Spui houdt kansen in eigen hand Hiel zegeviert in Rattenloop Sjaak Luteijn niet te stuiten BKC na zege dicht bij titel in korfbal Scheldesport zet Voorwaarts opzij Wielrenner Schaalje vijfde in Evergem Zeeuws-Vlaamse vierdeklasser begint nacompetitie met 3-3-gelijkspel Terhole laat winst liggen uitslagen door Bas Lippmann SPUI - Zowel Spui als ZSC'62 heeft de kans om te promoveren naar de derde klasse nog in ei gen hand. Het duel tussen beide ploegen eindigde zaterdag na een spannende nacompetitie- kraker in 3-3. De confrontaties met Wolfaartsdijk zullen voor Spui en ZSC beslissen wie het algehele periodekampioen schap van de vierde klasse A wint en daarna promotiewed strijden mag spelen. Door het gelijke spel speelt Spui komende zaterdag als eerste te gen Wolfaartsdijk. Die ontmoe ting volgt voor ZSC een week la ter, op zaterdag 6 mei. En daar was het trainer Edwin Kriens zaterdag om te doen. „Op Ko ninginnedag zijn zes van mijn spelers op vakantie, dus dat was een moeilijke zaak geworden." Nu heeft de Scharendijkse for matie alles nog in eigen hand. Het begon zaterdag uitermate zwak aan de wedstrijd, maar Spui - dat in de persoon van Alex Meyer na vijf minuten een enorme kgns miste - kon daar van niet profiteren. ZSC- rechtsback Jan van der Linden opende na een kwartier de score uit een vrije trap. Vanaf de zes tienmeterlijn schoot hij de bcil met een prachtige curve achter doelman Joris Hendrix, die on danks een schouderblessure aan de wedstrijd begonnen was. Spui leek daarna snel de draad weer op te pakken, want ook Alex Meyer benutte een vrije trap (1-1). Maar kans om de Scharendijkse formatie net zo als in het eerste kwartier onder druk te zetten kreeg het niet. Halverwege de eerste helft kwam Martin Kiezenberg aan de linkerkant opzetten en hij zorgde ervoor dat zijn collega- spits Niels van de Moezel de 1-2 kon binnentikken. Niet lang daarna kreeg Eric-Jan Elen- baas precies zo'n zelfde kans, Nederlaag voetbalsters Terneuzen KAATSHEUVEL - Het vrou wenvoetbalelftal van Terneu zen is op de laatste speeldag van het seizoen onderuit gegaan. In Kaatsheuvel verloor de ploeg met 2-0 van Desk. Terneuzen speelde ondanks de nederlaag de wrange nasmaak van vorige week weg. Toen ver loor het team met 9-2 van RKC. Hoewel Terneuzen de mindere ploeg was, wisten de vrouwen dat met een grote vechtlust te compenseren. Na een halfuur spelen kwam de thuisploeg door onoplettendheid in de Terneu- zense verdediging op voor sprong: 1-0 Vijf minuten na rust werd de eindstand op het scorebord gebracht. De vrouwen van Terneuzense Boys verloren de uitwedstrijd tegen Nootdorp met 9-0. Voor het team stond niets meer op het spel. Terneuzense Boys komt uit in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal, staat in de middenmoot en kan niet meer degraderen. Trainer Ronald Mirrer kon niet beschikken over twee aanvalsters en had daarom weinig stootkracht, in de voor hoede. ;v ••■'-V.; .V'< l t - ZSC-keeper Sander Vaane komt goed weg als een speler van Spui (midden) de bal op de paal schiet. foto Charles Strijd van onze sportredactie TERHOLE - De zesdeklassers Terhole en Oostburg zijn de nacompetitie begonnen met een gelijkspel: 2-2. Die score werd bereikt in een bewogen wedstrijd, waarin drie spelers van Terhole met een rode kaart van het veld werden gestuurd. De Dordtse scheidsrechter T. Klous moest de wedstrijd na de rust zelfs voor enige tijd stilleggen. Na afloop moesten aanhangers van Terhole, die hun woede op de arbiter wil den afreageren, in bedwang worden gehouden. Terhole liet een vroege voor sprong op het eind van de wed strijd glippen. De thuisclub zorgde ervoor dat Oostburg voor rust vrijwel niet in het stuk voorkwam. Nadat Eric van Goethem in de 15e minuut de score had geopend, bepaal de Patrick Vonk tien minuten later de stand op 2-0. Ook in het tweede bedrijf leek er weinig aan de hand voor Terhole. In de slotfase werden echter binnen korte tijd twee spelers vroegtijdig richting kleedkamer gestuurd. Dat leidde tot commotie, waar door het duel twintig minuten werd gestaakt. Kort na de hervatting profi teerde Niek Maenhaut in de 75e minuut van de overtalsitu- atie voor Oostburg door 2-1 aan te tekenen. Nico Sol dom pelde de thuisclub een minuut voor het einde in diepe rouw door de eindstand op 2-2 te be palen. Het Terhole-bestuur weigerde de namen van de drie spelers met een rode kaart te geven. maar hem lukte het niet om te scoren. Pas in de tweede helft kon Spui weer iets terugdoen. Met een wereldschone kopbal in de linkerbovenhoek bracht Pa trick van den Boogaard beide ploegen weer in evenwicht. Spui probeerde door te druk ken, maar vooral Alex Meyer ontbeerde het nodige geluk om zijn tweede van de middag te maken. Een rake kopbal werd afgekeurd wegens duwen, en een tweede mogelijkheid werd van de doellijn gehaald door Barry Dorreman. Kopbal Zo was het opnieuw ZSC dat via een sterke counter en een prach tige kopbal van Van de Moezel - zijn zevenendertigste van het seizoen - op voorsprong kwam. Joris Hendrix bleek wegens zijn schouderblessure niet in staat zijn inzet met een uiterste krachtsinspanning te houden. Op miraculeuze wijze wist hij zijn doel bij een volgende aanval nog wel schoon te houden, maar hij vroeg daarna wel meteen om een wissel. Inmiddels hadden zijn teamge noten ZSC binnen toch binnen het zestienmetergebied vast we ten te zetten. Uitblinker Alex Meyer bleef zijn geluk op de proef stellen. Uiteindelijk kon hij toch nog scoren uit een pe nalty. De bal schoot hij welis waar slap in, maar een foute in schatting van keeper Sander Vaane leverde Spui alsnog de verdiende promotiekansen op. Spui - ZSC'62 3-3 (1-2). 25. Jan van der Linde 0-1, 17. Alex Meyer 1-1, 22. Niels van de Moezel 1-2, 47. Pa trick van den Boogaard 2-2, 58. Niels van de Moezel 2-3, 61. Alex Meyer 3-3 (strafschop). Scheids rechter: R. Loos (Tilburg). Gele kaartArjen van Dixhoom (Spui), Edwin van Oeveren, Eric-Jan Elen- baas (ZSC'62). Aantal toeschou wers: 55. Spui: Joris Hendrix (65. Rein Bare- man), Wim de Feijter (46. Marcel de Zeeuw), Vincent de Footer, Arjen van Dixhoorn, Mark Spaans, Ron nie Fieret, Jurgen Meyer, Patrick van de Boogaard, Ludwig Kalis- faart, Alex Meyer, Wouter Kolbeek. ZSC'62: Sander Vaane, Marco de Jonge, Barry Dorreman, Werner Klaassen, Jan van der Linden (62. John DorremanEdwin van Oeve ren, Jacco Heyboer, Eric-Jan Elen- baas, Kazimier Snoek (56. Reinïer Louwerse), Niels van de Moezel, Martin Kiezenberg. Zwaar verlies A-junioren Steen ROOSENDAAL - De A-junioren van Steen zijn er niet in ge slaagd BSC Al van het kampioenschap in de hoofdklasse van het district af te houden. In Roosendaal werd het 9-1 voor de koploper, die daarmee on bereikbaar voor de concurrentie werd. De ploeg van trainer Walter Blommaert had voor de rust lange tijd het beste van het spel, maar verloor de greep op de wedstrijd toen BSC kort voorde rust de stand op 2-1 bracht. Toen het in een tijdbestek van vijf minuten na de hervatting van 2-1 5-1 werd was het verzet gebroken. Daarna liep de thuisclub dus uit naar 9-1. Voor Steen scoorde Danny Nachtegaal als enige bij een 1-0- achterstand. Aardenburg BI verliest laatste duel BERGEN OP ZOOM - Voor de B-junioren van Aardenburg was er ook in de laatste wedstrijd van de competitie geen overwinning weggelegd. Na eerder in een midweeks duel op eigen veld met 0-3 van Halsteren verloren te hebben, ging de ploeg van trainer Comé de Bruijm zaterdag in Bergen op Zoom met 3-1 ten onder tegen MOCT7 BI. Aardenburg speelde wel een goede wedstrijd, maar faalde daar waar de tegenstander wel doeltreffend was: in de afwerking. Na de snelle 0-1 van Martin van Vooren boog MOC de score nog voor de rust om in 2-1. Daarna werd het in de tweede helft 3-1 Oefenduel Terneuzense Boys TERNEUZEN - Het is al vele jaren een traditie dat Engelse clubs de paasdagen in Nederland en België doorbrengen. Dit jaar wordt daarop geen uitzondering gemaakt. Zo krijgt Ter neuzense Boys donderdag aanstaande (27 april) bezoek van het Engelse Lamsf ord FC, dat al sedert de paasdagen in Oost ende verblijft. Lamfsord FC komt met twee elftallen en speelt zowel tegen het eerste als tweede van de Terneuzense zater dagclub. Beide duels beginnen om half zeven (18.30 uur). Cantecleer slaat dubbelslag HULST - De zaalvoetballers van Cantecleer/Pearle sloegen in de competitie van het rayon Hulst een dubbelslag- Nadat ZVH/Morres 4 met 4-2 was verslagen, werd ook 't Ros Beij- aart/Mikro Electro teruggewezen: 8-5. Cantecleer/Pearle nam door die twee overwinningen de lei ding over van ZVH/Morres 4, dat twaalf punten totaliseerde uit zeven duels. Cantecleer/Pearle vergaarde evenveel pun ten, maar heeft nog drie wedstrijden tegoed. Rabobank, dat vorige week niet verder kwam dan een gelijkspel (1-1) tegen 't Anker/Schelf out, lijkt daardoor de belangrijkste concurrent in de strijd om het kampioenschap in de A-klasse. In de B-reeks lijkt ING-bank niet te stuiten. De 6-3 zege op IBS was de zesde op rij. Pimm's Pub volgt na de 9-0 overwin ning tegen Den Dullaert op drie punten. Tweede plaats karter Hamelink STRIJEN - Karter Jean-Pierre Hamelink uit Vogelwaarde is tweede geworden in de tweede wedstrijd om het clubkampi oenschap van Strijen. De Zeeuws-Vlaming eindigde in beide manches achter Marcel Ponsen en werd vierde in de tijdrit. Ponsen gaat na twee wedstrijden aan de leiding. Hamelink volgt hem op de voet. Van de Ven opnieuw oppermachtig AMSTERDAM - Motorcrosser Rinus van de Ven uit Vlissin- gen was bij cross wedstrijden in Amsterdam opnieuw opper machtig. Ondanks technische mankementen aan zijn motor wist Van de Ven beide manches op zijn naam te schrijven. door Jan Roovers TERNEUZEN - De korfballers van BKC uit Breskens zijn na de winst op Gemini 3 nog maar één overwinning verwijderd van het kampioenschap. Met nog drie duels te gaan moet dat lukken. Luctor en Zaamslag doen het minder goed. Na weer een ne derlaag dreigt de degradatie. Luctor-De Voltreffers 9-19: Na de commotie rond het tussen tijds vertrek van coach Frank Janssens snakt Luctor naar het einde van de competitie. Luc tor-voorzitter John Pannekoek Loois, die de coaching verzorgt, zag een eerste helft waarin zijn achttal niet vdoruit te branden was. Bij de rust was de schade dan ook al naar 4-10 opgelopen. Twee benutte strafworpen le ken bij 6-10 de ommekeer in te leiden, maar de bezoekers na men daarna opnieuw afstand. Scores Luctor: Peter Durink 4, Mar- jolein Durink 3, Jeltske Geelhoedt, Davy Jonker l De Kieviten-Zaamslag 14-10: Pas na 5-0 achter pakte Zaamslag zowel verdedigend als in de aanvalsvakken de za ken beter aan en bij 8-5 kon de wedstrijd ineens weer alle kan ten op. Omdat de bezoekers te weinig rendement haalden uit de vele scoringskansen, bleef Zaamslag achter zijn tegen stander aanlopen. Scores Zaamslag: Frans Verpoorte 5, Inge van Zuidam, Sandra Hame link, Ankie Bleijs, Pieter Hamelinlc, Joris de Bree 1. Gemini 3-BKC 7-18: BKC oog de niet echt gemotiveerd. Als re sultaat daarvan was het na tien minuten 4-1. Het seintje van coach Mare Kolijn om het wat serieuzer aan te pakken leidde tot de aansluiting. Daarna liet BKC de thuisploeg alle hoeken van het veld zien: 6-12 bij de rust, 7-18 bij het eindsignaal. Scores BKC: Michiel Roest 5, Ilse de Zeeuw, Martin Scherbeijn 4, Lilian van de Lijke, Edwin Verplanke 2, Martin Roest 1 door Wim de Vos SINT-JANSTEEN - Harold Hiel verraste zaterdag alles en iedereen in de tweede editie van de Steense Rattenloop, een trimloop over dertien kilometer in Sint-Jansteen. Voor eigen pu bliek was Hiel er vanaf het eer ste moment bij in de kopgroep die toen werd gevormd. Min of meer verrassend kon hij na ne gen kilometer wedstrijd ook nog eens zijn naaste belager Ronni Acker uit Nieuw-Namen zich afschudden. Bij de won Trees Vermecrsch Sas van Gent. De laatste paar weken lijken de Zeeuws-Vlaamse atleten het beft in handen te nemen in de re gionale trimlopen. Het wegblij van Belgische deelnemers is uiteraard de oorzaak van. in Sint-Jansteen waren er een gering aantal Belgen het vertrek. Dat zorgde vooral bij de senioren voor een ;egenvallende belangstelling. Feit was natuurlijk wel dat de Zeeuws-Vlaamse lopers zich zoals ook al een week bij de DOW-loop in Ter neuzen, konden manifesteren. Dat bleek wel toen al kort na het vertrek een kopgroep van vijf lopers werd gevormd. Behalve Harold Hiel en Ronni van Acker waren dat Jos de Koek (vorige week nog de verrassende win naar in Terneuzen), Fons War rens en Frank Verschorre. Al na drie kilometer moesten De Koek, Warrens en VerschoiTe het antwoord schuldig blijven op een tempoversnelling van Hiel en Van Acker. Hiel („het waren ideale weersomstandig heden voor mij, daarom liep ik vandaag zo lekker") kwam na negen kilometer alleen aan de leiding. Van Acker was vorige week nog deelnemer aan de marathon van Rotterdam en had die blijkbaar nog niet helemaal verteerd. Voor Harold Pliel lag daardoor de weg naar de overwinning open. Van Acker werd tweede, Jos de Koek derde. De loop over 8400 meter werd bij de vrouwen gewonnen door Hester Vink uit Westdorpe. Car lo van Immerseel en Jessica Ler- nout waren de snelsten op de 6400 meter. Zwaar parkoers in Paaskustloop van De Wielingen De latere winnaar Sjaak Luteijn (links) en Peter Jansen gaan aan de leiding in de Kustloop. door Wim de Vos BRESKENS - De trimmers in de Paaskustloop van De Wie lingen kregen gisteren een zwaar parkoers voorgescho teld. De vele regenval van de laatste dagen had de omloop moeilijk gemaakt, maar voor SjaakLuteijn was dat geen be letsel om vrijuit te lopen. De Oostburger was op de bijna tien kilometer lange loop een klasse apart en liep zijn tegen standers op grote achterstand. Peter Jansen uit Sluiskil werd bijvoorbeeld op bijna twee mi nuten achterstand tweede. Bij de vrouwen ging de zege naai de Duitse Oete Spitker. Het initiatief voor een Paas kustloop op tweede paasdag pakte vrij goed uit. Niet alleen was er een behoorlijke belang stelling van de Zeeuws- Vlaamse atleten, maar ook de als toeristen aan de kust ver blijvende Duitsers wisten de weg naar sportpark De Schel- deveste in Breskens te vinden. Daardoor kwam er een geme- leerd gezelschap aan de start. Toch liet Sjaak Luteijn zijn te- genstanders weinig kans. Hij liep bijna de hele wedstrijd aan de leiding. Peter Jansen bleef nog het dichtst in de buurt, maar nadat de bijna tien kilometer waren afgelegd moest hij toch meer dan twee minuten toegeven, Op zijn beurt had Jansen ook geen foto Charles Strijd moeite om de tweede plaats voor zich op te eisen. De Belg Valere Cockheyt bleef ruim een minuut achter op Jansen. De middenafstand leverde bij de mannen een zege op voor Eric Cappon uit Zuidzande en bij de vrouwen was Sandra de Reu uit Breskens de snelste. J acq Luteij n uit Oostburg won de korte afstand bij de man nen. Christianne Vermorken was de eerste vrouw in de loop over 3600 meter. Autocross van onze sportredactie EVERGEM - Ralph Scliaalje is zaterdag vijfde geworden in een wielerwedstrijd in het Belgische Evergem. De vijftienjarige nieuweling uit Axel, die niet helemaal fit aan de start verscheen, kwam alleen over de finish, op enige achter stand van de vier renners sterke kopgroep. Mario de Ritter is zondag 22e geworden in de Paasprijs, een wielerklassieker van Aspelare naar Hekelgem. De amateur uit Hoek finishte na 160 kilometer in het peloton. In de finale van de koers over kui tenbij ters als de Valkenberg en de Muur van Geraardsbergen bleven veertien renners voorop. Daarachter probeerden Mario de Ritter en Danny Schaut na mens wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen verschillende ma len uit de grote groep te ont snappen, maar zonder succes. Schaut eindigde uiteindelijk als 52e. Winnaar werd de Litouwer Zibi Serafinskv. Schoondijke. Eerste wedstrijd cross competitie SAO Zeeuws-Vlaanderen. Klasse tot 1250 cc: 1. Patrick Liefting, 2. George Blommaert. Klasse tot 1500 cc: 1. Piet Jansen, 2. Richard Broekhoven, 3. Maurice Gelton. Klasse tot 1650 cc: 1Ro nald Vink, 2. Eddy Patijn, 3. Pietje Ver- helst. Keverklasse: 1. gastrijder Willem Jan Jelier, 2. Mario Broekhoven, 3. Sjaak Verhelst. Sprinterklasse: 1. Bart Roelse, 2. Ruben van Overmeeren, 3. Sjaak de Visser. Klasse supersprinters: 1. Jarno Janssen, 2. Tomas Perisic. Trimlopen Sint-Jansteen. Tweede Steense Ratten loop. 13 kilometer, mannen: 1. Harold Hiel (Sint-Jansteen) 45.15, 2. Ronni van Acker (Nieuw-Namen) 46.12, 3. Jos de Koek (Graauw) 47.42, 4. Fons Warrens (Kloosterzande) 48.02, 5. Frank Ver- schorre (Breskens) 49.07, 6. Rudie Neve (Sint-Jansteen) 49.49, 7. Angelo van Goethem (Terneuzen) 50.24, 8. Harvy van Hauten (Sint-Jansteen) 50.57, 9. Mark de Beule (Heikant) 51.02, 10. Theo Wullems (Sint-Jansteen) 51.10. Vrou wen: 1. Trees Vermeersch (SasvanGent) 59.25, 2. Annemiek Weemaes (Sïnt-Jan- steen) 1.03.11. 8400 meter, mannen: 1. Paul Smet (B) 29.08,2. Matthieu Warrens (Clïnge) 30.45,3. Caro Dehulsters (Hulst) 32.17, 4. Jacky Rodrigo (Hulst) 32.58, 5. Paul Erades (Koewacht) 33.26. Vrouwen: 1. Hester Vink (Westdorpe) 44.10,2. Gre ta de Vijlder (B) 50.33. 6400 meter, man nen: 1. Carlo van Immerseel (Sint-Jan steen) 24.49, 2. Roger Nijs (B) 27.57, 3. Davy Nachtegael (Sint-Jansteen) 28.45, 4. Wies Martens (Hulst) 28.54,5. Ricardo de Waal (Sint-Jansteen) 29.04. Vrou wen: 1Jessica Lernout (Clinge) 27.24,2. Reginade Letter(Sint-Jansteen)40.11,3. Nadine van de Klooster (Sint-Jansteen) 40.13. Jeugd, 500 meter. Jongens: 1. Jean-Philip van Acker (Sïnt-Jansteen), 2. Laurens de Bruijn (Axel), 3. Tess Verwer (Sint-Jansteen). Meisjes: 1. Anne van der Meer (Hulst), 2. Emily Bral (Sïnt-Jan steen), 3. Eline van de Boogert (Sint-Jan steen). Breskens. Paaskustloop. 9400 meter, mannen: 1. Sjaak Luteijn (Oostburg) 35.24, 2. Peter Jansen (Sluiskil) 37.20, 3. Valère Cockheyt (B) 37.20, 4. Frank Verschorre (Breskens) 38.41, 5. Peter Berghaus (D) 39.48, 6. Fons Warrens (Kloosterzande) 39.58, 7. Rob Bijvank (Westdorpe) 41.09,8. Bram van de Wege (Philippine) 41.22, 9. Piet Hubregtsen (Nieuwvliet) 42.02,10. Martin Hardes (D) 42.03. Vrouwen: 1. Oete Spit (D) 41.35. 6400 meter, mannen: 1. Eric Cappon (Zuidzande) 28.35, 2. André Maes (Ter neuzen) 28.59,3. Eddy Musson (IJzendij- ke) 29.49,4. Tim Stefan (D) 30.33,5. Lenn- artNicolai (Breskens) 31.25. Vrouwen: 1. Sandra de Reu (Breskens) 34.33,2. Maai ke Muller (Oostburg) 36.31, 3. Elfi Ettelt (D) 37 47. 3600 meter, mannen: 1. Jacq Luteijn (Oostburg) 15.38, 2. Willy Faro (Breskens) 17.14, 3. Sven de Gardeijn (Breskens) 17.26, 4. Fabian Hardes (D) 17.57, 5. Kjell Faro (Breskens) 18.46. Vrouwen: 1. Christianne Vermorken (Zuidzande) 18.47,2. Marloes Hagemans (Wageningen) 21.38. Jeugd, 1500 meter: 1. Marina Kuwitsch (D) 5.42, 2. Jessica Exter (D) 6.05, 3. Brett Manders (Oost burg) 6.20. 750 meter: 1. Kirsten de Boe- vere (Breskens) 4.03, 2. Suraya Maenh aut (Zuidzande) 4.25, 3. Robin Bokelaar (Middelburg) 4.56. Zaalvoetbal Hulst, competitie. A-klasse: IBB Installa- ties-Première/Zaman Sport 2 4-3, ZVH- /Morres 4-Casteels/De Meerpaal 2-2, Ra- bobank-'t Anker/Schelfout 1-1, 't Ros Beïjaart/Mikro Electro-Cantecleer/Pearle 5-8, ZVH/Morres 4-Cantecleer/Pearle 2-4. Stand: Cantecleer/Pearle 4-12, ZVH/Mor res 4 7-12, Rabobank 5-11, Casteels/De Meerpaal 4-7, IBB Installaties 5-6, 't An ker/Schelfout 5-4, Premiere/Zaman Sport 2 5-3, 't Ros Beïjaart/Mikro Electro 5-1. B-klasse: Pimms Pub-Den Dullaert 9- 0, IBS-ING bank 3-6, De Engel-De Smet accountants 4-9, Stand: ING bank 5-15, Pimms Pub 5-12, De Smetaccountants6- 10, Neckermann/Stuntmarkt5-9, IBS 5-7, De Reizende Man 4-6, De Engel 4-3, Den Dullaert 5-3, ZVH/Morres 5 5-0. door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketbal derby tussen Voorwaarts en Scheldesport 3 eindigde in een verrassende 86-79-zege voor Scheldesport. De Terneuzena- ren kwam twee keer in actie. Het duel met Dynamo'70 ging met 45-53 verloren. De vrouwen van Scheldesport sloten de competi tie af met een 58-30-nederlaag tegen Smokkelhoek. Voorwaarts-Sclieldesport 3 79- 86 (45-38): Dè Axelaars konden een voorsprong van zeven pun ten niet vasthouden. In de twee de helft stoomde het jonge team van Scheldesport door naar een 79-86-overwinning. Aanvanke lijk ging het de goede kant op met Voorwaarts, maar vervol gens kreeg Scheldesport vat op de man-to-man-verdediging van de Axelaars. De effectieve speelwijze van de Terneuzense ploeg deed Voorwaarts de das om. Ruud de Bruin was met 34 punten bij Voorwaarts de top scorer. Bij Scheldesport scoor den Ewoud Faas (16) en Willem Dijkhuis (15) de meeste punten. Scheldesport 3-Dynamo'70 45- 53 (22-26): Tot aan de rust ging het duel gelijk op. Een goede start bracht Scheldesport zelfs op voorsprong, maar de thuis club kon de marge niet vasthou den. Dynamo nam het initiatief over en gaf het duel niet meer uit handen. Ewoud Faas (Schelde sport) scoorde vijftien punten. Smokkelhoek-Scheldesport 58-30: Het liep van geen kanten bij de Terneuzense vrouwen zonder hun zieke coach André Boer. Interim-coach Wil Kime- nai zag een ongeïnspireerd team de grip op het duel verliezen. Bij de rust was de achterstand met acht punten nog acceptabel, daarna was het verzet helemaal gebroken bij Scheldesport.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 47