Daniël Ward is een natuurtalent Hammersley wil af van verkeerd imago Dertiende titel voor Zweedse tafeltennissers sport donderdag 27 april 2000 bw 23 Joop Schuit geeft visitekaartje af Tweede plaats zeiler Veldman Van Dongen vijfde in Frankrijk Hackenberg-Cup in Arnemuiden Hewitt naar toernooi Rosmalen Stangassinger stopt met skiën Jeugdige atleet uit Hulst wil schitteren op Nederlandse kampioenschappen Dolfing brengt Heusdens eerste nederlaag toe Oranje water? Bijzonder debuut van Kapo Yu uitslagen agenda COLIJNSPLAAT - Het driebandentoernooi Colijnsplaat 402 is toe aan de kwartfinales. Grootste kanshebber hierin is Joop Schuit. In de achtste finales elimineerde de Souburger op in drukwekkende wijze Frank Wijnen uit Rilland, die eveneens favoriet was. Schuit maakte in twee sets korte metten met Wijnen en liet in beide sets een serie van negen noteren. Hij be ëindigde de partij over 34 caramboles in 30 beurten. Arjo Hol- lestelle won in drie sets van Piet van de Maas uit Wissenkerke. Ook Gerrit van Garsel uit 's-Heerenhoek had drie sets nodig om Cor Jeremiasse uit Ellewoutsdijk te verslaan. De andere finalisten zijn: Ad Laan (Kortgene), Marco van de Hout (Me lissant). Sjaak de Jager (Yerseke), Ronnie Rijkse (Yerseke) en Sam de Kok (Krabbendijke). SNEEK - Zeiler Erwin Veldman uit Middelburg is tweede ge worden bij Splash-wedstrijden op het Snekermeer. Veldman zette in vijf races een zeer constante reeks neer, waarmee hij de eerste plaats op de nationale ranking veroverde. Jurre Al berts uit Goes werd tiende in Sneek, Rutger Krijger uit Hein- kenszand veertiende. De Splash-klasse, de grootste nationale jeugdklasse tot achttien jaar, heeft dit jaar de internationale status gekregen. Tijdens het hemelvaartsweekeinde wordt het Nederlands kampioenschap georganiseerd door WV Arne en Wolphaartsdijk. Het eerste WK vindt plaats in Stavoren. CROIX-TERNOIS - Motorcoureur Jaap van Dongen is er in het Franse Croix-Ternois niet in geslaagd zijn tweede zege van het seizoen binnen te halen. De Middelburger, uitkomend in de Superbike-klasse, finishte in de derde wedstrijd van het seizoen als vijfde. Van Dongen, die het seizoen in het Belgi sche Zolder opende met een overwinning, denkt dat hij met nog drie races te gaan toch nog kans maakt op de Shell Ad vance Sprint Trophy. ARNEMUIDEN - Bij tafeltennisvereniging Arnemuiden vindt vanaf vandaag (donderdag) tot en met vrijdag 9 mei voor de achttiende maal de jaarlijkse strijd om de Hacken- berg-Cup plaats. Het toernooi, dat onder leiding staat van Elroy Crucq en Hans Oosteling, is een van de grootste en be langrijkste Zeeuwse toernooien. De wedstrijden beginnen dagelijks om 19.15 uur. ROSMALEN - De Australiër Lleyton Hewitt doet vanaf 19 juni mee aan de Heineken Trophy, het internationale grasten nistoernooi in Rosmalen. Het 19-jarige talent won eerder dit jaar de ATP-toernooien van Adelaide, Sydney en Scottsdale. Hij staat vierde op de wereldranglijst (Champions Race). Pa trick Rafter, Richard Kra j icek, Tommy HaasKarol Kucera en Sjeng Schalken waren al gecontracteerd. Bij de vrouwen spe len toppers als Mary Pierce, Barbara Schett, Sandrine Testud en Jelena Dokic, plus de Nederlandse Kristie Boogert. ANP SALZBURG - De Oostenrijkse skiër Thomas Stangassinger zal in het vervolg niet meer op de skipistes te vinden zijn. De 34-jarige maakte zijn besluit om te stoppen woensdag be kend. Hiermee komt een einde aan zijn vijftien jaar durende succesvolle skicarrière. Stangassinger won op de Olympische Spelen in Lillehammer in 1994 goud op de slalom. Verder won hij zilver op de wereldkampioenschappen in 1991 en brons in 1993. Ook won de Oostenrijker tien keer de World Cup. AFP door Raymond de Frel HULST - Daniël Ward uit Hulst werd vorig jaar als C-junior drievoudig Nederlands kampi oen. verbeterde afgelopen weekeinde zijn eigen Zeeuws record op de 100 meter en be hoort al ongeveer een jaar tot de Xederlandse sprintploeg (tot 18 jaar). Voor een 16-jarige atleet al een behoorlijke prestatielijst, maar het is vooral Ward zelf die ervan staat te kijken. „Ik doe of laat helemaal niets voor mijn sport. Het gaat eigenlijk alle maal vanzelf." Uiterst relaxed kijkt de lange Mavo-scholier voor zich uit. Daniël Ward is een jongen van weinig woorden, schept niet op over zijn prestaties en laat alles op zich afkomen. Het antwoord dat weet ik eigenlijk niet' is meer regelmaat dan uitzonde ring, maar het geeft precies aan hoe de jongen in elkaar zit. Op HENGELO - Martin Dolfing heeft koploper Ron Heusdens woensdag in Hengelo de eerste nederlaag toegebracht in het VK dammen. Heusdens gaf in de tiende ronde na 65 zetten op. De kop werd overgenomen door Hans Jansen die met zwart Oudshoorn versloeg. Dolfing debuteert op het NK in Hengelo. De 22-jarige Gronin ger, nationaal meester, staat te boek als een groot talent dat re gelmatig moeite heeft de con centratie vast te houden. Tegen Heusdens, koploper van het eer ste uur, had hij er geen last van. Voor Heusdens dreigt het NK net zo te verlopen als vorig jaar. Toen voerde de Schiedammer elf ronden het veld aan voordat de negenvoudige denksport- kampioen verloor van Kemper man en vierde werd. Door zijn stunt gaat het NK een spannen de slotfase tegemoet. Met nog drie ronden te spelen zijn er vier kandidaten voor de titel. Hans Jansen heeft één punt voor sprong op Clerc, Heusdens en Van Leeuwen. ANP de vraag hoe hij zichzelf zou ty peren als atleet, zegt hij, na een lange bedenktijd, dat zijn moe der dat beter weet als hemzelf. Het sprinttalent van de Rooms Katholieke Hulster Atletiek Vereniging (RKHAV) doet ge woon wat hij moet doen: heel hard lopen. Op 10-jarige leeftijd emigreerde de in Sydney geboren zoon van een Amerikaanse vader en een Nederlandse moeder van 'Down Under' naar Nederland. „Mijn moeder kreeg heimwee, dus zijn we verhuisd", vertelt Ward. Tot die tijd had hij nog nooit aan at letiek gedacht. „In Australië heb ik een tijdje gevoetbald, maar daar was ik niet echt ex treem goed in. In Hulst heb ik ook nog een jaartje bij HVV'24 gespeeld, maar tijdens een sportdag zag een leerkracht van basisschool Moerschans (Hulst) in mij een talentvolle atleet." Talent De overstap naar de atletiekwe- reld was voor de toen 12-jarige Ward een pure gok. „Ik vond het voetbal niet zo leuk meer. Atle tiek beviel me wel en ik bleek ook talent te hebbenWard liep na drie maanden zijn eerste 80 meterwedstrijd en verbaasde menig atletiekliefhebber. „Na afloop vroeg bijna iedereen aan me hoe lang ik al op atletiek zat. Dat was eigenlijk hetzelfde ver haal met verspringen." In het eerste jaar werd de Hulstenaar derde op het Nederlands kampi oenschap voor D-junioren en een jaar later in dezelfde cate gorie tweede. Als C-junior be haalde Ward twee jaar geleden op het NK een derde plaats op de 100 meter en vorig jaar volgden drie Nederlandse titels: Ward zegevierde op de 60 meter, 100 meter en meerkamp voor C-ju nioren. „Toen werd het echt serieus", vertelt de huidige B-junior. Vrij wel tegelijkertijd tovert hij een lach op zijn gezicht. Want eigen lijk hoeft hij helemaal niet zo veel te doen voor zijn goede prestaties. Waar veel talenten bijna dagelijks trainen, houdt Ward het bij drie keer in de week. ,,Ik laat eigenlijk niets voor de sport. Ik ga stappen en let niet echt op wat ik eet. Ik eet bijvoorbeeld heel weinig groen ten. Anderen gaan op een soort dieet om hun prestaties te ver het besef dat ik met wat extra inspanningnog sneller kan." De trainer van Ward, Piet Lossie, is die mening ook toegedaan. Af gelopen weekeinde zag hij in het Belgische Ninove, waar Ward zijn eigen Zeeuws record op de 100 meter verbeterde tot 10.93 seconden, dat zijn pupil met ogenschijnlijk gemak een uit stekende tijd neerzette. Ward zelf had totaal niet in de gaten dat hij harder liep dan voor heen. „Mijn trainer zei dat hij tevreden zou zijn als ik 1110 se conden zou lopen. Ik liep mijn wedstrijd, en het bleek een snel le tijd te zijn. Ik ben nooit echt gespannen voor een wedstrijd. Ik sta voor aanvang meestal een beetje te praten, dan moet ik even lopen, en dan ga ik weer verder met praten. Ik hoef me voor zo'n tijd ook niet echt in te spannen. Als ik dat wel zou doen, zou het waarschijnlijk nog veel sneller gaan. Jamaica Daniël Ward lijkt dus een na tuurtalent te zijn. En hoewel hij alles rustig op zich af laat ko men, heeft hij zich wel een doel gesteld: het wereldkampioen schap in Jamaica in 2002. „Als ik daar als A-junior goed pres teer, ligt er misschien wel een profcaiTière voor mij in het ver schiet." De Zeeuw hoopt daar op de 100 meter te schitteren. De te lopen tijdslimiet om zich van deelname aan het WK te verze keren is 10.6 seconden. „Dat moet lukken", zegt Ward zelf verzekerd. „Vorig jaar heb ik mijn tijd met een halve seconde verbeterd, dit jaar met 0.3 se conden. Als ik deze progressie voortzet, ziet het er goed uit." Voorlopig zal Ward zich echter nog even op het nationale vlak bezig moeten houden. Op de Zuid-Hollandse en Nederland se kampioenschappen (24 en 25 juni in Hengelo) hoopt hij vooral op de 100 en 200 meter te schit teren. Tijdens de Zeeuwse kam pioenschappen doet hij ook een gooi naar de overwinningen op de onderdelen verspringen, speerwerpen, discuswerpen, kogelstoten en 100 meter hor den. Op de vraag of hij ook in is voor lange afstanden, volgt een resoluut antwoord. „Nee, abso luut niet. Ze zeggen wel eens dat sprinters lui zijn. Alles boven de 400 meter vind ik veel te ver." beteren. Ik niet, dat komt later allemaal wel. Je moet toch een beetje van je jeugd kunnen ge nieten?" Ward realiseert zich wel steeds vaker dat hij nog niet het maximale uit zijn capacitei ten heeft gehaald. „Ik loop vooral omdat ik het leuk vind, maar ik kom wel steeds meer tot Atleet Daniël Ward: „Ik doe of laat helemaal niets voor mij n sport. Het gaat eigenlijk allemaal vanzelf." foto Charles Strijd Engelse is nooit een rivale geweest van Bettine Vriesekoop door Koen de Vries BREMEN - Veel buitenlandse tafeltennissers zal de gemiddel de Nederlander niet kennen, maar als er één naam is blijven hangen, moet het die van Jill Hammersley zijn. Zij was dege ne die in 1982 acteerde in de eer ste rechtstreekse uitzending van een tafeltenniswedstrijd op de Nederlandse televisie. In Boedapest speelde ze in de fina le van het EK tegen de tien jaar jongere Bettine Vriesekoop. Ze verloor. Jarenlang werd die voor het Ne derlandse tafeltennis histoiri- iche gebeurtenis op de tv her taald. Elke' keer als Studio Sport begon, werden - met het overbekende riedeltje op de axofoon op de achtergrond - de teelden van de laatste slagen- risseling vertoond. De smash van Vriesekoop, de wat houterig iverkomende kapbeweging van lammersley, die te weinig iracht had om de bal over het iet te krijgen. En dan stortte de lankomende sportvrouw van Nederland ter aarde. Tijdens de otale ontlading was ze blind oor de feliciterende hand van laar tegenstandster. )p het EK in Bremen is Ham- nersley er weer: Nu als 48-jari- |e moeder van deelneemster (aty Parker. Ze zit met haar aan (en vroegere coach) Donald 'arker steevast op dezelfde (Advertentie) plaats, die bewaakt wordt door een suppoost. Op de stoel onder aan de eerste ring mag niet ie dereen zitten. Ook in Duitsland zijn ze Hammersley niet verge ten. Het gaat haar zichtbaar goedIn de Stadthalle Bremen zit een ge- distingeerde dame. Ze blijft maar twee dagen in Duitsland en reist dan weer terug naar haar woonplaats Preston. Twee dagen EK, ze vindt het meer dan genoeg. ,,Ik word doodzenuw achtig als ik naar wedstrijden van Katj' kijk." De huidige nummer vier van Engeland ver dedigt ook, maar nog lang niet zo goed als haar moeder. „Vroeger was Katy aanvaller, maar ze vond zich niet goed ge noeg. Ze heeft me gevraagd om haar om te scholen tot verdedi- ger. Ik heb haar daarmee gehol pen. Ze zal nog heel wat moeten trainen om in de top te komen." De wedstrijden tussen Ham mersley en Vriesekoop stonden altijd bol van de spanning. De verdedigster in de herfst van haar carrière tegen de hyper- ambitieuze tafeltennismachine uit Hazerswoude. Het ging er hard aan toe. Blikken die kon den doden vlogen over en weer en beide speelsters begroetten elk punt alsof ze de hoofdprijs in de loterij hadden gewonnen. Maar daarbij bleef het. Het in Nedlrland geschetste vijand beeld tussen de twee vrouwen was niet tei'echt. Hammersley was niet de 'bitch', die dat jonge juniortje haar plaats wilde wij zen. „In de Nederlandse pers werd keer op keer gesuggereerd dat we ook buiten het centre- court conflicten hadden, maar dat is beslist niet waar. Bettine zondex-de zich helemaal af van de overige speelsters. Ik heb nooit een woord met haar ge wisseld en heb nooit iets nega tiefs over haar gezegd. Gewoon, omdat ik haar niet kende. Onze rivaliteit werd in de Nederland se pers verschiïkkelijk opgebla zen. In de Bi-itse ki-anten is er nooit een woord over geschre ven." „Eerlijk gezegd was Vriesekoop de enige tegenstander met wie ik geen contact had. Al die an dere vrouwen praatten redelijk onbevangen met elkaar. Ik ken de alle speelsters van mijn gene ratie, behalve Vriesekoop. Zij had echt een tunnelvisie. Het zal wel gekomen zijn door die coach van haai-. Kom, hoe heet hij nou ook weer Baker? Barker? Nee Bakker!!" Oprecht Toch is Parker-Hammersley Bettine Vriesekoop niet uit het oog verloren. Ze weet dat haar vriend vorig jaar overleden is en waagt oprecht geïnteresseerd hoe het nu met haar is. „Gaat het al wat beter met haar? O, ik ben blij dat te horen." Het tafeltennis is na haar carri ère enorm veranderd, vindt Hammersley. Het rubber wordt tegenwooi-dig voor elke wed strijd gelijmd, er zijn time-outs er wordt veel gevarieerder en in gewikkelder geserveerd. En niet te vergeten: de bal gaat veel har der dan toen. Verder wordt er veel meer getraind dan vroeger. „Ik moest alles zelf regelen. Steeds moest ik op zoek naar trainingspartners. Katy traint bij de bond. Alles is voor haar geregeld. In mijn tijd moest je echt verschrikkelijk gemoti veerd zijn, anders werd het niets." Tegenwoordig geeft de Engelse voor haar bond opleidingen aan trainers en coaches en doet ze een deel van de administratie. Haar man is betrokkenbij de or ganisatie van de Gemenebest- Spelen, eind van dit jaar in En geland. Zo nu en dan wordt ze herinnerd aan haar tafeltennis-vei-leden. Zo werd ze vorig jaar gebeld door de Vara, met het verzoek om mee te werken aan het pro gramma 'De show van je leven', waarin Bettine Vriesekoop cen traal stond. Het leek haar wel wat, totdat haar via de post be richt werd wat er van haar werd verwacht. „Ze wilden dat ik ging vertellen over onze ruzies. Daar werk ik niet aan mee. Al die verhalen, er is niets van waai-." door Koen de Vries BREMEN - Kapo Yu heeft haar debuut op de Europese kampi oenschappen tafeltennis erop zitten. De 14-jarige Middel burgse kwam gisteravond in Bremen uit in het kwalificatie toernooi van het dubbel en het mixeddubbel. Ze verloor beide partijen. Het debuut van de speelster van 't Zand was heel bijzonder: in het wouwendubbel met de één jaar jongere Sigrid van Ulsen serveerde ze bij haar allereerste balcontact fout. Ook het verdere verloop van de partij tegen de Spaansen Perez en Vila verliep niet vlekkeloos. Yu en Van Ulsen verloren dik van hun niet bepaald sterke te genstanders: 13-2111-21. „Een paid ij om snel te vergeten", vond bondscoach Achim Sialino. Weinig heel In het daaropvolgende mixed- dubbel deed Kapo Yu het vol gens Sialino beter. Het Deense duo Sörensen/Finnemann liet weliswaar weinig heel van de Middelburgse Yu en haar gele genheidspartner Jüri Mailin uit Estland (9-2110-21), maar tac tisch speelde ze een stuk sterker. „Ik was helemaal niet zenuw achtig", overzag Yu haar eerste wedstrijden op het EK. „Het is alleen jammer dat ik niet goed in vorm ben. Op de training gaat het lekker, maar in de wedstrijd lukte het niet. Landenwedstrijd Kapo's broer Kalun speeldegis-^ termorgen zijn laatste landen wedstrijd. Het duel om de ze vende en achtste plaats tegen Oostenrijk ging met 4-0 veilo- ren. Kalun Yu was dicht bij een winstpartij tegen de stei'ke Qian Qianli (nummer 23 op de Euro pese ranglijst) maar kwam zoals al eerder deze week op de beslis sende momenten tekort: 19-21 21-19 15-21. Yu verloor in het landentoernooi zes partijen en won er één. Dat laatste deed hij wel tegen de sterkste tegenstan der die hij-trof. de Fransman Christophe Legout. Hij staat negende op de Europese rang lijst. Kalun Yu kwam gisteravond voor het eerst in actie in het in dividuele toernooi. In het mixeddubbel bleef hij samen met Floor Tebbe de Esten Vai- mila en Vali simpel de baas: 21- 11 21-16. Autosport Paasrit. MAC De Zeeuwen. Deelname van 96 equipes. A-klasse: 1. R. van de Zande, Wissenkerke, 216 strafpunten; 2. J. van Nieuwenhuyzen, Kruiningen, 243; 3. P. Poelman, Middelburg, 296. B-klas se: 1. A. Cevaal, Ritthem, 314; 2, A. Wis man, Zwijndrecht, 345; 3. M. P. West- veer, Goes, 380. C-klasse: 1A. Strijdonk, Middelburg, 179; 2. W. Wiskerke, 's-Gra- venpolder, 201; 3. J. Elenbaas, 's-Gra- venpolder, 211. Biljarten Sheffield. WK snooker profs. Kwartfina le: Williams (Wal) - O'Brien (Ier) 13-5, Eredivisie driebanden. Playoffs, halve fi nales. TAS - Strauss Biljarts/IJspaleis 6- 2. Eerste wedstrijd 6-2. Arpa Shipping - Pelgrim Professionals 4-4. Eerste wed strijd 5-3. Finale: TAS - Pelgrim Profes sionals. Dammen Hengelo. IMK. Tiende ronde: Meijer - Van Ballegooijen 2-0, Oudshoorn - Hans Jan sen 0-2, Kemperman - Van Leeuwen 1-1, Stokkel - Scholma O-2, Dolfing - Heus dens 2-0, Clerc - Gérard Jansen 1-1, Van den Akker-Drent 1-1. Stand: 1. Hans Jan sen 13 punten, 2. Clerc, Heusdens, Van Leeuwen 12, 5. Dolfing, Meijer, Gérard Jansen 11, 8. Stokkel, Scholma 10, 10. Van den Akker, Kemperman, Oudshoorn 9,13. Drent 7,14. Van Ballegooijen 4. Judo Internationaal toernooi in De Grave. Klasse tot 37 kg. 1. Ramon van der Grift (Judo-ryu Van Schaik). Tot 40 kg. 3. Chantal de Kraker (Van Schaik) Sportprijzen Lucky Day van 25 april. 11-14-22-30-36- 38-50-51-52-57-58-60-63-64-66-71-72- 74-76-80. (onder voorbehoud). Lucky Day van 26 april. 3 -8 -12-18-21 - 27-34-37-38-39-43-44-48-50-51-65- 69 -70 - 71 - 76. (onder voorbehoud) Tafeltennis Bremen. EK landentoernooi. Mannen, eerste categorie. Finale: Zweden - Duits land 4-1. Waldner - Franz 21-8 18-21 21- 10, Persson - Rosskopf 23-2115-21 21 -14, Karlsson - Boll 9-2110-21, Waldner/Pers- son - Rosskopf/Fetzner 21-15 21-16, Waldner - Rosskopf 21-16 21-18. Om der de plaats: Polen - Denemarken 4-3. Om zevende plaats: Oostenrijk - Nederland 4-0. Qian - Yu 21-19 19-21 21-15, Lenger- ov - Chen Sung 21-14 21-8, Jindrak - Sliepen 21-10 21-11, Jindrak/Schlager - Sliepen/Yu 21-7 23-21. Eindstand: 1. Zweden, 2. Duitsland, 3. Polen, 4. Dene marken, 5. Frankrijk, 6. Tsjechië, 7. Oos tenrijk, 8. Nederland, 9. Rusland, 10. Joegoslavië, 11. Engeland, 12. België. Engeland en België gedegradeerd, Wit- Rusland en Griekenland gepromoveerd. Vrouwen, dubbelspel, eerste ronde: Perez/Vila (Spa) - Van Ulsen/Yu (Ned) 21- 13 21-11, Cano/Tebbe (Ned) - Petrova- /Vitsjeva-Gatinska (Bul) 20-22 21-15 21- 19. Gemengddubbel, eerste ronde: Sö rensen/Finnemann (Den) - Martin/Kapo Yu (Est/Ned) 21-9 21-10, Young/Owalabi (Eng) - Allikoja/Van Ulsen (Est/Ned) 21- 18 22-20, Chen/Wang (Ita) - Sliepen/Cano (Ned) 21-13 21-13. Tweede ronde: Kalun Yu/Tebbe (Ned) - Vainula/Vali (Est) 21-11 21-16, Kalun Yu geplaatst in hoofdtoer nooi. Tennis Barcelona. Mannen, 2,3 miljoen gulden. Tweede ronde: Krajicek (Ned) - Meligeni (Bra) 7-5 6-1, Moya (Spa) - Kafelnikov (Rus/1) 6-2 7-6, Norman (Zwe/2) - Schütt- ler (Dui) 7-6 6-3, Gaudio (Arg) - Corretja (Spa/6) 0-6 6-3 6-3, Lapentti (Ecu/3)-Man tilla (Spa) 6-3 6-0, Rusedski (GBr/7) - Ala- mï (Mar) 6-3 3-6 6-2, El Aynaoui (Mar/8) - Clavet (Spa) 7-5 7-6, Haas (Dui/9) - Marin (CRi) 6-3 7-5, Ferrero (Spa) - Vicente (Spa) 7-6 6-2, Vinciguerra (Zwe) - Navarro (Spa 6-47-6, Hrbaty(Slw)-Berasategui (Spa) 7-5 7-5, Rosset (Zwi) - Arazi (Mar) 4-6 6-4 6-4,Bruguera (Spa) - Sargsian (Arm) 6-3 6-3, Santoro (Fra) - Puentes (Spa) 6-2 6-4. Voetbal Eerste divisie; Haarlem - ADO Den Haag 1-1 (1-1). 7. Maseland 0-1, 31. Kos 1-1. Scheidsrechter: Oskam. Stand aan kop: NAC 24-73, FC Zwolle 31-67, Groningen 31-65, Emmen 31-55. La Paz. WK 2002-kwalifïcatie, groep Zuid-Amerika. Bolivia - Colombia 1-1 (1-1). 16. Sanchez 1-0,32. Castillo 1-1. Spanje. Beker, halve finale, tweede wed strijd. Espanyol - Real Madrid 1-0. Eerste wedstrijd: 0-0. Espanyol naar finale. Reggio Calabria. Italië - Portugal 2-0 (0-0 75. luliano 1-0,88. Totti 2-0. Seoul. Zuid-Korea - Japan 1-0 (0-0). 78. Suk-joo 1-0. Jerevan. Armenië - Georgië 0-0. Prilep. Macedonië-Albanië 1-0 (1-0). Moskou. Rusland - Verenigde Staten 2-0 (0-0). 63. Titov 1-0,90. Karpin 2-0. Bijzon derheid: Berhalter (Cambuur L.) speelt hele wedstrijd voor VS. Sofia. Bulgarije - Oekraïne 0-1 (0-0). 54. Sjevtsjenko 0-1. Constanta. Roemenië - Cyprus 2-0 (0-0). 58. Mutu 1-0,80. Ganea 2-0 (strafschop). Vaduz. Liechtenstein - De Faeröer 0-1 (0- 0). 71Arge 0-1. Toeschouwers: 1000. Kopenhagen. Denemarken - Zweden 0-1 (0-1). 37. Pettersson 0-1. Oslo. Noorwegen - België 0-2 (0-0). 55. Verheyen 0-1,90. Verheyen 0-2. Poznan. Polen - Finland 0-0 (0-0). Wenen. Oostenrijk - Kroatië 1-2 (1-1). 17. Vastic 1-0.28. Flögel 1-1 (eigen doelpunt 66. Stanic 1-2. Praag. Tjechië - Israël 4-1 (2-0). 14. Ned- ved 1 -0,37Ko I Ie r 2-0,57N ed ved 3-0,81 Bercoviz 3-190. Wagner 4-1 Dublin. Ierland - Griekenland 0-1 (0-1). 17. Lakis 0-1. Kaiserslautern. Duitsland - Zwitserland 1-1 (0-1). 33. Yakin 0-1,85. Kirsten 1-1. Parijs. Frankrijk - Slovenië. 3-2 (0-2). 3. NovakO-1,9. UdovïcO-2,62.Trezeguet 1- 2,78. Blanc 2-2,90. Trezeguet3-2, Wielrennen Malcesïne. Ronde van Trentino. Derde etappe, Smarano - Malcesine: 1. Savol- delli (Ita) 161 km in 3.48.23 (42,297 km/u), 2. Sgambelluri (Ita) 0.25, 3. Simoni (Ita) 0.35, 4. Micelï (Ita), 5. Garzelli (Ita), 6. Di Luca (Ita), 7. Basso (Ita), 8. Valjavec (Ita), 9. Tonkov (Rus), 10. Valoti (Ita). Klasse ment: 1. Borgheresi (Ita) 11.17.22, 2. Ax- elsson (Zwe) 0.23, 3. Savoldelli 0.28, 4. Osa Eizaguirre (Spa) 0.46, 5. Noé (Ita) 1.05, 6. Sgambelluri 1.11,7. Simoni. Wortel-Hoogstraten. 1. Vanja Voncx, 4. Baukje Doedee. Zeilen Sneek. Splash-klasse. Zeeuwse resulta ten na vijf races: 2. Erwin Veldman (Mid delburg) 31.7, 10. Jurre Alberts (Goes) 73.7, 14. Rutger Krijger (Heinkenszand) 84.0, 27, Giel van Sisseren (Goes) 120.7, 28. Koen Verhage (Middelburg) 125.0, 41. Hannah Hoogerheyde (Veere) 158.0, 50. Annemiek de Vos (Goes) 179.0, 52. Hylke Bosma (Vlissingen) 188.0,53. Ellen Hamelink (Middelburg) 194.0. donderdag SI Biljarten Driebanden toernooi Colijnsplaat 402. Finale. Locatie: Café Juliana, Colijns plaat. Aanvang: 19.00 uur. ■H Tafeltennis Arnemuiden. Hackenberg-Cup. (tot en met 9 mei). Locatie: Matchpoint'82, Ar nemuiden. Aanvang partijen (dagelijks): 19.15 uur. door Koen de Vries BREMEN - De Zweedse tafeltennissers zijn nog steeds niet afgeschreven. Het 'bejaarde' trio Waldner (34), Persson (34), Karlsson (30 behaalde gisteren in Breinen de dertiende Zweedse EK-titel, door in de finale Duits land met 4-1 te verslaan. In de schaduw van dat machtsvertoon verloor Nederland zon der Danny Heister en Trinko Keen het duel om plaats zeven van Oostenrijk (4-0). Jaar in j aar uit worden Kenners die het einde van het Zweedse toptafeltennis aankondi gen gelogenstraft. Vooral met de carrière van Jan Ove Waldner, voormalig olympisch kampioen (1992), wereldkampioen (1989 en 1997) enEui-opees kampioen (1996) zou het gedaan zijn. Hij leeft niet meer voor het ta feltennis en komt volgens die kenners snel heid tekoi-t. Diezelfde Waldner scooi-de in Bremen tij dens het landentoeiTiooi echter een prachti ge serie. Hij won acht wedstrijden en verloor er slechts één. De Mozart van het ta feltennis won ook tegen Duitsland zijn bei de enkelspelen en het dubbelspel en werd absoluut niet gehinderd door zijn buikje, dat steeds duidelijker onder zijn shirt zicht baar wordt. De Zweed ti-aint minder, eet en drinkt meer, maar kan dankzij zijn steeds efficiëntere speelstijl en zijn enorme erva- ring nog iedereen aan. Bovendien speelt hij in het beste team ooit, zoals de ploeg gisteren door de Zweedse en Duitse coach genoemd werd. Zweden boek te zijn vijftiende opeenvolgende zege en is daardoor in minder dan drie maanden een wereld- en een Europese titel rijker. Wald ner zelf denkt dat hij tafeltennis op deze manier nog jaren kan volhouden. Vorige maand tekende hij een driejarig contract voor zijn Zweedse club. Het brengt hem ruim een miljoen gulden op. Jan-Ove Waldner won tijdens het EK in Bremen acht partijen. foto Joerg Sarbach/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 23