Gouden kans Oostkapelle Kloetinge trotse nummer twee Hoek houdt kern van elftal intact PZC Zeeland Sport en Philippine in balans Heerjansdam pakt laatste strohalm Walcherse eersteklasser boekt ruime overwinning op LRC Middelburg rekent na nipte zege op Luctor niet meer op promotie NAC test Zeeuwse voetballers TERNEUZEN - In de hoofd klasse B van het zaterdagvoet bal kwam Hoek dit weekeinde zonder te spelen weer een stapje dichter bij lijfsbehoud. De Zeeuws-Vlamingen zagen tot hun genoegen Heerjansdam mét 1-0 van Volendam winnen en hebben op de laatste speeldag zodoende tegen Bennekom (uit) aan een gelijkspel al voldoende om de nacompetitie te ontlopen. In de strijd tegen de dreigende degradatie wist Heerjansdam Idat het Volendam zaterdag hoe dan ook móest verslaan om de tegenstander achter zich te hou den en nog een beslissingswed- strijd af te dwingen tegen Hoek. De thuisclub had in de eerste helft niet alleen het beste van 'het spel, maar was ook feller dan Volendam. Twee minuten voor de rust resulteerde dat in de 1-0 via. Willy Heussen. Na de hervatting was het Heer jansdam er veel meer om te doen om de kleine voorsprong te con solideren dan om die uit te bou wen. Volendam was daarna wel veel meer in balbezit, maar ont beerde het vermogen om veel kansen af te dwingen. Heerjans dam slaagde dus in zijn opzet en mag voorlopig blijven hopen dat Hoek zaterdag tegen Benne kom een misstap begaat en dat het zelf van ASWH (uit) wint. In dat geval wachten beide ploe gen nog een beslissingsduel. Voor SDC Putten viel het doek.. Hcerjansdam-Volendam 1-0 (1-0). 43. Willy Heussen 1-0. Scheidsrech ter: L. Looye ('s-Gravenzande Geel: Jan Wortel en Henk Bond (bei den Volendam) enHenkAron (Heer jansdam). Aantal toeschouwers: 500. GVW-Kozakken Boys 1-2 (0-2). 2. Christan Opschoor 0-1,6. Gila Idris- si 0-2, Tl. Patrick de Leeuw (e.d.) 1- 2. Scheidsrechter: J.S. Boringa '(Leeuwarden). Geel: Leon Elands (Kozakken Boys) en Frank Verkuijl (GVVV). Aantal toeschouwers: 250. Huizen-Sparta Nijkerk 0-3 (0-1). 32. Theo de Graaf 0-1, 79. en 82. Eric van Veldhuizen 0-2 en 0-3. Scheids rechter: F.W.H. Beser (Hengelo). Aantal toeschouwers: 1000. SDC Putten-Bennekom 2-2 (1-1). 34. Robert Nieuwenhuis 1-0, 36. Dennis van Meegdenburg 1-1, 67. Kevin Nutt 1-2, 73. Dirk-Jan Beef- tïng 2-2. Scheidsrechter: J. Hoek stra (Sint Nicolaasga). Geel: Henco van Heirden (SDC Putten). Aantal toeschouwers: 600. Achilles Veen-Dovo 2-1 (1-0). 44. Martijn de Jong 1-0, 92. Barry Roes tenburg 1-1, 93. Maarten van Gelde ren 2-1. Scheidsrechter: AG.J. Loenen (Den Haag). Aantal toe- schouwers: 600. door Rudy Boogert LEERDAM - Is Oostkapelle hoofdklasse-waardig? Spelers en begeleiding hebben hun twij fels. Maar in het Walcherse voetbaldorp geldt: als je het niet probeert, weet je het niet. De ploeg bracht de droom zaterdag een stap dichter bij de werke lijkheid. Oostkapelle won een voudig zijn eerste nacompeti- tieduel met LRC: 1-5. De zege biedt de ploeg van trai ner Stoffel Schipper gouden mogelijkheden. LRC is na zijn tweede nederlaag immers al knock-out. Daarnaast wankelt de tweede kandidaat in de na- competitie, Dinteloord, als een aangeslagen bokser, De Bra banders incasseerden in het eer ste nacompetitieduel (5-3- winst op LRC) een stortvloed aan gele kaarten. Ze missen daardoor zaterdag tegen Oost kapelle zes vaste basisspelers. Maar Stoffel Schipper tempert het optimisme. „Schorsingen willen niet altijd wat zeggen. In ons eerste competitieduel met LRC misten we heel wat spelers, maar we wonnen wel. Dat kan bij Dinteloord ook gebeuren. Ze spelen wellicht met invallers die denken: ik zal de trainer 's wat laten zien. LRC is normaal ook een beter voetballende ploeg dan wij. Dan moeten wij ons de pestpokken werken. Daar hoe ven we ons niet voor te schamen BREDA - Voetballers Jé- röme Riverola (RCS), Lio nel Lord (Vlissingen) en Richard Muringen (RCS) spelen woensdag een test wedstrijd bij NAC 2. Het drietal meldde zich enige tijd terug zelf bij de Bredase profclub en mocht vorige week mee- trainen met de Bredase re serves, waar Ruud Brood de scepter zwaait. Woens dag maakt het Zeeuwse trio zijn opwachting tegen FC Den Bosch 2. Van Hanegem vertrekt bij Terneuzen door Frits Bakker TERNEUZEN - Hoek-trainer Frans Vermeulen wil de kern van het huidige elftal ook voor volgend seizoen behouden. Het ziet ernaar uit dat aan die wens wordt voldaan. Met zes spelers uit de selectie heeft Hoek in de afgelopen dagen een akkoord bereikt voor volgend seizoen. Geert de Poorter houdt een eer ste aanbod nog in overweging. Geert Bosschaart is zo goed als rond over een verlengd verblijf bij de hoofdklasser. Bij Terneuzen heeft Adri van I Hanegem definitief zijn vertrek j aangekondigd. Hij is de vijfde speler uit de kern, na Danny Magito, Barry van der Hooft, I Peter Nieskens en Peter Huls die vertrekken of stoppen. De kans dat AntoineThoen blij ft is mini maal. De Axelaar is in onder- handeling met Lovendegem en HW'24. Gerucht Bij Hoek krijgt de nieuwe selec tie deze week vorm. Van drie nieuwe spelers is de komst ze ker. Danny Magito en Barry van der Hooft komen over van Ter- neuzen, Arjan Koopmans van SPORTREDACTIE tel: (0118) 484454 J.M. Dagevos (chef) J.F.D. Bakker (coördirfatorzuid) K.L. de Vries (coördinator midden) R.H.N. Boogert (coördinator noord) E.M.S. Pentury. S. Remijnsen Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl want het werkvoetbal is juist onze sterkte." Schipper waakte voor .over moed en gemakzucht bij de ploeg. Hij had zijnkeurkorps dit seizoen immers al eerder een ri ante uitgangspositie bijna zien vergooien. In de strijd om de derdeperiodetitel veroverde Oostkapelle de volle winst uit de eerste vij f wedstrij den. Eén zege uit de resterende drie duels vol stond voor de periodetitel. De eerste poging tegen Altena mis lukte, de tweede gelegenheid te gen VVGZ ging ook verloren en pas op de laatste speeldag greep Oostkapelle zijn kans tegen SSC'55 (6-1-winst). Gemotiveerd Maar het besef dat de kaarten nu ideaal liggen voor een even tuele promotie, is aanwezig bij de spelersgroep. Topscorer Har- ro Hazelaar: „Als we ooit een kans hadden om het te halen, dan is het nu. We zijn allemaal super gemotiveerd. Alleen moe ten we niet te veel gaan rekenen. Vandaag zaten we in de rust in de kleedkamer bij die 2-0-voor- sprong ook te rekenen. Toenheb ik gezegd: niet rekenen, gewoon voetballen." De 2-0-voorsprong kwam in de eerste helft tot stand door een wonderschoon doelpunt van Roel Latuheru na vijftig secon den. Halverwege de helft van LRC nam de aanvoerder de bal ineens op zijn pantoffel en het leer zeilde over doelman Van In- gen in het doel (0-1). Een kwar tier later verdubbelde Hazelaar de score door oog in oog met de keeper niet te falen (0-2). Na de rust hoefde Oostkapelle slechts te consolideren. LRC leek verdwaald op het eigen veld en Oostkapelle kon naar hartelust counteren. Wilfred Schipper (2x) en Ferry Alfons breidden de score verder uit. Tweemaal was Hazelaar de ar chitect van een doelpunt. Vlak voor tijd verzachtte Hans van Hattem de pijn voor LRC met zijn eretreffer. Een gelijkspel tegen het gehan dicapte Dinteloord volstaat komende zaterdag voor Oostka pelle en dan wacht een beslis singsduel om een plaats in de hoofdklasse met één van de drie nummers tien uit de hoofdklas se of één van de vier andere pe riodekampioen van de eerste klasse. Na dertien jaar kan Oostkapelle dan zijn rentree maken op het hoogste amateur niveau van Nederland. De grote vraag is of de ploeg daar klaar voor is. Hazelaar: „Dat is heel moeilijk. We moe ten dan oppassen wat we doen. De ploeg moet bij elkaar blijven en er moeten niet te veel spelers bijkomen. Een grote toestroom is niet goed. Vervolgens moeten we hopen op een leuk seizoen en meepikken wat we kunnen." LRC - Oostkapelle 1-5 (0-2). Ï.Roel Latuheru 0-1.16. Harro Hazelaar 0- 2,51. Wilfred Schipper 0-3, 74. Ferry Alfons 0-4,89. HansvanHatteml-4, 91. Wilfred Schipper 1-5. Scheids rechter: C.L. van Haaften (Kapelle). Gele kaart: Hans van Hattem (LRC). Aantal toeschouwers: 300. Oostkapelle: Ramon Telussa; Joël Pattenier, Francis Langemaire, Ed win Meerman, Dennis But; Thomas Ragut, Roel Latuheru, Sander Ma- ranus (70. Rick PattenierFer ry Al fons, Harro Hazelaar, Wilfred Schip per. Harro Hazelaar neemt het doel van Oostkapelle onder vuur. LRC-verdedigers Addy Klein en Ronald Middelkoop zijn te laat. foto Ad van Hasselt Rillandia. Het gerucht dat twee Marokkaanse spelers van Sint Gilles Waas zijn gecontracteerd, wordt met klem tegengespro ken. Met de ex-prof Marcel Pee per is een tweede onderhoud ge weest, maar die transfer is hoogst onzeker. Daan Boydens speelt volgend seizoen niet meer in Hoek. De aanvallende middenvelder ver trekt naar Bellem. De Belg Bir- gen Baes en de Rotterdammer Gerald Baas zijn al eerder afge haakt, omdat de trainer het niet in die spelers zag zitten. Kubu Lembi keert vrijwel zeker ook niet meer terug. De drie tussen tijdse aankopen hebben nog maar eens aangetoond dat Hoek dit jaar niet al te gelukkig is ge weest in het scouten van spelers. Patrick Naudts, John Bent- schap Knook, Ronald van Slie- dregt, Franky Standaert, Bart Poppe en Erwin van Wingen hebben wel een akkoord bereikt voor volgend seizoen. Het meest verrassend is de contractverlen ging van Erwin van Wingen. De linkeraanvaller, die een conflict met Frans Vermeulen heeft ge had en volgens de Belgische la-anten al had getekend bij Oostakker, is toch overstag ge gaan en tekende bij Hoek. Angelo Nijskens twijfelt nog of hij zal doorgaan bij Hoek. De aanvaller is in onderhandeling met een Belgische club om daar trainer te worden. Hobby Het vertrek van Adri van Hane gem bij Terneuzen heeft te maken met drukke werkom standigheden en met de relatie trainer/spelers bij Terneuzen. „Voetbal moet voor mij in de eerste plaats een hobby zijn en dat was het niet meer", aldus de aanvaller. „Ik heb het laatste halfjaar nauwelijks gespeeld en kreeg dat altijd maar om twaalf uur op zondagmiddag te horen. Daar heb ik geen zin meer in." Met Antoine Thoen lijkt het de zelfde kant op te gaan. „Ik wacht nog een gesprek af met Terneuzen, maar de kans dat ik blijf is heel klein. Er zijn wat an dere opties. Lovendegem .is een prima club, met HW spreek ik vrijdag nog. Twee andere Belgi sche clubs, Adegem en Stekene, heb ik afgezegd." Terneuzen is al volop op zoek naar vervan gers. Deze week wordt gespro ken met Hubert van den Hemel en Dennis Rietjens. Hoofdklasser rekent af met kampioen Spakenburg: 3-0 door Eldridge Pentury KLOETINGE - Voor Kloetin ge zal het competitieseizoen 1999-2000 de clubannalen in gaan als een jaar vol sportieve hoogtepunten. De hoofdklas ser voegde zaterdag een klin kende zege bij op kampioen Spakenburg (3-0). Met nog één wedstrijd te gaan (Volendam- uit) staat Kloetinge trots op een gedeelde tweede plaats. De Bevelanders vierden zater dag uitgebreid feest. De reke ning voor de zeperd in Spakenburg was vereffend, deelname aan de Amstel Cup voor volgend seizoen op basis van de topvijf-notering veilig gesteld. „Die 8-1-nederlaag in Spakenburg zat bij iedereen heel diep. We wilden per se iets goedmaken", zei trainer Die- derik Hiensch. Kloetinge legde Spakenburg van meet af aan het zwijgen op. Met de lichtgeblesseerde Arjan Human centraal in de aanval hield de ploeg de kam pioensformatie flink onder druk. Het ontbrak in de eerste helft echter aan doelpunten. Arjan Human, Marcel (2x) en Alex Lourens verschenen in kansrijke positie maar vonden het net niet. De tweede helft gaf hetzelfde beeld. Kloetinge nam het initi atief, Spakenburg wachtte af en bleef' het antwoord schul dig. Het leek wachten op de Kloetingse goal, totdat arbiter Stofkooper in de 72e minuut tot grote woede van de Kloe- tinge-spelers een strafschop toekende aan Spakenburg. Stofkooper had, terwijl de bal niet de in buurt was, AlexLou- rens een overtreding zien ma ken, al was de aanvaller van Kloetinge zich van geen kwaad bewust. Pascal de Bruyn meldde zich voor de pe nalty maar miste omdat doel man Jaap Pijnenburg de goede hoek indook. Slotoffensief Kloetinge zette daarna aan voor een slotoffensief en dat leverde na vier minuten een doelpunt op. Invaller Ronald Zuijdwegt zette vanaf linies voor, Arjan Human kopte bij de eerste paal raak: 1-0. De Middelburgse spits, voor wie zaterdag weer een groot aantal scouts van profclubs op de tri bune zat, haakte na zijn 21e treffer geblesseerd af. Met Arno Melaard op de plaats van Human zette Kloetinge de jacht in de laatste tien minuten door. Wilco de Valk besloot een rush op rechts met een doel punt (2-0) en Arno Melaard bezorgde de bal via de kluts bij Marcel Lourens, die de dikver diende 3-0-score op het bord bracht. Tussendoor kreeg doelman Jaap Pijnenburg eenpublieks- wissel, omdat hij zijn laatste officiële wedstrijd speelde als basisspeler van Kloetinge 1. Trainer Diederik Hiensch sprak van een heel aangename voetbalmiddag. Doel in de slotwedstrijd tegen Volendam is de tweede plaats veiligstel len, zei hij. „De spelers willen de komende week per se drie keer trainen. 'We willen als tweede eindigen' hebben ze gezegd." Kloetinge - Spakenburg 3-0 (0-0). 76. Arjan Human 1-0, 84. Wilco de Valk 2-0, 90. Marcel Lourens 3-0. Scheidsrechter: L. Stofkooper (Rotterdam). Gele kaart: Paul Lief tink (Spakenburg), Arjan Iiuman, Niels Lodewijk en Alex Lourens (allen Kloetinge). Bijzon derheid: 72. Jaap Pijnenburg Kloetingestopt strafschop van Pascal de Bruyn. Aantal toeschou wers: 600. Kloetinge: Jaap Pijnenburg (90. Mark Smeding); Erwin Dek, Jef frey van de Velde, Niels Lodewijk en Ronnie Cremer; Wilco de Valk, Marcel Lourens en Wouter Labru- jère; Alex Lourens, Arjan Human (76. Arno Melaard) en Jan Baaij- ens. Spakenburg: Marco Verhoeven; Izaak Veereman, Patrick Leef- lang, Wilbert Sclieenstra en Wim Huijgen; Richard Pïetersen, Gun nar de Bruin, Maurice Pot en Pas cal de Bruyn, Paul Lieftink en Hil- mi Mihci. Kloetinge-middenvelder Marcel Lourens (rechts) probeert eerder bij de bal te zijn dan Spakenburg-speler Patrick Leeflang. foto Willem Mieras door Michiel Teeling MIDDELBURG - Het eerste team van voetbalvereniging Middelburg speelt hoogstwaar schijnlijk ook volgend seizoen in de vierde klasse. De ploeg won gisteren weliswaar van Luctor (3-2), maar mede door de teleurstellende nederlaag van vorige week tegen Steen is de kans klein dat de ploeg promo veert via de nacompetitie. Mid delburg-trainer Huib Meerman: „We hadden vandaag minstens met 6-0 moeten winnen. We hebben het niet meer in eigen hand en dat hebben we aan ons zelf te danken." Mark Roose personificeerde gisteren tegen Luctor uit Hein- kenszand de wisselvalligheid waarmee Middelburg al een aantal wedstrijden te maken heeft. Met name in de tweede helft hielp hij kans na kans om zeep. En was dat vorige week ook al niet zo? Toen was Middel burg de betere ploeg tegen Steen maar werd uiteindelijk met 3-2 verloren. Zo ver kwam het gisteren niet, al was het spel in met name de tweede helft niet om over naar huis te schrijven. In de eerste helft speelde Middelburg bij vlagen zelfs heel aardig voetbal. In de beginfase van de wedstrijd kwam Luctor nauwelijks in het spel voor. Na twintig minuten kwam het veldoverwicht van de thuisclub ook in cijfers tot uit drukking. Terwijl iedereen aan de kant van Luctor dacht aan buitenspel zag de scheidrechter dat anders. Middelburg-spits Ghalid Ak- hiyad kon tussen de verwarde verdedigers doorlopen en had weinig moeite om doelman Bar ry Simomse te verschalkeml-O. Prima refleks Ook na de openingstreffer bleef Middelburg de sterkste. Combi naties liepen goed en Luctor leek rijp voor de slacht. Tien mi nuten na het eerste doelpunt kon Evert Eikenhout vrij inkop pen, maar keeper Simomse had een prima refleks in huis. Na een halfuur spelen bracht verdediger Ronald Jongelings de 2-0 op het scorebord. Het doelpunt van de Middelburger, die bij uitschakeling van de ploeg gisteren zijn laatste offici ële wedstrijd voor Middelburg 1 speelde, verdiende geen schoon heidsprijs. Jongelings schoot vanaf twintig meter en via de rug van een speler van Luctor verdween de bal achter de doel- Nog voordat scheidsrechter Tempelaar een einde maakte aan de eerste helft werd het 3-0. Aanvaller Mare Roose was de Luctor-verdediging te snel af en schoot de bal onhoudbaar in de touwen. Waar iedereen na het zien van de eerste helft dacht aan een ruime overwinning voor Middelburg, kwam in de tweede helft bedro gen uit. De ploeg kreeg kans na kans om de score verder uit te bouwen, maar faalde net als vo rige week tegen Steen in de af werking. Luctor werd aan de andere kant van het veld steeds gevaarlijker. Middelburg-doelman Michael Jansen van Galen had zijn ploeg nog een aantal keren behoed voor een tegengoal, maar een kwartier voor het einde was het toch raak. Luctor spits Rivo Slory was er na een hoekschop als de kippen bij en bracht zijn ploeg terug in de wedstrijd: 3-1. Middelburg begon steeds mati ger te spelen. Een tegentreffer hing in de lucht, maar kwam voor Luctor eigenlijk te laat. Pas in de laatste minuut van de wedstrijd werd het 3-2. Na ge klungel in de verdediging van Middelburg was het opnieuw Slory die van dichtbij in kon schieten. Teleurgesteld Na afloop van de wedstrijd was Meerman teleurgesteld. „We hebben het in de tweede helft la ten liggen. Kansen hebben we genoeg gehad, maar het benut ten daarvan was vandaag teveel gevraagd.We hebben het niet meer in eigen hand. Als Luctor volgende week met 1-0 van Steen wint dan maken we nog een kans. Maar veel vertrouwen heb ik er niet meer in. Ik denk dat we vandaag onze laatste wedstrijd van het seizoen heb ben gespeeld." Middelburg-Luctor 3-2 (3-0). 20. Ghalid Akhiyad 1-0. 36. Ronald Jongelings 2-0. 45. Marlc Roose 3-0. 75. Rivo Slory 3-1. 90. Rivo Slory 3- 2.Scheidsrechter: Tempelaar (Dor drecht). Gele kaart: Ronald Mesu (Middelburg), Jordy Poelman, Au- bert Geus (beiden Luctor'88). Aan tal toeschouwers: 250. Middelburg: Michel Jansen van Ga len; Ronald Jongelings, Jan de Rij ke, Ramon Gabriëlse, Ronnie Mesu (66. Detlef Prinse), Ronald Mesu, Ghalid Akhiyad (65. Erdal Dogan), Ruud de Vroe, Mark Roose, Pascal van den Berg en Evert Eikenhout. Luctor'88: Berry Simonse; Jordy Poelman (75. Serge Beulens), Arne Honing, John Groen, Jack Coertin, Marco Utermark, Aubert Geus, Je roen Verschuren, Serge deBlaey (81 Pieter van den Dries), Eric de Groe ne en Rivo Slory. door Vincent de Rijke VLISSINGEN - Het eerste na- competitieduel in de vijfde klasse A tussen Zeeland Sport en Philippine is gisteren geëin digd in een gelijkspel (1-1). De twee ploegen, die samen met Walcheren strijden om een plek in de vierde klasse, waren zoals eerder dit seizoen aan elkaar ge waagd en hebben als gevolg van de remise allebei nog evenveel kans om te promoveren. Het enige verschil is dat Philippine hardop roept te willen promo veren, terwijl Zeeland Sport een eventuele promotie als een wel kome verrassing zou ontvangen die op voorhand onmogelijk ge acht werd. De eerste helft van het duel stond bol van de spanning met voldoende kansen aan beide kanten. Nadat Zeeland Sport in de eerste minuut al de paal had weten te raken, zette Philippine de beginfase van het duel naar zijn hand. Het gevaarlijke spit- senduo Schieman/De Groene was het eerste halfuur een ware plaag voor de robuuste centrale verdedigers van de Vlissingers. Na dik twintig minuten spelen brak de talentvolle Maarten de Groene de wedstrijd open met een weergaloze actie. De jonge ling, die was uitgeweken naar de rechterkant, controleerde een hoge afgeketste bal op voor treffelijke wijze en stuurde met het hoogstandje direct twee ver dedigers het bos in. Een lage voorzet voor de goal was voor goaltjesdief Schieman voldoen de om 1-0 Je maken. Nadat beide Zeeland-Sport- spitsen opgelegde kansen had den gemist, brak er een korte fa se aan waarin zowaar Zeeland Sport het betere van het spel had. In deze fase creëerde Zee land Sport maar liefst vijf kan sen in een paar minuten. Een schot van de centrale mid denvelder Mathijs Lugtenburg kon nog worden gepareerd door doelman Daniël Schieman, maar de rebound was geen pro bleem voor Abdi Youssoufah- med. Met een sünpele voetbe weging tikte de speler die de hele linkerkant bestreek de bal hoog in de touwen: 1-1. Hierna nam Zeeland Sport het heft in handen tot aan de rust maar wist het verder niet meer tot scoren te komen daar waar de .ansen aanwezig waren. De grootste kans van de wedstrijd kwam echter nog voor rust op naam van Philippine. Nadat Zeeland Sport de nodige druk had uitgeoefend op het vij - andelijkedoel, ontving Maarten de Groene aan de andere kant de bal in het zestienmetergebied van de tegenpartij. De Groene goochelde met de bal (hooghou den met drie verdedigers om hem heen) en werd neergelegd door een van de Zeeland Sport - verdedigers. Dat leverde een pe nalty op. Edwald Martijn meld de zich, maar zag zijn matig genomen strafschop op miracu leuze wijze worden gepareerd door doelman Marco Wisse. Het tweede bedrijf bracht geen doelpunten en een stuk minder spektakel zodat het duel eindig de in 1-1. Philippine kreeg ge durende de tweede helft steeds meer overwicht maar Zeeland Sport wist met het laatste fluit signaal te halen met een remise. „De zenuwen hebben ons parten gespeeld", verklaarde Philippi- ne-coach Liplijn achteraf. „Be paalde jongens zaten vandaag niet lekker in de wedstrijd. Dat zie je terug in kleine dingetjes. Zo'n penalty gaat er natuurlijk normaal gesproken gewoon in. Maar ons uitgangspunt was om absoluut niet te verliezen, en dat is ons gelukt. Nu zullen we over twee weken op eigen veld Wal cheren moeten verslaan. „Ons seizoen is al fantastisch. Dit is voor ons de slagroom op de taart", aldus trainer Wijnands. „Nu is het wel zo dat de wed strij d van vandaag niet veel lan ger had moeten duren, anders had er een andere uitslag op de borden gestaan. Maar door dit resultaat blijft de kans op pro motie bestaan." Zeeland Sport Philippine 1-1 (1-1). 25. Marnix Schieman 0-1, 37. Abcli Youssoufahmed 1-1. Scheidsrech ter: F. Nuyten (Klundert), Gele kaart: Jim de Jongh (Philippine), Marvin Fischer (Zeeland Sport). Aantal toeschouwers: 150. Zeeland Sport: Marco Wisse; Marvin Fischer, Roel Schreurs, Tommy Dommisse, Danny Nöthen; Ronald Cosijn, Mathijs Lugtenburg, Ray mond van Geersdaele, Abdi Yous soufahmed Teun van Slooten, Mar tijn Fincke. Philippine: Daniël Schieman, Harry Vermeire, Jim de Jongh, Enoin Pi- laet, Martijn Edwald; Ritchie Bos- ma, Job van de Vinnen, Lex den Ha mer. (78. Paid Floors); Maarten de Gijene, Marnix Schieman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 41