Van Nistelrooy naar United Akelige vertoning in Leeds Gezicht Oranje voor EK wordt steeds duidelijker Rijkaard verbitterd over houding van fysiotherapeuten 27 Spits levert PSV naar schatting 60 miljoen op ppiI Arsenal zet RC Lens eenvoudig aan de kant Franse bondscoach Iaat Anelka buiten selectie vrijdag 21 april 2000 n onze sportredactie IINDHOVEN - Ruud van Ni- lelrooy verruilt aan het einde an het seizoen PSV voor Man- tiester United. De 23-jarige anvaller en zijn Eindhovense i-erkgever werden het donder- |ag eens over een transfer. De ampioen van Engeland koopt iaar schatting voor ruim 60 mil- oen gulden het tot de zoiner van 003 lopende contract van de pits bij PSV af. 'oorzitter Van Raaij wilde het xacte bedrag niet noemen. Wel ■erd duidelijk dat Van Nistel- ooy nu de duurste Nederlandse pits aller tijden is. „De onder- andelingen begonnen met 50 liljoen. Daar viel voor mij niet ver te praten. Een uur later wa ai we er wel uit. Laten we zeg- ;n dat hij 5 0 procent meer heeft [gebracht dan Hasselbaink", dus Van Raaij over de aanval- r die in het begin van dit sei- Den voor ruim 40 miljoen van eeds United naar Atletico Ma nd verhuisde. an Nistelrooy zelf hoeft nog echts enkele details te regelen iet Manchester United over de ijfjarige verbintenis die hij aat tekenen. Wanneer hij in ngeland medisch wordt ge- :urd, is nog niet bekend, e toekomstige kampioen van ederland nam Ruud van Ni- elrooy twee jaar geleden voor miljoen gulden over van Hee- aiveen. In zijn eerste seizoen in indhoven kwam Van Nistel- loy tot 31 doelpunten. Ook dit izoen trok hij de aandacht van iel Europese topclubs. Van Ni- elrooy, op dit moment herstel- nde van een knieblessure, idt de nationale topscorers- jst met 29 doelpunten. Winterstop lna de winterstop tekende het ertrek van Van Nistelrooy bij SV zich af. Voorzitter Van aaij gaf de aanvaller en zijn lakwaarnemer Rodger Linse «stemming naar een nieuwe )opingaffaire Pantani naar echtbank IOLOGNA - Procureur Michele ,eoni van het parket in Forli leeft de dopingaffaire rond ren- ler Marco Pantani doorge- tuurd naar de rechtbank, 'antani wordt verdacht van iportieve fraude' wegens een te loog hematocrietgehalte. Dat ou kunnen duiden op het ge- iruik van epo. )e Italiaanse justitie stelde een nderzoek in naar het gedrag 'an de renner naar aanleiding an een voorval in 1995. Decou- eur brak toen tijdens de een- agswedstrijd Milaan - Turijn en been na een botsing met een uto. In het ziekenhuis ontdek- en de artsen een veel te hoge he- ïatocrietwaarde. brig jaar moest Pantani de Gi- o verlaten wegens hetzelfde ergrijp. Hij reed een dag voor et einde van de ronde in de lei- erstrui. AFP ïalatasaray-fans nijden oor af van enerbahce-fan STANBUL - Drie supporters 'an Galatasaray hebben woensdagavond een oor van een an van aartsrivaal Fenerbahce ifgesneden. Dat meldt het dag- ilad Sabah donderdag in Istan- iuI. Iet incident gebeurde op de ooravond van de return tussen .eeds United en Galatasaray in Ie halve finales van de UEFA- leker. Die wedstrijd wordt verschaduwd door de moord p twee Leeds-fans die in de anloop naar het eerste duel in stanbul werden doodgestoken loor Turken. iabah schrijft dat Fenerbahce- upporter Okan Guller, een he iende cheerleader van de club net de bijnaam Rambo, door Irie fans van Galatasaray in een uto werd ontvoerd. Hij werd eruggevonden met een afge- iieden linker oor. RTR club uit te kijken. Ook schakel de de preses van de Eindhovense club makelaar Branchini in om eventuele geïnteresseerde Itali aanse clubs te polsen. Van Nistelrooy zei echter alleen in Engeland te willen voetbal len. Arsenal meldde zich bij PSV maar schrok van de vraag prijs. Na de knieblessui'e die Van Nistelrooy opliep tijdens een oefenwedstrijd tegen Silke- borg, verflauwde de interesse voor de spits van PSV. Omdat de aanstaande kampioen van Ne derland ook niet rond kwam met aanvaller Flo (Chelsea) en Carew (Rosenborg) kreeg Van Nistelrooy twee weken geleden een verbeterde aanbieding. Af gesproken werd dat de spits van PSV tot 1 mei de gelegenheid kreeg naar een nieuwe club uit te kijken. Anders zou hij in Eindhoven blijven. „Maar vorige week meldde Manchester United zich bij ons", zei Van Raaij. „Afgelopen maandag hebben we afgespro ken dat we donderdag de onder handelingen zouden openen. Na een gesprek van vier uur in Eindhoven waren we er uit. Na tuurlijk is het jammer dat we Van Nistelrooy niet kunnen houden. We hebben hem echter beloofd dat hij bij een goed bod kon vertrekken. Manchester United heeft een goed bod uit gebracht, dus zijn we er uit. We kunnen Van Nistelrooy niet in zijn verdere loopbaan belem meren. Ik zal hem wel missen. Als mens en als voetballer." Manchester United, woensdag in de Champions League door Real Madrid onttroond als Eu ropa's beste, is voor Van Nistel rooy de droomclub. Gister avond wilde hij nog niet op zijn transfer reageren. Pas vanmid dag geeft Van Nistelrooy in Eindhoven openheid van zaken. „Dan zal ik zeggen wat ik wil zeggen." Van Raaij bevestigde dat PSV de vervanger van Van Nistelrooy in Nederland gaat zoeken. Van Hooijdonk (Vitesse) en Venneg- oor of Hesselink (FC Twente) zijn de voornaamste kandida ten. Eerder op de dag werd bekend dat Kevin Hofland (Fortuna Sittard)definitief naar PSV gaat. De verdediger tekende een contract voor vijf jaar. ANP Ruud van Nistelrooy Leeds United-speler Harry Kewell (links) in duel met Hakan Sukur van Galatasaray. Galatasary naar finale na 2-2-gelijkspel door Harm Harkema LONDEN - Ondanks draconi sche veiligheidsmaategelen en emotionele oproepen aan de fans tot waardig gedrag, werd Leeds-Galatasaray zowel in als rond het stadion een akeli ge vertoning. Het duel eindig de uiteindelijk in 2-2, waar door De Turkse ploeg de finale van de Uefa Cup bereikte. Twee weken nadat in Istanboel dronken en aanstoot gevende Leeds-fans waren aangevallen door Turkse hooligans, waar bij twee Engelsen werden doodgestoken, leek het er gis teren aanvankelijk op dat de fans daarvan iets hadden op gestoken. Waarschijnlijk mede omdat er geen Turkse fans waren - de Uefa had hun komst, na een vei'zoek daartoe van Leeds, verboden - verliepen de uren voorafgaand aan de wedstrijd in relatieve rust. Bij het stand beeldje van Billy Bx-emner voor het stadion aan Eiland Road lag een zee aan bloemen ter na gedachtenis aan de twee slachtoffers, en er hing di'oefe- nis in de lucht. Maar dat veranderde toen drie zwaar geëscorteerde bussen met de Turkse spelers en offi cials het stadion naderden. Honderden Leeds-fans gingen De bus waarin de spelers van Galatasaray zaten, werd voor de wedstrijd met stenen bekogeld door Leeds-supporters. foto John Giles/AP agressief te keer, en slaagden er in een steen door een ruit van een van de bussen te gooien. Toen sloeg de vlam even in de pan. Bij gebrek aan Turkse fans richtten ongeveer 200 Leeds-jongeren hun woede op de met 350 man parate politie. Door de relletjes begon de wedstrijd tien minuten later dan gepland. Daarvoor had den de Turkse spelers - in En geland zwaar bekritiseerd om dat ze twee weken geleden geen rouwbanden droegen - bloemen langs het veld gelegd, hetgeen hen een aarzelend ap plausje opleverde van de enke le duizenden bezoekers die op dat vroege ogenblik al in het stadion waren. Tijdens de minuut stilte vooraf was het indrukwekkend stil in het uit verkochte stadion, maar daar na was het ook daar huilen met de pet op. Vijftien seconden na de stilte ging de Turkse speler Suat Kaya al tegen de vlakte omdat hij iets hards tegen zijn achter foto John Giles/AP hoofd zou hebben gekregen. Ook werden de Turkse speler-s massaal uitgescholden voor 'scum' (tuig). Sommige spelers gooiden olie op het vuur. Drie minuten voor de rust kreeg Harry Kewell een rode kaart, al was dat een zwa re beslissing voor diens tackle op Gheorghe Popescu (ex-PSV Even later werd ook Emre Belozoglu van het veld ge stuurd. Die was daarover zo boos dat hij door zijn trainer naar de kant moest worden ge sleurd. Gevoetbald werd er ook nog. Het werd 2-2 en dat was na de 2-0 in Istanbul meer dan voldoende voor Galatasa ray om door te gaan naar de fi nale (17 mei in Kopenhagen) tegen alweer een Engelse club, Arsenal. Leeds United (Eng) - Galatasaray I (Tur) 2-2 (1-2). 5. Hagi 0-1 (straf- I schop). 16. Brakke 1-1, 42. Suker 1-2,68. Bakke 2-2. Scheidsrechter: Michel (Slw). Rode kaart: 42. Ke- i well (Leeds), 44. Belozoglu (Gala tasaray). Gele kaart: Harte (Leeds I Taffarel (Galatasaray). Aantal toeschouwers: 45.000. Leeds: Martyn; Woodgate, Mills, Harte (46. Huckerby) en Radebe; Bowyer, McPhail, Bakke en Wil cox; Kewell en Bridges. Galatasaray: Taffarel: Korkmaz, Popescu, Belozoglu en Erdem (46. Unsal): Buruk (87. Hasan Sas), Kaya (79. Yilderim), Hagi en Capo- ne; Suker en Penbe. (an onze sportredactie KEIST - Frank Rijkaard betreurt dat iysiotherapeuten Rob Ouderland en ïicardo de Sanders deze week hebben aten weten niet meer beschikbaar te jijn voor het Nederlands elftal. Beiden tunnen zich niet vinden in de benoe- ning van Leo Echteld, die tijdens EU- 10 2000 aan de medische staf van Dranje wordt toegevoegd. lik betreur het dat ze zich niet kunnen of willen vereenzelvigen met de beslis sing van de bondscoach", zei Rijkaard woensdag tijdens de presentatie van de selectie van het Nederlands elftal voor de oefenwedstrijd van woensdag in het Gelredome tegen Schotland. „We hebben veel gepraat maar kwa men er niet uit. Dan moet je afscheid nemen. Het gaat mij om de belangen van de spelers. Zo lang ik bondscoach ben, hoeven ze ook niet meer terug te komen bij het Nederlands elftal." Rijkaard heeft Pirn van Dord van Ajax inmiddels benaderd om deel uit te gaan maken van de medische staf van het Nedex-lands elftal tijdens het Europees kampioenschap voetbal in Nederland „Ik hoor binnenkort of ik ook over hem kan beschikken", aldus Rijkaard die eerder deze week Reinier van Dant- zig al als fysiotherapeut bij Ox-anje haalde. Spelex-s van het Nederlands elftal heb ben tijdens EURO 2000 de beschikking over twee massexirs. Naast Guus de Haaxx zal ook Wim de Lange tijdens het EK de spieren van de internationals soepel maken. Bres Rijkaard is niet bang dat het vertrek van Ouderland en De Sanders een bres in zijn selectie slaat. „Ik weet dat ex- spelers zijn die graag door Oudexiand en De Sanders worden begeleid. Daar om hoefden ze van mij ook niet weg. Het is ook niet zo dat spelers om de komst van Leo Echteld hebben ge- van onze sportredactie LENS - Arsenal houdt als enige de eer van het Engelse voetbal hoog in de Europese bekertoernooien. De club van Dennis Bergkamp en Mare Overmars bereikte donderdag op Franse bodem de finale van de strijd om de Uefa Cup. De Engelsen versloegen, een dag na de uitschakeling van Manchester United in de Champions League, RC Lens ook in het tweede duel. Na de 1-0 voor eigen publiek werd het donderdag 2-1 voor Arse nal. Arsenal had weinig proble men met de Franse club. Het evenwicht in het duel werd kort voor de rust doorbroken door uitgerekend een Frans man in Engelse dienst. Thier ry Henry nam de bal in het stx-afschopgebied aan, draai de weg van zijn tegenstander en plaatste de bal in de krui sing. Op dat moment moes ten de Fransen drie keer sco ren. Pétit en Bergkamp, in de basis begonnen, hadden snel na rust de 2-0 op de schoen, maar faalden. Lens kreeg af en toe een mo gelijkheid. De ploeg drong enthousiast aan, maar kreeg de beloning pas na 73 minu ten. Nouma knikte de bal goed in. De gelijkmaker was het sein voor een Frans slot- offensiefwaarbij Nouma ze ven minuten voor het einde jammerlijk faalde. Kort daarna besliste invaller Ka- nu het duel. RC Lens (Fra) - Arsenal (Eng) 1-2 (0-1). 43. Henry 0-1, 73. Nouma 1-1, 83. Kanu 1-2. Scheidsrech ter: Garcia Aranda (Spa). Gele kaart: Silvinho (Arsenal). Aantal toeschouwers: 41.000. Lens: Warzum; Sikora, Queudreu, Fanfan en Ismael; Nyarko, Dacourt, Coridon (75. Rodriguez); Brunei (59. Moreira Sakho en Nouma (89. Job). Arsenal: Seaman; Dixon, Adams, Keown en Silvinho: Par lour, Vieira, Petit en Ljungberg (70. Overmars); Bergkamp (70. Kanu) en Henry (82. Grimandi). ANP van onze sportredactie PARIJS - Bondscoach Roger Le- merre van Frankrijk heeft aan valler Tony Vairelles van Lyon teruggehaald in zijn selectie voor de vriendschappelijke in terland tegen Slovenië. Vairel les vervangt woensdag Sylvain Wiltord, die ruzie heeft met zijn club Bordeaux. Vairelles maak te in januari voor het laatst deel uit van de Franse ploeg. „Ik wil iedereen zien spelen voor ik op 1 juni mijn lijst met 22 spelers openbaar maak", ver klaarde Lemerre de kexize voor Vairelles. Frankrijk is tijdens EURO 2000 een van de groepstegenstanders van het Nederlands elftal. „Wiltord moet eerst bij zichzelf enkele dingen uitzoeken. Hij moet spe len bij Bordeaux. Hij zit in de zelfde situatie als Anelka." Anelka ontbreekt in de Franse selectie. Hij heeft, na een fikse xuzie met werkgever Real Ma drid, beterschap beloofd. Real schorste de speler, maar de spits mocht woensdag in het belang rijke, gewonnen duel tegen Manchester United voor de Champions League weer opdra ven als invaller „Het is nog te vroeg om Anelka weer op te roe pen". aldus Lemerre. „Als ik hem nu zou opnemen in de selec tie zou alle media-aandacht op hem gericht worden." RTR door Jochem Lippmann ZEIST - Ruim een maand voor de start van het Europees kam pioenschap voetbal in Neder landen België komt bondscoach Frank Rijkaard van Oranje steeds dichter bij zijn definitie ve selectie van 22 man. Voor de oefenwedstrijd van woensdag 26 april in de Arhemse Gelredo me zijn 23 spelers opgeroepen. „Er moet nog een derde doel man bij en Ronald de Boer en Ruud van Nistelrooy zijn nog geblesseerd", maakte Rijkaard voorzichtig duidelijk dat er van de huidige groep nog vier spe lers moeten afvallen. „Helemaal zeker weet je het na tuurlijk nooit", hield de bonds coach nog een slag om de arm. „Zo kunnen er natuurlijk altijd nog spelers geblesseerd raken. Het zal uiteindelijk een moeilij ke keuze worden. De concurren tie is in alle drie de linies enorm. Tegen Schotland wil ik nog be paalde jongens aan het werk zien. Op die manier denk ik mijn uiteindelijke selectie het beste te kunnen samenstellen. En ik moet nog een derde doelman aanwijzen. Ik heb de keuze tus sen een j onge doelman en een er varen keeper als bijvoorbeeld Ed de Goey. Misschien is het be ter om voor ervaring te kiezen omdat we al een jonge doelman hebben", doelde Rijkaard op Westerveld. „Maar dan moet je ook weten of een ervaren doel man beschikbaar is." Vergeleken met de laatste oe fenwedstrijd van het Neder lands elftal tegen België (2-2) keren vier spelers terug bij de selectie van Oranje. Dennis Bergkamp, Boudewijn Zenden, Jerrel Hasselbaink en Pieire van Hooijdonk zijn weer her steld van hun blessures. Brug- gink, die tegen België niet tot spelen kwam, is de enige speler die vergeleken met het duel in Brussel ontbreekt. Rijkaard verwacht in het al uit verkochte Gelredome een ge motiveerde tegenstander. „Ik moet overal lezen dat we een uitgeblust Schotland gaan tref fen. Ik snap niet waar die be richten vandaan komen. Tij dens al onze oefenwedstrijden hebben we ons moeten wapenen tegen uiterst gemotiveerde en agressieve tegenstanders. Dat zal tegen Schotland, een ploeg die altijd alles geeft, ook moe ten." De selectie: Van der Sar (Juventus), Westerveld (Liverpool); Frank de Boer (FC Barcelona), Ooijer (PSV), Bogarde (FC Barcelona), Konter man (Feyenoord), Numan (Glasgow Rangers), Reiziger (FC Barcelona), Stam (Manchester United); Winter (Ajax), Cocu (FC Barcelona), Bos- velt (Feyenoord), Seedorf (Interna- zionale), Van Bronckhorst (Glasgow Rangers), Davids (Juventus); Over mars (Arsenal), Kluivert (FC Barce lona), Makaay (Deportivo la Coruna Hasselbaink (Atletico Madrid), Bergkamp (Arsenal), Zenden (FC Barcelona), Talan (Heerenveen) en Van Hooijdonk (Vitesse), ANP vraagd. Dat heb ik zelf besloten." De bondscoach wil af van situaties die zich tijdens het WK in Frankrijk voorde den. „Toen x-eden negen of tien spelers met een busje ergens de bergen in om zich door Echteld te laten behandelen. Na twee of drie uur wachten op elkaar keerden ze dan weer terug. Dat wil ik niet hebben. Ik wil weten waar mijn spelers zijn en wat ze precies manke- ren. Dat willen de spelers ook en nog maals, ik ben er om het hen zo veel mo gelijk naar de zin te maken." ANP Frank Rijkaard verwacht in het Gelredome een gemotiveerde Schotse ploeg. foto Cor Mulder/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 53