Van der Wekken op volle toeren Een training meemaken onder Peter van Vossen is al mooi genoeg ZSC tussen hoop en vrees in nacompetitie Zierikzeese crosser is opgegroeid tussen de motoren agenda Charles Barkley keert even terug um uitslagen Schouwse Boys'; grijpt de titel door Frans Evers ZIERIKZEE - Motorcrosser Er ik van der Wekken is 33 jaar en draait op regionaal niveau nog steeds op volle toeren. In Zeeuwse wedstrijden is hij dik wijls de oudste deelnemer van zijn klasse. Over twee jaar mag Van der Wekken zijn succesvolle crosscarrière voortzetten in de veteranenklasse. Ruim twintig jaar crosst de Zie- rikzeeënaar al. met een gemid delde van zon vijftig wedstrij den per jaar. Een hele prestatie, want motorcross is een fysiek uitermate zware sport. On danks de nodige spiei*pijnen na het weekeinde, denkt Van der Wekken nog niet aan stoppen: ..Zolang ik er plezier in heb. ga ik door." Wanneer hij precies begon, weet Van der Wekken niet meer. ,,Ik denk dat ik een jaar of tien was toen ik mijn debuut in de brom fietsklasse maakte. Maar op mijn achtste of negende was ik al regelmatig bezig op het cross weitje hier bij ons in de buurt." Camping Van der Wekkens vader was een geboren en getogen motorfa naat, zijn neef Rien van der Wekken zat tot over zijn oren in het landelijke crosscircuit en voor zijn oudere broer Marco gold hetzelfde. ,,Ik groeide op tussen de crossmotoren. Als we met zijn allen naar de camping gingen, betekende dat voor mij crossen op mijn Mobiletje..." Op het weilandje en rond de camping kwam de motorfamilie al snel tot de ontdekking dat Er ik niet alleen het juiste gevoel, maar ook het noodzakelijke lef bezat. Dus zorgden zijn vaderen zijn broer Marco dat hij met een goed geprepareerde brommer in de bromfietsklasse aan de start kon verschijnen. De inspannin gen van de familie werden be loond. want twee seizoenen lang viel hij constant in de prijzen. Enkele jaren later stopte zijn broer Marco met de wedstrijd sport. Hij wilde zich volledig toeleggen op het wedstrijdklaar maken van motoren. Erik van der Wekkens eerste Chrysler, waarmee hij zijn debuut maakte in de kleinste categorie (50cc), was een testcase. Met zijn vader als drijvende kracht, zijn broer vrijdag— Biljarten Micha-toernooi. Finales. Locatie: Snack bar Micha, Wemeldinge. Aanvang: 19-30 Voetbal Eredivisie: Fortuna S. - FC Utrecht, FC Twente -PSV, AZ-MW. zaterdag- Tennis Marco als mecanicien en zijn neef Rien als adviseur groeide Van der Wekken als crosser in de kleinste klasse naar behoorlijke hoogte. Omdat Van der Wekken ook in de landelijke kwalificatiewed strijden dikwijls bij de voorsten eindigde, mocht hij op zeer jeugdige leeftijd al aan de lan delijke crossfinales deelnemen. Die stunt herhaalde hij met zijn Yamaha in de 125cc-categorie waar hij op zijn veertiende in stapte. Tot tweemaal toe mocht hij op grond van zijn seizoens prestaties aan de landelijke fi nale deelnemen. Alles leek te duiden op een definitieve door braak op nationaal niveau, maar zover kwam het nooit.' Wat waren de remmende facto ren voor het toentertijd acht tienjarige talent? Van der Wekken: „In vergelijking met bijvoorbeeld de Brabanders waren de trainingsmogelijkhe den op Schouwen-Duiveland een stuk beperkter. Daar kwam bij dat de talentvolle coureurs vaak in teamverband trainden. Op Schouwen stond ik er hele maal alleen voor. Vooral met de fysieke trainingen had ik het in mijn eentje moeilijk. Tot mijn zestiende hield ik mijn conditie enigszins op peil met voetbal len. Ik speelde bij de jeugd van Zierikzee. Op een gegeven mo ment waren mo torsport en voet ballen in het weekeinde niet meer te combineren. Ik mocht nog wel de trainingen volgen. Maar wat je tegenwoordig hebt met speciale kracht- en condi tietraining. dat had je in mijn tijd niet. Wat dat betreft is er de laatste jaren veel veranderd. De begeleiding is een stuk beter ge worden. Hoewel ik denk dat Zeeland qua begeleiding nog wat achterloopt in vergelijking met andere provincies." In 19S6 maakte hij zijn debuut in de 250cc-klasse. Hoewel ook in deze klasse regelmatig werd gescoord op regionaal en lande lijk niveau, denkt Van der Wek ken nog vaak met weemoed te rug aan de 125cc-klasse. ,,In die klasse is het veel moeilijker om alles uit het vermogen te halen. Je moet als coureur enorm veel klasse in huis hebben om die top te vinden. In principe is de 250cc veel makkelijker. Met die veel bredere band kun je technische tekortkomingen veel beter ver- _1 Basketbal Vrouwen derde divisie: Barons Breda- BV Souburg, Starz'81-Vossenberg. Man nen, derde divisie: Tantalus-Filtech Five, Starz"81-PSV/Almonte, Migliore-Eind- hoven. Eerste klasse: Agathos-BV Sou burg, Dynamo'70-Vossenberg (16.00 uur Tweede klasse: Scheldesport 2-BV Souburg 2 (18.30 uur), Scheldesport 3- Dynamo'70 2 (20.00 uur). Meisjesjunio ren, eredivisie: Sharklets-Den Helder, Grasshoppers-Shooters. Dammen Paasdamtoernooi van de PZDB. Locatie: Ons Dorpsleven aan de Poelvoorde- straat in 's-Gravenpolder. Aanvang: 10.00 uur. Motorsport MSV De Uitlaat 3e clubwedstrijd. Loca tie DGA-circuit, Engelandweg Vlissin- gen-Oost. Aanvang training 10.30 uur, aanvang wedstrijden 12.30uur. Klassen: mini, 85cc, 125cc junioren, 250cc junio ren, 125ccsenioren, 250 cc senioren, ve teranen. ■8 Paardensport Springen LR en PC De Paardebloem. Lo catie: Stal Vermue, Plattendijk 3, Hein- kenszand. 9.00 uur: pony's klasse B, gevolgd door de klassen L, M en Z. Aan sluitend een tweede parcours. 13.00 uur: paarden klasse B klassiek, gevolgd door de klassen L, M, Z en ZZ. Schaken 18e open Zeeuws snelschaakkampioen schap. Aanvang: 11.00 uur. Locatie: Wel- zijnscentrum, A. Coortelaan 1 te Vlissin- gen. HOUSTON - Charles Barkley wacht, zittend op het scorebord, op zijn invalbeurt in de wedstrijd tegen de Vancouver Grizzlies. De 36- jarige basketballer keerde voor even terug, omdat hij het na een ernstige knieblessure niet kon verkroppen dat hij zijn loopbaan lig gend op een brancard had beëindigd. foto Richard Carson/RTR Districtscompetitie. Afdeling mannen- teams, hoofdklasse: Zierikzee - De Schel de, Kruiningen - Drive, 't Halve Maantje- Smash, Game'78 - Sluiskil. Eerste klasse A: Animo - De Puye, Drive 2 - De Bongerd, De Boskreek - Souburg 2, Gravelsteps - Yerseke. Eerste klasse B: Westerschou- wen - Duiveland, MLTC - De Ruucstoppe- len. De Schelde 2 - Kapelle, Jacoba van Beieren - Souburg. ■Hf Trimlopen Tweede Steense Rattenloop. Organisa tie: Funnrunners Sint-Jansteen en voet balvereniging Steen. Locatie: complex w Steen. 14.45 uur: jeugd (500 meter). 15.00 uur: 6, 8 en 13 kilometer. Inschrij ven vanaf 13.45 uur in de kantine van w Steen. Veldkorfbal Overgangsklasse A: Koag-Oranje Wit 1G: Kinderdijk-Ondo G, Merwede-Excel- sior D, Tempo-Fortis, ODO M-Nieuwer- kerk. 2G: Vios W-IJsselvogels (16.00), Al- batros-TOP S. Vent.Sport-Vitesse. 3A: Gemini-Nio (16.00), Korbis-OranjeZwart (17.00), Good Luck-Sagïtta. 3B: Luctor- De Voltreffers (14.00), Seolto-RWA, Oranje Nassau-Ondo M. 4B: Atlas-Schel- devogels (16.00), All Ready-DSO (16.00), De Kieviten-Zaamslag. R1G: Swift 2-IJs- selvogels 2 (14.00). AHC: PKC-Fortis (11.00). Indien niet anders vermeld aan vang wedstrijden 15.30 uur. Voetbal ZATERDAGVOETBAL Hoofdklas B: ASWH-Spakenburg, Hoek- Volendam, SDC Putten-Kloetinge (15.00 Achilles Veen-Huizen (15.00), Heer- jansdam-GVW. Vierde klasse A: Hoede- kenskerke-SVR. Indien niet anders ver meld, aanvang 14.30 uur. Beslissingswedstrijd tweede klasse E voor derde periode: SSV'65-Kapelle (ter rein Heïnkenszand, 14.30 uur) NACOMPETITIE. Eerste klasse: Dinteloord-LRC. Tweede klasse: Rijswijkse Boys-Tholense Boys. Derde klasse: Kruiningen-Baronie, Nieuwdorp-Papendrecht, Zwaluwe-AZ- VV. Vierde klasse A: Spui-ZSC'62. Vierde klasse B: ZPR'85-Smerdiëk. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. JUNIORENVOETBAL A-junioren, derde divisie: Longa-Halste- ren. Hoofdklasse: Tern. Boys-HW'24 (12.45), BSC-Steen, Roosendaal-lnter- nos. B-junioren, derde divisie: Voab-Middel- burg (12.45). Hoofdklasse: MOC'17-Aar- denburg, Dosko-Bergen, Roosendaal- SAB (13.00), Internos-Halsteren (13.00), Gastel-BSC, Alliance-Jeka (12.30). C-junioren, hoofdklasse: 't Zand-RKTW (13.30), BSC-Dauwendaele (13.00), SAB- Internos (12.00), Terneuzen-RCS (11.45), Bergen-VES'35 (12.30), HW24-TSC. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. VROUWENVOETBAL Tweede klasse: DZB/Z'kamp-Stedoco 2, Jodan Boys-WIK'57 (14.30), Sliedrecht- RWH 2, Nootdorp-Tern. Boys (14.30). Derde klasse: Zeeland Sport-Everstein (11.15). VRIENDSCHAPPELIJK Wissenkerke-Halsteren (za) 14.30 uur. Eredivisie: Sparta - Cambuur L., Heeren veen - Roda JC, Willem II - Graafschap. Eerste divisie: GA Eagles - Groningen, Veendam - Dordrecht'90, VW - Eindho ven, ADO Den Haag - FC Zwolle, TOP - RBC, NAC - Helmond Sport, Heracles - Haarlem, Telstar - Excelsior. ■8 Volleybal Promotieklasse C: Rowi-Ardito, Sic Pug- no-Morres/Hulst 2. Eerste klasse E: Re- vanche'68-De Burgst 3. Tweede klasse E: Vovero-Voorwaarts. Vrouwen, derde di visie H: Jola/Olympus-Alcazar/Erasmus. Promotieklasse A: VCO/Ervea-Sarto/Pel- likaan 2. Eerste klasse A: Vovero- Wea/Mevo'80. Eerste klasse E: Mikro Electro/SR 5-WR ■li Zwemmen Internationaal zwemtoernooi. In Ant werpen om de International Youth Swimming Cup in het Olympisch zwem bad Wezenberg. Deelnemers uit heel Eu ropa. Ook het Vlissingse De Stormvogel komt aan de start met dertigzwemmers. Golf Paastrofee 18 holes stableford. Locatie: golfterrein De Woeste Kop in natuurge bied Smitsschorre in Axel. Aanvang: 13.00 uur. Paardensport Dressuur RV Sé-Ros. Locatie: manege De Eendracht, Rijkebuurtweg 8, Vrou wenpolder. 9.30 uur: paarden klasse B. 12.05 uur: paarden klasse L. 13.45 uur: paarden klasse M1. 14.30 uur: paarden klasse M2.15.45 uur: paarden klasse Z1. 17.05 uur: paarden klasse Z2. Tennis Landelijke competitie. Afdeling man- nenteams, eerste klasse, poule 503: Du- no - Animo, Vredenburgh - Waalrackets 2. Reo - Deurne, Roomburg - Dijkzicht. Tweede klasse, poule 509: Unit4/Lobbe- l3er - Nieuwerkerk/IJ, Hiaten - Baren- drecht. Cash - Zierikzee, Oudenbosch - TTO. Afdeling mixedteams, derde klasse, poule 25: Nieuwerkerk/IJ - St. Pancras, Keltenwoud - Oranje TC 2, De Schelde - Bakkum 2, Delden - Hattem. Poule 29: Groenvliet - Tilburg, Kalckwijck - Rijn- huijse, Souburg - ELTV 4, Hertenkamp/ Pink 3 - Merlenhove 2. Vierde klasse, poule 49: Roosendaal 3 - Animo, Halste ren - Z/W Hoek, De Zoom - De Schelde 2, Haagse Beemd - MLTC. Poule 50: Tilburg 2 - 't Halve Maantje, Lacoste - TTO 3, Vïer- hoeven - Prinsenbeek, MLTC 2 - Etten. doezelen. Je beschikt met 250cc over zoveel pk's dat je die onmo gelijk allemaal kunt benutten." Van der Wekken is een techni sche rijder die met name goed scoort op harde banen. Met zand als ondergrond gaat het minder. Waar ligt dat aan? „Dat heeft te maken met je eigen technisch vermogen. Op een zandbaan moet je harken, je moet blijven rijden en daarvoor moet je fy siek beresterk zijn. Maar op een harde baan moet je sporen zien te vinden die er voor een ander niet zijn. Met brute kracht lukt dat nooit. Die lijn moet je zien en dan is het een kwestie van stu ren. Mijn favoriete banen zijn Wemeldinge en Rilland." Ook in België, waar het par koers dikwijls een combinatie van zand en weiland is, kan Van der Wekken goed uit de voeten. „Op het zand is het dan een kwestie van overleven en op het harde stuk moet je je winst zien te halen." Doping Hoewel de motorsport zelden wordt opgeschrikt door doping- schandalen is Van der Wekken een aantal malen in België op doping gecontroleerd. „Ik moest na afloop in een tentje een plasje in een potje doen. Ik be greep er niets van, omdat ik tiende of twaalfde was gewor den. En de nummer één, een Belg, werd niet gecontroleerd! Doping is een onderwerp dat aan Van der Wekken volledig voorbijgaat. Hij bedrijft zijn sport puur natuur. De gebruike lijke spierpijn heeft Van der Wekken graag over voor zijn fa voriete sport. Eenmaal in zijn carrière brak hij een sleutel been. Verder is hij blessurevrij gebleven. Van der Wekken kent zijn gren zen en zal zich nooit over de kop rijden. „Mijn drijfveer voor de ze sport is het plezier dat ik er aan beleef. En dat geldt voor de hele familie. Want het plezier dat ik beleef met het rijden, be leeft mijn broer met het techni sche gedeelte. Je moet een beetje gek zijn van deze sport. En het is er bij mij met de paplepel inge goten. Helaas is mijn vader twee jaar geleden overleden, anders was hij er ook nog bij geweest. Maar zolang we er plezier in hebben, draait het familiebe drijfdoor." Trimlopen Paaskustloop. Organisatie- atletiekver eniging De Wielingen. Locatie: sportpark Scheldeveste, Breskens. 10.30 uur: jeugd (750 en 1500 meter). 10.45 uur: 3,6 en 9 kilometer. Voetbal ZATERDAGVOETBAL Hoofdklasse B: Hoek-ASWH (14.30). ZONDAGVOETBAL Vijfde klasse A: Corn Boys-Clinge, Koe- wacht-Hulsterloo, Philippine-Jong Am- bon, Walcheren-Domburg, Zeeland Sport-Graauw, Noormannen-Biervliet. Aanvang 14.30 uur. NACOMPETITIE. Vierde klasse A: Steen- Middelburg (14.30 uur) zondag— ■B Basketbal Internationaal toernooi van Castors- Braïne. Voor teams met speelsters tot 22 jaar. Met deelname van de vrouwen van BC Vlissingen. Locatie: Brussel. ■H Rugby Internationaal toernooi REL. Met deel name van Tovaal uit Goes. Locatie: Et- ten-Leur. Aanvang: 11.00 uur. ■8 Voetbal Eredivisie: RKC - Den Bosch, NEC - Vites se, Feyenoord - Ajax. ■H Zwemmen Internationaal zwemtoernooi. In Ant werpen om de International Youth Swimming Cup in het Olympisch zwem bad Wezenberg. Deelnemers uit heel Eu ropa. Het Vlissingse De Stormvogel komt ook aan de start met dertigzwem mers. maandag f Autosport Paasr'rt. Oriënteringsrit in A-, B-, C-klas- se. Organisatie: MAC De Zeeuwen. Inschrijven in de Stenge Heïnkenszand, tussen 13.30 en 14.30 uur. door Michiel Teeling ZIERIKZEE - Met de handen op de rug kijkt Rien den Boer naar een afstandsschot van zijn zoon Leon. De elfjarige speler uit de Dl van WIK is volgens vader „lekker bezig". Net als honderd andere Zeeuwse talenten, hoopt Leon zich deze avond in Zierik zee te kwalificeren voor het fi naleweekend van de Peter van Vossen voetbal dagen. Vader Den Boer ligt er niet wak ker van als het niet lukt. Een training onder leiding van Fey- enoord-spits Peter van Vossen is immers al mooi genoeg. Vader steekt er zeker iets van op. „Ik ben trainer van de D-junioren van WIK. Ik zie zo nog eens een aantal, voor mij, nieuwe trai ningsmethodes. Die kan ik dan zelf weer toepassen." Peter van Vossen en Mario Been de assistent-trainer van Feye noord, houden intussen een balletje hoog. Ze lijken even af geleid van het wisselvallige sei- zoen van de Rotterdamse lands kampioen. Het tweetal is even terug bij de basis van het voet balspel. „Het niveau van de Zeeuwse jeugd is me eerlijk gezegd niet meegevallen", moet Been van het hart. „Maar het is plezierig om op deze manier met de jeugd samen te werken. Daarom heb ik ook mijn zoon meegebracht." De oud-speler van Feyenoord moet bij het zien van het en thousiasme van de deelnemers even terugdenken aan vroeger. „Toen ik jong was, stond ik ze ven dagen per week, twee urn- per dag op straat te voetballen. Tegenwoordig zie ik dat veel te weinig. Als jonge spelers twee keer per week bij hun clubs trai nen, dan is dat al veel." Maar als het aan de twaalfjarige Thomas ligt, staat hij de hele dag bij zijn voetbalvereniging Bruse Boys op het veld. „Hij zag een artikel over de voetbalda- gen in de krant en wilde heel graag meedoen", zegt vader. Het is bijna half negen. Terwijl het langzaam donker begint te worden, trekt de jury zich terug om de einduitslag te bepalen. Zenuwachtige moeders en hun kinderen verzamelen zich in de kantine waar driftig sigaretten worden gerookt. Dan volgt het lang verwachte moment waarop het kaf van het koren wordt gescheiden. Eén voor één worden de uitverkoren talenten opgenoemd. De teller stopt uiteindelijk bij veertien. Leon en Thomas zitten er niet bij. Beiden kijken beteuterd voor zich uit. Voor hen lijkt een profcarièrre voorlopig ver weg. Maar één ding is zeker: een trai ning onder Peter van Vossen kan niemand ze meer afpakken. ZSC-trainer Edwin Kriens geeft aanwijzingen tijdens de training, foto Janne Wolterbeek; door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - ZSC'62 lijkt te vroeg gepiekt te hebben en over het hoogtepunt heen te zijn. De ploeg staat aan de vooravond van de nacompetitie, waarin de ploeg morgen eerst Spui en ver derop in de serie extra duels ook Wolfaartsdijk trel't. Trainer Ed win Kriens ziet de twee wed strijden met enige vrees tege moet. ZSC'62 verloor de laatste twee competitieduels in de vierde klasse A Op 7 april verloor de ploeg thuis van Wemeldinge (2- 3) en afgelopen zaterdag werd kansloos verloren van Nieuw- land (4-1). „Het lijkt niet alleen dat het minder gaat met de ploeg, maar het is ook zo. We hebben ons niet gespaard voor de nacompetitie. Het lijkt of een aantal spelers denkt dat we er al zijn, doordat we onze doelstel ling, het halen van de nacompe titie, bereikt hebben. Maar nu gaat het spel pas echt begin nen", waarschuwt Kriens zijn spelers. De spelersgroep van ZSC'62 lijkt moe. „Het lijkt wel of som migen niet met hun volle ver stand voetbalden. Natuurlijk is het zo dat we negen of tien wed strijden'op ons tandvlees heb ben moeten lopen en dat iedere wedstrijd een finale was. Bij een aantal spelers is de beleving er gelukkig wel. Vooral verdedi gend ging het de laatste duels VROUWENVOETBAL Eerste klasse: Oostkapelle-Buitenvel- dert (12.30), Zwart Wit 2-RVVH, KFC-Ter Leede 2, Wartburgia-Wit Rood Wit, DWO-Oliveo. Eerste divisie: Emmen - Volendam. 1 Zaalhandbal Goes. Internationaal toernooi GSC. Bij de mannen zorgt het Belgische Ajax/Leb- beke voor het internationale tintje. Ver der komen Delta Sport, Helius, Desk en GSC in actie in het Sportpunt Zeeland in Goes. Bij de vrouwen bestaat het deelne mersveld uit Helius, Orion, DWS, Desken GSC. Het toernooi begint om 09.00. Het laatste fluitsignaal wordt verwacht om 17.00 uur. Biljarten Sheffield. WK snooker profs. Eerste ron de (best-of-19 frames): McManus (Sch) - Bond (Eng) 10-7, White (Eng) - Snaddon (Sch) 10-7. Dammen Hengelo. NK, mannen. Vijfde ronde: Kemperman - Clerc 1-1, Stokkel - Ouds hoorn 1-1, Dolfing - Meijer 1-1, Heusdens - Van den Akker 2-0, Scholma - Gérard Jansen 1-1, Van Leeuwen - Drent 2-0, Hans Jansen - Van Ballegooijen 2-0. Stand: 1. Heusdens 8 punten, 2 Van Leeuwen 7, 3. Hans Jansen 6, 4. Clerc. Dolfing, Gérard Jansen, Kemperman, Meijer, Oudshoorn, Stokkel 5, 11. Van den Akker, Scholma 4, 13. Van Balle gooijen, Drent 3. Golf Marrakech. Marokkaans Open, stand na eerste ronde: 1. Martinez (Par) 64 (-8), 2, Jacobson (Zwe) 65, 3. Delagrange (Fra), Levet (Fra), Dahlstrom (Fra), Drummond (Sch), Scott (Aus/ama), Phillips (Eng), Spence (Eng), Lundberg (Zwe), Nelson (Vst) 66; 38. o.a. Derksen (Ned) 69. Sportprijsvragen Lucky Day van donderdag 20 april: 9-12- 16-25-27-35-37-39-41-48-52-53-56- 57-62-70-72-73-77-80. (onder voorbehoud) Toto 16A 1 FC Den Bosch-Ajax X 2 Barcelona-Chelsea X 3 Lazio Roma-Valencia X 4 Aberdeen-Dundee FC X 5 Bayern Miinchen-Porto X 6 Manchester U.- Real Madr, X 7 Leicester City - Tottenham X 8 Motherwell - Dundee U. X 9 Eintr. Frankf. - Hamb. SV X 10 Werder Br. - Bayer 04 Lev. X 11 RC Lens-Arsenal X 12 Leeds United - Galatasary X 13 FCNürnberg-FC Köln X Winnende rijtje: 3-1-1-2-1-2-2-2-1-2-: (onder voorbehoud): Tennis niet goed. Zeven tegendoelpun ten in twee wedstrijden zegt ge noeg. Als je voorin moeilijk scoort dan moet je zeker achter in scherp zijn." Morgen wacht Spui. Op eigen veld verloor ZSC'62 met 2-3 Kriens: „Toen had ik gewoon te weinig kwaliteit in het veld staan." Uit klopte de Scharen- dijkse formatie Spui eenvoudig met 1-3. „Spui is een bikkelhar de maar geen goed voetballende ploeg. Hun zwakte ligt achter in." Het belang van de eerste con frontatie in de serie extra duels is bekend. „We mogen niet ver liezen", weet Kriens. Mocht ZSC'62 in Spui onderuit gaan, dan volgt op 29 april de tweede wedstrijd. Bij winst volgt op 6 mei het tweede duel. „Op april mis ik zes man omdat ze op vakantie zijn", aldus de trainer. Ook ZSC's tweede opponent, Wolfaartsdijk, is volgens Kriens een te nemen hindernis. „Als ik de jongens kan opladen hebben wij een beter voetballende ploeg. Maar alles hangt af van de eerste wedstrijd." st Tegen Spui is ZSC'62 gehavend. Leon Weeda is wegens een ge scheurde enkelband uit de rou latie en Jan-Willem Dorreman is wegens een enkelblessure ook niet inzetbaar. Verder is het meespelen van keeper Sander ie Vaane (hoofdwond) en Jan van der Linde (hamstring/kuit) nog onzeker. n (VSt) - Ruano Pascual (Spa) 7-5 3-6 6-2, Schnyder (Zwi) - Tu (VSt) 6-4 6-0, Smash nova (Isr) - Morariu (VSt) 7-5 3-6 6-2, De- mentjeva (Rus) - Majoli (Kro) 6-1 6-1, La- bat Arg) - Brandi (VSt) 6-46-2, Dokic (Aus gj - Pratt (Aus) 6-4 6-1. Derde ronde: Seles -- (VSt/3) - Lichovtseva (Rus) 6-4 2-6 7-6, Sanchez Vicario (Spa/4) - Schnyder (Zwi| 7-5 6-1, Dokic (Aus) - Frazier (VSt/7) 6-2 6 2, Pierce (Fra/1- Smashnova (Isr) 6-1 6-2, Martinez (Spa/2) - Labat (Arg) 6-3 6-0, Dragomir (Roe) - Koernikova (Rus/6) 6-7 6-3 6-3, Coetzer (ZAf/8) - Dementjeva (Rus) 6-2 6-4. Voetbal Duitsland, competitie: Eintracht- HSV 3- r 0, Bremen - Leverkusen 1 - 3. Stand aan kop: Leverkusen 31 - 67, Bayern M. 30 - i 61, HSV 31-55. Wielrennen Ronde van Nedersaksen .Tiende en laat- ste etappe. Bad Pyrmont - Einbeck: 1Ro driguez (VSt) 133,6 in 3.25.25, 2. Teuten-i berg (Dui), 3. Zaradny (Pol), 4. Poitschkejd (Dui), 5. Reuss (Dui), 6. Bilek (Tsj). I Eindklassement: 1. Schmidt (Dui) ir- 41.08.55, 2. Rodriguez 0.11, 3. Grabschf (Dui) 0.29,4. Pollack (Dui) 0.41,5. Holtes-|b tol (Noo) 0.52,6. Dietz (Dui) 1-12. Denain. Grote Prijs van Denain. 1. Leoni L (Ita) 196,2 km in4.28.20,2. Hushovd (Nooi, 3. Guidi (Ita), 4. Planckaert (Bel). door Ron de Waal I Monte Carlo. Masters Series, mannen, 6,5 miljoen gulden. Derde ronde: Costa (Spa/12) - Krajicek (Ned) 7-6 6-3, Kucera (Slw) - Schalken (Ned) 6-2 6-4, Pioline (Fra/8) - Dosedel (Tsj) 3-6 7-5 6-4, Corretja (Spa/9) - Chela (Arg) 6-3 6-3, Ferrero (Spa - Squillari (Arg) 6-2 6-4, Alami (Mar) - Ruud (Noo) 2-6 6-17-6, Hrbaty (Slw) - Clé ment (Fra) 6-4 7-5, Gaudio (Arg) - Boutter (Fra) 6-3 7-5. Dubbelspel, tweede ronde: Haarhuis/Stolle (Ned/Aus/3) - Delaitre- /Henman (Fra/GBr) 6-3 7-6 Indeling kwartfinales: Ferrero - Gaudio, Hrbaty - Corretja, Pioline - Kucera, Costa - Alami. Boedapest. Vrouwen, 200.000 gulden. Tweede ronde: Boogert (Ned/7) - Krasnoroetskaja (Rus) 6-4 6-3, Montolio (Spa/4) - Wagner (Dui) 5-7 6-2 6-1Marosi (Hon) - Plischke (Oos/1) 7-5 6-1, Vavrinec (Zwi) - Gersi (Tsj/6) 6-7 7-6 6-4. Indeling kwartfinales: Boogert - Marosi, Montolio - Vavrinec, Garbin (Ita) - Barabantsjikova (WRu), Sanchez Lorenzo (Spa) - Pitkow- ski (Fra/2). Hilton Head. Vrouwen, 2,4 miljoen gul den. Tweede ronde: Martinez (Spa/2) - Serna (Spa) 7-6 6-1, Nejedly (Can) - Schett (Oos/5) 3-67-6 6-2, Coetzer (ZAf/8) -Jidkova(Rus)6-2 3-6 6-1, Dragomir (Roe - Miskina (Rus) 3-6 7-5 6-3, Raymond ZIERIKZEE - De zaalvoetbal- Iers van Schouwse Boys zijn kampioen geworden in de twee-Ij de klasse van het district Zuid 1.1( In de laatste wedstrijd van het seizoen werd Pubbles 2 met 6-4(j verslagen. j] De overwinning op Pubbles 2 kwam uiterst moeizaam tot li stand. Na de zege op Sranang, i enkele weken geleden, kreeg de ploeg uit Zierikzee steeds meer moeite om zich op te laden tegen op papier mindere tegenstan- j ders. Sranang was met Pubbles 1 een van de weinige ploegen die het Schouwse Boys lastig kon maken in deze competitie. Te gen overige ploegen was het zaak om geconcentreerd te blij ven, en niet tegen een onnodige nederlaag op te lopen. „Het was een hele matige verto ning van onze kant. Onbewust zal er toch ook een stukje span ning meegespeeld hebben", zei een opgeluchte Michel Bouw man na afloop van het duel met Pubbles 2. De bezoekers uit Goes namen brutaal een 2-0- voorsprong, maar Schouwse Boys leidde al bij rust met 3-2. In de tweede helft bleef Pubbles goed bij, mede doordat het bij Schouwse Boys stroef bleef lo pen. In gevaar kwam het kampi oenschap echter niet meer. Het duel eindigde in een 6-4-zege' voor Schouwse Boys, waarna het kampioensfeest losbarstte. Lesley Wolters (2x), Michiel Hootsen (2x), John van der Have en Wilfred Nelissen scoorden voor Schouwse Boys. Jeugdvoetballers luisteren in het bijzijn van Peter van Vossen aandachtig naar Mario Been (vierdevan rechts). foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 46