Aanhang 't Zand gek van vreugde Oostkapelle krijgt nog één finale Voortaan Patrick Tolhoek naar de Spelen onbezorgd in bad! Middelburgse tafeltennisclub grijpt onverwacht landstitel Huldiging 't Zand Foppe de Haan beleeft de dag van zijn leven Voetbalfan in Engeland bij rellen gedood Toe aan een Hoog R.endemenc-ketel? Vraag naar hec Nefit Warmte V Garantie Plan. Nu met kans op één jaar gratis stoken! Bel 0570 - 67 85 00 voor de actievoerende Nefit dealer bij u in de buurt. 8MEFiT| j SSV mist slag om promotie Kruiningen met lege handen Knetterend lawaai van rallywagens Wielrenners op de vlucht McLaren begint aan inhaalrace Zwamborn viert eigen feestje Ajax sleept zich naar het einde door Koen de Vries TILBURG - Het gebeurde tij dens een moment van complete euforie. Kalun Yu had het laat ste punt voor tafeltennisclub 't Zand gemaakt en supporters namen juichend bezit van de Tilburgse speelzaal. Terwijl de drie spelers en de coach op de schouders gingen, verscheen daar eerst het hoofd en even la ter het hele hossende lichaam van burgemeester Spar van der Hoek boven de menigte uit. Niets was te gek nadat 't Zand zaterdagavond de algehele landstitel had behaald. De ex plosie van vreugde was des te groter omdat bijna niemand ge rekend had op de titel. Terwijl de Rotterdammers de laatste weken de ene cruciale wedstrijd na de andere speel den, probeerden Ted van den Berg en Jurgen Pastoors in lege gymzaaltjes te schaven aan hun niet bijster goede vorm. Zij had den samen met Kalun Yu hun laatste succes in november be haald, toen via Lelystad United de najaarstitel was veroverd. Daarna viel de bron droog. Handblessure Pastoors trainde na een hard nekkige handblessure alleen nog maar op zijn forehand. „Er was geen tijd om alle slagen te oefenen. Ik was nog maar een paar weken fit." Hij verscheen daarom in de volgepakte zaal in Tiburg met een wit weggetrok ken bekkie achter de tafel. Zijn vorm was matig. Zijn fantasti sche mentaliteit compenseerde echter alles. Hij besefte dat alle druk tijdens zijn laatste en' be langrijkste wedstrijd voor 't Zand op zijn schouders rustte en handelde ernaar. Van Ted van den Berg was op voorhand bekend dat hij met le ge handen zou blijven, kopman Kalun Yu verkeerde nog in EK- vorm en zou zijn partijen wel winnen. Dat gebeurde ook. Van den Bei'g was in de openings partij kansloos tegen Michel de Boer en Yu nam daarna revan che op Nermin Smajic, die hem kort geleden nog verslagen had. Pastoors leek daarna ten onder te gaan tegen Barry Wijers. Hij verloor de eerste game met 23- 21 en kwam in de tweede met 10-4 achter. „Ik heb nooit het idee gehad dat ik zou gaan ver liezen", overzag Pastoors zijn bloedstollende partij. „Ik wist dat Wijers zenuwachtig zou worden." De Rotterdammer was bij 18-19 dicht bij de zege, maar Pastoors scoorde toen zijn beste punten en ontsnapte: 21- 19. Hetzelfde gebeurde in de derde game bij 18-16 voor Pas toors. Op dat moment deelde hij met zijn ongetrainde backhand een prachtige genadeklap uit: 19-16. Het werd 21-16. Yu en Pastoors profiteerden daarna in het dubbel van de te leurstelling bij Wijers. Het was 3-1, de naar Duitsland vertrek kende Kalun Yu moest in zijn laatste wedstrijd voor 't Zand het karwei afmaken. De spanning werd hem echter bijna te veel. Michel de Boer steeg boven zichzelf uit, terwijl Yu steeds onzekerder werd. „In de derde game nam ik me voor om elke bal voluit te slaan. Dat was de enige oplossing." Burgemeester Pas bij 12-12 sloeg hij het beslis sende gaatje en bij 20-16 scoor de hij het punt dat de Zand-sup- porters compleet gek maakte. Daarbij werd de nietsvermoe dende burgemeester op de schouders gehesen en in de in een, chaos veranderende zaal rondgedragen. Nadat hij weer met beide benen op de grond stond, schonk hij Kalun Yu de kampioensbeker en gaf de 300 aanwezigen een rondje. Terwijl de champagne vloeide barstte ex-Zandspeler Barry Wijers in een minutenlange huilbui uit. Michel de Boer had zijn vriendin tijdens de huldi ging ten huwelijk willen vragen en had niet op verlies gerekend. „Wat is er fanatstischer dan op het. hoogtepunt te stoppen", overzag Zand-voorzitter Leo Zuidweg met vreugde, maar ook met enige weemoed de situatie. Zijn club gaat aan een nieuwe toekomst bouwen nu Kalun Yu naar Duitsland vertrekt. Van weemoed was bij Peter Boon, samen met Yu hoofdverant woordelijke voor het succes, geen sprake. „Afsluiting van een tijdperk? Dat besef ik nog niet. Ik ga morgen naar Leimui- den om Kawun Yu, het broertje van Kalun, te coachen. Hij is een van de grote talenten van 't Zand. Waarom zou dit niet nog een keer kunnen gebeuren?" FVT - 't Zand 1-4: De Boer - Van den Berg 21-9 21-17, Smajic - Yu 12-21 14-21, Wijers - Pastoors 23-2119-21 16-21, De Boer/Wijers - Yu/Pas- toors 21-11 16-21 12-21, De Boer - Yu 19-21 21-1516-21. MIDDELBURG - De spelers van 't Zand en hun coach Peter Boon worden vanavond door burgemeester en wethouders gehuldigd in het Middelburgse stadhuis. Ze worden om 18.15 uur bij hun thuishonk op sportpark De Voorborch afgehaald met een paardentram, rijden een ere rondje door de wijken 't Zand en de Stromenwijk en stappen om 18.45 uur bij het gemeentehuis op de Markt uit. Om 20.00 uur volgt een receptie in het clubhuis. van onze sportredactie HEERENVEEN - De kuif van de legendarische Abe Lenstra vliegt definitief over de Europe se velden van de Champions League. De spelers van SC Heerenveen, die zondag voor het eerst in het shirt met het Abe-logo acteer den, hebben zich in eigen stadi on na een gelijkspel tegen Den Bosch (1-1) verzekerd van deel name aan de Europese topcom- petitie. De droom van Friesland kwam uit, ondanks een zeer matige wedstrijd. Heerenveen speelde slecht. „Vandaag konden we niet goed met de druk omgaan," vond trainer Foppe de Haan, maar dat kon de pret niet druk ken. „Dit is de mooiste dag van mijn leven." De tranen sprongen de trainer in de ogen. „Ik ben onvoorstel baar blij, want dit is een fantas tische dag voor de club." Te weinig Voor Den Bosch kon het ver dienstelijke punt weieens te weinig zijn. Cambuur won bij Willem II (4-1) en nam in de strijd tegen degradatie afstand van de Brabanders. Nelissen maakte twee doelpunten voor de Friezen. Feyenoord houdt de beste kans om nummer drie te worden, een plaats die recht geeft op kwali ficatie voor de Champions Lea gue. In'Nijmegen won de forma tie van ad-interimcoach Van Stee van NEC (2-0). Vitesse is nagenoeg zeker van deelname aan de Uefa-beker. De Arnhemmers versloegen in Alkmaar de rechtstreekse con current AZ (1-0). Vitessespits Pierre van Hooijdonk was weer eens de match winner. Adriaanse: dit is een grof schandaal TILBURG - Cambuur bedierf het afscheidsfeest van Co Adri aanse. Koning Co werd zondag middag uitgeluid door Willem II. De wedstrijd tegen Cambuur begon er zelfs acht minuten la ter door. Tegen half vijf zat Adriaanse er verslagen bij. Cambuur won met 1-4. „Mijn oprechte excuses aan FC Den Bosch (de directe concurrent van Cambuur). Dit is een grof schandaal voor het Nederlandse voetbal." En Adri aanse beende weg, bestuurders en sponsoren met een groot af- scheidsbanket achterlatend. Cambuur won inderdaad totaal onverwacht, geflatteerd, maar zeker niet onverdiend. ANP LONDEN - In het Noord-En gelse Rotherham is zaterdag een voetbalsupporter omgekomen bij rellen tussen aanhangers van de Rotherham United en Swan sea City. Voor de wedstrijd uit de derde divisie was het buiten het stadi on tot gewelddadige botsingen gekomen. De politie verrichtte negentien arrestaties. De wed strijd eindigde in 1-1. Volgens de politie behoorde de overleden 41-jarige Terry Coles tot zo'n honderd Swansea-fans die drie politiemensen te paard omringden. Een van de paarden zou daarbij op hol geslagen zijn. Coles werd geraakt. De politie spreekt van een tragisch inci dent. RTR Russische voetbalcoach beschoten MOSKOU - De Russische voet balcoach Alexander Markarov is zaterdag aan de dood ont snapt toen hij door een onbe kende man werd beschoten. De coach van Anzhi Makhach kala, nieuwkomer in de hoogste Russische voetbalafdeling, ver liet zijn huis toen een man het vuur opende. De kogel schamp te het gezicht van de 48-jarige Markarov, die in het ziekenhuis werd opgenomen maar niet in levensgevaar verkeerde. RTR Ajax ziet niets meer in Dani AMSTERDAM - Ajax heeft Da ni in de ban gedaan. De Portu gees is door interim-coach Hans Westerhof teruggezet naar de tweede selectie. Bovendien zijn de besprekingen over contract verlenging gestaakt. Vooral zijn mentaliteit is de club een doorn in het oog. De kans is groot dat Dani Ajax zal verlaten. Dani is geblesseerd. „Maar ook al was hij fit geweest, dan was hij toch teruggezet naar het tweede elftal", aldus trainer Westerhof. De manier waarop Dani revalideerde van een bles sure, beviel Westerhof niet. „Zijn mentaliteit past niet bij een topclub." Dani is door Ajax al een paar keer tot de orde geroepen, na pe rikelen buiten het veld. Hij zou onder meer te vaak worden ge signaleerd in het uitgaanscir cuit. ANP door Koen de Vries SANKT WENDEL - Patrick Tolhoek heeft zich geplaatst voor de Olympische Spelen. De mountainbiker uit Yerseke reed in de wereldbekerwedstrijd in het Duitse Sankt Wendel naar de tiende plaats en voldeed daarmee aan de eis van NOCNSF om dit seizoen vorm behoud te tonen. De tijd begon te dringen voor Tolhoek. Hij moest in een van de acht wereldbekerwedstrijden of tijdens het EK of WK bij de bes te twaalf renners eindigen. Bij zijn eerste drie optredens kwam hij niet in de buurt van die klas sering. In Sankt Wendel schud de de renner van het Be One- team in de laatste ronde zes con currenten van zich af en voldeed tot zijn grote vreugde aan de kwalificatie-eis. Ploeggenoot Bas van Dooren eindigde als tweede. Hij had zich al eerder voor Sydney ge plaatst. Bart Brentjens, ook al gekwalificeerd, werd dertigste. De Fransman Christophe Du- pouey won de race. Spanning Volgens Anja, de vrouw van Pa trick Tolhoek, liep de spanning de in huize Tolhoek de laatste weken op. De mountainbiker vond het zelf nog wel meevallen. Hij had weliswaar een aantal kansen om zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen ge mist, maar er resteerde nog een flink aantal mógelijkheden. Zondag maakte hij aan alle on zekerheid een eind. „Het heeft er even niet al te rooskleurig uitgezien", gaf Tol hoek gisteren toe. „De grote vorm was er niet. Maar de kwa lificatie is er toch nog eerder ge komen dan verwacht. Gelukkig, want je weet niet wat voor par koersen je in de volgende wed strijden tegenkomt. Dit is een ontzettende opluchting." Tol hoek trof na mislukte missies in de VS, Mexico en België in Sankt Wendel eindelijk een par koers dat op zijn lijf geschreven was. Het geaccidenteerde ter rein lag er droog bij en er hoefde niet gelopen te worden. Alleen zijn startplaats liet te wensen over. Omdat hij nog maar weinig punten voor de we reldranglijst scoorde, moest Tolhoek vanaf de zestigste plaats beginnen. Al meteen schoof hij zo'n twintig plaatsen op en tijdens de daaropvolgende ronden, waarin telkens een hoogteverschil van 270 meter moest worden overbrugd, klom hij steeds dichter naar een fel begeerde plaats bij de eerste twaalf. ,Ik had mijn krachten deze keer goed verdeeld", overzag de 34- jarige inwoner van Yerseke het eerste deel van de wedstrijd. „Bij het ingaan van de laatste ronde reed ik in een groepje van zes man op de achtste plaats. Ik kon dus ook nog veertiende worden. Toen heb ik volgas ge geven en heb ik nauwelijks meer omgekeken. Ik kan wel zeggen dat ik blij was toen ik over de fi nish kwam." Vorig seizoen had hij al aan de eisen van de internationale wielrenunie voor olympische kwalificatie voldaan. Het Ne derlands olympisch comité stel de als aanvullende eis een plaats bij de beste twaalf in een be langrijke wedstrijd. Aan die voorwaarde, beschreven onder het kopje 'vormbehoud', vol deed hij nu dus ook. Plannen om het rustiger aan te doen heeft Patrick Tolhoek niet. Woensdag vertrekt hij naar Ita lië voor de vijfde wedstrijd voor de wereldbeker. „Ik wil goed blijven presteren. Pas in juli neem ik gas terug en ga ik me voorbereiden op Sydney." Daar zal hij waarschijnlijk zijn lange carrière afsluiten. (Advertentie) Kalun Yu gaat op de schouders van supporters na het behalen van de landstitel. foto Erik van der Burgt Eersteklasser stuit op periodekampioen district Oost na zege op Dinteloord door Eldridqe Pentury OOSTKAPELLE - De kans dat Zee land volgend seizoen weer drie hoofd klassers krijgt wordt steeds groter. Eer steklasser Oostkapelle nam zaterdag de laatste horde van de nacompetitie zonder problemen (2-1-zege op Dintel oord) en wacht op weg naar het hoogste amateurvoetbalniveau nog één finale. Tegenstander in die krachtmeting is geen hoofdklasser, maar de algehele pe riodekampioen van de eerste klasse 1D uit het district Oost. „Je kimt je afvra gen of dat een voordeel is", reageerde Oostkapelle-trainer Stoffel Schipper. „Een periodekampioen van de eerste klasse is net als wij in de winning mood. Een hoofdklasser heeft vaak een moei lijkere fase achter de rug." Daar komt nog bij dat de nacompetitie in het district Oost pas komende zater dag begint en de beslissingswedstrijd daardoor pas op z'n vroegst op zaterdag 27 mei kan worden gespeeld. Dat zal eerder voor de tegenstander (VRC, Nunspeet of ESC) een voordeel zijn dan voor Oostkapelle. De ploeg van Stoffel Schipper moet ook nog eens aanvoerder Roel Latuheru missen. De centrale middenvelder .kreeg zaterdag tegen Dinteloord zijn vijfde gele kaart voorgehouden na een overtreding op Jack Dierckx. Latuheru was daardoor minutenlang uit zijn doen. „Want ik baalde er behoorlijk van." Stoffel Schipper haalde hem een kwartier voor tijd naar de kant en liet Oostkapelle toen spelen zoals het dat waarschijnlijk ook in de beslissings- wedstrijdzal doen. Met Harro Hazelaar op Latuheru's plaats op het middenveld en Ricardo Schipper in de spits. Vuurwerk Voor de wedstrijd tussen Oostkapelle en Dinteloord was de stemming uitbun dig. Er werd veel vuurwerk ontstoken en een dweilorkest zorgde voor een vro- lijke stemming. Een spectaculaire pot voetbal bleef voor het publiek echter achterwege. Dinteloord, dat zes basis spelers miste, was te verzwakt om het Oostkapelle moeilijk te maken. An dersom bleek eens temeer dat de thuis ploeg, die aan een gelijkspel genoeg had, het spel niet kan maken. Dinteloord had al zijn hoop gevestigd Dolle vreugde bij Oostkapelle nadat Wilfred Schipper voor 1-0 heeft gezorgd. Vlnr. Sander Maranus, Roel Latuheru (net zichtbaar), Wilfred Schipper, Harro Hazelaar, FèrryAlfons (9) en Thomas Ragut. foto Lexde Meester op aanvaller Arjan de Pagter, maar hij stelde doelman Ramon Telussa voor rust welgeteld één keer op de proef met een kopbal. De Middelburgse keeper haalde de bal met een reflex van de doellijn. Oostkapelle kreeg in de eerste helft kansen via Harro Hazelaar, Wüfred Schipper en FèrryAlfons, maar zij ble ven in gebreke. Tweemaal leek de ploeg zeker van een strafschop, maar arbiter Roeland zag niets in buitelingen van Ferry Alf ons en Thomas Ragut. In de tweede helft bleef Oostkapelle do mineren. Vrije verdediger Francis Lan- gemaire schoof in en schoot van grote afstand op het Dinteloord-doel. De Brabantse ploeg ontsnapte omdat de bal via de binnenkant van de kruising terugketste in het veld. Diezelfde Langemaire lag even later aan de basis van de openingsgoal. Met een lange bal lanceerde hij Wilfred Schipper, die met een kopbal de uitge lopen keeper Johan Eland passeerde: 1-0. De linksbenige spits liet zich uit bundig fêteren door de toeschouwers. Attent Nadat Arjan de Pagter de bal namens Dinteloord tegen de buitenkant van de paal had gekopt, maakte Harro Haze laar 2-0 voor Oostkapelle. De aanvaller reageerde attent, toen Francis Lange maire met een hard schot de lat trof uit een vrije trap. Kansen om de score op te voeren waren er genoeg, maar Ricky Pattenier, Thomas Ragut en Ferry Alf- ons faalden. Het laatste woord was voor Dinteloord, clat via Andre Donkers 2-1 maakte. Maar dat was heel Oostkapelle een zorg. „Het is niet altijd even mooi wat we la ten zien", bekende Wilfred Schipper naderhand. „Maar nu we er zo dichtbij zijn. moeten we die kans zeker grijpen." Angelo Schaalje was stelliger: „Ik weet zeker dat we het redden." Oostkapelle - Dinteloord 2-1 (0-0). 51. Wil fred Schipper 1-0. 65. Harro Hazelaar 2-0. 81. André Donkers 2-1. Scheidsrechter: I. Roeland (Sleeuwijk)Gele kaart: Roel Latu heru (Oostkapelle), André Donkers (Dintel oord). Aantal toeschouiuers: 800. Oostkapelle: Ramon Telussa; Joel Pattenier, Francis Langemaire, Edwin Meerman en Dennis But; Thomas Ragut, Roel Latuheru en Sander Maranus (60. Riclcy Pattenier); Ferry Alf ons (81. Angelo Schaalje), Harro Hazelaar en Wilfred Schipper.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 13