen laten komen, want zij begonnen sterk. Met name Arnold van Gemerden verzuimde echter in het eerste kwartier te profiteren van de onrust in de ZSC-defensie. In het begin hadden we teveel respect voor de tegenstander", wist de winnende trainer Edwin Kriens na afloop. Nu was het in de 17e minuut Jacco Heiboer die de thuisploeg met een fraaie ac tie tegen de verhouding in op voorsprong bracht: 1-0. Vijf mi nuten na deze meevaller voor ZSC was het alweer gelijk: Harm Fluijt, die in de belang stelling staat van enkele andere clubs, profiteerde van een mis verstand in de defensie van de rood-witten en tekende de ge lijkmaker aan: 1-1. Terugspeelbal In de loop van de eerste helft kwam het duel wat meer in evenwicht. Beide ploegen kre gen kansen, maar toch was het weer de thuisploeg die scoorde. Een foute terugspeelbal van Dennis Schipper bracht Niels van de Moezel in balbezit. De ijverige aanvaller passeerde met een fraaie'boogbal doelman Philip Westveer voor de tweede maal: 2-1. In de slotfase had de thuisploeg de voorsprong nog bijna vergroot, maar Martien Kiezenberg schoot de bal uit een vrije trap tegen de paal, en de tweede treffer van Niels van de Moezel werd op advies van grensrechter van Meerkerk afgekeurd. Voor Jan-Willem Wisse werd dit alles blijkbaar teveel. De middenvelder die eerder al een gele kaart had ge door lepTriou VLISSINGEN - Kees den Hol lander heeft eindelijk zijn eerste zege in Midden-Zeeland te pak ken. Tijdens de vierde wedstrijd van de MSV de Uitlaat finishte de Aagtekerkenaar tweemaal als winnaar. Bij de 125cc deel den Anco Korteweg en Freddie Blaas de winst. Nicky Huiszoon was oppermachtig bij de 85cc evenals Steven Ovaa bij de mi- niklasse. De juniorenklasse werd gewonnen door Karin Goetheer terwijl bij de vetera nen de Belg Erik Peeters weer oppermachtig was. Kees den Hollander heeft zijn belofte van het begin van het motorcrosseizoen dan eindelijk ingelost. Tot dit weekend had de Aagtekerkenaar zich nog niet in de top van de 250/500cc gemeld. „Wacht maar tot het warmer wordt, dan kom ik op gang"be loofde hij eerder dit seizoen. Zaterdag was het dan zover. On der een stralende zon reed hij tweemaal naar de overwinning. Kopstart was er in beide man ches voor Erik van der Wekken. Maar Den Hollander stelde met name in de eerste manche snel orde op zaken. In de tweede ron de nam hij het commando over en stond het niet meer af. In de tweede manche moest er langer gewacht worden op de beslissende aanval van de Aag tekerkenaar. Van der Wekken hield lang aan de leiding ge volgd door een verrassende Wil lem-Jaap Janse. Maar in de vierde ronde werd hij door Leeuwesteijn en Den Hollander naar achteren gedrongen. Na dat Leeuwesteijn de leiding overnam van Van der Wekken leek hij iets weg te lopen van Den Hollander, maar die gaf zich niet gewonnen en op drie ronden van het einde plaatste hij de beslissende aanval Smaakmakers Ook bij de 12 5cc kon het publiek genieten van mooie duels. Hier waren vooral Anco Korteweg, Freddie Blaas en Aswin van Damme de smaakmakers. De eerste manche werd een gemak kelijke overwinning voor Kor teweg die vanaf de start de lei ding nam en met voorsprong finishte. Achter hem ontstond een bijzonder mooi duel tussen Van Damme en Blaas dat van start tot finish duurde. Tot de laatste ronde wist Van Damme verrassend voor Blaas te blij ven, maar moest hem uiteinde lijk toch voor laten gaan. In de tweede manche was Kor kregen, leek met twee overtre dingen binnen korte tijd te vra gen om een vroegtijdige gang richting kleedkamer. Arbiter Van Aalst was echter mild, waardoor trainer Carlos de Jon ge hem in de rust kon vervangen. Al na twee minuten in de tweede helft claimde ZSC een doelpunt na een kopbal van Eric-Jan Elenbaas die via de onderkant van de lat en de doellijn weer te rug het veld in kwam. Aan de andere kant had invaller Jan Kole pech toen hij een fraaie ac tie afsloot met een bal op de paal. De beste kansen bleven echter voor de thuisploeg die in de 83e minuut weer een doel punt, nu van de voet van Martin Kiezenberg, op advies van grensrechter Van Linstee afge keurd zag worden. Kort hierna lag Van Linstee op nieuw zwaar onder vuur van de thuisclub toen hij niet vlagde bij een actie van de doorgebroken Kiezenberg, die zwaar werd ge hinderd door Corné Verheezen, overschoot. Een minuut daarna onderschepte de sterk spelende libero Jan van de Linde de bal op het middenveld. Hij verzond een pass op Niels van de Moezel die, al dan niet vertrok uit bui tenspelpositie (Van Linstee vlagde niet) en 3-1 aantekende. Onrecht Carlos de Jonge wond zich hier over dermate op dat hij de rode kaart kreeg voorgehouden. „Ik stond wel op één lijn, de grens rechter niet, en het was duide lijk buitenspel. Natuurlijk heb ben we door deze situatie de wedstrijd niet verloren, maar het was wel gelijk beslist. Bij 2-1 kon het immers nog alle kanten op." Met de sanctie van scheids rechter Van Aalst was hij het wel eens: „De rode kaart was te recht, na veel onrecht." ZSC'62-Wolfaartsdijk 3-1 (2-1). 17. Jacco Heiboer 1-0, 22. Harm Fluijt 1-1, 35. Niels van de Moezel 2-1, 87. Niels van de Moezel 3-1. Scheids rechter: C. van Aalst (Zuilichem), Rode kaart: Carlos de Jonge (Wolfaartsdijk). Gele kaart: Jacco Heiboer (ZSC'62), Jan-Willem Wisse WolfaartsdijkAantal toeschou wers: 175. Wolfaartsdijk: Philip Westveer; Dirk-Jan Schipper, Dennis Schip per (83. Jan Blok), Jarno Waterham, Corné Verheezen; Bastiaan de Koeyer, Dennis Bosch, Jan-Willem Wisse (46. Toon de Kam); Harm Fluijt, Perry Eveleens, Arnold van Gemerden (56. Jan Kole). te weg weer de snelste starter maar nu zat Blaas vanaf het be gin goed in zijn wiel. Ondanks de hitte ontstond er een duel om elke meter crossgrond waarbij Freddie Blaas aanvallen aan beide kanten inzette. Maar net als in de eerste manche moest hij wachten tot tegen het einde; voor hij met succes een aanval kon afronden. Bij de 80cc is Nicky Huiszoon; nog steeds oppermachtig maar achter hem wordt de strijd I steeds spannender. Jurgen den; Engelsman, Adriaan de Visser' en Maarten Govaert duelleer den in beide manches stevig om de overige ereplaatsen. In de eerste manche was Den Engels-1 man de sterkste na Huiszoon. In de tweede manche moest hij in de laatste ronde de tweede1 plaats afstaan aan Adriaan de Visser die net een iets beter', spoor koos bij het passeren van enkele achterblijvers, Maarten Govaert finishte twee keer kort achter de beide kemphanen als vierde. De 65cc werd tweemaal een prooi voor Souburger Steven Ovaa ondanks een met name in de tweede manche fel rijdende Stefan Hage. Hage pakte op en-1 kele meters van Ovaa de tweede plaats. Karin Goetheer was alle mannen te snel af bij de junioren en won tweemaal afgetekend. De Belg Erik Peeters bleek een maatje te groot voor de overige veteranen. Hij won zaterdag weer tweemaal. Rangers wil Konterman ROTTERDAM - Feyenoord dreigt Bert Konterman kwijt te raken aan Glasgow Rangers. De Schotse club heeft een bod van twaalf miljoen gulden gedaan op de 27-jarige verdediger. Dat bedrag is niet voldoende om Konterman weg te halen, maar het bestuur van Rangers lijkt bereid te onderhandelen over de afkoopsom. Feyenoord denkt aan een bedrag van twintig mil joen. GPD Zaalvoetbal Vrouwen. Eerste klasse B: Eggermont - Schinkel Assurantie 2-1, Kloetinge 4 - De Vliegher 0-1. Stand: De Vliegher 17-28 (kampioen), Kloetinge 3 18-27, Schinkel Assurantie 18-21, Eggermont 17-18, Pub bles 17-17, Kloetinge 4 18-8, Tympaan 16-4. MB!! Een speler van Krabbendijke rukt op in het duel met ZPR. foto DirkJan Gjeltema De Haze schiet zijn ploeg in veilige haven door Ron de Waal ZIERIKZEE - Genieten van de zon konden de toeschouwers volop bij het beslissingsduel voor handhaving in de derde klasse tussen Bevelanders en WIK'57. Genieten van mooi voetbal was een heel ander verhaal. In een matte partij, mede veroorzaakt door de ho ge temperatuur, stelde Piet de Haze enkele minuten voor tijd het derdeklasserschap voor Bevelanders veilig: 1-0. WIK'57 zal nu moeten trach ten om in een poule van vier ploegen, waarin ook de klasse periodekampioenen van de vierde klasse zitten, bij de bo venste twee te eindigen om de gradatie af te wenden. Voor trainer Rini Verwest een niet al te vrolijk vooruitzicht. „Het zal improviseren worden de komende weken. Ik ga zelf op vakantie, en kom pas op de morgen van de eerste wedstrijd terug. Bovendien is het af wachten of we de accu op nieuw op kunnen laden", zei hij somber. Even verderop genoot trainer Cees van Dijk van Bevelanders zichtbaar na. Hij volbracht dit seizoen een dubbele missie. Met Renesse, de andere ploeg die hij dit seizoen onder zijn hoede had, werd hij kampioen en met Bevelanders werd het verblijf in de derde klasse met minimaal een jaar verlengd. „Het is inderdaad een slopend jaar geweest, maar ik ben blij dat het zo afgesloten is", be kende Van Dijk. Twijfels Rini Verwest begon het crucia le duel met Bevelanders, dat gespeeld werd op het terrein van Mevo, met enige twijfels. Marco Ganzeman, één van de steunpilaren van WIK'57, was verre van fit en ook zijn ver vanger Theo Wittenberg zou geen hele wedstrijd aankun nen. „Ik laat de keuze aan Mar co of hij begint", zei Verwest kort voor aanvang. Ganzeman hield het tot aan de rust vol, waarna hij zich door Witten berg liet vervangen. Tot aan de rust viel er voor de toeschouwers bitter weinig te genieten. De beginfase werd gekenmerkt door twee ploegen die geruime tijd de kat uit de boom keken. Na een kwartier zorgde Richard Stouten van WIK voor het eerste gevaar, Een speler van WIK (links) schiet op het doel van Bevelanders. toen zijn afstandschot maar ternauwernood door Bevelan- ders-keeper Erik Versluis over de lat werd getikt. Cherry Strating kreeg voor Be velanders van dichtbij nog een goede mogelijkheid om Krijn Hendrikse van WIK te ver schalken, maar de WIK-goalie redde fraai met zijn benen. Kort voor de rust was ook WIK dicht bij de openingstreffer, toen een hard schot van Kees Verwest de kruising schampte, en een knal van Elmar Verhage op de vuisten van Versluis ein digde. Ooghoek WIK'57 leek het na de hervat ting op het conditionele vlak moeilijk te krijgen. Bevelan ders drong even flink aan, ech ter zonder echte doelrijpe kan sen te creëeren. Naarmate het duel vorderde waren beide ploegen bijna niet meer voor uit te branden, en had het er al le schij n van dat het op een ver lenging uit zou draaien. Toen iedereen zich op leek te m aken voor de verlenging, omzeilde Dennie van Belzen handig de buitenspelval en zag vanuit zijn ooghoek dat de meege- spurte Piet de Haze er nog beter voor stond. Van Belzen legde de bal panklaar voor De Haze, die geen enkele moeite had om te scoren: 1-0. In de slotminuut ging WIK massaal in de aanval en zag- Richard Stouten bijna de ge lijkmaker aantekenen. Erik Versluis toonde zich echter een betrouwbare sluitpost. Het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Spek dompelde MM WIK in mineur. „Eerst maar proberen te zorgen dat we fris in het koppie worden"zei Rini Verwest gelaten. Verwest wilde nog geen uitspraken doen of zijn ploeg het vege lijf alsnog zou gaan redden. Die vierde klassers zullen nog wel wat ex tra's hebben", blikte hij even vooruit. Eiland Ondertussen stapte de kleinste speler als de grote man het veld af. Matchwinnaar Piet de Haze glunderde van oor tot oor. Hij was alweer vergeten dat hij lange tijd samen met Robert Mast op een eiland'had ge staan. „Het was mijn taak om bij de weinige kansen die we kregen op de juiste plaats te staan", bleef hij bescheiden. „Je moet het gewoon als een H MÊÊÊÊÈ foto J a n n e Wo Iterbeek teamprestatie zien, waarbij wij onszelf gelukkig mogen prijzen met een keeper als Erik Versluis"besloot hij Bevelanders - WIK'57 1-0 (0-0). 86. Piet de Haze 1-0. Scheidsrech ter: C. Spek (Zevenbergen). Gele kaart: Erik-Jan Kort, Wim van de Velde en Erik van de Zande (allen WIK'57). Aantal toeschouwers: 200. Bevelanders: Erik Versluis; Rudi Clement, Marcel van Strien, Marco Wisse 63. René Cevaal Dennie van Belzen; Leon de Bruine, Rob- bin van de Moere (88. Kees Reijn- hout), Leo Koole, Cherry Strating; R.obert Mast en Piet de Haze. WIK'57: Krijn Hendrikse; Erik dé Vlieger, Patrick de Broekert, Erik- Jan Kort, Wim van de Velde 60. Wilco Kooman); Kees Venvest, Er ik van de Zande, Marco Ganzeman 45. Theo WittenbergLeon Hen drikse, Elmar Verhage en Richard Stouten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 16