Kleine club met riik verleden Kleir PZC 1 Tholense Boys hoopt Alexander Dgebuadze grote favoriet bij open ZK snelschaken Vlissingen Voetbalvereniging Wemeldinge viert zestigjarig bestaan sport 28 uitslagen agenda vrijdag 21 april 2000 bw Het team van Wemeldinge eindjaren veertig. Staand vlnr: Henk Meijaard, Piet Lindenbergh, Max Felius, Evert Moorman, Gerard Felius, Max Moelker (bestuurslid), scheidsrechter uit Yerseke. Zittend vlnr: Henk de Groene, Anton Bruijnooge, Adrie Vermaire, Piet Schouvve- naar. Marien Vermerris. Activiteiten WEMELDINGE - In het kader van het zestigjarig bestaan van voetbalvereniging Wemeldinge worden de volgende acti viteiten georganiseerd: 3 mei - KNVB Voetbaltruck 6 mei - vrouwentoernooi 13 mei - toernooi E- en F-pupillen 20 mei - toernooi C-junioren en D-pupillen 27 mei- toernooi A- en B-junioren 10 juni - reünie voor leden en oud-leden door Nico Bouwman WEMELDINGE - Er zijn niet veel Zeeuwse voetbalploegen die zich Nederlands kampioen mogen noemen. Middelburg is natuurlijk de bekendste en meest aansprekende vereniging die meerdere keren beslag wist te leggen op de nationale ama- teurtitel. Op 10 juni 1978 slaag de voetbalvereniging Wemel dinge erin om kampioen van Nederland te worden bij de af delingsamateurs. Dit jaar viert Wemeldinge zijn zestigjarig bestaan. De be stuursleden Kees Kole (voorzit ter), Hans van Klink (public relations). Bram Vervenne (al gemene zaken) en Jan Weststra- te (materiaal en onderhoud) kij ken terug op een roemruchtige historie. Officieel is Wemeldinge opge richt op 18 juli 1940. maar daar voor werd er door verschillende verenigingen ook ai enthousiast gevoetbald. In een eerdere jubi leumuitgave duiken de namen op van w SMIT, Seolto, Storm vogels en HMS. „Je zou kunnen zeggen dat Wemeldinge uit ar moede is opgericht", zegt Jan Weststrate, de nestor van de vier bestuursleden. „Er was weinig tot niks te doen voor de jeugd en dat was de reden om een voet balclub op te richten. Nee, in het begin hadden we ook weinig last van de oorlog. Zolang het kon speelden we onderlinge partij tjes tegen verenigingen uit de buurt, zoals Yerseke en Hans- weert. In 1947 zijn we gestart met verplichte trainingen. Jam- pie van der Sluis was onze eerste trainer. Hij speelde zelf in het eerste van Goes en daarnaast verzorgde hij bij Wemeldinge de trainingen. In die tijd hadden we een geweldig team. We zijn toen twee keer kampioen van de eerste klasse afdeling gewor den, destijds de hoogste klasse in onze regio. Vooral in de wed strijden tegen Arnemuiden en Nieuwdoip ging het er stevig aan toe. Ik weet nog dat we een keer met twee bussen suppor ters naar een uitwedstrijd bij Arnemuiden zijn geweest, een unicum voor die tijd." Kampioenschap In de jaren vijftig waren de re sultaten aanzienlijk minder en kon degradatie ternauwernood worden voorkomen. Onder trai ner Gerard Olijhoek werd me dio jaren zestig wederom het kampioenschap in de eerste klasse afdeling behaald en pro moveerden de rood-witten naar de toenmalige vierde klasse. Dit niveau kon evenwel niet lang vastgehouden worden. Tot het succesvolle seizoen 1977/1978 kwam Wemeldinge jarenlang uit in de eerste klasse afdeling. „In 1977 wisten we Arie Dekker uit Axel als trainer vast te leg gen. Dat bleek een gouden greep, want om meerdere rede nen viel hij goed in de groep. Bij de contractbesprekingen bena drukte hij dat hij louter voor het resultaat wilde trainen, de beuk moest er in. Dat werd geaccep teerd door de groep en de resul taten kwamen vanzelf. Het ver haal ging dat de laatste boot altijd op hem wachtte, want hij vertrok meestal als een van de laatsten na een training uit de kantine", vertelt Bram Verven ne, in 1969 medeoprichter van het clubblad De Koerier'. Kees Kole was een van de steun pilaren van het succesteam dat in de periode-Dekker Neder lands kampioen van de afdelin gen werd. In de jaren daarna bereikte Wemeldinge zelfs de derde klasse, een topprestatie voor een relatief kleine dorps vereniging. „De grote kracht van deze groep was volgens mij de ijzersterke conditie en de grote onderlinge saamhorig heid. Daarnaast beschikten we over jongens als Jan-Kees Ze- gers, Kees de Vos, Joost Folmer, Tonnie van der Linden en Ad Schouten, spelers die het elftal net dat beetje meerwaarde kon den geven. Maar de teamgeest was, denk ik, toch het belang rijkste. We gingen voor elkaar door het vuur." .Diezelfde saamhorigheid zie je terug op ons sportveld", vult Jan Weststrate aan. „We beschikken over een prachtig complex, dat vooral dankzij veel zelfwerk zaamheid door de leden is ge realiseerd. Ja, zowel senioren als junioren hebben hun steen tje bijgedragen. We hebben net de kantine uitgebreid met een jeugdhonk en de tribune hebben we dankzij sponsorbijdragen kunnen plaatsen." Hans van Klink wijst vervol gens op de vrouwenteams, die ook als volledig onderdeel van de vereniging gezien worden. „Het vrouwenvoetbal bestaat bij ons al 22 jaar. Simon op 't Hof is er destijds mee gestart. Mo menteel hebben we één vrou wenteam en één D2-meisjes- team. Ook zij horen bij onze club en hangen er niet zomaar bij als een aparte afdeling." Opvallend kenmerk door de ja ren heen bij Wemeldinge is de voortdurende aanwas van bij zondere talenten. De bekendste is uiteraard doelman John Ka- relse (Newcastle United), maar ook Ronald Zuijdwegt (lÓoetin- ge) en Gerrie Schouwenaar (ex- Cambuur) zijn afkomstig uit het dorp. Onlangs is D-pupil Leon Versprille aangetrokken door RBC. Een eenduidige verkla ring kan niemand hier direct voor vinden. „Het komt vast door de vaders", lacht Jan West strate. Pr-man Hans van Klink wijst op de trainers met een voetbalachtergrond. „Het ta lent van Karelse bijvoorbeeld is voor een belangrijk deel mede ontwikkeld door Tonnie van dei- Linden. Zij stonden avonden achtereen samen op het veld." „Er is voor de jeugd op Wemel dinge nog steeds weinig te doen", meent Bram Vervenne. „Kinderen gaan eigenlijk auto matisch voetballen. Door de trapveldjes in het dorp worden ze hier ook door aangetrokken. Doorstroming Een ander argument is volgens Kees Kole de doorstroming van de jeugd. „Om de diverse jeugd- elftallen compleet te krijgen, moeten we regelmatig noodge dwongen jongens doorschuiven naar een hoger team. Zo doen ze al op jonge leeftij d weerstand op en hebben ze bij de senioren een mentale voorsprong." Het bestuur van de vierdeklas ser kij kt in het jubileumj aar n iet alleen terug naar het verleden. Men blijft alert op toekomstige ontwikkelingen. Hans van Klink is sinds enige tijd actief als pr-man. „Daardoor hebben we nieuwe sponsors aan kunnen trekken. We zijn erg tevreden over onze huidige trainer, Johan Schouten. Als de jeugdleiders betrokken blijven bij de club, ziet de toekomst er goed uit. Nu het seizoen klaar is, ligt de na druk op het jubileum.." door Barry van der Hooft VLISSINGEN - De kampioenen en degradanten zijn inmiddels bekend in de verschillende voetbalcompetities en de na- competitie is aangebroken. Komend weekeinde komt zatei'- dag-tweedeklasser Tholense Boys in het veld tegen Rijswijk- se Boys, ontvangt Nieuwdorp op eigen veld Papendrecht en staan evenals afgelopen zater dag ZPR'84 en Smerdiek tegen over elkaar. Kruiningen voetbalt tegen Ba ronie en met Steen en Middel burg nemen twee periodewin naars uit de vierde klasse van het zondagvoetbal het tegen el kaar op. De tegenstander van Tholense Boys in de nacompetitie heet morgen Rijswijkse Boys en is een volstrekt onbekende ploeg voor de Thoolse formatie. „Ik heb de trainer nog niet gespro ken", zei Johan Schot eerder de ze week. „Maar volgens mij we ten we helemaal niets van die ploeg." Tholense Boys verloor de laatste drie competitiewedstrijden en die negatieve spiraal moet naai de mening van Schot doorbro ken worden. „Het wordt tijd dat we weer eens wat laten zien. Maar er zal natuurlijk ook veel van de tegenstander afhangen, want wij moeten het vooral van onze werklust hebben"zegt Jo han Schot, die met elf doelpun ten topscorer van Tholense Boys is. Het is nog onduidelijk of trainer Leendert Geelhoed tegen Rijs wijkse Boys een beroep kan doen op een tweetal lichtgebles- seerden, maar wel zeker is dat middenvelder Piet den Boef ge schorst is. „En dat is voor ons een heel belangrijke speler", weet Johan Schot, die desal niettemin vertrouwt op een goe de afloop. „Want anders moet je er niet aan beginnen." Kruiningen Een klasse lager eindigde Krui ningen op de derde plaats. De ploeg krijgt morgen Baronie, de nummer zes uit de derde klasse B, op bezoek. „Buiten het feit dat er wat ex- profs van NAC in die ploeg spe len, weet ik er nog niets van", vertelt trainer Leo van der Weij - den. „Maar ik ga deze week eenf0?, bevriende trainer bellen en mis-511 schien kan die mij meer infor- ras matie geven over Baronie." '5' Via de nacompetitie kan Krui- y' ningen een plek in de tweedea klasse bemachtigen, maar Van 'aS der Weijden weet niet of zijn ploeg daarin thuishoort. „Ik heb de afgelopen jaren altijd be-Vz weerd dat je toch goed bovenin mee moet draaien, of met af- stand kampioen moet worden C wil je in de tweede klasse mee-lB kunnen. Want het niveauver-l^ schil is nog altijd behoorlijk. Alsi ik reëel ben, denk ik daarom datp" wij nog niet echt klaar zijn voor de tweede klasse", zegt Leo van^ der Weijden. Niels Meijer is voor de twee I wedstrijden tegen Baronie ge-1 schorst en John van Dijlce kan® ook geschorst worden. Iwan Boeye is afwezig door een bles sure. ar Smerdiek Smerdiek won het laatste duel in de vierde klasse B afgelopen 'p' zaterdag met 2-1 van ZPR'84, 'er Morgen staan de ploegen weer tegenover elkaar, maar nu in de strijd om de nacompetitie en .Is, ZPR'84 speelt deze keer op ei- „I gen veld. Beide ploegen zullen dus weinig geheimen voor el- y kaar hebben. „Vrijwel geen", 'a zegt Smerdiek-trainer Ard 31 Beurkens. „We hebben vorigia jaar ook in de competitie en de 'al nacompetitie tegen ze gespeeld r en dit seizoen dus weer. Er zal jr" een hoop strijd geleverd wor den, maar het belangrijkste is ie dat we die eerste wedstrijd win- 'u nen. Daarna krijgen we nog Krabbendijke en daar hebben 11 we dit seizoen twee keer van verloren." ';l Het bleek achteraf duur pun- a- tenverlies te zijn, want Smer- 1 diek eindigde op de tweede 11 plaats met een kleine achter- stand van drie punten op kam- 3c pioen FSV. Nu moet de promotie naar een v hoger platform dus via de na- competitie worden bewerkstel- ligd. „Er zijn een heleboel Jj mensen die beweren dat wij het niveau van de derde klasse niet r aan zullen kunnen. Maar als je p niet in die klasse voetbalt, dan F kun je het tegendeel ook niet be- l wijzen", aldus trainer Ard Beurkens. r Biljarten Sheffield. WK snooker profs. Eerste ron de (best-of-19 frames): McManus (Sch) - Bond (Eng) 10-7, White (Eng) - Snaddon (Sch) 10-7, Dammen Hengelo. NK, mannen. Vijfde ronde: Kemperman - Clerc 1-1, Stokkel - Ouds hoorn 1-1, Dolfing - Meijer 1-1, Heusdens - Van den Akker 2-0, Scholma - Gérard Jansen 1-1, Van Leeuwen - Drent 2-0, Hans Jansen - Van Ballegooijen 2-0. Stand: 1- Heusdens 8 punten, 2. Van Leeuwen 7, 3. Hans Jansen 6, 4. Clerc, Dolfing, Gérard Jansen, Kemperman, Meijer, Oudshoorn, Stokkel 5, 11. Van den Akker, Scholma 4, 13. Van Balle gooijen, Drent 3. Marrakech. Marokkaans Open, stand na eerste ronde: 1. Martinez (Par) 64 (-8), 2, Jacobson (Zwe) 65, 3. Delagrange (Fra), Levet (Fra), Dahlstrom (Fra), Drummond (Sch), Scott (Aus/ama), Phillips (Eng), Spence (Eng), Lundberg (Zwe), Nelson (Vst) 66; 38. o.a. Derksen (Ned) 69. Sportprijsvragen Lucky Day van donderdag 20 april: 9 -12 - 16-25-27-35-37-39-41-48-52-53-56- 57-62-70-72-73-77-80. (onder voorbehoud) Toto 16A 1 FC Den Bosch-Ajax X 2 Barcelona-Chelsea X 3 Lazio Roma-Valencia X 4 Aberdeen-Dundee FC X 5 Bayern München - Porto X 6 Manchester U. - Real Madr. X 7 Leicester City - Tottenham X 8 Motherwell- Dundee U. X 9 Eintr. Frankf. - Hamb. SV X 10 WerderBr.-Bayer04 Lev. X 11 RC Lens-Arsenal X 12 Leeds United - Galatasary X 13 FCNürnberg-FC Köln X Winnende rijtje: 3-1-1-2-1-2-2-2-1-2-2-3-3. (onder voorbehoud): Tennis Monte Carlo. Masters Series, mannen, 6,5 miljoen gulden. Derde ronde: Costa (Spa/12) - Krajicek (Ned) 7-6 6-3, Kucera (Slw) - Schalken (Ned) 6-2 6-4, Pioline (Fra/8) - Dosedel (Tsj) 3-6 7-5 6-4, Corretja (Spa/9) - Chela (Arg) 6-3 6-3, Ferrero (Spa)-Squillari (Arg) 6-2 6-4,Alami (Mar) - Ruud (Noo) 2-6 6-1 7-6, Hrbaty (Slw) - Clément (Fra) 6-4 7-5, Gaudio (Arg) - Boutter (Fra) 6-3 7-5. Dubbelspel, tweede ronde: Haarhuis/ Stolle (Ned/Aus/3) - Delaitre/Henman (Fra/GBr) 6-3 7-6. Indeling kwartfinales: Ferrero - Gaudio, Hrbaty - Corretja, Pioli ne - Kucera, Costa - Alamï. Boedapest. Vrouwen, 200.000 gulden. Tweede ronde: Boogert (Ned/7) - Krasnoroetskaja (Rus) 6-4 6-3, Montolio (Spa/4) - Wagner (Dui) 5-7 6-2 6-1, Marosi (Hon) - Plischke (Oos/1) 7-5 6-1, Vavrinec (Zwi) - Gersi (Tsj/6) 6-7 7-6 6-4. Indeling kwartfinales: Boogert - Marosi, Montolio - Vavrinec, Garbin (Ita) - Bara- bantsjikova (WRu), Sanchez Lorenzo (Spa) - Pitkowski (Fra/2). Hilton Head. Vrouwen, 2,4 miljoen gul den. Tweede ronde: Martinez (Spa/2) - Serna (Spa) 7-6 6-1, Nejedly (Can) - Schelt (Oos/5) 3-67-6 6-2, Coetzer (ZAf/8) - Jidkova (Rus) 6-2 3-6 6-1, Dragomir door Michiel Teeling VLISSINGEN - In Vlissingen worden za terdag voor de achttiende keer de open Zeeuwse kampioenschappen snelscha ken gehouden. Tot nu toe schreven zestig deelnemers zich in, maar volgens toer- nooi-leider Paul van Rooijen komen er nog minimaal tien schakers bij. De be langrijkste gegadigden voor de titel zijn de Georgische schaakmeester Alexander Dgebuadze en de internationale schaak meester Jop Delemarre. Bij het snelschaken dienen de schakers binnen zeven minuten hun zetten te heb ben gedaan.Het toernooi wordt gespeeld volgens een Zwitsers systeem. Dit houdt in dat de uiteindelijke winnaar tegen alle concurrenten moet spelen om tot de uit eindelijke zege te komen. „Wij hebben voor deze vorm gekozen, omdat volgens ons op deze manier de beste snelschaker ook de winnaar is. Tot nu toe schreven veertig schakers zich in voor het toernooi. Voormalig Zeeuws kampioenen Hans Groffen en Johan de Wolf zijn net als vorig jaar van de partij. Als favoriet voor de eindzege van dit jaar, tipt de toernooileider de Georgische schaakmeester Alexander Dgebuadze. Van Rooijen: „Hij denkt heel snel en is daarom voor mij de belangrijkste kandi daat voor de titel." Outsiders voor de eindzege zijn Gunter Deleyn uit Gent en Stefan Docx uit Antwerpen. De open Zeeuwse kampioenschappen worden volgens Van Rooijen op een uiterst geschikte datum georganiseerd. „Tijdens het paasweekeinde komen veel Zeeuwse schakers, die niet meer in Zeeland wonen, hun familie opzoeken. Vaak schrijven zij zich op het laatste moment in." Van Rooijen hoopt dat de winnaar van vorig jaar, de Bosnische meester Ekrem Zekro, zich zaterdag ook nog inschrijft. „Het zou jammer zijn als de winnaar zijn titel niet komt verdedigen." vrijdag BH Biljarten Micha-toernooi. Finales. Locatie: Snack bar Micha, Wemeldinge. Aanvang: 19.30 BH Voetbal Eredivisie: Fortuna S. - FC Utrecht, FC Twente-PSV.A2-MW. zaterdag BB Basketbal Vrouwen derde divisie: Barons Breda- BV Souburg, Starz'81-Vossenberg. Man nen, derde divisie: Tantalus-Filtech Five, Starz'81-PSV/Almonte, Migliore-Eind- hoven. Eerste klasse: Agathos-BV Sou burg, Dynamo'70-Vossenberg( 16.00 uur Tweede klasse: Scheldesport 2-BV Souburg 2 (18.30 uur), Scheldesport 3- Dynamo'70 2 (20.00 uur). Meisjesjunio- ren, eredivisie: Sharklets-Den Helder, Grasshoppers-Shooters. BH Dammen Paasdamtoernooï van de P2DB. Locatie: Ons Dorpsleven aan de Poelvoorde- straat in 's-Gravenpolder. Aanvang: 10.00 uur. BH Motorsport MSV De Uitlaat 3e clubwedstrijd. Loca tie DGA-cïrcuit, Engelandweg Vlissin- gen-Oost. Aanvang training 10.30 uur, aanvang wedstrijden 12.30uur. Klassen: mini, 85cc, 125cc junioren, 250cc junio ren, 125ccsenioren, 250 cc senioren, ve teranen. BH Paardensport Springen LR en PC De Paardebloem. Lo catie: Stal Vermue, Plattendijk 3, Hein- kenszand. 9.00 uur: pony's klasse B, gevolgd door de klassen L, M en Z. Aan sluitend een tweede parcours. 13.00 uur: paarden klasse B klassiek, gevolgd door de klassen L, M, Z en ZZ. MM Schaken 18e open Zeeuws snelschaakkampioen schap. Aanvang: 11.00 uur. Locatie: Wel- zijnscentrum, A. Coortelaan 1 te Vlissin gen. BH Tennis Districtscompetitie. Afdeling mannen- teams, hoofdklasse: Zierikzee - De Schel de, Kruiningen - Drive, 't Halve Maantje - Smash, Game'78 - Sluiskil. Eerste klasse A: Animo - De Puye, Drive 2 - De Bongerd, De Boskreek - Souburg 2, Gravelsteps - Yerseke. Eerste klasse B: Westerschou- wen - Duiveland, MLTC - De Ruucstoppe- len. De Schelde 2 - Kapelle, Jacoba van Beieren - Souburg. BH Trimlopen Tweede Steense Rattenloop. Organisa tie: Funnrunners Sint-Jansteen en voet balvereniging Steen. Locatie: complex w Steen. 14.45 uur: jeugd (500 meter). 15.00 uur: 6, 8 en 13 kilometer. Inschrij ven vanaf 13.45 uur in de kantine van vv Steen. BB Veldkorfbal Overgangsklasse A: Koag-Oranje Wit. 1G: Kinderdijk-Ondo G, Merwede-Excel- sior D, Tempo-Fortis, ODO M-Nieuwer- kerk. 2G: Vios W-IJsselvogels (16.00), Al- batros-TOP S, Vent.Sport-Vitesse. 3A: Gemini-Nio (16.00), Korbis-Oranje Zwart (17.00), Good Luck-Sagitta. 3B: Luctor- De Voltreffers (14.00), Seolto-RWA, Oranje Nassau-Ondo M. 4B: Atlas-Schel- devogels (16.00), All Ready-DSO (16,00), De Kieviten-Zaamslag. R1G: Swift 2-IJs- selvogels 2 (14.00). AHC: PKC-Fortis (11.00). Indien niet anders vermeld aan vang wedstrijden 15,30 uur. MM Voetbal ZATERDAGVOETBAL Hoofdklas B: ASWH-Spakenburg, Hoek- Volendam, SDC Putten-Kloetinge (15.00 Achilles Veen-Huizen (15.00), Heer- jansdam-GWV. Vierde klasse A: Hoede- kenskerke-SVR. Indien niet anders ver meld, aanvang 14.30 uur. Beslissingswedstrijd tweede klasse E voor derde periode: SSV'65-Kapelle (ter rein Heinkenszand, 14.30 uur) NACOMPETITIE. Eerste klasse: Dïnteloord-LRC. Tweede klasse: Rijswijkse Boys-Tholense Boys, Derde klasse: Kruiningen-Baronie, Nieuwdorp-Papendrecht, Zwaluwe-AZ- VV. Vierde klasse A: Spui-ZSC'62. Vierde klasse B: ZPR'85-Smerdiek. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. JUNIORENVOETBAL A-junioren, derde divisie: Longa-Halste- ren. Hoofdklasse: Tern. Boys-HW'24 (12,45), BSC-Steen, Roosendaal-lnter- nos. B-junioren, derde divisie: Voab-Middel- burg (12.45). Hoofdklasse: MOC'17-Aar- denburg, Dosko-Bergen. Roosendaal- SAB 113.00), Internos-Halsteren (13.00), Gastel-BSC, Alliance-Jeka (12.30). C-junioren, hoofdklasse: 't Zand-RKTW (13.30). BSC-Dauwendaele (13.00), SAB- Internos (12.00), Terneuzen-RCS (11.45), Bergen-VES'35 (12.30), HVV24-TSC. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. VROUWENVOETBAL Tweede klasse: DZB/Z'kamp-Stedoco 2, Jodan Boys-WIK'57 (14.30), Sliedrecht- RVVH 2, Nootdorp-Tern. Boys (14.30). Derde klasse: Zeeland Sport-Everstein (11.15). VRIENDSCHAPPELIJK Wissenkerke-Halsteren (za) 14.30 uur. Eredivisie: Sparta - Cambuur L„ Heeren veen - Roda JC, Willem II - Graafschap. Eerste divisie: GA Eagles - Groningen, Veendam - Dordrecht'90. VVV - Eindho ven, ADO Den Haag - FC Zwolle, TOP - RBC, NAC - Helmond Sport, Heracles - Haarlem, Telstar- Excelsior. BB Volleybal Promotieklasse C: Rowi-Ardito, Sic Pug- no-Morres/Hulst 2. Eerste klasse E: Re- vanche'68-De Burgst 3. Tweede klasse E: Vovero-Voorwaarts. Vrouwen, derde di visie H: Jola/Olympus-Alcazar/Erasmus. Promotieklasse A: VCO/Ervea-Sarto/Pel- likaan 2. Eerste klasse A: Vovero- Wea/Mevo'80. Eerste klasse E: Mikro Electro/SR 5-WR. BH Zwemmen Internationaal zwemtoernooi. In Ant werpen om de International Youth Swimming Cup in het Olympisch zwem bad Wezenberg. Deelnemers uit heel Eu ropa. Ook het Vlissingse De Stormvogel komt aan de start met dertïgzwemmers. zondag BI Basketbal Internationaal toernooi van Castors- Braine. Voor teams met speelsters tot 22 jaar. Met deelname van de vrouwen van BC Vlissingen. Locatie: Brussel. Rugby Internationaal toernooi REL. Met deel name van Tovaal uit Goes. Locatie: Et- ten-Leur. Aanvang: 11.00 uur. BB Voetbal Eredivisie: RKC - Den Bosch, NEC - Vites se, Feyenoord - Ajax. HU Zwemmen Internationaal zwemtoernooi. In Ant werpen om de International Youth Swimming Cup in het Olympisch zwem bad Wezenberg. Deelnemers uit heel Eu ropa. Het Vlissingse De Stormvogel komt ook aan de start met dertigzwem mers. maandag BB Autosport Paasrit. Oriënteringsrit in A-, B-, C-klas- se. Organisatie; MAC De Zeeuwen. Inschrijven in de Stenge Heinkenszand, tussen 13.30 en 14.30 uur. Golf Paastrofee 18 holes stableford. Locatie: golfterrein De Woeste Kop in natuurge bied Smitsschorre in Axel. Aanvang: 13.00 uur. BB Paardensport Dressuur RV Sé-Ros. Locatie: manege De Eendracht, Rijkebuurtweg 8, Vrou wenpolder. 9.30 uur: paarden klasse B. 12.05 uur: paarden klasse L. 13.45 uur: paarden klasse M1. 14.30 uur: paarden klasse M2. 15.45 uur: paarden klasse Z1. 17.05 uur: paarden klasse Z2. BB Tennis Landelijke competitie. Afdeling man- nenteams, eerste klasse, poule 503: Du- no - Animo, Vredenburgh - Waalrackets 2, Reo - Deurne. Roomburg - Dijkzicht. Tweede klasse, poule 509: Unit 4/Lobbe- laer - Nieuwerkerk/IJ, Hiaten - Baren- drecht, Cash - Zierikzee, Oudenbosch - TTO. Afdeling mixedteams, derde klasse, poule 25: Nieuwerkerk/IJ - St. Pancras, Keltenwoud - Oranje TC 2, De Schelde - Bakkum 2, Delden - Hattem. Poule 29: Groenvliet - Tilburg, Kalckwijck - Rijn- huijse. Souburg - ELTV 4, Hertenkamp/ Pink 3 - Merlenhove 2. Vierde klasse, poule 49: Roosendaal 3 - Animo, Halste ren - Z/W Hoek. De Zoom - De Schelde 2, Haagse Beemd - MLTC. Poule 50: Tilburg 2 - 't Halve Maantje, Lacoste - TTO 3, Vier- hoeven - Prinsenbeek, MLTC2 - Etten. BH Trimlopen Paaskustloop. Organisatie: atletiekver eniging De Wielingen, Locatie: sportpark Scheldeveste, Breskens. 10.30 uur: jeugd (750 en 1500 meter). 10.45 uur: 3,6 en 9 kilometer. Bill Voetbal ZATERDAGVOETBAL Hoofdklasse B: Hoek-ASWH (14.30). ZONDAGVOETBAL Vijfde klasse A: Corn Boys-Clinge, Koe- wacht-Hulsterloo, Philippine-Jong Am- bon, Walcheren-Domburg, Zeeland Sport-Graauw, Noormannen-Biervliet. Aanvang 14,30 uur. NACOMPETITIE. Vierde klasse A: Steen- Middelburg (14.30 uur) VROUWENVOETBAL Eerste klasse: Oostkapelle-Buitenvel- dert (12.30), Zwart Wit 2-RWH, KFC-Ter Leede 2, Wartburgia-Wit Rood Wit, DWO-Oliveo. Eerste divisie: Emmen - Volendam. BÜ Zaalhandbal Goes. Internationaal toernooi GSC. Bij de mannen zorgt het Belgische Ajax/Leb- beke voor het internationale tintje. Ver der komen Delta Sport, Helius, Desk en GSC in actie in het Sportpunt Zeeland in Goes. Bij de vrouwen bestaat het deelne mersveld uit Helius, Orion, DWS, Desk en GSC. Het toernooi begint om 09.00. Het laatste fluitsignaal wordt verwacht om 17.00 uur. (Roe) - Miskina (Rus) 3-6 7-5 6-3, Ray- mond (VSt) - Ruano Pascual (Spa) 7-5 3-6 6-2, Schnyder (Zwi) - Tu (VSt) 6-4 6-0, Smashnova (Isr) - Morariu (VSt) 7-5 3-6 6- 2, Dementjeva(Rus)-Majoli(Kro)6-16-1, T Labat (Arg) - Brandi (VSt) 6-4 6-2, Dokic li (Aus)-Pratt (Aus) 6-4 6-1. j Derde ronde: Seles (VSt/3) - Lichovtseva (Rus) 6-4 2-6 7-6, Sanchez Vicario (Spa/4) - Schnyder (Zwi) 7-5 6-1, Dokic (Aus) - l Frazier (VSt/7) 6-2 6-2, Pierce (Fra/1) - Smashnova (Isr) 6-1 6-2, Martinez (Spa/ 2) - Labat (Arg) 6-3 6-0, Dragomir (Roe) - Koernikova (Rus/6) 6-7 6-3 6-3, Coetzer (ZAf/8) - Dementjeva (Rus) 6-2 6-4. Voetbal Duitsland, competitie: Eintracht - HSV3 - 0, Bremen - Leverkusen 1 - 3. Stand aan kop: Leverkusen 31 - 67, Bayern M. 30 - 61. HSV 31-55. Wielrennen Ronde van Nedersaksen .Tiende en laat ste etappe. Bad Py rmont - Einbeck: 1Ro- driguez (VSt) 133,6 in 3.25.25, 2. Teuten- berg (Dui), 3. Zaradny (Pol), 4. Poitschke (Dui), 5. Reuss (Dui), 6. Bilek (Tsj). Eindklassement: 1. Schmidt (Dui) 41.08.55, 2. Rodriguez 0.11, 3. Grabsch (Dui) 0.29,4. Pollack (Dui) 0.41,5. Holtes- tol (Noo) 0.52,6. Dietz (Dui) 1.12. Denain. Grote Prijs van Denain. 1. Leoni (Ita) 196,2 km in 4.28.20,2. Hushovd (Noo j 3. Guidi (Ita), 4. Planckaert (Bel). Freiburg bestraft met geldboete in golfbalaffaire FRANKFURT - De tuchtcom- missie van de Duitse voetbal bond heeft SC Freiburg wegens de 'golfbalaffaire' bestraft met een boete van 82.500 gulden. Een 16-jarige scholier smeet 12 april een golfballetje tegen het hoofd van international Oliver Kahn. De keeper van Bayern München ging bloedend neer. De rechtsprekers van de DFB zijn van mening dat Freiburg in gebreke is gebleven bij de vei ligheidsvoorzieningen. De club had de tegenpartij en de lijnrechters beter moeten be schermen tegen dit soort acties. De dader moet zich verant woorden voor de burgerrechter. SID Van Hoek verliest met rugbyploeg AUXERRE - Jong Oranje blijft zwak presteren op het WK rug by voor jeugdteams in Frank rijk. In Auxerre verloor het Ne derlandse team voor de derde keer oprij. Na krappe nederlagen tegen Tonga en Litouwen was nu Marokko veel te sterk. Jong Oranje, met Oemoemenoe-spe- ler Govert van Hoek uit Middel burg in de scrum, verloor kans loos met 29-0. Zaterdag besluit Oranje het WK. In Dole wordt aangetreden tegen Madagascar. foto Ruben Oreel Ekrem Zekro won het kampioenschap vorig jaar. Of hij nu weer meedoet, is nog onbekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 28